1

Téma: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Zdravim RNG

Chcel by som ta poprosit o radu mam problem s nervami a svalstvom. Vobec nemam v sebe kyslik akoby mi svalstvo neprijmalo energiu ja rano vstanem spim aj 10 hodin a som unaveny zivam a mam pocit ze mam nieco z mozgom normalne citim ako mi z hlavy odchadza dost silno to citim energia hlavne v okoli oci a akoby som mal zalepeny mozog citim to malo ked spim napr. 5 hodin tak ani neviem ze zijem kde sa nachadzam, nevnimam okolie co sa deje pri mne ... a co ma dost vystrasilo ze staci ked si na par sekund zavriem oci nadychnem sa a vydychnem zhlboka parkrat normalne citim prival energie ako mi ide energia do hlavy, otvorim oci a vidim lepsie,vnimam lepsie,dokazem aj rozmyslat no totalne iny svet ale trva to len kratko lebo po chivlke-par minut zase citim ako ma opusta energia...Najhorsie je ze ja nemam ziadne pocity ja? ako hlad,hned a ine. a myslim ze tento problem suvisi aj s mojim zaludkom ja neviem ale cely den citim v sebe horucavu neviem svalov? a obcas aj palenie v zaludku chvilkove sekundove ale neni to kyselinou l to viem uzivam aj betain hcl ale je to skor svalovinou zaludka, ktora mi nadskakuje kazdych par minut a je jedno ci jem alebo nie a aj to chvilkove palenie a grgne sa mi a hned mi nadskoci zaludok lenze mne sa grga aj ked cely den nic nejem od rana do vecera a hovorim HCL to neni lebo mam prazdny zaludok. Proste mam pocit ze to ma nejaky suvis s mozgom s nervami alebo ja neviem s cim uz fakt. Z doplnkov mi akotak pomaha jod a horcik ine ani moc nie. Ja neviem tazko sa to vysvetluje ale akoby mi nefungovala nervovo svalova sustava jednotne. Neviem co je to so mnou, neviem kto som a ako hovorim cim som menej oddychnuty tym je to rapidne horsie nevnimam co mi niekto hovori proste vetko robi telo automaticky. Prosim rng porad nejake doplnky lebo ja nevladzem ani paletu zdvihnut ziadnu fyzicku pracu nic ja proste ma neposlucha svalstvo nervy nemam pocity ja fakt neviem proste raz vnimam inak raz zase inak.  A tieto dost vazne problemy sa mi rapidne zhorsuju ked si dam nieco z mlieka hocico fakt som hned totalne unaveny zacne sa mi zivat v kuse horuco mi zacne byt zacne ma palit brucho svalovina fakt silno a ja neviem ani ako prezijem ten den nevies ci to moze mat nejaky suvis s mliekom? ze by mi napadlo nervovu sustavu? robili mi aj testy zistili mi intoleranciu na laktozu ale to zevraj neni nic vazne ale ja som s tym prestal lebo by som to urcite neprezil uz ho nepijem vyse troch rokov ale tieto priznaky mam stale len slabsie a kupil som si nedavno aj mliecne enzymy ze vyskusam na lacny zaludok ze sa skusim odmorit od mlieka ked mi sposobovalo take problemy ja tomu nechapem ale dal som si 1! tabletku a po chvilke mne bolo zase hrozne presne ako som popisal vyssie ciary po tele akoby odtlacene horucava, zacalo mi hrozne rychlo bit srdce, nedokazem rozmyslat a to doslovne tazko sa to vysvetluje tazko... Som myslel ze to bude lepsie ze enzymy pomahaju ale mna tie mliecne skoro zabili. Ja neviem ale to sa takto neda zit ja mam nejaku pliagu v tele alebo mozgu co ma napada ja neviem kto som kde som co robim vsetko automaticky nevidim dobre proste ide to z mozgu oci mam furt zlepene aj ked si tam neico nakvapkam tak zase o chvilku tam mam nieco myslim nad a pod ocami kde sa  tvoria slzy tusim, nemozem dychat poriadne plny nos stale... som rad vobec ze som dokazal napisat takyto clanok teraz inokedy by som to nedokazal spojit taketo myslienky ako tazko sa to vysvetluje ked som furt unaveny to sa takto neda fakt zit uz roky to takto mam .... Dam aj nejaky priklad napr. ked idem vecer spat a mam v izbe teplo a nevyvetram cerstv vzduch tak rano vstanem ze mi je totalne horuco po celom tele mam take ciary odtlacene jak tetovanie keby som mal z ciar... ziva sa mi mozog totalne ze nic to som uz popisal proste hrozne nieco bez energie aj po 10 hodinach spanku nemam energiu na ziadne aktivity ani nic....ja nechapem tomu vsetkemu proste co sa to vo mne deje raz vnimam inak raz inak podla toho kolko kyslika energie mam v sebe. A este jedna vec ked uzivam horcik chlorid horecnaty alebo neska som prvy krat uzil chlorid cezny alebo proste nieco silno alkalicke tak ako som si dal davku do ust tak som mal taky chvilkovy skratovy pocit v hlave akoby nervy reagovali nato ja neviem to vobec vysvetlit lepsie alebo aj ked ma nieco silno prekvapi takto taky chvilkovy skrat,sok akoby sekundovy ... tak dal som si prvu davku zavrel oci parkrat sa zhlboka nadychol a vydychol a mam totalne silne tlaky v hlave akoby hurikan ale neboli ma proste citim tlak silny, trpnu mi usta a stipu ma oci teda tie nervy co mam na vieckach akoby som ich mal zapalene alebo ja neviem co sa to deje ci  som len mlady chalan chalan nie dok... rrng prosim porad co treba uzivat aspon aby som mal v sebe tu energiu a cely den nedriemal lebo inak nevladzem a z nicoho nic mam aj stresy pri tom to situacia nevyzaduje ja uz radsej nic nepisem chcem len trochu pomoct od niekoho ked si neviem sam rady co mam robit.

Naposledy upravil: Smoliar7 (2015-03-25 19:46:36)



2

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Nuz popisujes tu rozne astavy, ale to trpnutie moze bytr z nedoastatku mineralov=tetania, tie zapaly mozu byt z nizkej imunity na virusy, ktorych mame v tele vsetci hromadu a ta spavost moze byt z nizkej cinnosti nadoblickovej zlazy.
Takze mas co skusat a adresovat.
Mozno mas len zly spankovy cyklus, tj plytky spanok a nie hlboky, ktory regeneruje telo. Pozri na temu spanok. Pri nedostatku hlbokej fazy spanku je unava, dezorientovanost a dokonca strata rovnovahy velmi casta.
Ale zapaly mozu byt dosledku aj boreliozy, chlamidii pneumoniae, roznych L-foriem mykoplaziem a podobne, tj to by som si nechal z krvi urcit, aj ked tie testy nie su 100% spolahlive.



3

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

RNG napísal(a):

Nuz popisujes tu rozne astavy, ale to trpnutie moze bytr z nedoastatku mineralov=tetania, tie zapaly mozu byt z nizkej imunity na virusy, ktorych mame v tele vsetci hromadu a ta spavost moze byt z nizkej cinnosti nadoblickovej zlazy.
Takze mas co skusat a adresovat.
Mozno mas len zly spankovy cyklus, tj plytky spanok a nie hlboky, ktory regeneruje telo. Pozri na temu spanok. Pri nedostatku hlbokej fazy spanku je unava, dezorientovanost a dokonca strata rovnovahy velmi casta.
Ale zapaly mozu byt dosledku aj boreliozy, chlamidii pneumoniae, roznych L-foriem mykoplaziem a podobne, tj to by som si nechal z krvi urcit, aj ked tie testy nie su 100% spolahlive.

No mne velmi dobre robi caj chanca piedra to je uplne iny pocit ked ho vypijem sa citim ovela lepsie ... takze bud oblicky alebo nejake urologicke veci to as budu bohuzial

Chcem sa spytat mozu enzymy ublizit??? ci len zamorenie ktore enzymy rozkladaju sa tak prejavuje ? zlym stavom ...  ked mam zamorenie od mlieka a uzijem na lacno tabletku kupil som z iherbu http://www.iherb.com/Now-Foods-Dairy-Di … l&ic=2 .... ze ci mi neskodia tie bakterie co su tam candida rugosa a Aspergillus niger and Aspergillus oryzae
a chcem sa objednat aj tento ked mi henten nerobi dobre lebo chcem sa odmorit od toho mlieka nech to stoji co to stoji ze ci aj tento mozem pouzit na odmorenie ci je dobry, a nema ziadnu candidu a ani ine bakterie aspon dufam lebo to tam nepisu ze ci to mozem brat: http://www.iherb.com/Enzymedica-Lacto-C … l&ic=1 ... na lacno dve hodiny pred jedlom to chcem zobrat ze co to spravi



4

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Enzymy neobsahuju zive bakterie, len vytazok z nich. A vseobecne potravinove doplnky su schvalovane na volny trh lekarmi na to urcenymi a kriterium , co musia splnit je neskodnost.

Samozrejme to sa netyka roznych alergii, co mozes mat aj na uplne neskodne jedla a potravinove doplnky.
Inac roznych kvasnych kultur, tj aj candid je hromada, len niektore z nich produkuju skodlive latky ako candida albicans.
Predstav si to obdobne ako huby, niektore su dobre a jedle, ine nejedle ale neskdne a niektore su aj smrtelne jedovate.



5

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Uz viem.V čom je problém mám niečo s cievou-ami tepnani ktorá ide od semenníkov mám úplne až začervenane zily obcas a vtedy cítim horúčavu v tele, cez srdce niekedy mi z ničoho nič bije ako o život bez značnej príčiny niekedy aj hodiny a ako ide žalúdok ten mi nadskakuje furt, a do mozgu preto raz vidím vnímam rozmýšľam lepšie raz horšie aj to prekrvenie aj nedostatok kyslika s tym mám možno nejaký zapal alebo neviem čo by ste odporučili na cievy ak sú zamorenené nejakými mikrobami čo spôsobujú zapaly alebo neviem čo to do frasa môžu byť za paraziti. Ide o neuveriteľný kontrast v kvalite života keď cítim zhoršenie stavu hneď sa mi ziva a len by som spal prosím nejaké doplnky čo by pomohli teraz držím hladovku je to zvláštne ale už som cca vyše dňa nejedol ani necítim hlad ale cítim sa lepšie ako keby som sa najedol

Naposledy upravil: Smoliar7 (2015-04-09 08:56:04)



6

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Viem že pancreatin je na odmorenie myslíte si by mi pomohol aj na tie cievy?  Vďaka



7

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Newmam ani sajnu c0 ti je, ci je to nervoveho povodu, alebo je to zapal vyvolany mikrobami a podobne.
Hladovka sice precistuje telo, lebo enzymi, co telo vyrobi sa nespotrebuju na jedlo, ale na cistenie tela. Ale hladovka zaroven telo oslabuje. Precistit telo enzymami a mikrovlakninami sa da aj bez hladoviek.
Protizapalove su curcuminoidy boswelin dumbier, serrapaptaza  atd.
Ale radil by som si nechat aspon urobit rozbor krvi, lebo nieco sa ti v tele deje a bolo by dobre vediet aspon naznakom, o co sa vlastne jedna.
"Nedostatok kyslika" moze byt , ked mas fibrinmy pokryte steny ciev, tam samozrejme pomozu fibrinolyticke enzymi, ako serrapeptaza, nattokinaza a urokinaza

Moze to byt vsetko z oslabeneho travenie a absorbcie zivin z jediel, do coho patri aj nedostatok kyselin , enzymov, zla crevna flora, kde mozes mat napr premnozenu candidu albicans, co produkuje aj neurotoxicke jedy.



8

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Neviem ani ja čo mi je ale dal som si lyžicu čistého práškového lecitinu včera večer a neska sa cítim oveľa lepšie totálne...  Takže v tom budem pokračovať zrejme mám zanesene cievy inak si to neviem vysvetliť prečo mi je oveľa lepšie po lecitine...Tak som sa rozhodol že každý deň jednu lyžicu si dám hádam mi to neuškodí



9

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Lecitin napomaha aj mozgu, ktory sa sklada z tukov a lecitinu.

Az 30% suchej vahy mozgu je lecitin. A v nasej potrave je ho primalo, kedze ho odstranuju z olejov, aby mali "lepsiu stabilitu/trvanlivost.



10

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Mám otázocku čo hovorís na tento doplnok na krcove zily, alebo celkovo na cievy myslis že je to dobry doplnok z dostatkom účinných látok?  Myslím na vzpruženie Ciev a celkovo na celý zilovo cievny systém odkaz: a aké davkovanie http://m.iherb.com/FutureBiotics-VeinFa … -Caps/7293

Naposledy upravil: Smoliar7 (2015-04-12 15:11:31)



11

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

niz zlozenie
http://www.iherb.com/FutureBiotics-Vein … l&ic=1
nevyzera zle, ale ja osobne odporucam najma diosgenin, 2 gramy  a antioxidanty ako Vytazok z hroznovych jadierok(grape seed extract, 200 mg PAC), tiez vinpocetine(30 mg) huperzine a najma escin, ktory dostanes aj vo forme kremu (1%) pod nazvami ako "
konska mast" a podobne, lebo escin je vytazok z pagastanu konskeho.
Cievy si teba cistit leciotinom od tukovych a tukovobielkovinnych usadenin, branim vitaminov C a E, a tiez vitaminov D-3 a K-2, co odstranuju krehke kalcifikaty zo stien ciev.



12

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Dobrý deň chcem poprosiť o radu mám 19 rokov bol som športovo založený vyrovnaný človek aj keď život bol jeden stres za druhým vždy som bol taký že mi bolo všetko jedno, no už mesiac mi je stále zle chodím po vyšetreniach výsledok je zatiaľ vraj tetania a zápal pažeráku posledné vyšetrenie ma čaká na gastro nakoľko chudnem stále mám slabú imunitu nedostatok vitamínu  D a chudnem riadne za ten mesiac už to bude 6-7kil mal som super postavu cvičil som mal som niečo okolo 70 kíl teraz mám 57 je to normálne?  Súvisí to spolu? Tak isto ešte ma čaká imunológia vraj mám aj alergiu na niečo moje príznaky sú  (každodenné neustále motanie hlavy prirovnávam skôr pocitu opilosti ale iné príznaky už nemávam poslednú dobu mával som pocity infarktu a všetky tie tetanicke aj palenie na hrudy čo sa odvovodnilo tým zápalom pažeráka no napríklad som nikdy nemal svalové kŕče čo vraj pri tetanii sú základ a nemal som žiadne vyšetrenie na tetaniu len posedenie u neurologa z čoho mi zadal diagnózu chcem sa spýtať na to čo mi vlastne a hlavne ako sa mám stravovať a či sa to dá vôbec vyliečiť nasadili mi antidepresiva ale neberiem to nemyslím si že oblbovaky niečo vyliečia takže beriem magnézium, kalcium,vitamín D,nutrion B a probiotika

Naposledy upravil: Milan Pech (2015-05-27 21:59:51)



13

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Tetania je najma  nedostatok mineralov, tj musi ti zle travit a absorbovat sa, takze si stale podvyziveny=vid strata vahy.
Travenie je ved dostatku kyselin, enzymov mikrovlaknin a probiotik. Chybajuce sa da doplnit. Palenie na hrudi je vysledok kvasenia v zaludku, kde kvasne plyny nasilne otvoria uzaver medzi zaludkom a pazerakom a obsah zaludka sa natlaci do paeraku, ktory je nechraneny voci kyselinam Takze aj ked mas malo kyselin a kvasi ti v zaludku a hnije, je tam este dost kyselin na popalenie pazeraku.
Odporucam doplnok kyselin a enzymov a samozrejmen brat mikrovlakniny a probiotika.

Samozrejme stresy treba potlacit, inac ta postupne zlikviduju.

VItamin D-3 a K-2 odporucam kazdemu  si doplnovat, bez neho nie je poriadna absorbcia mineralov a ich zabudovanie do kostry.



14

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Čiže keď sa zbavím toho zápalu pažeráka a napraví sa mi žalúdok zbavím sa aj tetanie?



15

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Ano. naviac aj ine ziviny, nie len mineraly sa ti budu lepsie z jedla absorbovat, co zlepsi imunitu, regeneraciu, pomoze s nervovymi procesami, da ti viac energie a podobne.
Zle travenie sa prejavuje stovkami roznych zdravotnych problemov.



16

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Ešte sa chcem spýtať predpisali mi nolpazu 40 mg na mesiac užívať a diétu dlhodobú netuším vôbec čo môžem jesť a čo nie môžete mi poradiť z niakym stravovacím ale samozrejme potrebujem pribrať nie ďalej schudnúť a z  toho to typujem ešte viac schudnem hmm Prosím ešte O radu Ďakujem



17

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Nolpaza zastavi tvorenie kyselin, ktore mas aj tak nizko, pre to mas v zaludku kvasenie a hnitie, co ti plynami nasilne otvori uzaver so pazeraku a potom ta obsah zaludka hoci aj s malo kyselinami pali.
Ja top riesim pridanim kyselin ako doplnklu s jedlom, tiez enzymov a samozrejme mikrovlaknin a probiotik,   kde za vsetky kvasne a hnilobne procesy v zaludku zastavia a prebieha normalne travenie. a absrbcia
Uzaver medzi zaludkom a pazerakom sa uzatvara na signal kyselin, tj pri dostatku kyselin je velmi pevne uzavrety a nic zo zaludka sa tak nedostane do pazeraku.
Ked si napravis travenie(kyseliny enzymy mikrovlakniny a probiotika v dostatku) mozes jest prakticky vsetko, okrem potravin co tebe osobne sposobuju alergie.
Ak si budes potlacat kyseliny tak sice nebudes mat pocit paly(nebude tam kyselina, co pali v pazeraku) ale budes mat znicene travenie a absorbciu zivin, aj kyselinovu barieru v zaludku proti prieniku roznych mikrobov zo surovych jediel rovno do  criev, kde znicia probioticku floru



18

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Aké mi môžeš poradiť doplnky teda čo ma dajú do poriadku a sú voľne dostupné V lekárni?  Mám probiotika už čiže už len to ostatné  (názvy niake nech to môžem čo najskôr užívať )



19

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

POtravinove doplnky nehladaj v lekarni, to je miesto na lieky, aj ked na to aby si extra privyrobili klekarnici predavaju aj doplnky. Kedze su ale v doplnkoch laici(to sa na skolach neuci) a maju velmi slaby a predrazeny vyber, odporucam ich objednavat z doplnkovycy obchodov alebo este lepsie na nete. Skus i-herb.com
http://www.iherb.com/Now-Foods-Betaine- … l&ic=1
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=3
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1
Mikrovlakniny dostanes aj doma napr z firmy Vemica, produkty s vlakninou, maju tam lacno inulin a psylium, tiez ovsennu vlakninu, co tiez obsahuje cast mikrovlaknin a betaglukany. Zmes tychto brana kazdodenne ti rozmnozi probiotika, aby osadili, cera a tvorili tam  vyse 90% mikroflory.



20

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Ahoj RNG. Chcela by som ta velmi pekne poprosit, ci by si mi nenapisal, ktore doplnky si mam objednat na NEUROVEGETATIVNU DYSTONIU? Zacala som si napravat travenie a takto som dopadla. Je to mozne? Jedno davam dmn poriadku a druhe sa mi pokasle.:( obrovska vdaka.



21

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Neurovegetative distonia je dost novy termin na rozne krcovite pohyby, ci uz ruk, noh alebo vnutorneho hladkeho svalstva. Kto vie, ci mas vobec spravnu diagnozu....
Celkove v tele na ukludnovanie svalstva je v crevach vyrabana GABA, ktora sa s pomocou vitaminu B-3 dostava aj do mozgu.
Preto odporucam brat najma GABA(2 x 500 mg) a vitamin B-3 vo forme inositol hexaniacinate/flush free niacin, 2 x 500 mg
Povod tejto "choroby" je neznamy, ale ja osobne podozrievam najma zamorenie tela a nase vlastne virusy, co napadaju nervy.



22

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Podla mna povod tejto choroby bude tiez v slabom traviacom procese a kopou deficitov skrz slabucku vytaznost z jedla a samozrenie pridruzenemu zamoreniu......... zlata veta co opakuje RNG asi vsade ,,,,travenie si musis nevyhnutne opravit inak spejes k stovke zdravotnych problemov''''    ......  tato veta nesie v sebe 100000% pravdy .
Osobne mam odsledovane.



23

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Ved si travenie napravam (kyseliny,enzymi,mikrovlakniny,probiotika,koloidne striebro,dgl,triphala dalej vsetky viralne doplnky,mineraly na kosti so spirulinou) no raz mi je dobre inokedy zastavene vetry,krce,tlaky,tazoba. No hruza. Tocenie hlavy,mravcanie,triasky,busenie srdca mam skoro stale a hlavne po jedle je to najhorsie. Mam pocit,ze skolabujem. Dnes mi robili rozbor krvi kvoli tymto stavom a,ze vraj vsetko mam v poriadku. Nic mi nechyba. Takze mi dali tuto diagnozu.
Dakujem za radu a mam objednat aj 5 ATP a B 50 komplex? A tie davkovania gaby,b3 a atp si mam prepocitat na mojich 43 kg? Alebo su to davky pre vsetky vahove kategorie? Dik



24

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Tocenie hlavy, mravcanie a busenie srdca mozu byt vsetko priznaky tetanie. Aj ked mas dobru stravu, travenie a absorbciu, pri hormonalnych nerovnovahach mozes mat zle hospodarenie s mineralmi. Skus brat yam, az 200 mg diosgeninu.
Krce, tlaky tazoba, zastavene vetry je pravdepodbne zalezitost travenia. Ale mozu to byt aj neurotransmitery, kde by pomohlo 5-HTP a hypericin a hyperforin  zo st john's wort, pozri na
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … l&ic=1

Velmi pochybujem, ze je to distonia, to by si musela mat nejake trhanie v rukach, nohach alebo ine nezelane pohyby. To asi bola diagnoza z nutnosti nieco mudre povedat, ked nic nevedeli najst.



25

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Dakujem ti krasne. Inac doteraz som nemala taketo stavy. Zacalo to vsetko az pri naprave travenia a pri silnej uhynovej reakcii pri protikandidovej diete. Objednam vsetko,co mi odporucas a uvidim,co bude dalej. Davky vsetkeho su na 70 kg ako vsade pises? Takze vsetko preratat na 43:70xdavka?



26

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

To prepocitanie je len zhruba.
A tvoja nizka telesna vaha jasne sveci o alebo zlej strave, alebo zlom traveni, s istotou na 99% Takze s tym sa zaoberaj prvorado, ine problemy s len viacmenej okrajove.  a mozu zmiznut po case, ked si napravis stravu a travenie.



27

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Vo vsetkom mas pravdu. Vies ja jem 3 krat denne a malo lebo viac do mna nevojde. Rano som rada,ze zjem aspon jablko,na obed si davam 3 hcl a 1 az 2 pancreatiny a to iste k veceri a aj to mam niekedy malo lebo citim palu alebo naduvanie v zaludku. Neviem od coho to zalezi. Keby som chcela jest aspon 4 x denne to by som musela pouzit 12 betain hcl a to sa mi zda vela. A aj tak mi to nevychadza lebo ked pijem az o 3 hod.po jedle, tak potom cakam dalsiu 1 az 1,5 hod.kym mi ta voda stravi a to mi vychadza to 3 jedlo. Dufam,ze si ma spravne pochopil. smile
Napriklad dnes o 17 tej som zjedla jablko s probiotikom a zaliala som to vodou s psylliom a take krce v crevach som mala,ze az. Nesli mi vetry von a vsade ma tlacili. Pocmulala som 4 tbl.Gastrocynesine a potom som sa konecne vypukala a uz bolo dobre. Akurat ma trosku bolel zaludok no po veceri to preslo.



28

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Ja mam ten isty pripad, tj jem maximalne 3 krat denne, z rovnakych dovodov.
A tie vetry to mavam aj ja dost casto, lebo ako starsi clovek mam spomalenu motilitu=posuv jedla v crevach, co dava  moznost roznym mikrobom sa premnozit, hoci aj dobrym=prpbiotikam, co na nestastie produkuju plyny z mikrovlaknin.
Mozno ti pomoze brat extra horcik vo forme horkej soli(Epsom salt) co zrychluje pohyb v crevach a pracuje proti zapche. Mozno tyi pomoze brat enzymi na vlakniny, ako ma napr enzym firmy Jarow,
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1
ktory obsahuje enzym alpha galactosodase, co umocni telu stravit rozne zeleninove a strukovinove sacharidy, ktore inac nestravene v crevach sposobuju znacnu plynnatost.
Inac mikrovlaknin je hromada, nie len plevy zo zrrna psylium, mas aj pektiny, arabinogalactany, glucomannan, inulin a ine. Preto miesto jednej mikropvlakniny odporucam radsej pestru zmes, co lepsie sluzi k vybudpvaniu probiotickej flory, nez jednotvarne len psylium a jablcne pektiny.



29

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Aha. Takze v tom nie som sama.:)
Enzymy od Jarrow,co odporucas mi pridu dnes. A zapchy nemam od kedy si dodavam vsetky potrebne veci na travenie. Vlakniny pouzivam psyllium,inulin a jablbnu.
1. Akurat mam ten problem,ze ked sa najem,tak mi naduje brucho-creva ako v tehotenstve a za pana tie vzduchy nejdu von takze ma vsetko tlaci pod hrudnym kosom.
2. A tiez sa mi urobi taka hrca nad pupkom po jedle a neviem,ci sa tam nachadza tenke crevo alebo zaludok. Bud mi tam stoji jedlo alebo vzduchy.
3. A tiez mi zblnka a vrzga v bruchu ako keby som bola naliata vodou. Zeby to vsetko bolo tym,ze este nemam dobre vybudovanu crevnu floru aj napriek tomu,ze sa cely den napchavam mikrovlakninami?
4. A este ak mozem, co je lepsie:
Citricidal prepocitat na moju vahu cize 43:70x35=cca 22 kv./630 ml vody alebo to,co odporucas 35 kv./1 l vody a potom odliat tych 630 ml? Ci je to jedno? Dik.



30

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

neboj sa kopu ludi ma takyto problem smile .... tie symptomy ako napr tocenie hlavy a pocit ako keby som bol po opici alebo po marihuane  som mal aj ja .... ale odkedy som zacal doplnovat magnezium tak je to prec..... este mi zostali take pocity tepla alebo chladu ako keby na Teba ide 1%na zimnica ....     Tie veci vysledky z krvi podla mna su preto dobre lebo telo ked je deficitne siaha na Tvoje zasoby a snazi sa udrzat v krvi vsetky potrebne mineraly na prvom rade a tak ich roznasat bunkam.....   takze z krvi to moze vyzera ok ale telo si cucia zo svalov,tukov,kosti,vlasov atd.....  tam by sa podla mna mali robit v prvom rade testy ked chce clovek zistit aky je deficitny a na aku vec...

NEprekonala si nejaku crevnozaludocnu chripku ?   
Alebo nie si nahodou citlivy typ cloveka na stres a taketo veci (stres vypina tvorbu Hcl )



Tie symtomy ostate co pises to su jasne tetanicke znaky z nedostaku mineralov pravdepodobne magnezium vapnik draslik....

Neskusala si patrat spätne preco mas taku nizku tvorbu zaludocnej kyseliny?

Naposledy upravil: letto (2015-06-12 12:23:24)



31

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Nizku kyselinu mam po atb.a aj to travenie. A ano som velmi citlivy a stresovy typ cloveka. Som nervacka no neviem ako s tym bojovat. Pisala som ze uzivam aj bone essentials. Ma 300 mg Ca a 300 mg Mg. Je to malo? A to brutalne tocenie hlavy mam po jedle. Zatial som to odpozorovala. Takze nechapem preco a co to ma s tym spolocne.
A tu epsomsku sol mam ako a kolko uzivat? Vdaka.



32

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Pri nedostatku kyselin a vitaminov D-3 a K-2 je slaba absorbcia mineralov aj z  doplnkov, nAama ked maju tie mineraly viazane anorganicky, tj ako oxidy, karbonaty a podobne.
Po jedeni sa krv koncentruje okolo traviaceho systemu a tak sa moze mozog ciastocne odkrvit. Pri zlom traveni mozes byt aj chudokrvna, kde napochytro mozu pomoct doplnky na tvorenie cervenych krviniek (erytrocyty),ako vitaminy B-6, B-9 a B-12 a zdroj zeleza ako napr Easy iron.

Stres treba odburat za kazdu cenu,  lebo je to zabijak, nielen na travenie.
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres



33

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Aha. Takze v tom nie som sama.:)
Enzymy od Jarrow,co odporucas mi pridu dnes. A zapchy nemam od kedy si dodavam vsetky potrebne veci na travenie. Vlakniny pouzivam psyllium,inulin a jablbnu.
1. Akurat mam ten problem,ze ked sa najem,tak mi naduje brucho-creva ako v tehotenstve a za pana tie vzduchy nejdu von takze ma vsetko tlaci pod hrudnym kosom.
2. A tiez sa mi urobi taka hrca nad pupkom po jedle a neviem,ci sa tam nachadza tenke crevo alebo zaludok. Bud mi tam stoji jedlo alebo vzduchy.
3. A tiez mi zblnka a vrzga v bruchu ako keby som bola naliata vodou. Zeby to vsetko bolo tym,ze este nemam dobre vybudovanu crevnu floru aj napriek tomu,ze sa cely den napchavam mikrovlakninami?
4. A este ak mozem, co je lepsie:
Citricidal prepocitat na moju vahu cize 43:70x35=cca 22 kv./630 ml vody alebo to,co odporucas 35 kv./1 l vody a potom odliat tych 630 ml? Ci je to jedno? Dik.
Nizku kyselinu mam po atb.a aj to travenie. A ano som velmi citlivy a stresovy typ cloveka. Som nervacka no neviem ako s tym bojovat. Pisala som ze uzivam aj bone essentials. Ma 300 mg Ca a 300 mg Mg. Je to malo? A to brutalne tocenie hlavy mam po jedle. Zatial som odpozorovala toto. Takze nechapem preco a co to ma s tym spolocne.
A tu epsomsku sol mam ako a kolko uzivat? Vdaka.



34

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

RNG prosim ta, nevies preco sa mi urobili pod pazuchami take male vyrazticky a svrbia ako slak? Mam okolo nich aj akusi suchu kozu.
Moze to byt z napravy travenia alebo sucast nejakej ocisty?
A prosim este o nejaku reakciu na prispevok cislo 33. Dik



35

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

1. ustanovenie dobrej propbiotickej flory trva dlhe tyzdne
2. mozes mat divertikulu, co je vybulenie creva a tam je zle prudenie potravy. Stava sa to najma pri zastavenycy vetroch
3. trpezlivost. A nepit s jedlom.
4 pol lyzicky epsomskej soli ta "odblokuje"
5. Mozu to byt cistiace symptomy pri odmorovani tela enzymami.Alebo potnicky.

Naposledy upravil: RNG (2015-06-12 19:23:36)



36

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

A potnicky nie su nahodou z prekysleneho tela? Ved sa aj rano alkalizujem kalinatom 1/2 - 1 cl do 500 ml vody. Zeby to nestacilo na tie hcl ky, co si davam k jedlam?
A prosim ta kolko vapnika a horcika by mal prijat clovek denne? Lebo tych 300 mg Ca a 300 mg Mg, co mam v bone essentials je asi malo? Davam k tomu D3 2000iu a K2 100 mcg a spirulinu 1 g vecer pred spanim. Pises,ze bez hcl sa to neabsorbuje. Tak to mam este aj k tomu uzit 1 cps.betainu?



37

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Poprosim o reakciu na prispevok c.36 a este-
tu espomsku sol mam uzivat kazdy den napriklad rano s kalinatom, mikrovlakninami a vodou? Mozem to takto vsetko natrepat do pohara a zapit s tym viralne doplnky?Pytam sa preto, ze ci to cloveku neublizi pit stale, myslim tu sol. Skopirujem ti tu, co som objavila na nete.
UPOZORNENIE NA KONTRAINDIKÁCIE: Osmotické laxanciá sú rozpustné, avšak sa nevstrebávajú. Svojím osmotickým účinkom zadržujú v čreve vodu a vyvolávajú tak vodnatú stolicu. Preháňadlá Glauberova soľ (Na2SO4) a horká soľ (MgSO4) sa používajú k vyčisteniu čriev pred operáciami, na rýchle odstránenie jedov z tráviaceho ústrojenstva. Dôležité je vedieť pri salických laxanciách, že malý podiel katiónov sa vstrebáva. Glauberova soľ je pre vysoký obsah Na katiónov nevhodná pri hypertenzii, edémoch a srdcovej nedostatočnosti, horká soľ pre nebezpečie otravy Mg pri obličkovej nedostatočnosti. Pri problémoch so žlčovými kameňmi alebo pri ochoreniach pečene, obličiek a hrubého čreva použitie glauberovej či horkej soli konzultujte s Vašim lekárom!
Po použití oboch solí je tiež vhodné užívať probiotiká na znovunastolenie prirodzenej črevnej mikroflóry.



38

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

podla mna je velky rozdiel v tychto dvoch modelovych situaciach a spotrebovanych betainoch :

1priklad :  obed -  3betainy a zjes 200g masa, opekane zemiaky 150g
2priklad :  obed -  3betainy a zjes 1avokado, 50g spenatu cerstveho, 70g brokolice cerstvej, 2vajicka domace omeletu

V 1priklade sa ti betainy spotrebuju a potrava natravena ked sa vstrebe cez crevo tak ma kysly efekt kedze maso a pecene zemiaky su kysele po vstrebani cez crevo cize si prekyslena   + samozrejme az ti zostalo nieco z toho betainu tak to ta okysli este navyse
V 2 priklade sa ti betainy spotrebuju tak isto ale tato potrava pekne natravena je z 80% alkalicka takze podla mna si uplne v suchu a nemusis vobec alkalizovat


Chcem poukazat na to ze je velky rozdiel na ake jedlo pouzijes tie betainy a az nasledne zvazovat o alkalizacii....          co si myslite o tom pan RNG? dava to zmysel ?

Ja ked viem ze nemam skoro ziadne kyseliny tak napr vecer ked mam asi 5hodin od posledneho jedla si vypijem pekne 3dcl domaceho kefiru ktory mi pekne prejde neposkodeny do criev a to je podla mna kvalitna alkalizacia tiez.. co myslite?

Ďakujem moc...

Naposledy upravil: letto (2015-06-12 22:17:33)



39

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Absolutne spravne. pre to hovorim, ze si clovek podla reakcie tela musi davkovat aj kyseliny aj enzymy. Po case to budes vediet automaticky zo skusenosti.
Telo , zdrave, to reguluje samo podla potreby, tj vylucuje kyseliny, enzymi a zlc podla potreby. Ja zialbohu uz davno nemam dost kyselin, enzymov a  moj zlcnik je tiez von, tj telo straca vnutornu schopnost vylucovat dost prostriedkov na travenie a tak ked nechcem, aby zacalo odburavat zo zasob alebo aby som mal rozne nedoatatky, musim si chybajuvce kyseliny a enzymi dodat ako doplnok potravy, podla potreby tela a velkosti  a zlozenia jedal.

Kefir nie je alkalizator, pokial viem. Ale je to dobry zdroj zivin a niektorych probiotik, ktore sa v zaludku bez kyselin dostanu do criev neposkodene.



40

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

1. Mozem pekne poprosit pana Rng o nazory na prispevky c. 36 a 37? Ak budete mat tprosku viac casu?
2. A na margo prispevkov 38 a 39 je to sice pravda no napr.vcera som mala na obed dusenu rybu so zemiakmi a pol dna ma palil krk a naduvanie v zaludku. Dala som si k jedlu 3 g l lysinu a 2 pancreatiny. Naschval som si dala to iste aj na veceru s tym rozdielom,ze som dala 2 betainy a 1 pancreatin a ziadne palenie,naduvanie a ani tie tlaky, mravcanie a hrce v bruchu som nemala. Kdezto na obed to bola katastrofa.:), no bud zle davkujem alebo si so mnou robi telo, co chce.:D
3. A inac som si vsimla,ze to tocenie v hlave mam vtedy ked si dam hcl a bez nich to nemam. Takze tak.:)



41

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

nechapem co chces tym Tvojim druhym bodom povedat smile ......    vies ze mas vyrobu kyselin v prdeli a zjes obed BEZ betainu a si prekvapena ze mas paly naduvanie atd atd a pak si si dala to iste na veceru ale dala si si betainy k tomu cize jedlo sa rozlozilo natravilo sterilizovalo a bolo Ti ok.......      takze nechapem o akom zlom davkovani to pises alebo o tom ze si telo robi s tebou co chce big_smile .. nie je nic pocudovania hodne na tych tvoch prikladoch co si uviedla.... keby si mi to napisala dopredu co chces spravit presne Ti predpoviem dopredu to co si mi napisala smile)))    (skratka bez betainu sme v prdeli big_smile aj ty aj ja aj RNG aj megagigavela dalsich ludi len ti si to neuvedomuju a nejako ,,prezivaju'' )

To tocenie hlavy neverim ze je priamo nasledok z betainu... to bud rozbehnes konecne po dlhyyych hodinach travenie a ,,kamene'' v  zaludku a odkrvi sa Ti mozog doslova alebo niecim iným to bude.....ked to mas hned do par minut po doplneni kyselin tak by to aj sedelo.... vravim Ti ja som mal milion symtomov roznych a az odkedy som si zacal davat viac betainu a enzymov +kvalitne jedla nutricne a dalsie doplnky samozrejme na doplnenie deficitov dlhomesacnych  to postupne vymizlo citelne a vymizuje.....         cize nikto ma nepresvedci o tom ze z betainu sa TI toci hlava big_smile .... tak isto to pisal jeden chalan tuto na fore a bol to ten isty pripad co Ty....  a tiez mal nulovu tvorbu kyselin...   

hore si pisala ,,,,Tocenie hlavy,mravcanie,triasky,busenie srdca'''''  = jasne priznaky dlhodobych deficitov smile

btw pukanie/pobolievanie kosti,chrupaviek,klbov necitis?

Pan RNG co sa tyka roko kefiru... hmmm rozmyslam kefir ked sa mi dostane do criev a zacne sa vstrebavat do krvi tak nesprava sa potom alkalizacne? Cital som vela roznych clankov a prevazne sa pise ze kvalitny domaci kefir (kde kefirove zrna vyzrali skoro 99% laktozy)  je zasadotvorny ... takze by to v podstate mohlo fungovat aj ako alkalizator co poviete?   

Ďakujem pekne smile a zelam vam vsetkym namakany slnencny den smile

Naposledy upravil: letto (2015-06-13 10:30:12)



42

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Pocuvaj letto, nauc sa poriadne citat a az potom kritizuj.:D
Ja som v 2.bode napisala dost jasne a zretelne, ze som si k obedu dala 3 g l-lysinu a 2 pancreatiny. Asi si to prehliadol.



43

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

big_smile .... mozno Ti chyba prave ten pepsin ktorý je v Betaine smile .... neviem aky mas L-lysine s kolkymi mg HCL



44

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

l-lysin hcl mam sypany z firmy nu3tion.sk. Ja som si ho odvazila na vahe. A bolievali ma aj klby, kost atd. no od kedy doplnam mineraly tak mi bolesti presli len praskanie mi ostalo.:D som ako kostricka



45

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Nuz mozno by si mala jest avokado( 2 do tyzdna) alebo brat CMO na tvorbu klboveho mazu.
Stare ceske prislovie: kdo  maze,  ten jede



46

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Drahy moj poradca Rng. Vo stvrtok mi pridu tieto doplnky,co si radil vo viacerych temach.

Krill oil 1000mg - 60 softgels

GABA 750mg - 100 kaps.

5-HTP 100mg - 100 kaps.

DOPA Mucuna - 120 kaps.

Melatonín 5mg - 200 tbl.

L-theanin 200mg-60 kaps. Alebo je lepsi 100mg?

Chcem sa opytat,ci to bude zatial stacit a napis mi prosim ta velmi pekne davky na moju 43 kg hmotnost. Obrovska vdaka. smile


Pripojiť poznámku: Pripojiť obrázok ( jpg ; < 5MB



47

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

OK, davkuj to od polovice az po plnu dospelu davku.
Krill oil 1000mg - 60 softgels     1 az 4  kapsule denne

GABA 750mg - 100 kaps.   1 denne

5-HTP 100mg - 100 kaps.   2 denne

DOPA Mucuna - 120 kaps.   1  a viac denne, neviem kolko dopaminu tam je

Melatonín 5mg - 200 tbl.       1 tesne presd spankom

L-theanin 200mg-60 kaps. Alebo je lepsi 100mg?    1 az 2 krat denne 200 az 400 mg.

Naposledy upravil: RNG (2015-06-16 17:15:16)



48

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

A toto su polovicne davky?
A na krill oil pises 1-1,5 g a mne pises 1 az 4 cps.
Uzivat to vsetko nalacň alebo s jedlom?
toto je Dopa:
"Velvet Bean Extract (Mucuna pruriens) (semeno) (štandardizovaný na 15%, prirodzene sa vyskytujúce L-DOPA 52,5 mg)" 350 mg *

Ostatné zložky: želatínové kapsule, Rice Powder, rastlinný stearát horečnatý, oxid kremičitý. Užívanie: Pre dospelých, užívajte jednu (1) kapsulu ráno a jednu (1) kapsulu večer, najlepšie s jedlom.



49

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

L-dopy odporucam 200 az 500 mg, podla potreby. Ale aj menej je lepsie ako nic.
Vyropbca odporuca 2 kapsule za den co je 105 mg l-dopy Vsetky spmenute mozes brat aj na lacno, aj s jedlom a mozes ich kombinovat bez problemov.
Kapsule krill oleja prichadzaju 500 mg tj 1 az 4  kapsule  znamenaju 500 mg az 2 gramy.
Ziadne predavkovanie sa tu nemoze diat, lebo to prichadza do uvahy az pri vyse 35 gramoch omega 3 olejov, brane denne, dlhodobo a pravidelne.



50

Re: Poskodeny traviaci nervovo svalovy system

Dobry den pan Rng. Kupila som si olej z trescej pecene tekuty a chcem sa opytat kolko ho mam uzivat?
Na obale je pisane, ze obsahuje:
Omega 3  ma 524 mg a z toho
EPA je 175 mg
DHA Je 242 mg
Zatial si davam 2 cl rano s mrkvovou stavou. Staci to, ci mam pridat? Vdaka za odpoved. Lucia