51

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Ahoj RNG, mozem si pod pazuchu kvapkat aj Betadine? Je to povidon jodu a pisu pri nom, ze 1ml obsahuje 10mg jodu.



52

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

1 ml je asi 1 gram=1000 mg. 10 mg jodu je teda 1 % roztok, tj velmi slaby zdroj. A naviac znacne drahy v pomere k beznym jodovym tinkturam, ktore nechcu lekarne drzat, lebo na nich nemaju dostatocny zarobok.
Povidom je plasticka latka, ktora zostane na tele(privrelke molekuly) ako viacmenej spina.
Z jodovej tinktury na kozi nezostane nic, lebo alkohol  a voda sa odparia a jod  jodid draselny sa cez kozu absorbuju do tela.
To iste plati na Lugolov/vodny roztok.



53

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Jasné. Viem, najlepšia je jodová tinktúra, lebo obsahuje okrem jódu aj KI, len zatiaľ, čo som obchodil lekárne v Poprade, tak ani jedna mi ho neurobí, podľa mňa buď sa im nechce alebo ako ty hovoríš, že nemajú z toho veľký zárobok. Urobil by som si ju aj sám, len k jódu a KI sa nemám ako dostať. Poradíš mi nejako, resp. niekto komu urobili v lekárni tinktúru? Zobral by som, keby mi ju niekto poslal poštou.



54

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

V Bratislave je udajne par lekarni, co to boli ochotne urobit, tak ma aspon citatelia v teme jod  a stitna zlaza informovali
Ja zijem v USA, kde je stara jodova tinktura(samozrejme pomalovana smrtkami na odstrasenie...) bezne v obchodoch(supermart) dostat, lebo ludi sa nepodarilo od nej odstrasit a obchody predaju cokolvek, na com vedia zarobit.
A dostat ju aj cez internet z hromady zdrojov, staci uviest do www.Google.com slovo "tincture of iodine"
https://www.google.com/#q=tincture+of+iodine kde najdes 566 000 roznych vstupov, z ktorych su cast reklamy na to, kde to mozes dostat.



55

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Joooj vidíš a toľko kupujem zo zahraničia cez eBay. Našiel som v Anglicku: http://www.ebay.com/itm/Care-Iodine-Tin … 41651c3be7

6 fľaštičiek po 25ml, spolu za cca. 16 USD aj s poštou. Dobrá cena? 2,5 % roztok.



56

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Velmi dobra cenam, tu istu znacku kupujem aj ja, asi za tu istu cenu. Samozrejme tiez kupujem viacej naraz, ved sa to nepokazi a okrem toho musim zasobovat aj blizku rodinu, lebo sami by si to nekupili. Trvanlivost jodovej tinktury je prislovecna, ja som nedavno pouzil aj tinkturu, co som mal vo flasticke v aute(prva pomoc) co bola najmenej 30 rokov stara.



57

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Super, hneď objednávam. Ak by niekto chcel, dajte vedieť a pustím vám pár fľaštičiek za cenu, ako som kúpil.

Takže pri tejto tinktúre 1 ml obsahuje 25 mg jódu ak správne počítam. 1ml je cca. 25 kvapiek, 1 kvapka je 2,5 mg jódu, dáš si 10 kvapiek a máš na celý týždeň vystarané smile.

Naposledy upravil: Strejdo (2013-12-16 21:01:32)



58

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Obsah nie len jod ale aj KJ. Takze celkove percento jodu dokopy  je okolo 3.8%
Ja som odvazil kvapku tinktury a ta vazila 35 mg. Kvapka lugolu=vodny roztok vazi okolo 65 mg.
Alkoholicky roztok kvoli nizsiemu povrchovemu napatiu robi mensie kvapky. A teda 35mg x 3.8% = 1.33 mg jodu dokopy na kvapku.
Ja si tinkturu natieram pod pazuchu stetcom a urobim flak asi velkosti dlane, alebo mensi pod oboma pazuchami. A to staci nas tyzden, dokonca 2 dni je to aj ako deodorant.



59

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Jód je neodmyslitelny pre naše zdravie http://www.casopisimidz.sk/februar-2009 … orchestra/



60

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Nuz toto tvrdili niektori lekari uz v 40tych rokoch minuleho storocia a dokazali to znova v osemdesiatych rokoch minuleho storocia, ked sa snazili vysvetlit "japonsky paradox" tj ked japonci maju prijem jodu v priemere vyse 80 nasobok odporucenej dennej davky, ktoru udajne nemozes prekrocit, a predsa su jeden z najzdravsich narodov na svete, dozivajucich sa dlhsie, ako ine narody.
Mnohe nenasytene oleje viazu jod, jodidovanie olejov je pouzivane uz vyse 100 rokov na zistenie nasytenia olejov, takze to nie je absolutne nic noveho alebo patentovatelneho.Jpodidovane poleje maju velke molekuly, tj sa zdrzia v tele ovela dlhsie, ako KJ, co je malicka anorganicka molekula, ktora vypadne cez "sitko" ladvin velmi lahko. Naviac oleje sa v tele zabuduju do tukovych vaziv, kde sa nemozu vodou/lymfou/plazmou odmyt.
Tvrdenie, ze KJ je skodlive je samozrejme lzive, kedze napr FDA schvalila ako neskodny doplnok KJ v davkach az 130 mg pri nuklearnych nehodach. A forma jodu v kelpe, tj to co dostavaju Japonci je v drvivej vacsine prave KJ. Viac na
http://rng.nazory.eu/rubriky/j/jod



61

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Pisal si aj, ze k jodu treba selen a vitE. Aky si mam kupit aby bola potrebna koncentracia a nemusel som brat 4 tbl naraz?
Inac dnes som mal dost zlozity zakrok u zubara a rentgenoval mi zub asi 5 krat. Dost silne ziarenie a dost vela ho asi moje telo ( najma stitna zlaza) dnes dostalo. Co si mam dat na co najrychlejsiu regeneraciu organizmu po takom ziareni.



62

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Po ozarovani najlepsi prostriedok na regeneraciu je adaptogen astragalus, davka 2 az 5 gramov.
Zialbohu, ak chces brat viacero doplnkov, musis brat plno kapsul/tabliet/toboliek.



63

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

A co sa tyka toho selenu s vit. E?



64

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Dobrý deň,
nedávno som objednala Lugol 5% cez stránku damianvit pre onkologického pacienta v rámci metabolickej liečby. Mamina má rakovinu prsníka, a okrem toho, že berie kvapky perorálne (10 kvapiek 5 x denne podľa protokolu), potiera si i miesta postihnuté nádormi. Avšak popisuje v daných miestach bolesti. Je to normálne? Musí sa Lugolov roztok brať len s jablčnou šťavou, alebo aj s vodou? Mamina má aj zníženú funkciu štítnej žľazy, avšak selén, ako sa uvádza vyššie neberie spolu s jódom. Ďakujem za odpoveď.



65

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Selen je nevyhnutny na tvorenie roznych enzymov, podobne ako aj jod, tj treba ho brat.Maximalna davka odporucana je az 800 mikrogramov, najma ked beries vela jodu.
Rakovina casto boli. Lugolov roztok sa moze brat akokolvek od ustneho az po transdermalne .Jablcna stava ma obsah pektinov, takze je dobra na odmorovanie. Ale este lepsie su modified citrus pectines, tj pektiny ktore su enzymaticky rozsekane na tak malicke, ze sa absorbuju rovno do krvi a tam absorbuju rozne toxiny a vynesu ich z tela.
Najdes ich napr na
http://rng.uforum.sk/topic/2042/jod-lug … du/page/3/
Odporucam brat aj silne enzymy aj betaglukany
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1
davka 2 x 2 tablety dobre zapit (to je ekvivalent 12 gramov pancreatinu, entericky pokryteho)
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-Glu … l&ic=1
3 x 2 kapsule co je 3 x 500 mg betaglukanov, kvasnicovych mikronizovanych.



66

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Dobrý deň,
prosím Vás aký je rozdiel v užívaní, účinnosti a znášanlivosti lugolu a jodovej tinktúry? Z príspevkov som pochopila, že jodová tinktúra sa na Slovensku ťažko zháňa.
Lugol 5% som našla na stránke www.damianvit.sk - kde mi odporučili brať 3kv.3x denne v 200-300ml vody + 1PL jablčného octu + 1ČL medu. Vraj to vychádza na 60mg jodu denne.
Tým natieraním jodovej tinkt.pod pazuchu sa cca.koľko jodu dostáva do tela? Viem, že Vy odporúčate 2-6mg denne.
S odporúčaním ostatných doplnkov od Vás sa viem stotožniť, len tento jod ma stále mätie. Preto skúmam,pátram :-)
Uvažujem, či si nekúpiť radšej Kelp, no tam je ten obsah jodu zas oveľa nižší...
ďakujem



67

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Vôbec sa jódová tikntúra nezháňa ťažko ak poznáš správnych ľudí. Pozri na bazoš.sk a do vyhladávača napíš



68

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Jodova tinkturwa, co ja pouzivam tj 2% jodu a 2.5% KJ  v 50 % alkohole ma asi 40 mg kvapky, kde 3% z nich tj 1.2 mg je jod.
S takym si natriem 1-2 krat do tyzdna par kivapiek pod kazdu pazuchu, co mi vide v priemere na den na tych asi 3 mg
Zeny maju trochu vyssiu spotrebu ako muzi, hlavne kvoli prsiam.
A nezabudajte na selen!!!



69

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

RNG, prosím ťa maminke vyoperovai nádor v prsníku-zhubný ale následne podľa CT-čka zistili že má zhubnú uzlinu pod kľúčnou kosťou . Najprv chcú nasadiť agresívnu liečbu a potom sa uvidí či operácia. Ako často si môže tú oblasť okolo kľúčnej kosti natierať Lugolom, mohlo by jód pravdaže okrem iných doplnkov pomôcť?Ďakujem



70

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Radioaktivny jod sa pouziva bezne na znicenie rakovin v stitnej zlaze. Nejedna sa o nic noveho. Pozri napr na
http://www.webmd.com/women/radioactive-iodine
alebo na
http://www.cancer.org/cancer/thyroidcan … ive-iodine
Ja samozrejme take pochybne metody zasadne odmietam, lebo radioaktivita sposobuje rakoviny.



71

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

RNG napísal(a):

Radioaktivny jod sa pouziva bezne na znicenie rakovin v stitnej zlaze. Nejedna sa o nic noveho. Pozri napr na
http://www.webmd.com/women/radioactive-iodine
alebo na
http://www.cancer.org/cancer/thyroidcan … ive-iodine
Ja samozrejme take pochybne metody zasadne odmietam, lebo radioaktivita sposobuje rakoviny.

A ako casto si to miesto moze natierat Lugolom?



72

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Nuz kolko len chces. Obvykle ti, co liecia rakovinu jodom pouzivali davky az 50 mg denne, najma su zname rozne pripady z rakoviny prs, kde tato metoda mala znacny uspech.
Ale ja osobne tvrdim ze treba pracovat naraz na viacerych frontoch odrazu, tj nielen proti nadorom, ale aj na posilneni tela, precisteni tela, posilneni telesnej obrany, lzlepseni kolagenovych struktur, ebo to vsetko suvisi z vznikom rakovin  a metastazovanim v inac zdravom tele.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-08 20:31:40)



73

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Aj keď opozdene, ďakujem strejdovi za radu, pozerala som to, no neviem nájsť odvahu kúpiť si to od niekoho neznámeho a potom to užívať...
RNG prosím Vás, je ten Lugol škodlivý, alebo neúčinný, alebo prečo je lepšia tá jódová tinktúra? Ten lugol by sa nedal natierať pod pazuchy?
ďakujem



74

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Ako som povedal, radioaktivny jod na znicenie napr rakovin v stitnej zlaze  a dokonca na hypothyroidizmus, sa dava uz mnoho destroci.  Pouzivaju ho dokonca aj pri niektorych scanoch na "zviditelnenie" roznych casti tela, co hranici s vrcholnou nezodpovednostou, kedze dnes su uz na trhu scanery(NMR) co nepotrebuju ziadne "markery" ci farbiva na lepsi kontrast obrazov.
Tj to nie je nic noveho a najdes to bezne v medickych ucebniciach. Izotop co pouzivaju je jod 131, tiez nazyvany radioiodine, s polcasom rozpadu asi 8 dni(kedysi uvadzali 9 dni a nie som si isty s tym uplne, hoci kedysi davno som ho aj ja pouzival, ako asistent na onkologii v 60tych rokoch,
(2 mesiace, potom som zdrhol, lebo som sa nemohol pozerat na tie zufale tvare...), kde som pomahal nastavovat "spravne" davky ozarovania,, kedze sa ten izotop z hodiny na hodinu rozpadal.
Viac napr na popularnej
http://en.wikipedia.org/wiki/Iodine-131



75

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Takže lugol neodporúčate užívať vôbec?

A prosím Vás, tú 2% jodovú tinktúru koľko kvapiek a pod jednu, či obe pazuchy? 1 alebo 2x týždenne? Mám 37 a dojčím-neviem, či to pri dávkovaní hrá rolu, no pre istotu sa pýtam. ďakujem pekne

Naposledy upravil: jaMartina (2014-10-23 00:12:46)



76

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

RNG-zmenila som otázku. Odpoviete mi prosím? ďakujem



77

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Lugol je vodny roztok jodu, schne oomalsie a pre to odporucam skor alkoholicky roztok, co prenika rychlejsie aj vyschne ovela skorej.Ale inac na tom nezalezi.
2% alkoholicky roztok ma asi 30, mg kvapky, kde 2% jodu znamena 0.6 mg jodu na kvapku.
Ked hovorin 2 az 6 mg jodu denne, tak beries 3 az 10 kvapiek denne v priemere, tj napr 9 az 30 kvapiek kazde 3 dni.
Prsia pri dojceni spotrebuvaju dost jodu, pre to pri kojeni treba minimum tie 2 mg denne



78

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Spravili mi 2% jodovu tinkturu v lekárni, no spravili ju tak, že je v 85% alkohole... vraj by sa v 50% nerozpustil...
Viete mi prosím poradiť ako to zriediť, resp.ako používať?
ďakujem pekne



79

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

OK. Sice tvrdia bludy, lebo ked pridas 2.5% KJ tak sa to bez problemov rozpusti, ale budiz.
Pouzivaj to trasnsdermalne asi 10 kvapiek pod kazdu  pazuchu raz az 2 krat tyzdenne.Kazda asi 30 mg kvapka obsahuje teda 0,6 mg jodu a teda 20 kvapiek je 12 mg jodu na tyzden.
Japonci dostavaju tolko kazdodenne....



80

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

čiže nevadí, že je to 85% ? Ja len, či mi neuškodí ten alkohol :-)



81

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Z toho alkoholu sa ti nedostane do tela prakticky nic, lebo sa odpari velmi rychlo.
Aj tak hovoris o len 20 kvapkach tj dokopy nic.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-30 23:29:11)



82

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Dobry den RNG, hladam jodovu tinkturu, je tato ,prosim Vas ok? 
  http://internet-apotheke-freiburg.de/sh … ur-3396122..
v pribalovom letaku je zlozenie:  Beschreibung: Zubereitung aus: Ethanol (ca.66%), Iod und Kaliumjodid (je 2,4-2,7%), und Wasser.

  Ak nie ,mozte mi poslat nejaky link na tu spravnu, ktoru kupim cez internet ,som z toho pako :-)...zacala som brat Kelp, ale v tych davkach v akych to mam brat mi nerobi dobre.
Dakujem velmi pekne za odpoved.



83

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Nuz ja tu mam celkom dobry vyber a samoZrejme za zlomok ceny co ty uvadas.
https://www.google.com/search?q=mahonia … +of+iodine
Ja som si objednal tucet tych najlacnejsich, pozri na znacku Swane



84

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Viem ze tato nie je najlacnejsia, ale pre mna najdostupnejsia.
Zijem v Rakusku a tu su ine colne podmienky.
Len by som rada vediet ci je zlozenim tato co som vam poslala link tiez dobra?  a ak ano tak ci mi z nej pri cystach na prsnikoch staci 15 kvapiek tyzdenne ,alebo kolko?
Dakujem za porozumenie,radu a odpoved.



85

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Asi je dobra, hoci neuvadzaju presne kolko ma jodu a kolko KJ (kalium jodatum=jodid draselny)
Ak by mala 2% jodu, tak staci z nej mozno 15 kvapiek tyzdenne. Ja osobne nepocitam kvapky ale si urobim pod kazdou pazuchou flak asi velkosti dlane
NeZabudaj brat aj selen



86

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Aký je rozdiel organický a anorganický jód, prosím? Ďakujem.



87

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

KJje napr priklad anorganickehpo jodu. Cisty jod je velmi reaktivny, tj sa okamzite naviaze na nejake latky v tele. Najlepsie je, ked sa naviaze na tuky, lebo taka forma sa v tele udrzi najdlhsie. preto spom za transdermalne podavanie, kde jod po prestupeni kozou sa naviaze na podkozne tuky.
Samozrejme mozno jod naviazat na rozne nenasytene tuky a to vo velkych mnozstvach az vyse 100% na vahu(jodove cislo) Tj do napr  100 gramov  makoveho, tekvicoveho ci lanoveho oleja mozes naviazat vyse 100 gramov  jodu.
http://www.britannica.com/EBchecked/top … dine-value



88

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Čiže anorganický je lepší ako organický? Stále tomu akosi nerozumiem. Tento rybí olej s organický viazaným jódom je dobrý či nie? http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/ … jodom.aspx



89

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Anorganicky jod je reaktivny, tj vo vacsich mnozstvach brany ustne moze poskodit, lebo sa naviaze na rozne materialy v tele. Viazany na tuky sa uz naviazat nemoze, takze je neskodny. Transdermalne prestupuje znacne pomalsia a drviva vacsina sa z neho okamzite  naviaze na podkozne tuky, tj tak sa zneskodni a zostane v tele velmi dlho, co je ziaduce.



90

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Už rozumiem. A ten z Nutraceutica môžem užívať vnútorne len tak preventívne? (Pozn. som kojaca mamička)



91

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Nuz ten nutraceutical je velmi slaby zdroj s ohladom na to, ze na  doplnovanie sa odporuca 2 az 6 mg  jodu denne v priemere. Naviac na obsah jodu je to besne drahe.



92

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

http://www.hoogle.sk/Lugolov-roztok-59ml-d976.htm hoogle uz ma aj lugolov roztok..da sa nim nahradit jodova tinktura s mansim davkovanim pod pazuchu?



93

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Lugolov roztok je dobry zdroj jodu, jedna kvapka(65 mg=vodna kvapka) teda obsahuje 2%=1.3 mg jodu.
Ja to robim aj tak od oka, nie presne na kvapky a natriem si pod pazuchou raz tyzdenne flak velkosti dlane.



94

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Zistili mi nizku funkciu stitnej zlazy...doktorka sa chysta  predpisovat mi lieky..ale ja som si zacala kvapkat jodovu tinkturu na brucho a akoby zazrakom do 24 hodin sa moj stav rapidne zlepsil..takze v tom hodlam pokracovat.len neviem kolko toho jodu aby som to zasa neprehnala...na amazone je Lugolov jod 3%,7% a 12%..nemam sajnu ktory je najvhodnejsi..ja som si kvapkala staru jodovu tinkturu....mozete mi poradit kolko a ako casto by som to mala natierat na telo ked som uz bola v takom deficite jodu ze moja stitna zlaza zacala strajkovat???Vdaka..:) Da sa predavkovat jodom cez kozu??Myslela som ze telo si zoberie len tolko kolko potrebuje..dala som si vcera aj dnes.a skoro vsetko sa vstrebalo..zostal len jemne zltkasty flak..Aj tak sa citim malatna..mam busenie srdca..neviem ci z toho alebo..uz nemam tusenia ked sa mi prelinaju dva zdravotne problemy..bojujem aj s infekciou na zube..aj so zaludkom mam nieco..ked som hladna alebo sa najem stale ho mam ako na vode..divny pocit..neviem s cim to moze suvisiet..:(

Chcem si objednat vit E..ake balenie odporucate?Je dobre aj toto 1000mg??Healthy Origins, E-1000, 120 Softgels..vdaka..

Naposledy upravil: Sisa 24 (2015-06-06 13:23:56)



95

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Sisa 24 napísal(a):

Zistili mi nizku funkciu stitnej zlazy...doktorka sa chysta  predpisovat mi lieky..ale ja som si zacala kvapkat jodovu tinkturu na brucho a akoby zazrakom do 24 hodin sa moj stav rapidne zlepsil..takze v tom hodlam pokracovat.len neviem kolko toho jodu aby som to zasa neprehnala...na amazone je Lugolov jod 3%,7% a 12%..nemam sajnu ktory je najvhodnejsi..ja som si kvapkala staru jodovu tinkturu....mozete mi poradit kolko a ako casto by som to mala natierat na telo ked som uz bola v takom deficite jodu ze moja stitna zlaza zacala strajkovat???Vdaka..:) Da sa predavkovat jodom cez kozu??Myslela som ze telo si zoberie len tolko kolko potrebuje..dala som si vcera aj dnes.a skoro vsetko sa vstrebalo..zostal len jemne zltkasty flak..Aj tak sa citim malatna..mam busenie srdca..neviem ci z toho alebo..uz nemam tusenia ked sa mi prelinaju dva zdravotne problemy..bojujem aj s infekciou na zube..aj so zaludkom mam nieco..ked som hladna alebo sa najem stale ho mam ako na vode..divny pocit..neviem s cim to moze suvisiet..:(

Cim viac %-ny tym menej si ho musis davat , Ako sa prejavovali tvoje problemi zo stitnou zlazou ?
Treba si napravit aj crevnu floru a travenie lebo to sposobuje strasne vela problemov .
Takze k jodu sa ti vyjadri este pan. RNG .
Urcite ti ale povie ze musis brat 20g mikrovlaknin na vizivu probiotik v creve .
Dalej Selen , Vitamin E , Vitamin C , Vitamin D3 , Vitamin K3 a Zinok , Pokial mas aj busenie srdca tak treba doplnit napriklad aj magnezium najlepsie Gavalex da sa kupit v lekarni za 5 euro ci kolko . Tieto sa zo stravy ziskavaju tazko preto je potrebne ich doplnat .
Probiotika treba kupit take ktore sa rozpustaju az v crevach preto tam ich je potreba to ti RNG posle link daju sa kupit aj na slovensku .



96

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Bola som strasne unavena...myslela som si ze to mam z tej zubnej infekcie..az krvne testy potvrdili ze mam malo hormonu stitnej zlazy..vcera ako som si nakvapkala ten jod vecer som akoby zazrakom citila viac energie..aj dnes som celkom ok..az na ten zaludok..a toci sa mi hlava obcas..tlak som si merala mam v poriadku..pravidelne beriem dlhodobo MRM, Bone Maximizer III, 150 Capsules..magnezium aj naviac dost casto..ja mam pocit ze to mam z tej zubnej infekcie nejake komplikacie...neviem sa z toho dostat..a k tomu este ta stitna zlaza..pouzivala som dost casto sojove produkty..asi aj to mi uskodilo..ako som citala soja blokuje vstrebavanie jodu aj inych zivin..a boh vie co este..:(
vsetky tie vit co si spominal beriem..
ale je pravda ze zanedbavam probiotika..hmm a vlakniny si davam tiez obcas..milujem sladke zemiaky a myslim ze tie obsahuju dost vlakniny..

Naposledy upravil: Sisa 24 (2015-06-06 16:12:44)



97

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Sisa 24 napísal(a):

Bola som strasne unavena...myslela som si ze to mam z tej zubnej infekcie..az krvne testy potvrdili ze mam malo hormonu stitnej zlazy..vcera ako som si nakvapkala ten jod vecer som akoby zazrakom citila viac energie..aj dnes som celkom ok..az na ten zaludok..a toci sa mi hlava obcas..tlak som si merala mam v poriadku..pravidelne beriem dlhodobo MRM, Bone Maximizer III, 150 Capsules..magnezium aj naviac dost casto..ja mam pocit ze to mam z tej zubnej infekcie nejake komplikacie...neviem sa z toho dostat..a k tomu este ta stitna zlaza..pouzivala som dost casto sojove produkty..asi aj to mi uskodilo..ako som citala soja blokuje vstrebavanie jodu aj inych zivin..a boh vie co este..:(
vsetky tie vit co si spominal beriem..
ale je pravda ze zanedbavam probiotika..hmm a vlakniny si davam tiez obcas..milujem sladke zemiaky a myslim ze tie obsahuju dost vlakniny..

Probiotika su velmi dvolezite pri tomto probleme , a vlakniny treba okolo 40g denne zo stravy pokial ju mas dobru a pestru mas tak 15-20 takze 15-20 treba este doplnit , s probiotikami hlavne pektin ( jablcna vlaknina ) alebo probiotika jest s jablkom . Testy si si dala urobit specialne na stitnu zlazu alebo ti to zistili pri preventivnej ? Ohladom zubnej infekcie ti nepomozem to sa vyjadri RNG , ale myslim si ze pokial je infekcia v ustach dostava sa slinami aj do zaludka criev atd .



98

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Zistili mi to pretoze som ziadala o krvny test s dovodu ubytku energie..:(doktorka sa vyjadrila ze testy naznacuju ze mam problem s hypotyreozou..a v pondelok idem na rozbor krvi kvoli tomu specialne..vdaka za rady..budem sa snazit brat tie probiotika pravidelne..



99

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Az 60% zien ma znizenu funkciu stitnej zlazy a len memej nez polovici to potvrdi bezny krvny test.
Kedze jod a selen su v nasej potrave v nedostatku, naviac o jod nas rabuje chlor, fluor a brom, ktorych je v nas coraz viac, z vody, potravin a dokonca aj zo vzduchu, treba zvysit aj doplnanie jodu
Lekari co sa s jodom zaoberali povodne vo vyskume zistili, ze treba doplnit do tela plno jodu,kym sa jeho hladina zvysi na optimalnu Doplnovali az 50 mg denne po dobu vyse mesiaca, kym, sa zacaL vo vacsej miere vylucovat mocom tj telo malo prebytok . Na kazdodenne branie  cely zivot sa dohodli na mnozstve 2 az 6 mg, co je mnohonasobne viac, nez povodne nizka stanovena davka 150 mikrogramov, ktorej sa doteraz lekari tvrdohlavo a spiatocnicky drzia, napriek vsetkemu vyskumu a dnes uz dlhpodobej praxe doplnania jodu



100

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Na infekcie v ustach a na udrzbu zubov odporucam pouzivat ustne probiotika