Téma: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Dobrý deň, p. RNG chcel by som Vás poprosiť o radu. V roku 2009 keď som mal 19r. som podstúpil operáciu tonzilektómiu z dôvodu že sa u mňa od mojích 3rokov niekoľko krát do roka opakovali zápali hrdla, zápali mandlí, angíny. Samozrejme za každým mi boli predpísané antibiotiká. Čiže z tohto dôvodu sa pristúpilo k vybratiu mandlí, túto operáciu som znášal veľmi zle, došlo k veľmi silnému krvácaniu a bola to asi najsilnejšia bolesť v mojom živote. Myslel som si že po vybratí mandlí dôjde v mojom zdravotnom stave k výraznému zlepšeniu. No mýlil som sa, táto operácia nevyriešila môj problém, aj tak som znovu pravidelne chorý cca pred 2mesiacmi som bral aj dva druhy antibiotík no nezabralo a opakovane bol u mňa zistený streptokokový zápal hltna a alfa-hem.streptokoky a akútny zápal hrtana a priedušnice a teraz som odoslaný na rontgen pľúc a idem na vyšetrenie krvy na štítnu žľazu,chlamídie a čierny kašel. Už zhruba polroka som neustále zahlienený. Momentálne beriem výživové doplnky GSE Citricidal, Oreganový olej kapsule, a NAC (N-acetyl-L-cysteín) EXTRA ODHLIEŇOVAČ. Vedeli by ste mi niečo ešte poradiť z vlastných skúsenosti s pacientmi?



2

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

GSE je viacmenej dnes bezcenhy, musis pouzivat roztok praveho citricidalu, profesional,  z firmy BioChem research. Tema tu bola uz viackrat. Tymto roztokom davanym do nosa viackrat denne v leze, s hlavou nakloenou co najviac dozadu tie nakazy v prinosnych dutinach vynicis a potom sa s hlienami nemozu dostavat dole, do hrdla, na mandle do predusiek,. pluc a dokonca aj do stredneho ucha Pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie  kde je vysvetlene, preco atb casto neucinkuju , dokonca nakazu podporia, najma tie mikroby, na ktore su neucinne, tj virusy, plesne, kvasne infekcie mykoplazmy, biofilmy  a L-formy.
Atb ti znicili hlavny zdroj obrannych latok v tele, probioticku floru v crevach, takze prva vec co musis brat su mikrovlakniny, aspon 15 gramov zmesi denne a kvalitne probiotika, ktore po rozmnozeni produkuju az 70% obrannych latok, ktorymi telo disponuje, tj ovela viac, nez telo samotne vyraba.

Mandle nie su zdroj infekcii takze vyberat ich je hlupost. Zdroj infekcii su kvapockove infekcie vo vzduchu, co sa pri dychani usadia v prinosnycy dutinach, kde ich ustne brane nic nevie prakticky znicit, okrem snad aromatickych olejov, ako oreganovy, ktory sa z tela odparuje a dostane sa aj do dutin, kde nie je cirkulacia krvi s ochrannymi latkami a bielymi krvinkami.Tam sa vie telo branit len pasivne, vytvaranim hlienov, ktore infekciu odtlacaju, ale zialbohu je plno mikrobov, co vie z hlienov zit a tie su necitlive na atb, prave naopak, potlacenim probiotik ich len podporis=das im "zelenu

Naposledy upravil: RNG (2013-11-19 04:15:49)



Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Ďakujem za odpoveď, takže to GSE čo mám už doma budem skúšať dávať rozriedene podla vášho návodu do nosa pravidelne a snáď bude mať aspoň sebemenší účinok. Zakúpim si  Dimica Psyllium 150g, Laktobacily 6 probiotikum, alebo by ste odporučili nejaké silnejšie probiotikum? hlavne dostupné na SK aby som ho mohol hneď zakúpiť.



4

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Nuz ak je tvoje GSE len extrakt z grapefruitovych jadierok, tak ani mnohonasobne vyssia koncentracia ti nemusi pomoct.
Ked uz pojdes na zdroj ,Vemica, kup, si tam nielen psylium, ale aj inulin pripadne aj ovsennu vlakninu a rob si zmes.
Probiotika, co odporucam musia byt telepne a kyselinovo odolne, inac ich moze uz kupit mrtve, alebo sa neprepracuju zive cez zaludocne kyseliny.Take su napr tieto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=2



5

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Ak ti mozem poradit, ak chces kupit probiotika na SK trhu, tak u mna sa osvedcili probiotika Super Dophilus, tiez su odolne voci zaludocnej kyseline, obsahuju 9 kmenov bakterii a 8 miliard 1 kapsulke, len mi na nich vadi to, ze ich treba skladovat v chladnicke, ale vyrobca udava, ze kratkodobe nechladenie (napr. ked clovek cestuje) im neuskodi.



6

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Problem nie je u vyrobcu, ale v skladovani u distributora. Kto ti moze garantovat, ze tie probiotika neboli zahriate dlhsie na 20-25 stupnov celzia tj ich uz kupis mrtve.
Dobry test na to  je vysypat kapsulu do  prevareneho mlieka, vlazneho a pozorovat, ako dlho mu bude trvat skysnut. Ked je to viac nez 24 hodin, probiotikum je viacmenej mrtve.



Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Pietro ďakujem už som si vybral iné. Tak som si teda kúpil Lactaflor s psyllium + s inulinom a omega 3, dnes som dostal aj výsledky krvných testov, kde mi robili podrobný rozbor na chlamýdie, štítnu žľazu, cholesterol, krvný obeh a všetky ostatné zložky, kde bolo všetko v poriadku až na zvýšené železoa znížený počet leukocytov. Tieto dva výsledky ma trošku prekvapili pozeral som aj na internete čo by to mohlo znamenať ale veľa som sa nedopátral. Chcel by som poznať váš názor p.RNG čo si o tom myslíte, Ďakujem



8

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

"Znizeny pocet leukocitov" je relativne cislo, leukocitov je hromada a kazdy z nich je na ine ucely
http://en.wikipedia.org/wiki/White_blood_cell
Tvoria sa povacsine v kostnej dreni, tj ked ich mas malo, tak to moze byt s nedostatku zivin(zle travenie) alebo plesni v kostnej dreni.
Zvysene mnozstvo zeleza je po case nebezpecne, lebo moze poskodit pecen.
Ale jedine meranie nie je nikdy smerodajne, az ked sa to opakuje mnohonasobne, v dlhsom casovom odstupe , tak to treba brat do uvahy.



9

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Dobrý den, neviem či správne zaradím otázku, lebo to nemám velmi naštudované, len ma kmotra prosila, aby som jej zistila info o liečbe hemofilus influenza. Maličká má 10 mesiacov a je neočkovaná. Zistili jej to teraz z výteru. Chcela by vedieť, čo je na to dobre, či sa to dá nejako liečiť, a kde sa dajú zohnať prípravky, ak teda nejaké pomáhajú a tá maličká ich môže, vdaka. B.



10

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Najviac obrannych latok v tele, viac nez je samotne telo schopne vyraba probioticka crevna flora. Tj prva vec je si nasadit kvalitne probiotika a zivit a roZmnozovat ich zmesou mikrovlaknin.
10 mesacne dietw nemoze brat ani citricidal(nanajvys roztok kvapkat do nosa, ) ale haemophilus je velmi odolny na citricidal. Odmaskovace ako NAC rozpustene vo vode su vhodne aj pre deti, to zlepsi obranu tela, tj ucinnost obrany tela na naskovane infekcie, serrapeptaza je sice tiez odmaskovac, ale tu treba hltat v enterickych kapsuliach tj to nie je vhodne pre male deti.
Co jej mozes skusit davat su kvapky extraktov ako samento, burbur, coumanda a banderol,,lebo tieto su ucinne na vselico maskovane, zatial este ani nedocenene. Pozor na davkovanie, musis zacat od zlomku odporuceneho.
Davka pre dospelehjo je 2 x 15 kvapiek z kazdeho, pre dieta samozrejme prepocitane podla vahy podstatne menej.
A este raz pozor, treba zacat so zlomkom tej prepocitanej davky podla pomeru vah, nie z plnou hodnotou a postupne to zvysovat!!

Naposledy upravil: RNG (2013-11-28 01:34:01)



11

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

A môžem sa opýtať, kde sa to dá zohnať.

A ešte jedna otázka - ja mám detičky 2 ročnu a ročnu - boli teraz troška nachladené, tak som im dávala do čajíka aj pár kvapiek grapefruit. kvap. o Swansonu - nemohlo im to ubližit, dokonca som mala pocit, že u malej nabieha aj zapal stredného ucha - tak som im dávala aj kvapku oregan. oleja. Môžem to davat, alebo radšej este u nich nie? vdaka



12

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Najdes to vsetko napr na www.iherb.com

Naposledy upravil: RNG (2013-11-28 19:11:54)



13

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Pán RNG tak ako som písal na začiatku tejto témy že ma už zhruba 4 mesiace škriabe hrdlo a má to aj špecifický zápach ako po výbere mandlí  a robili mi všetky možné výtery a testy a všetko dá sa povedať čisté, dnes som bol znovu na ORL a pani doktorka mi povedala že v klenbe zvyšky nosovohltanovej mandle povlečenej hlienom odporúča to odstrániť. Len je trochu zvláštne že som zhruba 3 roky po výbere mandlí a toto škriabanie v hrdle pocitujem cca 3 mesiace ako keby tam bol nejaký bacil no žiadna liečba ani domáce recepty ani doplnky nato nezabrali.  a ešte doplním dve veci ktoré sa vychylovali normálnym hodnotám- TROMBOCYTY-biele krvinky mám 119,2,to je znížené,má byť od 150-400 a železo mám 31,7 zvýšené má byť 10-28,3. PS : a ešte je zaujímavé že pár mesiacov do zadu som bol na 3 týždne v Taliansku na jablkách v Tirolských alpách a neustále som bol vystavený daždivému počasiu a námahe a hrdlo ma bolelo menej ako keď som doma a snažím sa to vyležať.



14

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Pozri na temu infekcie
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
kde to mas lepsie vysvetlene



15

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Dobry den,
prosim Vas, viete o nejakom pripade vyliecenej obstrukcnej choroby pluc? Bolo by to mozne regenerovat pluca pri tejto diagnoze cordycepsom ?
Ide o nefajciara, ktory pracoval s chemikaliami, najskôr mal caste zapaly priedusiek, potom to preslo do chronickeho stadia a teraz je z toho takato hrozna diagnoza. Zatial sa drzi relativne dobre - venuje sa turistike - byva  v blizkosti hôr, ale v sucasnom zimnom obdobi sa mu castejsie opakuju zapaly priedusiek - ma malu dceru od ktorej sa nakazi...Podla oficialnej mediciny sa da udrziavat liekmi v urcitom stadiu, ale je to choroba smrtelna- konci prakticky zadusenim....
Dakujem pekne



16

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Nuz  proti infekciam treba aktivne bojovat, musi pouzivat casto kvapky roztoku citricidalu do nosa, aby tie nakazy boli uz tam vybite a nedostali sa mu do uz aj tak poskodenych pluc. U neho je obzvlast dolezite si chranit pluca a regenerovat ich, kde adaptogen cordyceps vo vacsich mnozstvach moze pomoct. Takze aj NAC serrapeptaza a oreganovy olej by tam boli potrebne.
Tiez aloe vera, a samozrejme zakladne, ako zinok, jod selen vitaminy C E D-3 mikrovlakniny a probiotika, tiez L-cystein , niekolko gramov denne, co pomaha budovat v tele kolageny.

Inac si si ista, ze nema chlamidie pneumoniae?



17

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Dobrý deň, Váž. pán RNG, chcel by som Vás veľmi pekne poprosiť o radu. Mám 31 rokov a na úvod by som skúsil stručne okomentovať moje ťažkosti. Už dlhšiu dobu mám ťažkosti spojené s opakujúcimi sa infektami v dýchacích cestách. Aj keď v širšom kontexte tieto ťažkosti sa u mňa opakujú rok čo rok (cca 5-6 rokov) pričom v každom kalendárnom roku riešim 5-6 x zápaly a infekty prevažne horných dýchacích ciest a s tým spojené aj užívanie ATB (pôvod má v alergii-celoročne užívam Zodac), v tomto mojom príspevku by som sa chcel venovať hlavne obdobiu posledných 6 mes. (09/2013-01/2014). Za toto 6. mes. obdobie ma trápia ako som už uviedol opakujúce sa infekty v dýchacích cestách, ktoré sa žiaľ vždy po „preliečení“ po 2-3 týždňoch opätovne vrátili. Priebeh choroby bol vždy obdobný, zápal prínosových dutín a hrdla, škriabanie a bolesť hrdla, dýchanie bez ťažkostí (v 11 a 12/2013 aj výrazne zvýšené CRP). Výsledky výterov indikovali prítomnosť Klebsiella pneumoniae, Staphylococcus aureus, Haemophilus influenzae ++++.  Za toto obdobie som doposial užíval celkom 5x antibiotika (Roxithronycin 150 mg– 7dní v 09/2013, Klerimed 500– 7dní v 10/2013, Ceroxim 500-14dní v 11/2014, Klacid 500-21dní v12/2013-01/2014). Po poslednej liečbe KLACIDOM (3týždne), ktorý bol nasadený na základe výsledkov z krvy na zvýšené protilátky na pľúcne Chlamídie (testy na imunitný obraz robil aj alergológ kde boli pozitívne aj mycoplasma IgG a IgA), a navrhovanú liečbu potvrdil po vyšetrení (spirometria+RTG plúc) aj pľúcny lekár,  sa už počas liečby objavila aj Mykóza (biely povlak na jazyku+pluzgiere pri koreni jazyka). Po doužívaní Klacidu som začal riešiť Mykózu u ORL. Mykózu „liečil“ lekár len lokálnym ošetrením počas 3-4 návštev kedy aplikoval na jazyk rôzne prípravky (niečo na spôsob iodu, striebro ...).

Neuplynul ani týždeň a začali ma opäť trápiť ťažkosti (trochu odlišné ako doposiaľ). Posledných 7 dní, kedy som po zvýšenej fyzickej aktivite (halový futbal) vypil chladený nápoj, ma už nasledujúci deň začalo škriabať v krku. Za ďalšie 3 dni sa to vyvinulo do veľmi silného dráždivého produktívneho kašľa s vykašliavaním hlienov. Asi 2 dni som mal aj zimnicu. Užíval som Ambrobene sirup na podporu vykašliavania + Septofort na dezinfekciu ust. dutiny. Návšteva obv. lekára a diagnóza: zostrené dýchanie, možná infekcia dých. ciest, dostal som recept na atb. – FROMILID 500 (2 bal.) a v lekárni robený sirup na podporu vykašliavania +urobili sa výtery a odber krvy na testovanie zamerane na (Chlamidie, Mykoza, CRP) vysledky budu o tyzden. Osobne mám obavu na možný zápal priedušiek (zápal pľúc asi nie s dýchaním nemám problém) može byť spôsobený aj mykózou ktorá mohla z jazyka zísť do priedušiek.

Vzhľadom na dlhotrvajúce obdobie počas ktorého som dlhodobo užíval atb., ako aj na negatívne skúsenosti s atb. typu FROMILID (viď. rôzne fóra), rozhodol som sa, že skúsim iný prístup k liečbe. Preštudoval som množstvo Vašich článkov a pokúšam si zostaviť vlastný management liečby. Včera  som si zaobstaral nasledovné: mikrovlakniny - ovsená vláknina, inulín vláknina z čakanky a psyllium; odmaskovač  ACC LONG (N-acetyl-L-cysteín);  probiotika Biopron 9; výživový dopl. Arko DEFENSES – bakterie mlieč. kvasenia+betaglukán+kolostrum+vit. D3+zinok+selén; vitamín C v 500 mg kapsuliach; no a zatial neuspesne zhanam oreganový olej s obsahom carvacrol.

Vzhľadom k tomu že mi atb. pravdepodobne znicili hl. zdroj obrannych latok v tele, probioticku floru v crevach navrhlo som si nasledovnu liecbu, ku ktorej by som Vas poprosil o názor a tipy na vylepsenie:
1.    Ráno Arko DEFENSES – bakterie mlieč. kvasenia+betaglukán+kolostrum+vit. D3+zinok+selén
2.    Ráno mikrovláknina - ovsená vláknina (15g)
3.    Robený sirup v lekárni na podporu vykašliavania – 3x denne
4.    Na obed mikrovláknina - inulín vláknina z čakanky (5g)
5.    Vitamin C 4x 500mg – v priebehu dňa
6.    Večer mikrovláknina – psyllium (5g)
7.    Večer probiotika Biopron 9
8.    Večer ACC LONG (600 mg)
9.    Večer ZODAC
Ospravedlnujem sa obsiahly prispevok ale uz si ozaj neviem rady. Vopred velmi pekne dakujem.



18

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Nuz precitaj si najma clanok o infekciach, kde je vysvetlene, preco atb nie su casto odpoved na nakazy hornych dychacich ciest prenasane kvapockovou infekciou, najma v davoch ludi
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
Na kvasne infekcie, mykozy  a hlieny su najucinnejsie odhlienovace ako NAC a serrapeptaza a antimikrobialny oreganovy olej.
Na infekcie, ktore sa v tele maskuju, ako mykoplazmy, biofilmy, chlamidie pneumoniae, boreliozu a ine odporucam extrakt z olivovych listov(3 x 300 mg oleuropeinu)
a kvapky samento, banderol coumanda, 2 x 15 kvapiek z kazdeho.
Problem v sucasnosti je najst povodny citricidal, tj taky co ma napisane, ze obsahuje quaternialne zluceniny, lebo ten som dlhy cas s uspechom pouzival na vyrobu roztoku, co potlacil kvapkanim do nosa v leze nakazy v prinosnycy dutinach, ktore sa tam mozu zdrzovat aj dlhe mesiace a znova a znova nakazovat dychacie cesty.



19

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

veľmi pekne dakujem za odpoved, zaroven by som chcel poprosit (z dôvodu čo najrychlejšie a najoptimalnejšie dosiahnutie očakavaných vysledkov) o nejaky konkretny tip (link) na spominany extrakt z olivovych listov(3 x 300 mg oleuropeinu) a kvapky samento, banderol coumanda, pripadne aj spominany oreganový olej s obsahom carvacrol. Taktiez by som sa chcel este poradit v suvivlosti s mikrovlakninami a uzivaneho mnozstva, ci je vhodne uzivat ich ako kazdu mikrovlakninu samostatne v inu dennu dobu (rano ovsenu vlakninu, na obed Psyllium, vecer inulín - vlak. z čakanky) alebo skusit nejaku zmesku - nikde som zatial nenasiel nejaky vhodny pomer. Zatial ich skusam v polovicnych davakach (10+5+5g) (aj ked obava z nadmerneho mnozstva pri brani vsetkych troch v odporucanej dennej davke asi nie je na mieste). Ovsena vlaknina sa odporuča (15-20g), Psyllium (10g), Inulín (10g alebo 2x5g).

Ako odhlienovac som nasadil ACC Long (1tbl vecer) (dal sa relativne rychlo zohnat oproti NAC) a musim povedat ze ucinok bol na druhy den skutocne badat. Pokusim sa v najblizsej dobe este si zaobstarat ester C (co nemoze byt tiez nikdy na skodu), aktualne som z dovodu co najrychlejsieho nasadenia obrany siahol po prvom co som zbadal - vit C (kys. askorbová) http://drchenpatika.com/termek/1--denne … -kapsuly-/

Som Vam nesmierne vdacny za know how a poskytované info.



20

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
kde je v kazdej kapsuli 150 mg oleuropeinu, tj davka je 3 x 2 kapsule, intenzivne

http://www.iherb.com/NutraMedix-Samento … l&ic=1
http://www.iherb.com/NutraMedix-Bandero … l&ic=1
http://www.iherb.com/NutraMedix-Bandero … l&ic=1
Davka je 2 x 15 kvapiek z kazdeho, samozrejme zacat s 5 kvapkami.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=2
davka je 3 x 2 kapsule kedze kapsula ma zarucene 100 mg carvacrolu, tj je to 3 x 200 mg carvacrolu.

Ja osobne si miesam zmes z psylia, inulinu arabinogalaktanov, modified citrus pectines a glucomannanu, toto kupujem kazde zo swansonvitamins.com.
Tak ako to dochadza v prasku
zmiesam  dokopy z kazdeho krabicu a pridam do toho 2 krabice prasku aloe vera a 2 krabice praskoveho esteru C.
Dobre to pretrasiem vo vacsej flasi(3 litrova zavareninova) a toto si nakladam do mojej vody na pitie, polievkovu lyzicu na liter vody, dobre pretriast.

Ale mozes si to urobit aj v mensom, z kazdej krabice mikrovlaknin  odsyp asi polovicu a pridaj tam obsah 1  esteru C z 1 aloe vera prasku.
Do litrovky s vodou na pitie pridavam niekedy aj MSM, niekedy citricidal(ked na mna nieco lezie) a skoro vzdy to ochutim ovocnou nesladenou stavou, koncentratom.



21

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Dobrý deň, Váž. pán RNG, chcel by som Vás ešte poprosiť o radu. Ubehli 2 týždne a moje ťažkosti spojené s veľmi silným dráždivým kašľom s vykašliavaním hlienov (kde bol nasadený NAC resp. ACC, probiotika podporovane mikrovlakninami, vit. C, zmes betaglukán+kolostrum+vit. D3+zinok+selén a čakám na dodávku antimikrobialny oreganovy olej a extrakt z olivovych listov) sa prakticky nezmenili resp. sa vyvinuli do ďalšej fazy choroby. Aktuálne okrem silného kašla ma začal trápiť aj zápal nosových dutín. Preto som sa rozhodol dnes navštíviť lekára, ktorý mal už k dispozícii aj výsledky testov z krvi ktoré boli zamerané na Chlamydie, Mycoplasmy, CRP. Z výsledkov vyplýva že CRP je OK, Mycoplasmy IgA aj IgG sú negatívne, Chlamydie pn. IgA tiež negatívne ale Chlamydia pn. IgG je pozitívne (hodnota 100,14RU/ml pričom rozsah je <16 negativne/16-22 hraničné/ >22 pozitivne).
Pre zrovnanie vysledkov z predchadzajuceho obdobia uvediem ze pozitivna hodnota sa vyskytla aj v mes. 11/2013 kde bolo Chlamydia pn. IgG pozitívne 56,3U/ml a v 12/2013 dokonca 109,3 RU/ml. Obv. lekar ma odporucil na vysetrenie aj na plucne, kde som absolvoval dalsie vysetrenia vcetne RTG pľúc. Zápal pľuc prípadné ďalšie infekčné zmeny boli vylúčené. Diagnoza chlamidyový infekt so symptómami kašľa s vykašliavaním. Doporučené ATB zo skupiny tetracyklíny (Doxyhexal 20x 200 mg) + sirup mukolitikum (Ambrosan).

Prestudoval som informácie spojene s plúcnymi chlamydiami a ako sa opakovane uvadza plucne chl. sa nedaju prekonat ale s ATB len potlacit. Zaujima ma Vas nazor na management liecby kde som zaradil nasledovné:
1. predpisane atb.+mukolitikum na kasel a vykasliavanie
2. probiotika podporovane s mikrovlakninou (20g/denne, zmes Inulin, psyllium a ovsena vlaknina 5+10+5g)
3. extrakt z olivovych listov 3 x 2 kapsule denne http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
4. oreganový olej s obsahom carvacrol 3 x 2 kapsule denne http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=2
5. vit. C
6. na prinosove dutiny asi len roztok vody a morskej soli + inhalovat slanu vodu so šalviou.

Dakujem MK



22

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Nuz kedze infekcie hornych dychacich ciest su casto nie bakterialne ale kvasne, mykozy , mykoplazmy, L-formy a biofilmy, tak pouzitie atb na nich nijak nevplyva, prave naopak atb znicenim probiotik  da inym infekciam zelenu. Pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
kde to rozni lekari spominaju.
Takze ked beries silne atb, tak ti to nici probiotika a tak sa nemozu rozmnozit a pomahat telu .
Na chlamidie pneumoniae a boreliozu a rozne ine infekcie, co lekari vedia slabo diagnozovat a nemaju na ne ani ziadne ucinne lieky(l-formy, mykoplazma pneumoniae, biofilmy, mykozy , vcitasne roznych kvasnych infekcii) a samozrejme pri oslabeni premnozene virusy, ktore sa v tele vzdy nachadzaju a striehnu jna oslabenie, kedy sa premnozia
odporucam brat okrem extraktu z olivovych listov aj kvapky samento banderol a coumanda, 2 x 15 kvapiek denne
Odporucam brat aj bezne, ako selen zinok jpod vitamin C( najmenej 5 gramov ester C) vitamin E(400 IU) a vitamin D-3 (5000 IU), to vsetko pomaha zvysovat imunitu. Ale najvacsiu rolu ti aj tak hraju probiotika,tak ich nenic atb!
Kokosovy olej je tiez antimykoticky, odporucam  jexst 3 lyzice denne, osobitne alebo rozne zamiesaneho do roznych jedal. Ja ho napr pouzivam v mixe s jogurtom, doma vyrobenym, ktory je plny jogurtovych probiotik, nie ako tie, co predavaju v obchodoch.



23

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Hmm tak tomu teraz nerozumiem. Ja som sa domnieval ze pri primarnej diagnoze: chlamidyový infekt so symptómami kašľa s vykašliavaním (na zaklade opakovaných pozitivnych vysledkov testov krvi na Chlamydia pn. IgG) je potrebne nasadenie ATB. Zapal resp. infekcia hor. dych. ciest som povazoval za sekundarny, nasledny problem ktory sa objavil. Samozrejme popri tom ma trapi aj mykoza (biely povlak na jazyku) co davam do suvisu s nadmernym uzivanim ATB v poslednych 3-4 mesiacoch. Je to pliaga a tiez sa toho akosi neviem zbavit, dari sa to len potlacat - na toto sa spolieham na ten oreganovy olej (cakam naň uz 8 dni, objednane z iherb)

Obvodným aj plucnym lekarom mi bolo vysvetlene ze vysledky testov kde je pozitivne Chlamydia pn. IgG indikuje nie priamo infekciu ale tzv. "pametovu stopu" kedy tento ukazovatel hovori ze organizmus uz v minulosti prisiel do styku s Chlamydiovou infekciou, vysporiadal sa s nou a ukazovatel len indikuje zvysene protilatky na nu.

Aj v clanku http://rng.nazory.eu/rubriky/ch/chlamydie  sa uvadza ze na plucne chlamidie je potrebne navrhnut kombinaciu atb + metronidazol + odhlienovac NAC. K tomu vhodne koloidne striebro+roztok citricidalu, extrakt z olivovych listov , Samento a NAC  - preto som povazoval nasadenie ATB za opodstatnene.

Chcel by som sa vsak este opytat na spominanu podporu imunity t.j. na kombinaciu selen zinok vitamin C( najmenej 5 gramov ester C) vitamin E(400 IU) a vitamin D-3 (5000 IU). Pomohol by mi nejaky tip(linky) pripadne doporucit mnozstvo v akom uzivat. Ked si prestudujem len stranku iherb tak len na ester C je tam x produktov ...

Samostatnu otazku by som mal k uzivaniu NAC/ACC. ACC long som uzival celych 10 dni (jedna sumiva tbl rozpustena vo vode / denne) v pribalovej informacii bolo uvedene neuzivat dlhsie. Dnes som obdrzal zasielku  extrakt z olivovych listov , je vhodne doplnat to aj nadalej s ACC ?



24

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/ch/chlamydie
Liecenie atb je velmi otazne, jediny protokol, co bol na to uspesny, obcas,  je Wanderbilt/Wheldon a to pouzivany vyse roka.
Preto osobne odporucam dlhodobe pouzivanie extraktu z olivovych listov , samento, coumandu a banderol.
Tieto doplnky nemaju ziadne skodlive postranne ucinky  v odporucenych davkach neposkodia probioticku crevnu floru a ich ucinnost na vnutrobunecne parazity je vyssia, ako roznych kombinacii atb.
Testy na chlamidiu pneumoniae maju ubohu presnost a preto sa tzv "vyliecena" alebo "zvyskova" neustale vracia, Tj v skutocnosti nebola znicena, len potlacena pod hodnoty tych nepresnych testov . Najhorsie na borelioze, chlamidii a inych tazko znicitelnych a maskujucich sa nakaz je skutocnost, ze natolko znizia imunitu, ze sa cloveka chytaju rozne dalsie nakazy, ktore lekari s omylom nazyvaju primarne, kedze sa ovela viac prejavuju. Ale su to len sekundarne nakazy, s ktorymi by si telo pravdepodobne vedelo pomoct bez tych skrytych infekcii.
Maskovane infekcie mozu dostat dost antimikrobialnych len ked ich odmaskujes. A na to je treba napr NAC(2 x 600 az 1200 mg) a serrapetazu, 3 x 120 000 IU Ziadne prestavky v tychto nie su potrebne

Naposledy upravil: RNG (2014-02-28 21:28:13)



25

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Dobry den RNG.diagnostikovali my vkrvi chlamydia pneumonia.lekarka navrhuje liecbu c vitaminom intravenozne.mam vsak pocit ze vejto liecbe este nie zbehla a nevedela mi presvedcivo objasnit ake mnozstvo lieku treba podavat a ako dlho by mala trvat liecba. Viete mi poradit? Vdaka



26

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Skus pozriet tu: http://rng.nazory.eu/rubriky/ch/chlamydie



27

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Detto
Nemyslim ze vitamin C intravenozne zabija chlamidie pneumoniae, aj ked to posilni ciastocne imunitu.



28

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Ahoj RNG,

Ja by som mala takú otázku , že keď sa mi čo ja viem, povedzme každé dva-tri mesiace objavujú ťažkosti ako: silná bolesť hrdla(ktorá zvyčajne po dvoch dňoch prejde), suchý kašeľ, pocit   choroby bez teploty, pocit zahlienenia ale hlieny sa nechcú uvoľňovať, a vždy mi to prejde na hlasivky a skoro nemám hlas- toto nemusia byť hneď príznaky chlamýdii, že? môže ísť aj o nejakú inú nákazu, ktorá sa takto často opakuje?

ďakujem



29

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Zo vzduchu kvapockovou infekciou , najma v davoch a doprave mozes dostat do prinosnyc dutin kedykolvek infekciu a odtial sa dostava samozrejme dole, na mandle, hrdlo, hlasivky prioedusky az pluca.
Mozes sa pohybovat aj v blizkosti niekoho, co je bacilonosic, tj ma tie mikroby v sebe, ale jeho telo sa vie dostatocne branit, takze neochorie.

Samozrejme ked mas v tele nejake mikroby, co znizuju celkove imunitu( niektore virusy, chlamidie, boreliozy, l-formy, kvasne infekcie, zlu crevnu floru), tak si chulostiva a mas casto rozne nakazy, ktorym by sa telo inac ubranilo.



30

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

ale nemusia to byť iba chlamýdie, že? som rozhodnutá ísť ich zničiť roztokom citricidalu, čo som ti na nom v inej téme posielala link..
to by malo na to stačiť, že? myslím roztok kvapkať do nosa.
a môže alebo je nejaká takáto baktéria, ktorá by mohla byť spojená s napr. kašovitou stolicou? alebo nie, a je to výlučne vec zdravej črevnej mikroflóry..

ďakujem



31

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Zdarava crevna mikroflora sa moze udrzat len pri dostatku enzymov a kyselin. A samozrejme ked ju nemas, treba si ju nasadit a podporovat mikrovlakninami.
To musis dnes robit cely zivot, lebo dnes nedostavame ani dost probiotik ani mikrovlaknin z nasej beznej potravy.



32

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

jasné, ale môže byť nejaká baktéria v dých.cestách, ktorá by robila kašovitú stolicu?

ďakujem



33

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Teoreticky ano, mikrobov su miliony, ale prakticky by som povedal na 99.9%, ze nie.
Mnozstvo mikrobov v hlienoch je relativne dost male, creva obsahuju aj tisice krat viac.



34

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Rng,

chcem sa Vás opýtať ako sa dá liečiť chlamidia pneumoniae?
Čo je účinné - ako na to ?


Ďakujem



35

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Na chlamydie treba nasledovne:

RNG napísal(a):

Chlamidie pneumoniae su velmi tazko liecitelne a velmi dlho. Ale musia sa adresovat, inac podstatne znizuju imunitu a okrem, skod co sami sposobuju pri znizenej imunite clovek dostava neustale nejake nakazy, ktore by inac pri dobrej imunite hravo potlacil.

Na chlamidie pneumoniae ako aj na boreliozu a rozne mykoplazmy a L-formy odporucam extrakt z olivovych listov, davka oleuropeinu v niom musi byt 3 x 300 mg, tkez 2 x 15 kvapiek z kazdeho, samento, coumanda , banderol. A zaroven treba brat aj odmaskovace, ak0o NAC (3 x 600 mg) a serrapeptaza, 3 x 120 000 IU.
A najma chlamidiu pneumoniae potlacit trva aj vyse roka, je to velmi "tvrdohlava" infekcia.

Este mozes pozriet tu: http://rng.nazory.eu/rubriky/ch/chlamydie

A este doplnim konkretne doplnky:

extrakt z olivovych listov: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
NAC: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps alebo http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=5
Serrapeptaza: http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=2
A spominane kvapky: http://www.iherb.com/NutraMedix-Samento … l&ic=1
http://www.iherb.com/NutraMedix-Cumanda … l&ic=1
http://www.iherb.com/NutraMedix-Bandero … l&ic=1



36

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Pietro napísal(a):

Na chlamydie treba nasledovne:

RNG napísal(a):

Chlamidie pneumoniae su velmi tazko liecitelne a velmi dlho. Ale musia sa adresovat, inac podstatne znizuju imunitu a okrem, skod co sami sposobuju pri znizenej imunite clovek dostava neustale nejake nakazy, ktore by inac pri dobrej imunite hravo potlacil.

Na chlamidie pneumoniae ako aj na boreliozu a rozne mykoplazmy a L-formy odporucam extrakt z olivovych listov, davka oleuropeinu v niom musi byt 3 x 300 mg, tkez 2 x 15 kvapiek z kazdeho, samento, coumanda , banderol. A zaroven treba brat aj odmaskovace, ak0o NAC (3 x 600 mg) a serrapeptaza, 3 x 120 000 IU.
A najma chlamidiu pneumoniae potlacit trva aj vyse roka, je to velmi "tvrdohlava" infekcia.

Este mozes pozriet tu: http://rng.nazory.eu/rubriky/ch/chlamydie

A este doplnim konkretne doplnky:

extrakt z olivovych listov: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
NAC: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps alebo http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=5
Serrapeptaza: http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=2
A spominane kvapky: http://www.iherb.com/NutraMedix-Samento … l&ic=1
http://www.iherb.com/NutraMedix-Cumanda … l&ic=1
http://www.iherb.com/NutraMedix-Bandero … l&ic=1


Ďakujem Pietro, nevieš koľko stojí doprava zo Swanson na Slovensko?



37

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Swanson ma standardne postovne 4,99 dolarov, ale ked kupis nad 50 dolarov, tak mas toto postovne zadarmo. Nuz, ale zahranicne postovne je cca od 20-30 dolarov (zalezi od hmotnosti objednavky), je to pomerne vysoke postovne, ale ked objednas toho viac tak sa to oplati. A navyse Swansom e-mailom pravidelne posiela zlavove kupony tzv. "Promo Code" a mava aj rozne vypredaje, takze sa celkom oplati nakupovat aj odtial, ale vacsie objednavky.



38

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Pietro napísal(a):

Swanson ma standardne postovne 4,99 dolarov, ale ked kupis nad 50 dolarov, tak mas toto postovne zadarmo. Nuz, ale zahranicne postovne je cca od 20-30 dolarov (zalezi od hmotnosti objednavky), je to pomerne vysoke postovne, ale ked objednas toho viac tak sa to oplati. A navyse Swansom e-mailom pravidelne posiela zlavove kupony tzv. "Promo Code" a mava aj rozne vypredaje, takze sa celkom oplati nakupovat aj odtial, ale vacsie objednavky.

Všetko by bolo OK, len sa mi to zdá kvôli tomu olivovému extraktu drahé + clo.
Neviem nájsť podobný produkt na Iherb s tými parametrami, nepoznáš taký?
A ešte otázka ako dlho treba brať na chlamýdie tie doplnky?

Naposledy upravil: Mik (2014-08-14 16:27:55)



39

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Na i-herbe asi taky silny nenajdes, ale ten silny co som ti poradil som nasiel aj tu: http://swanson.sk/p/376/olivov%C3%BD-ex … siln%C3%BD , ale neviem ti povedat ake tam maju postovne.

Tie doplnky treba brat dlhodobo, pretoze chlamydie su (ako hovori RNG, dost tvrdohlave), takze treba  tie doplnky brat aj po dobu niekolkych mesiacov aj vyse 1 roka.

A este je dobre brat kvalitne probiotika, ako tieto: http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=4 pretoze probiotika nam vytvaraju az 70% protilatok do celeho tela a samozrejme ich treba krmit a rozmnozovat zmesou mikrovlaknin, ako napr. ovsena vlaknina, inulin psyllium, arabinogalaktany, pektiny a glucomannan.



40

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Pietro napísal(a):

Na i-herbe asi taky silny nenajdes, ale ten silny co som ti poradil som nasiel aj tu: http://swanson.sk/p/376/olivov%C3%BD-ex … siln%C3%BD , ale neviem ti povedat ake tam maju postovne.

Tie doplnky treba brat dlhodobo, pretoze chlamydie su (ako hovori RNG, dost tvrdohlave), takze treba  tie doplnky brat aj po dobu niekolkych mesiacov aj vyse 1 roka.

A este je dobre brat kvalitne probiotika, ako tieto: http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=4 pretoze probiotika nam vytvaraju az 70% protilatok do celeho tela a samozrejme ich treba krmit a rozmnozovat zmesou mikrovlaknin, ako napr. ovsena vlaknina, inulin psyllium, arabinogalaktany, pektiny a glucomannan.

Ďakujem



41

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Rng,

chcem sa opýtať ako dlho brať pri chlamydiach extrakt olivového oleja

http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps

tých 300 mg a kedy zhruba znížiť dávku?

Ďakujem



42

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Nie extrakt z olivoveho oleja, ale extrakt z olivovych nlistov, ucinna latka v nom je oleuropein
Intenzivna davka na tie silne uvedene z swansonvitamins, je 3 x 2 kapsule
uidrzobna 3 x 1 kapsula dlhodobo pri maskovanych infekciach ako boreliozy, chlamidie a rozne L-formy a mykoplazmy.
Doplnky beries dovtedy, pokial ich potrebujes.
Ako dlho to treba je individualne a poznas to napr na laboratornych testoch na menovane nakazy.



43

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

RNG,

ďakujem za odpoveď, ešte sa opýtam na NAC, ktorý je lepší?

Tento je dobrý? -len je tam selén s kvasiniek , nevadí to na candidu??????

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=5

Alebo nejaký iný na IHerb?

Ďakujem



44

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Neviem , nakolko kvasnicovy selen je pre koho ako vhodny. Ale male percento moze mat na kvasnicove produkty alergie, preto odporucam NAC ciste, Ako napr toto, pre istotu
http://www.iherb.com/Now-Foods-NAC-N-Ac … &ic=12



45

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

RNG chcem sa poradit,co by si poradil pri dg. chronicka obštrukčna choroba pluc?? Vopred dakujem za Tvoje drahocenne rady......



46

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Nuz toto je dost dlha tema, pozri na
https://www.google.com/#q=chronic+obstr … ry+disease
Osobne si myslim, ze je to sposobene alebo dlhodobymi vzdusnymi alergiami, alebo neustalmi infekciami z prinosnych dutin, co si nikdo nevsima.
Takze treba najprv adresovat priciny a potom regeneraciu pluc, na co moze byt dobry napr adaptogen cordyceps v davkach 2 az 5 gramov denne. A samozrejme odporucam odhlienovac a odmaskovac, enzym serrapeptazu(3 x 120 000 IU), tiez oreganovy olej, tj carvacrol v davkach 3 x 200 mg carvacrolu, lebo mnohe infekcie pluc su maskovane, takze do nich nepreniknu lieciva v dostatocnych davkach(biofilmy, plesne, kvasne a hnilobne infekcie, L-formy, mykoplazmi a podobne. Moze to byt aj premnozeny niektory/niektore virusy, co nosime v tele, preto odporucam kazdemu si zvysovat systematicky viralnu imunitu.



47

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Ahoj RNG.

Synovi (4,5 roka - 20 kg) chcem ako doplnenie liečby opakovaných problémov s hornými dýchacími cestami dávať nejaký čas násadu týchto ústnych probiotík (iné nemám doma aktuálne):

http://www.iherb.com/Life-Extension-Adv … nges/42229

Môžem mu ich dávať? Ako by si mi doporučil dávkovanie? ...chcem mu dávať každý druhý večer 1 tabletu pred spaním po večernom čistení zubov. Potom neskôr dajme tomu raz za 3 dni (4 dni, 5 dní), atď...OK?

Ďakujem.

Naposledy upravil: radim (2015-06-01 21:19:44)



48

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

Daj mu jednu rano po ranajkach jedny vecer po veceri. Po par dnoch to mozes zredukovat len na jednu denne na noc.
Uvedom si, ze vsetky probiotika su len malicke nasady, co sa musia v tele mnohonasobne(v crevach az 10 000 krat) rozmnozit.



49

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

OK...ďakujem za radu!



50

Re: opakované ochorenia horných dýchacích ciest

.