1

Téma: Porucha imunity u dietata u 4 rocneho dietata a strava rocneho dietata

Rada by som sa opytala ako zvysit imunitu u dietata s poruchou imunity - disbalancia celularnej imunity. Co ju mohlo sposobit? Dcerka bude mat 4 roky, ma neustale sople, a z toho kasel. Snazime sa zdravsie jest, oproti ostatnym jeme vela ovocia a zeleniny cerstvej, dostava denne lyzicku kokosaku. Od alergologicky brala immodin a ine lieky na podporu imunity, ale nezabrali, dokonca pocas ich uzivania ochorela. Pediatricka vzdy naordinuje Trifed sirup alebo Calcium Chloratum, Fenistil, Pamycon do nosa, ale nezabera. Co hovoris na Solmucol a Sinupred ci Stodal? Plavanie zvysi imunitu? Ktore potraviny (ja viem, ze viac menej pises o potr. doplnokov) by si odporucal teda co mat v strave 4 rocneho dietata? Tiez ma na prstekoch nozky vraj egzem niekedy je tam zavlecena aj plesen a to sa nam nicim nedari zbavit, naposledy kokosak s GSE.  Ma to vyse dvoch rokov. A ked uz potravinove doplnky, ktorymi zacat (chcela by som co najmenej). Taktiez druha dcerka od nej vsetko schyta, a ta este nemala ani rok :-(. Co by si tiez navrhoval v strave rocneho dietata? Rozhodli sme sa jej vobec nedavat cukor, ale gastro lekarka mi to neodporuca, vraj cukor je potrebny pre mozog....cize mi naordinovala aby som  jej davala sladke piskoty ?????....ja som simyslela, ze tuky su potrebne pre mozog.....a ak cukor ktory? NEverim ani trtinovemu, ani agave, ani javorovemu, snad este melasa by sa dala alebo med? Rada by som podporila imunitu oboch deti a nie neustale liecila choroby....dakujem krasne...



2

Re: Porucha imunity u dietata u 4 rocneho dietata a strava rocneho dietata

Borelioza a chlamidia pneumoniae su mikroby co znizuju rapidne celkovu imunitu. Tieto treba potlacit , inac budu deti stale chore.
Hlieny mozu byt ale aj s alergii, a ked je dieta zahlienene, tak sa do hlienov casto nastahuju mikroby, co, vedia z hlienov zit a produkuju vylucky, co su pre telo nevhodne a cim sa tvorenie hlienov zvysuje.
ATB potlacia nase uzitocne probiotika a podporia kvasne infekcie, plesne a rozne infekcie, na ktore atb nezaberaju.
Tam treba potlacit v prvom rade alergie(quercitin), odhlienit(serrapeptaza, NAC) a vybit tie mikroby v hlienoch(oreganovy olej, citricidal)
Na rozdiel od tvojej lekarky ako cukrovkar DM-2 viem, ze mi telo vyraba hromady cukrov napr z bielkovin v peceni(neoglucogenesis) a tak isto v ladvinach, takze aj ked nejem ziadne cukry, mam vysoko cukor v krvi neprestajne.
Eskimaci ziju na mase, rybach a tuku bez akychkolvek sacharidov cely zivot a nemaju problem so zasobou glukozy pre mozog.
Tym samozrejme nepodporujem jednotvarnu stravu, strava ma byt co najrozmanitejsie.
Nakazy sa do nas dostavaju najma z kvapockovej nakazy, co zacina v prinosnych dutinach , kde sa rozne nakazy usadia na dlhe mesiace a tam ich treba kvapkami aj vynicit, inac znova a znova nakazuju mandle, hrdlo priedusky pluca a dokonca aj stredne ucho.
Znova tu zdoraznujem potrebu si nasadzovat probiotika, najma ked boli vyhubene atb, a podporovat ich branim hodne mikrovlaknin.
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie

Naposledy upravil: RNG (2014-10-20 03:40:38)



3

Re: Porucha imunity u dietata u 4 rocneho dietata a strava rocneho dietata

Dcerka nie je alergicka na vonkajsie alergeny, zatial....ATB brala dokopy za cely svoj zivot iba dvakrat, lebo sme boli proti uzivat ich"pravidelne". NAC je to iste ako Solmucol? Ktore mikrovlakniny mozu deti? A ako dostat nakazu z nosa u deti? Ktore superpotraviny by si nam odporucil pre deti na posilnenie imunity resp. ktore potr. doplnky? Dakujem pekne.



4

Re: Porucha imunity u dietata u 4 rocneho dietata a strava rocneho dietata

Solmucol obsahuje NAC ale ja osobne ho odporucam viac. dospela davka NAC je 2 x 600 az 1200 mg.
Deti mozu brat vsetky doplnky, s vynimkou kojencov. Pre nich odporucam len mikrovlakniny a probiotika,a samozrejme colostrum,  ine zatial su viacmenej nevhodne .
V prinosnych dutinach sa mozu rozne nakazy zdrzovat aj mesiace dlho a dostat ich odtial mozu len odhlienovace, oreganovy olej ale najma kvapky roztoku citricidalu do nosa, v leze s hlavou sklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin.
Ine vhodne su napr aj  betaglukany, sangre de grado, vitaminy C E D-3,

Naposledy upravil: RNG (2014-10-20 23:48:05)



5

Re: Porucha imunity u dietata u 4 rocneho dietata a strava rocneho dietata

Zdravim, opat, bohuzial, nam nic nezabera sad. Starsia dcerka je stale chora, opakovane zelene sople a kasel a nizsia teplota skusali sme do nosa aj striekat GSE zriedeny s vodou a trochou morskej soli, oreganovy olej do nej uz nedostanem,solmucol, probiotika, kokosovy olej, vitaminy, C-cko...ale stale je to rovnake, tyzden skolka a 3-4 tyzdnove liecenie...a potom trpi s odtupom niekolkych dni aj moja druhorodena.. teraz nam znamy z mexika poradil toto http://www.vicks.com/products/vapo-fami … ointment/#, vraj u nich to zaberalo velmi rychlo, a tiez zvazujem kolostrum, myslis, ze tento je vhodny pre deti http://www.delta-medical.eu/eshop/imuni … ral-125-ml. alebo skus mi poradit iny? A na dutiny by som chcela este dodatocne bud solux alebo infra lampu si zaobstarat prip. bio-lampa, myslis, ze pomoze ? ak ano, ktoru by si odporucil , aby to bolo aj cenovo prijatelne. Dakujem pekne a pekne vianocne sviatky prajem.


RNG napísal(a):

Solmucol obsahuje NAC ale ja osobne ho odporucam viac. dospela davka NAC je 2 x 600 az 1200 mg.
Deti mozu brat vsetky doplnky, s vynimkou kojencov. Pre nich odporucam len mikrovlakniny a probiotika,a samozrejme colostrum,  ine zatial su viacmenej nevhodne .
V prinosnych dutinach sa mozu rozne nakazy zdrzovat aj mesiace dlho a dostat ich odtial mozu len odhlienovace, oreganovy olej ale najma kvapky roztoku citricidalu do nosa, v leze s hlavou sklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin.
Ine vhodne su napr aj  betaglukany, sangre de grado, vitaminy C E D-3,



6

Re: Porucha imunity u dietata u 4 rocneho dietata a strava rocneho dietata

a zabudla som dodat, ze tu infra lampu alebo solux preto, lebo vraj starsej dcerka krcna na rentgenovom snimku odhalila zapalove lozisko, preto su aj  mozne caste nadchy....????

diankatan napísal(a):

Zdravim, opat, bohuzial, nam nic nezabera sad. Starsia dcerka je stale chora, opakovane zelene sople a kasel a nizsia teplota skusali sme do nosa aj striekat GSE zriedeny s vodou a trochou morskej soli, oreganovy olej do nej uz nedostanem,solmucol, probiotika, kokosovy olej, vitaminy, C-cko...ale stale je to rovnake, tyzden skolka a 3-4 tyzdnove liecenie...a potom trpi s odtupom niekolkych dni aj moja druhorodena.. teraz nam znamy z mexika poradil toto http://www.vicks.com/products/vapo-fami … ointment/#, vraj u nich to zaberalo velmi rychlo, a tiez zvazujem kolostrum, myslis, ze tento je vhodny pre deti http://www.delta-medical.eu/eshop/imuni … ral-125-ml. alebo skus mi poradit iny? A na dutiny by som chcela este dodatocne bud solux alebo infra lampu si zaobstarat prip. bio-lampa, myslis, ze pomoze ? ak ano, ktoru by si odporucil , aby to bolo aj cenovo prijatelne. Dakujem pekne a pekne vianocne sviatky prajem.


RNG napísal(a):

Solmucol obsahuje NAC ale ja osobne ho odporucam viac. dospela davka NAC je 2 x 600 az 1200 mg.
Deti mozu brat vsetky doplnky, s vynimkou kojencov. Pre nich odporucam len mikrovlakniny a probiotika,a samozrejme colostrum,  ine zatial su viacmenej nevhodne .
V prinosnych dutinach sa mozu rozne nakazy zdrzovat aj mesiace dlho a dostat ich odtial mozu len odhlienovace, oreganovy olej ale najma kvapky roztoku citricidalu do nosa, v leze s hlavou sklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin.
Ine vhodne su napr aj  betaglukany, sangre de grado, vitaminy C E D-3,



7

Re: Porucha imunity u dietata u 4 rocneho dietata a strava rocneho dietata

Dnes je na trhu len jediny ucinny vyrobok s obsahom quaternialnych zlucenin, , citricidal profesional, dostanes ho napr z Hoogle.
Rozne GSE, citrovitaly greposept a podobne su len velmi slabo antimikrobialne, neodporucam.
Akekolvek collostrum je lepsie ako nic, ale osobne odporucam najma tento velmi kvalitny
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … l&ic=6
Momentalne ho berie aj moja zena(2 polievkove lyzice) aj vnucka 2 kavove lyzicky) a obcas aj ja, lebo je tu epidemia roznych virusov, uz 2 krat tohoto roku som to mal den-dva aj ja hoci sa intenzivne branim.
Ale s detmi hovorit o prisnej hygiene v skolke je na smiech.

Naposledy upravil: RNG (2014-12-19 05:46:15)



8

Re: Porucha imunity u dietata u 4 rocneho dietata a strava rocneho dietata

My sme uzivali tento, tento si aj odporucal na mnohych strankach
http://www.iherb.com/nutribiotic-the-or … /4215?at=0
ani mne osobne nepomohol, a 3 tyzdne som nim bola predavkovana....

osobne, co som na rozne infekcie skusala ja mi naposledy pomohla len kapucinka.......
a co infa lampa prip. solux, hm? ňa co Vaporub TOPICAL OINTMENT
Ak ano, ktory by si nam odporucil. Dakujem. A urcite skusim kolostrum a



9

Re: Porucha imunity u dietata u 4 rocneho dietata a strava rocneho dietata

Odporucal som to kedysi, ked GSE obsahioval este povodny citricidal, tj chemicky zmeneny vytazok z grapefruitovycyh jadierok, Toto zialbohu v septembri 2012 zmenili, a dnes GSE je len vytazok z grapefruitovych semien, tj podstatne menej ucinna latka ako chemicky zmeneny vytazok, kde polyfenoly su zmenene na radove ucinnejsie quaternialne zluceniny.
Vaporub je len na ulahcenie symptomov, nie na potlacenie mikrobov.
Kapucinka/pelargonium sidoides/umckaloabo , tj vytazok z jej korenov je znacne ucinny na rozne infekcie horneho dychacieho ustrojenstva.



10

Re: Porucha imunity u dietata u 4 rocneho dietata a strava rocneho dietata

[/quote=RNG] Zdravím...chcem sa spytat ako zvysit imunitu..dcerke z krvnych testov vysla porucha celularnej imunity - pokles B-ly, T-ly a Ts-ly /5-10%/ (nvm co to znamena)...ako jej pomoct...? Pytala som sa dr na kolostrum, ale povedala ze to je sice dobre, ale ze to je iba na protilatky a tie ma ona v poriadku...zle ma bunky...ako nastartovat tu imunitu?



11

Re: Porucha imunity u dietata u 4 rocneho dietata a strava rocneho dietata

Na zvysenie celularnej imunity pomaha brat dlhodobo(mesiace) aloe vera, cerstvo vytlacenu stavu. Z produktov na trhu sa tomuto blizi len freeze dried prasok, ine su znicene konzervaciou a sterilizaciou do znacnej miery.
Davka je 1.5 gramov denne a dobry najdes u Swansonvitamins.com
Vzacne sacharidy v nom sa postupne zabudovavaju do bunecnych stien a tak ich robia odolnejsie proti prieniku roznych mikrobov, samozrejme to sa deje pomaly a vysledky uvidis az po dlhych mesiacoch brania. Dovtedy odporucam brat napr colostrum, co svojimi iomunoglobulinmi pomoze potlacat rozne mikroby.
A samozrejme, ako vzdy  a kazdemu odporucam si doplnovat zmes mikrovlaknin a kvalitne probiotika, kedze rozne obranne latky , co dobre osadene creva probiotikami pre nas vyrobia su viac, nez nasa vlastna telesna obrana.



12

Re: Porucha imunity u dietata u 4 rocneho dietata a strava rocneho dietata

[/quote=RNG] Toto myslis http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 76-oz-pwdr ? To sa s vodou zaraba? A to je len z dužiny ? Dakujem smile



13

Re: Porucha imunity u dietata u 4 rocneho dietata a strava rocneho dietata

Nuz je to koncentrat, vymrazeny zo ale vera gelu, tj neobsahuje aloin zo zelenej vrchnej supky, ale je to asi produkt najblizsi k cerstvo vytlaceneho/vyskrabanemu gelu.
Tekute vyrobky su uz znacne poskodene sterilizaciou a konzervantami
Ja si to pridavam do mojej zmesi mikrovlaknin co davam do vody na pitie



14

Re: Porucha imunity u dietata u 4 rocneho dietata a strava rocneho dietata

[/quote=RNG] A dieta ma rovnake davkovanie ako dospely? moze to pit kazdy den teda a dlhodobo? Dakujem ;-)



15

Re: Porucha imunity u dietata u 4 rocneho dietata a strava rocneho dietata

Maximum na aloe vera nepoznam, je to zrejme besne velka davka, tj co ja odporucam je minimum, a to je na dospleleho asi 1.5 gramu toho prasku denne. Doba brania je neobmedziena, kedze je to vlastne len specialna potravina. Cim dlhsie to beries, tym sa ti viac prebuduju bunkove steny a stanu odolnejsie proti prieniku roznych mikrobov, tj zvysi sa ti bunecna imunita.



16

Re: Porucha imunity u dietata u 4 rocneho dietata a strava rocneho dietata

[/quote=RNG] prosim Vás a toto colostrum sa musí udrzovat v chlade? http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … &lc=en -US&w=colostrum%20symbiotics&rc=19&sr=null&ic=1 bo si neviem potom predstavit ten transport...kedze ten trva aj mesiac



17

Re: Porucha imunity u dietata u 4 rocneho dietata a strava rocneho dietata

Praskove colostrum je pomerne stabilne a trvacne, ked nenavlhne.