1

Téma: nedostatočné fungovanie obliček?

Dobrý deň prajem, moja otázka sa týka obličiek a celulitídy.
Ako 10-ročná som bola hospitalizovaná so zápalom obličiek, močového mechúra a močových ciest (kúpala som sa v rieke, bolo teplo, ale studená voda). Mala som pri tom tak strašne napuchnuté oči, že som ani nevidela – tak si najprv lekár myslel, že ma tam uštipli včely (pri rieke boli úle). Od tej doby mám  stále problémy s obličkami : keď vypijem viac vody, opuchnú mi prsty na rukách (nemôžem dať dole prstene), nohy (ledva natrepem nohu do topánky) a aj viečka + často  chodím na wc, keď veľa pijem (2 až 2,5l).  Ťažko sa mi pri tom dodržuje ten „správny pitný režim“ – čo sa teraz všade propaguje : keď nepijem – neopúcham – ale nemám podľa neho dostatok vody a naopak. Aké doplnky by ste mi doporučili na zlepšenie funkcie obličiek a ich regeneráciu?
Ďalej Vás chcem poprosiť o Váš názor na celulitídu, viem, že ste už písali, že to nie je to pravé pole, ktorému rozumiete, ale .. Všade sa tvrdí, že je to tuk. Ja sa stravujem zdravo, beriem vami odporúčané základné doplnky, pravidelne cvičím, podstúpila som aj cca 8 celutitídnych masáži, váha je normálna podľa BMI a výsledok ... nič.  Narazila som na internete na tento článok http://www.rawlife.cz/a-co-vase-ladviny-pracuju/   a vo vzťahu s tým, že mi asi obličky nepracujú dobre  a nemôžem sa zbaviť celulitídy sa mi vysvetlenie, že je to rôsolovitá hmota – zadržaná voda, pozdáva...
Ďakujem



2

Re: nedostatočné fungovanie obliček?

Celulitida je praskanie tukom preplmnenych buniek. Zvys si metabolizmus, ber jod a selen, cistio si telo od tukov lecitinom a lipazou a obmez volne cukry a jemne muky a vyrobky z nich.
Na precistenie ladvin je dobre brat horcik/magnezioum a pripadne pit caj z byliny chanca piedra.



3

Re: nedostatočné fungovanie obliček?

Ahoj rng , je potrebne hladan nejaky konkretny caj chanca piedra , ci vsetky su rovnake ? alebo ma nejaky ucinnej latky viacej ? Moze sa brat dlhodobo ( celorocne preventivne ? )
Je to dobra kombinacie s protokolom dr berksona ?



4

Re: nedostatočné fungovanie obliček?

Nuz neviem ti povedat rozdiel medzi roznymi cajami z byliny chanca piedra, ale viem ze s davkami byliny 6 gramov(kopcom polievkova lyzica povarene v litri vody aspon 10 minut a nechane luhovat zakryte niekolko hodin sa lekarom podarilo rozpustit az 94% mocovych/ladvinovych kamenov. Co by to urobilo dlhodobo, neviem.
Ale nikde som necital vyslovene upozornenie na to.
Protokol dr Berksona je hlavne na pecen, tj sa vzajomne nekrizuju, skor doplnuju



5

Re: nedostatočné fungovanie obliček?

RNG napísal(a):

Nuz neviem ti povedat rozdiel medzi roznymi cajami z byliny chanca piedra, ale viem ze s davkami byliny 6 gramov(kopcom polievkova lyzica povarene v litri vody aspon 10 minut a nechane luhovat zakryte niekolko hodin sa lekarom podarilo rozpustit az 94% mocovych/ladvinovych kamenov. Co by to urobilo dlhodobo, neviem.
Ale nikde som necital vyslovene upozornenie na to.
Protokol dr Berksona je hlavne na pecen, tj sa vzajomne nekrizuju, skor doplnuju

Takze postup moze byt taky ze ked voda bude vriet ,dam tam caj 10 minut varim , potom to len necham odstat a tam nato utierku lebo poklop nech to este luhuje , takto celu noc a na druhy den to pijem . Mam to potom aj cedit ?



6

Re: nedostatočné fungovanie obliček?

Nefiltrovat, len zlievat. Trochu tej usadeniny ti tiez nemoze uskodit.



7

Re: nedostatočné fungovanie obliček?

RNG napísal(a):

Nefiltrovat, len zlievat. Trochu tej usadeniny ti tiez nemoze uskodit.

big_smile co znamena zlievat ? Len to prelejem do flase a to je vsetko ?
Takze varim 10 minut potom to necham tak odstat par hodin ( kolko hodin ) a potom si to prelejem do flase a pijem . Mozem si to zmiesat s citricidalom ? smile

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-05-25 20:49:47)



8

Re: nedostatočné fungovanie obliček?

rng mozes mi odpovedat prosim na prispevok 7 ? dakujem



9

Re: nedostatočné fungovanie obliček?

Zlejes opatrene, kolko sa ti len da. Ak sa tam dostane aj trocha usadeninym nic sa nestanem, len dostanes extra vlakniny.



10

Re: nedostatočné fungovanie obliček?

RNG napísal(a):

Zlejes opatrene, kolko sa ti len da. Ak sa tam dostane aj trocha usadeninym nic sa nestanem, len dostanes extra vlakniny.

a mozem to zmiesavat s citricidalom a spolu to pit pocas dna ?



11

Re: nedostatočné fungovanie obliček?

Pravdepodobne ano, ale nie som si isty. Nepoznam , ake ucinne latky vlastne v chance piedra su a ci cirou nahodou nereaguju s quaternialnymi zluceninami.



12

Re: nedostatočné fungovanie obliček?

RNG napísal(a):

Pravdepodobne ano, ale nie som si isty. Nepoznam , ake ucinne latky vlastne v chance piedra su a ci cirou nahodou nereaguju s quaternialnymi zluceninami.

Uvidime citricidal uz berem tyzden ako dlho sa moze brat ? nos mi to odupchalo neni to uplne a ked lezim tak sa mi upchava este , ale dva mesiace som bral silny sprej mohol som si ju poskodit .



13

Re: nedostatočné fungovanie obliček?

Na pouzivanie citricidalu nie je casovy limiit, ale ked ti prejdu problemy tak ho samozrejme nebudes brat dalej.
A ked ti to nepomoze, co sa moze stat, tak mas iny typ nakazy, na ktory je citricidal neucinny a musis si najst ine antimikrobilalne na potlacenie tej specificke nakazy.