651

Re: zlé trávenie

Znova pripominam, ze na tvorbu roznycy enzymov v tele su potrebne aj Jod aj selen. Preto ich, aj pre ich ine pouzitie v tele odporucam doplnat.
%htp priamio neutlmuje, len je to zdroj/polotovar na utlmujuci neurotransmiter serotonim, z ktoreho telo vyraba aj hormon melatonin, co priamo uspava. To sa deje  ale len na silnom svetle a vylucuje sa v uplnej tme.
Na vyrobcov doplnkov casto natlacia rozne "upozornenia" ktore nie su ale nijak dokazane. Takze to berte s rezervou.



652

Re: zlé trávenie

Ok Jod mam zarobeny Lugol... to kvapkam pod pazuchu raz za 5dni cca... pod kazdu pazuchu 2kvapky... 
A selen som prave objednal ten od JArrow
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Se … psules/169

Co sa tyka toho jodu mal by som zvysit davky co poviete?
Kedze sa jedna o Lugol..

Nejaky doktor mi zas vravel ze transdermalne ked si davam jod ze si mozem viac  uskodit ako pomoct a povedal mi nech jedavam radsej masne ryby.... (uz sa asi prestanem o tomto bavit s doktormi lebo ma len zvadzaju dole z cesty a vnaraju mi pochybnosti do hlavy smile )

Naposledy upravil: letto (2015-05-26 18:29:59)



653

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

Ok Jod mam zarobeny Lugol... to kvapkam pod pazuchu raz za 5dni cca... pod kazdu pazuchu 2kvapky... 
A selen som prave objednal ten od JArrow
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Se … psules/169

Co sa tyka toho jodu mal by som zvysit davky co poviete?
Kedze sa jedna o Lugol..

Nejaky doktor mi zas vravel ze transdermalne ked si davam jod ze si mozem viac  uskodit ako pomoct a povedal mi nech jedavam radsej masne ryby.... (uz sa asi prestanem o tomto bavit s doktormi lebo ma len zvadzaju dole z cesty a vnaraju mi pochybnosti do hlavy smile )

http://www.hoogle.sk/Jod-59ml-d689.htm
a kolko kvapiek treba z tohoto ? a ako casto ? ja som daval 10 kvapiek rano do vody big_smile
a ked sa potim aj tak to mam dat podpazucha ? neviem ako funguje vstrebavanie tongue No aj zemiaky obsahuju jod tongue



654

Re: zlé trávenie

Lekari co sa s jodom zaoberali odporucaju 2 az 6 miligramov jodu denne, takze ten menovany doplnok nestoji za vela....
Z jediel, okrem niektorych morskych rias a  najma kelpu nemozes dostat nijak dostatok jodu.Ked chces silnejsi zdroj ako kvapky do vody pozri napr na
http://www.iherb.com/TPCS-Iosol-Formula … l&ic=1
Ja osobne davam prednost jodovej tinkture, (2% jodu 2.5% KJ) z ktorej flak natrety pod pazuchy velkosti dlane ti da davku na cely tyzden
{Pozri na
https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=tincture+of+iodine

Naposledy upravil: RNG (2015-05-26 23:28:13)



655

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

Lekari co sa s jodom zaoberali odporucaju 2 az 6 miligramov jodu denne, takze ten menovany doplnok nestoji za vela....
Z jediel, okrem niektorych morskych rias a  najma kelpu nemozes dostat nijak dostatok jodu.Ked chces silnejsi zdroj ako kvapky do vody pozri napr na
http://www.iherb.com/TPCS-Iosol-Formula … l&ic=1
Ja osobne davam prednost jodovej tinkture, (2% jodu 2.5% KJ) z ktorej flak natrety pod pazuchy velkosti dlane ti da davku na cely tyzden
{Pozri na
https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=tincture+of+iodine

Hmm a tu tinkturu si mozem doma vyrobit sam ? Co je KJ ?



656

Re: zlé trávenie

KJ je jodid draselny/kalium jodatum



657

Re: zlé trávenie

Ahoj. Prosim ta poradis mi? Dnes som zacala s proticandidovou dietou. Beriem 45 kv./1l vody a do toho steviu, vit.C 1200 mg a 20 g mikrovlakniny dalej oreganovy olej, kokosovy olej, probiotika na noc. A okrem toho vsetky viralne doplnky ako se,zn,jod,c,d3,e,k2 a betain hcl a pancreatin digestive a aj entericky na cistenie. Tiez NAC. A mam 3 otazky.
1. Od kedy som zacala pit citricidal je mi zle od zaludka,pocit na vracanie az palenie a tiez ma bolia creva. Ked sa napijem po glgoch, vychadzaju mi stavy no palenie necitim.
2. Ako to ked si doplnam s jedlami aj kyseliny?
A preco mi je tak zle? Aj sa mi toci v hlave a som slaba a roztrasena.
3. Mozem na noc vziat probiotika spolu s mineralmi na kosti, spirulinou a jablkom? Budem velmi vdacna ked mi odpovies na vsetky 3 otazky. Aby som to pochopila. Velka vdaka za tvoje rady. smile



658

Re: zlé trávenie

maminka69 napísal(a):

Ahoj. Prosim ta poradis mi? Dnes som zacala s proticandidovou dietou. Beriem 45 kv./1l vody a do toho steviu, vit.C 1200 mg a 20 g mikrovlakniny dalej oreganovy olej, kokosovy olej, probiotika na noc. A okrem toho vsetky viralne doplnky ako se,zn,jod,c,d3,e,k2 a betain hcl a pancreatin digestive a aj entericky na cistenie. Tiez NAC. A mam 3 otazky.
1. Od kedy som zacala pit citricidal je mi zle od zaludka,pocit na vracanie az palenie a tiez ma bolia creva. Ked sa napijem po glgoch, vychadzaju mi stavy no palenie necitim.
2. Ako to ked si doplnam s jedlami aj kyseliny?
A preco mi je tak zle? Aj sa mi toci v hlave a som slaba a roztrasena.
3. Mozem na noc vziat probiotika spolu s mineralmi na kosti, spirulinou a jablkom? Budem velmi vdacna ked mi odpovies na vsetky 3 otazky. Aby som to pochopila. Velka vdaka za tvoje rady. smile

oreganovy olej ci tabletky , lebo ten/tie mozu sposobit palenie ked ich neberes s jedlom , RNG odporuca oreganove tabletky od NOW FOOD , z citricidalu palenie ani zle byt nemoze , ked tak skus vysadit na jeden den citricidal a ostatne ber vsetko a uvidis ci to mas z toho , ano minerali zinok bagnezium atd mozes brat s probiotikami ktore su rozpustne v crevach spolu s jablcnou vlakninou , samozrejme naprava travenie je dlhsi proces .

BLIZSIE SA TI VIJADRI RNG .



659

Re: zlé trávenie

Citricidal ja silne antimikrobialny tj trpis na Herxheimerovu reakciu, tj privela roznych mikrobov vytlcenych naraz ti zamorilo telo. Proti tejto reakcii, tj na jej zmiernenie treba zacat s nizsimi davkami antimikrobilalnych(v citane citricidalu) a postupne zvysovat, aby ta uhynova reakcia bola miernejsia. A len postupne zvysovat az do plnej davky.
Tak to jke na 1 a 2.
3. Mozes



660

Re: zlé trávenie

Vsetky doplnky mam z iherbu vratane oreganovych toboliek od NF. Budem pokracovat dalej a uvidim, co bude dalej. Ak nebudem niecomu rozumiet,  tak sa ozvem. A tiez napisem vysledky ak to niekoho zaujima. smile Dakujem vam obom za upresnenie mojich problemov. Super forum.



661

Re: zlé trávenie

Prepacte no mam znova otazocku. O 19 hodine som dovecerala. Mala som len uhorku, paradajku a vajicko a k tomu 2 kyseliny, pancreatin na travenie, oreganove tobolky NF a entericky pancreatin. O 22.30 som si dala jablko s probiotikami a ked sa mi odgrglo zacitila som oregano a potom ma zacal jemne palit zaludok a za hrudnou kostou. Nechapem to ved som brala aj tie kyseliny. 1.Zeby sa mi to rozpustilo v zaludku az tak neskoro?
2.Takze podla toho usudzujem, ze sa mi tym padom rozpustil aj entericky pancreatin , ci co?
3.Len dufam, ze sa mi tie probiotika dostanu do criev. Ci uz su znicene? Dakujem za kazdu radu.



662

Re: zlé trávenie

Zrejme to nebolo dost kyselin, inac by sa oreganove kapsule entericky pokryte nemohli v zaludku rozpustit.
Nezabudaj, ze kyselinove kapsule potrebuju na rozpustenie aspon 15 minut, tj nedavaj si ich spolu s entericky pokrytymi doplnkqami ale pred nimi chvilu.
Aj ked sa ti oreganova kapsule rozpusti az v dvanastorniku alebo crevach, mozes mat reflux do zaludka, spolu so zlcou. Na to je pomoc len mikrovlakniny, ktore vynesu zlc aj ten oreganovy olej spravnym smerom.



663

Re: zlé trávenie

Dakujem pekne. Entericky pokryte kapsule si davam po 15 minutach a denne dam do seba 30 g mikrovlakniny.
Tak skusim zvysit betain hcl na 3 cps.s jedlom.
A platia tie 3 betainy aj ked si dam len jablko? Ja mam pocit, ze sa mi netvori zal.ky
selina vobec. Pijem rano kalinat a vobec sa mi neodgrgne. sad



664

Re: zlé trávenie

istotne nie s jablkom ... na jablko nepotrebujes prakticky ziadnu kyselinu... alebo len troska kyseliny aby Tvoje enzymy z pankreasu fungovali na 100% v kyslom prostredi...     ja mam tiez smiesnu tvorbu kyselin a napr teraz som si dal asi 200g misku (nastruhane jablko,mrkva, +mandle,sus slivka, med a skorica) a staci mi k tomu  1superenzym kde je troska kyseliny 200mg a ostatne enzymy...       cize 3 ciste betainy k jablku istotne nie smile

btw tu tvorbu nizku kyselin mas ako dlho?



665

Re: zlé trávenie

Asi pred 2 mesiacmi mi davali 5 dni po sebe hydrokortizon do zily kvoli ociam a hned nato mi krcna nasadila atb.kvoli pseudomonasu v uchu a streptokokovi aureusovi,hemofilovh a ecoli v hrdle. A od vtedy mi je stale zle a zle. A od vtedy necitim poriadne chute a mam kovovu chut v ustach a akokeby strpnuty jazyk. Ide mi to riadne na nervy. sad
A ja som mala na ranajky kokosovu kasu s jablkom a mandlami vsetko pomixovane a dala som si k tomu 2 betainy a orenzym a konecne mi nebolo zle. Lebo vcera som mala to iste len s 1 kyselinkou a islo mi to hore krkom. big_smile
Takze mam asi zrejme vsetko rozhadzane.



666

Re: zlé trávenie

hm zaujmave ze ti to hentak stoplo vyrobu kyselin...  zeby tie atb ? ..... hej to vyzera tak ze potrebujes aj enzymy ked takto si si to odsledovala ze ti kyselina nestaci sama.... ale sak hej tak to ma byt... treba si to odsledovat presne..  smile



667

Re: zlé trávenie

Ved beriem aj pancreatin. K masu si dam 3 kyselinky a 2 pancreatiny a odgrgava sa mi je mi zle zo vsetkeho. Aj z vody. Boli ma zaludok a niekedy aj pali.



668

Re: zlé trávenie

nj ja som to mal tiez na zaciatku pekne dohukane vsetko a pasujem sa s tym uz 6ty mesiac v podstate...     3kyseliny by mali dost stacit pokial teda si nedas ale 300-350g masa co predpokladam za asi neprehanas .... a enzymy si davas ktore ? (ten pancreatine)

Zaludok ta boli a pali lebo to mas rozhasene to som mal aj ja tak..       na to mi pomohlo DGL cmulal som pred jedlom a aloe vera..



669

Re: zlé trávenie

Ano uzivam pancreatin 2 cps a mara mam okolo 50 g max.100 g. Aj dgl a triphalu uzivam. No takto brutalne zle mi je od kedy som zacala uzivat doplnky proti candide. Uz som rozmyslala, ze ci to nie je z citricidalu. Aj dnes na obed som zjedla 70 g masa s  dusenou zeleninou, k tomu 3 hcl a 2 pancreatiny a po hodine palenie v zaludku a hrtane. Tak som vzala este 1 a este horsie palenie ako predtym. 15 minut pred jedlom dgl, potom kokos.olej a citricidal s tymi 3 hcl. Kde robim chybu?



670

Re: zlé trávenie

Rng, pekne ta prosim, ak budes mat trosku casu mohol by si sa mi pozpppiet na prispevky cislo 663, 665, 667 a 669 a odpovedat mi? Som uz zufala a neviem, co mam robit.



671

Re: zlé trávenie

To sa mi uz trosku nezda veruze... neexistuje aby si potrebovala 3betainy k 70g masa a zelenine.... to ja co mam slabucku tvorbu hcl by som hento co si si dala potreboval asi na 300g masa 100g ryze a 100zeleniny...      a ta dalsia tableta betainu co si si dala a vacsie palenie v zaludku ... to sa mi zda ako keby si mala poruseny trocha ten maz zaludocny a kyselina Ti tam spliecha kde nema...     lebo logicky palenie v zaludku ked si citila tak to by malo naznacovat ten poruseny maz...   

Ja napr co som skusal tak palenie v zaludku som nemal ani po 7betainoch ..(tak som si overoval ci nemam nejake vredy alebo lezie alebo poskodeny maz )  niekde som cital ze zdravy zaludok resp ten zaludocny maz by mal v klude bez problemov zvladnut az 22tabliet betainu...   

A pocitovo si sa ako citila po jedle? to musis citit ci uz mas vytravene alebo to tam stoji atd...

3hcl som si naposledy musel dat ked som zjedol masne hurky a bolo mi blbje po nich resp citil som ze mi to tam stoji a tazoba silna....

betain mas ktory  ?? (pre istotu lebo niektori ludia pisu ze pouzivjau betain ale v skutocnosti maju nejake trapne nahrazky slabofunkcne)

a pancreatine mas normalny hej ? nie entericky...

Naposledy upravil: letto (2015-06-03 12:46:52)



672

Re: zlé trávenie

Betain hcl a pepsin 648 mg od NF a pancreatin digestive od NF. Po jedle mi bolo zle a po 1 hodine som zacala mat kyseliny tak som si vzala aj ten 4 betain. Teraz som sa napila skoro po 3 hod.od jedla citricidalu mam zapachajuce vetry takze mi to maso hnije v creve. No chapes? Po 4 hcl a 2 pancreatinoch? Ja som z toho blba.



673

Re: zlé trávenie

zapachajuce vetry mas podla mna z toho co si jedla vcera.. neverim ze uz teraz by si mala ked si pred 3hodinami jedla jedlo...  alebo je mozne ze v zaludku si mala este ranajky a mozno aj vcerajsiu veceru (to za predpokladu ze si si nedala betain k tym ranajkam a k tej vecere ) ........... lebo hento ze 3betainy k 70g masa a zeleniny je viac nez dost na dobre pretravenie toho obeda.. ...   bud si tam (v zaludku) mala kopu potravy, ktora sa zacala natravovat az po tych betainoch a preto ta pala alebo neviem si to inak vysvetlit... 

V creve ti to moze hnit aj preto ze tam nemas dobre probiotika zas ..   alebo v creve ti mozu hnit aj starsie veci.. ja ked som to mal rozhasene tak som napr zjedol obed a isiel zo mna von az o 40hodin skoro.... takze je vhodne aj spätne sa zamysliet...   ta potrava co si zjedla dnes na obed je este na vrchu v creve logicky ... a vetry zapachajuce su z toho co je na konci alebo v strede.. takze to by aj sedelo...

hore si pisala ze ti je zle a toci sa ti hlava .. to tocenie hlavy je na 100% z dlhodobejsieho slabeho travenia a slabeho vstrebavania nasledneho a tym padom si deficitna na rozne mineraly a mas taketo stavy smile .. ja som to mal tiez ...  takze preto som si isty ze to je tym.



674

Re: zlé trávenie

Hej, asi mas pravdu. No vcera so mala dokopy 6 hcl cps a pancreatiny. A pisala prom ti, ze takto hrozne zle mi je od vcera ked som zacala uzivat antimikrobialne doplnky. Vzdy ked si glgnem z citricidalu pride mi zle, oslabne a toci sa mi hlava a je mi az na odpadnutie. Rng mi pisal, ze je to uhynova reakcia. Moze to byt no nechapem to, ze ked si sterilizujem zaludok citricidalom ako mozem mat mikroby.? Pisal si mi o tom zaludocnom maze. Ako si to mozem napravit aby sa mi tvoril? Tym padom mam zapaleny zaludok ci co?



675

Re: zlé trávenie

Rng, pekne ta prosim, ak budes mat trosku casu mohol by si sa mi pozpppiet na prispevky cislo 663, 665, 667, 669 a az do konca a odpovedat mi? Som uz zufala a neviem, co mam robit. Velmi chcem vediet tvoj nazor a co by si mi este odporucil. Vdaka obrovska.:)



676

Re: zlé trávenie

Nuz naprava crevnej flory,. co ti znicili atb trva nejaky cas, mozno aj mesiac Co sa tyka kyselin tie zrejme musis brat, aj enzymy vo vacsom mnozstve, pokial sa ti nenapravi probioticka crevna flora. Aj ked si v zaludku znicis mikroby, to neznamena, ze si ich znicis aj v crevach. Tam sa skor spolieham na probiotika, co vytlacia ine mikroby, ale to trva nejaky cas , kym sa rozmnozia na ten asi 1 kg, co dobre osdadena crevna flora probiotikami vazi.
Keby si nahradila roztok citricidalu napr koloidnou striebornou vodou a ta by ti nesposobopvala problemy, tak to nie je herxheimerova reakcia, ale alergia na tvoj citricidal. Aj to je mozne, hoci je to velmi nepravdepodobne.
Na podporu zaludocneho mazu a upokojenie zaludka je dobre pozut 2 tabletu DGL 15 minut pred jedlom. Je to adaptogen, tj pomaha to rozne telu operovat.



677

Re: zlé trávenie

Aha. Ja uz som pila citricidal z centrumregenerace minuleho roku a vobec mi neboln zle. Uz aj rozmyslam na tym, ci nemam poskodeny uzaver medzi zaludkom a pazerakom. Lebo aj po hcl citim rezanie v krku tam ako je hrtan a mam pocit akejsi hrce. Citala som, ze su to krce pazeraka a hrtana, ze sa nejak zuzi. Aj ked sa napijem, tak mi vychadza ta voda naspat.



678

Re: zlé trávenie

Uzaver medzi zaludkom a pazerakom sa zatvara na signal dostatku kyselin, pri nedostatku kyselin zostava otvoreny alebo slabo privrety. Ked si mala casto paly, uzaver aj pazerak moze byt aj ciastocne poskodeny. V tom pripade odporucam 1/2  hodinu po jedle vypit glg striebornej vody, co znici mikroby v zaludku a zabrani pale. Tak sa moze ten uzaver a pazerak vyhojit.



679

Re: zlé trávenie

Dobre. Vyskusam to a dam vediet.
1. A striebornu vodu pit aj pred jedlom aj po jedle?
2. A mam aj nadalej pokracovat s pitim citricidalu?
3. A uzivat aj kyselinky? 3 s kazdym jedlom?



680

Re: zlé trávenie

Ahoj Rng. Asi som otravna no potrebujem si ujasnit nejake veci ohladom doplnkov aby som neurobila chybu. Tak ta prosim o odpoved na prispevok c. 679 a k tomu este, ze ci mozem vecer zapijat probiotika, mineraly na kosti s Triphalou? Dakujem za odpoved.:)



681

Re: zlé trávenie

1.strieborna voda ti v zaludkuy zabije mikroby, co tam su pre nedostatok kyselin .Ludia, co maju zaludocne vredy, co su sposobene na 98% kyselinovzdornou bakteriou, Helokobakter pilori, miesto zvysovania kyselin v zaludku  musia pouzivat nieco antimikrobialne, ako napr koloidnu striebornu vodu, 4 x dennre 1/4 decim a az za mesiac, ked sa im tie vredy na zaludku vyhoja si mozu zacat davat doplnky kyselin. Inac s dostatkom kyselin by sa im zaludok nevedel dost rychle zahojit, lebo na miestch vredov maju odkryte tkanivom co by kyseliny rozozrali.
Take koloidnu striebornu vodu mozes pit aj na prazdny zaludok na znicenie Helikobaktera pilori, aj po jedle, na zabitie premnozenych bakterii s jedla.
Probiotika, minetraly a triphalu mozes brat naraz bez problemov. Ale s probiotikami odporucam mikrovlakniny, tj napr jablko, co je prijemnejsie a zdravsie  jest, ako pit nejaky maglajz z mikrovlaknin.
Tym nehovorim, ze nemas brat aj zmes mikrovlaknin pocas dna, ja si ju zamiesam s ovocnymi stavami , (nesladene koncentraty) plus aloe vera do mojej vody na pitie, kde mam pridany aj vitamin C a co nosim stale so sebou.

Naposledy upravil: RNG (2015-06-04 16:44:18)



682

Re: zlé trávenie

Dakujem. Inac dnes som vysadila ten citricidal a nahradila som ho striebrom. Pijem ho 30 ml pred jedlom a 30 ml pol hodinu po jedle. Takze 6 krat denne po 30 ml. Dufam, ze to nie je vela. Je mi ovela lepsie, co sa tyka zaludka ale je to asi ta uhynova reakcia lebo ked vezmem enter.enzymi a oreganove tobolky, tak asi o hodinu mi pride zle, mam hrozne zavrate, busi mi srdce a mravcia mi ruky aj nohy a som slaba roztrasena, ze nevladzem ani ruky dvihnut. Citricidal si kvapkam aspon zatial do nosa. Je potrebny pri tej proticandidovej diete? Ak ano, tak ho zacnem pit znova. Spolieham sa na tvoje rady, ze mi pomozu vyriesit vsetky moje problemy s travenim,kostami,klbmi,chorobami castymi a neviem, a co este. Velmi si cenim tvoje rady.



683

Re: zlé trávenie

Antimikrobialnych prostriedkov je hrozne vela, ale ja sa snazim sustredit na najucinnejsie a najpristupnejsie. predsa clovek nemoze mat doma stovky roznych doplnkov, ale treba mat aspon nejake minimum.
Zialbohu entericke doplnky sa ti rozpustaju uz v zaludku, kedze nemas dost kyselin a silna korenina ako oreganovy olej ti samozrejme podrazdia aj tak slaby zaludok.
Na posilnenie zaludka ti treba rozozut 2 tablety DGL.
A vsetky ostatne problemy su nejak spojene s travenim, ktore si musis napravit.



684

Re: zlé trávenie

No super. Takze si asi najprv napravim travenie a potom skusim zacat znova s proticandidovou dietou a odmorovanim. Budem sa aj tak vyhybat sacharidom a cukrom.
1. Takze mam uzivat zatial to kol.strebro, tak ako som ti pisala 6x30 ml? Nie je to vela?
Dalej beriem betain hcl 648 mg s pepsinom, dgl, kokosovy olej, digestiv pancreatin NF, 30-35 g mikrovlaknin, probiotika s jablkom na noc, mineraly na kosti spolu so spirulinou, nac a viralne ako je selen, zinok, jod, c, d3, e, k2 a triphala.
2. Ci este nieco si mam objednat?
3. A neboli by lepsie citricidalove kapsule od biochemu ked ma tekuty tak drazdi?
4. Je to normale ked si kazdy den natieram 2 kvapky jodu na kozu, ze flak mi zmizne az po 11 - 12 hodinach?
5. Naprava travenia trva kolko asi? Cca mesiac?



685

Re: zlé trávenie

1. aj polovica toho ti staci. Vlastne kvasenie v zaludku zastavi aj jeden hlt, koloidneho striebra, co mas asi polievkovu lyzicu=15 ml.
2. berberine by sa ti zisiel na crevne a urinarne nakazy.
3. neviem. To zdrazdenie zaludka moze byt z toho, ze ho mas este citlivy a zapaleny s roznycy mikrobov, co by tam kyselina zabila.
4. OK, Ja si to davam pod pazuchu, viac a len raz do tyzdna a tam to znizne este skorej, lebo je tam velmi tenka koza.
5. Zaludocne travenie sa napraci okamzite s kyselinami, crevna absorbcia az po regeneracii criev, co moze yt viac tyzdnov a zavisi znacne od toho, ako rychlo si vies obnovit sravnu crevnu mikrofloru, co je vyse 90% obsadene probiotikami. Mesiac je ale realisticka doba, ked beries dost mikrovlaknin,. kvalitne probiotika a zaroven kyseliny a enzymy



686

Re: zlé trávenie

Vdaka ti. Napadaju ma este nejake otazky, ak smiem.
1. Beriem 3 hcl a pancreatin s jedlom a niekedy mi je super a inokedy zle. Nechapem to. Od kedy si to doplnam travi mi rychlo no niekedy si musim glgnut zo striebra lebo mi pride nevolno, tazko az jemne palivo. Treba mi grgnut no nejde mi len sa mi naduje zaludok a splasne,sem tam sa mi cikutne a pocit akokeby som mala jedlo natlacene u krku.:D
Zacala som mat aj take tlaky az pichanie a mravcenie pod lavym hrudnym kosom. 2. Je to z tej napravy travenia?
3. Ak sa mi rozpustaju enter.kapsule uz v zaludku, tak vecer ked beriem probiotika s jablkom a zalejem to 3 dcl vody dostanu sa mi vlastne zive do criev,ci sa mi rozpustia uz v zaludku a zbytocne ich beriem?
4. Ci mam brat hcl a pancreatin s jablkom tiez?
5. A na orechy, semiacka a mak tiez mam brat hcl a enzymy? Z maku mi je vzdy tazko.
6. Zabudla som este. Zacalo mi mravcat v rukach, nohach, bruchu a chrbte. Je to dnbre zamenie pri tej naprave?
Rng, keby som mala tu moc, tak ta ocenim zlatom. Velky respekt.



687

Re: zlé trávenie

Potreba kyseliny nie je vzdy rovnaka, lebo nie kaZde jedl0o potrebuje rovnake mnozstrvo kyseliny a zalezi to aj od toho, ci si ju riesdis pitim, polievkami a podobne. Ja osobne s jedlom nepijem, lebo chcem mat na zaciatku travenia co najsilnejsie kyseliny v zaludku.
3. ak nemas ziadne kyseliny v zaludku, nemozu ti kyseliny znicit probiotika .Kvalitne teplovzdorne a kyselinoodolne probiotika dokonca znesu aj slabsie kysly zaludok az do PH4.5
4 nemusis
5 samozrejme na orechy a semiacka tiez potrebuju enzymy aj kyseliny.
6."mravcenie" je alebo zo zlej cirkulacie alebo z hojenia. Na cirkulaciu odporucam nattokinazu,cistenie ciev  levitinom, hojenie napr nervov sa da podporit doplnkom DHA.



688

Re: zlé trávenie

Kolko pred jedlom by sa nemalo jest ? a pokial moje jedlo je Vlocky so psylliom a jablcnou vlakninou v tedy kolko pred a po nemam pit ? aby ma nezapieklo ? lebo s vlakninou sa ma pit voda .
Dakujem



689

Re: zlé trávenie

Ja vzdy pijem o 3 hodiny neskor, tak ako radis.
Rano vypijem 0,5 l vody s 10 g vlakniny a 1/2 cl kalinatu a k tomu selen,zinok,vitamin c a vit.e.
1. Neodgrgne sa mi vobec a zacne sa mi tocit hlava,je mi nevolno. Neviem,ci je to z doplnkov alebo kalinatu. Ked som pila sodu toto som nemala. Nemozem sa predavkovat s draslikom? Mam 43 kg.
Rng, prosim ta ak nemam kyselinu v zaludku a zoberiem entericky pancreatin s 0,5 l vody s vlakninou splachnem ho do criev alebo sa mi rozpusti uz v zaludku?
A ak ano, tak ma to tiez ucinok na odmorenie cez zaludocnu sliznicu alebo sa nejak znici?Nemoze mi to ublizit?
A pisal si mi, ze mozem mat poskodeny, ochabnuty uzaver medzi pazerakom a zaludkom. Je vobec v tomto pripade dobre ked uzivam cca 6 x 648 mg hcl s pepsinom? Alebo ich vysadit a cakat kym sa zregeneruje?
A este, ak si natriem 20 kv. lugolu 2% na kozu, tak hned mam vziat aj 200 mcg selenu alebo mozem rano selen a vecer jod? Vdaka ti moc.



690

Re: zlé trávenie

1.V zaludku bez kyselin sa jedlo kvasi a hnije. Je mozne, ze mas v zaludku este zbytky jedla zo vcerajska . Telo potrebuje od 2000 do 4000mg draslika a tolko iste nedostanes ani s doplnkom. Ale aj  alkalicky zaludok moze vyvolat nevolnost u niekoho. 2. aj ked sa ti ten entericky pokryty pancreatin rozpusti uz v zaludku bez kyselin, kyseliny ho nemozu znicit a spotrebuje sa na travenie jedla a zvysok v crevach absorbuje do krvi.
43 kg mas pre to, ze mas znicene travenie uz dlhe roky, tj nedostatok kyselin a pre to slabu absorbciu zivin.
Ak nemas zaludocne vredy, co by si jasne citila bolestou, tak mozes pouzivat kyseliny, lebo mas v zaludku ochranny zaludocny maz.
Ak by si mala ochabnuty uzaver, mala by si pri zobrati doplnku kyselin palu. Jod sa v tele postupne akumuluje, zhromazduje tj momentalna davka nie je dolezita, ale celkova za dlhsi cas. Selen treba brat castejsie, ale jod staci aj len raz za tyzden, ovela vacsiu davku.  20 kvapiek 2% lugolu obsahuje zhruba 26 mg jodu, co vystaci na cely tyzden.



691

Re: zlé trávenie

Ahaaa. Tak ti velmi pekne dakujem za to, ze si mi to takto pekne vysvetlil. A ak sa mozem opytat, si aspon ty zdravy ked ma tolko ludi v dnesnej dobe zdr.problemy?
A este ma napadlo, ci mi nevies poradit v tom, ze ked sa najem alebo napijem alebo niekedy len tak z nicoho nic aj ked lezim zrazu oslabnem,citim teplo a slabo v rukach a nohach,mam jemne zavrate ako po opici a vnutornu triasku ako ked mas tremu a citim busit srdce moze to byt docasny stav kym nedam do poriadku to moje dodrbane travenie alebo som zacala mat problemy so srdcom,tlakom,cievami atd.
Ty radis hloh na rozsirenie. Okrem nattokinazy, co si mi pisal vyssie mam to skusit aj ked mam nizky tlak? Vdaka.



692

Re: zlé trávenie

dnes 18:51:53 maminka69

Ahaaa. Tak ti velmi pekne dakujem za to, ze si mi to takto pekne vysvetlil. A ak sa mozem opytat, si aspon ty zdravy ked ma tolko ludi v dnesnej dobe zdr.problemy? A este ma napadlo, ci mi nevies poradit v tom, ze ked sa najem alebo napijem alebo niekedy len tak z nicoho nic aj ked lezim zrazu oslabnem,citim teplo a slabo v rukach a nohach,mam jemne zavrate ako po opici a vnutornu triasku ako ked mas tremu a citim busit srdce moze to byt docasny stav kym nedam do poriadku to moje dodrbane travenie alebo som zacala mat problemy so srdcom,tlakom,cievami atd. Ty radis hloh na rozsirenie. Okrem nattokinazy, co si mi pisal vyssie mam to skusit aj ked mam nizky tlak? Vdaka.
MAX DHA 1200mg -90 softgels, Jarrow Formulas.
Dodatok: Servírovacia veľkosť: 2 softgelové kapsule
Porcií v balení: 45 Množstvo jednu porciu % DV
Kalórie 10, Rybieho oleja (zdroj omega-3) 1200 mg * DHA (kyselina dokosahexaenová) 560 mg, EPA (eikosapentaenová kyselina) 100 mg
Je to dobra forma dha a ak ano kolko kapsul uzivat denne?



693

Re: zlé trávenie

Keby som bol zdravy a lekari by mi davali dobre rady a lieky, nemusel by som pred 20 rokmi hladat inycy lekarov, kde som narazil na tych , ktorych rad sa dnes drzim a aj sem ich pisem. Zle travenie po case sa prejavuje stovkami roznych zdravotnych problemov, ktore mozu vsetky odist, ked si travenie napravis.
DHA je na poskodene nervove obaly, co sa prejavuje bolestami a zapalami nervov.
Aj nizky tlak moze byt dosledok zleho travenia a absorbcie, tak isto aj slabost a podobne. Krce su zas  casto tetania=nedostatok absorbovanych mineralov.



694

Re: zlé trávenie

Ano. Rozumiem. Mam nastudovane hadam vsetko ohladom travenia, co tu radis len sa mi pri tej naprave zacali vyvrbovat tie veci, ktore som ti pisala a zlakla som sa, ze co sa deje. A prosim ta este o odpoved na ten hloh. Mam k dispozicii kupit susene plody a ak je to pre mna vhodne kolko prasku na mojich 43 kg pri nizkom tlaku?
A este na to DHA, ci je dobre a kolko kapsul denne.



695

Re: zlé trávenie

Pocity slabosti, zavrate, tocenia hlavy, pocit tepla striedajuci sa s pocitom chladu atd atd.. vsetko priznaky deficitov.... ja mam to iste ale urputne bojujem...   

RNG prosim Vás .. nemate po ruke nejaky dobry link z Iherb  doplnok na alkalizaciu do criev priamo ?   (entericky pokryte alkalie nejake ? .. mam aj sodu bikarbonu aj kalinat objednavam akurat ale takato vecicka by bola dobra napr na noc si dat co poviete pred spanim ?

Ďakuje sa smile



696

Re: zlé trávenie

Ovocie hlohu je vyborny doplnok s roznymi zivinami, a davka je povedzme 5 gramov suchych bobul, najlepsie rozbitych do prachu, na zlepsenu absorbciu.
Entericky pokryte alkalizatory neznicia v zaludku kyseliny, tj je to dobra forma alkalizacie tela. Zatial na to poznam len jeden vyrobok
http://www.iherb.com/Alkalife-pH-Balanc … l&ic=2
Samozrejme musis mat aspon trochu kyselin v zaludku, inac sa tie entericky pokryte tabletky rozpustia uz v zaludku a nie az  v crevach takze ja osobne najprv zoberiem 1 kapsulu kyseliny a 15 minut po tom beriem az 4 tieto tabletky,dobre zapit,   neskor  jedlo s  kyselinami a enzymami.



697

Re: zlé trávenie

A to dha z prispevku 692 si mam objednat, ci radsej nie? A ak ano tak 1-1,5 g denne ci 10 g denne? A rata sa celkovy obsah cize pri tomto produkte 1200 mg alebo len DHA cize 560 mg?
2. Prosim ta mam si prepocitavat vsetky doplnky na svojich 43 kg?
Dakujem smile



698

Re: zlé trávenie

Ked potrebujes DHA na regeneraciu nervovych obalov, tak odporucam davku od 1 do 1.5 gramu DHA na tvoju vahu, bez ohladu na gramaz inych latok.



699

Re: zlé trávenie

ďakujem za link ! smile skoda ze nemaju aj kalinat v takej forme ale ved nevadí smile .......samozrejma vec... a tak rano mam nejaku tu trosku kyselin takze by som to mohol skusit aj nalacno...  najprv si skusim dat nalacno jeden oreganovy olej a ked sa mi otvori tak viem ze to nestaci na to aby sa entericky pokryte tablety dostali az do criev..... a ked ten oreganovy vydrzi a prejde do criev tak mozem veselo aj hentie entericky pokryte alkalicke tablety hej nalacno ?

alebo si ich dam nalacno a zjem s nimi kyslu kapustu alebo vypijem trocha uhorkovej vody kyslej hej? smile aby to bola istotka.

Naposledy upravil: letto (2015-06-09 16:49:48)



700

Re: zlé trávenie

Kysle jedz/pi pred enterickymi kapsulami. Samozrejme to mozes brat aj na lacno, hoci oreganovy olej odporucam s jedlom, lebo je to silna korenina a potrebuje sa aj v crevach zriedit jedlom.