1

Téma: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Dobry den. Prosim Vas o radu, lebo uz som zufala a neviem co by mi pomohlo. Uz asi 4 roky mam problem s dychanim, mam upchaty nos a neustale hlieny v krku a k tomu ukrutny zapach z ust. Bola son na krcnom, mala kadejake spreje do nosa kortikoidove, antibiotika a nic nepomohlo. Akurat mi doktorka odporucila poleptanie sliznic v nose tzv turboplastika. Zijem v anglicku a na tento zakrok cakam uz vyse roka a stale nemam stanoveny pevny termin. Nie som si uplne ista ci by mi to pomohlo. Ustnu hygienu mam uplne v poriadku, bez kazov. Zubara navstevujem 2 krat rocne. Velmi som koli tomu zapachu frustrovana, ludia odomna bocia aj ked sa sama snazim drzat si odstup a mam zuvacku skoro stale. Stravujem sa zdravo 5 krat denne. (2 krat ovocie, celozrny chlieb, maso+zelenina, jogurt a sladkosti vynimocne) Akurat co som sama postrehla je ze po vypiti kavy s mliekom zacnem mat v ustach strasne kyslu chut aj na zuboch tak si myslim ze moze byt problem aj od mlieka. Zacala som si usta vyplachovat s tea tree oil, aj potierat pod nos ale zatial nebadam zlepsenie. Mozno by som este mala dodat ze cca v 15 rokoch som mala neustale kvasinkove infekcie a z krvi mi bola zistena pritomnost kandida v tele. Ale tato infekcia uz ustupila a mam ju len sem tam. Prosim poradte. Uvitam akukolvek pomoc. Moj vek je 30 rokov. Mam dve deti novorodeniatko a 3 rocne.  Dakujem velmi pekne a prajem vam pekny den. S pozdravom Kamila



2

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Ber ustne probiotika/oral probiotic, tie ti mozu pomoct.
Na odhlienenie treba NAC a oreganovy olej, na nakazy v prinosnycy dutinach pomoze kvapkat roztok praveho citricidalu do nosa.
Ale zapach mozes mat aj zo zaludka pri zlom traveni, co je nasledok nedostatku kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik. Dokaz o tom, ze je to asi pravda je ta candida v tele, tj najma v crevach .
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida



3

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Dakujem krasne za odpoved.  Prestudovala som si vsetko co ste mi poradili. Na zaciatok by som zacala s kvapkami citricidalu a NAC na odhlienenie. K tomu probiotika. Vedeli by ste mi poradit nejake kvalitne probiotika, lebo si neviem vybrat ktore by boli dobre. A mozem toto vsetko uzivat ked dojcim? A ten oreganovy olej sa da tiez uzivat spolocne s vysie popisanymi liekmi? A ako casto dane veci uzivat?

A este ste pisali ze to moze byt reflux a tym ste mi pripomenuli ze na strednej skole som mala s tym problemy a na gastroendoskopickom mi diagnostikovali zle uzatvaranie pazeraka a brala som na to tabletky, ale vtedy sa mi to prejavilo bolestou zaludka ktoru teraz nemam. Nasla som si nejake informacie ohladom refluxu na nete a mam velmi vela priznakov tohto ochorenia a su to
- kysla a horka chut v ustach a na zuboch
- neprijemny zapach z ust
- tazkosti s prehltanim potravy alebo napojov (obcas je to velmi bolestive ked prehltnem)
- obcas mam pocit ze mi strava ostala stat v krku a neda sa prehltnut
- zapal nosohltanu ( tak ten mam kazde 2 mesiace)
- navrat kyseliny do hrdla tak to mavam obcasne, ale naposledy to bolo take silne ze som stratila hlas kvoli tomu a keby som sa nenapila vody tak som nemohla lapit dych sad(
Helikobaktera nemam test bol negativny.
Co poviete, moze sa jednat o reflux? Ak ano ako by som to mala liecit?  Velka vdaka za vasu pomoc, mate tu skvelu stranku a rada vas odporucim wink). Aspon vam zalezi na druhych ludoch, nie ako lekarom ktoey ma prepocuvaju ked im nieco hovorim a odbiju ze vsetko je ok. S pozdravom Kamila; ))

Naposledy upravil: kamila707 (2015-05-20 14:25:07)



4

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Oreganovy olej sa moze dostat do mlieka ako aromaticky olej a mozes mat problemy , lebo niektore deti to neznesu.Dufam, ze to nie je tvoj pripad. Inac je tovelmi vhodny doplnok proti hlienom a mikrobom v nich.
Palu moed mat len vtedy, ked mas aspon trochu kyselin v zaludku. Ak nemas ziadne, tak nemas palu v pazeraku, aj ked tam kvasne plyny vutlacia potravu. Horka chut je zlc, ktora sa tiez moze dostat pri kvaseni a hniti v zaludku, a to je samozrejme spojene s nedostatkom kyselin.
Ked zoberies jednu kapsulu betainu HCl s jedlo, moze sa ti pala vratit. Ked zoberies 2-3, tak sa ti moze na signal dostatku kyselin uzaver medzi zaludkom a pazerakom pevne uzavriet, kvasne a hnilobne procesy v zaludku zastavit a nasledovne nema co nasilne pretlacit obsah zaludka do pazeraku, tj ziadne paly/reflux



5

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Takze mi odporucate betain hcl. A ako sa ma uzivat? Pred kazdym jedlom? lebo som citala ze sa ma vziat prvy den 30 min pred ranajkami 1 tableta, ak neboli zaludok tak nasledujuci den 2 tablety a dalsi den 3 tablety. Len v tom popise sa pise ze iba rano pred ranajkami a vy ste napisal ze s jedlom. Urcite si ho kupim len mi prosim napiste ako ho uzivat a ako dlho, a ako zistim ci sa zvierac uzavrel. Dakujem



6

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Dobry vecer. Podla vasej rady som si objednala NAC 600 mg/100 tabliet, dalej citricidal liquid a betain hcl 648 mg/120 tabliet. Oreganovy olej som vynechala z dovodu kojenia. Dufam ze ostatne lieky su ok.  Mozte mi prosim napisat ako to vsetko uzivat? Citricidal priamo kvapnut do nosa alebo zriedit? A betain raz denne alebo s kazdym jedlom a kolko tabliet. Dakujem velmi pekne a prajem prijemny vecer.



7

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

NAC je odhlienovac 2x 600-1200mg
Citricidal 35 kvapiek na 1 liter ale je dvolezite mat original citricidal nie iba GSE bez ucinej latky , z toho litra co si zarobite si 50ml odlejte do kvapkatka a z toho kvapkat do nosa , hlava musi byt zaklonena aby sa to dostalo do celnych dutin .
Betain HCL ti neporadim ale v predoslom prispevku ti to napisal 1 s jedlom , ale 2-3 a potom by to palenie nemalo byt vobec ale ak som to napisal zle ohladom betainu tak RNG ma opravi alebo da Bodku ak som to napisal spravne .



8

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Osobne by som vyskusal aj oreganovy olej, zacni s 2 x 1 kapsula a ked sa dieta nebrani zvys az na 3 x 2 kapsule s jedlom.
Nepoznam totiz nic ucinnejsie na hlienove problemy a mikroby co v hlienoch ziju
Davku betainu si musis nastavit sama. Malo moze u niekoho zvysit pocit pal, viacej by ich malo uplne potlacit, lebo potlaci kvasenie a hnitie v zaludku, cim sa prestane jedlo natlacat do pazeraku.
Pala je v pazeraku, nie v zaludku. Zaludok je proti kyselinam vyborne chraneny hrubym mazom.
Ale bolesti zaludka mozu byt pri nedostatku kyselin z mikrobialnej cinnosti, najma hnilobnych mikrobov, co produkuju toxiny a vyvolavaju zapaly zaludka a nasledovne criev, kam sa to vsetko zo zaludka dostane.



9

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Dakujem krasne za vase odpovede. Citricidal som zakupila 34 % tak dufam ze je to ok.  Dam vediet ci mi to zabralo aby aj dalsi z toho mali prospech. Majte sa pekne smile



10

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Zialbohu, ked to nehovori na flaske jasne, ze to obsahuje quaternialne zluceniny, tak je to malo ucinny produkt. Aj ked sa maskuje za povodne registrovane meno citricidal.



11

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

http://www.amazon.co.uk/Higher-Nature-4 … B000NRTWH2

Pozrite link ci je to ten pravy alebo nie



12

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

kamila707 napísal(a):

http://www.amazon.co.uk/Higher-Nature-4 … B000NRTWH2

Pozrite link ci je to ten pravy alebo nie

Neni je to len extrakt bez tej ucinnej latky .



13

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Viete mi dat link na original?



14

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

kamila707 napísal(a):

Viete mi dat link na original?

http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/
Tento berem ja za 2 dni mi to pomohlo odupchat nos ktory som 2 mesiace mal zapchaty , alebo potom esze zo stranky hoogle Gse Maximum , ten mam doma a vraj ma aj tu aktivnu zlozku ale ten link co som ti poslal mas istotu ze je to original postovne tam je ale 6 e



15

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Dakujem smile) Skusim pohladat v anglicku ak nenajdem tak kupim ten zo slovenska.



16

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Co tak z USA cez internet?



17

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Prosim poslite mi link. Mne nezalezi skade a za kolko, hlavne ze pomoze. Ak si to vyliecim tak sa vyhnem poleptaniu sliznic co by bolo skvele.



18

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

jedine, co som momentalne nasiel bolo velke balenie
http://www.allhealthtrends.com/nutribio … -32oz.html
Iste sa ti podari najst cez Google.com aj mensie, co obsahuje specificky quaternialne zluceniny.
Ja som si pred viacerymi rokmi kupil taketo velke balenie a dosial ho mam, hoci to pouzivam aj na kremy, aj pre syna, aj pre brata.Ked z neho vijdem asi si pre istotu zase kupim velke balenie, kedze okolo citricidalu sa hrozne klame



19

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Hladala som na webe ten pravy citricidal a nasla som taky isty ako mi dal link zlatystaf. Pozrite prosim ci moze byt alebo je to zase podfuk. Ten by mi postou dosiel do dvoch dni. Len ta cena sa mi nezda.http://www.amazon.com/gp/aw/d/B0038Q44OQ/ref=pd_aw_sim_121_1/181-1597475-4450626?refRID=0KR0DQDVRSEF39BR7VDP

Naposledy upravil: kamila707 (2015-05-21 21:19:15)



20

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Vyzera rovnako , treba objednat a uvidis . Pokial ti pride ten co je na obrazky tak by mal byt dobry .



21

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Super. Dakujem. A odporucas ho uzivat len do nosa alebo aj vnutorne?



22

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Ako som povedal je okolo toho tolko zavadzania, ze neviem. Ale kde napisu na flasku ze tam su quartenne zluceniny, tak by tam mali byt
Odporucam pouzivat aj do nosa, aj vnutorne



23

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Ahojte. Tak som tu opat lebo momentalne som zmetena ako uzivat betaine hcl. Dnes mi prisiel postou a pise sa tam 1 tableta pred jedlom. Na nete som nasla ze treba brat rano 30 min pred ranajkami najprv 1 tabletku, dalsi den 2 a nasledujuci 3 aby som podla toho zistila ze kolko tabliet potrebujem.  Ale niekde som zase nasla informaciu ze neuzivat na prazdny zaludok. Tak ako to mam teda uzivat a kolko tabliet? Bolesti zaludka po jedle nemam iba kyslo v ustach a zapach. A musim ho uzivat aj ked mam na desiatu banan alebo jablko alebo maly jogurt alebo len s velkym jedlom? Dakujeeemmm.



24

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Musis sa vzdy riadit signalmi tela, kolko potrebujes kyselin s jedlom je pre kazdeho individualne, je to od 1-3 kapsul naraz, vzdy ich pouzivaj s jedlom alebo ihned po jedle, nie na prazdny zaludok.

Skus zacat najprv od jednej ak budes citit, ze ti zle travi, alebo mas palenie zahy, tak pridaj este jednu. Pouzivaj ich hlavne s vacsim jedlom, ak zaludok zvladne mensie porcie jedla bez pridania extra kyselin, tak ich samozrejme nemusis doplnit.



25

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Detto.
Kapsula sa rozpusti za 10 20 minut, zaludok znesie aj silne kyseliny, takze kyseliny mozes pouzivat teoreticky aj na prazdny zaludok.



26

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Ahojte. Tak sa hlasim ako mi to ide s betadinom hcl. Vcera som vzala rano 30 min pred ranajkami jednu tabletu, po 15 minutach sa mi zacalo odgrgavat a to trvalo cely den. Citila som mierne palenie zahy. Dnes som zjedla 2 tablety opat 30 min pred ranajkami a bolo to bez grgania a palenia. Citim mierne pobolievanie zaludka. Mam zajtra oskusat este 3 tabletky, alebo staci ostat pri dvoch pred jedlom? A znamena to teda ze som mala nedostatok kyseliny?



27

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Prechodne reakcie, ako odumieranie roznych mikrobov v zaludku mozu sposobit bolest zaludka docasne(herxheimerova reakcia) Ak je bolest stala, daj si urobit dychovy test na Helikobakter Pilori.
Nastoj na dychovom teste, lebo s hadicou lekari bezne beru vzorky zo zaludka= vytrhavaju kusky zo stien a tak mozu sposobit dlho hojace sa rany jna zaludku.
Krvny test na helikobakter moze byt pozitivny aj pol roka po zniceni helikobaktera. Dychovy test zistuje splodiny cinnosti helikobaktera( amoniak/cpavok), tj je okamzity a hned po zniceni helikobaktera cpavok z dychu zmizne.

Inac ked ti po 2 kapsuliach betainu preslo naduvanie aj pala, tak na tej davke zostan nejaky cas.Mozno s vacsim jedlom, najma s masom a syrami  budes musiet brat viac, az 3 kapsule. Ja si casto, ked to neodhadnem dobre a po hodine ma zacne zaludok "ominat" si dam este jednu, niekedy aj 2 kapsule
Kvasenie v zaludku moze nastat len pri nedostatku kyselin, tak isto hnitie.



28

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Dakujem za odpoved. Test na helicobacter som mala priblizne pred rokom taktiez dychovym testom a bol negativny. Ale urobim si ho opat smile



29

Re: zapach z ust, upchaty nos a hlieny v hrdle

Inac v zaludku pri nizkych alebo ziadnych kyselinach sa mozu usadit tisice roznych skodlivych mikrobov. Helikobakter je len jeden z nich, ktory znesie kyseliny az do PH 2.5