101

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Pavol Spišiak napísal(a):
Pietro napísal(a):

S tou platobnou kartou som platil uz niekolkokrat z iherbu aj zo Swansonu a nikdy som taky problem nemal.

Len nerozumiem tomu, pretoze ked som potvrdil tu objednavku zo Swansonu, tak mi strhli peniaze z uctu, tolko kolko stala ta objednavaka. Potom som cakal asi tyzden, pretoze mali jeden produkt na externom sklade a ked im prisiel, tak mi poslali ten mail. Ved peniaze urcite dostali, tak nechapem co chcu este overovat.

Takze toto mam riesit so svojou bankou nie so Swansonom? Vdaka.

Uz ste si to vyriesili? Ja som mala problem asi pred 2 ma tyzdnami. Ale prebehlo zopar sprav, nakoniec som im tam zavolala a vsetko sa vyriesilo. Problem bol aj na mojej strane. Tak ak potrebujete, skusim Vam pomoct.

Neviem ci  je to uz vyriesene, pretoze este mi nepotvrdili, ze ci uz peniaze dostali na svoj ucet.

Ale pisal som do Swansonu prostrednictvom CHATU, ktory maju k dispozicii na stranke. Potom som volal do banky. Potom som im znova pisal a dal som im vediet, ze by to malo byt uz poriadku. Povedali mi, ze sa znovu pokusia o potvrdenie platy a daju mi potom vediet, ci platba prebehla v poriadku.

Inak dakujem za Vasu ochotu smile



102

Re: Rady ohladom objednávania z USA

OK.



103

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Pietro napísal(a):
Pavol Spišiak napísal(a):
Pietro napísal(a):

S tou platobnou kartou som platil uz niekolkokrat z iherbu aj zo Swansonu a nikdy som taky problem nemal.

Len nerozumiem tomu, pretoze ked som potvrdil tu objednavku zo Swansonu, tak mi strhli peniaze z uctu, tolko kolko stala ta objednavaka. Potom som cakal asi tyzden, pretoze mali jeden produkt na externom sklade a ked im prisiel, tak mi poslali ten mail. Ved peniaze urcite dostali, tak nechapem co chcu este overovat.

Takze toto mam riesit so svojou bankou nie so Swansonom? Vdaka.

Uz ste si to vyriesili? Ja som mala problem asi pred 2 ma tyzdnami. Ale prebehlo zopar sprav, nakoniec som im tam zavolala a vsetko sa vyriesilo. Problem bol aj na mojej strane. Tak ak potrebujete, skusim Vam pomoct.

Neviem ci  je to uz vyriesene, pretoze este mi nepotvrdili, ze ci uz peniaze dostali na svoj ucet.

Ale pisal som do Swansonu prostrednictvom CHATU, ktory maju k dispozicii na stranke. Potom som volal do banky. Potom som im znova pisal a dal som im vediet, ze by to malo byt uz poriadku. Povedali mi, ze sa znovu pokusia o potvrdenie platy a daju mi potom vediet, ci platba prebehla v poriadku.

Inak dakujem za Vasu ochotu smile

Dobre. Ozvite sa keby daco;)



104

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Prosim vas nevie niekto kolko zaplatim clo postovne a dph ked objednavam zo swanson a objednavka je okolo 200 € ? Dakujem



105

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Timotej napísal(a):

Prosim vas nevie niekto kolko zaplatim clo postovne a dph ked objednavam zo swanson a objednavka je okolo 200 € ? Dakujem

Toto je priklad, ktory som nasiel na internete. Neviem ako je aktualny, co som si ja vsimol, tak sadzba cla a DPH maju stare udaje. Po novom je sadzba cla 2,5% a DPH 20%. Jednotna sadzba sa vstahuje na zasielku, ktora nepresiahne hodnotu 700 eur, cize v tvojom pripade plati sadzba cla 2,5%. Tu sa mozes viac docitat: http://www.colnica.sk/dokumenty/pobocky … ternet.pdf



Priklad vypoctu cla:

Colný dlh pri dovoze sa vypočíta z colnej hodnoty (do ktorej sú zarátané aj
prepravné a poštovné poplatky) dovázaného tovaru a bude pozostávat zo sumy cla
a DPH (19%).
V prípade, že colná sadzba bude nulová colný dlh bude pozostávať len z dane z
pridanej hodnoty ( DPH 19%).
Dovoľujeme si Vám zaslať príklad a postup pri výpočte cla a DPH.

Postup pri výpočte cla je nasledovný:

Príklad:
Hodnota tovaru: 300 USD,-
Prepravné a poštové náklady: - 60,- USD
Prepočítací kurz: 1USD/29,457,- SKK
Sadzba cla : 3%
Sadzba DPH : 19%
____________________________________

Hodnotu tovaru vyjadrenú v USD je potrebné prepočítať na slovenské koruny
prepočítacím kurzom (prepočítací kurz je zverejnený na internetovej stránke
www.colnasprava.sk v sekcii Aktuálne informácie - ďalej potom Kurzy NBS na
prepočet z cudzej meny)
300,- USD x prepočítací kurz 29,457 = 8838,- SKK k tejto hodnote je potrebné
prirátať prepravné a poštové
náklady, ktoré je taktiež potrebné prepočítať na slov.koruny 60,- USD x
prepočítací kurz 29,457 =1768,-SKK

Hodnotu tovaru a prepravné náklady sčítame
8838,- SKK + 1768,- SKK = 10606,- SKK

10606,- SKK - základ pre výpočet CLA
10606,- SKK x sadzba CLA 3% = 319,- SKK - CLO,
Sadzbu SPD (spotrebná daň z liehu)
Sadzbu DPH vypočítame tak , že sumu CLA pripočítame k základu
pre výpočet CLA t.j. 10606 +319 = 10925,- SKK x sadzba DPH 19% = 2076,- SKK
Colný dlh je vo výške CLO+ DPH t.j. 319+2076 = 2395,- SKK

CLO - 10606 x 3% = 319,- SKK
DPH - 10925 x 19% = 2076,- SKK
____________
2395,- SKK colný dlh, ktorý je
potrebné zaplatiť

JUDr. Eva Bôriková
riaditeľka Kancelárie generálneho riaditeľa CR SR

____________

Adresa:
Colný úrad Bratislava

Miletičová 42

824 59, Bratislava 26
Stránkové hodiny:
Po, Ut, St a Pia: 7.30 - 15.30 h
E-mail:
micba@colnasprava.sk
www.colnica.sk

Stála služba spája všetky oddelenia Colného úradu na Miletičovej ul. č. 42
tel.č.:02/50263111, 55569693, 55569478, 55423490, 55567234
fax: 02/55423 130

Oddelenie colných taríf
tel.č. 02/50 263 610

Naposledy upravil: Pietro (2014-11-12 12:55:21)



106

Re: Rady ohladom objednávania z USA

dakujem a keby ze to poslem na dva razy ze 100 eur a 100 eur cca tak by som dan neplatil?



107

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Timotej napísal(a):

dakujem a keby ze to poslem na dva razy ze 100 eur a 100 eur cca tak by som dan neplatil?

Clo sa plati za zasielky nad 150 eur, ale dan teoreticky budes platit, pretoze baliky v hodnote od 22-150 eur nie su oslobodene od dane. Ale baliky do 22 eur su oslobodene od DPH a cla. A pocita sa len hodnota tovaru, t.j. nerata sa do toho postovne.



108

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Dobry den. Prosim vas. Nikde nie je napisane jasne. Je o tom vela prispevkov ale niektore su stare niekolko rokov a neviem ci stale aktualne. Tak nasla by sa n ejaka dobra dusa ktora by mi poradila kde sa oplati lepsie objednavat produkty na Slovensko???
1. HEALTHMONTHLY z UK : https://www.healthmonthly.co.uk/
alebo
2. iHERB z USA?     http://www.iherb.com/NutriBiotic-GSE-Li … 59-ml/4211
3. SWANSON z USA   http://www.swansonvitamins.com/

Ako sa vyhnem nizkemu postovnemu a zaroven aj clu?
Vidim ze postovne z Healthmonthly kde som zvykla objednavat je nehorazne...
A kedze chcem urobit vacsiu objednavku  tak neviem ako na to.
Vopred velmi pekne dakujem.

Naposledy upravil: sisulienka (2014-11-26 13:27:25)



109

Re: Rady ohladom objednávania z USA

na iherbe mas najlacnejsie postovne okolo 4 dolare zo swanson to mas o nieco drahsie...okolo 25 dolarov za postovne a clu a daniam sa vyhnes ked budes obiednavat tak ze cena za tvoj tovar neprekroci hranicu 22 eur tj 27 dolarov do toho sa nerata postovne! takže je najlepšie objednavať asi z iherb kedže tam maš nalacnejšie poštovne a ked chces objednat za viac ako 22 eur tak je asi najlepsšie si to rozdeliť tu velku objednavku na viac menšich aby sa ti to zmestilo do tych 22 eur. A kedze je to postovne z iherbu len 4 dolare tak to neni take velke plus. a navyse sa vyhnes daniam a clu a dojde ti to aj skor smile



110

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Dobre tak teda z iherbu.com je 27 dolarov + 4 dolare postovne tak by som nemala platit clo. Dakujem velmi pekne.
Ak viete niekto este nejake detaily, napriklad ohladne healthmonthly tak dajte vediet.... Dakujem.

Naposledy upravil: sisulienka (2014-11-26 14:44:21)



111

Re: Rady ohladom objednávania z USA

sisulienka napísal(a):

Dobre tak teda z iherbu.com je 27 dolarov + 4 dolare postovne tak by som nemala platit clo. Dakujem velmi pekne.
Ak viete niekto este nejake detaily, napriklad ohladne healthmonthly tak dajte vediet.... Dakujem.

clo ani dph smile clo sa plati až od objednavky 150 eur a vyssie bez postovneho DPH je už od 22 eur vyšie ...a navyše clo to je len nejake 3 percenta to je skoro nic to dph je 20 percent plus

Naposledy upravil: Timotej (2014-11-26 17:09:30)



112

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Clo moze byt rozne, o tom som sa ako niekdajsi dovozca na Slovensko dostatocne poucil. Podla toho, na koho a kde narazis medzi colnikmi.
Ja som na vacsie zasielky do mojich obchodov  ale musel pouzivat colneho deklaranta a ten v tom vedel behat.



113

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Vsimli ste si to aj vy? Alebo mam virus v pocitaci? iHerb zvysil postovne na Slovensko zo 4 na 8,90 USD! Alebo sa to stalo nejakym omylom? To su co za fory?



114

Re: Rady ohladom objednávania z USA

ziaden virus, Black Friday, postovne je 4,45 USD, cize zvysenie o 45 centov.



115

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Chcem sa niekoho z fora spytat, ci objednaval citricidal z quartenialnymi zluceninami z nejakej US stranky, kde je aspon trochu prijatelnejsia suma dopravy k nam na SK ?? Skusal som cez www.forresthealth.com , doprava vychadza 35 USD, cez www.healingedge.net  vychadza shipping 51,15 USD.....to su velmi navysene sumy objednavok len kvoli doprave na SK.



116

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Zialbohu rozni predajcovia pouzivaju velmi drahy servis na Slovensko, ako UPS alebo Fedex, co su oba v ramci USA dost lacne, ale do zahranicia su nemozne drahe.
Sui sluzby ako napr shipito, ktore su zalozene na konsolidaciu tovaru,. tj mozes objednat z viacerych firiem co to dorucia na US shipito adresu a odtial to poslu na Slovensko, lacnejsie nez UPS, USPS alebo Fedex.



117

Re: Rady ohladom objednávania z USA

A ked mi da iherb nej. zlavu napr. VIP alebo nej. akcia je tak neviete ci na baliku
bude potom ta suma po zlave?

Dakujem.



118

Re: Rady ohladom objednávania z USA

OK. Mne polska agencia DOMA sluzi uz aspon 20 rokov bez problemov na zasielky na Slovensko.



119

Re: Rady ohladom objednávania z USA

To som velmi rad, ze konecne otvorili sluzbu konsolidacie a to do roznycy europskych krajin, nie len do Polska a na Slovensko, ako mali pred tym dlhe roky.



120

Re: Rady ohladom objednávania z USA

OK! Len bojujte, vyckavanie nikam nevedie.
Ovela ucinnejsie, nez kyselina askorbova je ester C, ktory nedrazdi creva ani zaludok a zdrzi sa v tele vyse 5 krat tak dlho. Takze aj ked je drahsi, nakoniec je v podstate na ucinnost lacnejsi.



121

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Dobry den nedavno som si objednaval zo swansonu cena okolo 350 eur a na colnici mi dali clo za tovar až 12,8 % Ako je to možné?



122

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Normalne. Nad 150 euro sa plati nielen DPH ale aj clo.



123

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Však áno ale tu na fore sa pisalo že clo je 3% ale mne ho neviem prečo vyrubili až na 12,8%....



124

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Nuz ja som dovazal hodne kedysi na Slovensko a veru ani pri najlepsich colnych deklarantoch sa mi nepodarilo vyjednat nizsie clo, nez 10 %. takze tie 3% je asi chyba.



125

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Pridal som do základnej sekcie "informácie" rubriku "Nákup z USA" s odkazom na http://www.nakupyvusa.com/clo-a-dph/



126

Re: Rady ohladom objednávania z USA

ma niekto skusenosti s Polskou sluzbou - domashipping.com ?
ked si dam cez nich preposlat balik zo swansonu o hodnote 130E, myslite, ze to colnici budu otvarat a budem musiet platit DPH?



127

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Pozri prispevok c. 26 a 27 v tejto teme:
http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=45832#p45832



128

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Ahojte, chcem len napisat informaciu pre vsetkych, aby ste vedeli.

Dnes mi prisiel mail zo Swansonu, ze menia cenu zahranicneho postovneho.

Zmenili dorucovaciu spolocnost na DHL, a teraz to postovne je od 6,99 dolarov a na SK to vychaza cca 12 dolarov na objednavku.



129

Re: Rady ohladom objednávania z USA

HURA!!!
Tak predsa zabrali nakoniec tie kontakty odomna aj druhych na Lee Swansona, kde som mu to navrhoval viackrat.



130

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Pietro napísal(a):

Ahojte, chcem len napisat informaciu pre vsetkych, aby ste vedeli.

Dnes mi prisiel mail zo Swansonu, ze menia cenu zahranicneho postovneho.

Zmenili dorucovaciu spolocnost na DHL, a teraz to postovne je od 6,99 dolarov a na SK to vychaza cca 12 dolarov na objednavku.

Je to tak - ja som uz platila za objednavku cca 11 dolarov . Takze fajn!!!



131

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Vyborne.Swansom ma dobry vyber a mnohe vyrobky velmi silne, takze ja osobne tam velmi casto objednavam.



132

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Dobry vecer, cize ked si objednam od swansonu za 20USD, zaplatim postovne 12 USD, resp. 12 € ? 20+12=32 USD, platim z toho aj clo, ci DPH?



133

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Skus uvidis. ked sa ti to nehodi, nefinalizuj nakup a hotovo.



134

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Mudro, dakujem.



135

Re: Rady ohladom objednávania z USA

.



136

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Ak by ste potrebovali nejake doplnky napr. zo Swansonu, iHerbu a pod. mozem Vam objednat, hlavne co sa tyka balikov nad 22 euro. 12 euro za malicky balik, kde ledva date 2-3 doplnky je stale vela. Oplati sa vam urobit vacsiu objednavku raz za cas. Aj my sme tu pacienti, davame si poradit od p. RNG a objednavame si doplnky. Pridajte sa k nasej objednavke a napiste mi na zdravie.rng@gmail.com.



137

Re: Rady ohladom objednávania z USA

OK. Nikto z nas nema peniaze na vyhadzovanie, treba setrit ako sa len da.



138

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Pavol Spišiak napísal(a):

Ak by ste potrebovali nejake doplnky napr. zo Swansonu, iHerbu a pod. mozem Vam objednat, hlavne co sa tyka balikov nad 22 euro. 12 euro za malicky balik, kde ledva date 2-3 doplnky je stale vela. Oplati sa vam urobit vacsiu objednavku raz za cas. Aj my sme tu pacienti, davame si poradit od p. RNG a objednavame si doplnky. Pridajte sa k nasej objednavke a napiste mi na zdravie.rng@gmail.com.

Mam zaujem,pisal som Vam mail. Dakujem



139

Re: Rady ohladom objednávania z USA

.



140

Re: Rady ohladom objednávania z USA

RNG napísal(a):

HURA!!!
Tak predsa zabrali nakoniec tie kontakty odomna aj druhych na Lee Swansona, kde som mu to navrhoval viackrat.

Za to Ti patri RNG OBROVSKA VDAKA aj tvojim znamym!!! smile smile

Naposledy upravil: Pietro (2015-05-17 18:56:14)



141

Re: Rady ohladom objednávania z USA

OK.



142

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Chcem sa opytat ako je najvyhodnejsie objednavat z i.herbu
Za aku sumu tak aby nebolo clo a dph a aby to prislo do 7-14 dni .
Tak isto ako pouzit nejaku zlavu .



143

Re: Rady ohladom objednávania z USA

akcia SWANSSON dnes:

http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps



144

Re: Rady ohladom objednávania z USA

ZlatyStaf. napísal(a):

Chcem sa opytat ako je najvyhodnejsie objednavat z i.herbu
Za aku sumu tak aby nebolo clo a dph a aby to prislo do 7-14 dni .
Tak isto ako pouzit nejaku zlavu .

Dakujem petka ale na moju otazku to neodpoveda , na tuto co som pisal .



145

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Objednavky do 22 EUR su oslobodene od DPH aj cla, ale to sa rata len cista hodnota tovaru, t.j. nerata sa tam postovne.

Objednavky nad 22 EUR do 150 EUR podliehaju DPH a nad 150 EUR podliehaju DPH aj clu.



146

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Pietro napísal(a):

Objednavky do 22 EUR su oslobodene od DPH aj cla, ale to sa rata len cista hodnota tovaru, t.j. nerata sa tam postovne.

Objednavky nad 22 EUR do 150 EUR podliehaju DPH a nad 150 EUR podliehaju DPH aj clu.

mozu dat clo aj do 150e ?



147

Re: Rady ohladom objednávania z USA

No, nemali by to robit, pretoze je to tak v zakone. Tu sa docitas o tom viac: http://www.colnica.sk/dokumenty/pobocky … ternet.pdf



148

Re: Rady ohladom objednávania z USA

ZlatyStaf. napísal(a):
Pietro napísal(a):

Objednavky do 22 EUR su oslobodene od DPH aj cla, ale to sa rata len cista hodnota tovaru, t.j. nerata sa tam postovne.

Objednavky nad 22 EUR do 150 EUR podliehaju DPH a nad 150 EUR podliehaju DPH aj clu.

mozu dat clo aj do 150e ?

Urcite Vam na to clo nedaju. Ja som si objednal najmenej 25x do 22.-€ a nikdy som nic neplatil. prislo mi to rozne od 7-32 dni. Prevazne 15 dni.Asi zalezi od mnozstva balikov na postach. Najlacnejsie, ziadne DHL.Postovne sa pohybuje podla vahy a mnozstva 1,3- 3,6 € Len na iHerbe si treba dat jazyk : Germani a je to hned v €. Proste uz to bolo X krat tu pisane do 22.-€ bez poštovneho



149

Re: Rady ohladom objednávania z USA

.



150

Re: Rady ohladom objednávania z USA

IvanBA-Sk napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):
Pietro napísal(a):

Objednavky do 22 EUR su oslobodene od DPH aj cla, ale to sa rata len cista hodnota tovaru, t.j. nerata sa tam postovne.

Objednavky nad 22 EUR do 150 EUR podliehaju DPH a nad 150 EUR podliehaju DPH aj clu.

mozu dat clo aj do 150e ?

Urcite Vam na to clo nedaju. Ja som si objednal najmenej 25x do 22.-€ a nikdy som nic neplatil. prislo mi to rozne od 7-32 dni. Prevazne 15 dni.Asi zalezi od mnozstva balikov na postach. Najlacnejsie, ziadne DHL.Postovne sa pohybuje podla vahy a mnozstva 1,3- 3,6 € Len na iHerbe si treba dat jazyk : Germani a je to hned v €. Proste uz to bolo X krat tu pisane do 22.-€ bez poštovneho

Ivan ale ina moznost ako dhl delivery z iherbu nie je mozna,aspon ako som si ja objednavala!dhl to zastresuje cele ako v pripade preclenia i dorucenia!z iherbu to bolo na sk do 4dni ale nasa colna sprava to spracovavala tyzden a pol!!!!!
Ako sy myslel ziadne dhl potom?????