1

Téma: Návaly tepla

Dobrý deň RNG , obraciam sa  na Vás s týmto problémom. Mám 49 rokov,trápia ma návaly tepla,ktoré sa prejavujú hlavne  počas dňa, menej v noci.  Chcem si objednať wild yam,ale nakolko menštruáciu nemám už vyše roka ,obávam sa či práve užívanie wild yam neobnoví menzes. Tiež som čítala že dlhodobé užívanie wild yamu spôsobuje problém so štítnou žlazou. Nakolko je to pravda?  Poprosím ešte aké minerály by som si mala objednať / s odkazom na i herb/.


Ďakujem

Prajem pekný deň

Atka



2

Re: Návaly tepla

Nuz moze ti to ciastocne menzes obnovit, ved strata menzesu je hlavne kovoli hormonalnym poklesom a kolisaniu, ale problemy s navalmi tepla a zimy to definitivne odstrani a spomali starnutie.
Yam nie je goitrogen, tj nemoze sposobit problemy so stitnou zlazou.
Vsetkym odporucam doplnovat selen jod, zinok vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika, a cistit si aspon raz tyzdenne cievy lyzicou(polievkovou) lecitinu.
Opakujem to do nekonecna, ale ako vidim ludom to ide jednym uchom dnu a druhym von. Skoda.



3

Re: Návaly tepla

Ďakujem za skorú odpoveď ,ešte mám otázky, našla som  tento krém -  Source Naturals,  Progesterone Cream, ktorý tiež odporúčate. Neviem lepšie je užívať Yam kapsuly alebo krém? Je možné užívať Yam prípadne krém so serapeptázou a nattokinázou,ktoré užívam? Aký prípravok z i herbu si kúpiť v mojom veku na kosti ,poprosím odkaz na i herb.

Ďakujem Atka

Naposledy upravil: Atka (2014-03-23 19:55:36)



4

Re: Návaly tepla

uz kto ma hormonalne problemy, napr vysoky prolaktin, tomu pomoze aj hormonalny krem. Najma ked sa mu lekar rozhodne predpisat hormonalnu chemicku nahrazku.Ako napr v pripade problematickeho tehotenstva, ale aj v inych pripadich, napr cysty .
Ale yam mam v prechode najlepsie vyskusany.
Na kosti treba komplexny doplnok, kde su mineralyvc dobrej forme a spravnom pomere na absorbciu a zabudovanie do kosti, , tiez treba pri tom brat vitaminy D-3(2000 az 5000 IU) a K-2(100 az 300 mg formy MK7 najlepsie)
A brat tie mineraly spolu so spirulinou, aspon 1 gram.
Ak mas dobre travenie tak napr tento je dobry
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … l&ic=3
Inac musis brat organicky viazane, kazdy osobitne.
A k tomu pridaj extra D-3 a K-2, lebo ta formula ich nema dost.



5

Re: Návaly tepla

Ďakujem za radu, ale práve háčik je v tom ,že mám problém s trávením,nakolko mám chronickú pankreatitídu. Tak teraz neviem ,môžem ten spomínaný doplnok užívat alebo mi poradíte niečo ,čo zvládnem so svojim trávením?

Ešte raz vďaka

Pekný večer

Atka



6

Re: Návaly tepla

Nuz v prvom rade si musis napravit travenie a absorbciu. To co nedostanes z potravy pri zlom traveni sa neda vydoplnkovat, tj jedna sa o mozna tisice roznych zivin.



7

Re: Návaly tepla

Užívam super enzýmy,betain HCL, pankreatín, probiotiká všetko podľa Vás hlavne od firmy NOW ,teraz tiež natokinázu. Aký máte názor na Colafit ,ktorý tiež užívam na klby. Oplatí sa užívať alebo mi pradíte radšej niečo účinnejšie?

Ďakujem za Váš čas

S pozdravom Atka



8

Re: Návaly tepla

Kolafit je krystalicky kolagen, ktory, ako hovori aj sam popis sa nemoze do krvi absorbovat, pokial sa nerozstiepi. Ale mnohe mucosacharidy, ako napr glucosamin HCl, tiez MSM a hyaluronicka kyselina sa mozu absorbovat do krvi, tak isto CMO na tvorenie klboveho mazu.



9

Re: Návaly tepla

Kedze prechod je dost dlhy proces a potrebujes na to hodne doplnkov, odporucam najma tento
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps
z ktoreho 5 kapsul denne ti da 200 mg potrebneho Diosgeninu na upravu hormonov.
Takze jedna flaska ti vystaci len na 12 dni a zrejme na mnoho mesiacov budes potrebovat hodne objednat. Moja zena to pouzivala proti navalom zima/teplo vyse 3 rokov. A mala by to pouzivat aj terasz, na zlepsenie hormonalneho profilu a tym spomalenie starnutia, ale je neporiadna
Najhorsie je, ze v case hormonalnych kolisani ti telo zle hospodari s mineralmi a mnohe zeny dostanu  tetaniu, osteopeniu, osteoporozu a dokonca maju rozne dusevne problemy z toho.
Moja zena uz ma diagnozovbnu osteopeniu a skratila sa o vyse 1.5 cm. Teraz zacala panikarcit a konecne  brat doplnky mineralov na kosti, ale aj to robi neporiadne, nepravidelne. Uvidime pri dalsej prehliadke/denzometrii. Mozno potom si da povedat...



10

Re: Návaly tepla

Kedze prechod je dost dlhy proces a potrebujes na to hodne doplnkov, odporucam najma tento
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps
z ktoreho 5 kapsul denne ti da 200 mg potrebneho Diosgeninu na upravu hormonov.
Takze jedna flaska ti vystaci len na 20 dni a zrejme na mnoho mesiacov budes potrebovat hodne objednat. Moja zena to pouzivala proti navalom zima/teplo vyse 3 rokov. A mala by to pouzivat aj teraz, na zlepsenie hormonalneho profilu a tym spomalenie starnutia, ale je neporiadna
Najhorsie je, ze v case hormonalnych kolisani ti telo zle hospodari s mineralmi a mnohe zeny dostanu  tetaniu, osteopeniu, osteoporozu a dokonca maju rozne dusevne problemy z toho.
Moja zena uz ma diagnozovbnu osteopeniu a skratila sa o vyse 1.5 cm. Teraz zacala panikarcit a konecne  brat doplnky mineralov na kosti, ale aj to robi neporiadne, nepravidelne. Uvidime pri dalsej prehliadke/denzometrii. Mozno potom si da povedat...



11

Re: Návaly tepla

Hromadu ludi  zo Slovenska objednava zo Swansonvitamins.com
Problem je s niektorymi colnikmi a v tom ti nepomozem. Svojho casu, ked som mal na Slovensku doplnkove obchody som mal moznost s viacerymi prist do styku, a nie vzdy to bolo bez problemov alebo prijemne. Nie vsetci sa drzia colnych predpisov a niektori sa vyzivaju v svojej moci, co je hodne caste u vladnych zamestnancov.
Mozes skusit pouzit sluzbu konsolidatorov, ako naprwww.shipito.com alebo firmu DOMA, co ja pouzivan na zasielky na Slovensko uz vyse 20 rokov bez problemov.
http://www.domashipping.com/
Iherb ma najblizsie k tomu toto
http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Wi … &ic=10,
kde mas len 20 mg Diosgeninu na kapsulu za viac penazi



12

Re: Návaly tepla

Nuz ked si upravis hormonalne hladiny tak sa ti moze napravit problem s mineralmi a teda kostami. Aj aj tak este potrebujes za cas doplnky mineralov, odporucam brat taky, co ma dobru formu mineralov na absorbciu a dostatok vitaminov D-3 a K-2, bez ktorych sa mineraly dobre neabsorbuju a zabuduju do kosti.
Objednavas z katalogov s dorucenim na konsolidatora v USA, s ktorym si dohodnes dodavku na Slovensko
DPH sa vyhnut neda, ked mas objednavku nad 22 euro. Clo je az od 150 euro.



13

Re: Návaly tepla

Dakujem



14

Re: Návaly tepla

Mnohym dievcatam sa tqazke menstruacie, PMS, naberanie vody a podobne znizia pouzitim yamu, myslim ze 80 az 120 mg Diosgenunu by na to postacilo, tj z uvedeneho swansonoveho, 2-3 kapsule denne.
Kost a koza znamena zle stravovanie sa, alebo zle travenie a absorbcia. Oboje sa da napravit, hoci zla strava sa neda vydoplnkovat ani zle travenie nahradit doplnkami.



15

Re: Návaly tepla

dakujem



16

Re: Návaly tepla

daj si spravit rozbor zo slin (nie z krvi) na hladinu progesteronu, estrogenu, DEHA.
a tak si to mozes lahsie upravit/ustrazit....
a hlavne budes vediet presne na com si --->az tak davka diosgeninu, alebo progesteronovy krem....

Naposledy upravil: jordiksvk (2015-01-06 11:00:52)



17

Re: Návaly tepla

Dana Jencusova napísal(a):

Pozerala som sa na ten domashipping,chcem sa opytat ako sa cez to objednava. Raz si jedna moja znama objednavala veci zo SWANSONU, zo Slovenska to uhradila a nechala si to poslat ku kamoske v Amerike, aby jej to doniesla,aby neplatila DPH, bol s tym problem lebo jej nesedeli adresy. Fakturacna bola ina aj adresa na dorucenie  ina.

Nedavno som objednavala cez domashipping, ako mi velmi dobre poradil pan RNG. Napiste mi na zdravie.rng@gmail.com a vysvetlim detailnejsie ako na vec. Nie je to tazke, ale na niektore veci si treba dat pozor, aby ste dosiahli pozadovany ciel:-) Dakujeme pan RNG za tuto uzasnu radu!



18

Re: Návaly tepla

OK. Som rad, ze firma DOMA zacala fungovat aj ako konsolidator objednaviek, nielen ako povodne zasielatel . Ja s nou mam hodne vyse 20,rokov dobrych skusenosti,na Slovensko som poslal hromady balikov a skoro nikdy tam neplatil nikto clo alebo DPH.
To sice nebol nakup ale dar z USA, ale keby som to poslal cez postu normalnu, iste by to nepreslo tak lahko.



19

Re: Návaly tepla

som klikol na www.domashipping.com a moznost zasielania na slovensko tam nieje, alebo tomu nechapem, vysvetli mi to prosim niekto?
dakujem.



20

Re: Návaly tepla

Od 25 lat doma dostarcza paczki morskie i lotnicze do swoich klientów w Polsce, na Litwie, w Czechach, na Słowacji i na Ukrainie. A od teraz wysylamy berposrednio rowniez do Austrii, Belgii, Bułgarii, Dani, Francji, Hiszpani, Holandi, Irlandi, Luxemburga, Niemiec, Portugali, Rumunii, Słoweni, Węgier, Wielkiej Brytani, Włoch. Doma przesyła i dostarcza, ... .

Nuz tam najdes zs zasielaju uz vyse 25 rokov na Slovensko( na Slowacii)



21

Re: Návaly tepla

....ako to funguje? nechapem tomu....



22

Re: Návaly tepla

trapim sa stym ale neviem sa tam ani zaregistovat, pomzes mi rng prosim ako na tu domashiping?
dakujem.



23

Re: Návaly tepla

tam v pravo na uvodnej stranke  si to prepni na anglictinu



24

Re: Návaly tepla

NuZ podla toho, aku rec ovladas dostatocne na komunikaciu s nimi. Najradsej hovoria po Polski,  ja na nich casto hovorim aj po Slovensky, ale pri mnohych musim prejst na anglictinu, lebo predsa len medzi Slovencinou a Polstinou je privela rozdielnych slov.



25

Re: Návaly tepla

jordiksvk napísal(a):

som klikol na www.domashipping.com a moznost zasielania na slovensko tam nieje, alebo tomu nechapem, vysvetli mi to prosim niekto?
dakujem.

Uz s tym nezatazujte pana RNG. Vsetko Vam povedal. Ak neviete po polsky alebo anglicky, skontaktujte niekoho kto vie. Este raz zopakujem>
Nedavno som objednavala cez domashipping, ako mi velmi dobre poradil pan RNG. Napiste mi na zdravie.rng@gmail.com a vysvetlim detailnejsie ako na vec. Nie je to tazke, ale na niektore veci si treba dat pozor, aby ste dosiahli pozadovany ciel:-) Dakujeme pan RNG za tuto uzasnu radu!

Pan RNG mate svatu trpezlivost s nami!
Na polskej stranke je jasne napisany postup. Treba si ho precitat 2-3 razy a ist podla neho. Ak niekomu neodpovedaju na emaily, nebudte nervozni ako som bola ja. Treba im zatelefonovat! Skratka maju tam riadne fofri a nestihaju klepat do klavesnice. Rychlejsie vybavite cez telefon. Telefonaty cez internet. hlas. sluzbu stoja smiesne peniaze do USA! Kto mysli, ten sa zamysli. A potom podla toho aj kona.
Po bitke je kazdy general! Je to super sluzba! DAKUJEM, pan RNG, este raz!



26

Re: Návaly tepla

Dufam, ze sa naucia rozni pouzivat sluzby konsolidatorov. Najma DOMA ma nejaky system, ktorym vie obist colne problemy, aspon ja za vuse 20 rokov posielania balikov cez nich som ziadne zatial nemal
(tj nie ja, ale ti, ktorym  som baliky v rodine posielal )



27

Re: Návaly tepla

Dobry den RNG, dakujem za pomoc pri mojich problemoch, komunikovli sme spolu pod menom dana jencusova,Yam uzivam tri tyzdne a musim povedat ze vsetky symptomy vymizli, dokonca sa mi vratila aj menstruacia,chcem sa ale opytat ci Yam mozem uzivat aj pocas cyklu, alebo mam vynechat a pokracovat potom. Dakujem



28

Re: Návaly tepla

Yam mozes pouzivat aj stale, lebo telo si z neho vyrobi prislusne hormony podla potreby.



29

Re: Návaly tepla

dakujem



30

Re: Návaly tepla

OK



31

Re: Návaly tepla

Dobry den, pan RNG,
chcel by som sa Vas spytat na jednu vec ohladom potenia. Staci, ze vyvijam nejaku telesnu aktivitu, napr  prejdem urcitu mensiu trasu a uz mi je dost teplo, az horuco a mam pot, najma na chrbte. Teplotu nemam. Nadvahu nemam, no kondicku nemam velmi velku. Netrpim cez den unavou, ani nejakou ospalostou.  Neviete v com by mohla byt pricina? Vdaka za odpoved.

Naposledy upravil: kasper (2015-04-15 19:12:26)



32

Re: Návaly tepla

Najskor nieco hormonalne ?



33

Re: Návaly tepla

Ak by to bola nejaka hormonalna nerovnovaha, co by ste mi poradili na vybalansovanie hormonov?



34

Re: Návaly tepla

Zenam radim yam, progesteron, DIM a dong quai.
Muzom skor nieco na posilneniem hladiny testosteronu a potlacenie hladiny estrogenov, co maju najma starsi neprijemne zvysene.
Potenie moze byt aj zo slabosti tela, na co je hromada roznych dovodov, od zleho travenia, cez oslabenu cirkulaciu aj rozne mikrobialne nakazy.



35

Re: Návaly tepla

Zenam radim yam, progesteron, DIM a dong quai.
Muzom skor nieco na posilneniem hladiny testosteronu a potlacenie hladiny estrogenov, co maju najma starsi neprijemne zvysene.
Potenie moze byt aj zo slabosti tela, na co je hromada roznych dovodov, od zleho travenia, cez oslabenu cirkulaciu aj rozne mikrobialne nakazy.



36

Re: Návaly tepla

Dobrý deň.
Prečítal som si toto: "Legislativa EU uvádí jako doporučenou denní dávku smldince (wild yam) 100 mg, ale starší literatura doporučuje obvykle průmerně celkem denně 400 mg v 1 dávce. Doba užívání smldince, ať už ve formě přírodního přípravku či odvaru, by neměla přesáhnout dva měsíce, poté musí následovat 3-týdenní přestávka."
Vy píšete, že Vaša manželka užívala dokonca 2x1 gram denne!
Je ale nutná tá prestávka?
Ďakujem.



37

Re: Návaly tepla

Ucinna latka v yame je diosgenin, a toho odporucam 200 mg. Kolko to je v yame s neznamym obsahom neviem
V tom produkte, co pouzivala moja manzelka
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps
je 10% Diosgeninu zarucene, tj 40.5 mg na kapsulu a ona pouzivala 5 kapsul denne, niekolko rokov v prechode.

Legislativa EU ma nezaujima, kedze ti su vsetci v rukach farmacie a monopolneho lekarstva, takze by najradsej vsetky doplnky zakazali, ale zatial na to nenasli ziadnu zamienku.
Ziadne prestavky na pouzivanie nemusia byt.
Inac wild yam je pakoren, ktory pouzivali v Mexiku  indiani ako prilohu k jedlu, podobne ako zemiaky. Takze toho museli zjest velke kvanta.