Téma: Bulbitída

Dobrý večer RNG. Mám 40r a nikdy predtým som nemal žiadne tráviace ťažkosti. Môj problém spočíva v tom, že 2 týždne dozadu som mal 2 dni hnačku /ponedlok, utorok/, nasadil som si Endiex /v priebehu 2 dni som užil 8 tabliet/, potom sa mi stav zlepšil a v nedeľu som už jedol tortu,očká a iné dobroty, nakoľko dcéra mala oslavu. Od ďalšieho pondelka som dostal bolesti brucha, ba až celého hrudníka a vo štvrtok ma už brala sanitka.V piatok som absolvoval Endoskopiu žalúdka a bola mi zistená Bulbitída /sliznica v bulbe zreteľne začervenalá mierne edematózna, slézie sliznice nevidím. Krv: kreatinín 107umol/l, Bilirubín celkový 18,2 umol/l, Bilirubín priamy 6,2 umol/l, Enzymy S_ALP 1,14 ukat/l, Minerály v sére NA 141 mmol/l, K: 3,53 mmol/l, Chloridy: 103mmol/l
Terapia: Nolpaza 20mg dávkovanie 1/2 tablety ráno a 1/2 tablety večer, v prípade potreby Anacid. Ten sa však bojím brať pre jeho vedľajšie účinky.
-moja otázka znie, je tá terápia dobrá?
-začal som normálne jesť aj piť mliečne výrobky. Môžem?
- mal by som začať užívať aj nejaké probiotika? / čítal som, že dobrý je PROBIO FIX inum/
- poradíte mi nejakú dietu?Stále totíž cítim problemy a bolesť brucha aj keď to už nie je také zlé.
Ďakujem



2

Re: Bulbitída

Zapal zaludka je z mikrobov, co tam pri dostatku kyselin nemaju byt.
Preto treba doplnit kyseliny a nie potlacit ich nolpazou.
Travenie je vec dostatku kyselin roznych enzymov, mikrovlaknin a probiotik
Coho mas malo sa da lahko doplnit.
Prebytok kyselin je mytus alebo skor loz sirena lekarmi, nijak to nie je potvrdene napr presnym meranim stavu a vyroby kyselin, pozri
http://www.phcapsule.com/
Na obnovu kyselinovzdorneho mazu zaludka pomaha pred jedlom 15 minut pozut 2 tabletky vytazku z adaptogenu licorice(sladovka hladkoploda) pod menom  DGL



Re: Bulbitída

a to DGL môžem užívať aj s tou Nolpazou, či tú Nolpazu úplne vynechať? Dá sa nejako zistiť kyslosť alebo zásaditosť žalúdka?

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-04-09 19:34:56)



4

Re: Bulbitída

Na travenie su kyseliny nevyhnutne, tak isto na obranu proti prieniku roznych mikrobov z jedla cez zaludok do criev. Preto akekolvek zastavovanie tvorby kyselin je velmi skodlive v dlhodobom obraze.
Na meranie presnej kyslosti zaludka a schopnosti zaludka tvorit  nove kyseliny je uz 40 rokov znama metoda
http://www.phcapsule.com/
Samozrejme, lekari ktorych zaujem nie je vyliecit pacienta, ale donekonecna liecit tuto metodu nepouzivaju, aby sa nahodou neodhalila loz okolo tzv "privela kyselin" co davaju za pricinu palam.



Re: Bulbitída

Mám ešte otázku na koloidné striebro. Veľa som sa o tom dočítal. Sú názory, že je nebezpečné pre organizmus a nemôže sa užívať vnútorne, dokonca je to zakázané v EU.
1. Fakt sa môže to koloidne striebro piť?Nič sa mi nestane?
2. Ak áno, z akou hustotou si ho kúpiť a aké je riedenie respektíve dávkovanie?
Prestal som užívať tú nolpazu a situácia je taká, že keď sa najem, po 10-15 minútach mi veľmi škrka v bruchu. Je to znak nedostatku kyselín? Momentálne čakám na DGL a Doctor's Best, PepZin Gl, Zinc-L-Carnosine Complex, 120 Veggie Caps. To mi však príde až 22-24.4, čo mám užívať dovtedy? Kúpil som si probiotiká a vlákninu. Môžem to užívať aj v mojom stave, keď ma bolí neustale hruď a chrbtica v čase keď mi trávi? Ďakujem

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-04-14 11:27:15)



6

Re: Bulbitída

Koloidne striebro nie je ani nebezpecne , ani skodlive. ziadne dokazy na to neexistuju a preto v USA ho nievie FDA nikak zakazat. V Europe zrejme nepotrebuju ziadne dokazuy, staci im nariadit nieco "zvrchu" od tzv "autorit"  a je to automaticky pravda.....
Davkovanie je zavisle od plochy castioc a hustoty nionov. Ale vlastne kazde predavane je aspon ciastocne ucinne. Davka je 1/4 deci, obvykle na zaludocne problemy staci glg.
V tvojom pripade, ked mas zapal zaludka pre nedostatok kyseliny a pre rozmnozujuce sa rozne mikroby v zaludku ti odporucam brat koloidne striebro 3 az 4 krat denne  aspon 3 tyzdne, kym sa ti zaludok nevyhoji.  Tak sa da vyhubit aj velmi neprijemny helikobacter pilori a samozrejme rozne ine, menei agresivne mikroby.
Potom by malo stacit si doplnit kyseliny s kazdym jedlom a premnozovanie mikrobov zaludku ti prestane.



Re: Bulbitída

Pri užívaní striebra ostane tvorba kyseliny zachovaná alebo musím aj nejako prispôsobiť stravu? Môžem brať pri tom probiotika a vlákninu? Dík, ste macher



8

Re: Bulbitída

Koloidne striebro napr 20 ppm ma na 1/4 deci dokopy 0.5 mg striebra, tj extremne malicka davka. Ale staci na potlacenie infekcie v zaludku.
Na vyrobu kyselin to nema ziadny vplyv, ani na ziadne potraviny.
Probiotika ber aspon 15 minut neskor, najlepsie so zmesou mikrovlaknin alebo jablkom na noc.
Az sa ti zaludok zahoji, budes musiet brat aj tie kyseliny, aby sa ti to neopakovalo a samozrejme aby si si zlepsil travenie a absorbciu zivin. Mozno budes musiet brat aj enzymi, lebo obvykle ked virusy poskodia vyrobu kyselin v zaludku napadnui aj creva a aj tam sa vyroba enzymov znizi.



Re: Bulbitída

Takže napríklad Koloidne striebro 20 ppm vôbec neriedim s vodou? Dám na čajovú lyžičku a užívam 3-4 krát za deň? Niekde som čítal , že sa mám vyvarovať elektromagnetického poľa, to znamená čo???
Dnes som aj kúpil http://www.magister.sk/produkt/detail/p … co.-200ml/ . Je to dobrá kvalita?Môžem ho užívať, aj keď pracujem denne s PC a musím mať pri sebe 2 ks mobilných telefónov. Dík

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-04-15 16:28:23)



10

Re: Bulbitída

KS sa neriedi a nic do neho sa nepridava, lebo to ho znici.
O tych poliach sa pise hromada hluposti. Bezne KS by nemalo byt citlive ani na svetlo, ani na bezne elektromagneticke polia. Inac ucinnost KS v zaludku je len maximalne minutu dlha, kedze sa tam iony rekombinuju a vytvoria chloridy striebra zo zaludocnej kyseliny.



11

Re: Bulbitída

chcem Vás ešte poprosiť o nejaký výživový doplnok na:
1. praskanie v kĺboch
2. vysoký cholesterol
ďakujem



12

Re: Bulbitída

Na klbovy maz treba jest aspon 2 avokada za tyzden, alebo brat kapsule CMO
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Tr … l&ic=1
Na cholesterol a znizenie triglyceridov zaroven pomaha brat policosanol(2 x 20 mg) a tiez Red Yeast Rice(2 x 1 gram)
Vysledky sa ti ukazu asi za mesiac.



13

Re: Bulbitída

Ak mám mikrobami poškodenú výrobu kyselín v žalúdku, ako dlho musím užívať DGL na vyhojenie a obnovenie činnosti? Taktiež mám  Doctor's Best, PepZin Gl, Zinc-L-Carnosine Complex, ten mám užívať ako, koľko a kedy / pred jedlom, po jedle?/ S DGL mám užívať aj Betain HCL alebo najskôr vyhojiť žalúdok s DGL a až neskôr užívať Betain HCL? Ďakujem, na užívanie toho koloidneho striebra som nenašiel gule :-(



14

Re: Bulbitída

Mladi ludia napr maju este nadej, ze sa im parietalne bunky v stenach zaludku regeneruju aspon ciastocne, ja tu nadej uz nemam a pre to ked nechcem mat hnitie v zaludku po jedle, tj otravu zaludka, tak si musim dnes uz tie 3 kapsule kyseliny davat s kazdym vacsim jedlom Ak ked pouzivam DGL, to mne uz nestaci.
DGL sice posilni tvorbu zaludocneho mazu a hojenie stien zaludka, ale jeho uloha v regeneracii parietalnych buniek je len ciastocna, na mna to zialbohu uz neplati.
Ja pouzivam koloidne striebro obcas uz dlhe roky, moj brat si s nim vyliecil helikobaktera, co sa mu nepodarilo na 2 pokusy kombinaciou antibiotik, striekam si KS kazde rano do oci, inac som mal dlho syndrom sucheho oka a caste zapaly.
V USA hjo vyraba hromadu vyrobcov doplnkov a legalne predavaju na vnutorne pouzitie ako potravinovy doplnok, lebo nasej FDA sa nepodarilo nijak dokazat, ze by to bolo skodlive v tak malych davkach.



15

Re: Bulbitída

Takže mám k dispozícii
1. Koloidne striebro
2. DGL
3. Betain Hcl
4. Doctor's Best, PepZin Gl, Zinc-L-Carnosine Complex
5. Probiotiká + vláknina
6. Chlorella

Čo by som mal podľa vás užívať na endematické začervenanie dvanástnika? Ktorú kombináciu zvoliť a ako si to mám "režimovo" dávať? Čo pred jedlom, čo počas jedla, čo po jedle a aké rozostupy musím dodržiavať? Ďakujem pekne za odpoveď pane.

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-04-20 16:45:45)



16

Re: Bulbitída

To co si vymenoval uz staci aj na dvanastornikKyseliny poto,acia hnilobne procwesy v zaludku a rozmnozene skodlive mikroby zo zaludka sa uz teda nemiozu dostavat ani do dvanastornika , ani do criev a tam vyvolavat zapaly.

Probiotika si davaj najma na noc s mikrovlakninami alebo s jablkom a to aspon o 3 hodiny neskor, ako beries tie ostatrne menovane, najma antimikrobialne ako striebro, citricidal, zinok a podobne.



17

Re: Bulbitída

ak vynechám to striebro, urobím chybu alebo to nevadí?



18

Re: Bulbitída

Nuz ja osobne ani necakam na diagnozy a zautocim na co najviac roznych mikrobov kombinaciou doplnkov.
Ved v tele nie je len jediny skodlivy, je ich tam vzdy vela roznych, takze sa clovek musi branit proti viacerym roznym. Napr v tele nosime niekolko virusov a tie vzdy pri oslabeni tela alebo infekciach sa zacnu rozmnozovat. Tak isto mame rozne ine a tiez vyuziju situaciu a premnozia sa.
Takze boj proti jedinemu je zly nazor



19

Re: Bulbitída

mám ešte nejaké otázky:
na cievy+cholesterol+zrážanie krvi je dobrá kombinácia:
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Re … l&ic=8
http://www.vemica.eu/eshop/lecitiny/sln … n-v-prasku
a na kosti:
http://www.iherb.com/Natural-Factors-Vi … &ic=13 alebo zvoliť radšej samostatne D3 + K2 od now foods?
Ktorý KRILL je najlepší podľa Vás? Ďakujem



20

Re: Bulbitída

Nuz ja si objednavam antarkticky krill z firmy
http://krilloil.com/
Aj ostatne menovane su OK, hoci ja osobne kupujem nattokinazu osobitne



21

Re: Bulbitída

ešte ma tak napadá, môžem počas tráviacich ťažkostí jesť mliečne výrobky ako tvaroh, mlieko, bryndzu a ďalej surovú zeleninu alebo sa mám načas takých veci vyvarovať a radšej jesť potravu sterilizovanú varením? Pekne ďakujem



22

Re: Bulbitída

Ak nemas alergiu na mliecne vyrobky, mozes ich kludne jest.
Ked si doplnis dostatok kyselin do zaludka pri jedeni,. ani surove jedla, ktore maju na sebe vzdy mikroby ti nemozu uskodit.



23

Re: Bulbitída

takže dnes som absolvoval kontrolne vyšetrenie endoskopia žalúdka, kde doktor zistil už len ľahkú bulbitídu + zobral vzorky na helicobactera. Predpísal mi omeprazol a Costi. Po 2 týždňoch užívania KS a týždenného užívania DGL+Pepzin konštatujem aj to že mi je už podstatne lepšie. 3 dni užívam už aj Citricidal a chcel som nabehnúť aj na BetainHCL, len neviem, či ho mám brať, keď mi boli vyštikávané vzorky zo žalúdka na histologiu???Alebo počkať 1-2 týždne na vyhojenie miest, kde bola  sliznica žalúdka odoberaním vzorky poškodená?Dík



24

Re: Bulbitída

Len pokracuj s koloidnym striebrom, pokilal sa ti zaludok nevyhoji a nepotlacis toho helikobaktera.
A potom co naskor musis pouzivat kyseliny, lebo inac sa ti do zaludka nastahuju rozne mikroby, nie len helikobakter.Zatoal ti ich koloidne streibro potlaca, ale to nemozes pit cely zivot. A na travenie aj tak potrebujes kyseliny.
Lekari kludne narobia rany na zaludku, pre to neodporucam endoskopie.



25

Re: Bulbitída

RNG napísal(a):

Len pokracuj s koloidnym striebrom, pokilal sa ti zaludok nevyhoji a nepotlacis toho helikobaktera.

To je práve ten problém, že ešte stále neviem či ho mám, dozviem sa to až za 2 týždne, nakoľko mi brali vzorku zo žalúdka. Môj stav je podstatne lepší, momentálne beriem PepZin, DGL, vlákninu a Biopron Premium9. Avšak mám síce pravidelnú ale tvrdšiu stolicu /viacmenej také guličky/.
1. Ďalší problém je, že som doužíval to koloidné striebro / užíval som ho 3 týždne /. Koľko musím mať teraz pauzu, ak ho chcem znova nasadiť? Ja somár som ho mal užívať dlhšie!
2. Po odobratí tej vzorky žalúdka pociťujem pichanie v žalúdku, hlavne keď zjem zeleninu,mäso. Betain by som asi nemal skúšať teraz užívať, keď tam mám rany, alebo ho môžem predsa len skúsiť???Od zobratia vzorky uplynuli len 2 týždne a neviem, či to stihlo DGL+PepZin vyhojiť???
3. Zistil som, že mám vcelku vetry, môže to byť z nedostatku enzýmov alebo to je z nedostatku kyseliny v žalúdku? Enzýmy môžem nasadiť? Je lepšia zmes všetkých enzýmov alebo stačí len pankreatín?
4. Bol mi predpísaný liek COSTI 10mg na rýchlejší posun potravy žalúdkom a črevami. Užíva sa 30 minút pred jedlom. Aký je váš názor na tento liek?Môžem ho užívať 30 min pred jedlom, následne 15 minút pred jedlom si dať DGL a PepZin brať hneď ráno nalačno a pred večerným jedlom?
Poprosím odpoveď na všetky otázky, ďakujem.

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-05-22 13:21:20)



26

Re: Bulbitída

Nezalezi, ci mas helikobakter alebo nie, len ci tio nejake mikroby skodia zaludku.
1. ziadne pauzy u koloidneho striebra nie su ziaduce. Pokila ho potreebujes na potlacani mikrobov v zaludku, tak ho pouzivaj. Inac sa ti rany v zaludku nevedia zahojit, lebo tam mas hromadu kyselinami nepotlacenych mikrobov.
2. enzymy si mozes nasadit bez problemov, najma entyericky pokryte.
3. na vetry ma rozhodujuce slovo crevna flora, takze si nasadzuj probiotika a podporuj ich mikrovlakninami.
Costi/domperidon bol povodne schvaleny ako prostriedok na zvysenie tvorby mlieka, dnes ho bez schvalenia predpisuju na zrychlenie pohybu stolice v crevach. Samozrejme ako chemicke farmaceutikum ma rozne skodlive bocne ucinky.
http://www.medicinenet.com/domperidone-oral/page2.htm
Takze neocakavaj odomna, aby som ho schvalil.
To ti skor odporucim horku sol(siran horecnaty, Epsom salt) co sa bezne pouziva u starsich ludi na podporu motility, aby nemali zapchate creva.
Ale ani to nie je treba pri spravnom vybere potravin, ked beries doplnky mikrovlaknin a pijes dost vody.



27

Re: Bulbitída

niekde som čítal, že po mesačnom užívaní KS musí byť mesačná pauza. Je to pravda?
Alebo môžem opätovne nasadiť KS?
Môžem skúsiť nasadiť ten Betain, alebo užávať KS a počkať na reakciu tela?
Ďakujem



28

Re: Bulbitída

To nie je pravda, KS mozes pouzivat , ked je to treba hoci aj cely zivot.
Pokial nemas vyhojeny zaludok, nepouzivaj betain HCl, lebo si zbytocne natravis mazom nechranene miesta na zaludku(vredy) a hojenie sa ti predlzi.
Helokobakter sa da potvrdit aj vylucit okamzite dychovym testom na jeho splodiny, amoniakovym/cpavkovym testom Krvny test ukazuje protilatky aj pol roka po vylieceni Helikobakteru,. tj ten je nespolahlivy.



29

Re: Bulbitída

zatiaľ stále pokračujem s KS+PepZin+DGL. Bolo mi už celkom fajn, ale predvčerom som zjedol šunkovú pizzu s ananásom a vypil kávu a ešte dnes ma pichá v žalúdku :-(Stále však neužívam BetainHCL, tak asi preto. Mám otázku, keďže leto začína a ja stále užívam KS a ešte 3 týždne budem - môžem chodiť na slnko aj keď beriem striebro? Niekde som čítal, že by som nemal, ale ľudia popíšu kadečo.

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-06-05 08:19:58)



30

Re: Bulbitída

Kolioidne strievro nevyvolava fotosenzitivitu.
Bez kyselin zaludok drzi jedlo dlhsie v snahe vylucit co najviac kyswelin a predsa len jedlo natravit. Popularne sa taky jedlam hovorilo:tehla do zaludka. Pre mna take jedlo za mladosti boli bryndzove halusky a asi najma pre to, ze som sa ich poriadne najedol.
Dnes sa miernim s davkami a aj tak beriem aj kyseliny aj enzymy, takze tie problemy nemam.



31

Re: Bulbitída

takže včera som bol na kontrole u gastrologa po vysledky spred mesiaca a boli pre mna viac menej sokujuce: ťažká chronická gastritída s helicobacterom pylory. Dostal som trojkombináciu Omeprazol Mylan 20mg,Fromilid 500mg,Entizol 2x250mg. Po mojich včerajších a predvčerajších stavoch, keď mi bolo strašne zle /aj keď neustále užívam KS,Pepzin,DGL,probiotika / premýšľam nad nasadením antibiotík /7 dní užívania/, pričom ich účinok by mal trvať ešte asi ďalší týždeň. Po týchto 2 týždňoch prejsť znova na KS, pepzin a DGL a vyhubiť to svinstvo raz a prevždy. Nechápem, prečo mi to KS,DGL a Pepzin nezabral.....To že mi bolo opäť tak zle od žalúdka, bolesť  žalúdka znamená úhynovú reakciu alebo to že je tam bakteria stale premnožená???Vôbec nemam šajnu. Momentálne dnes ráno som si dal 2 tabletky Pepzinu a nesktočne ma pichá v bruchu...
Mám však otázku ak sa predsa len dokopem k užívaniu tých antibiotík, kedy mám brať probiotika a vlákninu aby mali najlepší účinok?Ďakujem

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-06-06 07:51:00)



32

Re: Bulbitída

Ako myslis. Omeoprazol ti uplne zastavi vyrobu kyselin a tj znici traviaci proces.
Kvalitne koloidne striebro pite 4 x 1/4 deci denne na prazdny zaludok helikobakter pilori do mesiaca vynici. Pri tom mozers brat aj mikrovlakniny a probiotika, aj kyseliny a enzymy

Zle od zaludka moze byt aj z nedostatku kyselin.  Brucho boli aj pri zlom traveni aj zlej mikroflore, ked sa ta, prmnozia rozne skodlive mikroby na ukor probiotik.
Test z krvi na protilatky na helokobakter  je pozitivny aj niekolko mesiacov po vyhubeni helikobaktera, pre to odporucam dychovy test, co okamzite zistuje cinnost helikobaktera, tj ked  ho vyhubis, okamzite to ten test ukaze, lebo ti nenajdu jeho splodinu v dychu=cpavok/amoniak
Antibiotika ti znicia v crevach probioticku floru a ked sa ti tam usadia skodlive  mikroby, na ktore atb neucinkuju(kvasne plesne, hniloby a rozne mikroby ako MRSA,VRE, clostridium difficile atd), mas pataliu na niekolko mesiacov.



33

Re: Bulbitída

RNG napísal(a):

Ako myslis. Omeoprazol ti uplne zastavi vyrobu kyselin a tj znici traviaci proces.
Kvalitne koloidne striebro pite 4 x 1/4 deci denne na prazdny zaludok helikobakter pilori do mesiaca vynici. Pri tom mozers brat aj mikrovlakniny a probiotika, aj kyseliny a enzymy

Nasadil som si tie antibiotika. Ten omeprazol som nasadil, pretože som čítal, že helicobacter má rád kyslé prostredie a teda na jeho likvidáciu treba znížiť kyslosť žalúdka.
1. Za ako dlho po užívaní antibiotík si môžem nasadiť znova KS? Môžem hneď s KS nasadiť znova DGL a Pepzin?
2. Kedy nasadiť enzýmy?
3. Môžem Betain užívať, aj keď mám ťažký zápal žalúdka a môžem ho teda nasadiť hneď s KS po dobratí antibiotík?
Ďakujem za odpovede.

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-06-08 11:31:42)



34

Re: Bulbitída

Helikobakter nema "rad kysle prostredie", to je loz co siria zialbohu  lekari Helikobakter ma ale mechanizmus obrany proti kyselinam takze ich znesie az do hladiny PH2.5
Pri vredoch ale na ich mieste nie je ochranny zaludocny maz, tj kyseliny ti tam napadaju a doslova stravuju  neochranene vlastne steny zaludka
1. KS a antibiotika by nemali spolu reagovat, ale pre istotu zober najprv KS a pockaj aspon 5 minut s pouzitim antibiotik. Teda ked ich chces pouzivat.
2.Enzymy mozes brat hociokedy, ale najucinnejsie na travenie su spolu s jedlom.
3. Ak nemas vredy mozes pouzivat doplnok kyselin okamzite. Zapal zaludka je z cinnosti mikrobov, atb ich mozu potlacit, tiez KS aj kyseliny, samozrejme.

Naposledy upravil: RNG (2015-06-08 16:42:10)



35

Re: Bulbitída

Takže dnes som ukončil liečbu antibiotikami, bolo mi zle ako psovi. Fromyilid +Omeprazol+Entizol, doktorka mi povedala, že to už nemám brať keď mi je tak zle, že na preliečenie antibiotikami stačia 3-4 dni, zvyšné dni do 7 sa  užívajú už len pre istotu. Fromylid je podľa nej bordel, ktorý ona dokázala užívať 2 dni a nakoľko z neho vracala, tak ho hodila do koša. Ja som do dokázal brať 5 a pol dňa a je mi z toho strašne zle.
1.Otázka znie, že kedy si môžem urobiť dychový test na helikobaktera, aby to nebolo skreslené.
2. Ak mi na gastrologii nezistili žiadny vred ale mám ťažkú chronicku gastritídu, môžem užívať Betain?
3. Alebo znova KS+DGL+zinok. Na užívanie týchto prípravkov s ATB som nemal gule.

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-06-12 17:42:10)



36

Re: Bulbitída

Ked znicis helikobakter, prestane ti vyrabat amoniak/cpavok  a teda sa to da dychovym testom zistit prakticky okamzite.



37

Re: Bulbitída

2. Ak mi na gastrologii nezistili žiadny vred ale mám ťažkú chronicku gastritídu, môžem užívať Betain?Nebude lepšíe nechať pri chronickom zápale Omeprazol+KS+DGL+zinok?Alebo skúsiť ten betain?Mám občasné pichanie v žalúdku a mám obavu, či sa mi po mesiaci od vyšetrenia nesparavili vredy a na tie by betain nebol dobrý....
3. Alebo pre istotu mesiac len KS+DGL+zinok?
4. koľko dni ešte asi trvá účinok ATB na organizmus po vysadení?
5. existuje okrem DGL iný prostriedok na posilnenie žalúdočného mazu.
6. Kúpil som monolaurin, môžem ho užívať s ostatnými doplnkami a kedy?Pred jedlom, po jedle, nalačno /DGL,KS,zinok/?Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď pane

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-06-12 19:01:18)



38

Re: Bulbitída

Zapal zaludka je sposobeny roznymi mikropbami, ktore neboli znicene kyselinami
Chronicke nazyvaju lekari nakazy, na ktrore nemaju dostatocne silne lieky.
Mikroby sa daju znicit rozne, ale v zaludku je najlepsie ich nicit dostatkom kyselin a nie roznymi chemickymi liekmi, ktore aj tak posobia len chvilkovo.
3 to nezaskodi, najma ked si si nie isty. Ale kyseliny si skor ci neskor musis zacat doplnat
4 nemam ani sajnu ako rychlo z tela ktory odide, ale je jasne, ze mnohe skodia a naviac znicia probioticku floru co dava zelenu mnohym mikrobom, co nam skodia. pre to osobne odporucam antimikrobialne, co maju aj sirsi zasah, aj neznicia probiotika.
5 neviem ale iste su rozne ine adaptogeny, co tam pomozu.
6 monolaurin je len druh tuku, takze mozes ho pouzivat hocikedy s hocicim(okrem prebiotik tam musis dat pre istotu pauzu aspon 3 hodiny)
Ja ho odporucam najma proti virusom, kde monolaurin odstrani z virusov ich mastne kyseliny na konci ich DNA, cim ich odmaskuje pre  nas telesny obranny system. Podobne funguje aj na rozne ine mikroby. Inac je to len zivina pre telo.



39

Re: Bulbitída

1. keď niečo zjem alebo sa len napijem / dnes ráno som si dal zatiaľ KS, vypil cca 3dcl vody a 1h na to pepZin, 15 min nato DGL a cítim v ústach hnusnú kyslastú chuť a po jedle cítim akoby hrču v krku....Trvá to už 2 deň, predtým som to nemal, čím to môže byť?Napadajú ma len 2 možnosti: Buď ešte pracujú atb alebo tam ešte je helicobacter a niečo zo seba vylučuje???Je tu ešte iná možnosť?Na jazyku sa mi urobil hnusný povlak, asi nejaka pleseň z atb....
2. Na zmiernenie zápalu žalúdka by som mohol brať curcumin?
3. Alebo ak mi nebol doposiaľ diagnostikovaný žiadny vred risknem užívanie Betainu aj napriek tomu, že neviem či som HP vyhubil antibiotikami?Ak by som si test povedzme za 2 dni, čo sú vlastne 4 dni po užívaní atb urobil, nebude nepresný? Pri tých testoch píšu, že ho treba robiť až po mesiaci od preliečenia atb. Ďakujem za odpovede

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-06-13 13:50:22)



40

Re: Bulbitída

Po pouziti atb musis pouzuivat kvalitne probiotika a mikrovlakniny dlhsi cas. Amoniak/cpavok sa z tela vyluci velmi rychlo, takze test o 4 dni, dychovy by mal byt dostatocne presny.
2 zapal zaludka mas z mikrobov, ktre ti neznicila prilis slaba zaludocna kyselina. A tu si musis dodat aj z dovodov napravy travenia aj tak.
3. to ti radim aj ja cely cas. Kto ma malo kyselin, musi si ich doplnat.



41

Re: Bulbitída

ok, a ako si mám vysvetliť dnešné ranné pichanie v žalúdku a strašné škŕkanie v bruchu?Inak to škŕkanie mi prpomenulo stav, keď som bol ešte zdravý a prebúdzal som sa hladný....Ďakujem Škŕkanie v bruchu mi hovorí, že tam akú takú kyselinu asi predsa len mám, alebo sa mýlim?



42

Re: Bulbitída

Skrkanie je vysledok pohybov zaludka, s kyselinami to nema nic spolocne.
Pichanie moze byt vysledok zapalu, tj mikrobov v zaludku.



43

Re: Bulbitída

Tak som rád, že sa mi ešte žalúdok sťahuje a rozťahuje :-) Dnes som začal 3-tí deň zvýšené dávky KS /4x denne 1/4 dcl + 2x1 PepZin+ 3x 2 DGL. Dnes ráno to už bolo bez pichania v žalúdku, občas cítim akýsi tlak pod rebrami, ale zmizla hrča v krku, kyslosť na jazyku, jazyk mám stále povlečený nejakým žltým bordelom, čo sa snažím odstrániť striekaním KS na jazyk a čistením kefkou, zatiaľ to celkom páli. Možno ten neúspech liečby KS pred užívaním atb bol v tom, že som užíval strašne malo KS /3x cca 0,010-0,015 l. Uvidíme, verím, že idem konečne správnou cestou. Včerajší jedálny lístok / raňajky 2ks tmavý chlieb + sardinky v oleji king oscar, obed zeleninové rizoto s malými kúskami hydinového mäsa, večera 2 ks tmavý chlieb s maslom a rajčinou + 1 avokádo/, poobede vláknina s vodou a na noc probiotika. Stále jem a pijem oddelene v intervale cca 2-3h.
1. Chcem sa opýtať, či je lepšie dať si nanoc drink so zmesou vlaknín + probiotikum alebo radšej jablko + probiotikum. Ďakujem, to svinstvo vyštvem z tela von!!!
-s užívaním Betainu chcem ešte počkať, až kým prestanem cítiť akékoľvek pichanie v žalúdku / avšak keď premýšľam, je to vôbec možné bez potrebného množstva kyselín?/
2. Ale ak začnem teraz užívať pancreatín, nič tým nepokazím?/sľubujem si od toho zrýchlenie rozkladu potravy v žalúdku/
3 Dnes poobede cítim strašnú slabosť v nohách, slabý som ako čaj, cítim, že oblieva horúčava na celom tele, mal so zvýšenú teplotu 37.1-37.0, celé poobedie len ležím, postavím sa na nohy a tuším sa mi idú podlomiť....môže byť nejaká reakcia na KS+PepZin+DGL???
3. Premýšľam nad kúpou L-glutamýnu na posilnenie žalúdočnej steny? Môžem, s ničím sa to nebije? Ďakujem

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-06-15 16:44:03)



44

Re: Bulbitída

KS nepomaha na plesne ani kvasne kyltury velmi. Ale je lepsiwe, ako nic.
Ovela viac urobi, ked si napravis travenie a cast toho je aj nasadenie probiotik a rozmnozenie ich natolko ze okupuju cele creva.
1. To je jedno, hlavne to striedaj, aby tie probiotika dostazli pestru stravu.
Kyseliny skor ci neskor musis pridat, bez toho sa ti potrava nemoze poriadne stravit, bez toho nemozes mat  mat kyseliniovu zaludocnu barieru, tj nevies znicit mikroby, aby ti neprenikali cez zaludok do criev a nicili tam probioticku floru.
2. samozrejme mozes pouziva t rozne enzymy, pancreatin je najblizsi nasim vlastnym pankreatickym   enzymom a  zaroven je na ucinnost najlacnejsi.
3. Mozes, pouziva sa to ako doplnok na problemy s crevnymi stenami a popdobne, pozri na
http://www.webmd.com/vitamins-supplemen … =glutamine
ale skor by som pouzival adaptogen DGL 15 minut pred kazdym jedlom, ten urobi pre zaludocne steny asi najviac co sa tyka regeneracie.
Ako aminokyselina sa nemoze s nicim bit, samozrejme v normalnych davkach ako doplnok.



45

Re: Bulbitída

tak dnes som našiel gule na užitie BetainuHCL aj napriek tomu, že ešte nemám potvrdené, či som s atb vyničil helikobaktera. Na moje prekvapenie som nedostal žiadne žalúdočné kŕče ale ostalo mi celkom fajn. Zmizla pala na tele aj tá triaška...neuveriteľné.. Ak ale ten helikobakter mám, neurobím si tým zle?

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-06-15 18:14:58)



46

Re: Bulbitída

Kyseliny nepodporuju ziadne mikroby, na nete siria lzi, ze kyseliny podporuju helikobakter.



47

Re: Bulbitída

RNG napísal(a):

Kyseliny nepodporuju ziadne mikroby, na nete siria lzi, ze kyseliny podporuju helikobakter.

Ja som myslel na to, že helikobakter sa rýchlejšie vybije pri nízkej kyslosti žalúdka.
http://www.mygutsy.com/is-h-pylori-the- … l-fatigue/
Here is what Dr. Amy says:
   “I would NOT add anything acidic to drop the pH in my personal opinion.  I will explain why I am saying that by explaining my personal theory on  H.pylori that seems to be holding up to the test of time and having  positive results…I believe that the H.pylori may be coming out of  hiding due to the program. H.pylori makes an enzyme called urease. This  enzyme uses arginine from the body and makes a product to help to  neutralize the stomach acid. While H.pylori may initially be attracted  to a gut that has a higher stomach pH, and while it is shown to be a  factor in acid reflux, GERD, stomach ulcers…it actually will not live  in an acid environment. That is why it hides in the mucosal cells lining  the gut. I believe it is in part so hard to eradicate as it is hiding  in those mucosal cells. The idea of the baking soda which has worked  well is to trick the H.pylori into thinking the pH is less acidic so it  will come out of hiding and so the other supplements (Peptimycin and  HELX– these are the supplements she uses which contain many of the herbs I am listing) can reach it. When the pH climbs  like you are seeing, I believe that represents H.pylori that has come  out of hiding, out of the mucosal cells and is making urease to  neutralize the stomach acid so that it can live there. I feel it is now  more vulnerable to eradication, but it also may be causing more gut  pain. This is why we consider the H.pylori program when the gut  pH is very low (an environment that H.pylori may be attracted to) or  when it is high (indicating H.pylori is making urease to increase the  gut pH to neutralize the acid). What has been seen on a number of tests  is that the pH will swing from very low (ie around 5) to very high  (closer to 8 ) for the same individual.”

Na druhej strane ak som už teraz schudol 10 kg a mám ešte mesiac užívať KS+PepZin+DGL a nebrať BetainHCL a mať tak pokazené trávenie/ neuvoľňujú sa mi tým pádom do tela takmer žiadne živiny/ je lepšie brať kyseliny predsa ak to žalúdok dovolí? Momentálne ráno vypijem 25 glgov vody a pociťujem pichanie v žalúdku, čo znamená absolútny nedostatok kyselín alebo sa to už možno ozývajú vredy?

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-06-16 12:09:31)



48

Re: Bulbitída

Cele, zo claniok ghovori, ze HP sa schovavava v mukoze, kde cez ktoru prenika malo kyselin a aj sam v petriho miske sa vie branit proti kyselinam az do PH 2.5
Zdravy zaludok ma PH 1 az 1.6
Klucove slovo predosleho prispevku je



49

Re: Bulbitída

RNG napísal(a):

Cele, zo claniok ghovori, ze HP sa schovavava v mukoze, kde cez ktoru prenika malo kyselin a aj sam v petriho miske sa vie branit proti kyselinam az do PH 2.5
Zdravy zaludok ma PH 1 az 1.6
Klucove slovo predosleho prispevku je

Klučove slovo? Nerozumiem
1. Na druhej strane ak som už teraz schudol 10 kg a mám ešte mesiac užívať KS+PepZin+DGL a nebrať BetainHCL a mať tak pokazené trávenie/ neuvoľňujú sa mi tým pádom do tela takmer žiadne živiny/ je lepšie brať kyseliny predsa ak to žalúdok dovolí?
2 Momentálne ráno vypijem 25 glgov vody a pociťujem pichanie v žalúdku, čo znamená absolútny nedostatok kyselín alebo sa to už možno ozývajú vredy?Akonáhle sa najem, dám si počas jedla betain HCL, tak v žalúdku necítim absolútne nič, mám tam kľud ako ked som bol zdravy. Avsak keď mi vytrávi za cca 2,5 h, cítim občasné pichanie v žalúdku a keď sa potom poriadne napijem, tak to pichanie je intenzívnejšie. Mal by som si preto dať Betain aj ked sa chystám poriadne napit cca 1/2 litra vody???Ak je žalúdok v poriadku, tak vylučuje HCL aj  do vody keď sa človek poriadne napije???Alebo sú tie žalúdočné bunky momentálne tak zničené, že ak neprodukujú žiadnu HCL musím ju dopĺňať aj s tekutinami???
3. Ak sa najem a 1h po jedle mám absolútny kľud v žalúdku avšak potom počujem bublanie a škrkanie a občasné pichnutie, mám zvýšiť dávku Betainu? Ak áno, kedy? Počas jedla alebo až v čase keď to bublanie škrkanie a pichanie začne?Ďakujem

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-06-16 13:59:26)



50

Re: Bulbitída

Treba citat pozorne, aby si vedel, ci je to osobny nazor niekoho, co tvrdi, alebo dobre mnohymi lekarmi  A vyskumom dokazany fakt.
Tu podla uvedenych slov=klucovych sa jedna o necim nepodlozene osobne nazory toho lekara.
Bublanie je kvasenie a ked je v zaludku tak je tam aj hnitie a je to pre nedoastatok kyselin. Takze si ich budes musiet doplnat, cio sa ti to paci,lebo nie.

Naposledy upravil: RNG (2015-06-16 17:03:31)