1

Téma: Candida a nutkanie na mocenie?

Dobry den, potrebujem radu lebo som uz zufaly. Zacnem od zaciatku. Asi pred 6-7 rokmi som mal 1x problem s mocovymi cestami, kedy som si vsimol, ze ma velmi pri moceni pali a je tam aj krv, bol som prelieceny antibiotikami a bolo to ok, ale asi o rok, znovu ten isty problem, opat prelieceny ATB, tusim CIPLOXom. Asi 4 roky dozadu som prekonal ladvinovy zachvat, piesok, ani kamene mi neboli zistene, ale priznavam, ze moj pitny rezim bol v tej dobe velmi slaby, cize tym som si to privodil. Odvtedy pijem tie cca 2 litre cistej vody denne. Nic ine dokopy nepijem, len cistu vodu z tocky a sem tam si spravim nejaky caj. Asi pred rokom zacal problem, ze mam stale nutkanie na mocenie a v moci bola vysetrenim opat zistena krv. Prelieceny opat CIPLOXom, ale to nutkanie som mal stale, tak som bral velmi dlho URO-Vaxom, ale bez vysledku. U urologa spravene vysetrenie, ze vsetko je ok, viedol som si aj milkcny dennik, ze vsetko je ok, ale nuktanie stale. V decembri som mal nechraneny styk, kedy som si vsimol biely vytok z penisu, u urologa spravene tri stery z mocovej trubice (skoro som



2

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

(skoro som "skapal") na chlamydie, kvapavku a tusim trichomoniazu. Preventivne mi dal zase CIPLOX, po ktorom vytok prestal. Tie vsetky stery boli negativne, ale len dodal, ze si vsimol zvysenu hladinu streptokoka. Ze pre istotu mi predpise ATB na dva tyzdne MEDOCLAV. Este aby som nezabudol, asi 4 roky som mal problem v nose, ze sa mi stale tvorili bolestive vyrazky, nos som si z vnutra natieral eukalyptovou mastickou, vraj mam len suchu sliznicu mi bolo povedane, co teraz viem, ze to tak nebolo. Po vybrani toho MEDOCLAVu sa mi vnutro nosa celkom zahojilo a odvtedy je to ok, to bolo v polovici februara. Cize predpokladam, ze som mal streptokoka v nose. Avsak nutkanie na mocenie stale mam. Vyskusal som aj cely mesiac brat kapucinku vacsiu, ale bez vysledku. Beriem aj jedenkrat denne probiotika "Swiss Natural Laktobacily". Svoj stav by som opisal nasledovne. Rano po ranajkach cca 6:30 vypijem okolo 4dc cistej vody, niekedy s citronom, potom v praci od pol osmej do pol 4 vypijem liter cistej vody. V praci sa citim relativne ok, pocas celej pracovnej doby mocim 4x, niekedy 3x a to nutkanie ani prilis nepocitujem. Potom pridem domov okolo pol 5 a idem sa hned vymocit, sportujem a za dve hodky idem mocit znovu, ale potom do hodiny, do hodiny a pol idem mocit zase 3x a vzdy sa vymocim a celkom dost, cize to nutkanie je "opravnene". Od tej pol piatej do nejakej desiatej-jedenastej kedy idem spat vypijem asi 5dc cistej vody. V noci ani nechodim, niekedy raz, vacsinou az rano. Vychadza mi to tak, ze sa neviem celkom vymocit, nechapem preco doma vecer idem za hodinu aj 3x. Nikdy som tento problem nemal, zacal pred tym rokom a neviem co s tym. Urolog u nas v meste, tak ku nemu sa nechcem vyjadrovat, podla neho je vsetko ok a neviem na koho sa s tymto problemom obratit. A este jedna vec, po vybrani toho MEDOCLAVu, ktory je vraj dost silne ATB, tak mam problem so svrbenim konecnika a niekedy na toaletnom papieri si vsimnem trosku krvi, cize mi asi praskaju zilky a potom to dost svrbi. Inak stolica pravidelna a krv v nej nepozorujem. Co som sa docital, tak je to nasledok pravdepodobne toho MEDOCLAVu, lebo nikdy som tento problem nemal a ani nikto v rodine, narazam na hemeroidy. Inak mam 32 rokov, nikdy som nemal nejake zdravotne problemy, sportujem, len ako mi zacali problemy s tymi mocovymi cestami, tak sa to stale so mnou akosi vlecie a posledny rok som uz vazne frustrovany z toho "cudneho" mocenia.

Update po dvoch tyzdnoch:

Canesten zabral na to svrbenie konecnika a zatial ma to uz pri vykonavani potreby nestipe a nepozorujem ani ziadnu krv. Preventivne si natieram aj zalud, zajtra to budu dva tyzdne pouzivania canestenu. Zacal som jest vecer aj dva/tri struciky cesnaku a rano si davam jednu kapsulu alicinu, Ginko s lecitinom, Omega 3 a tabletku Lactofloru, tu si davam aj vecer. Co som zabudol spomenut, tak sa mi na pokozke hlavy celkom casto vytvaraju vyrazky, jedna/dve, podobne akne a na tele, vacsinou na bruchu, na bicepsoch a hrudniku niekedy badam cervene flaky, ktore sa za den/dva stratia, ale striedavo sa objavuju. Na ruke (bicepse z vnutornej strany) sa mi par mesiacov dozadu vytvorilo akoby podkozne akne, potom aj na druhej ruke, taketo problemy som nikdy nemal. Nutkanie na mocenie je da sa povedat stale rovnake, niektory den je to celkom v pohode, ale dalsi den ako napr. vcera som od 17 do 18tej mocil napr. 3x. Osobne co som behal po internete davam najvacsiu sancu kandidoze, ci helikobakteru. Robil som si aj ten "slinovy test" dnes rano, podla ktoreho to vyzera na tie kvasinky. Mam aj fotky, neviem, ci sa daju tu niekde poslat. Co sa tyka stravovania, tak moj den vyzera nasledovne: Rano zivy kogurt s pomletymi ovsenymi vlockami s vklakninou (predtym som daval lyzicku medu, tu som od vcera vylucil), potom okolo deviatej jeden banan, potom obed (vacsinou kura s ryzou, to je rozne a polievka), potom okolo druhej jablko/pomaranc, o tretej cottage syr s pazitkou, o piatej/siestej olomocuke syrecky (to rozne, nie kazdy den, maju dost soli) a vecera skoro vzdy ryza s tuniakom alebo kuratom, niekedy prazenica a po veceri jedavam zeleninu, rajciny, papriku, kalerab, salatovu uhorku. Pecivo nejem ziadne, sladkosti tiez, obcas zhresim chipsami v kine:). Objednal som sa na vysetrenie tym pristrojom D**C*M, nebudem tu robit reklamu, asi viete o com pisem, cital som o tom velmi rozpoluplne reakcie, niekomu to pomohlo, ini to odsudzuju. Pojdem tak, ze nepoviem im o svojich problemoch a uvidim, co mi povedia, tych par eur som ochotny obetovat, ci je to celkom zbytocne? Inak sa citim dost unaveny, nic sa mi nechce, na nic sa neviem sustredit, taka letargia, sotva sa prinutim kazdy den aspon ku 30 minutovej sportovej aktivite. Ak su to premnozene kvasinky, tak si osobne myslim, ze to uz u mna trva mozno aj dva roky. Este dodam, minuly tyzden som bol na vysetreni tlaku, mam ho zvyseny (obaja rodicia tiez, od tridsiaky beru vzdy rano jednu tabletku (Agen), vysledky krvi a mocu boli fajn, este pojdem na ocne pozadie. Tiez mi doktorka predpisala tie iste lieky ako maju rodicia, ale este som ich nezacal brat.

Co sa chystam robit od zajtra:

Dnes som si kupil nasledovne veci: Kokosovy olej, Panensky Olivovy olej, Oreganovy olej (25 percent), Chlorella tablety, vsetko kvalitne BIO vyrobky.
Moj denny jedalnicek bude nasledovny:
Vstavam 5:45, prevarim 5 dc vody, vymackam do nej polovicu citronu (tu duzinu potom vyjem), za nejaku pol hodku to vypijem a zapijem tobolku OMEGA3, 1000mg Alicin, 1x polievkova lyzicka kokosoveho oleja, 1xpolievkova lyzica olivo. oleja, 1xcajova lyzicka oreganoveho oleja, 2xtabletka Chlorelly
7:30 v praci si nacapujem 1 liter filtrovanej cistej vody, ktory pomaly vypijem do 15:30. Zarovne si rano dam zivy jogurt a rozmyslam o drvenych vlockach s vlakninou. Ano, sacharidy by sa nemali pri Candidovej diete, ale vraj telo tieto uhlohydraty potrebuje, lebo tie zle kvasinky su take adaptabilne, ze ked budem mat v tele nedostatok sacharidov, tak sa budu zivit bielkovinami a tukom.
9:30 nejaka zelenina - kalerab, rajcina, uhorka, to je rozne
11:30 - polievka (vacsinou sosovicova, fazulova, slepacia) + hlavne jedlo (ryza + maso) + salat (cvikla, salat. uhorka, rajciny, neviem ci mozem struhanu mrkvu?)
15:00 cottage syr
17:00 3xstrucik cesnaku, 1xpolievkova lyzica kokosoveho oleja, 1x lyzica olivoveho oleja, este by som nieco zjedol, lebo som hladny, ale neviem co mozem:), salka kamilkoveho/zazvoroveho/urologickeho caju, kazdy si vyberiem iny
19:00 kvalitny tuniak v slnecnicovom oleji + dlhozrnna ryza + zelenina (kalerab, rajciny, uhor. salatove, salat, paprika cervena/zelena), niekedy spravim miesto tuniaka a ryze prazenicu z BIO vajec
22:00 2xtobolka probiotik LACTOFLOR s jednym jablkom

Viem, ze este je GSE, ci aloe vera gel, len neviem, ci to do tohoto vsetkeho este kombinovat?
Tak prosim Vas RNG zhodnotte moj novy jedalnicek a privitam kazdu radu, vopred dakujem a sorry za velmi dlhy prispevok, ale tak chcel som poskytnut kompletny obraz:). Vopred dakujem!



3

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Mas dobry jedalnicek, len by som cast tej ryze nahradil zeleninou, na znizenie prijmu sacharidov. A pridal by som rozne mikrovlakniny,najm,a do vody na pitie, lebo mozno nemas dobru probioticku crevnu floru. Najma ked si bral atb, co crevnu floru dokladne znicia a daju moznost roznym inym mikrobom sa premnozit, najma plesniam a candidam/kvasnym infekciam.

Lactoflor nie je ani tepelne ani kyselinovo odolny, skus pouzivat AJ   ine probiotika
porovnaj si
http://www.pilulka24.sk/lactoflor-65-miliardy-cps-90

http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1

Doplnkov je hromada roznych samozrejme mozes brat aj citricidal(pravy tj s obsahom quaternialnych zlucenin) aj aloe vera(odporucam freeze dried  powder, ako ma www.swansonvitamins.com  kde najdes aj rozne mikrovlakniny
ja si davam do moje zmesi mikrovlaknin  do vody na pitie pocas dna  aj aloe vera prasok



4

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

RNG napísal(a):

Mas dobry jedalnicek, len by som cast tej ryze nahradil zeleninou, na znizenie prijmu sacharidov. A pridal by som rozne mikrovlakniny,najm,a do vody na pitie, lebo mozno nemas dobru probioticku crevnu floru. Najma ked si bral atb, co crevnu floru dokladne znicia a daju moznost roznym inym mikrobom sa premnozit, najma plesniam a candidam/kvasnym infekciam.

Lactoflor nie je ani tepelne ani kyselinovo odolny, skus pouzivat AJ   ine probiotika
porovnaj si
http://www.pilulka24.sk/lactoflor-65-miliardy-cps-90

http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1

Doplnkov je hromada roznych samozrejme mozes brat aj citricidal(pravy tj s obsahom quaternialnych zlucenin) aj aloe vera(odporucam freeze dried  powder, ako ma www.swansonvitamins.com  kde najdes aj rozne mikrovlakniny
ja si davam do moje zmesi mikrovlaknin  do vody na pitie pocas dna  aj aloe vera prasok

Dakujem za info. Poobzeram sa teda este po inych probiotikach a kupim teda asi ten citricidal 60 percent a nejake to aloe vera.

1.Samozrejme chlorellu budem davat 3x2 tablety denne. Vecer pred tym spankom ked davam probiotika s jablkom, tak mozem ku tomu aj tie dve tabletky chlorelly, ci radsej nie?

2. Do tej piatej/siestej pomocou tych olejov mam tu antimykoticku fazu liecby a potom o tej desiatej mozem dat aj tri tobolky probiotika naraz, kedze rano probiotikum davat nebudem? Teraz pisem o tom Lactoflore, chvilu potrva kym mi pridu tie, co ste mi odporucili. Tam potom bude stacit asi jedna, kedze obsahuje 30 miliard bakterii, ci?

3. Davkovanie toho citricidalu do toho jedneho litra vody, ktory vypijem od 7:30 do 15:30 pri mojej vahe 75 kg moze byt 50 kvapiek?, ci viac?

4. Ako dlho v danom rezime mam pokracovat?

5. Mozu byt tieto vyrobky?
http://www.hoogle.sk/GSE-citricidal-max … l-d844.htm
http://www.hoogle.sk/Organic-Freeze-Dri … escription
http://www.hoogle.sk/Probiotika-30-Bill … s-d684.htm

Vopred dakujem za odpovede!



5

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

1. OK, kludne to mozes miesat s chlorelou alebo,spirulinou.
2.OK. u probiotik aj najsilnejsia kapsula je len malicka nasada, ktoru treba  velmi rozmnozit krmenim probiotik mikrovlakninami az sa z rych sto miligramov nasady rozmnozia az na 1 kg v crevach
Ak mas spravny citricidal, co obsahuje naozaj quaternialne zluceniny, tak na stafylokoly staci aj ovela menej.
Bezne ale odporucam asi 35 kvapiek do litra vody, co je koncentracia okolo 700 ppm
Pozri na ucinnost praveho citricidalu na rozne mikroby tu
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/citricidal
4. doplnky sa beru podla potreby a stafylokoky sa daju vyhubit za par dni v tele Ak sa maskuju, treba brat aj odmaskovac napr NAC 2 x 600 az 1200 mg, alebo/a serrapeptazu, 3 x 120 000 IU5. mozu, ale s tim citricidalom nie si si isty, niekto by ho mal preskusat na teste s kvasnicami, co som tu uz viackrat uviedol. Aby to zas nebolo len podvadzanie, co NutriBIotic uz raz urobil.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-15 08:11:04)



6

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

RNG napísal(a):

1. OK, kludne to mozes miesat s chlorelou alebo,spirulinou.
2.OK. u probiotik aj najsilnejsia kapsula je len malicka nasada, ktoru treba  velmi rozmnozit krmenim probiotik mikrovlakninami az sa z rych sto miligramov nasady rozmnozia az na 1 kg v crevach
Ak mas spravny citricidal, co obsahuje naozaj quaternialne zluceniny, tak na stafylokoly staci aj ovela menej.
Bezne ale odporucam asi 35 kvapiek do litra vody, co je koncentracia okolo 700 ppm
Pozri na ucinnost praveho citricidalu na rozne mikroby tu
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/citricidal
4. doplnky sa beru podla potreby a stafylokoky sa daju vyhubit za par dni v tele Ak sa maskuju, treba brat aj odmaskovac napr NAC 2 x 600 az 1200 mg, alebo/a serrapeptazu, 3 x 120 000 IU5. mozu, ale s tim citricidalom nie si si isty, niekto by ho mal preskusat na teste s kvasnicami, co som tu uz viackrat uviedol. Aby to zas nebolo len podvadzanie, co NutriBIotic uz raz urobil.

OK, dakujem za odpoved.

A ty kupujes ktory citricidal?, mozes mi sem prosim ta hodit link?
A aj link na ten NAC, dakujem!

A este taka otazka, aky mas nazor na to komplexne vysetrenie tym pristrojom D*A*OM, nechcem tu robit reklamu. Cital som velmi rozpoluplne nazory a rozmyslam, ze ci to skusit, ci to je len strata penazi a casu?



7

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Ja som nekupoval citricidal uz roky, kdeze som sa dobre zasobil este povodnym GSE, co mal 33% prasveho citricidalu, kde som si kupil litrovu flasku a este stale mam trochu. Ale skor ci neskor aj ja budem muset skusat rozne znacky, aby som zistil, ktore su ucinne(tj len take, co naozaj obsahuju quaternialne zluceniny) a ktore su viacmenej nanic.
Ja kupujem tento NAC
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps
alebo
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=8
ale ako som povedal, na znacke nezalezi. len na obsahu.
Nuz ja osobne neviem nic o D*A* OM, takze tu ti nepomozem velmi. Vsetky pristroje, ktore pracuju na rezonancnych frekvenciach mozu nieco objavit v tele, ale su velmi nespolahlive na diagnozy, takze napr v USA su na diagnozy a tiez na liecebne ucely zakazane, s vynimkou elektrickej stimulacie svalov.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-15 17:44:27)



8

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

RNG napísal(a):

Ja som nekupoval citricidal uz roky, kdeze som sa dobre zasobil este povodnym GSE, co mal 33% prasveho citricidalu, kde som si kupil litrovu flasku a este stale mam trochu. Ale skor ci neskor aj ja budem muset skusat rozne znacky, aby som zistil, ktore su ucinne(tj len take, co naozaj obsahuju quaternialne zluceniny) a ktore su viacmenej nanic.
Ja kupujem tento NAC
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps
alebo
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=8
ale ako som povedal, na znacke nezalezi. len na obsahu.
Nuz ja osobne neviem nic o D*A* OM, takze tu ti nepomozem velmi. Vsetky pristroje, ktore pracuju na rezonancnych frekvenciach mozu nieco objavit v tele, ale su velmi nespolahlive na diagnozy, takze napr v USA su na diagnozy a tiez na liecebne ucely zakazane, s vynimkou elektrickej stimulacie svalov.


Dakujem, uz len posledna otazka:)
Bez toho citricidalu a NACu ma sancu byt tato moja kura, ktoru som opisal uspesna?, ci bez tychto zloziek je to dost nepravdepodobne?



9

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Nuz teoreticky  len obmedzienim cukrov a zvusenim prijmu mikrovlaknin a nasadenim probiotik sa da z candid vijst, len to trva mozno aj pol roka, kym sa ti to uspesne podari.



10

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

RNG napísal(a):

Nuz teoreticky  len obmedzienim cukrov a zvusenim prijmu mikrovlaknin a nasadenim probiotik sa da z candid vijst, len to trva mozno aj pol roka, kym sa ti to uspesne podari.

Chapem, na ebay som zahnal dve flasticky toho praveho GSE citricidalu, len mi pride az zaciatkom juna, este dokupim ten NAC a z iherb som kupil tie kvalitne probiotika a aj aloe vera gel, zatial pojdem tak ako som pisal, ved pokazit s tym hadam nic nemozem:) a ked budem mat zvysok, tak zaradim ten citricidal, aloe a NAC a snad sa z toho uspesne dostanem...zatial velmi pekne dakujem za pomoc, samozrejme neskor napisem, ze ako to so mno vyzera, osobne nemam rad, ked niekto nie je schopny uzavriet vlakno a neunuva sa neskor podat spatny feedback, ktory moze vela ludom pomoct....



11

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

OK. A nezabudaj na najsilnejsi prostriedok proti candide, otreganovy olej, A tiez kokosak, co tiez potlaca candidy a plesne a naviac je to zdrava potravina, dobra aj proti rakovinam, aj na mozgovu cinnost.
A samozrejme mikrovlakniny, co podporia probiotika, aby sa r0ozraztli a obsadili cele creva a tak vytlacili ine skodlive kultury v crevach



12

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

RNG napísal(a):

OK. A nezabudaj na najsilnejsi prostriedok proti candide, otreganovy olej, A tiez kokosak, co tiez potlaca candidy a plesne a naviac je to zdrava potravina, dobra aj proti rakovinam, aj na mozgovu cinnost.
A samozrejme mikrovlakniny, co podporia probiotika, aby sa r0ozraztli a obsadili cele creva a tak vytlacili ine skodlive kultury v crevach

Jasne, davam kazde rano a potom opiatej polievkovu lyzicu kokos. oleja, olivoveho oleja, cajovu lyzicku oreganoveho oleja a 3x5 tabletiek chlorelly. Idem tak od soboty. Samozrejme strava bez cukrov, "jedine" sacharidy co za den mam su rano z vlociek a na veceru hneda natural ryza s tuniakom, ci lososom. Este sa chcem spytat. ten oreganovy olej mam taky, ze je tam oregano len 25 percent, zvysok je slnenicovy, je to dostacujuce?, ci radsej kupit tieto kapsule?
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=2
A vela som cital aj o tej D-Manose, mam kupit aj tu?, ak ano, tak tuto?
http://www.iherb.com/Now-Foods-D-Mannos … l&ic=1

Dalej su tie odmaskovacie tablety (NAC).
Je toho dost vela, tak neviem, ci vsetko mam davat (kokos,oliv.olej,oregano,chlorella, NAC, D-manosa, Citricidal, Aloe Vera, samozrejme na noc tie probiotika), ci staci zatial to co mam a za par dni budem davat aj tych 35 kvapiek citricidalu, co mi pride, ci teda pridat aj NAC a D-manosu?

Dakujem!



13

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Osobne odporucam tie kapsule, lebo s nimi sa da lahko dosiahnut tych potrebnych na ucinnost 3 x 200 mg carvacrolu. mensie davky su samozrejme menej ucinne.
D manosa je ucinna na odhaknutie a splachnutie roznych mikrobov, ale nie vsetkych. NAC odmaskuje, a tak robi ucinne rozne ine antimikrobialne latky, co do tych odmaskovanych mikrobov vedia preniknut.



14

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

RNG napísal(a):

Osobne odporucam tie kapsule, lebo s nimi sa da lahko dosiahnut tych potrebnych na ucinnost 3 x 200 mg carvacrolu. mensie davky su samozrejme menej ucinne.
D manosa je ucinna na odhaknutie a splachnutie roznych mikrobov, ale nie vsetkych. NAC odmaskuje, a tak robi ucinne rozne ine antimikrobialne latky, co do tych odmaskovanych mikrobov vedia preniknut.

RNG este sa chcem spytat. Denne davam ten kokosak, olivovy, oreganovy olej, chlorellu, cesnak.
Cital som, ze dobre je brat dane veci rotacne, ze napr. 4/5 dni jednu vec, dalsich 4/5 dni dalsiu vec atd. Ze kvasinky si velmi rychlo dokazu vybudovat obranu voci tymto latkam, tak nie je mozne, ze ked beriem vsetky naraz, tak sa kvasinky voci vsetkym stanu imunne?
Este cakam na ten citricidal, aloe, tie 30 miliard. probiotika a este objednam aj ten NAC, oreganove kapsule a D-Manozu.

Mam pokracovat v brani toho vsetkeho naraz, ci ako by si postupoval ty?

Moj momentalny stav je nasledovny:
Mocenie sa trosku zlepsilo, nemam uz take caste nutkanie, aj ked vcera ked som prisiel z prace, tak v priebehu 3 hodin som 4x mocil a to som vypil asi len 4 dc vody a zjedol nejaky salat.
Svrbenie konecnika sa zmiernilo, ale dnes rano som mal stolicu, pri ktorej som zase pocitil pri konecniku stipanie, zase tam praskla nejaka zilka asi.
Niekedy ma picha pod lavym rebrom a tazsie sa mi dycha, hlavne ked sedim.



15

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Nuz mas pokazene travenie, sucast coho je aj pokazena crevna flora a to si musis napravit. To je vec dostatku kyselin enzuymov, mikrovlaknin a nasadzania probiotik.
Candidova dieta je len urychleny sposob napravy crevnej flory, ale tato potrebuje nielen jednorazovu napravu ale stalu udrzbu.



16

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

RNG napísal(a):

Nuz mas pokazene travenie, sucast coho je aj pokazena crevna flora a to si musis napravit. To je vec dostatku kyselin enzuymov, mikrovlaknin a nasadzania probiotik.
Candidova dieta je len urychleny sposob napravy crevnej flory, ale tato potrebuje nielen jednorazovu napravu ale stalu udrzbu.

Ahoj RNG, tak dnes mi prislo aloe, tie dobre probiotika a ten "pravy" citricidal. Chcem sa spytat, ked v praci od 7:30 do 15:30 vypijem liter vody, tak si tych 35 kvapiek citricidalu mam dat do toho litra v praci? Ci tych 35 kvapiek mam rozlozit az do vecera, cize v praci do litra len napr. 20 kvapiek a zvysnych 15 do vody co pijem doma?

Inak vylucil som sacharidy totalne, ani natural ryzu nejem uz vyse tyzdna a citim sa ovela lepsie. Nutkanie na mocenie velmi ustupilo, kozne prejavy su tiez v ovela nizsej miere, akurat posledne dva dni mam hnacku, ale to pravdepodobne patri ku tej ociste. Teraz este tyzden pridam to aloe a citricidal a snad to bude oukej.
Chcem sa spytat, ci mozem kiwi? Nejem ziadne ovocie, len zeleninu a maso.
Dakujem!



17

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Ja ten roztok nosim vsade so sebou, aby som to mohol rozdelit na co najviac davok.
Samozrejme ze mozes jest kiwi, ale s mierou, To je bobulovina v podstate s bohatym obsahom mineralov a vitaminov, tiez enzymov a antioxidantov, a pomerne malo cukrom.



18

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

RNG napísal(a):

Ja ten roztok nosim vsade so sebou, aby som to mohol rozdelit na co najviac davok.
Samozrejme ze mozes jest kiwi, ale s mierou, To je bobulovina v podstate s bohatym obsahom mineralov a vitaminov, tiez enzymov a antioxidantov, a pomerne malo cukrom.

Chcem sa este opytat:

1. Mam na pravej nohe velmi hruby zazltnuty necht na palci, to mam uz odmalicka. Kolko kvapiek toho citricidalu a do akeho mnozstva vody mam pridat na potieranie toho palca? A ako casto cez den si ho mozem potierat aby som nahodou nevyvolal nejaku koznu reakciu, kedze je ten citricidal asi dost "agresivny".

2. Miesto toho mojho oreganoveho oleja som kupil tie NOW oreg. kapsule. Mozem ich uzivat rano na lacno po kokosovom a olivov. oleji? Este davam rano ten NAC a aj D - Manozu, snad mozem toto vsetko kombinovat. Cital som, ze je to z cloveka potom dost citit. Ty si pisal, ze pred tou kapsulou si davas nejake kyseliny, mozes mi napisat presne ake? Nejaky link na iherb?

3. Tie kvalitne probiotika (30 miliard), tak pred spankom staci v mojom pripade len jedna kapsula, ci radsej aj dve s tym jablkom?

Dakujem!



19

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Citricidal na plesn3e na nechtoch sa moze pouzuivat az do koncentracie 5% bez problemov. Ale na plesne je ucinnejsi borax, nasyteny roztok,  alebo oreganovy olej, tiez asi 5% koncentracia.
2. Podstata oreganoveho oleja , tj jeho ucinnosti je ze ako aromaticky prchavy olej prenikne vsade, vylucuje sa kozou aj sliznicami, tj dostane sa aj tam, kde sa telesna obrana z krvi a lymfy nedostava, tj do roznych dutin v tele.
entericky pokryte kapsule sa rozpustaju az v neutralnom alebo alkalickom prostredi. Ked sa ti nahodou rozpustia uz v zaludku(paliva korenina!) je to dokaz, ze mas malo kyselin a teda si ich musis doplnat.  Dobry zdroj kyselin je napr Betain HCl s pepsinom.
Oreganovy olej zasadne odporucam s jedlom.
3. jedna-dva-tri na tom dost malo zalezi, hlavne se ich dobre krmis mikrovlakninami, lebo sa potrebuju rozmnozit vyse 1000 krat



20

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Ahoj rng , ako sa robia testy na candidu a celkovo na bakterie v crevach/zaludku ? A naozaj sa candidy da zbavit az za pol roka ? Pri diete sa mozu sacharidy nahradzat tukmi vsak to je tu pisane .

Musim zacat asi odznova
Kardiologia v poriadku
Endokrinologia v poriadku
Plucne v poriadku
Imonologia v poriadku

Priznaky : Obcas stress , UNAVA PO JEDLE , Kasel uz asi 3 mesiace tiez po jedle + Berem s kazdym jedlom ( cca 200g ryze 60g masa 20g orechov ) 2 betainy hcl a 2 pankraetiny , na male jedlo je toho dost takze kyselin mam asi dost . UZ 4 MESIACE som zufaly , potrebujem dalsiu radu ako postupovat , a tvoj nazor co by to mohlo byt .

Myslis ze to moze byt nieco v crevach , berem uz asi 3 mesiace probiotika a kazdy den 15g vlakniny .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-07-09 15:46:58)



21

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Candida v crevaxh sa velmi lahko najde na teste, zialbohu tieto testy lekari robia extremne zriedkavo. Candidu si sam v crevach postupne vypestujes,tym ze jes privela sacharidov a cukrov a nedostatok mikrovlaknin a naviac si nenasadzas pravidelne probiotika. Prirodzene, zmenou skladby jedla a kazdodennym branim mikrovlaknin a probiotik  sa da candida postupne potlacit, ale branie aj oreganoveho oleja, na niekolko tyzdnov uplne vylucenie cukrov a sacharidov, branie miesto nich kokosoveho oleja a enzymu Candex, tento proces hubenie candidy skrati na 2-3 tyzdne Pomaha aj branie berberinu, 2 x 1 gram.

Naposledy upravil: RNG (2015-07-09 20:10:50)



22

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

RNG napísal(a):

Candida v crevaxh sa velmi lahko najde na teste, zialbohu tieto testy lekari robia extremne zriedkavo. Candidu si sam v crevach postupne vypestujes,tym ze jes privela sacharidov a cukrov a nedostatok mikrovlaknin a naviac si nenasadzas pravidelne probiotika. Prirodzene, zmenou skladby jedla a kazdodennym branim mikrovlaknin a probiotik  sa da candida postupne potlacit, ale branie aj oreganoveho oleja, na niekolko tyzdnov uplne vylucenie cukrov a sacharidov, branie miesto nich kokosoveho oleja a enzymu Candex, tento proces hubenie candidy skrati na 2-3 tyzdne Pomaha aj branie berberinu, 2 x 1 gram.

Berberin a candex su potrebne ?

Ake davkovanie candexu ? a ako dlho , je tma balenie 40tbl za 30 euro yikes to je 30euro na 20 dni ked sa davkuje 2tbl denne

Je to kura aj na ine plesnie a mikroby v crevach ci len na kandidu ?

Tuky sa mozu konzumovat ? vajecne zlatka, orechy , ci len kokosovy olej ?

vlaknina inulin moze byt ta mi prijde taka sladka trochu .

neda sa candex nahradin enterickym pankreatinom ? ci to uz je iny enzym ?

citricidal pomoze tiez ci je to zbytocne ?

NAC pomoze ci zbytocne ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-07-09 20:59:11)



23

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Nuz cim viac veci beries proti candide, tym skor a ucinnejsie ju vyhubis.
Candex je enzym, co rozklada celulozu a henicelulozu, z ktorych su povacsine konstruovane bunecne steny plesni a candid. Takze vo vyssich davkach(4 kapsule) zobrane najma na prazdny zaludok to znici hodne candid Prioticandidiva je zaroven aj protiplesnova a podporenim probiotik aj proti roznym inym mikrobom, co probiotika sami vedia potlacit,
Vsetky tuky a bielkovnne jedla sa mozu konzumovat. Enzym co rozklada bunecne steny candid je celulaza a hemicelulaza, ktorych pancreatin zialbohu obsahuje len malicko. neviem o tom, ze by sa candida maskovala, ale je to mozne, takze NAC mozno pomoze pri jej niceni. Neviem.

Naposledy upravil: RNG (2015-07-09 21:37:28)



24

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

RNG napísal(a):

Nuz cim viac veci beries proti candide, tym skor a ucinnejsie ju vyhubis.
Candex je enzym, co rozklada celulozu a henicelulozu, z ktorych su povacsine konstruovane bunecne steny plesni a candid. Takze vo vyssich davkach(4 kapsule) zobrane najma na prazdny zaludok to znici hodne candid Prioticandidiva je zaroven aj protiplesnova a podporenim probiotik aj proti roznym inym mikrobom, co probiotika sami vedia potlacit,
Vsetky tuky a bielkovnne jedla sa mozu konzumovat. Enzym co rozklada bunecne steny candid je celulaza a hemicelulaza, ktorych pancreatin zialbohu obsahuje len malicko. neviem o tom, ze by sa candida maskovala, ale je to mozne, takze NAC mozno pomoze pri jej niceni. Neviem.

Lebo aj kaslem po jedle tak ze ci nemam nieco na prieduskach alebo plucach .
Este ma zaujma cital som ze sa odporuca brat kysla kapusta , to kvoli kyselinam vsak ? mozem to nahradit betainom .



25

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Kysla kapusta obsahuje najma slabucku kyselinu mliecnu/lactic acid. Ta pri traveni nepomaha dokopy nic
.Teoreticky obsahuje aj probiotika, ale nemusi mat len tie a ja sa veru pamatam na hnacky z kyslej kapusty, aj zincice.



26

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

RNG napísal(a):

Kysla kapusta obsahuje najma slabucku kyselinu mliecnu/lactic acid. Ta pri traveni nepomaha dokopy nic
.Teoreticky obsahuje aj probiotika, ale nemusi mat len tie a ja sa veru pamatam na hnacky z kyslej kapusty, aj zincice.

A vlakniny mi budu stacit jablcna , psyllium a inulin ? ci je nejaka dvolezita ktoru by som mal dokupit ?

Citricidal si mozem zmiesavat s vitaminom C ?



27

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

A ked kasles po jedle,  nespozoroval si blizsie asi preco ?   Vies napr ze mozno mas zuzene hrdlo alebo trubicu a zachytavaju sa Ti tam drobce malinke , alebo ci to ma povod v  plucach alebo skrz travenie slabe?    Vies nejaky blizsi pocit ci si si nevsimol  smile



28

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

letto napísal(a):

A ked kasles po jedle,  nespozoroval si blizsie asi preco ?   Vies napr ze mozno mas zuzene hrdlo alebo trubicu a zachytavaju sa Ti tam drobce malinke , alebo ci to ma povod v  plucach alebo skrz travenie slabe?    Vies nejaky blizsi pocit ci si si nevsimol  smile

Niekedy mam pocit ze mam zuzene hrdlo ked kaslem ale stitna zlaza je v poriadku robili mi sono takze to by tam videli keby tam nieco mam .



29

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

a mas to vzdy len po jedle ?



30

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

letto napísal(a):

a mas to vzdy len po jedle ?

nie vela krat aj po vode , po vlaknine a niekedy len tak .



31

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

nemozu to byt zasusene stare nejake hlieny ktore sa chcu dostat von ale nemaju ako preto furt kasles?



32

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

letto napísal(a):

nemozu to byt zasusene stare nejake hlieny ktore sa chcu dostat von ale nemaju ako preto furt kasles?

neviem objednal som si aj NAC aj oreganovy olej takze ked to je ono tak to pojde von . Ale hlieny su asi len vedlajsia starost sposobena niecim inym , mozno tymi crevami tak uvidime .



33

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

lebo aj moj oco tak kasle uz dlhe roky, teraz som mu dal na riedenie krvi natokinazu a serrapeptazu a zrazu mu prisla zimnica slabost a vykaslavat zacal zeleno hnede (stare????) hliene ....   pak to samozrejme nedouzival poriadne lebo uz sa mu prilepsilo a uz neuziva nic ale odrha furt resp ako keby chcelo  telo vykasliavat a taky kasel ako keby drazdilo ho neco... preto zvazujem ze tam este zostalo nieco a bolo by vhodne zadelit vsetko a vyskusat ci to je tohto povodu serrapep,natto,oreganovy,olivove listy, a podpora zinok selen jod a ester C ...  dam mu este tyzden a ked bude furt odrhavat tak mu to ,,naordinujem'' vsetko a uvidime... tazko s touto starou skolou big_smile 

NAC si ktorú objednal?

Naposledy upravil: letto (2015-07-10 10:19:41)



34

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

letto napísal(a):

lebo aj moj oco tak kasle uz dlhe roky, teraz som mu dal na riedenie krvi natokinazu a serrapeptazu a zrazu mu prisla zimnica slabost a vykaslavat zacal zeleno hnede (stare????) hliene ....   pak to samozrejme nedouzival poriadne lebo uz sa mu prilepsilo a uz neuziva nic ale odrha furt resp ako keby chcelo  telo vykasliavat a taky kasel ako keby drazdilo ho neco... preto zvazujem ze tam este zostalo nieco a bolo by vhodne zadelit vsetko a vyskusat ci to je tohto povodu serrapep,natto,oreganovy,olivove listy, a podpora zinok selen jod a ester C ...  dam mu este tyzden a ked bude furt odrhavat tak mu to ,,naordinujem'' vsetko a uvidime... tazko s touto starou skolou big_smile 

NAC si ktorú objednal?

no uvidime . http://www.hoogle.sk/NAC-N-acetyl-L-cys … s-d430.htm
take iste ako od now ffood len o 2e lacnejsie smile



35

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

.. vyzera to fajne aj cena, veruze idem si ho objednat aj ja ocovi ,dík smile plus jarrozymy lebo cca za 8dni douzivam tie co mam a nove mi cestuju z iherbu a tie este asi 12dni pojdu big_smile .... a tym padom by som bol pekne v prrr big_smile

Naposledy upravil: letto (2015-07-10 11:31:19)



36

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

ZlatyStaf. napísal(a):
RNG napísal(a):

Kysla kapusta obsahuje najma slabucku kyselinu mliecnu/lactic acid. Ta pri traveni nepomaha dokopy nic
.Teoreticky obsahuje aj probiotika, ale nemusi mat len tie a ja sa veru pamatam na hnacky z kyslej kapusty, aj zincice.

A vlakniny mi budu stacit jablcna , psyllium a inulin ? ci je nejaka dvolezita ktoru by som mal dokupit ?

Citricidal si mozem zmiesavat s vitaminom C ?

rng vies mi odpovedat na tuto spravu prosim ?

A este ma zaujma ci pocas candidovej diety/ocisty mozem brat protokol DR berksona este 2 tyzdne to mam brat



37

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

ZlatyStaf. napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):
RNG napísal(a):

Kysla kapusta obsahuje najma slabucku kyselinu mliecnu/lactic acid. Ta pri traveni nepomaha dokopy nic
.Teoreticky obsahuje aj probiotika, ale nemusi mat len tie a ja sa veru pamatam na hnacky z kyslej kapusty, aj zincice.

A vlakniny mi budu stacit jablcna , psyllium a inulin ? ci je nejaka dvolezita ktoru by som mal dokupit ?

Citricidal si mozem zmiesavat s vitaminom C ?

rng vies mi odpovedat na tuto spravu prosim ?

A este ma zaujma ci pocas candidovej diety/ocisty mozem brat protokol DR berksona este 2 tyzdne to mam brat

Najlepsie je brat zmes roznych mikrovlaknin, pretoze, tak ako mi aj nase probiotika potrebuju pestru stravu.

K tym uvedenim mozes este pridat aj ovsenu vlakninu.

Ale este su aj ine mikrovlakniny ako glucomannan, alebo modifikovane citrusove pektiny, tie su tak jemne ze sa dokazu absorbovat do krvneho obehu, a tak cistia cele telo, potom su este arabinogalakatany, ktore sa vedia ciastocne vstrebat do krvneho obehu, pretoze cast ich molekul je tak mala, ze sa vedia absorbovat a cistit cele telo.

Podla mna citricidal bez problemov mozes zmiesat s vitaminom C. Ved aj RNG si dava do svojej flase s mikrovlakninami Ester C aj citricidal a rozne ine veci.

Ja mam tiez flasu (1 liter) s mikrovlakninami, kde dam 35 kvapiek citricidalu a najnovsie tam chcem pridat praskovy Ester C aspon 3 gramy, a tak to pit po glgoch pocas dna.



38

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Pietro napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):

A vlakniny mi budu stacit jablcna , psyllium a inulin ? ci je nejaka dvolezita ktoru by som mal dokupit ?

Citricidal si mozem zmiesavat s vitaminom C ?

rng vies mi odpovedat na tuto spravu prosim ?

A este ma zaujma ci pocas candidovej diety/ocisty mozem brat protokol DR berksona este 2 tyzdne to mam brat

Najlepsie je brat zmes roznych mikrovlaknin, pretoze, tak ako mi aj nase probiotika potrebuju pestru stravu.

K tym uvedenim mozes este pridat aj ovsenu vlakninu.

Ale este su aj ine mikrovlakniny ako glucomannan, alebo modifikovane citrusove pektiny, tie su tak jemne ze sa dokazu absorbovat do krvneho obehu, a tak cistia cele telo, potom su este arabinogalakatany, ktore sa vedia ciastocne vstrebat do krvneho obehu, pretoze cast ich molekul je tak mala, ze sa vedia absorbovat a cistit cele telo.

Podla mna citricidal bez problemov mozes zmiesat s vitaminom C. Ved aj RNG si dava do svojej flase s mikrovlakninami Ester C aj citricidal a rozne ine veci.

Ja mam tiez flasu (1 liter) s mikrovlakninami, kde dam 35 kvapiek citricidalu a najnovsie tam chcem pridat praskovy Ester C aspon 3 gramy, a tak to pit po glgoch pocas dna.

A vies mi poradit nejaku kde mozem objednat citrusovu vlakninu a tu arabinogalakatany vlakninu tuto som nasiel len v tabletkach ... za nejake rozumne ceny , dakujem .
lebo ked som dat citrusove pektiny tak minaslo zahustovadlo big_smile



39

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

ZlatyStaf. napísal(a):

A vies mi poradit nejaku kde mozem objednat citrusovu vlakninu a tu arabinogalakatany vlakninu tuto som nasiel len v tabletkach ... za nejake rozumne ceny , dakujem .
lebo ked som dat citrusove pektiny tak minaslo zahustovadlo big_smile

Ja pouzivam tieto modifikovane citrusove pektiny: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … grams-pwdr
arabinogalaktany tieto: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -8-oz-pwdr



40

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Pietro napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):

A vies mi poradit nejaku kde mozem objednat citrusovu vlakninu a tu arabinogalakatany vlakninu tuto som nasiel len v tabletkach ... za nejake rozumne ceny , dakujem .
lebo ked som dat citrusove pektiny tak minaslo zahustovadlo big_smile

Ja pouzivam tieto modifikovane citrusove pektiny: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … grams-pwdr
arabinogalaktany tieto: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -8-oz-pwdr

ok na tei momentalne neni love sad , kolko ta stoji inac postovne zo swansonu ?



41

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Postovne na SK zo Swansonu je momentalne cca 11-12 USD cez DHL, to je najlacnejsia moznost.

Potom este vyrubia DPH a mam taky pocit, ze tí tupci na colnici rataju do tej hodnoty balika aj postovne co by podla mna nemali. Ale som to tak zrychlika preratal, este to musim lepsie pozriet a mozno uz aj je nejaka nova na to vyhlaska, lebo davnejsie som sa docital, ze DPH sa vypocita len z cistej hodonoty balika a postovne sa do toho nerata, ale toto je mozno uz stara informacia, takze neviem musim to este vyzistit.



42

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Swanson je na arabinogalactany a modifikovane citrusove pektiny daleko najlacnejsi. Ale z firmy Vemica doma mozes dostat psylium, inulin ovsennu a ryzovu vlakninu a to tiez nie je na zahodenie



43

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

RNG napísal(a):

Swanson je na arabinogalactany a modifikovane citrusove pektiny daleko najlacnejsi. Ale z firmy Vemica doma mozes dostat psylium, inulin ovsennu a ryzovu vlakninu a to tiez nie je na zahodenie

Takze pisem slubene vysledky. Stravu dodrziavam uz asi 3 mesiace. Vela zeleniny, ziadne pecivo a sladkost som nemal ani nepamatam. Sem tam ryza a zemiaky. Samozrejme maso jem normalne. Vacsinou kuracina. Mesiac, mozno viac som uzival aj tie rozne doplnky, bolo ich vela, ale osobne si myslim, ze tie nepomohli vobec. Je mi o nieco lepsie, ale minimalne raz do tyzdna mam hnacku a casto citim stale tlak v hornej casti pod hrudnikom.

Dnes som sa dozvedel vysledky od dermatovenerologa a nasli mi v zaludku helikobaktera. Budu mi nasadene ATB, ktorym sa chcem vyhnut, cize idem objednat mastichu, budem jest por a pokracovat v cesnaku, ktory jedavam skoro kazdy den.Cize za vsetkym je tento bicikovec, ktory sposobuje ten tlak a traviace problemy, ostatne vysledky ako kvasinky atd., tak vsetko je v poriadku.

Neviem, ci je dobry napad tie ATB nechat tak a skusit to len s tou mastichou.



44

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Andrej8303 napísal(a):
RNG napísal(a):

Swanson je na arabinogalactany a modifikovane citrusove pektiny daleko najlacnejsi. Ale z firmy Vemica doma mozes dostat psylium, inulin ovsennu a ryzovu vlakninu a to tiez nie je na zahodenie

Takze pisem slubene vysledky. Stravu dodrziavam uz asi 3 mesiace. Vela zeleniny, ziadne pecivo a sladkost som nemal ani nepamatam. Sem tam ryza a zemiaky. Samozrejme maso jem normalne. Vacsinou kuracina. Mesiac, mozno viac som uzival aj tie rozne doplnky, bolo ich vela, ale osobne si myslim, ze tie nepomohli vobec. Je mi o nieco lepsie, ale minimalne raz do tyzdna mam hnacku a casto citim stale tlak v hornej casti pod hrudnikom.

Dnes som sa dozvedel vysledky od dermatovenerologa a nasli mi v zaludku helikobaktera. Budu mi nasadene ATB, ktorym sa chcem vyhnut, cize idem objednat mastichu, budem jest por a pokracovat v cesnaku, ktory jedavam skoro kazdy den.Cize za vsetkym je tento bicikovec, ktory sposobuje ten tlak a traviace problemy, ostatne vysledky ako kvasinky atd., tak vsetko je v poriadku.

Neviem, ci je dobry napad tie ATB nechat tak a skusit to len s tou mastichou.

3 mesiace si si myslel ze mas kandidu a nakoniec je to helikobakter ? co si nesiel hned na tie testy ?

Myslim si ze rng ti poradi ine doplnky ako ATB alebo sa to docitas v tebe helikobakter smile



45

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

ZlatyStaf. napísal(a):
Andrej8303 napísal(a):
RNG napísal(a):

Swanson je na arabinogalactany a modifikovane citrusove pektiny daleko najlacnejsi. Ale z firmy Vemica doma mozes dostat psylium, inulin ovsennu a ryzovu vlakninu a to tiez nie je na zahodenie

Takze pisem slubene vysledky. Stravu dodrziavam uz asi 3 mesiace. Vela zeleniny, ziadne pecivo a sladkost som nemal ani nepamatam. Sem tam ryza a zemiaky. Samozrejme maso jem normalne. Vacsinou kuracina. Mesiac, mozno viac som uzival aj tie rozne doplnky, bolo ich vela, ale osobne si myslim, ze tie nepomohli vobec. Je mi o nieco lepsie, ale minimalne raz do tyzdna mam hnacku a casto citim stale tlak v hornej casti pod hrudnikom.

Dnes som sa dozvedel vysledky od dermatovenerologa a nasli mi v zaludku helikobaktera. Budu mi nasadene ATB, ktorym sa chcem vyhnut, cize idem objednat mastichu, budem jest por a pokracovat v cesnaku, ktory jedavam skoro kazdy den.Cize za vsetkym je tento bicikovec, ktory sposobuje ten tlak a traviace problemy, ostatne vysledky ako kvasinky atd., tak vsetko je v poriadku.

Neviem, ci je dobry napad tie ATB nechat tak a skusit to len s tou mastichou.

3 mesiace si si myslel ze mas kandidu a nakoniec je to helikobakter ? co si nesiel hned na tie testy ?

Myslim si ze rng ti poradi ine doplnky ako ATB alebo sa to docitas v tebe helikobakter smile


Bol som dlhsie sluzobne v zahranici a na termin u dermatovenerologa som cakal vyse mesiaca, takze tak. Ale tou stravou a tymi doplnkami som nic nepokazil. Teraz uz len preliecit tuto pliagu a snad uz to travenie bude ok.



46

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Andrej8303 napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):
Andrej8303 napísal(a):

Takze pisem slubene vysledky. Stravu dodrziavam uz asi 3 mesiace. Vela zeleniny, ziadne pecivo a sladkost som nemal ani nepamatam. Sem tam ryza a zemiaky. Samozrejme maso jem normalne. Vacsinou kuracina. Mesiac, mozno viac som uzival aj tie rozne doplnky, bolo ich vela, ale osobne si myslim, ze tie nepomohli vobec. Je mi o nieco lepsie, ale minimalne raz do tyzdna mam hnacku a casto citim stale tlak v hornej casti pod hrudnikom.

Dnes som sa dozvedel vysledky od dermatovenerologa a nasli mi v zaludku helikobaktera. Budu mi nasadene ATB, ktorym sa chcem vyhnut, cize idem objednat mastichu, budem jest por a pokracovat v cesnaku, ktory jedavam skoro kazdy den.Cize za vsetkym je tento bicikovec, ktory sposobuje ten tlak a traviace problemy, ostatne vysledky ako kvasinky atd., tak vsetko je v poriadku.

Neviem, ci je dobry napad tie ATB nechat tak a skusit to len s tou mastichou.

3 mesiace si si myslel ze mas kandidu a nakoniec je to helikobakter ? co si nesiel hned na tie testy ?

Myslim si ze rng ti poradi ine doplnky ako ATB alebo sa to docitas v tebe helikobakter smile


Bol som dlhsie sluzobne v zahranici a na termin u dermatovenerologa som cakal vyse mesiaca, takze tak. Ale tou stravou a tymi doplnkami som nic nepokazil. Teraz uz len preliecit tuto pliagu a snad uz to travenie bude ok.

ako ti ho zistili zo stoli ci z dychu alebo pozretim do zaludka ( je to take neprijemne to pozretie do zaludka ? )



47

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

ZlatyStaf. napísal(a):
Andrej8303 napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):

3 mesiace si si myslel ze mas kandidu a nakoniec je to helikobakter ? co si nesiel hned na tie testy ?

Myslim si ze rng ti poradi ine doplnky ako ATB alebo sa to docitas v tebe helikobakter smile


Bol som dlhsie sluzobne v zahranici a na termin u dermatovenerologa som cakal vyse mesiaca, takze tak. Ale tou stravou a tymi doplnkami som nic nepokazil. Teraz uz len preliecit tuto pliagu a snad uz to travenie bude ok.

ako ti ho zistili zo stoli ci z dychu alebo pozretim do zaludka ( je to take neprijemne to pozretie do zaludka ? )

Zo stolice ho zistili. Na gastre som nebol. Inak sa predavaju aj testy HP zo stolice. Normalne kupis v lekarni. Mesiac budem uzivat mastichu a potom si spravim test sam doma. Ale ked mi ustupia tie tlaky, tak budem vediet, ze som na dobrej ceste. Cital som o tych ATB a su dost brutalne, tak neviem. Tu mastichu vela ludi chvali.



48

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

http://rng.nazory.eu/rubriky/h/helicobacter-vredy



49

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

rng kolko hodin pred spanim nemusim uz pit vodu ? lebo sa vzdy v noci zobudim nato ze mi treba cikat .
tak aby to nebolo zdraviu skodlive , o 21:00 veceriam , a o 22:00 chodim spavat .
tak napr od 8mej nemusim uz pit alebo 7mej ? alebo ako ? dakujem
a potom uz pred spanim sa mam napit ? cital som ze sa musi pit pred spanim aby nedoslo k porazke ci comu .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-09-09 17:21:19)



50

Re: Candida a nutkanie na mocenie?

Porazka je vec hustoty krvi a tvorenia krvnych zrazenin.
Tiez zapchatia ciev roznymi stvrdnutymi/znicenymi tuklmi a tukovobielkovinnymi zluceninami(cholesteroly).
Nuz ked si cistis cievy lecitinom a riedis krv nattokinazou, tak sa to nemoze stat.Bez ohladu na pitie.