151

Re: Vitamin D3

Alfalfa je trava, nic viac, co pouzivaju namiesto plnidla , roznych celuloz



152

Re: Vitamin D3

OK Ďakuje sa pekne pane smile tak beriem tu a k nej Dcko od doctors best  -  http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … gels/36580



153

Re: Vitamin D3

OK.



154

Re: Vitamin D3

Pán RNG .prečítal som celé toto D3 fórum Vaše týkajúce sa D3 + K2... Otec ma začiatok osteoporózy a ja by som chcel mu pomoct skor ako sa to zhorší alebo to dostane sancu rozvinúť sa....

Takže som mu objednal :
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … gels/36580
http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … -Caps/8702

a kedže K2 troska zvyšuje zrážanlivost krvi tak by som mu chcel aj nejakú tu nattokinazu nech si sem tam hodí (túto na zaciatok )
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Na … caps/40589

Môže byť?
Ďakujem pekne smile



155

Re: Vitamin D3

Spravne. Pripadne mu objednaj aj mineraly na kosti, pozri napr na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … l&ic=1
nech berie za cas aspon 1/2 davku



156

Re: Vitamin D3

Ok Vďaka za typ  smile ... objednam preventivne aj to na kosti.

Prosím Vás chcel by som sa este raz vrátit k mojej otázke č. 150 v tejto téme...

Fakt su obe tie Kčka rovnaké ?   Nechapem rozdiel preco jeden odznacuju MK7 a druhy K2 .. Mohli by ste mi to prosím Vás v krátkosti vysvetlit o co tam idea ?

Ďakujem moc



157

Re: Vitamin D3

Rozne oznacenia su z reklamnych dovodov, treba si pozorne precitat , aky je vlastne obsah.



158

Re: Vitamin D3

Takze rozdiel ak to chapem z mojho laickeho pohladu je ten ze :

Toto Kcko je zo soje
http://www.iherb.com/Now-Foods-MK-7-Vit … Caps/36220

A toto je z niecoho ineho a pridavok je tam ta tráva ktora ze tiez je bohana na Kcko
http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … &ic=37

Alebo takto sa opytam : Vy by ste si ktorý zobrali? smile

Ďakujem smile



159

Re: Vitamin D3

Ja beriem ten co ma MK7 formu vitaminu K-2, ktora je ovela ucinnejsia (a zaroven aj drahsia) , ako K2 MK4, co mas v tom druhom doplnku .
Alfalfa obsahuje len K-1 co musi telo premenit na K-2.



160

Re: Vitamin D3

Hej rozumiem K7 je ucinejsia ... beriem tu

Ďakujem pekne ! smile



161

Re: Vitamin D3

.



162

Re: Vitamin D3

Je tento d-3 s K-2 dobrá volba pre 10r. dieťa? Nevie prehltať kapsule.
Stačí 1x denne?
Ďakujem

http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … l&ic=2



163

Re: Vitamin D3

Nie vek ale vaha rozhoduje. Jeden krat pod jazyk a neprehltnut aspon 20-30 sekund.



164

Re: Vitamin D3

A stačí takemu 15 kg dieťaťu 1000iu denne dakujem



165

Re: Vitamin D3

Staci. najma ked si si nie ista, ci  vlastne si dieta nevie vyrabat na slnku dostatok vitaminu D-3. U starsich je ta pravdepodobnost mensia, ale deti v drvivej vacsine este tuto schopnost maju, tj ked dostanu dostatok slnka(aspon 15 minut v priemere denne) a nenatries ich kremom z filtracnym faktorom 30 SPF.
Prebytok vitaminu D-3 moze nastat len pri dlhodobom(mesiace) podavani ovela vacsich davok



166

Re: Vitamin D3

Ďakujem, niekde som čitala, že telo si vyraba vit. D najmä cez kožu na trupe, čiže keď vystavime slnku ruky a nohy, nie je toho D-čka až tak veľa. Čo je na tom pravdy?



167

Re: Vitamin D3

Tak budem dávať každý druhý deň aj nam dospelim po slnku chodime stale decka rano vydu ns dvor a pridu sa len najesť takže ho bude dosť a vitaminom D sa neda tak rychlo predavkovat ziadna matka nepcha 3x denne vysoke davky  15000 iu lebo ti mali tie doplnky maju ptoblem užívať smile



168

Re: Vitamin D3

Maja telo je schopne vyrobit na slnku az 20 000 IU za den. Ale ja osobne odporucam v suhlase s mojimi lekarskymi zdrojami 2000 az 5000 IU na dospeleho, a to najma v zime, ked mame primaly kontakt so slnkom. Samozrejme, podla novsich
vedomosti odporucam doplnat aj vitamin K zaroven, najlepsie vo forme K-2 (MK7)



169

Re: Vitamin D3

Pan Rng... je leto.. kazdy den sa snazim byt aspon 30-60min na slniecku... za predpokladu ze nie som v tej rizikovej resp vybranej mensine ktora nedokaze na slnku vyrabat vit D ....  staci mi len ked budem Kcko doplnat hej?



170

Re: Vitamin D3

Nuz pravdepodobne ano. Ale potvrdenie toho je len krvny test na vitamin D-3.



171

Re: Vitamin D3

Dobry den pan RNG,
chcela by som vas poprosit o radu ohladom vitaminu d3. Zacala som brat po 5 000iu asi 5 dni, potom som isla na testy a vysledok bol 40 ng/ml. Rozmyslala som, ze si nalozim pecen, tak som cely minuly tyzden brala kazdy den po 20 000iu. Tento tyzden by som chcela uzivat 30 000iu. Chcem sa informovat, ci je to bezpecne. Buduci tyzden by som uzila uz len 1 krat v tyzdni 50 000iu. Nie som si vsak ista davkami. Chcela by som Vas poprosit o radu, ci davky nie su toxicke a ako uzivat dalej vitamin d3. Ked bude mat nalozenu pecen, kedy mam potom uzivat uz len davky 5000iu denne? Dakujem pekne za radu



172

Re: Vitamin D3

Moj brast bral 30 000 kadodenne a po dvoch mesiacoch mal hodnotu vyse 90 nanogramov na mililiter, tak to musel znizit. Samozrejme treba pri tom brat aj vitamin K-2, lebo vysoke davky vitaminu D-3 vyzaduju aj trochu tohoto vitaminu(40 az 200 mikrogramov vo forme MK7)



173

Re: Vitamin D3

Pan RNG, samozrejme, beriem k d3 aj vitamin k2 mk7 100 mg.
Nie je mi z Vasej odpovedi jasne, ze ked tento tyzden doberiem davku 30 000iu denne, ako postupovat dalej. Dat si pauzu, alebo staci, ak kazdy dalsi tyzden vezmem vitamin d3 len raz za tyzden? Alebo po tomto tyzden nebrat uz nic?
Ozaj to nie je nebezpecne, ked som minuly tyzden brala 20 000iu denne a tento budem brat 30 000iu?
citala som, ze vitamin d3 je protidepresivny, beriem ho na uzkost.
Dakujem pekne



174

Re: Vitamin D3

Ako sa D-3 zhromazduje v peceni je dost individualne, takze presne neviem povedat, do kedy mozes brat tak velke davky.Potom musis prejsr na mensie, tj  5 az 10 tisic v priemere na den.
Nemyslim ze za 2 tyzde sa predavkujes, u mojho brat to boli 2 mesiace a este stale bol v bezpecnej zone, hoci na hornej hranici.
Na uzkost pozri aj na L-theanine a dobry vyrobok so St Jons, Wort, ako napr ten z Paradise herbs.



175

Re: Vitamin D3

Ano, suhlasim, ze je to individualne. k tmu d3 a k2 uzivam prave proti predavkovaniu aj vitamin a. tento tyzden teda doberiem davku 30 000iu a dalsi tyzden si dam iba raz 5000 iu, dalsie tyzdne ostanem tiez len na 5000iu vit. d3. l-theaine som skusala, ale nic moc, skusala som aj 5HTP...momentalne uzivam AD amitriptylin...ale neuspesne. chcem sa vyhnut nemocnici, preto skusam d3. dufam, ze  sa moja hranica 40ng/ml velmi nezvysi po tychto davkach. co si myslis? Dakujem pekne.



176

Re: Vitamin D3

Spravna hladina vitaminu   D-3 podla novsich vyskumov je 65 az 85 nanogramov na mililiter.
Zabudni na stare davky 30 az 50 nanogramov na ml.
Na ludoch s demenciou skusali davky 50 000 IU 3 tyzdne a potom presli na 10 000 dlhodobo. Vysledky boli uzasne, aj ludia uz roky odtrhnuti a uzavreti sa dostali spat do zivota



177

Re: Vitamin D3

Dobry den, ano, citala som, ale zlakla som sa, ze ta vyska co uzivam bude toxicka.
Takze by som to zhrnula: 5 dni som uzivala 5000iu, 7 dni 20 000 iu, 2 dni 30 000iu. Mam si dat pauzu, alebo kedy mozem zacat uzivat vitamin D3 v davke 5000 iu? Pockat tento tyzden a dat si buduci tyzden 1 x 5000 iu a nasledujuci uz riadne, kazdy den? Dakujem za cenne rady.



178

Re: Vitamin D3

Pan RNG, nakoniec som sa rozhodla, ze uzijem uz dnes davku 5000 iu a ostanem na nej kazdy den. Nehnevajte sa, ze sa tolko pytam, ale nevyznam sa tak ako vy. Bude to teda v poriadku alebo som si predsa len mala dat pauzu? Dakujem.



179

Re: Vitamin D3

Nema zmysel si davat pauzu, ked sa ti konecne podarilo vybudovat v peceni vyssie hladiny vitaminu D-3. Mozno dokonca este nemas tie spravne hladiny, to sa mozes dozvediet az pri krvnom teste.



180

Re: Vitamin D3

Pan RNG, vecer som si dala tiez 5000 iu. Mam ho od Doctor best, tato znacka pripusta davkovanie 2 krat denne. Takze budem uzivat 10 000iu, co by malo byt ok.



181

Re: Vitamin D3

Co horia vyrobcovioa doplnkov nie je podstatne. Co hovoria lekari co ich odporucaju na ropzne \problemy alebo len udrzbu zdravia, toho sa clovek musi drzat.
A ako sa hovori, "jedna lastovicka nenarobi leto" a preto sa drzim len takych rad, ktore moje rozne zdroje lekarov  systematicky opakuju uz roky. Tj nerobim zo seba podla moznosti pokusnu mys



182

Re: Vitamin D3

Dobry den pan RNG,
to chapem. Ani ja nechcem byt pokusnou mysou. Neopisala som hned, lebo som mala posledne dni velmi tazke, ospravedlnujem sa.
Ak budem uzivat denne 30 000 iu vitaminu D3, kolko tabletiek mam uzit vit. K2?
Mam tento: http://www.vitaminyprezdravie.sk/vitamin-k/

1 tableta ma 100 mcg.

Dakujem velmi pekne.
Lucia



183

Re: Vitamin D3

Viac D-3 potrebuje aj viac K-2, Odporucam najmenej 200 mikrogramov s tak velkymi davkami vitaminu D-3.
Ale 30 000 IU vitaminu D-3 by som nebral dlhsie, ako 2 tyzdne



184

Re: Vitamin D3

Dobry den, chcem to brat len par dni a potom prejst na 5000 alebo 10000 iu denne. Dakujem za odpoved. L



185

Re: Vitamin D3

OK. Nezabudni na K-2



186

Re: Vitamin D3

Pan RNG, prajem Vam krasne a pokojne Vianoce. L



187

Re: Vitamin D3

Dobry den, pan RNG, nemohli by ste sa pozriet na niacin, ktory odporucate z iherbu? Ja sa v tom nevyznam, ci je spravny flush alebo flush free na depresiu a uzkost.
Dakujem pekne. L



188

Re: Vitamin D3

Flush free je vzdy lepsi, lebo v tej forme telo znesie ovela vyssiu davku. Na znacke nezalezi.



189

Re: Vitamin D3

Pan Rng, chcem sa este informovat, ci sa da inositol, vitamin b8 brat sucasne so ssri antidepresivami. Dakujem.



190

Re: Vitamin D3

Samozrejme ze sa da.



191

Re: Vitamin D3

Velmi pekne dakujem a prajem vsetko dobre v Novom roku. L



192

Re: Vitamin D3

inak RNG prave som na teba myslel, ze sa na to musim opytat.
Ako je mozne, ze zo slnka mame Vitamin D, ked fotony nenesu ziadnu informaciu?
Alebo je to tym, ze ked tie fotony dopadaju na kozu, zacnu chemicku rekciu ktora produkuje Vit D?
To len taka sranda, ale nic dolezite smile



193

Re: Vitamin D3

Proces tvorenia vitaminu D-3 v tele je dost komplikovany, neidem ta s tym zatazovat. Ale je pri tom potrebne ultrafialove ziarenie