1

Téma: Zub bez nervu

Mal som niekolko 10 rokov zaplombovany zub, z ktorého bol predtým vybraty nerv. Pred rokom ma zacal boliet. Lekar mi ho vycistil, zaplomboval. Asi po 2 hod. ma zacal priserne boliet.
Lekar mi ho znova otvoril asi 5x -navstev u neho-vycistil a znova zavrel-vložkov. Po ca 3 hod. znova sa to opakovalo. Chodim uz takto skoro rok a vzdy ked mi ho lekar osetrí, da tam vlozky a zasadruje, musim ho najneskôr do 4 hod otvorit pre prisernu bolest.
Vytvoria sa tam plyny a boli.
Staci malu dierku a je OK.  Uz som takto prisiel o 4 zuby. Dole uz mam vzadu len jednu sedmicku a chcel by som si ju udrzat. Inac ma neboli.
Doma ho cistim diery-kanaliky po nervoch, specialnym "zubatou" ihlou . Ked je otvoreny neboli.
Aj si davam do neho na 24 h. vatu s Alpou s vyluhovanymi hrebickami, aby mi nepachlo z neho.
Len pre informaciu.Mam aj problemi s Candidou v krvi.
Na Candidu beriem vsetko mozne pomali ustupuje. Probiotika 3x2 denne 3 druhy, Doplnky /Oreganove, zazvorove, Citritidal tablety 250 mg, Olivovy extrakt, curcumin/, a rozne caje antibakterialne -oreganovy, zazvorovy-cerstvy-.Lapacho, Vilcacora, hrebicky ,skoricovy-cajovu lyzicku kopcom na 1 lit. a este ine na precistenie....

Proste v tom zube bude asi aj iny problem ktory mi robi zapal ako od Candidy.
Viete poradit nieco co do neho davat? Da sa nejakym roztokom preliecit a potom skusit zavriet, aby nebol otvoreny?
Ďakujem.


Ide mi o to do coho namacat vatu  a davat nejaky cas do zuba a potom dat skusit zaplombovat.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2014-10-27 10:20:18)



2

Re: Zub bez nervu

Nuz mas dve moznosti, najst zubara, co ti to vylieci alebo sa pokusit o to sam, napr pouzitim iontoforezy striebra a pravidelnym, uzivanim ustnych probiotik/oral probiotics.
http://rng.nazory.eu/rubriky/z/zapal-hn … a-striebro



3

Re: Zub bez nervu

Moze Iontoforeza striebra vyliecit zapal zubnej drene??



4

Re: Zub bez nervu

Samozrejme ze. Iony prenikaju aj cez sklovinu do zuboviny a drene.A prenikaju aj pod zub az do okostice, takze aj tam znicia mikroby vyvolavajuce zapaly a hnisania.



5

Re: Zub bez nervu

takze si mam to striebro prikladat na zub a nie na dasno??



6

Re: Zub bez nervu

Samozrejme, Kes si to das na spicku zubu, tak musia iony cestovat cez cely zub.



7

Re: Zub bez nervu

pán RNG jedna prosba - mám mrtvy zub. na RTG neukazuje zapal, no ja ten zub trosku citim. tak som si vcera robila iontoferezu striebra a dnes mám pod nim zdurenu uzlinu, myslite, ze som tym niečo pokefrala? ale ja som si to prikladala na dasno nie na zub :-(



8

Re: Zub bez nervu

Nuz moze to byt akasi lokalna herxheimerova reakcia , co by sa malo po kratkom case vycistit



9

Re: Zub bez nervu

dakujem krasne za odpoved:-)



10

Re: Zub bez nervu

a este jedna prosba - uzivam chaparral 2x1g denna - dva dni - pre podozrenie na premnozeny virus herpes a dnes citim riadnu bolest hlavy, moze to byt tiez nejaka umrtna reakcia?



11

Re: Zub bez nervu

Moze byt. Chaparal totiz je hodne silna antimikrobialna latka.



12

Re: Zub bez nervu

dakujem pekne. tak potom je to zrejme z toho, lebo mam 27 rokov a hlava ma nikdy nebolela az dnes. inak ja mam myastheniu a riadila som sa vasimi radami, uplne sa mi stiahla, jedno co mi ostalo tak problem s mimikou a prave ta je spajana casto s herpesom virusom, mam pocit, ze som trafila do cierneho lebo aj šija ma dnes ako keby pali, je to taky pocit ako keby zapalovy :-) este raz dakujem :-)



13

Re: Zub bez nervu

Karla skus monoaurin, to je tiez dobra antiviralna latka a je to vlastne tuk, tj vyziva pre telo. Davka je 2 x 5 gramov.
Pripadne aj colostrum davka 15 gramov denne Obe spomenute su sirokospektralne antimikrobialne latky, tj nie len antiviralne a su zaroven vyziva.
Inac pri bolesti hlavy pi hodne vody, na odmorenie tela



14

Re: Zub bez nervu

idem hladat monolaurin a colostrum, dakujem. som uplne nažhavená, lebo vdaka vasim radam som vysadila imuran, prednison a mestinon a citim sa uplne dokonale. akurat pri vatsej fyzickej zatazi sa ozve ta mimika - oslabne. mam pocit, ze chaparal zavrtal do čierneho :-) budem vas informovat :-) velka vdaka



15

Re: Zub bez nervu

http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … l&ic=5
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … l&ic=6
Monolaurin je tiez aj pod mmenom Lauricidin.
Ja kupujem tento, naraz 3, lebo ho potrebuje aj moj brat
http://www.inspirednutrition.com/store/ … -7-oz.html



16

Re: Zub bez nervu

pan RNG dakujem za info,, uz to mam objednane :-)

chaparral uzivam stvrty den, 2x1 kapsulu a prve tri dni som citila riadnu bolesť hlavy a dnes zase ma sem-tam zapicha v ruke, nohe, taky pocit ako keby mi ihlu pichalo. myslite, ze to je z toho chaparalu?



17

Re: Zub bez nervu

Neviem, ja som nic take necitil nikdy, ale rozne reakcie uhynove su mozne.Najma kedze virusy napadaju casto nervove obaly.



18

Re: Zub bez nervu

pan RNG po zapale okostnice sa drzim vasich rad a chcem este nasadit bromelain. Mám bromelain od Solgar. uziva sa to rano na prazdny zaludok? patram tu uz hodinu po odpovedi ale nenasla som tak vam pisem :-) dakujem



19

Re: Zub bez nervu

Bromelain je samozrejme lepsie pouzit na prazdny zaludok, aby sa nevycerpal na rozkladanie jedla, ale sa vstrebal a cistil telo. Inac bromelain sa nenici velmi kyselinami, takze ho nepokryvaju enterickym obalom.



20

Re: Zub bez nervu

Pan Rng jedna prosba - pred pol rokom som dostala zapal okostnice s odumreteho nervu v zube. Zubarka mi z toho zubu vytiahla nerv a vyplnila. teraz ma neboli ten zub, len je ako keby citlivy na vatsi tlak. myslite, ze tam este drieme daka infekcia? zubarka mi robila RTG a vravela, ze zapal jej tam neukazuje ani cystu. preventivne si na to davam iontoferezu. jedno co sa chcem opytat - mrtve zuby bez nervy su vraj casovana bomba a potichu mozu uvolnovat toxiny a nicit telo, ja mam autoimunitne ochorenie a toho sa bojim aby mi to neublizilo. nie je lepsie v mojom pripade dat ten zub von? aj ked vraj kazdy vrtany zub je v podstate mrtvy, cize to by som sa mala obavat kazdeho zubu potom :-))) velka vdaka



21

Re: Zub bez nervu

Nuz ked si tam das z casu na cas iontoforezu, tak znicis nakazy co sa tam mozu nejak dostat. Pri vytiahnuti nervu obvykle vytiahnu aj kapilaru, co tam donasa krv a rozne obranne latky v nej. preto je to "casovana bomba"
Ale ked budes pouzivat ustne probioptika tak tu pravdepodobnost podstatne znizis.



22

Re: Zub bez nervu

dakujem krasne. mam ten zub pol roka, ale kedze planujem tehotenstvo a nechcem riskovat nejake komplikacie pocas toho so zubami, tak si chcem tie dva mrtve dat vytrhnut. nech potom nezazivam šoky



23

Re: Zub bez nervu

Nuz ja osobne mam polovicu zubov mrtvycy uz desatrocia a obcasne nakazy riesin iontoforezou striebra a najnovsi beriem kazdodenne ustne probiotika, co mi okrem chranenia zubov zvysuju aj odolnost proti nakazam horneho dychacieho systemu a davaju prijemny dych.



24

Re: Zub bez nervu

teraz ste mi zavrtali chrobaka do hlavy :-) ci ich dat trhat ci nie... kedze mam sukromnu zubarku kde sa sice dost plati ale zato sluzby su excelentne tak mam istotu, ze nebude nic zanedbane. zrejme si ich pokusim zachovat a pomozem im ustnymi probiotikam, iontoferezou striebra atd :-) dakujem za rady pan RNG :-)



25

Re: Zub bez nervu

Je vhodne a ucinne namiesto ionoforezi davat si nejaky cas do dlhodobe -uz rok-otvoreného mrtveho zuba na noc vatovu vlozku namocenu v koloidnom striebre ?
Vzdy ked mi ho lekar zatvori s  nejakou zubárskou vlozkou a zakryje sadrou,do 5-8 hodin ma zacne ukrutne boliet. Staci ked do neho urobim malu dierku a uvolni sa vytvoreny tlak plynou-asi bakterii, som v pohode.
Uz sa mi k nemu ani nechce s tym chodit,lebo vidim ze to nema vyznam  a nejake bakterie sa tam v koreni drzia.
daval som si do zuba par tyzdnov vaty  z extraktami / nie naraz/: oregana, zazvor, kurkuminu a potom sme ho skusali zatvorit ,ale vzdy ten isty problem. Skusal som aj ionoforezu striebornym prstenom-nepomohlo.
Preto sa pytam ci mozem vyskusat s vlozkami namocenými v tom koloidnom striebre  - 22 mg.
a mal by som k tomu dotaz, ci nesmiem prekrocit nejaky cas  pouzitia ak by som si tie vlozky daval.
Myslim,ze by sa mohlo takto to striebro dostavat aj do krvi a ponicitaj v nej nejake bakterie..

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2015-06-04 13:45:35)



26

Re: Zub bez nervu

Prud pretlaci iony striebra ovela lepsie, ako volna difuzia/prudenie z tekutiny. Pretlaci ich aj cez  zub, do vnutra zuba.