51

Re: bolesti dutiny ústnej

Inulin len chuti sladko, ale nie je to cukor a candida ho nijak nevie pouzit.
Dokopy radim denne brat 15 az 20 gramov  zmesi roznych mikrovlaknin a s tym 3/4 az liter vody. na to ci to je vo forme kapsul, tabletiek alebo prasku vobec nezalezi. Osobne si taku zmes miesam do mojej vody na pitie, co nosim cely cas so sebou. Davam tam aj vitamin C, aj nejaku koncentrovanu ovocnu stavu,tiez aloe vera prasok,  pripadne podla potreby aj MSM, citral alebo citricidal



52

Re: bolesti dutiny ústnej

mohla by som doplniť k diéte nejaký chlieb, napr ražný, pohánkový, špaldový,so sezamovej múky, napríklad aj doma upečený? alebo pololúpanú ryžu, pohánku, strukoviny? ..radšej sa spýtam, pretože všade som sa dočítala iné, som na diéte 3 týždne. dakujem.



53

Re: bolesti dutiny ústnej

Docitala si sa spravne. Vsetky zrniny obsahuju skroby, ktore sa v zaludku menia na cukry tj zivia candidy a plesne v crevach.
Mozes sa pokusit piect "chlieb" z roznych olejnatych semien a orechov, ako lanove semeno, mandlova a kokosova muka, orechove muky a podobne, kde pojidlo je napr vajce.
Teoreticky bu aj strukovinove muky nemali byt natolko skodlive, kedze obsahuju cast sacharidov, co ani my nevieme stravit, ani candida.Ale nie som si isty....



54

Re: bolesti dutiny ústnej

hodnotu B12 som mala306, na spodnej hranici normy(norma je od 303 do cca 700), z gastra sa rozhodli doplniť vit B a dali  mi Bkomplex forte zentiva 2 krát 1 denne a Thiamin 3 krát 1 denne. Myslíte že je to postačujúce, alebo si mám ešte niečo kúpiť. dakujem.



55

Re: bolesti dutiny ústnej

B-12 sa tvori najma v tele, roznymi probiotikami, ustne brany je zniceny v zaludku kyselinami, preto je dobra forma pod jazyk/sublingual, kde sa z minitabletiek drzanymi v ustach cez sliznicu rovno dostava do krvi.



56

Re: bolesti dutiny ústnej

ako dlho mám držať proticandidovú diétu?? vo štvrtok to budú 4 týždne a už som nervozna..chcem s tým skončiť, v braní probiotík a mikrovlákniny by som ale pokračovala dalej aj bez diéty...myslíte že tie 4 týždne by mohli byť postačujúce, alebo dokedy ešte mám vydržať...aby moja snaha nevyšla na zmar.



57

Re: bolesti dutiny ústnej

Ak si dodrzovala prisnu bezsacharidovu dietu a brala doplny, co odporucam(tj oreganovy olej, roztok GSE, kokosovy olej a samozrejme probiotika a mikrovlakniny, tak by si mala mat velmi pravdepodobne candidu potlacenu. Teda ked nemas nejaky dovod, napr parazity, abu toto nebolo dostatocne ucinne.
Samozrejme do nekonecna nemozes taku prisnu dietu udrzovat, ale mkokosovy olej, mikrovlakniny a probiotika ti radim brat dozivotne a snazit sa vyhybat rafinovanemu cukru a jemnym mukam co najviac, aby si si to znova nevypestovala



58

Re: bolesti dutiny ústnej

ano dodržovala som poctivo a brala som doplnky oreganový olej, citricidal, probiotiká plus mikrovláknina, len ten kokosák som šmejdila, nejak som nevedela do čoho ho prihodiť aby nebol cítiť..ešte do konca týždna vydržím, to akurát dojem chlieb z lanovej múky, išli tam len vajcia trošku sody b.koreniny..
ja som neni velmi na sladké, aj pred tým som jedávala skor čipsy a všetko slané, ako sušienky a čoko..ani biele pečivo som velmi nejedla, ale chlieb zase hej a je pravda že aj biele cestoviny..



59

Re: bolesti dutiny ústnej

Muka je muka=skroby, ci je to osladene alebo osolene. Skroby sa v zaludku menia na cukry(hydrolyza a enzym amylaza a pepsin)
Ja si davam kokosak do doma vyrobeneho jogurtu, rozslaham to na mixeri a pijem rano, na extra energiu. Ja totiz nesmiem sacharidy z dovodu, ze som cukrovkar.
Pozor na tie slane susienky su vyrobene tiez z obilnej muky plnej skrobu, tj nie napr hrachovej alebo sosovicovej, tak by boli totiz vyborny zdroj bielkovin a mikrovlaknin a nie cukru/skrobum Ja mam aj cipsy z hrachu a sosovice, alebo pecene(nie vyprazane v olejoch) rozne zeleniny, takze to obsahuje minimum skrobov a malicko tukov



60

Re: bolesti dutiny ústnej

na gastre mi zistili, že tie zvýšené amylázy nie sú pankreatické ale slinné..norm. hodnota je tušim do 1,6 ja ich mám 10 rokov zvýšené na 2 až 2,5...Ako dieťa som brala vela antibiotík, liečila som sa na močové cesty a opakované zápaly obličiek, neskor sa do toho pridružila aj štítna žľaza..do dnes chodím na kontrolu raz za rok, či je to ok..nemožem ale povedať že som z toho vonku, občasné zápaly moč. ciest mávam, ked si hlavne nedávam pozor, čiže je to stále len o sebakontrole..ved ako cukrovkár to poznáte velmi dobre...
...stále mám pocit že tie moje bolesti jazyka majú niečo s jedlom, každý den si zapisujem čo zjem a ako sa po jedle cítim,napr. varená zelenina, zeleninová polievka, mandle, mäso len so zeleninou, vajíčka..po týchto jedlách je to ok, ale napr. včera som jedla špaldové cestoviny a len smotanu a už sa bolesť zintenzívnila...



61

Re: bolesti dutiny ústnej

Zvysene amylazy v ustach znamena, ze sa ti skroby menia na cukry uz v ustach viac, ako inym, tj ti podporuju plesne v ustach.  Na to by som ti odporucil najma ustne probiotika/oral probiotics, ako som to spomenul uz skor, tieto potlacia ine mikroby v ustach zvysia ustnu imunitu a okrem ochrany zubov celkove zvysia imunitu proti nakazam hornych dychacich ciest a dokonca aj stredneho ucha.
Nuz a nezabudaj na zvysovanie viralnej imunity,co odporucam kazdemu dnes,  zapaly sliznic su casto z nasich vlastnych vzdypritomnych a premnozenych virusov, pozri na temu herpes



62

Re: bolesti dutiny ústnej

dobrý den, prišli mi výsledky zo steru z jazyka, candida a e-coli tam už neboli smile), ale bol mi zistený Enterobacter cloacae, dostala som naň antibiotika..už 4té za 2 mesiace, je to normálne? z čoho by to mohlo byť a čo by mi prosím Vás mohlo pomôcť? dakujem.



63

Re: bolesti dutiny ústnej

santhal, velmi pochybujem, ze tie ATB pomozu......skor este viac uskodia.



64

Re: bolesti dutiny ústnej

MilanDr napísal(a):

santhal, velmi pochybujem, ze tie ATB pomozu......skor este viac uskodia.

ved to si aj ja myslím..preto som tie troje nebrala, ešte aj krčný mi povedal že by to nikdy nebral..ani tieto štvrté by som nerada..



65

Re: bolesti dutiny ústnej

Najviac obrany proti enterobacteru cloacae dostanes od dobre osadenych probiotik v crevach a prave tie ti atb nicia
Obvykle je tato bakteria v mensom/neskodnom  mnozstve v crevach a velmi zriedka sa dostane inde a nie je obvykle primarny zdroj infekcie, len sekundarny, ked je telo oslabene inou infekciou.
http://en.wikipedia.org/wiki/Enterobacter_cloacae

Naposledy upravil: RNG (2013-12-04 06:59:29)



66

Re: bolesti dutiny ústnej

dakujem smile))..probiotika beriem a budem v nich aj pokračovať..bola som na výtere na candidu a e coli a diéta plus doplnky zabrali,(bez antibiotik) nenašlo sa tam nič smile



67

Re: bolesti dutiny ústnej

Nuz to je jasny dokaz, ze priroda sa vie o rovnovahu, tj ze ziadny mikrob neprevladne, vie postarat.
Len pokracuj v doplnovani toho, coho mame v nasej strave nedostatok.



68

Re: bolesti dutiny ústnej

Dobrý den, doplnky stále užívam, ale ako som ukončila protikandidovú diétu, bolesti sa mi zas objavili..neustále si tu časť chytám a zistila som že mi to ide z tej uzliny pod bradou..mám ju tam vyše 18 rokov, dovtedy nebolela, občas sa zdúrila, bolela 2 dni a zas sa zmenšila, ked mi začali tieto boleti brady, spodných zubov a jazyka, bola som s nou na sono, mala 1,2 cm, ked som bola s nou naposledy na sono mala 0,6mm, ale musím podotknúť že to zmenšenie mohlo zapríčiniť aj moje stravovanie, kedy som prešla na vegetariánsku miestami až vegánsku stravu..všimla som si ale že mám pri nej ešte akoby jednu uzlinu, je to také dosť tvrdé a nie velmi pohyblivé a podla mna nie sú zdúrené..netuším prečo ma to ustavične bolí...chcela by som sa spýtať či sa dá zistiť niečo zo sona a či z bežného krvného obrazu od obvodnej sa dá zistiť aj vážnejšia diagnoza. ..ešte by som uviedla že ako som začala brať doplnky a zdravo sa stravovať, herpes som nemala už vyše roka..pred tým som mávala aj raz mesačne...čo by som mala ešte vyskúšať? dakujem Vám velmi pekne za rady.



69

Re: bolesti dutiny ústnej

Skus enzymaticke cistenie tela a dalej si posilnuj imunitu ci uz viralnu, co radim absolutne kazdemu dnes, pozri na temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
alebo ine imunity,  podporovanim najma probiotickej flory, tj branim probiotik a mikrovlaknin na podporu ich rozmnozovania, a samozrejme doplnkov toho, coho je v nasej potrave primalo
ako selen jod zinok, vitaminy C E a D-3 minimalne.
Inac ludom, co maju rozne zdravotne problemy odporucam aj protiparazitnu kuru a precistenie si pecene protokolom dr Berksona.

Naposledy upravil: RNG (2013-12-31 12:51:36)



70

Re: bolesti dutiny ústnej

doplnky ktoré ste uviedli užívam vyše 3 mesiace, okrem toho aj výťažok z olivových listov a oregano, doplnky na Berksona som mala objednané, ale neprišli, iba mi peniaze vrátili na pošte, potom som sa dočítala že tí, ktorí majú amalgánové plomby pre nich nie je Berkson vhodný,..takže mám pred tým rešpekt...niečo iné na prečistenie pečene?
teraz som začala dodávať aj enzými, beriem ich však len pár dní.. dakujem.



71

Re: bolesti dutiny ústnej

To je rozsirovany blud, Protokol dr Berksona a plomby nemaju nic jedno z druhym spolocne.
ALA, ktora odmoruje ortut tam nie je v takej koncentracii, ze by dokazala vazne odburat ortut z amalgam. Nakoniec zdrave telo samo vytvara svoju ALA v mensich mnozstvach, len vacsie davky su vhodne na zrychlenie regeneracie pecene.



72

Re: bolesti dutiny ústnej

Dobrý den pán RNG,
chcem sa spýtať pálenie dutiny ustnej sa mi objavuje zas a znova vystreluje mi to od 2 drobných uzlín čo mám tesne pod bradou, brala som protikandidovú dietu viac krát, ale nevydržím dlho, vždy ju po týždni-dvoch preruším, nemám pevnú vôlu. Ale chcela by som sa spýtať, momentálne mám opať intenzívne pálenie počas celého dňa, náhodou som si dala jedno ráno 2 strúčiky cesnaku a pálenie zmizlo, tak som si dala aj na obed 2 aj na večeru a pálenie bolo preč, dosť ma to prekvapilo že som skúsila všetko možné aj nemožné a nakoniec zabral cesnak kt. mám bežne doma..tak som sa tešila a jedla cesnak v dávkach 3 krát denne po 2-3 strúčikoch, bez pálenia som bola takmer týžden ale potom na 7 den sa mi pálenie vrátilo a cesnak akoby prestal fungovať..čo si o tom prosím Vás myslíte?  ..môže byť v tích uzlinách skrytá infekcia ked zabral cesnak a prečo po 7 dnoch prestal cesnak účinkovať. dakujem pekne za Váš názor.



73

Re: bolesti dutiny ústnej

Uloha uzlin je filtrovat lymfu, any sa s nou nedostali do krvneho obehu zive mikroby .
Cesnak obsahuje ucinnu latku alicin, co je pomerne silne antimikrobialna, najma proti kvasnym infekciam. Zialbohu ucionna davka alicinu  pre cele telo je pre vacsinu ludi prilis paliva na zaludok a dokonca na creva, takze to tu odporucam len postranne, nie ako hlavny ucinny prostriedok.
Na usta odporucam ustne probiotika,/oral [probiotics, to ti moze problemy v ustnej dutine vyriesit a zaroven ochranit zuby pred kazenim.



74

Re: bolesti dutiny ústnej

dakujem a dá sa nejak vysvetliť prečo cesnak učinkoval len 6-7 dní? a potom sa pálenie vrátilo?

ústne probiotiká mi nezabrali, bolesť mi vystreluje od 2 uzlin pod bradou ktoré by v tej dráhe nemali čo hladať, bolesť sa tiahne popod jazyk a vystreluje do spodných predných zubov. Už neviem čo dalej. Ďakujem

RNG napísal(a):

Uloha uzlin je filtrovat lymfu, any sa s nou nedostali do krvneho obehu zive mikroby .
Cesnak obsahuje ucinnu latku alicin, co je pomerne silne antimikrobialna, najma proti kvasnym infekciam. Zialbohu ucionna davka alicinu  pre cele telo je pre vacsinu ludi prilis paliva na zaludok a dokonca na creva, takze to tu odporucam len postranne, nie ako hlavny ucinny prostriedok.
Na usta odporucam ustne probiotika,/oral [probiotics, to ti moze problemy v ustnej dutine vyriesit a zaroven ochranit zuby pred kazenim.



75

Re: bolesti dutiny ústnej

Zdravim Ta santhal,

skusila si adresovat aj parazitov? Ja mam dlhe roky take podrazdene hrdlo, ale vobec to nejako neboli, na pohlad akoby zapalene a zdurene, vzadu mam take vriedky.

Teraz som na protiparazitalnej kure, uz 10. den a musim povedat, ze to hrdlo akoby sa mi zacalo hojit, take pohodlie tam citim, normalne citim, ze sa to hrdlo uzdravuje.

Este len dodam, ze tuto konnkretnu protiparazitalnu kuru pouzivam: http://www.jukl.sk/protiparazitalny-balicek/d-70717/

Naposledy upravil: Pietro (2015-04-24 20:10:13)



76

Re: bolesti dutiny ústnej

Zialbohu parazity v nasich telach su castejsie, nez si predstavujeme, a tieto moZu mat v svojom traviacom ustrojenstve rozne mikroby, ktore sa velmi tazko tam dosiahnu a znicia. Takze mame stale chodiacu nakazu vnutri tela a pokial si tie parazity nevyhubime, tak budu zdrojom roznych mikrobov, nehovoriac o tom, ze sami vyrabaju casto rozne skodlive latky, co nas oslabuju. Latky co vyvolavaju alergie a zapaly a dokonca latky, co sposobuju mutacie, tj karcinogenne.



77

Re: bolesti dutiny ústnej

dakujem a čo by ste mi ešte účinné vedeli poradiť na tie mikroby.


RNG napísal(a):

Zialbohu parazity v nasich telach su castejsie, nez si predstavujeme, a tieto moZu mat v svojom traviacom ustrojenstve rozne mikroby, ktore sa velmi tazko tam dosiahnu a znicia. Takze mame stale chodiacu nakazu vnutri tela a pokial si tie parazity nevyhubime, tak budu zdrojom roznych mikrobov, nehovoriac o tom, ze sami vyrabaju casto rozne skodlive latky, co nas oslabuju. Latky co vyvolavaju alergie a zapaly a dokonca latky, co sposobuju mutacie, tj karcinogenne.



78

Re: bolesti dutiny ústnej

dakujem za reakciu, zdravím aj ja
pozriem si to podrobnejšie, ja práveže v hrdle nemám nič, uplne čisté, bez povlakov, vriedkov, aj zuby dá sa povedať perfektné..mne sa objavila uzlina ked som mala 14 rokov pod bradou, chodila som s nou na sono, vraj v poriadku..neskor sa pridala aj dalšia..tá bolesť a pálenie mi vychádza z tých uzlín, ale lekári so mnou nič nerobia, dívaju sa na mna akoby som si vymýšlala, bola som aj na ct, obe uzliny su do 6mm, primár sa zasmial..a ja trpím dennodennými bolesťami od rána do večera..pomohla mi iba protikandidová dieta..akonáhle začnem jesť všetko , tak sa bolesti vracajú..inak nepomohlo nič len cesnak, jedla som ho týžden a bola som týžden bez bolesti, ale zrazu cca na 7 den prestal účinkovať a bolesti su tu zas..neviem si to vysvetliť s tým cesnakom, jedla som 3 krát denne po 2-3 strúčiky surového cesnaku, či som to prehnala ..


Pietro napísal(a):

Zdravim Ta santhal,

skusila si adresovat aj parazitov? Ja mam dlhe roky take podrazdene hrdlo, ale vobec to nejako neboli, na pohlad akoby zapalene a zdurene, vzadu mam take vriedky.

Teraz som na protiparazitalnej kure, uz 10. den a musim povedat, ze to hrdlo akoby sa mi zacalo hojit, take pohodlie tam citim, normalne citim, ze sa to hrdlo uzdravuje.

Este len dodam, ze tuto konnkretnu protiparazitalnu kuru pouzivam: http://www.jukl.sk/protiparazitalny-balicek/d-70717/



79

Re: bolesti dutiny ústnej

santhal, vies, tie rozne nakazy v tele mozu byt podporovane parazitmy, pretoze v sebe nosia v rozne mikroby, ako to tvrdi RNG, a ja s tym plne suhlasim. A preto rozne mikroby je tazsie vyhubit.

Ja mam aj dlhe roky dost casto cervene oci, a teraz pozorujem  ako som na tej protiparazitalnej kure, tak sa mi vyrazne polepsilo. Ak som pouzival len antimikrobialne, tak sa to tiez dost polepsilo, ale teraz je to este lepsie.

Takze, ked ti lekari neviedia zistit co ti je tak, absolvovat tuto kuru proti parzitom, myslim ze stoji za vyskusanie.
Ked sa budes znazit adresovat len mikroby, stav sa moze zlepsit, ale ak budes mat stale ten zdroj nakazy v tele, cize parazity, tak tie mikroby mozes nicit donekonecna, ale ked sa zbavis tych parazitov, ak su pritomne, tak ten boj s mikrobami bude rychlejsi a ovela ucinnejsi.

Ked clovek vyhubi parazity, tak vela svojich zdravotnych problemov vyriesi, ale to plati aj ked sa clovek vycisti od mikrobov a roznych zamoreni.

Ved predsa, cistejsie telo ovela lepsie pracuje smile

Naposledy upravil: Pietro (2015-04-25 11:40:58)



80

Re: bolesti dutiny ústnej

Detto



81

Re: bolesti dutiny ústnej

dakujem velmi pekne za záujem a podrobné vysvetlenie  smile
výskušam..

Pre pána RNG
naposledy som bola u jednej doktorky čo robí diagnozy podla toho merania z ruk a nôh, hned ma nenapadne ako sa to volá, viem že veľa ľudí tomu nedôveruje,..ale zúfalý človek sa cyhtí všetkéh, studovala na lek. f v Prahe, tak ma to presvedčilo, dala mi také kvapky ktoré užívam 3 krát denne, bola som aj na kontrole, výsledky mám lepšie ako ked som prišla prvý krát, podla jej meraní mi vyšlo:
NOS B coli, Monilian, Herpes simplex, Pertusinum D, Herpes zooster, Chlam. pneumonie, Chlam trachomat, Eb vir,  CMV D, Enterobakter, Strept, Organopre...

povedala ale že to vidí na dlho liečbu..
chcem sa spýtať či su to nejaké vírusy alebo? a niečo účinné na ne..DAKUJEM!



Pietro napísal(a):

santhal, vies, tie rozne nakazy v tele mozu byt podporovane parazitmy, pretoze v sebe nosia v rozne mikroby, ako to tvrdi RNG, a ja s tym plne suhlasim. A preto rozne mikroby je tazsie vyhubit.

Ja mam aj dlhe roky dost casto cervene oci, a teraz pozorujem  ako som na tej protiparazitalnej kure, tak sa mi vyrazne polepsilo. Ak som pouzival len antimikrobialne, tak sa to tiez dost polepsilo, ale teraz je to este lepsie.

Takze, ked ti lekari neviedia zistit co ti je tak, absolvovat tuto kuru proti parzitom, myslim ze stoji za vyskusanie.
Ked sa budes znazit adresovat len mikroby, stav sa moze zlepsit, ale ak budes mat stale ten zdroj nakazy v tele, cize parazity, tak tie mikroby mozes nicit donekonecna, ale ked sa zbavis tych parazitov, ak su pritomne, tak ten boj s mikrobami bude rychlejsi a ovela ucinnejsi.

Ked clovek vyhubi parazity, tak vela svojich zdravotnych problemov vyriesi, ale to plati aj ked sa clovek vycisti od mikrobov a roznych zamoreni.

Ved predsa, cistejsie telo ovela lepsie pracuje smile



82

Re: bolesti dutiny ústnej

Nuz ta diagniostika elektronicka je sotva presna a mikroby, co ti povedal ma viacmenej kazdy v tele, az na chlamidie
.Menovane virusy, ako herpesy, vcitane herpesu zoster(zostava v tele od mala po prekonani ovcich kiahni) tiez EBV, co ma dnes na nervovych spojeniach az 98% ludi se nemuzia nikdy prejavit, ked mas silnu antiviralnu obranu.
Preto dnes odporucam kazdemu si zvysovat viralnu imunitu, aby sa tie virusy co mas v tele aj ine zvonka nemohli prejavit(rozmonozit a skodit)
Inac syndrom sucheho oka mam aj ja a zvnutra ho riesim doplnkami zvysujucimi viralnu imunitu, co su bezne ako zinok, jod, vitaminy C E D-3, a ked ma aj popri tom napadne nejaky  virus, tak pouzijem dalsie, silnejsie, pozri temu Herpes. A zvonka si kazde rano ostriekam oci a tvar po holeni koloidnou striebornou vodou. kedze to podpori nocnu tvorbu slz. tak sa v noci slzami oci ocistia a osetria. Dobru znak si tvrde karpy v ociach, co su vysusene slzy.
Takze ta rano a cez den nesvrbia a nebrhlis si oci, lebo tym brhlenim si do nich nanesies kopu roznych mikrobov a potom mas zapalene/cervene oci



83

Re: bolesti dutiny ústnej

Ahoj Pietro,
chcem sa spýtať ako pokračuješ v protiparazitnej kúre?
ja ju beriem dnes 7 deň..zatial sa neviem nejak vyjadriť či sa niečo zmenilo, budem brať aj naďalej a potom dám vedieť.

Pietro napísal(a):

santhal, vies, tie rozne nakazy v tele mozu byt podporovane parazitmy, pretoze v sebe nosia v rozne mikroby, ako to tvrdi RNG, a ja s tym plne suhlasim. A preto rozne mikroby je tazsie vyhubit.

Ja mam aj dlhe roky dost casto cervene oci, a teraz pozorujem  ako som na tej protiparazitalnej kure, tak sa mi vyrazne polepsilo. Ak som pouzival len antimikrobialne, tak sa to tiez dost polepsilo, ale teraz je to este lepsie.

Takze, ked ti lekari neviedia zistit co ti je tak, absolvovat tuto kuru proti parzitom, myslim ze stoji za vyskusanie.
Ked sa budes znazit adresovat len mikroby, stav sa moze zlepsit, ale ak budes mat stale ten zdroj nakazy v tele, cize parazity, tak tie mikroby mozes nicit donekonecna, ale ked sa zbavis tych parazitov, ak su pritomne, tak ten boj s mikrobami bude rychlejsi a ovela ucinnejsi.

Ked clovek vyhubi parazity, tak vela svojich zdravotnych problemov vyriesi, ale to plati aj ked sa clovek vycisti od mikrobov a roznych zamoreni.

Ved predsa, cistejsie telo ovela lepsie pracuje smile



84

Re: bolesti dutiny ústnej

Ahoj santhal,

vcera som uz ukoncil tu protiparazitalnu kuru, t.j. cca 21 dni. Mohol som si ju aj predlzit na tie odporucane 3 mesiace dokupenim jedeneho balenia klincekov a dalsieho balenia paliny, aby som mohol pokracovat dalej a prejst na ten preventivny program. Ale tie som si uz nedokupil, takze ja som len absolvoval, ten hlavny program, cize tych cca 21 dni.

Musim povedat, ze citim zlepsenie zdravotneho stavu, takze tento protiparazitalny balicek, konkretne od firmy JUKL, nie je podla mna na zahodenie a aj jeho ucinnost je podla mojho nazoru na urovni. Myslim si, ze ked je tu na SK a inde v Europe taky mizerny vyber doplnkov a este k tomu slabych a pridrahych, tak je dobre, ze takato protiparazitalna zostava DR. Clarkovej je tu u nas dostat, ktora moze konkurovat a este je aj za prijatelnu cenu, aspon podla mojho nazoru.

Takze urcite takuto kuru este absolvujem, pretoze som sa aj posunul dalej s mojim psychickym problemom OCD, takze po tejto kure citim zlepsenie okrem ineho aj psychickeho stavu. Z toho teda vyplyva, ze u mna je pricina mojho OCD podla mna pravdepodobne zo zamorenia a to minimalne najmä z parazitov a mikrobov.

Ale ked si dam znova tento protokol proti parazitom, tak ja pojdem este dalej a budem pouzivat vysoke davky hned od zaciatku protokolu ako to pouzivala vo svojom "rozsirenom protokole" Dr. Clarkova pri liecbe rakoviny.
Pretoze mozem mat aj kludne nejake parazity v mozgu a tam treba ovela vyssie davky, aby sa to dostalo az do mozgu a tam vyhubilo tie pliagy.

Este chcem povedat aj ostatnym, vela tu citam na fore, ze po tej prisnej protiplesnovej kure, stale ludia maju povlak na jazyku. Aj mne sa to stalo, ja som mal dokonca 2-krat prisnu protikandidovu dietu a ten povlak na jazyku sa velmi nezredukoval. Ale akonahle som absolvoval protiparazitalnu kuru, tak ten jazyk je viditelne cistejsi od povlaku. Takze, kto ma takyto problem, nech sa pokusi aj adresovat parazity.

Naposledy upravil: Pietro (2015-05-06 14:20:33)



85

Re: bolesti dutiny ústnej

Vyborne!!
Mnohi parazitologovia tvrdia, ze vyse 90% ludi ma aspon jedneho parazita, takze je dobre obcas cez tu kuru aj prevencne prejst.Aj ja by som to mal spravit, nie len kazat druhym....Hlavne ked lubim surovu slaninu, exoticke ovocia a cestujeme kdekade po svete, takze mame moznost vseliake plagy nabrat.



86

Re: bolesti dutiny ústnej

Ahoj Pietro,
dakujem pekne za referencie, ja som dnes na cca 11 dni, užívam poctivo a dnes som si doobjednala klinček aj palinu, aby som si kuru predlžila, čo sa týka povlaku na jazyku, ja to isté, držala som prísnu protikandidovú dietu, ale ten povlak tam bol dá sa povedať nezmenený, pri tejto kúre je naozaj výrazne zredukovaný, čo sa teším...
Referencie napíšem po dobratí, čiže po uplynutí 21 dní..

zaujalo ma to zvýšenie dávok, ktorú tu píšeš, ak som to dobre pochopila, ak by si kuru bral znovu, tak by si si zvýšil dávky?
tak ešte raz vdaka a ozvem sa:)

Pietro napísal(a):

Ahoj santhal,

vcera som uz ukoncil tu protiparazitalnu kuru, t.j. cca 21 dni. Mohol som si ju aj predlzit na tie odporucane 3 mesiace dokupenim jedeneho balenia klincekov a dalsieho balenia paliny, aby som mohol pokracovat dalej a prejst na ten preventivny program. Ale tie som si uz nedokupil, takze ja som len absolvoval, ten hlavny program, cize tych cca 21 dni.

Musim povedat, ze citim zlepsenie zdravotneho stavu, takze tento protiparazitalny balicek, konkretne od firmy JUKL, nie je podla mna na zahodenie a aj jeho ucinnost je podla mojho nazoru na urovni. Myslim si, ze ked je tu na SK a inde v Europe taky mizerny vyber doplnkov a este k tomu slabych a pridrahych, tak je dobre, ze takato protiparazitalna zostava DR. Clarkovej je tu u nas dostat, ktora moze konkurovat a este je aj za prijatelnu cenu, aspon podla mojho nazoru.

Takze urcite takuto kuru este absolvujem, pretoze som sa aj posunul dalej s mojim psychickym problemom OCD, takze po tejto kure citim zlepsenie okrem ineho aj psychickeho stavu. Z toho teda vyplyva, ze u mna je pricina mojho OCD podla mna pravdepodobne zo zamorenia a to minimalne najmä z parazitov a mikrobov.

Ale ked si dam znova tento protokol proti parazitom, tak ja pojdem este dalej a budem pouzivat vysoke davky hned od zaciatku protokolu ako to pouzivala vo svojom "rozsirenom protokole" Dr. Clarkova pri liecbe rakoviny.
Pretoze mozem mat aj kludne nejake parazity v mozgu a tam treba ovela vyssie davky, aby sa to dostalo az do mozgu a tam vyhubilo tie pliagy.

Este chcem povedat aj ostatnym, vela tu citam na fore, ze po tej prisnej protiplesnovej kure, stale ludia maju povlak na jazyku. Aj mne sa to stalo, ja som mal dokonca 2-krat prisnu protikandidovu dietu a ten povlak na jazyku sa velmi nezredukoval. Ale akonahle som absolvoval protiparazitalnu kuru, tak ten jazyk je viditelne cistejsi od povlaku. Takze, kto ma takyto problem, nech sa pokusi aj adresovat parazity.



87

Re: bolesti dutiny ústnej

.



88

Re: bolesti dutiny ústnej

santhal napísal(a):

Ahoj Pietro,
dakujem pekne za referencie, ja som dnes na cca 11 dni, užívam poctivo a dnes som si doobjednala klinček aj palinu, aby som si kuru predlžila, čo sa týka povlaku na jazyku, ja to isté, držala som prísnu protikandidovú dietu, ale ten povlak tam bol dá sa povedať nezmenený, pri tejto kúre je naozaj výrazne zredukovaný, čo sa teším...
Referencie napíšem po dobratí, čiže po uplynutí 21 dní..

zaujalo ma to zvýšenie dávok, ktorú tu píšeš, ak som to dobre pochopila, ak by si kuru bral znovu, tak by si si zvýšil dávky?
tak ešte raz vdaka a ozvem sa:)

V podstate ano, ale presnejsie som to tak myslel, ze by som zacal ten protokol s intenzivnymi davkami hned od zaciatku.
Ten protokol pouzivala Dr. Clarkova pri rakovinach, ten rozvrh brania sa tu uz spominal na fore, ale ten link uz nie je aktivny, ale mne sa to podarilo znovu najst na internete, pozri tu: http://www.drclark.net/en/cleanses/adva … icot-seeds
Uz z toho davkovania je vidiet, ze v niektorych pripadoch treba zautocit proti parazitom ovela sinejsimi davkami.



89

Re: bolesti dutiny ústnej

ok, dík..pozriem si to..

Pietro napísal(a):
santhal napísal(a):

Ahoj Pietro,
dakujem pekne za referencie, ja som dnes na cca 11 dni, užívam poctivo a dnes som si doobjednala klinček aj palinu, aby som si kuru predlžila, čo sa týka povlaku na jazyku, ja to isté, držala som prísnu protikandidovú dietu, ale ten povlak tam bol dá sa povedať nezmenený, pri tejto kúre je naozaj výrazne zredukovaný, čo sa teším...
Referencie napíšem po dobratí, čiže po uplynutí 21 dní..

zaujalo ma to zvýšenie dávok, ktorú tu píšeš, ak som to dobre pochopila, ak by si kuru bral znovu, tak by si si zvýšil dávky?
tak ešte raz vdaka a ozvem sa:)

V podstate ano, ale presnejsie som to tak myslel, ze by som zacal ten protokol s intenzivnymi davkami hned od zaciatku.
Ten protokol pouzivala Dr. Clarkova pri rakovinach, ten rozvrh brania sa tu uz spominal na fore, ale ten link uz nie je aktivny, ale mne sa to podarilo znovu najst na internete, pozri tu: http://www.drclark.net/en/cleanses/adva … icot-seeds
Uz z toho davkovania je vidiet, ze v niektorych pripadoch treba zautocit proti parazitom ovela sinejsimi davkami.



90

Re: bolesti dutiny ústnej

.



91

Re: bolesti dutiny ústnej

beriem kuru 14 den, pravdupovediec vela som od toho neočakávala, zatial čo som postrehla tak ten biely povlak na jazyku sa dosť zredukoval, asi cca na 5-6 deň sa mi uľavilo od bolesti, od cca 8 dňa do 12 dňa som bola uplne bez bolesti, no a včera od 13 dňa sa mi bolesti vrátili.. sad
Pre človeka kt. má denne bolesti za posledné 2 roky, je aj 5 dní bez bolesti neskutočnú úľava a radosť..len škoda že len tak na krátko. Dá sa to nejak vysvetliť? alebo kde nájst to vodítko..
je to presne ako s tým surovým cesnakom, aj táto kúra "zabrala" ale len na pár dní...
samozrejme budem v nej pokračovať do tých 21 dní..no ale čo ďalej??



92

Re: bolesti dutiny ústnej

Parazity maju urcite zivotne cykly, tj podla toho ms zrejme aj cykly bolesti.
Davky povodne stanovene dr Huldou Clark sa daju aj zdvojnasobnit a predlzit na viac mesiacov.
Bolesti mozes mat aj z nervovych obalov napadnutych virusami Skus brat aspon tyzden chaparal, 2 x1 gram Alebo monolaurin 2 x 5 gramov denne.
Na obnovu virusami poskodenych nervovych obalov(myelin) pomaha brat DHA, 2 gramy denne.Najdes ho v doplnku napr calamarine.
A davku citricidalu tiez mozes zdvojnasobnit, ten je ucinny aj na niektore virusy a parazity vo vyssich davkach.



93

Re: bolesti dutiny ústnej

dakujem, mohol by byť citricidal aj z tejto stránky a napríklad aj v tabletach?
objednávala som profesional zo zahraničia a prišiel mi len jemne horkastý.



94

Re: bolesti dutiny ústnej

zabudla som pridať link a už ho neviem nájsť..

ešte by som sa rada informovala o nejakých doplnkoch ktoré su akoby prírodné analgetika na tlmenie bolesti počas dňa, neškodlivé, nenávykové, ale účinné..aj ked viem že to nerieši príčinu problému, nepoznám príčinu bolesti ani lekári..



95

Re: bolesti dutiny ústnej

Nuz citricidal moze byt aj v tabletkach, samozrejme najma pre takycy co neznasaju jeho horku chut. Davaj pozot na to, aby to specifikovalo jasne, ze to obsahuje quaternialne zluvceniny, nie len polyfenoly.
Nuz rozne prirodne  tlmice bolesti boli lekarmi prehlasene za nedovolene drogy(opium heroin kodein) hoci su casto bezpecnejsie v spravnych davkach, ako NSAID chemikalie( pozri na zoznam roznych :
http://www.medicinenet.com/nonsteroidal … ted_states
Ja osobne odporucam radsej pit viac vody, zvysit si viralnu imunitu a cistit telo roznymi enzymami kdeze vyse 2000 rokov stare a uspesne  laudanum  (opium v alkohole) je dnes zakazane. Ale samozrejme lekari ho pouzivaju, lebo nemaju zan poriadnu nahradu. Na opiove centra v mozgu posobi aj L-theanine, skus ci ti nepotlaci bolesti, Davka je 2 x 400 mg.

Pomahaju samozrejme aj protizapalove curcuminoidy(3 x 1500 mg curcuminoidov a 10 mg bioperinu) a boswelin, niekedy staci aj dumbier.



96

Re: bolesti dutiny ústnej

RNG napísal(a):

Na opiove centra v mozgu posobi aj L-theanine, skus ci ti nepotlaci bolesti, Davka je 2 x 400 mg.

Inak s tym Theaninom, to je dost dobry napad, uz som to niekedy cital na tomto fore, ze aj administrator fora spominal, ze mal s nim vyborne skusenosti, dobre mu to pracovalo aj proti bolestiam.

Aj sa mi tie prispevky podarilo najst, RNG a santhal pozrite tento prispevok (c.10): http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=16285#p16285 ale aj este aj v prispevku c. 12 o tom tiez spomina, takze vyskusat ten theanin nie je zly napad smile



97

Re: bolesti dutiny ústnej

Skuste a napiste. Teda aj -theanin, aj curcuminoidy a boswelin Nieco vam uz len zaberie, dufam.



98

Re: bolesti dutiny ústnej

zdravim RNG,Santhal,Pietro...citala som vas prispevok lebo mam tiez problen s dolnou sánkou(nerobil mi nik vyter ani nic podobne)...vsade kde chodim je skoro vsetko ok az u stitnej kde mi nasla malu uzlinu...bolia ma zuby spodna cast(vsetky som si dala preblombovat...mala som pocit ze si ich dam vytrhnut) pri oprave  zubov sa mi vytvorila chrasta  ktora a zmizla ale kozna tam nasla streptococca viridans...sanka je vraj ok ale niekedy mam pocit ako keby bola spadnuta(ale to je len pocit).. neviem kde sa uberat....po 4 mesiacoch bolesti mi zistili ze mam tetaniu(ale to bol podla mna aj dosledok mojho 4mes.šoku)..uz som si na to objednala aj http://www.iherb.com/Solgar-Advanced-Ca … 10....lebo primar neurologie mi dal  len neurotop +magnerot..je mi len luto ako s tebou nase zdravotnictvo zaobchadza....kazde vysetrenie trva milion rokov....citam  vase prispevky a  tajne dufam ze najdeme nejaku cestu vyliecenia..mna  boli aj sanka a mam aj tetaniu.S



99

Re: bolesti dutiny ústnej

este by som chcela podotknut ze mam 47 rokov...a mam zvyseny estragen  106,0 pg/ml a mal by byt o polovicu nizsi(mozno to ma suvis)...laky2 je moj syn...nechcelo ma zaregistroat....S



100

Re: bolesti dutiny ústnej

V tom veku uz mozes byt v prechode, kde velke kolisanie hormonalnyc hladin okrem ineho sposobuje aj zle hospodarenie s mineralmi a pre to je casta u zien po prechode nielen tetania, ale aj osteoporoza. Na pomoc je tu ale jam, co to upravi a doplnky mineralov na kosti. Na znizenie estrogenovych hladin je aj DIM, 2 x 100 mg Mozes mat aj nedostatok vitaminov D-3 a K-2, co by sa mali brat spolu s doplnkami na kosti mna ich dobru absorbciu a zabudovanie do tela
Streptococ viridians sa da znicit dost jednoducho roztokom praveho citricidalu, na vyplachy aj na pitie. Na ustnu dutinu odporucam ustne probiotika/oral probiotics, tie vytlacia skodlive mikroby a ochrania zaroven aj zuby.
Sprijemnuju aj dych a zvysuju imunitu proti chorobam horneho dychacieho traktu