101

Re: Jódová tinktúra

Presne tak. Je tam asi 4% jodu na vahu.



102

Re: Jódová tinktúra

Vdaka za doterajsie ochotne odpovede este by ma zaujimalo ohladne tinkury zbiherbu losol sa moze aj ustne  brat tak ma zaujima ci v takom istom pomere si mam davat ako keby som si davala pod pazuchu cize raz za tyzden 14 kvapiek zmiesanych s vodou a synovi tri kvapky zmuesane so 6 kvapkami vody.teda tak isto ako pod pazuchu tak isto aj ustne?rozriel je len v rychlejsom vstrebavani pod pazuchu alebo aky je v tom rozdiel pytam sa priamo len na tento losol tinkturu dakjem.



103

Re: Jódová tinktúra

Ustne nie je dobre brat naraz velke davky, lebo ti mozu znicit probiotika v crevach. Preto odporucam radsej mensie, kazdodenne.
Iosol sa neriedi 2: 1 s vodou, ale poriadne zapije, tj 3 kvapky aspon do poldeci vody.
V zaludku sa jod naviaze  okamzite na vselico, pod pazuchou hlavne na podkozne tuky/nenasytenu zlozku , kde sa udrzuje pomerne dlho  a uvolnuje postupne, tak ako to telo potrebuje.
Iosol nie je v etylalkohole, ktory rychlo vyprcha a necha suchu skvrnu, ale v glycerine, takze by flak zostal dlho mokry a otrel by sa na saty.



104

Re: Jódová tinktúra

Rozumiem a preco mam brat o 7 kvapiek (na tyzden) viac ustne  ako keby som si losol davala na kozu je to koli tomu naviazaniu?



105

Re: Jódová tinktúra

Nechapem otazku.   Jod sa berie len PRIBLIZNE, od 2 do 6 mg denne v priemere. A je jedno, ci je to transdermalne albo ustne.
Ja len osobne davam prednost transdermalnemu pouzitiu, lebo to staci raz do tydna a usetri mi to dezodor.



106

Re: Jódová tinktúra

Ahojte, je tu niekto, kto by bol ochotný mi pomôcť zohnať jódovú tinktúru? Nijako sa k nej nemôžem dostať. Veľmi mi tým pomôžete. Ďakujem!!!



107

Re: Jódová tinktúra

Dobre ste pochopil otazku to som chcela vediet ze ci je rozdiel v davkovani na kozi a ustne,ale  uz ste mi odpovedal takze dakujem:) mna pomylilo to ze predtym ste mi nadavkoval losol na kozu dve kvapky v priemere na den a potom ustne 3kvapky na den, ale mam v tom uz jasno a davam si momentalne ustne tie 3 kvapky denne .



108

Re: Jódová tinktúra

Iosol je zialbohu jod a KJ v glycerine, ktory sa neodparuje ako voda a alkohol. Takze by sa otieral na saty, ked to pouzijes na kozu. To je hlavny dovod, pre co to osobne nepouzivam, ale ovela lacnejsiu jodovu tinkturu, ktoru dnes  v USA bezne dostat v kazdom obchode , v sekcii liekov ako antiseptikum
Samozrejme ma na sebe pomalovane smrtky, co nasa FDA pozaduje na to, ale jedna sa o cisty jod, 2%) a KJ(2.5%) v roztoku vody a etylalkohole(50%), takzxe tie smrtky su tam len nanutene farmaciou, aby ludi odradili pouzivat jod celkove, mafia jedna.



109

Re: Jódová tinktúra

Takže ak som pochopila dobre ten losol som xi z iherbu ojednsla a staci mi  3 kvapky pod pazuchu za týždeň?



110

Re: Jódová tinktúra

Iosol je zialbohu forma v glycerine, ktory sa neodpari pod pazuchou a tak by si si to natrela na saty.
Jeho obsah jodu je menej nez 2 mg na kvapku, tj nestaci brat raz tyzdenne 3 kvapky. Osobne odporucam 2 az 6 mg jodu DENNE.



111

Re: Jódová tinktúra

Fajn a mozem ho teda aj vnutorne?



112

Re: Jódová tinktúra

Iosol je navrhnuty na vnutorne pouzitie.



113

Re: Jódová tinktúra

Ďakujem



114

Re: Jódová tinktúra

.