1

Téma: Kozny zapal

Ahoj RNG,

ako som uz spominal v mojich predoslych prispevkoch, trpim atop. ekzemom uz cca. 5. rok, neustale sa snazim hladat nove metody a sposoby liecby a zlepsenia stavu, tiez som uz spominal ze klasicky alopaticky sposob liecby som zavrhol uz davno, cize moja liecba prebieha vyhradne prirodnymi a alternativnymi sposobmi.

Moja otazka znie, trpim skor viac zapalmi ako "supinkami" na pokozke, problem je, ze uz asi cca. tyzden beriem kombinaciu ktoru som si sam "naordinoval" proti ekzemu - zapalu, na precistenie krvi a detox, beriem denne: extrakty z Nimby, potom extrakty z Oregon Grape korena, kapsule urcene pre kozne choroby v ktorych je kombinacia extraktov z roznych bylin (sarsaparilla, juniper berries, neem, oregon grape root, bitter sweet extract) , vit. C (1g denne), mineralnu mucku, rano + vecer psyllium a k tomu enzym Quercetin a Bromelin.

Moze sa stat ze sa ten kozny zapal tak radikalne zhorsi akonahle som zacal brat tieto doplnky vsetky? Co to moze znacit? Neviem ci je to skor jav negativny ci pozitivny, kedze z roznych studii sa mi javi, ze na to, aby sa mohli rozne rany a ci zapaly hojit, sa stav najprv prechodne zhorsi rapidne a az potom nastupi liecebny ucinok. Co myslis?

Dalsi moj krok smeruje k vytestovaniu na potravinove intolerancie, pretoze mam podozrenie ze v mojej strave sa permanentne nachadza nieco co mi skodi a pozorujem to uz dlhsiu dobu, len bez testu to nie je sanca zistit nakolko sa nejedena o prudku reakciu typu alergia, ale ma to "dozvuky" kludne aj o 3-5 dni.

Co si o tom zapale myslis?? Vopred dakujem.

Naposledy upravil: Breston (2011-01-10 11:07:01)



2

Re: Kozny zapal

Exemy su povodne nasledky zamorenia tela-alergie, kde sa telo snazi cez kozu vyhodit nieco. Po case sa na tej poskodenej kozi usadia rozne mikroby, ktore znemoznia zahojeniu a koza zacne vytvarat pod vplyvom drazdenia extra bunky, nepravidelne, nefunkcne.
Odmorovanie tela moze uviest uz zabudovane toxiny do krvneho obehu a tym zvysit zapaly v tele.
Na zapaly by som pouzival protizapalove, na zamorenie rozne enzymi, podla typu zamorenia

Potravinove alergie/intolerancie sa mozu prejavit aj o mesiace neskor, ked sa telo natolko zamori, ze zacne vyhadzovat neziaduce latky aj cez kozu a zaroven zacnu rozne histaminove reakcie veduce k zapalom.
Pri odmorovani tela treba adresovat nielen odmorenie enzymami, ale napr aj precistenie pecene(vid temu pecen) ktorej funkcia je prave odmorovat a vyhadzovat neziaduce latky do zlce. Zlc sa ale zialbohu zvacsa reabsorbuje, preto treba brat plno mikrovlaknin, ktore ju do seba nasaju a vynesu aj so zamorenim von.



3

Re: Kozny zapal

RNG a ake produkty (iHERB) doplnkove by si este odporucil na podporu travenia (cistenia criev), pecene a liecby zapalov?? Vopred dakujem.



4

Re: Kozny zapal

V prvom rade silne enzymi, ako napr Platinum Digest z firmy NOW.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=0
Pouzivaj pravidelne psylium na cistenie criev, najma ked pouzijes protokol dr Berksona(pozri na temu pecen), aby ti absorbovala a vyniesla von z tela vylucenu zamorenu zlc.Jednotlive zlozky protokolu najdes aj v iherb.

Na zapaly treba hlavne enzymi(zamorenie v tele vytvara zapaly) ale pomocne na potlacenie je napr 3x1500 mg curcuminu s bioperinom(intenzivna davka),,hlavne pri klbovych zapaloch, ktore doslova skripluju ludi.
Ja osobne kupujem curcumin zo Swansonu, ktory ma lacnu a silnu zmes
http://www.swansonvitamins.com/SWH084/ItemDetail?n=0
Iherb ma
http://www.iherb.com/Life-Extension-Sup … /6700?at=0



5

Re: Kozny zapal

Ahoj RNG,

po nejakej dobe sa opat hlasim, tak uz mam za sebou usepsny test potravinovej intolerancie. Vysli mi intenzivne cele vajcia, kesu, mandle, stredna reakcia bola na psenicu, raz, kvasnice, co som teda zostal riadne prekvapeny! Caka ma uprava jedalnicka, momentalne vsak uzivam tie doplnky ako som uz spominal, Kvercetin + Bromelin, ...atd.

Teraz cakam dodavku z herbu, mam tam asi 10 veci na vyskusanie, je tam B-komplex 100, MSM, Curcumin, D3 5000 IU, Zralocia chrupavka, Alfa Lipoicka kyselina, a este nejake veci tak uvidime co ako zareaguje.

Je zvlastne ze uz to trva nejaky cas, cistim sa Nimbou a inymi vytazkami, napr. aj z Oregon Grape Root, Sarsaparilla a pod. ale ekzem vytrvava a vytrvava, zapal v kozi stale je, svrbenie taktiez, a to ze u nas v hlavnom meste ani takmer nesvieti slnko mi na stave moc neprida. Dnes idem skusit navstivit solarium s UVA + UVB lucmi lebo dobre slnko mi uz neskutocne chyba po tej tuhej zime co sme tu mali (niekedy uz som skutocne v stadiu kedy by mi vela nechybalo aby som sa zobral a odisiel niekam do krajiny s teplym typom podnebia)

Kedze alopatickej liecby som sa vzdal, to znamena ze musim teraz znasat nasledky zhorseneho stavu, a nechcem proste siahat na tie silne hormony. Horsi stav mi trva uz od asi zaciatku decembra, odkedy zacali tuhe mrazy, myslis si ze moze ist o prechodne zhorsenie stavu (liecebna kriza) alebo nieco podobne? Preco sa uzivanie tychto viacerych doplnkov ani po cca. 2-3 tyzdnovom uzivani neprejavuje na pokozke, ba stav sa zhorsuje, aj ked vsetky kombinacie co beriem su urcene prave na kozne dysfunkcie, poruchy a choroby?

Vopred dakujem za Tvoj nazor!

Naposledy upravil: Breston (2011-01-18 13:14:40)



6

Re: Kozny zapal

V zime je najma problem s vitaminom D-3, ktory telo potrebuje na vseliake procesy.
Ale pokial si telo neodmoris od latok, co nevie spracovat(vid alergie na to) tak nemozes cakat zlepsenie stavu
Takze enzymy na lepok(gluten), poriadne silne enzymi s mnohymi zlozkami, hlavne ale  na rozne bielkoviny(proteolyticke) a podla moznosti sa vyhybat kesu a mandliam, to by som riesil radsej takto.
Mozno silnejsie enzymaticke zmesy ti pomozu aj s tym, ale by som na to nepocital.
Co sa tyka lepku, pozeraj na potraviny ktore ho nemaju,, lebo tie enzymi na lepok su len ciastocne ucinne.
Tj vyhybaj sa podla moznosti produktom z psenice, razi, ovsa a radsej jedz  kukuricne, ryzove, quinoa, chia a bezlepkove.
Viem, nie je to lahke, ked tolko produktov je zalozenych na beznych zrninach ako psenica raz jacmen a ovos. Ale ked ich tvoje  telo nevie spracovat, tak je lepsie sa im vyhnut a ak sa ti do tela nahodou dostanu v mensom mnozstve, snad ten enzym na lepok ti v tom dostatocne pomoze.

Naposledy upravil: RNG (2011-01-18 13:40:44)



7

Re: Kozny zapal

RNG,

ako sa dá na ploskách nohy - nohe, zbaviť plesne Trichophyton interdigitale, ani neviem čo to je?


Ďakujem



8

Re: Kozny zapal

Plesen ako kazda ina, dost casta najma medzi prstami na nohe.
Namiesaj si antifungalny krem, asi 5% oreganoveho oleja do akehokolvek kremu, alebo najlepsie do kokosoveho oleja.



9

Re: Kozny zapal

RNG,

ďakujem a pomohlo by aj citricidal 5% a vo fľaštičke s rozprašovačom striekať 3 x , alebo nie.
Radšej oregano?

Ďakujem



10

Re: Kozny zapal

Aj citricidal je na plesne ciastocne ucinny, ale nie ani zdaleka tak silne ako oreganovy olej.



11

Re: Kozny zapal

RNG,

neodporučil by ste mi nejaký oreganovy olej tekuty z IHerb, na pliesne, lebo asi nie je jedno obsah carvanoolu a hmotnosť???

Ď

Naposledy upravil: Mik (2015-04-12 18:44:56)



12

Re: Kozny zapal

Cisty oreganovy olej, nezriedeny mas napr tu
http://www.iherb.com/Now-Foods-Essentia … &ic=21
pred pouzitim musis zriedit aspon na 1/5 tej koncentacie.
Alebo skus tuto uz zriedenu zmes,roznych aromatickych,  co si mozes davat priamo na kozu
http://www.iherb.com/Now-Foods-Essentia … &ic=21



13

Re: Kozny zapal

RNG,

chcem používať na nohy aj nechty oreganovy olej na pliesne, no trochu mám chaos.
tento je čistý?

http://www.iherb.com/Now-Foods-Essentia … &ic=21

Radšej by som používal niečo riedené priamo na plosku nohy a nechty, odporučíte mi nejaký ?

Ďakujem



14

Re: Kozny zapal

Tvrdia ze je cisty, Ale nespecifikuju, kolko ma ucinnej latky=carvacrolu. Zried ho na 5% na pouzitie na nohy a nechty Mozes pouzit akykolvek olej, ale osobne odporucam najma kokosak.