1

Téma: travenie, candida, cievy

Mily RNG, opat ta chcem poprosit o radu. Kedze moje problemy zahrnaju toho viac, vobec netusim, kam to napisat, tak to tu skusim zhrnut spolu, ak mozem.
Som mamicka, co dojci a radil si mi v teme rakovina, ako jej predchadzat, vycistit sa a pod., lebo mam zdravotne problemy a lekari uvazovali aj tymto smerom. Nakupila som si uz nejake doplnky, cakam na dodanie.
Postupne citam forum a zistila som, ako si mi aj pisal, ze mam zrejme malo kyselin, enzymov a pod., lebo to vsetko zacalo zlym travenim, hnackami, nafukovanim a pod. Objednala som si enzym pankreatin entericky pokryty, rozne vitaminy, betaglukany a pod., ale objednala som aj betain HCL, skusim to aj s nim, kedze asi bude potrebny. Ale teda mam si k tomu dokupit aj kalinat, ak som dobre pochopila? No a dalsia otazka k tomu traveniu, ak budem brat entericky pokryty pankreatin kvoli cisteniu, netreba mi brat este nejaky iny enzym, nepokryty, na travenie? Ak ano, tak s nejakym rozostupom? Celkovo v tych casoch, kedy co brat sa zacinam uz stracat, robim si zapisky, ale uz je toho tak vela, ze hroza.

Dalsia vec je, ze popri vysetreniach, co som teraz absolvovala, mi vo vytere z mandle nasli v nej candidu. Z coho usudzujem, ze ak je na mandliach, v crevach jej bude neurekom, mozno aj to mohlo zapricinit traviace tazkosti, ich zhorsovanie. Tak som si objednala candex, oreganovy olej (toho sa trosku bojim, kvoli mojej HIT, vraj to byva problem), citricidal na hoogle uz nemaju, ten pravy, takze zatial nic, mam doma este nejake slabe GSE tablety. Jem kokosovy olej, spravim 2-3 tyzdnovu protikandidovu kuru, ked mi pripravky dorazia. Otazka je, ci sa toto vsetko mozebrat zaroven s tym vyssie popisanym na cistenie a travenie?

No a dalsia vec, co ma trapi, su velke modriny na nohach, je ich dost, netusim ani kedy sa spravia. Nasla som tu info, ze je to zo slabych ciev a popisala som si doplnky, co treba poobjednavat. Akurat, tie veci na cievy, to vsetko mam objednavat zvlast? Teda rutin, hesperidin, diosmin, vinopectine, husperizine A? Lebo ja mam pocit, ze takto budem jest denne pomaly 100 tabliet a zacinam mat z toho obavy sad Zaroven odporucas serapeptazu, tu mam este doma, lebo som pouzivala na prinosne dutiny, mam 120000 IU. Kolko jej brat v tomto pripade, ked mam stale tie modriny? Nemoze uskodit take riedenie krvi? A zase to vsetko mozem brat spolu, s vyssie spominanym?
Zaroven ma na zadnej strane stehna nieco boli, akoby vnutri, neviem to lokalizovat, ci v svale, zile alebo co, ale uz to trva asi tyzden. Stale si to tam nahmatavam, nic necitim, len to proste pobolieva. A z toho, ako si to nahmatavam, tak samozrejme sa mi tam uz spravili modriny, pritom netlacim, ani nic. Vobec neviem, akym smerom sa uberat, co to moze byt.

Plus este jeden problem, dnes v noci som sa zobudila s trpnutim prstov, bolo to neprijemne. Nemala som nic prilahnute, lezala som na chrbte. Viem, ze toto sa neda len tak diagnostikovat, ale ci spolu s tym, co tu uvadzam, ti nieco nenapada. Zaroven mam niekedy pocit stazeneho dychania, to neviem, comu pripisovat, ci traveniu alebo ieco ine, vobec netusim. No a mala som to aj v noci, pri tom trpnuti prstov. Po chvili to preslo, po niekolkych minutach.

Dakujem velmi pekne za radu, som uz nestastna z toho, do akeho stavu som sa dostala, ze uz ani neviem, co skor riesit.



2

Re: travenie, candida, cievy

Entericky pankreatin sa rozpusti az v crevach tj malo pomoze na travenie, ale vela na cistenie tela.
Pancreatin entericky nepokryty robi opak, hodne pomoze traveniu a malo cisteniu tela.
Trpnutie prstov moze byt zo zlej cirkulacie krvi, co je dost bezne, ked si necistis cievy lecitinom a neriedis krv nattokinazou alebo serrapeptazou. To moze viest az k tvoreniu krvnych zarazenin(tromboza) porazkam infarktom a zlyhanim nedokrvenych organov. Zialbohu na to zomiera vyse 1/2 ludi, takze to treba adresovat.
Strodoeuropsky syndrom vyssej zrazanlivosti krvi  je dost bezny.
Ja ked citim tlak na plucach tak si hned hodim 2-3 kapsulky nattokinazy. Lebo to moze byt zrazenina v plucach=trombofilia.
Serrapaptazu beriem pravidelne aspon 2 krat  denne 120 000 IU.



3

Re: travenie, candida, cievy

Dakujem. Dala som si teda serrapeptazu, kolko jej za den mozem vziat maximalne? Ked teraz citim taketo problemy? Zaroven by som s tym zasla k lekarke, pre istotu, na vysetrenie, tak ak by mi napriklad chceli brat krv na zrazanlivost ci co sa to berie, tak ta serrapeptaza to asi ovplyvni, ze?
Objednala som aj nattokinazu, ale dorazi az o cca dva tyzdne, uvidim, co dovtedy, snad vystacim so serrapeptazou.



4

Re: travenie, candida, cievy

Na serrapaptazu odporucam az 3 x 120 000 IU a to ti samozrejme ovplyvni priaznivo zrazanlivost. Takze ked chces vediet, co ti samo telo je schopne spravit, pred krvnym testom na zrazanliviost neber serrapeptazu aspon 2 dni Al;ebo ked si chces skontrolovat, ako ta serrapeptaza pracuje, tak ju ber aj pred odberom krvi, aby si vedela, ako to posobi na zrazanlivost.



5

Re: travenie, candida, cievy

Dakujem, beriem preventivne teda 3 tobolky serrapeptazy... ale dnes mi tak napadlo, ci to nemoze suvisiet s pondelkovou kolonoskopiou. Lekarka mi dala klystir na doma, a to YAL, davala som si ho v nedelu vecer a v pondelok rano. Problemy s trpnutim sa objavili v noci z utorka na stredu, stale to trva, v noci je to najhorsie, trpnu mi ruky, nohy.. ked sa cez den hybem, je to lepsie. Niekedy mam pocit nedokrvenia, stuhnute konce a studene, az bolestive. No a v pribalovom letaku je napisane medzi neziaducimi ucinkami, ze moze vyvolat napr. poruchy cinnosti srdca alebo potom problemy so vstrebavanim horcika a draslika, co ak si dobre pamatam, tak prave horcik a draslik byva nedostatocny pri tetanii, kora je spojena aj s trpnutim koncatin. No, vobec to spolu suvisiet nemusi, ale teda aj moze, asi by som to mala hlasit lekarke...

A este by som ta poprosila o info, ci tento enzym by bol vhodny na travenie http://www.swanson.sk/p/352/za%C5%BE%C3 … nz%C3%BDmy aspon na zaciatok, kym pridu tie z iherbu, objednala som ich iba vcera. No a kedze to chvilu trva, kym dojdu, tak hladam nieco zohnatelne na SK, co by mi vedelo rychlo prist a na ten uvod postacilo ako nahrada. Lebo ja sa proste neviem najest normalne, bud som stale hladna alebo ked sa konecne najem tak, ze hlad pominie, tak zas som aspon dve hodiny ako balon, nafuknuta, tazi ma v zaludku. Betain HCL by mi mal prist kazdu chvilu, tak by som to potom brala spolu.

Naposledy upravil: schnauzee (2015-02-07 23:02:49)



6

Re: travenie, candida, cievy

Ja neviem, co vselico lekari pouziovasju, asle mozes si byt ista, ze prakticky vsetko, co pouzivaju ma rpozne skodlive postranne ucinky, lebo ich ucia pouzivat vynimocne patentovane farmaceutika. A na to, aby si dostala patent musis dokazat, ze nic take pred tym nikde neexistovalo a ze ty si bol prvy, co si to vyrobil. Tj jedna sa o neprirodzene latky a teda celkove zamorenie pre telo aj celkove pre prirodu.  Ten enzym je OK, len trosku slaby, lebo obsahuje len 1 gram pancreatinu(4 x 250 mg) a ostatnycy je tam len ukazkovo.
Serrapeptaza sa pouziva ako cistiaci enzym, odhlienovac a na riedenie krvi a rozbijanie krvnych zrazenin.
Tj nie je to zmes roznych enzymov, ako je napr pancreatin, co mozno pouzivat na travenie roznych latok v potravinach.



7

Re: travenie, candida, cievy

Ano, to je cista pravda s tymi lekarmi a ich chemiou, preto ja sa vzdy najprv vsetko snazim riesit inak, ak sa da. Nie vzdy si viem hned poradit, preto som rada, ze tu takto radis ludom. Aj mojho maleho syna liecim vzdy prirodne, snazim sa chemii vyhnut oblukom. Nastastie, aspon detsku lekarku mame taku, ktora je naklonena prirode, doplnkom a pod., takze sa k nej nebojim chodit. Horsie je to so mnou, lebo kam pridem, tam pocuvam len nazory lekarov, ktore sa mi vcsinou nepacia... preto som sa im dlho dlho vyhybala, ale teraz ma moj stav donutil k nim zase chodit, hlavne mi ide o diagnostiku. A veru mi nenapadlo, ze by jeden obycajny klystir mohol aj taku skodu narobit.. ale zial, aj to je len chemia, takze preco nie, hm.
Tak si asi objednam ten pankreatin zo slovenskeho swansonu, aspon na ten tyzden cca, kym mi dojde lepsi z iherbu, nech uz aspon s niecim zacnem. Serrapeptaza viem, ze je na to, co popisujes, tu som si kupila v minulosti kvoli vecnym zapalom dutin a zahlieneniu.. vediet tak o tychto doplnkoch a "metodach" skor, iste by som sa aj vyhla operacii prinosnych dutin, co som absolvovala pred styrmi rokmi. Zial, vtedy som este bola dost slepa...

Este sa opytam na uzivanie roznych doplnkov, co mi terazdochadzaju. Rozumiem spravne, ze rano si mam dat nalacno kalinat cca 1/2 kl, potom po 1,5-2h mozem jest. S tymto jedlom uz potom mozem naraz zobrat entericky pokryty pankreatin, aj pankreatin na travenie aj betain HCL? Plus s tym spolu mozem aj oreganovy olej a candex a serrapeptazu?
A kedy brat betaglukany, ked ma byt medzi candexom a betagluk. velky odstup? neviem to akosi napratat do denneho rozvrhu smile
A ostatne vitaminy, antioxidanty a pod. je uz jedno, kedy vezme, ak som dobre pochopila.

Naposledy upravil: schnauzee (2015-02-09 14:36:53)



8

Re: travenie, candida, cievy

Candex mozes brat len raz denne, aj betaglukany mozes brat naraz vacsiu davku.Ked si das betain HCl, tak uz 15 minut po tom mas zaludok dost kysly, aby sa ti tam entericke kapsule nahodou nerozpustili.



9

Re: travenie, candida, cievy

Aha, takze potom entericke kapsule nebrat s betainom HCL? Fuh, sa to zamotava smile Tak ako najlepsie rozvrhnut konkretne tieto pripravky - kalinat, entericky pankreatin, candex, serrapeptaza, oreganovy olej? Tieto su tusim vsetky entericky pokryte.. mam dat kalinat, o 1,5h tieto entericke a o dalsi nejaky cas betain HCL+ enzym na travenie? Ale to zatial umriem hladom, hlavne ked ma moj drobec zatial rano kvalitne vycicia smile



10

Re: travenie, candida, cievy

Nie, kyseliny zoberies najskor, aby si si okyslila zaludok a aby sa ani nahodou teda entericke kapsule v nom nerozpustili.
Oreganovy olej je silna korenina a drazdi usta/pali, hrdlo a zaludok, preto je najlepsie ho brat v enterickych kapsuliach, ktore sa rozpustaju az v alkalickom prostredi criev.
Takze kalinat skoro rano, o hodinu a pol kyselinu a za tym 15 minut vsetky entericky pokryte s jedlom a nepokrytym pancreatinom na travenie.
Kalinat ani nemusis brat, pokial neberies privela kyselin.
Neboj sa nezomries od hladu!



11

Re: travenie, candida, cievy

Ahaa, jasne, uz rozumiem, zle som to pochopila s tymi kyselinami, materska demencia :-D a oreganovy olej mam tie entericke kapsule. Dakujem za objasnenie, hned mam mensie obavy smile

Dnes mi napadla dalsia otazka k tomu trpnutiu ruk, noh... beriem aj serrapeptazu, ale to trpnutie sami postupne dostalo do takej formy, ze  sa normalne v noci zobudim na to, ako mi je nedobre a ako sa zobudim, tak citim, ze nohy, ruky mam take tazke a po prebrati citim v nich cirkulaciu, tiez v hlave. S niecim to suvisiet musi, ale vobec netusim, ze s cim. Ked som to povedala svojej obvodnej, tak ma hned zastavila, ze uz sa velmi pozorujem a zacina sa na mne prejavovat nejaka depresivna porucha... no, neviem, ja si to nemyslim... ale to trpnutie a taky neprijemny pocit v koncatinach mavam aj cez den, len nie taky vyrazny, ako v noci.. a mam pocit, ze v lahu je to horsie, teda ze prave, ked lezim, sa to zhorsuje a preto sa potom zo spanku budim. Minulu noc mi az zle bolo z toho, tak vseobecne, hrozny pocit. A tuto noc som konecne viac pospala, rano som sa zobudila, citila som sice ten pocit, ale ovela miernejsie a hlavne som prespala noc konecne po niekolkych dnoch.
Uvazovala som aj, ci to nejako nemoze suvisiet zo stravou, ze sa to zhorsuje pri nejakej konkretnej potravine, resp. druhu otraviny. Teraz a snazim dodrziavat protikandidovu dietu, takze nejem velmi sacharidy, ale prave pred tou hroznou nocou som si dala ryzu natural, trosku, uz som nevedela, co zjest. Ale zas aj ked nejem nic sacharidove, tak to citim. No hlavne by ma zaujimalo, ci by to nemohlo byt nejake priotravenie, kedze som jedla cca 2 tyzdne horke marhulove jadierka. Nejedla som ich vela, tych 5-8 ks na den, ale zas vseobecne som pomenej jedla, lebo mam teraz tie traviace problemy a prave kvoli nim ci mi to nejako nemohlo uskodit. Plus jem kazdy den mandle, lebo vela druhov orieskov nemozem, tak aspon nieco, ako rychlovku, ked nieco potrebujem zobnut.. ale vzdy vstanem s tym, ze len jednu hrst si dam za den a vecer ich mozem pocitat aj na oboch prstoch ruky... zjem ich dost, je to katastrofa. No a v mandliach je ten B17 tiez v mensom mnozstve tusim. Tak ci som si nemohla nieco privodit sama, svojim nerozumnym konzumovanim... inak fakt neviem, co s tym, lebo je to velmi neprijemne a neviem, ako to riesit. Navyse mam dost nizky tlak, co som vzdy predtym mavala ukazkovy.



12

Re: travenie, candida, cievy

Trpnutie=tetania je nedostatok mineralov. Tehotnym a tiez kojacim matkam radim brat mineralove doplnky na kosti, lebo dieta nemilosrdne rabuje mineraly potrebne na svoju kostru z matky.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … l&ic=1
pripadne aj extra D-3 a K-2 na lepsiu absorbciu a zabudovanie do kostry , tj tvojrej aj dietata.
A radim aj brat napr Krill olej ako zdroj EPA a najma DHA, na vyvoh nervovej sustavy dietata a, tiez matky a EPA je zaroven ako aj D-3 protidepresne.

V sladkych mandliach nie je vobec B-17 takze sa neobavaj ich jest, neobmedzene, pokial ich vies stravit. Su vyborny zdroj roznych mastnych kyselin a tiez kalcia na kosti.

Snaz sa solit zmesou KCl a nerafinovanej morskej soli, nieco podobne najdes v soli so znizenym obsahom sodika, kde polovica sodika je nahradena draslikom. Nedostatok draslika vyvolava unavu, a tiez prispieva k tetanii, najma krcom v prstoch na nohe a lytkach.

Naposledy upravil: RNG (2015-02-11 20:31:40)



13

Re: travenie, candida, cievy

Ano, tieto pripravky som si poobjednavala, uz mam dokonca vacsinu z nich doma, postupne pridavam. No podla testov z krvi mam vsetky mineraly uplne v poriadku. Testovali to dvakrat. Malo mam akurat B12, to som si tiez objednala uz, sublingual. Ale to trpnutie sa stale zhorsuje, je to take zvlastne prudenie v tele, niekedy mi to pripomina vnutorny tras, niekedy prudenie predtym zastavenej krvi, niekedy klasicke trpnnutie.

Na D3 si chcem dat spravit test, len musim ako samoplatca. Brala som dlho vysoke davky, tak by som sa zas nerada predavkovala.. brala som viac ako 5000IU. Tak chcem najprv vediet, na com som a tak nazad nasadim.

Tak ok, ked v sladkych mandliach B17 nie je, som sa upokojila.. a z tych par ks marhulovych jadierok denne by nehrozilo pripadne priotravenie, ked je travenie riadne posramotene?

Na tu sol sa chystam, uz som si tu ulozila navod, ako ju vyrobit, co si kupit, len musim cakat na peniaze, lebo rodicak som minula na nakup doplnkov vsetkeho druhu. Zatial mi dorazila asi polovica toho, co som naobjednavala a uz mam zapratanu jednu policku v skrinke smile



14

Re: travenie, candida, cievy

Otrava z kyanidov je len pri dostatku kyselin ked HCl vytlaci kyselinu kyanovodikovu z B-17.
Na to by si ale musela zjest aspon 20 jadierok a otrava sa prejavi ocervenenim a zvysenou teplotou, a divnymi pocitmi v hlave, na stastie trva len asi hodinu, lebo zatial pecen vyluci protipatky proti tomu. Poznam to dobre, lebo moja zena raz siahla po marhulovych semienkach zjedla z nich 2-3 hrste a dostala to poriadne!. Uz som si myslel, ze ju musim odniest napohotovost, na stastie to zacalo rychlo ustupovat. Ziadne nasledky to ale na stastie permanentne nema.
S vitaminom D-3 treba brat ak K-2.

Trpnutie a nervove bolesti mozu byt aj z viralnych utokov na izolaciu nervov, myelin.Mnohe virusy nosime permanentne v tele a pri oslabeni sa prejavia, potvory, najma napadnutim nervov, vystelkov organov a podobne a vobec sa nemusia prejavit navonok.



15

Re: travenie, candida, cievy

O tej otrave kyanidmi som citala ale aj o inom druhu, o postupnom otravovani malymi davkami a to ze sa prejavuje inym sposobom. Okrem ineho tam bolo zle okyslicovanie alebo nieco podobne, no uz si to nepamatam... ale tak hadam to fakt so mnou nesuvisi.
K-2 ku D3 uz mam doma, predtym som ale nebrala, nevedela som o tom.

Posledne dva predosle dni boli u mna celkom ok, co sa tyka jedenia, vcera vecer to uz bolo horsie, uz som citila, ze cosi zas prestava fungovat. Rano som si spravila zeleninovu stavu a potom zjedla klasicky nejake mandle. Dala som si aj traviace enzymi, 2g pancreatinu. Neviem, kolko by som mala brat s jedlom? Dnes som skusala prvykrat, prave mi dorazil ten zo Swansonu, co je slaby, ale zatial, ako alternativa, kym dojde z iherbu. No na obed som stale citila pocit plnosti, brucho odute, nejedla som. Teraz podvecer som uz citila kadeco, vravim si, ze by som nieco mohla zjest, no nejak divne som sa stale citila. Dala som si jednu lyzicku zeleneho jacmena a ze uvidim, co potom a to bola chyba. Za par minut som to vsetko vyvratila, spolu s kyselinami a doteraz ma este obcas napina a boli zaludok, obcas este vyvratim nieco kysle. Citim sa hrozne. Posledne skoro dva tyzdne ficim uz takmer len na zelenine, obcas nejaka strukovina alebo kus masa kuracieho, domaceho, len asi 3x som si dala obilninu ako pohanka ci ryza natural, lebo sa snazim drzat protikandidovu dietu. Vcera mi dorazila vacsina doplnkov z iherbu, ktore chcem zacat brat, ale chcela som postupne zavadzat, aby keby nejaka reakcia bola, nech viem, z coho. Ale to moje travenie ide dolu vodou. Kym pred mesiacom som mala taketo problemy pri ovela vyssich davkach jedla a po tazsich jedlach, dnes mam problem uz aj s tou zeleninou. Je mozne, ze sa mi to pomocou enzymov a kyselin napravi? Mikrovlakniny a probiotika beriem uz vyse tyzdna.



16

Re: travenie, candida, cievy

Nuz ja po tych viralnych utokoch musim brat uz s kazdym jedlom 2 az 3 kapsule betainu HCl.
A to nema niz spolocne s tym co jem. Kyseliny musim mat dostatok na to, aby mi v zaludku nekvasilo a nehnilo jedlo
A samozrejme cim viac jedla a pitia, tym viac kyselin musim zobrat, aby bola kyslost zaludka aspon pod PH 4 Takze sa snazim s jwedlom nepit, aby som si nerozriedil kyseliny a teda aby sa mi nerozmnozovali v zaludku rozne mikroby.



17

Re: travenie, candida, cievy

Tak skusam kyseliny, jedna tbl betain HCL mi bola malo, beriem dve, ale aj to sa mi zda niekedy malo, asi by som mala zvysit.. hlavne teda, ja sa citim stale hladna, ked sa uz konecne aj najem tak, aby som bola syta, tak mi to uz zas netravi.
Mam este par otazok k tym doplnkom, ocislujem, nech je to prehladnejsie

1. Betain HCL mozem brat 3x denne, s hlavnymi jedlami len alebo aj mimo toho este? Cize napriklad s olovrantom ci desiatou po aspon jednej tablete.. lebo ked si dam jablko plus nejake oriesky alebo nieco proste mensie da olovrant, lebo som priserne hladna, tak mi to potom vobec netravi.. 3 jedla denne su mi malo, ale zas neviem, ci to uz nie je vela kyselin, brat to castejsie
2. Moze sa kalinat zarobit napriklad vecer a vypit rano? Alebo tam z toho nieco vyprchava, ze to nema zmysel?
3. Ak by som miesto kalinatu brala Alkalife, tak ak som dobre pochopila, to mozem brat s kyselinami naraz s jedlom? A za kazdu tbl. betainu hcl mam brat jednu tbl. alkalife, cize ked si dam denne povedzme 6 tbl. betainu, tak aj 6 tbl. alkalife?

4. este by som poprosila o info, ci by sa dalo nejak dietatu - 2.r., doplnit probiotika, ci su nejake napr. kvapky alebo pod., co je naozaj ucinne, lebo tabletu mi este neprehltne
5. nesladeny ovocny koncentrat je mozne zohnat niekde? casto to spominas, asi to bude aj dobry zdroj antioxidantov, ci nie?

Vdaka za odpovede



18

Re: travenie, candida, cievy

1. N uZ aj ja mam problem okolo toho, ci to nie je priovela kyselin, ale na vyber nemam, ked ich nezoberiem, tak za 2 hodiny mam pokazeny zaludok a ked zjem viac masa tak aj otraveny zaludok. A samozrejme potom aj creva.
Obcas sa snazim alkalizovat a to enterickymi tabletkami, aby sa nerozpustili uz v zaludku, a tym ma obrali o este viac kyselinn ale az v crevach, kde sa kyseliny aj tak musia neutralizovat , alebo vylucit.
2. kalinat nemoze vyprchat.
3. S tym esteexpwerimentujem aj sam, ale treba si uvedomit, ze kyseliny treba dat najprv aspon 15=20 minut pred enterickymi alkaliami. Lebo ked nemas ziadne kyseliny v zaludku, tak sa ti rozpustia tie entericke tabletky uz v zaludku.
4. nie su ziadne detske probiotika, aj ked predavaju probiotika pre deti. Tie iste probiotila, co su dobre pre dospelych su dobre aj pre deti.  Treba najst mikroenkapsulovane alebo kyselinovzdorne a tie sa daju otvorit a nasypat do jedla. Koncentraty sa vyravbaJU zo vsetkycyh ovoci a na predaj sa riedia vodou a pridava cukor. Ale mozno kupit aj tie koncentraty bez prisladenia a bez platenia za hromadu flias a vody
http://www.iherb.com/search?kw=fruit+ju … ntrate#p=1



19

Re: travenie, candida, cievy

Dakujem pekne za odpoved. Snazim sa dodrziavat vsetko, co sa tu docitam, ale stale mi je horsie a som uz zufala sad hlavne absolutne nevladzem drzat s krok s mojim drobcom, to je na tom najhorsie.

Vcera sa mi stala taka vec, ze som sa vecer najedla, zeleninovy salat s cicerom (kvoli protikandidovej diete), brala som nejake doplnky pocas jedla, stale po par dnoch pridavam nieco nove, kvoli pripadnej reakcii som nedala vsetko naraz. No a vcera som pridala zinok, tento http://www.iherb.com/Now-Foods-Zinc-Gly … l&ic=3 a potom som mala prisernu reakciu, krute krce v crevach, ako ked som v minulosti mala zachvaty HIT a potom ma asi hodinu prehanalo na zachode, s tymi katastrofalnymi krcami. Az kym zo mna nevysla aj ta vecera, co som predtym zjedla. Neviem, cim to bolo, ci to suvselo s jedlom, na obed som mala aj par kuskov morcacieho masa, domaceho, ale aj tak mi maso velmi zle travy, aj ked si dam 3 tbl. betainu HCL a dost enzymov na travenie, aj tak to nie je ideal. Tak ci to k tomu prispelo.. ale zaroven som pridala ten zinok, tak teoreticky by to mohol byt tiez dovod. Navyse som v zlozeni potom precitala, ze obsahuje vceli vosk, ja som alergicka na med, tak ci to tiz nemoze nejak suvisiet. Neviem, co teraz robit, bojim sa uz vziat dalsiu tbl., pretoze toto uz fakt zazit nechcem. Pripadne uvazujem objednat tento zinok http://www.iherb.com/Now-Foods-L-OptiZi … psules/738 je tiez vhodny? Neobsahuje vcely vosk.

Zaroven ma stale viac trapi uz spominane trpnutie ruk, noh, momentalne najviac noh. Vsimla som si, ze najhorsie je to po jedle, resp. akoby v case travenia. Moze to nejak suvisiet napr. s kandidou? Ze je uz tak rozmnozena a postihnute cele telo, ze mi robi takuto sarapatu? Dnes som nedokazala zjest takmer nic, po tom vcerajsom "zachvate" a tak som si dala kukuricne suchare a pohankove vlocky, absolutne nevhodne co sa tyka kandidy, ale nevedela som si uz pomoct. No a dnes po tomto jedle to trpnutie v nohach bolo este extremnejsie, ako inokedy. Inokedy jem prevazne zeleninu, strukoviny, malo masa, lebo ako som pisala, mam problem s jeho stravenim, napriek doplnkom. No som uz z tej diety zufala, lebo dojcim maleho, pre ztraviace tazkosti uz dlhodobo chudnem, no teraz mam pocit, ze som uz iba ako vesiak na saty, uplne vychrtnuta, co som nikdy nebola. A neviem sa pohnut, lebo viac jest mi nejde, sacharidy kvoli kandide obmedzujem. Jedla som kokosovy olej, ale uz mi je vzdy po nom zle, tak aj ten teraz neviem do seba dostat. No stve ma ta kandida riadne..



20

Re: travenie, candida, cievy

Ja mozem opakovat iba jedno: travenie je vec dostatku kyselin , roznych enzymov, mikrovlaknin a probiotik. Kym sa to vsetko v crevach neupravi, pri dostatku kyselin a enzymov, tak nemozes mat dobre travenie a samozrejme ked nemas obsadene creva probiotikami, ale skodlivymi mikrobami, tak sa ich telo snazi vyhodit hnackami, co ta samozrejme velmi oslabuje.
Surova zelenina, najma listova je silny zdroj mikrobov a ked nemas dost kyselin v zaludku, tak to tam zacne kvasit , hnit a podobne a neskor zamori creva. Tak ju aspon sterilizuj krqatkym povarenim, blanchnutin(pomorenim v sitku do vriacej vody)  a podobne.
Samotna zelenina nema dost kalorii, ked nejes sacharidy,  maso ani tuky, tak nemozes dostat dost kalorii na normalnu funkciu tela, toboz ked si oslabena dojcenim.
Az by si mala byt prilis oslabena, tak si zozen aspon colostrum a ber ho vo velkych davkach 20 gramov praskoveho najmenej, pokial  nezosilnies.
Ja som zobral vcera s vecerou 5 betainov HCl, lebo 3 mi nestacili, musel som 2 dobrat. Ale jedol som plno masa, takze som to zrejme potreboval.



21

Re: travenie, candida, cievy

Jasne, to travenie sa musi dat dokopy.. ale dnes mi bolo ovela lepsie, jedla som zeleninu, strukoviny a dokonca aj trochu pohanky, vsetko bolo ok, az na zase reakcie hlavne po tej pohanke, kedy mi zacali brniet ruky, nohy, dlane horuce a cervene. To iste bolo den predtym po inych sacharidoch.Citim, ze je vo mne nieco, nejaky problem, ale neviem, ci sa mam uspokojit s tym, ze to bude vsetko kandida alebo to mam nejak riesit inak.. ked lekari zaujem nemaju, ak ziadam nejake vysetrenie, uz ma len presviedcaju, ze si namyslam.. najhorsi je ten stav v noci, ked sa preberiem na to, ze mam akoby "priskrteny" krvny obeh a chvilu trva, kym sa to rozbehne. Staci, ze lezim v nejakej polohe, nemusim si na nic tlacit, najhorsie je to s hlavou.

K tej protikandidovej kure sa chcem opytat, ci sa potom candex moze brat aj dlhodobejsie v tej velkej davke, 2x2 tbl? Cize aj o tych 2-3 tyzdnochprisnej diety?

Este ta poprosim, mozes mi povedat, ci zinok, co som uviedla v predoslom prispevku http://www.iherb.com/Now-Foods-L-OptiZi … psules/738 , je ok. Chcem radsej skusit druhy, lebo  predsa len sa obavam, ze to, co sa udialo, mohla byt alergicka reakcia na vcely vosk. Podobne reakcie mam na med.

A vratim sa este k tomu, ako som sa pytala na probiotika pre syna.. cize ak mam doma tieto http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=3 , tie su kyselino aj tepluvzodrne, tak mu ich mozem dat, vysypane do jedla, ano? Celu tobolku 1x denne?

Dakujem



22

Re: travenie, candida, cievy

Candex mozes brat hociako dlho, to je len enzym co pomoze rozkladat celulozu a hemicelulozu. Ked ho pouzivas na candidu,l tak s tym nejedz ziadne zeleniny alebo latky obsahujuce celulozu, inac sa ten enzym vycerpa na jedlo a nie na celulozovy plast/vonkajsiu bunkovu stenu candid.
Quinoa, chia, ryza a ine neobsahuju lepok tj skus to jest, cim budes mat reakciu.. Tieto totiz tiez zivia candidu, ale nesposobia reakciu na lepok.
Skus ten zinok, je ok co sa tyka alergie na vcelie produkty.
Healthy origins sa zdaju ako velmi silne probiotika, ale v crevach dobre osadenych je az 1 kg probiotik, tj tych 50 mg sa musi rozmnozit aspon 10 000 krat. Takze sa neboj "predavkovania" probiotikami, nic take nie je vobec mozne.

Naposledy upravil: RNG (2015-02-22 21:02:47)



23

Re: travenie, candida, cievy

No ja zas pokial viem, tak pohanka praveze lepok neobsahuje, ja lepok nejem uz asi 3 roky a preto jedavam len obilniny bez lepku. A praveze mi zle bolo aj po inych obilninach, bielu ryzu nejem uz dlhsie, to bola katastrofa, takze som jedla uz len naturalnu, pohanku, pseno.. a v podstate mi je nedobre po akejkolvek obilnine. Teda, toto vsetko sa deje len posledne asi dva mesiace, taketo priserne stavy. Predtym to bolo par mesiacov narastajuce problemy s travenim. Dokonca vcera sa mi po zjedeni tej pohanky nakoniec vzadu na krizoch vyhodili take jemne hrcky, no hlavne bolestive dost. Toto presne sa mi stalo aj po ryzi pred mesiacom asi, teda, mozno aj po niecom inom, ale pamatam si, ze som jela v ten den aj ryzu. Niekolko dni trvalo, kym sa to trosku ukludnilo, uz tam tie hrce take nemam, ale viem stale najst to miesto, je to ine. No a vcera zase, akurat bez hrc, ale bolest na dotyk ako po nejakom silnom buchnuti.
A okrem toho mavam po takom jedle priserny smad, sucho v ustach.. cukor nalacno som mala vzdy ok, takze sa tym lekari ani nezaoberaju.

A Candex pit so zeleninovou stavou asi tiez nie je dobre, ze? No, komplikuje sa to, lebo povacsine jem prave zeleninu, ale nejak to tam hadam napasujem smile

Naposledy upravil: schnauzee (2015-02-22 19:58:04)



24

Re: travenie, candida, cievy

Oprava, samozrejme pohanka neobsahuje lepok, lebo nie je pribuzna obilninam ale skor redkovke. Uz som pridlho v USA a niektore slova sa mi uz pletu v preklade.
Hrcky su prejavy alergie a kto vie, ake vseliake alergie mas. Ja by som to skusil riesit enzymami,. precistenim pecene a podobne.
Lebo len vynechavanim roznych jediel mozes dospiet az k stavu, ze nebudes mozct jest dostatocne pestru stravu na vyzivu tela.



25

Re: travenie, candida, cievy

Tak nad precistenim pecene tiez uvazujem, teda, mam to v plane, len uz som zhrozena z toho mnozstva pripravkov, co sa mi doma postupne hromadia a postupne ich zacinam brat... na travenie, na candidu, cievy.. a este teda na pecen.. ale ano, myslim na to, ze by to urcite sa zislo.
Enzym na cistenie uz beriem, teraz pankreatin entericky z iherbu, ale nie Solgar, lebo ten je uz dlhodobo vypredany a nie a nie ho nazad naskladnit. Ale objednala som si so Swansonu dalsi, ten, co tu zvyknes obcas odporucat.
Alergie inak urcite sa najdu, je ich par znamych, co mam a hlavne teda pred cca 3 rokmi zistena HIT. Vtedy som nevedela, co s tym, tak som len zila na dost chudobnej diete, lebo mi zo vsetkeho bolo zle. Postupne som potom zacala lepsie jest, rok asi bolo dobre a teraz toto.
Inak, uvazovala som aj nad protiparazitickou kurou, ale kedze je tam jedna z hlavnych zloziek palina prava, tak sa toho bojim, lebo na palinu mam najsilnejsiu alergiu zo vsetkych pelovych alergii.



26

Re: travenie, candida, cievy

Pelova alergia je plucna, a brat susene listky paliny je ustne, tj cez zaludok.
Vekom, ako nam ubuda kyselin a enzymov a telo je coraz viac zamorene nam pribudasju aj prpoblemy s tym spojene.
Pre to, aj ked som niekedy odmietal aj [par piluliek aspirinu dnes beriem doplnky na hrste, lebo mi pomahaju.
Travenie je ale prva vec co si treba napravit, lebo mnozstvo zivin, co dostavame z potravin sa neda nijak nahradit doplnkami. Doplnkuje sa najma to, co nam aj najlepsie strava  a perfektne travenie a absorbcia nedaju v dostatku.



27

Re: travenie, candida, cievy

Ano, viem, ze pelova alergiajeplucna.. ale byvaju s nou spojene aj ustne a napriklad aj mne robia problem viacere bylinkove caje.. tak preto sa bojim skusat.
To travenie sa snazim napravit, beriem vsetko, co odporucate, zatial ziadna slava, ale chce to iste cas.

Este sa opytam na jod, uz mi dosla jodova tinktura, citam,ze odporucas nanasat 15 kvapiek po pazuchu raz tyzdenne.. je vhodne zacat najprv nejakou mensou davkou? Aky je k tomu ekvivalent selenu? Ta spodna hranica, co odporucas?

Tiez mi dosli doplnky na cievy, kolko brat rutinu, hesperidinu a diosminu? Pises, ze aspon 2g, ale je to myslene na tieto tri spolu alebo kazde z nich po 2g?



28

Re: travenie, candida, cievy

Schnauzee, kym sa vybuduje v tele dostatocna hladina jodu trva aj niekolko mesiacov. Takze zacni co najskor .A ked si das menej, nez 15 kvapiek tak to rob aj dva krat do tyzdna.
Ber kazdodenne aj selen , 200 mikrogramov denne. Oboje sa podiela nielen na hormonoch roznych druhov, ale aj na enzymoch.
Na bioflavonoidy myslim 2 gramy plus dokopy

Ked chces nieco nove skusat najlepsie je zacatr vzdy s mensou davkou, aby pripadne mozna reakcia tela bola co najnizsia.Najma to plati pre ludi, co uz mali rozne alergicke reakcie predtym.

Pri HIT treba jest co najcerstvejsie jedla, lebo drazdive bielkoviny sa vytvaraju pri starnuti potravin a samozrejme pri kvaseni a hniti. A samozrejme existuje aj enzym na to, pomerne dost drahy, vyrabany v Rakusku pod menom DAO(diamine oxidase), Histame alebo daosin
Normalne ho vyraba pecen , ale nie u kazdeho v dostatku, zialbohu



29

Re: travenie, candida, cievy

No tak som minule skusila jod, ale dost ma ta tinktura stipala, celkovo to bolo take neprijemne, tak som to zmyla co najviac, predychala.. a teraz sa chystam na dalsiu skusku, ze snad to dopadne lepsie.

Novve veci veru skusam tak, ako pises, davam mensie davky a idem na to pomaly. Kedysi by som v pohode nasadila vsetko naraz a ani by mi nenapadlo, ze by nieco mohlo byt, no po par horsich reakciach uz som taka opatrna, mozno az prilis sad
No ale teraz uz styri dni beriem oreganovy olej, dostala som sa zatial na 3x1 tbl., tie od NOW, ale mam silne podozrenie, ze prave to je to, co u maleho vyvolava reakciu. Pri niektorych dojceniach, ked sa napije, v momente mu scervenie tvar a vyhadzesa takymi klasickymi alergickymi vyrazkami, po nejakom case to mizne. Ked sa to udeje, tak sa aj skriabe, zmoli si tvar. Zatial teda nejdem zvysit davku, idemdalej sledovat, ci to bude ten oreganovy olej.. navyse este aj ho prezenie trosku po takejto



30

Re: travenie, candida, cievy

Ked ta jod prilis stipe, rozried si ho alkoholom na 1/2. Mozes na to pouzit hoci aj obycajnu vodku.
Alergia u kojenca nemusi byt vobec na oreganovy olej, ale na toxiny zo znicenych mikrobov.



31

Re: travenie, candida, cievy

Aha, takze ta maleho reakcia moze byt prave na toxiny z tych mikrobov? Hm, no zatial este nevysadzujem, zatial sa to da, beriem len 3x1 tbl oreg. oleja, velmi by som chcela zvysit, no zatial sa bojim kvoli nemu, uvidim, ako sa to bude vyvijat.
Inak ked vezmem oreganovy olej, pocas jedla, pricom pred jedlom beriem aj kyseliny, enzymy.. tak cca 20-30 minut (mozno o nieco viac? nikdy to nemam presne odsledovane) citim potom akoby v ustach a nose vonu toho oreg. oleja. Necitim nejaku pachut, len sa mi tam rozlezie ta vona a taky zvlastny pocit. Znamena to, ze tabletka sarozpustila v zaludku a nie v tenkom creve? Ci je mozne, ze mam take pocity, aj ked to do creva preslo?

Takze jodovu tinkturu, ktora je uz v alkohole, zriedit este v dalsom alkohole? Vyskusam, dakujem.

Este som sa chcela nieco spytat, ale ani za svet si teraz nespomeniem, vzdy mam taky vyzmykany mozog vecer, ze uz mi to nemysli smile



32

Re: travenie, candida, cievy

Opatrnnost je matka mudrosti. Obcas sa oplati postupne nabiehat na nezname doplnky, jedla aj lieky.
Ked citis oreganovy olej zop zaludka, znamena ze sa tam kapsula rozpustila, tj je to priamy dokaz, ze tam nemas dost kyselin. Este stastie, ze ti to zaludok nepodrazdilo natolko, ako mne, ked som to vyvratil. Teraz si pre istotu davam 1 kapsulu kyseliny, aby som si bol isty, ze sa mi entericke kapsule v zaludku nerozpustia.
Telo moze vonat po oreganovom oleji, ale nie za 1/2 hodiny. Podobne telo vonia napr  po cesnaku
Rozdielna je reakcia na 5% jodovu tinkturu alebo napr na 1%. Ked ma niekto "fajnovu kozku" musi pouzivat redsiu tinkturu a samozrejme na vacsej ploche.



33

Re: travenie, candida, cievy

Hm, lenze ja s jedlom, kedy beriem oreganovy olej, beriem aj 2-3 kapsule betainHCL, casto tym jedlom je len nieco zeleninove.. aj tak to tak citim.. A citim tak ten oreganovy olej casto. Hm, ja uz fakt netusim, co bude s tym mojim travenim....
A ked sa oreganovy olej rozpusti v zaludku, ma to tiez nejake ucinky? Ci ide len o to, ze drazdi zaludok, inak je to jedno? Lebo nastastie zaludok mi to nijak nedrazdi.. no ale netesi ma to, lebo beriem viacero enterickych kapsul a to ma stve, ze napriek kyselinam sa to tam nerozpusti..

A prosim ta, vies nieco odporucit na vecny hlad? Jem na tej protikandidovej diete aj kokosovy olej, aby som mala energiu, niekedy mi je z neho cudne, ale v podstate je to vacsinou teraz ok. Maso si davam len tak 2x do tyzdna, lebo mi ho katastrofalne travi, napriek vsetkym doplnkom. Nuz tak hlavny moj prijem je zelenina, obcas nejaka obilnina, lebo to bez nej nezvladam niekedy. Po vysadeni strukovin mam pocit, ze je to lepsie s travenim, tak teraz nejem ani tie. Orechy a olejnate semena jem, ale tie mi tiez tazko travi. Ale zas mam niekedy pocit, ze ja by som aj mohla mat dost, zjem urcitu porciu a myslim, ze by mohla stacit.. ale ten hlad u mna je tam donekonecna. A ked jem, kym mam hlad (postupne, nech to dojde do mozgu), tak ked sa konecne nasytim, tak o chvilu uz je nedobre, lebo uz mi to nechce travit. No bludny kruh pre mna.

A este, nafuknutie po jedle pripisujes tomu, ze ma clovek malo kyselin a enzymov. Mna presne vzdy po jedle strasne nafukne, mam brucho ako tehotna, ale uz nemam plynnatost, ta vymyzla. Len som nafuknuta. Pomohlo by rozdelit stravu do mensich davok a castejsie? Len potom zas mam problem s rozlozenim doplnkov, lebo je problem brat nieco nalacno. Musim si najst nejaky lepsi system na vsetko snad..

Naposledy upravil: schnauzee (2015-03-03 23:18:27)



34

Re: travenie, candida, cievy

Schnauzee, treba brat tie kapsule oreganoveho oleja az aspon 15 -20 minut po kyselinach, trvas nejaky cas kym sa tie kyseliny rozpustia v zaludku.
Aj mas aj tak oregano sa ozyvajuce zo aludka, tak mas reflux zlce, a to je obvykle pri nedostatku vlaknin alebo nedostatku kyselin, co vyvola kvasenie v zal;udku a pankreasi, a to moze potlacit plyny nespravnym smerom, spolu so zlcou
Ked nemas dost enzymov, tak sa dostane do criev hromada zloziek, co sa mali rozlozit a absorbovat a tak zivis rozne mikroby, vcitane tych, co ti jedlo skvasaju a nahnivaju.
Mozno potrebujes viac enzymov. Na zeleniny a strukoviny  je specialny, alpha galactosidase, co najdes napr v enzyme firmy Jarrow
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1



35

Re: travenie, candida, cievy

Ano, oreganovy olej beriem tych 15-20 minut po kyselinach, vzdy si dam najprv kyseliny a cakam, potom beriem dalsie a jem. No aj tak to oregano potom po case citim. Ale je to take zvlastne, ja ani nemam pocit, ze je to zo zaludka ale tak celkovo, v ustach to citim, ani to neviem popisat. Nedrazdi to, len to citit.. takze mozno ten reflux zlce? No skusim brat este viac kyselin, 3-4 s jedlom, aj ked ma to desi, tolko kyselin, ale ocividne nestaci, co beriem. Vlakninu beriem, mam namixovanu aj nase slovenske aj zo swansonu.

Ten enzym od Jarrow mam doma, este som neskusala, vyskusam. Zatial som brala pankreatin od now. Bravala som po 2 tbl., pricom jedna ma 2 gramy, takze spolu 4g pankreatinu. Ten od Jarrow je ale slabsi, len 0,5g, staci brat z neho po 3 tbl., ako je v navode?



36

Re: travenie, candida, cievy

Porovnavaj UCINNOST  v jednotkach USP a zistis, ze ten z NOW je o bylku slabsi ako Jarrozymes plus, ktore maju 55 000 USP proteazy a amylazy a 10 000 USP lipazy a ten z NOW ma len 50 000 USP, a 4000 USP  lipazy.
Naviac proti naduvaniu zo zeleninovych cukrov ma Jarrozymes plus enzym alpha galactosidazu, co NOW nema.
Ale Jarrozymes plus je trosku drahsi.



37

Re: travenie, candida, cievy

schnauzee napísal(a):

Ano, oreganovy olej beriem tych 15-20 minut po kyselinach, vzdy si dam najprv kyseliny a cakam, potom beriem dalsie a jem. No aj tak to oregano potom po case citim. Ale je to take zvlastne, ja ani nemam pocit, ze je to zo zaludka ale tak celkovo, v ustach to citim, ani to neviem popisat. Nedrazdi to, len to citit..

Ahoj, s tym oreganom si mozno robis zbytocne starosti okolo tej aromy.
Aj ja obcas citim ten oreganovy olej, hlavne vtedy ked uzivam 3x2 kapsule, ten od NOW Foods firmy, citim to najma v nose, dutinach. Ale to je pochopitelne, pretoze oreganovy olej je aromaticky a prchavy, t.j. dostane sa pravdepodobne vsade.



38

Re: travenie, candida, cievy

DAKUJEM!! Toto som si vobec neuvedomila, vsade som tu v prispevkoch vzdy citala o pocte gramov pankreatinu a toto mi teda uplne uslo, super, tak vyskusam tie od Jarro teraz.
Zaroven sa mi minul entericky pokryty pankreatin, dalsi cakam zo swansonu, len zatial nechodi. Je mozne miesto toho potom brat entericky nepokryty vo vyssej davke? Napriklad na travenie si vziat enzymi Jarrozymes a plus k tomu este pankreatin od NOW v davke 2x6 gramov, akoze miesto toho cistiaceho? Dakujem este raz.



39

Re: travenie, candida, cievy

Cast nepokryteho pancreatinu sa dostane do criev, najma ked ho beries na prazdny zaludok s dostatkom vody.



40

Re: travenie, candida, cievy

schnauzee napísal(a):

mam doma este nejake slabe GSE tablety

Tie tablety su lepsie ako dnešne GSE-kvapky. Pokial mas tieto:
http://www.iherb.com/NutriBiotic-Grapef … l&ic=7
Každá tableta je rovná 12 až 13 kvapiek NutriBiotic GSE kvapalného koncentrátu. 5 tabliet  si myslim je ako 60 kv. 66 % Citritidalu.
RNG mylim sa ?

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2015-03-05 09:21:32)



41

Re: travenie, candida, cievy

Tam je ten kamen urazu, ked zmenili niekedy  v roku 2003 GSE na len extrakt z grapefruitovych semienok povodne z chemicky zmeneneho extraktu, ktory bol znamy ako patentovana chemicka latka, kde polyfenoly boli chemicky zmenene na zmes quaternialnycy zlucenin, radove ucinnejsie ako polyfenoly
Takze dnes ked vidis vyrobok, ktory specificky nespomina Quaternialne zluceniny, tak je radove menej ucinny.Urcity cas NutriBiotic klamal, ze to obsahuje povodny citricidal, dokonca aj ini vyrobcovia si oznacili grapefruitovy extrakt zo semienok , ale chemicky nezmeneny ako citricidal, ktoreho patent uz davno vyprsal, tak v dnesne  situacii by som nekupoval nic, kde nie je aspon  jasne napisane, ze to obsahuje quaternialne zluceniny.



42

Re: travenie, candida, cievy

Pietro, dakujem tiez za komentar k oreg. oleju, teraz som si vsimla az..  ano, beriem ten od NOW, zatial len 3x1, ale takmer vzdy ho potom citim, v ustach, nose... nuz, robim teraz rozne pokusy na sebe, tak budem len rada, ked to bude tak, ako pises, ze ho je proste citit, lebo je velmi aromaticky. Vacsinou ho citim ale tak do hodinky, dnes ale napriklad po obede som dve hodiny nic necitila, az ked som si dala maly olovrant, tak ta "vona" dosla do ust.. no skusam dalej, musim sa dat dokopy

A tie tbl. GSE mam prave tie, tu spominane, ale su to len extrakt z grep. jadierok.. asi lepsie ako nic, ale prave kvoli tym chybajucim quaternialnym zluceninam som dalsie nekupovala, kupila som ten snad pravy citricidal, co maju aj na Hoogle, tak idem skusat ten. A keby mi to velmi malo drazdit zaludok alebo by som to nevedela pit, tak ta firma ma aj tablety, mozno by som skusila.. uvidime.



43

Re: travenie, candida, cievy

Vyhoda prchavych olejov je ze sa dostanu aj tam, kde sa ine vodorozpustne latky brane ustne nedostanu, tj do roznych dutin. To plati pre atb, rozne antimikrobialne doplnky  atd.



44

Re: travenie, candida, cievy

RNG, prosim ta, este sa chcem opytat (stale mi nejake otazky sa vynoria) na nejake veci.

Candex mozem brat aj vecer, pred spanim, ked beriem probiotika? Probiotika beriem sice s jablkom alebo mikrovlakninou, ale tak zhruba niekedy v tom case, aspon s nejakym mensim odstupom mozno.. lebo cez den bud jem jedlo s vlakninou, cize hlavne zeleninu alebo pijem vodu s mikrovlakninou a ten candex mi tam nikde nepasuje.

Mikrovlakniny mozem pit vo vode aj po kalinate rano? Ked tam je take hlucje obdobie, kym cakam na jedlo.



45

Re: travenie, candida, cievy

Nuz mikrovlakniny a teda aj jablko, co ich obsahuje znizuju ucinnost candexu.
Mikrovlakniny mozes brat kedykolvek, aj pocas alkalizacie



46

Re: travenie, candida, cievy

Jasne.. a ak vezmem najprv candex a o 1,5 hodiny probio s jablkom ci mikrovlakninou, tak by to slo? Alebo radsej naopak, najprv probio a o 1,5 hod. candex? Ci to je uz jedno?



47

Re: travenie, candida, cievy

Najprv candex s hodne vodou, potom probio a mikrovlakniny

Naposledy upravil: RNG (2015-03-07 23:12:26)



48

Re: travenie, candida, cievy

Dakujem



49

Re: travenie, candida, cievy

OK.



50

Re: travenie, candida, cievy

RNG, zase mam par otazok.. kedze mam s tym mojim travenim stale problemy a aj s dalsimi vecami, neda mi to pokoj. Okrem ineho mavam po jedle strasny smad, su dni, kedy vypijem aj 5 litrovvody, ale snazim sa to obmedzovat, takych dni uz nebyva vela, ale take 3 litre dam uplne bezne.. zda sa mi to vela. Cukor nalacno som mala u lekarov merany viackrat a vzdy bol ok, takze nikto neriesi, zeby to mohla byt cukrovka. Ja som jeden vikend mala pozicany glukomer, merala som si sama cukor, dvakratmi vysiel zvyseny 2h po jedle, raz cca 8, co je ale nic v podstate a raz 12, ale tam som si nebola celkom ista csovym odstupom, kedze som v obchode jedla dva banany a cas som len odhadla. Inak som mavala celkom ok cukor, akurat teda ked som ho merala, uz som takmer vobec nejedla sacharidy, len zriedka a hlavne som uz jedla mensie porcie. To preto, ze uz mi to vobec netravilo a hlavne po takychto jedlach mi bolo priserne. Tie namerane hodnoty som nakoniec nechala tak, lebo kazdy sa riadil tymi nalacno a nikoho toto nezaujimalo, tak som si povedala, ok, nebudem riesit.
No moja mama zije v okruhu ludi co su cukrovkari a tej to nikdy nedalo spavat, ona je presvedcena, ze mam cukrovku alebo nieco podobne. Lebo mam vela priznakov, co mozu byt aj pri cukrovke, ci uz kandida, ktoru som si roky statocne zivila sladkym, v minulosti, smad po jedle a case mocenie, vela modrin na nohach, trpnutie ruk a noh, ktore stale neviem, z coho je. Mineraly ok, tetania vylucena, mozno krvny obeh, ale to neviem, ako zistit, beriem aspon serrapeptazu, no aj tak to stale mam. Plus mi mama poslala clanok, kde sa riesila cukrovka a ako dalsie priznaky tam boli ochrnutie zaludocnej steny, cize spomalene travenie a toto tiez rozhodne mam, vsak mi nic netravi, absolutne nic sad so vsetkym beriem kyseliny a enzymi, ak nevezmem, mam brucho ako tehotna a nie a nie mi stravit jedlo. Jasne, ze beriem aj dalsie dopnky tebou odporucane. Dalsou vecou su oci, uz dlhsie ma obcas pobolievali, resp. taky neprijemny pocit som v nich mavala, hlavne v pravom, ale bolo to len obcas, potom zmizlo. No teraz uz druhy den mam jedno oko take neprijemne, ani to neviem popisat, akoby som v nom citila najednom mieste tlak alebo akoby tam nieco bolo.. no ozaj tazko popisat. Lekarka mi na to len povedala, ze uz sa vela sledujem sad nie, nesledujem, ja sa snazim o zdravu stravu, brat doplnky, ktore potrebujem, no aj tak mi stale nieco vyskakuje, resp. mam pocit, ze sa mi stav zhorsuje. K lekarom v podstate nechodim bezne, len co som bola na zaciatku u obvodnej, tak ma odporucila k niekolkym odbornikom a akurat k tym sa postupne dostavam, lebo cakacie doby su aj dva mesiace, takze to trva.. inak k lekarom okrem toho nejdem.
No a teda vobec neviem, ci si mam o tom nieco mysliet, ked mavam dobry cukor nalacno, tak cukrovka by to byt nemala, ale moze to byt nejaka ina metabolicka porucha, ktorej priznaky su podobne? Je nieco, co by som si vedela dat vysetrit? Je pravda, ze v minulosti som telo hojne zasobovala cukrom sad ked som pracovala, bol to jediny sposob, ako som sa vedela odreagovat pri mojej extra stresovej praci. Potom, ked sa mi narodilo dieta, upravila som stravu, no boli chvile, kedy to na mna obcas dolahlo a zjedla som viac "cukrovych" veci, ked uz nic, tak aspon kopu bananov. Tiez pre HIT dietu som jedla vela ryze, zemiakov, psena, pohanky a pod., cize vela obilnin a tiez ovocia. Teraz sacharidy nejem takmer vobec, obcas jablko, snazim sa teraz drzat prisnu protikandidovu dietu, uz mam nasadene vsetky doplny, ktore som postupne nasadzovala (candex, oreg. olej, citricidal, kokosovy olej).

A este by som poprosila rdu k vitaminu B12, mam ho malo, tak som si z hiherbu vzala B12 sublingula 1000mg, beriem zatial 3xdenne po jednej tbl. pod jazyk, ako pisu v navode, ty si niekde odporucal aj 5g, mam to zvysit? A jedna vec mi v tych tbl. vadi, a to sladidla manitol, sorbitol, no nenasla som bez toho.. existuje nieco take bez sladidiel? Ani ta prichut bytam byt nemusela, ale tak este prizmurim oci.

Dakujem vopred velmi pekne za rady.