1

Téma: Bolesť a zášklby v nohach

Dobý deň,

chcel by som sa popýtať o radu už dáky dlhší čas cca mesiac mam zášklby v nohách od kolien dole neprestajne poslednú dobu sa to zhoršilo aj ma bolia nohy za kolenom vzadu obe dva skoro identicky. Z rozboru krvi mi bol zistený len mierne zvýšený cholesterol a triglyceridy a úplne minimálne pod spodnú hranicu nedostatok železa ale hemoglobín bol v norme aj iné krvné zložky. Krčové žili nebadám i keď mám na spodnej strany nohy vystúpnute dáke žily ale to už roky. Ako som dosť z tých stavov nesvoj. A ešte v krvi mi robili aj rozbor zakladnych mineralov ako sodik, chlor, horčík, draslík ... všetky boli v norme.



2

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Zasklby mozu byt nervoveho povodu, bolesti alebo z nedostatocnej cirkulacie, alebo z cinnosti najma virusov.
Takze ti odporucam si riedit krv  serrapeptazou a cistit cievy lecitinom a a brat nejake antiviralne, pozri do temy herpes.
Vacsina stredoeuropanov ma krv co sa prilis zraza(INR test koagulacie) a preto ma zvysenu pravdepodobnost tvorenia fibrinov, co zamedzuju priestup kyslika z ciev do okoliteho tkaniva, a tiez vacsich zrazenin, trombusov.
Ber pre istotu aj DHA, 1 az 1.5 granlv, lebo ked mas poskodene nervove obaly , DHA je potrebne na ich obnovu.Najdes to najma v calamarine.
Cholesteroly sa daju upravit branim policosanolu 2 x 20 mg alebo Red Yeast Rice, 2 x 1 gram.



3

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Ďakujem za odpoveď už 2 týždeň beriem serrapeptazu 120 000 v dávke 3x1 tabletu. A všimol som si že zášklby sa začínajú občas objavovať aj na iných častiach tela ale na nohách je to 24 h v kuse tak v intervale každú minútu....lecitin mam doma granulovaný občas si dávam 1 polievkovú lyžicu. Čo sa týka DHA neviem sa rozhodnúť či si mám kúpiť tobolkovú formu alebo olej. Čo by si povedal na tento ?
http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/ … _olej.aspx

alebo aký lepší by si mi odporučil ? tá dávka čo si mi napísal 1 až 1,5 to je gramov ?



4

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Nuz ten rybi ma na 5 ml   asi 600 mg DHA teda v tej flaske je 270 ml, tj 54 davok po 5 ml a musis brat najmene 2 davky, abysi dostal asi 1200 mg=1.2 gramu DHA.
Tu mas calamarine s 500 mg DHA v kapsule
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=7

Inac zasklby nemusia byt z miestnych nervov, ale mozu byt aj centralne z mozgu, kde rozne zamorenia to mozu sposobit, napr ortut, alebo rozne neurotoxiny z mikrobov ako candida, a podobne.
Takze ked ti antiviralne toto nevyriesia, tak sa musis odmorovat roznymi enzymami, absorbentmi , pripadne aj chelovat.



5

Re: Bolesť a zášklby v nohach

RNG,

chcem sa opýtať na jeden liek Milgamma na bolesť chrbta, ktorý mi dáva lekár - obsahuje:
1 kapsula obsahuje 40 mg benfotiamínu, 90 mg pyridoxíniumchloridu a 0,25 mg kyanokobalamínu.

Ďalšie zložky sú:
stredné nasýtené triacylglyceroly, repkový olej rafinovaný, sójový lecitín, etylvanilín, hydrogénfosforečnan vápenatý bezvodý, želatína, glycerol 85 %, nekryštalizujúci roztok sorbitolu, oxid titaničitý (E 171), oxid železitý červený (E 172).

Myslíte, že je lepšie užívať tento B kopmplex, ktorý mám doma?

http://www.iherb.com/Twinlab-Stress-B-C … &ic=13

myslím zložením?

ďakujem

Naposledy upravil: Mik (2014-10-16 12:37:42)



6

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Milgamma je dost slaby zdroj vitaminov B a nekompletny. Ale je to aspon spravny pristup , az na tu hromadu eciek v nej, mnohe skodlive, co je bezne od farmacie.



7

Re: Bolesť a zášklby v nohach

RNG,

ďakujem ale mám doma tento B komplex, nie je lepší ako milgamma?

http://www.iherb.com/Twinlab-Stress-B-C … &ic=13

Nebolo by lepšie brať tento?

Ďakujem



8

Re: Bolesť a zášklby v nohach

samozrejme je lepsi, ako milgama,  ved len porovnaj obsahy a tiez ecka, co su tam pridane, ktore nepotrebujeme.



9

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Dobrý den,a nieje ten Stress B-komplex(link v príspevku číslo 7) na obsah slabší ako Milgamma?lebo obsah 1 kapsuly milgamma je ako obsah 2 kapsul Stress B-kompex.



10

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Podla toho, ktory stress B  vyrobok mas.Nie vsetky su rovnake.
Osobne davam prednost doplnkovym vyrobkom, lebo maju menej eciek, lepsie obdashy ako farmaceuticke vyrobky vseobecne.
Ked mas ale periferalnu neuropathiu, tak davky benfothiaminu musia byt aj tak od 500 do 1000 mg, takze milgamma na to ti velmi nepomoze, Tak isto potrebujes viac B-3 aj B-6, co sa do jednej pilulky/kapsule aj tak nemoze zmestit.



11

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Dobrý den,ja som to porovnávala so Stress-B v príspevku č.7 ale pozerala som aj iné Stress-B ale všetky sa mi zdali slabšie,lebo manžel tiež niekedy užíva Milgamu na bolesti chrbta,ale nenašla som nič čo by aspon obsahovalo v 1 kapsule:vit.B1-40mg, B6-90mg,B12-0,25mg.Alebo vás poprosím link ktoré odporúčate vy podla zloženia,Ďakujem pekne.



12

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Ako som povedal, na periferalnu neuropathiu a pripadne aj ine nervove bolesti treba tych vitaminov B ovrela viac, nez v doplnku na vseobecne pouzitie vitaminov v tele. Klinicky ucinne davky su podstatne vyssie, ako bezne doplnkove zmesy.
Co sa tyka vitaminu B-12, ten sa absorbuje cez zaludok menej, ako 2%, tj jediny sposob ako ho dostat dostatok do krvi je injekcia( lekari) alebo sublingualnymi/pod jazyk doplnkami.
Velke davky vitaminu B-1 musiqa byt vo foreme benfothiamine, tak isto ako velke davky vitaminu B-3 telo znesie len vo forme inositol hexaniacinate=no flush niacin.



13

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Chcem sa spýtať, tá forma B12, ktorá je označovaná ako "lozenges" - pastilky určené na podržanie pod jazykom - je to to isté ako "sublingual" ???

Naposledy upravil: selinka (2014-10-23 20:19:38)



14

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Ano. Najdes aj tekute kvapky, tiez pod jazyk.Kedze su to liposomicke formy, tak velmi dobre prechadzaju cez tenke steny sliznic rovno do krvi.



15

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Ešte sa chcem spýtat s tohto B complexu http://www.iherb.com/Nature-s-Way-B-50- … l&ic=1 môžem dávat tiež dcérke 20kg?aspon 2 x do týždna jednu kapsulu?



16

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Samozrejme ze mozes. Zialbohu ale vitamin B-12 je tam len na ukazku, kdeze tento sa cez zaludok absorbuje minimalne(1-2%) takze na B-12 radim minitabletky pod jazyk/sublingual, aspon 1000 mikrogramov.



17

Re: Bolesť a zášklby v nohach

B -12 mám teno http://www.iherb.com/Nature-s-Bounty-B- … l&ic=2 takže dcérke mám dat 2 tie tabletky naraz pod jazyk raz denne?a môžem jej to tak dávat dlhodobo alebo jej mám tú dávku počase znížit?ďakujem



18

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Nemusi to byt samozrejme naraz.
Dobre nalozena pecen vitaminom B-12 ho tam moze mat az 25 mg, a absorbcia zez sliznice , hoci vysoka, nie je 100%,  takze jej to mozes davat  prakticky neobmedzene dlho



19

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Ešte posledná otázka,ked dieťa môže mat dennú dávku B-12 1000 mcg,dospelý môže mat akú dennú dávku B-12?



20

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Jednotlive davky nie su  dolezite ako celkove mnozstvo, lebo B-12 sa uklada v peceni a ked je pecen "nalozena" tak je aj v krvi dostatok na rozne procesy.
B-12 ako doplnok dochadza az v 10 mg, z coho sa samozrejme jlen mala cast absorbuje,    na rychle nalozenie pecene.
Spotreba B-12 je odhadovana na asi 2 az 10 mikrogramov denne, ale to asi nie je posledne cislo. Zrejme ale vitamin B-12 je prakticky nemozno predavkovat, pozri na
http://stichtingb12tekort.nl/wetenschap … -50-years/

Naposledy upravil: RNG (2015-02-16 21:10:33)



21

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Ďakujem.



22

Re: Bolesť a zášklby v nohach

OK



23

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Neurologička predpísala môjmu synkovi 7 roč. na zášklby v nohách a tikovú poruchu Lucetam = piracetam...čo hovoríte na toto liečivo,príp. dajte typ na doplnky ako náhradu - L-theanin sme skúšali-bez efektu...tak iné???



24

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Lucetam a piracetam nie su vlastne lieky, ale potravinove doplnky=vyziva pre mozgovu cinnost.
Skuste vitamin B-3(inositol hehaniacinate) v davke 500 mg,pripadne picamilon, co je zlucenina B-3 a GABA



25

Re: Bolesť a zášklby v nohach

RNG napísal(a):

Nuz ten rybi ma na 5 ml   asi 600 mg DHA teda v tej flaske je 270 ml, tj 54 davok po 5 ml a musis brat najmene 2 davky, abysi dostal asi 1200 mg=1.2 gramu DHA.
Tu mas calamarine s 500 mg DHA v kapsule
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=7

Inac zasklby nemusia byt z miestnych nervov, ale mozu byt aj centralne z mozgu, kde rozne zamorenia to mozu sposobit, napr ortut, alebo rozne neurotoxiny z mikrobov ako candida, a podobne.
Takze ked ti antiviralne toto nevyriesia, tak sa musis odmorovat roznymi enzymami, absorbentmi , pripadne aj chelovat.

Zdravim,

ja mam podobny problem. Kupil som si rybi olej a uzivam dve pol. lyzice + 1 tbl lecitinu. Beriem to sice este kratko necely tyzden tak uvidime. Tiez som pobehal rozne vysetrenia, brali mi krv ta bola v norme. Caka ma este, ale operacia pruhu na slabine. V lete mi operovali slepak. Dost vazne zapaleny, ale pruh mi operovat nemohli. Pravdou je, ze aj jazyk mam dlhodobo biely. Uzivam na to probiotika. Nechal som si spravit aj vyter tento tyzden a vysledky budu koncom tyzdna. Tie sklby mi zacali niekedy v oktobri. 


M4rtin otazka na teba. Ustupili ti tie veci casom? Pozeral som si tvoje prispevky a cital som, ze tiez ta operovali na pruh.



26

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Nezabudaj na zmes mikrovaknin. Probiotika v kapsulkach treba rozmnozit casto az 10 000 krat, aby plne osadili creva, tj rozmozili sa az na 1 kg vahy s tym malickych kapsuliek.
Aj zapal slepeho creva je sposobeny neziaducimi mikrobami, tj aj tam je podpora probitik ziaduca.



27

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Chcem sa este opytat ci mozem nahradit milgammu N za Benfotiamín 300mg od dr. best plus pridat Alfa lipoová kyselina 300mg s biotínom? Momentalne uzivam spominany rybi olej a lecitin. Dakujem za odpoved.



28

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Nuz milgama je dost chudobna

"Jedna kapsula obsahuje 40 mg benfotiamínu, 90 mg pyridoxíniumchloridu a 0,25 mg kyanokobalamínu.

Ďalšie zložky sú:
stredné nasýtené triacylglyceroly, repkový olej rafinovaný, sójový lecitín, etylvanilín, hydrogénfosforečnan vápenatý bezvodý, Jedna kapsula obsahuje 40 mg benfotiamínu, 90 mg pyridoxíniumchloridu a 0,25 mg kyanokobalamínu.
želatína, glycerol 85 %, nekryštalizujúci roztok sorbitolu, oxid titaničitý (E 171), oxid železitý červený (E 172)."
a je  plna eciek. takze by som ju rozhodne nahradil vacsimi davkami benfothiaminu, a B-6 vitaminu, pripadne by som bral zaroven aj stress B.
Ja beriem 750 mg benfothiaminu, 500 mg B-3 a az 5 mg methylcobalaminu pod jazyk(lepsia forma B-12) a samozrejme 2 kapsule Stress B pluc C.
To je zaroven proti homocysteinu, aj proti periferalnej neuropathii, pripadne aj na mozog, tj na tvorbu neurotransmiterov.



29

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Tak teda mozem uzivat tu Alfa lipoovu kyselinu s tym benfotiaminom? Plus este tie vitaminy B6 B12. Akurat neviem kolko brat tej B6 pretoze obsah jednej pilulky je 20 mg...4x? Dakujem.



30

Re: Bolesť a zášklby v nohach

B-6 je napr  v stress B 50 mg. Ak ho potrebujes brat vo vacsich mnozstavch, tak najdes aj silnejsie, ako napr
http://www.iherb.com/Source-Naturals-B- … blets/1006
Ale obvykle 50 az 100 mg je dostatocne na B-6 pre velku vacsinu ludi.



31

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Chcem sa este opytat co by mohlo pomoct okrem B vitaminov chrbtici a platnickam? Ja som momentalne po operacii pruhu cize rehabiltacie zatial nie, ale skor som myslel nejaku vyzivu. Dakujem.



32

Re: Bolesť a zášklby v nohach

Doplnky na kosti a doplnky na klby su  pomoc na chrbticu.