351

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

Nuz ked sa ti tvori malo kyselin, tak ked ich vyvratis, tak nas na urcity cas nekysly zaludok. Zlta farma mohla byt zo zlce, tj zlc sa ti dostala do zaludka, a to poriadne pali a poskodi zaludocne steny, ktore su sice vyborne chranene proti kyselinam, ale nanic proti zlci. CI sa ti parietalne bunky zregeneruju alebo nie, ked mas nedostatok kyselin, musis si ich dodavat s jedlom, inac mas problem.

Prosím ťa a čím zregenerovať parietalne bunky? Tej poslednej vete nerozumiem.Ďakujem



352

Re: zlé trávenie

Nuz cim sa daju zregenerovat parietalne bunky by som velmi rad vedel aj ja.Ja ichj mam totiz poslednymu dvoma zaludocnymi chripkami uplne odpisane, tj musim brat s kazdym jedlom doplnok kyselin 2 az 3 kapsule.
Ked nemas dost kyselin a nwedodas si doplnok s jedlom, velmi rychle pochopis, za hodinu-dve mas probem so zaludkom, neskorsie v bruchu. Prejavi sa to ako pala, nafukovanie a dokonca bolesti zaludka a criev.
Ja napr keby som sa dobre najedol bez kyselin, tak skoncim s otravou zaludka a hnackami niekolko dni.



353

Re: zlé trávenie

Niekde tu som čítala o aloe a DHL? Mohlo by to pomôcť? Ďakujem



354

Re: zlé trávenie

Ohľadom tých probiotík co chcem objednávat práve co sme sa bavili s Pietrom  http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1   ....  teraz som este pozeral Vas cely prispevok ohladom probiotik a nasiel som tam tieto http://www.iherb.com/HealthForce-Nutrit … Caps/42221

NEviem to posúdit z hladiska pomer cena/kvalita.....  ale ak su lepsie este ako tie prve tak si priplatim kludne .......ktoré by ste si objednali Vy pre seba ? (zaludok mam uz ok trávenie, ale creva este strajkuju takze toto este chcem si naordinovat nieco kvalitne lebo hentie Probiotika co mam - http://www.nej-lekarna.cz/biopron9-tob- … 60924.html mam taky pocit ze su dost slabe a v zaludku sa znicia)

(na druhej strane neviem ci je dobre ku mne do Topolcian objednavat probiotika drahe nejake kvalitne, kedze to cestuje 3tyzdne z Iherbu a niekde v teple ked to je v aute u poštára alebo kde tak sa to tam moze cele znehodnotit tie kultury... ci ? ) 

Vďaka moc smile

Naposledy upravil: letto (2015-02-04 11:10:15)



355

Re: zlé trávenie

Indiga, DGL je adaptogen a podporuje hojenie zaludocnych stien. Nakolko to zahrnuje aj parietalne bunkuy, neviem.
Aloe je hojive a dlhodobo brane zvysi bunecnu imunitu. Tak isto neviem na kolko to vplyva na regeneraciu parietalnych buniek.



356

Re: zlé trávenie

pozeral som tu aloe vera od Swansonu a tam ma vyjde doprava viac ako cely ten produkt hmm  Jednak ma odrazda ta sumy dopravy a beztak na to zas mesiac nechcem cakat kym to pride... nasiel som aj u nas nieco take... co poviete ?  Alebo niečo podobne mi neviete doporucit  ? Dík

http://www.viaczdravia.sk/viaczdravia/e … ERA-prasok

Naposledy upravil: letto (2015-02-05 16:17:19)



357

Re: zlé trávenie

Precitaj si obsah: davka 15 gramov prasku obsahuje 15 MG aloe vera.... Teda tio rozhodne nie je zdroj aloe vera! A kto vie, ci je to vobec vymrazene, tj ci tam je vobec nieco z tych cennych polysacharidov z aloe vera. Inac Swanson ma hromadu ovela lacnejsich produktov, ako ini, napr modified citrus pectines, arabinogalactans, olive leaf extract, yam a podobne, takze na vacsiu objednavku sa predsa len vyplati aj napriek vysokemu postovnemu(pouzivaju lepsi postovy servis, co je samozrejme drahsie)

Naposledy upravil: RNG (2015-02-05 17:52:39)



358

Re: zlé trávenie

njn na slovensku asi je to tak so vsetkym hmm   mate pravdu veruze... urobim vacsiu objednavku a pojdem do swansona.. a objednam aj ten olive leaf extract  ...    ohľadom Lactobacilus Bulgaricus docital som sa ze je aj v kefire ktory si vyrabam doma.. nemate nejake skusenosti s tym ? 


Mam pocit že vsetky moje problemy su skrz herpes....s sa mi robi v ustach vnutri cca uz ale 3mesiace co mam tieto vsetky problemy, pisali ste ze poskodzuje aj pankreas atd atd => a ten mi vytvara traviaca enzymi slabe nakolko viem ze ked som doplnoval kyselinu ale stale mi to slabo travilo lebo moj pankreas produkuje asi malo enzymov.. herpes poskodzuje aj oci ste vraveli a citim take mierne vysychanie sliznice ocnej a sem tam palenie jemne  tieto posledne mesiace + obcas aj palenie jemne v moci....   takze doplnky enzymove ste mi doporucili peckove vsetky veci a teraz sa musim este zamerat na antibakterialne veci ....    takze olive leaf, aloe, pepzing uz tu mam, DGL a probiotika kvalita + mikrovlakniny....     mimochodom davam si aj taky detox mierny aj postik.. zacal som jest lahkostravitelne jedla a maso som obmedzil na 1x za tyzden....cukor len jem z ovocia atd... chleba muku pecivo jem mikromegamalo....vlakninu kazde s vodou rano kefir domaci vecer pred spanim.....  ked telo mi dava signal cez zaludok tak myslim ze je jasna vec ocista detox a postik...

Vy ked mate zaludocne problemy tiez... ako ste na tom s masom ? jedavate ?

Naposledy upravil: letto (2015-02-05 20:30:35)



359

Re: zlé trávenie

Nuz cerstvre kvalitne jogurtove kvasinky, najma teraz v zime, ked su neposkodene teplom su definitivne dobre. Ja si vyrabam domaci yogurt, kde tieto znacne rozmnozim a teda dostavam vc masivnycy davkach. V premyselne vyrabanych jogurtoch nemoze byt ani maly zlomok z nich lebo by to znizilo trvacnost yogurtov.
Osobne jem vsetko, lebo beriem hromadu kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik.
Vynechavanie niektorych jediel systematicky znizuje pestrost stravy co je nezdrave z hladiska vyzivy. Samozrejme sa snazi obmedzvat cukry a biele muky, lebo v sucasnosti ich mame privela v nasej potrave, co tu pestrost nici.

Naposledy upravil: RNG (2015-02-05 21:37:51)



360

Re: zlé trávenie

hej to znie good s tym jogurtom... a to ako si  vyrabate doma ?  resp z coho ? .......

Rozmyslam este nahlas... takze idealna kombinacia je ked si dam napr kefir alebo takyto jogurt domaci a do neho este zamiesam aj mikrovlakninu ... ci ?    a potom vlastne sa v zaludocnej kyseline nepozabija vacsina tych zdravych kultur?  toto troska neponimam wink.... ze ako sa to dostane do criev pekne cez tu hclku silnu ...



361

Re: zlé trávenie

Nuz kupujem si mlieko z volne pasenych krav, ktore "neosetruju" hormonami ani atb, nehomogenizovane nuz a to si kvasim. Yogurt starter, nasypat do vlazneho mlieka  a pekne ked to drzim na teplom mieste mi to do 36 hodin skysne.Mozno to nie je celkom tak perfektrne huste, ako komercne yogurty, ale je to zarucene ovela zdravsie a plne probiotik.
Zaludocne kyseliny znicia samozrejme vacsinu probiotik, ale ja osobne mam velmi malo kyselin aj tak, takze ked si nezoberiem s tym kyselinovy doplnok, tak sa mi do criev vacsina dostane neznicena kyselinami. Kazda nevyhoda ma aj svoje dobre stranky, hahaha.



362

Re: zlé trávenie

heh yo vsetko zle aj na nieco dobre smile..    ten jogurt znie good veruze...vyskusam smile ......   kefirove zrna ste neskusali davat do mlieka toho domaceho este?  to Vam krasne spravi za 24hodin husty napoj kyselkavy s cca 1% laktozy a  tymito kulturami tiez ....

Ozaj skusal som to s tou kukuricou... a vychadza mi to tak ze ked napr stredu vecer o 20:00 si dam veceru velku s pridavkom kukurice tak zo mna ide von cca piatok poobede.... to je cca 40hodin kym to ide von zo mna .....je to ok ? neni to moc dlho v crevach ? Vám to cca ako vyslo ked ste skusali tu kukuricu? smile

Naposledy upravil: letto (2015-02-06 15:54:26)



363

Re: zlé trávenie

40 hodin je dost dlho. Normalny traviaci proces je od 10 do 24 hodin



364

Re: zlé trávenie

divne lebo ved chodim na WC kazdy den skoro 3x a ide pevna stolica nezapachajuca skoro vobec.....asi som to zle odsledoval skusim to este raz yikes   a ak by to bolo tak za viac hodin to tam mam ako by bolo normalne tak co to moze zapricinovat ?   ... slabe enzymy v crevach ( z tych virusov ) a vysledne pomale ziskavanie zivin z potravy a preto ta dlha doba pobudnutia v crevach ?

Naposledy upravil: letto (2015-02-07 11:05:14)



365

Re: zlé trávenie

40 hodin nie je ziadna tragedia, asi mas trochu rozsirene creva, a teda nove jedlo, co zjes ti potlaci predosle menej, ako ludom s mensim objemom criev. Pokilal mas pravidelnu a pevnu stolicu, bez extra nafukovania, tak sa nemusis znervoznovat.



366

Re: zlé trávenie

nafukovanie resp plynatost mam posledne 2 dni.. ale ta plynatost napr vobec nezapacha ako keby len cisty vzduch ide zo mna...   (posledne 2 dni si davam cca 2tis mg Vitaminu C tak ta plynatost ma napadlo prave ze aj z toho moze byt )

Naposledy upravil: letto (2015-02-08 22:29:52)



367

Re: zlé trávenie

Vitamin C nesposobuje plynnatost. Plyny su s kvasenia(nazapachajuce) a hnitia(zapachajuce)

Naposledy upravil: RNG (2015-02-09 10:29:26)



368

Re: zlé trávenie

Aaha... zas som múdrejší o niečo smile ....   A tie plyny z kvasenia vznikaju ako a preco vlastne ?

Prepáčte ze sa stále vypytujem uz zacinam byt otravný aj sám sebe, ale chcem sa dopracovat k tomu co mi je a Vaše vedomosti su neskutocne .... Ďakujem Vám pekne..



369

Re: zlé trávenie

Kvasia najma cukry a sacharidy. Hniju najma bielkoviny.
Kvasenie  v crevach v mensiom mnozstve je normalne, lebo aj niektore probiotika produkuju nezapachajuce  plyny,najma CO2 a metan,  tak asi 1/2 litra denne.



370

Re: zlé trávenie

Rng moja sestra zacala teraz brat mikrovlakniny a probiotika z dovodu zleho travenia a zacala mat velku plynatost. Moze to byt z toho ? Dakujem



371

Re: zlé trávenie

Moze, samozrejme, ale to sa po case upravi, ked sa zrychli posuv v crevach a flora upravi smerom k probiotikam od kvasnych kultur.
Inac naduvanie v zaludku je z nedostatku kyselin.



372

Re: zlé trávenie

Pán RGN, prave pri prisiel pankreatin entericky obaleny co ste mi doporucili od Country Life....  na obale sa pise ze 4tablety po jedle.... ale ked to chcem na cistenie criev a krvi atd to tak to mam davat si nalacno  4 tabletky hej ?

http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … l&ic=1

A po jedle si budem davat ked tak HCL podla potreby + Superenzymi   ?



373

Re: zlé trávenie

Entericky obalene doplnky sa rozpustaju az v neutralnom a alkalickom prostredi, tj ked mas dost kyselin tak az v crevach. Tj sa neznicia kyselinami a do znacnejk miery sa absorbuju do krvi na cistenie tela. Ci to beries na prazdny zaludok, alebo s jedlom je dost jedno.
Superenzymy ber s jedlom , co najskor.



374

Re: zlé trávenie

jasne rozumiem , dakujem ....  3ti den jem tie entericke tak cca 3-4 si davam po jedle a denne to je cca 10kuskov... citim ze stolica sa uplne upravila uz mi to jedlo tam nestoji 40hodin ako som pisal minule ale co som si vsimol tak len nejakych 24....  stolica je  pravidelna 3x denne a pevna konzistencia a navyse co som postrehol uz velmi malo zapacha skoro az vobec ( niekde som sa docital ze stolica ked je vsetko na poriadku creva travenie by mala byt velmi malo zapachajuca  , je to tak ? )

Len troska pocitujem sem tam take jemne kŕčiky v črevách (odkedy som nasadil tie entericke enzymy) .. Moze to byt sposobene tym ze sa mi konecne po 2mesiacoch cistia creva a zbavuju bordelu co tam bolo pozanasane nestravene atd?

Naposledy upravil: letto (2015-02-13 14:58:19)



375

Re: zlé trávenie

Ocistenie criev a nastavenie/rozmnozenie probiotik  na osadenie criev sa neda urobit za par dni. Probioticke doplnky dochadzaju s 10 az 100 mg probiotik maximalne a dobre osadene creva ich tam maju vyse 1 kg, tj potrebujes ich dlhsie nasadzat a hojne krmit, aby sa rozmnozili 1000 az 10 000 Krat. Ked sa jedlo dobre natravi a ziviny sa absorbuju, tak je menej co kvasit a hnit v crevach



376

Re: zlé trávenie

ahaaa.. rozumiem ... to je super cesta - uz som sa na nu dal ale pred tyzdnom... kazdy vecer pijem 30min pred spanim ten domaci kefir (3dcl)   + do nho dam probioticku tabletku a k tomu jablko nech mozu hned bakterijky sa cim krmit v crevach a rast..... hned rano si davam mikrovlakniny...  takze je to dlhodobejsi proces chapem... este mi dorazia tie kvalitnejsie probiotika z iherbu to bude tiez posila....    zatial ale stale este doplnam pri jedle  HCL aj kopu enzymov normalnych aj entericky pokrytych....    jedina vec ktorej sa bojim zeby potom moj pankreas si zmyslel ze ved enzymy si dodavam v doplnkoch a prestal ich produkovat uplne....



377

Re: zlé trávenie

Neviem o tom, ze by doplnky enzymov ovplyvnovali cinnost pankreasu
Prave naopak,. zlepsene travenie doplnkami doda viac materialov na regeneraciu v tele, tj aj regeneraciu pankreasu a inych zliaz produkujucich enzymy v tele.

Naposledy upravil: RNG (2015-02-14 18:08:13)



378

Re: zlé trávenie

tak to je super smile , potesili ste ma opät... pan RNG Vy ste vazne pan clovek, silno Ďakujem , dufam ze toto moje stastie a radost ktore mi sposobujete prostrednictvom drahocennych rád a následne lepsieho zdravia sa Vám vráti aspon 4nasobne smile        Pozeram prave ten jogurt starter co si davate...  samozrejme u nas na SVK o tom nie je ani slychu .... takze zase iherb to istí smile

http://www.iherb.com/Yogourmet-Freeze-D … l&ic=1



379

Re: zlé trávenie

Ale pocul som, ze na Slovensku predavaju aj probiotika z bulharskych jogurtovych kultur, tj aj to by islo rozmnozit.



380

Re: zlé trávenie

rozmnozit myslite ako ? v mlieku ci nejako si ich chovat ako tie kefírové zrná co mam ? ňúrim veruže a zatial som nasiel toto : co poviete?

http://www.viaczdravia.sk/viaczdravia/e … ho-jogurtu



381

Re: zlé trávenie

Jogurt je len z mlieka.



382

Re: zlé trávenie

Yop to chapem...  vlastne ten jogurt starter funguje na tom istom principe ako kefír  ?   Dáte tie kultúry do mlieka do tepla a tie kultúry vyzerú z mlieka laktózu pocas tej svojej cinnosti nie ?



383

Re: zlé trávenie

Presne tak. A skvasia pravdepodobne  aj niektore ine zlozky, samozrejme .
Preto je kvasene mlieko bez laktozy a obsahuje lem kyselinu mliecnu, co pre svoj zivot nevyhnutne potrebujeme vsetci.



384

Re: zlé trávenie

yop takze je to good pre nas,   pán RNG chcem sa spýtať , čo si myslíte o tomto ? Uvazujem nahlas :   

Ak mám malo HCl v zaludku co mi parietalne bunky slabunko vyrabaju (robil som si rano test len tak pre info s tou sodou bikarbonou a po vypiti deci a pol vody s 1 lyzickou sody bikarbony sa mi grglo uplne smiesne 1 malicky raz do  10min )..... tak vlastne ked si dam entericky obalene enzymy na takto ,,pripravený'' alkalický zaludok resp kde je silno malo kyselin mozno az ziadne tak sa mi rozpustia tie entericke v zaludku hej ? V súvislosti s tým že ste písali že entericke sa rozlozia v neutralnom a alkalickom prostredi .

    A ked budem chciet aby mi to islo do criev tak by bolo idealne zaroven s týmito enterickymi enzymami uzit aj jednu tabletu Betain HCL  aby ta vytvorila kysle prostredie a zamedzila rozpusteniu enterickych enzymov v zaludku ? Dobre uvazujem? tongue

Naposledy upravil: letto (2015-02-17 20:07:32)



385

Re: zlé trávenie

Zaludok si treba nevyhnutne okyslit, lebo inac mas rozne problemy, vcitane tych okolo enterickych kapsul. Kyselinu si ale musis dat aspon 15 minut pred enterickymi kapsulami.



386

Re: zlé trávenie

Jasnacka , rozumeno smile Ďakoval .

Este tak ma napadlo teraz uzivam superenzymes a pancreatin cisty pak ... ale docital som sa na Vasich forach ze je dobre doplnovat aj rastlinne enzymy alebo enzymy z ovocia , dobre vravim ?
Ak áno mohli by ste mi nejaké kvalitné prosím Vás doporučiť z iherbu ?


Este mam jeden dotaz.. prosim Vás pekne....mamina moja ma vysoky tlak berie lieky na znizenie tlaku, s tym ma spojene aj obcasne pistanie v hlave (pravdepodobne tlak vysoky atd ) a rôzne matavky obcas ma.... co myslite bolo by vhodne aby som jej naordinoval serrapeptazu ?  3x denne po 120tis jednotiek ?  pozeral som aj na iherbe rozne komenty ,,zlé'' ohladom serrapeptazy a niektori ,,jedinci'' tam pisali ze im to spôsobovalo bolesti rozne bolesti hlavy a únavy chvenie nespavost studeny pot atd... Pak tam zas pisali ze enerický obal na tej serrapeptaze je z nejakých pthalátov toxických atd... pritom ta serrapeptaza nevyzera ako entericky ani obalená ked to porovnávam s enterickými enzýmamy...    http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/23747 
Tak sa chcem poprosiť Vás odborníka  o radu lebo ved v dnesnej dobe bohuzial prevazna väčsica ludi si magori a mozu tam pisat blbosti ktore nie su spojene ani s tym poriadne... Vy ste nemali neaké zlé skúsenosti s tým? Nerád by som mamine dal nieco co jej este priťaží neutral

Ďakujem moc...

Naposledy upravil: letto (2015-02-18 20:17:07)



387

Re: zlé trávenie

Rastlinne enzymi nie su nevyhnutne, ked si doplnujes pancreatin, ale su specialne enzymiypotrebne na urcite ucely, ako napr enzym na mlieko pre ludi co maju s mliekom problemy alebo fibrinolyticke na risdenie krvi a rozbijanie krvnych zrazenin.
Inac samozrejme ze rastlinne, fungalne a bakterialne enzymi mozu nahradit pancreatin, lenze su na ucinnost drahsie. Nuz kedze sa zjavili spravy okolo ftalatov ze mozu byt skodlive(medicina ich bezne pouziva a nehodla od nich odist) tak doplnkari vyvinuli specialne celulozy, ktore tak isto ochranuju enzymy proti zaludocnym kyselinam, pozri na ten  uvedeny enzym. Inac povodne entericke obaly boli zo selaku, co je prirodna a pre telo stravitelna latka, len z nich odpochodovali kvoli vyssej cene.



388

Re: zlé trávenie

Jasne rozumiem..
Takze postupnost mam takuto : 20min pred jedlom cmulam DGL .... pak si dam 3min pred jedlom BEtain Hcl, potom sa najem ale 20min pomaly jem prezuvam dlho, pak si dam superenzymy a pak ale za 10min pankreatin entericky....  a pak za cca 2hodiny po jedle vodou splachnem natraveny obsah do criev..   takto to robim ok podla Vas?

A este sa chcem spytat este lecitin ktory by ste odporucili ? tento ci ?
http://www.iherb.com/Now-Foods-Lecithin … l&ic=2



389

Re: zlé trávenie

OK.
Lecitin praskovy alebo granulat mozes kupit aj doma z firmy Vemica Tam maju aj mikrovlakniny ako psylium a inulin, pripadne aj ovsennu vlakninu, ktora tiez pomaha v zmesi s ostatnymi.



390

Re: zlé trávenie

Ok vďaka....   zaujímavé linky máte na tomto fóre ohľadom rôznych doktorov a ich newslettrov atd atd atd.. postupne vsetko studujem a citam.. Vďaka aj za to, sú to veľmi dobré veci do života... samozrejme snažím sa stále čítať kvantá takých vecí a triediť tie informácie  smile  ...   

Chcem sa spýtať, Vám keď začali tie žalúdočné problémy cca v 30tke... tak ste už vtedy nasadili rôzne doplnky alebo to ste až postupne sa dopracovávali k tomu ?   

Či najprv ste aj verili doktorom a dávali ste na ich rady ?

Naposledy upravil: letto (2015-02-23 13:46:58)



391

Re: zlé trávenie

Zialbohu v tridsiatke som veril svojim lekarom a bral ich protikyselinove prostriedky, ktore mi samozrejme nepomahali viac ako par hodin.
Aj dnes verim lekarom, so stipkou opatrnosti, ale si ich vyberam len  zo skupiny, co sa venuje neskodnym doplnkom, lieci priciny chorob, nie len ich priznaky a kedze je ich dost malo na svete, podporujem ich odoberanim ich periodik, co ti najznamejsi a najuspesnejsi vydavaju.
Zacal som to asi pred 20 rokmi, ked napriek castemu chodeniu k lekarom som mal coraz horsi zdravotny stav.



392

Re: zlé trávenie

hej.. plno chapem a suhlasim.. ja mam 27 a tiez sa snazim hladat alternatívne veci uz teraz ... lebo vidim ze ked mam nieco obcas tak doktor vobec nepocuva pacienta lebo si myslí ze vsetci maju IQ 20, len on je kral,  naordinuje ,,liek'' ktorý ma zazmluvnený a dovidenia pridte na kontrolu o 2tyzdne ked sa nepopraví ,,skúsim'' vam dat nieco ine ......  viem ze títo basic doktori v zabudnutých Topoľčanoch mi mozu pomoct max tak vydat sa na cestu utlmovania symptomov a cakania kym to vystrelí inde....  a to rozhodne nie je cesta na ktoru sa chcem vydať..

Teraz napr moj kamarat ,  mal zapchu nebol na stolici 3 dni, mal bolesti v crevach nasledne aj teploty (asi z infekcií co tam vznikali)  ... a bol u doktorov a jeden primár mu povedal ze to ma z chrbice big_smile  a druhy na gastre mu instantne dal helicid na potracenie zaludocnej kyseliny + antibiotika .....       nie je to smutne? resp treagicke? neutral

Naposledy upravil: letto (2015-02-23 16:18:57)



393

Re: zlé trávenie

Nuz taky je stav beznej mediciny, takze clovek je nuteny hladat konkurencnu.



394

Re: zlé trávenie

Mimochodom ked uzivam betain.. pisali ste aj o alkalizacii naslednej... ja pijavam navecer ale hodku pred spanim makove mlieko, to by mohlo byt idealne aj na tu alkalizaciu co poviete? (Je to len cista voda prefiltrovana a vymixovany mak)

A ta serrapeptaza je teda dobra aby mala ucinok denne 3x po 120tis USP hej ?    vzdy nalacno aby presla entericka az do criev => krvi

Naposledy upravil: letto (2015-02-23 20:26:47)



395

Re: zlé trávenie

Mak ma hodne vapnika, takze definitivne prispieva k alkoalizacii. Len neviem kolko toho maku v tom "mlieku" je.
Entericke pokrytie ochrani serrapaptazu v zaludku, pokila mas zaludok dostatocne kysly, tj mozes ju brat aj s jedlom a ucinok je skoro rovnaky ako na prazdny zaludok.



396

Re: zlé trávenie

pomer dávam cca 150g namleteho maku do litra prefiltrovanej vody, pak to necham 10hodin odstat , obcas premiesam, a po tych 10hodinach 4min pomixujem to rucnym ponornym mixerom...  a pak uz len precedim tu hmotu a mam ciste volam to makove mlieko....lebo je to biele ako mlieko smile ....  chuti to uplne peckovo a takto dokonca aj pred spanim alkalizujem telo......  samozrejme nevypijem ten liter cely to by bolo vela....  3dcl je taky idieal ... 

ked to nepijem pred spanim tak to osladim este vacsou lyzicou domaceho medu a cejlonsku skoricu a je to fakt super.. Vyskusajte smile .... je to velmi chutne a je tam kopec vitaminov a mineralov smile

Ok serrapeptaza chapem, vďaka



397

Re: zlé trávenie

Nuz zialbohu v USA nie je tak lahko dostat mak, tu to musim zhanat tvrdo v polskych dovozovych obchodoch Na uzemi USA sa mak pestovat nemoze, kvoli tomu aby si ludia nevyrabali opium nacierno.
Osobne by som to necedil, lebo kvalita mineralov moze byt prave v tej'Hmote" ale rozmixoval na ovela silnejsom mixeri na uplne jemno.
50 gramov maku podla tabuliek obsahuje 721 mg vapnika, ale vacsina moze byt v tej "hmote"



398

Re: zlé trávenie

Njaj sice ano tam to mate zakazane ... boze to je svet.. najlepsi zdroj vapnika prirodny zakazu pestovat skrz fetakov debilnych .... tak isto to je aj s konope co je vlastne tiez superfood a aj komodita hlavne vsestranne vyuzitelna... 

Vidite to je dobra rada ďakujem smile ... aspon sa nemusim piplat s precedovanim a radsej to budem mixovat dlhsie do jemna...  Ak sa Vám podarí zohnať mak isto to skuste smile u nas sa to stalo oblubeny napoj v celej rodine...


CHcem sa spýtať ešte.. každé ráno si na raňajky robím taku zmesku (cca 200g dokopy to má)  a dávam tam : jablko, banan, kiwi, mrkvu, spenát, brokolicu , orechy vlasske (namocene vo vode predtým nech sa inhibítory enzýmov vylúčia, orechmi i sa aj snazim brzdit tie rychle cukry v ovocí ),  ryzové a pohánkové vločky a lyzicu kvalitného( olivoveho alebo dynoveho alebo lanoveho,) oleja .....  toto su moje ranajky kazdy den v týždni okrem víkendu teda...  Chcel som si takúto vitamínovú dobrú vec cerstvu zadeliť do každého dňa len sa chcem spýtať či to nie je napr vela rýchlych cukrov .. uz to robím cca 7mesiacov, cítim napr ze imunita moja je lepsie odost voci chripkam a beznym veciam ale nerad by som si takto zas nastartoval cukrovku.... CO si myslíte o tom s Vášho pohľadu?

len pre info mam 70kg, mam 27rokov a od 13tich rokov cvicim a snazim sa pohybove aktivity mat na dennom poriadku.. sice mam posledne 2roky kancelarsku pracu kde 90% dna sedim pri pc ale podvecer cvicim hned ..hlavne cviky s vlastnym telom na pohyb strecing hrazda stojky atd...

Naposledy upravil: letto (2015-02-24 16:52:10)



399

Re: zlé trávenie

Nuz na znizenie glycemickeho idnexu jediel su najma rozne mikrovlakniny, tu momentalne bezi Glucomannan, hlavne ako doplnok na chudnutie, kde znizeny glycemicky index podporuje proces chudnutia.
Mas dobry mix, bodaj by som sa aj ja vedel prinutit na take ranajky.Ja bvy som so toho pridal aj vymrazene prasky napr z aloe vera, Amly(indicky "egres" )a podobne, co by podstatne zvysilo kvalitu toho mixu.

Naposledy upravil: RNG (2015-02-24 19:10:32)



400

Re: zlé trávenie

a pred tymi ranajkami ale vypijem tu trojzmes psyliuminulin,ryzovu vlaknitu a cca za 40min tuto zmes si dam ....    . hehe musim sa cestne priznat ja ho nerobim big_smile  otec to rano osupe rozmixuje a porozdeluje celej rodine cca po tych 200g do poharikov co si bereme do prace smile  Mame to tak podelene otec rano toto robi a ja vecer kefir zarabam alebo makove mlieko a roznasam seckym smile)  mimochodom dnes to makove mlieko pomixujem teda poriadne a skusime to pit aj s tou hmotou pak Vam zreferujem smile

  ... takze skusim tie mikrovlakniny dat priamo toho ,,mixu''  aj nejake nech to este viac zbrzdim hej a bude to ok ?

Vymrazene prasky ? aloe vera vymrazene objednavam prave z toho swansonu (objednavam rovno 4kusky , ved ked to je vymrazene tak mi to vydrzi aspon rok v spajzli v chlade nie? a nech mam do zasoby ked uz budem platit 20€ postovne )..a viete co ako ste mi radili ze aj nejake ine veci maju good tak teda aj dalsie veci si zoberiem do zasoby .. antibakterialne.... mozte mrknut na to narychlo prosím Vás či je to ok alebo by ste ucinnejsie nedoporucili mi?  Vďaka...

GSE :
https://www.swansonvitamins.com/nutribi … -oz-liquid

olive leaf :
https://www.swansonvitamins.com/swanson … mg-60-caps

oregano oil :
https://www.swansonvitamins.com/now-foo … s-90-sgels

Naposledy upravil: letto (2015-02-24 21:09:24)