351

Re: candida v crevach

Nuz tie biomilk maju len jedinu kultury a to v malom mnozstve voci napr tymto:
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1
okrem toho nehovoria nic o tepelnej odolnosti a kyselinovej osdolnosti, tj sa mozu dostat do criev uz mrtve.
Kokosovy olej ani citricidal som nikdy nespominal ako zvlastne ucinny na helikobacter. Mozno vyrobok z kokosoveho oleja, monolaurin ,je  tiez ucinny na H.p., ale vyskusanu mam koloidnu striebornu vody a zinc carnosine(PepZin GI)
Z mikrovlaknin treba brat pestru zmes a najmenej 10 gramov denne.



352

Re: candida v crevach

Dakujem za radu, tak uz mame objednane z iherbu probiotika, kyselinu, jarrow aj pancreatin. mali by dojst za tyzden smile Dovtedy ten biomilk hadam bude stacit. Kyselinu, jarrow aj pancreatin by sa mali jest s kazdym jedlom. Tu by som sa chcela opytat ci by mal manzel jest aj pancreatin aj jarrow  spolu alebo to striedat?
Nateraz je to oresak, palina, klincek podla navodu, oreganovy olej 3x 2, kokosovy olej 2 PL, vilcacora caj, lapacho, kvapky citricidal a samozrejme dieta (prekvapivo sa da celkom dobre stravovat aj bez zemiakov, ryze a chlebiku smile ). Chcela by som sa opytat, ci je normalne ak sa v tejto faze dostavia hnacky alebo niekde je chyba. Manzel zacal teraz brat aj bificol a inulin, tak by sa to mohlo zlepsit. Ale nie som si uplne ista. Myslis, ze je niecoho vela alebo malo pripadne vedel by si prosim nieco poradit?
Dakujem



353

Re: candida v crevach

Hnacky mozu byt docasne, ked sa naraz v crevach vyhubi privela mikrobov. Ale cim viac skodlivych je vyhubenych a cim viac sa rozrastu probiotika, tym lepsie je travenie, obrana tela a samozrejme zmiznu hnacky, lebo nebude co skodlive a drazdivwe vyhadzovat.
Entericky pokryty pancreatin nepomaha traveniu velmi ale je vyborny na cistenie a odmorovanie tela.
Jarrow pancreatine plus nie je entericky pokryty, tj zacne okamzite pracovat uz v zaludku a do criev sa z neho dostane uz len celkom malo.



354

Re: candida v crevach

Dakujem za info, keby aj lekari vedeli vysvetlit cloveku veci, tak by to hned inak vyzeralo ...
Mam na teba este dve otazky ohladom uzivania pancreatinu ak mozem.
1. Takze Jarrow aj kyselina sa uziva s jedlom. A ten pancreatin teda medzi jedlom alebo na prazdny zaludok? Alebo tiez s jedlom?
2. Ak medzi jedlom / na prazdny zaludok, kolko tbl a kolko krat denne prosim ta?

A este jednu otazku ohladom inulinu a bificolu.
3. Miesame bificol s inulinom. Akurat vcera moju polovicku po tom strasne odulo. Davku vypil asi pol hodku po jedle, zapil este poharom vody a do 15 minut brucho ako balon. Davame toho vela? Alebo to brat len nalacno?
Dakujem smile



355

Re: candida v crevach

Entericky [pokryty pancreatin mozes brat aj na prazdny zaludok aj s jedlom. On sa rozpusti az v crevach, takze sa nepouzije v zaludku.
Kvasenie v zaludku moze nastat len pri nedostatku kyselin. Kyseliny potlacia kvasne procesy. Ved preto sa konzervuje napr s octom. Cim viac vody vypijes s jedlom, tym mas redsie kyseliny a tym skor moze nastat kvasenie a hnitie.
Vodu potrebujeme ale najlepsie je pit o 3 hodiny po jedeni a to len cistu vodu a hojne.

Naposledy upravil: RNG (2015-02-07 21:34:29)



356

Re: candida v crevach

Takze ho nafuklo lebo si dal bificol po jedle a tou vodou vlastne zriedil kyseliny? Odporucas teda vlakninu si davat nalacno alebo medzi jedlami? Lebo on potom bol nafuknuty od predvcera vecera este aj vcera cely den a uz sa aj bojim nieco skusat aby sa to este  viac nezhorsilo... Prepac,ze tak vela otazok alee po roku problemov a komunikacie s doktormi a inymi poradcami si konecne niekto,kto aj vie realne poradit.



357

Re: candida v crevach

A este som sa zabudla rano opytat, moze sa pouzivat stevia (steviol) ? A salama,tvrdy syr a kava su povolene? Dakujem smile



358

Re: candida v crevach

Stevia sa saqmozrejme moze pouzivat a aj salama, trochu syrov a neobmedzene kavy.



359

Re: candida v crevach

Ahoj  RNG. Dakujeme za vsetky rady. Zatial dietujeme uz asi 3 tyzden, vyzera, ze to funguje. Vcera konecne dosli aj doplnky Jarrow, pancreatin, probio, hcl a candex, takze ideme zaradit aj tie. Posledny tyzden to vyzeralo vyborne, manzel sa konecne zacal citit ovela lepsie, nafuknutie postupne ustupovalo aj ked este stale bol permanentne nafuknuty. Vcera ked dosli doplnky, tak si dal candex podla navodu a vecer uz tie nove probio.  Rano sa zobudil a brucho mal zas nafuknute ako africke deticky ked hladuju a vraj to nebolo nic prijemne ... Myslis, ze to mohlo byt sposobene candexom alebo novymi probiotikami? Pripadne co ine by to mohlo sposobit? Lebo teraz neviem ci sme nespravili niekde chybu ked to uz vyzeralo tak dobre... Vedel by si prosim poradit? Dakujem



360

Re: candida v crevach

Nuz mikrovlakniny nafukuju a kym sa tam ustanovi menej nafukujuca flora to bude asi trvat niekolko tyzdnov. Nic sa neda robit, prechodne stavy vzdy boli a aj budu.



361

Re: candida v crevach

ahoj, pisal si ze pri diete mliecne vyrobky opatrne
moze sa obcas mlieko do kavy, syry teda skor nie? co teda mliecne je ok? biele jogurty mozu byt?

co sa tyka ovocia jahody su ok?
a hrach je vhodny ci nie?

dakujem



362

Re: candida v crevach

JKed hovoris o proticandidovej diete, tak minimalizuj mliecne produkty. Samozrejme trochu mlieka do kazy nezaskodi.
Strukoviny su OK, ale s mierou.Jahody a ine bopbuloviny tak isto s mierou, lebo obsahuju trochu cukru



363

Re: candida v crevach

Ahoj Rng,
mam komlikovanejsiu otazku a neviem uplne, ci spada do tejto temy.
Dlhodobo mam problemy s prehnane nafuknutym bruchom. Pred 4 rokmi som prekonala v Azii otravu jedlom a bola som tam na infuziach, ibaze nemocnica bola dost nehygienicka. Vratila som sa domov s problemami s travenim a velkymi vyrazkami (tvar fazule) na tvari a na chrbte. Dlhu dobu som odparazitovala - aj liekmi. Postupne to odislo ale trvalo to hadam aj 2 roky. Travenie sa velmi zlepsilo. Teraz som sa opat vratila z Azie (ziadne traviace problemy som tam nemala, len zapal pluc a chlamydie). Brala som tu antibiotika na tie chlamydie. Momentalny stav: opat velmi zvlastne akne na tvari - hlavne lica a oblast okolo brady a brutalne nafuknute brucho. No a zapach z ust, povlak na jazyku, mravencenie v nohach a permanentne vaginalne mykozy. Pri kazdej menstruacii ma uz roky brutalne pali v posve.
Skusala som Citricidal ale mala som pocit, ze moj stav sa po citrusoch (citron, pomaranc aj citricidal) zhorsuje - hlavne to akne. Zhodnotila som, ze mam asi alergiu na citrusy. Nasadila som si Neem najskor 1500 mg na den, Mastichu (nakolko som trpievala aj refluxom kedysi), koloidne striebro (polievkova lyz 3krat denne), candimis cca 5 kvapiek 3krat denne, zeleny jacmen a chlorela. A samozrejme probiotika. Neem som minuly stvrtok zvysila na 3000mg denne. V sobotu som dostala brutalne hnacky, ktore v nedelu pokracovali a bola som nutena dat si aktivne uhlie. Nafuknute brucho kompletne odislo, hnacka v nedelu vecer ustala ale teraz sa neviem dostat na zachod. Brucho sa mi opat brutalne nafukuje a pokozka zase horsi.
Co sa tyka stravovania, dlhe roky som vegetarian, rovnako uz zopar rokov nejem mliecne produkty, lepok a chemicky cukor (cukor jem len vo forme ovocia alebo susenych datli. Sem tam si dam med, agave alebo kokosovy cukor). Po navrate z Azie som skusala kozi kefir ale mala som pocit, ze veci len zhorsuje, tak som ho vysadila.
1. co by si mi odporucal na tie traviace problemy a problemy s pletou? Stale mam ten neem, mastichu, koloidne striebro, candimis, chlorelu a zeleny jacmen. A samozrejme probiotika. Je to podla Teba candida?
2. mozem jest pri protikandidovej diete hnedu ryzu a bezlepkove ovsene vlocky?
3. mozem si dat rano po zel.jacmeni zmixovany banan so zihlavou, listovou zeleninou, skoricou a susenou kokosovou muckou?
Dakujem za odpoved

Naposledy upravil: Tyka (2015-05-13 13:46:56)



364

Re: candida v crevach

Otrava jedlom ti pravdepodobne znicila vyrobu kyselin a iste ciastocne aj enzymov. Tj tieto si musis doplnit s kazdym jedlom, inac ti jedlo miesto spravnehpo sa rozlozenia a absorbovania zivin v traviacom trakte len kvasi a hnije. Pri tom sa tvoria rozne toxiny a telo sa ichj snazi vyhodit/odmorit hoci aj cez kozu ako posledna moznost.
Takze kyseliny, enzymy, mikrovlakniny a probiotika, kedze mas iste aj znicenu probioticku crevnu floru tym, ze sa tio premnozili kvasne a hnilobne mikroby v nej. Vcitane candid a inych.
Zislo by sa ti aj precistit pecen protokolom dr Berksona a cele telo pouzitim entericky pokryteho pancreatinu.

Proticandiodova dieta, intenzivna znamena ZIADNE SACHARIDY(, tj ani obilniny, ani banan a sladke ovocia. Tj to pre teba ako vegetariana je asi nevhodne a teda ty sa nemozes zbavit candid rychlo takouto metodou.
Takze pre teba jedina moznost je znizit co najviac sacharidy, brat hodne mikrovlaknin a oreganoveho a kokosoveho oleja, kvalitnych probiotik a snad po case sa ti to v crevach napravi. Teda za predpokladu, ze si budes doplnovat kyseliny a enzymy.



365

Re: candida v crevach

Este by som odporucil aj protiparazitalnu kuru podla protokolu Dr. Clarkovej, pretoze tam podla mna moze mat aj pritomnost parazitov minimalne v traviacom systeme.

Tu kuru je dostat aj na SK od firmy JUKL: http://www.jukl.sk/protiparazitalny-balicek/d-70717/

Naposledy upravil: Pietro (2015-05-13 12:38:22)



366

Re: candida v crevach

Dakujem krasne za odpovede aj za rady.

Rng, ktore kyseliny a enzymy by si mi prosim Ta odporucil? Ja som kedysi skusala betaine HCL ale bolo mi z toho zle. Inak este nemozem moc ananas. Ja som nasla toto: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 0-veg-caps  Je to ok?
Odporucas este nieco dalsie? Ak ano, co konkretne? Kedze beriem celu radu proticandidovych veci s ktorymi koncim podvecer a vecer davam len tie probiotika uz, kedy by si mi doporucil zaradit to psylium? Mam ho zaradit aj ked mam pocit, ze ma zapchava? Inak mam doma este kvalitne collostrum. Mam si dat aj to?
Co sa tyka diety, ja to hadam dam aj ked som vegetarian. Budem sa skratka sustredit viac na tu zeleninu, mozno sem tam vajicka no a orechy.
K teme parazity: uvedomila som si zasklby v lavej ruke hore v deltovom svale a v mieste brachialis na boku. Mozu to byt teda aj parazity?
Keby som chcela dat tu 20dnovu odparazitovaciu kuru, co mam vlastne robit najskor? To alebo proticandidovu dietu a kuru? Alebo ako mam cekovo postupovat? Pripadne ako dlho?
Este ma zaujima, co si myslis o kokosovej smotane pri proticandidovej diete - takej tej z krabicky (nie domacej). Dakujem

Pietro, vdaka za upozornenie a za radu.

Naposledy upravil: Tyka (2015-05-13 19:33:59)



367

Re: candida v crevach

Biocore je na ucinnost dost drahy, preto odporucam skor pancreatin.
Na travenie
http://www.swansonvitamins.com/now-food … g-250-caps
na cistenie tela
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … x-300-tabs
Na kyseliny ja pouzivam napr tieto
http://www.swansonvitamins.com/now-food … l-120-caps

Kokosovy olej nahradi sacharidy, kde telo ho vie pouzit na vyrobu energie, ale candida nie, skor ju kokosak potlaca. Preto ho odporuca, az 3 polievkove lyzice denne , zapravene do jedal a dresingu(polevy) na zeleniny



368

Re: candida v crevach

Ok. Rng, mozes mi prosim odpovedat este na nasledovne otazky?

1. chcem odparazitovat a robit aj proticandidovu kuru. Co z toho mam robit ako prve?
2. na odparazitovanie si objednam toto http://www.jukl.sk/protiparazitalny-balicek/d-70717/ ale rozhodne chcem vyssie davkovanie. Rozmyslam nad davkovanim, ktore tu niekde na fore spominal Pietro http://www.drclark.net/en/cleanses/adva … icot-seeds
Co si o tom myslis?
3. momentalne pijem raz denne nalacno cerstvo vytlacenu stavu z cerstvej paliny - len taky maly stamprlik. Je to ok aj takto? Je to sedem dnova kura.
4. do cca 5 vecer beriem neem, koloid.striebro, oreganovy olej. O cca 9 vecer probiotika s jablkom. Kedy si mam davat psyllium? Skusam rano na lacno ale nemozem po nom na zachod (napriek tomu ze pijem vela vody).
5. chcela by som zaradit aj inulin. Ten mam kedy brat?
6. chcem zaradit na 3 dni aj vysoke davky kolostra. Ten vraj ide dobre s probiotikami ale treba ho brat nalacno. A ja beriem probiotika s jablkom. Kedy ho mam teda brat? A v akom mnozstve?
7. ked zacnem brat tie enzymy a kyseliny, napravi sa moje travenie alebo budem potom odkazana na ich uzivanie?

Naposledy upravil: Tyka (2015-05-14 21:28:45)



369

Re: candida v crevach

1Prve je odparazitovat,,lebo parazity stazuju hubenie mnohych mikrobov. Davkovanie z JUKL mozes zdvojnasobnit, ked si myslis, ze mas nejaku prilis odolnu paraziticku kulturu v tele. Mozno ti pomoze s tym brat aj odmaskujuce enztymi, ako napr entericky pokryty pancreatin a serrapaptazu.
3. nepoznam presny obsah tej stavy z paliny, takze sa na to neviem vyjadrit. Ucinna latka tam je artemisinin, a ta sa davkuje 3 x 100 mg, s jedlami bez zeleza. A to je najma na liecenie rakovin.
4. Ja si davam zmes roznych mikrovlaknin(psylium inulin modified citrus pectines, arabinogalactans, glucomannan) do vody na pitie, co pijem pocas celeho dna.Davam si tam aj ine, ako vitaminy C(5 gramov roznych), aloe vera prasok,  niekedy MSM proti reume, vzdy si to ochutim nesladenymi ovocnymi koncentratami kvoli antioxidantom a konzervujem 10-15 kvapkami citricidalu.
Colostrum odporucam zamiesat v mixeri do tepleho mlieka, do 2 deci kopcom polievkovu lyzicu raz az 2 x denne. Nekombinuj to s probiotikami, tie ber na noc s jablkom.
7. doplna sa to, co je treba doplnit.
Ked ti telo nevyrobi dost kyselin a enzymov, musis si ich doplnat, ked nechces, aby sa to obratilo na stovky roznych zdravotnych problemov. Ak sa ti vyroba kyselin po case zlepsi, mozno, a hovorim len mozno, nebudes musiet pouzivat doplnok kyselin.
Ale pocuvaj na svoje telo, nedostatok kyselin ti velmi jasne naznaci nafukovanim, bolestami zaludka a podobne. Tak si urcis aj davku, co ti treba na dobre travenie



370

Re: candida v crevach

Ok, dakujem. Kuru od jukl som objednala. Idem teda najskor odparazitovat. Vyvstavaju mi dalsie otazky:

1. tu proticandidovu dietu mozem teraz zmiernit aspon o tie bezlepkove obiloviny? Som vegan - ak mam odparazitovat a potom este dalej na tej diete bojovat s candidou, nevydrzim to tak dlho. Nechcem s dietou skoncit, chcem len zaradit povedzme trochu quinou, pohanku a pseno. Alebo teda aka strava je ok pri odparazitovani? Som vegan (sem tam jem vajicka).
2. k tym odmaskujucim enzymom - nasla som toto http://www.enerex.sk/index.php?route=pr … duct_id=52 ale vobec netusim, co je entericky pokryty pancreatin. Posles mi prosim nejaky link?
3. Dvojite davkovanie podla H.Clark sa mi zda byt prislabe. Pred par rokmi som robila klasicke davkovanie a musela som potom prejist na chemiu, lebo absolutne nezabralo. Pietro tu postol link, kde je silne davkovanie. Prosim, pozri sa na toto http://www.drclark.net/en/cleanses/adva … icot-seeds Tabulku najdes ked budes rolovat nadol. Co si o tom myslis? Mozem si ublizit?
4. Toto je dolezita otazka - mam pocit, ze psyllium ma zapchava. Je to mozne? Nechapem, ako si ho mozes davat do vody na pitie na cely den, kedze hustne. Ja rozmyslam aj nad tabletkami namiesto prasku. Je tam rozdiel tabletka/prasok alebo oboje je ok?
5. collostrum nemozem miesat do mlieka, nakolko som vegan a okrem toho, mlieko mi nerobi dobre. Ked ich budem brat, je lepsie rano nalacno alebo vecer nalacno hodinku pred probiotikami. Rano mam trochu strach, ze to vsetko potom nasledne pozabijam v tele tymi odparazitovacimi vecami. Ci nema to na to vplyv?
6. velmi ma zaujima Tvoj nazor na kokosovu smotanu z krabicky (kedze odporucas aj kokos.olej). Smotana obsahuje kokos.krem, vodu, zhustovadlo, xantanovu gumu/guaranovu gumu. Je toto ok pri proticandidovej diete?
7. co si myslis o mrkvovej a cviklovej stave pri proticandidovej diete? Pripadne pri odparazitovani?
Dakujem

Naposledy upravil: Tyka (2015-05-15 05:47:05)



371

Re: candida v crevach

Pri odparazitovani mozes jwes cokolvek. Ale pri intenzivnej proticandidovej dietwe musis vtsdrzat 2 tyzdne bez sacharidov, inac ti to vbude trvat iovela dlhsie porazit, aj niekolko mesiacov
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … l&ic=1
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=3 Ako som povedal, dvojnasobne davkovanie povosneho protoko;lu dr Huldy Clark, ako aj uvedene davkovanie ti nemoze nijak uskodit.
4. Ja si dam dve kavove lyzicky zmesi roznych mikrovlaknin do litra vody, a obcas  na spodu najdem trochu hustejsiu hmotu,  akoby tekuty rosol. Kolostrum tj mledzivo mozes miesat do cohokolvek Moj brat napr  ho je len tak lyzickou, mna ten prasok trochu dusi a neznasam, ked sa mi nalepi na zuby a podnebie.  Preto ho rozslaham do mlieka ale mozes aj do teplej vody.
Pokial viem protokol dr Huldy Clark neznici probioticku crevnu floru prilis.
6. kokosova smotana je OK, pokial nie je prisladzana
7. mrkva obsahuje hodne cukru, takze s nou opatrne pri proticandidovej diete. Cvikla, surova, je vyborny zdroj enzymov Enzymi trochu pomahaju pri odpoarazitovani a pripadne aj niektorych mikrobov, ktore mozu odmaskovat, ale tieto nie su ucinne na candidu, na to musi byt enzym co rozpusta celulozove a hemicelulozove bunkove steny plesni a kvasnych infekcii , vcitane candid.



372

Re: candida v crevach

Ok. Dakujem. Zohnala som si to Serrapeptase a cakam, kym mi pride kura z Jukl. Chcem to zacat brat az s tym.
Zatial (uz tyzden) drzim proticandidovu dietu a kazdy den si davam 3x2 500miligramove kapsule neemu. Okrem toho pijem kazdy den nalacno crstvo vytlacenu stavu z paliny (stamperlik), davam si psylium a inulin a vecer probiotika s jablkom. No a collostrum.
Zatial sa na mojom stave nic nemeni - okrem toho, ze mi odisiel zapach z ust a ze sa mi netvori az tolko novych vyrazok. Palinu planujem pit 8 dni.
Zaujima ma:
1. ma ta protiparazitna kura od H.Clark vplyv aj na candidu? Tiez ju trochu redukuje?
2. da sa candidy a parazitov zbavit naraz?
3. probiotika si davam tieto http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518 Davam si ich na noc s jablkom. Kolko si mam davat? Ja si davam 3 kapsule.
4. ten pancreatin som nakoniec neobjednala. Je to zivocisneho povodu a ja som takmer uplny vegan. Nevies poradit nieco, cim by som to mohla nahradit?
5. co si myslis o kombuche v boji proti candide a parazitom?
dakujem

Naposledy upravil: Tyka (2015-05-16 19:47:28)



373

Re: candida v crevach

1. udajne trochu je ucinna, ale neviem
2. da
3. aj jedna staci, hlavne je ich krmit aby sa rozmnozovali. Dobre nakrmene probiotika sa mozu rozmnozit na mnohonasobok za jediny den
4. su aj fungalne, rastlinne a bakterialne enzymaticke zmesi, ale hodne drahsie na rovnaku ucinnost.
Pozri napr na
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=1
kde odporucam brat aspon 2 s jedlom, lebo ich ucinnost je nizsia, ako bezne pancreatiny dnes. Ale zase medzi tymito enzymami najdes aj specialne , napr na stravenie mlieka a ciastocne aj na lepok a ine, ako napr fibrinolyticke, ktore riedia krv a rozbijaju krvne zrazeniny bezpecne a ucinne.



374

Re: candida v crevach

1. ok, rozumiem. A podla Teba co je lepsie? Znicit najskor parazity a potom candidu alebo oboje naraz?
2. na rozmnozenie probiotik pouzivam 15 g inulinu denne. Staci to?



375

Re: candida v crevach

1. oboje sa da uerobit aj sucasne.
2.probiotika ako aj my sami potrebuje pestru  stravu, nie len jeden typ mikrovlaknin ale zmes roznych.



376

Re: candida v crevach

isla by som do toho naraz. zatial len pijem tu vytlacenu palinu a davam si silne davky neemu a uz vidim drobne zlepsenie. Dakujem Ti za rady, ako brat probiotika. Konecne v tom mam jasno. Vzdy som to brala len tak hala bala a az teraz chapem ten princip.
Cakam na kuru od Jukl.
1. Prosim, mozes mi napisat co (aj davky) a ako dlho mam brat ak chcem riesit aj candidu aj parazity naraz? Dietu stale drzim. Uz idem do druheho tyzdna s nou.
2. co si myslis o neeme? nikde ho nespominas.
3. po dni pitia paliny sa mi zapalili oci a ide aj trochu hnisu z nich. vidis v tom nejaky suvis?



377

Re: candida v crevach

Jukl dodava kompletny rozvrh brania, aby tie protiparazitalne boli co najucinnejsie.
Neem som skusal aj do mojich kremov, ale dost silne zavana, nie velmi prijemne.
3 neviem, ake ma palina nasledky na teba, ale okrem herxheimerovej reakcie a alergie na palinu som nikde nic necital.
Pre istotu by si si mala kvapkat do oci koloidne striebro alebo roztok citricidalu. Mohla si si tam nanies nejaku infekciu brhlenim oci.



378

Re: candida v crevach

Hej, chapem. Jukl ma davkovanie na parazity aj rozvrh brania aj ked ja chcem ist na vyssie davky. Kura mi pride zajtra, cize zajtra zacinam.

1. Zaujima ma ale, ze ak chcem utocit na parazity aj na candidu naraz - ci mam k tej kure brat aj tie dalsie veci. Mam doma oregano kapsule, citricidal kapsule, neem, kurkumu, koloidne striebro a serrapeptase.

2. Citricidal mam od NutriBiotic 125 mg. Aka je prosim denna davka pre mna? Kolko kapsul? Mam okolo 55 kg.

3. Ako mam brat to serrapeptase? Mam toto http://www.enerex.sk/index.php?route=pr … duct_id=53

4. ktore mikrovlakniny okrem psyllia a inulinu mi este odporucas?

Dakujem

Naposledy upravil: Tyka (2015-05-18 21:59:25)



379

Re: candida v crevach

od 1 az po 7 je to vsetko spravne.
Candida vylucuje rozne toxiny a dokonca aj karcinogeny, tj napada cele telo a oslabuje imunitu.
"Chronicky" zapalene hrdlo je ale z infekcie v prinosnych dutinach kde sa z kvapockovej infekcie mozu udrziavat mikroby aj dlhe mesiace, lebo prakticky nic brane ustne sa tam nedostane do dutin, az na prchavy oreganovy olej.
Infekciu v prinosnych dutinach treba vyhubit najma kvapkami roztoku citricidalu
Tj praveho citricidalu, kde je jasne napisane, ze obsahuje quaternialne zluceniny.



380

Re: candida v crevach

ahoj Rng,
odpovedal si asi na nejaky iny prispevok. Prosim, mozes mi zodpovedat na moje otazky zo vcera? Kura od Jukl  mi prisla dnes rano, takze dnes som zacala s uzivanim. Zacala som 2 caj lyz orecha a po 7 kapsul z paliny a klinceku.

Tyka napísal(a):

Hej, chapem. Jukl ma davkovanie na parazity aj rozvrh brania aj ked ja chcem ist na vyssie davky. Kura mi pride zajtra, cize zajtra zacinam.

1. Zaujima ma ale, ze ak chcem utocit na parazity aj na candidu naraz - ci mam k tej kure brat aj tie dalsie veci. Mam doma oregano kapsule, citricidal kapsule, neem, kurkumu, koloidne striebro a serrapeptase.

2. Citricidal mam od NutriBiotic 125 mg. Aka je prosim denna davka pre mna? Kolko kapsul? Mam okolo 55 kg.

3. Ako mam brat to serrapeptase? Mam toto http://www.enerex.sk/index.php?route=pr … duct_id=53

4. ktore mikrovlakniny okrem psyllia a inulinu mi este odporucas?

Dakujem

Naposledy upravil: Tyka (2015-05-19 12:02:06)



381

Re: candida v crevach

Nuz to su zahady pocitacov, su schopne premiestnit hocico hocikam...
1 . MoZes s kludom utocit na parazity aj candidu odrazu a pouzit rozne doplnky na to. Koloidne striebro ti ale na to nepomoze, to sa totiz v zaludku velmi rychlo znici, takze do creiv sa uz skoro nic nedostane.
2. neviem aky citricidal mas, a ci vobec obsahnuje ucinne quaternialne zluceniny.
3. Davkovanie serrapeptazy, intenzivne je 3 x 120 000 IU
4. medzi mikrovlakniny patria napr psylium, inulin arabinogalactany ,pectin , najma modified citrus pectines, glucomannan a ine.



382

Re: candida v crevach

1. citricidal mam tento http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-tablety-100tbl-d607.htm Prosim, mozes mi poradit davkovanie? Mam 55 kg. A berie sa to nalacno ci je to jedno?

2. serrapeptazu mam brat s jedlom alebo nalacno?

3. davam si psyllium a inulin ale brutalne ma z toho nafukuje. Da sa s tym nieco robit? Vsetko podstivo zapijam mnozstvom vody. Dnes som si kupila aj jablcnu vlakninu.



383

Re: candida v crevach

Ctricidal, mozes brat aj na lacno, ale lepsie je s jedlo, Denna davka na 70 kg odsobu je 35 kvapiek do pitra vcovy. Takze tych tabletiek je na to 11 kusov, na tvojuvahu by stacilo 8 a treba ich brat co v najviac davkach, tj napr 1 kazde dve hodiny.
2 serrapeptaza je entericky ochranena, tj sa rozpusta az v crevach a tak nezalezi velmi na tom ,ci ju beries na lacno alebo s jedlom
3. odporucam zmes roznych moznych, vtedy nafukuje menej.
Ale mnohe probiotika zialbohu vyrabaju kyslicnik uhlicity, takze nafukovanie je sucast dobrej probiotickej flory, az do pol litra plynov denne. Viac je samozrejme meteorizmus, tj nie normalne nafukovanie.



384

Re: candida v crevach

ahoj Rng,
takze pokracujem v proti candidovej diete uz treti tyzden, mam za sebou skoro 2 tyzdne odparazitovania jukl na vyssich davkach a do toho som zapojila citricidal a oreganovy olej. Davky citricidalu a oregana zvysujem pomaly - vzdy tak, aby malo telo cas sa s tym vyrovnat. Vzdy ked zvysim davku, moj stav sa zhorsi a potom sa to za par dni upravi.

chcem sa opytat:

1. po poslednom zvysovani davky citricidalu a oregana mam zapal ocnych spojiviek. Citala som, ze je to bezne pri herxheimerovej reakcii. ocny mi na to dal antibiotika v kvapkach ale nedavam si ich. co Ty odporucas? citricidal si do praveho oka dat nemozem, nakolko tam mam transplantovanu rohovku, umelu sosovku a kopec protiglaukomnovych operacii.

2. mozem pri proticandidovej diete jest doma vyrobeny kefir z kozieho mlieka?

3. s tou vlakninou som to nakoniec nezvladla. brutalne ma z toho bolelo brucho a nafukovalo. velmi mi z toho bolo zle. nahradila som to za triphalu. co si o tom myslis?



385

Re: candida v crevach

1. nevidim dovod, pre co by si nemohla pouizit roztok citricidalu, ale mozes skusit aj koloidne striebro. Ja popuzivam KS do oci skoro kazdonenne, lebo mam syndrom sucheho oka a toto mi to odstrani.
2. mozes ale s mierou
3 bez probiotik a ich vyzivy, mikrovlaknin  to nepojde
Skus brat aspon kavovu lyzicku zmesi mikrovlaknin a jedno jablko denne
Triphala podporuje vyvoj dobrej crevnej flory, ale neposkytuje probiotikam vyzivu na rozmnozenie s tej malickej kapsulky az na 1 kg, co by plne obsadene creva probioptikami mali mat.



386

Re: candida v crevach

1. ok.. Ty si myslis, ze mi to koloidne striebro do oka nemoze poskodit to 15 krat operovane oko s transplantovanou rohovkou a implantovanou umelou sosovkou?

2. jedno jablko denne zjem vecer s probiotikami. skusim teda jednu lyzicku mikrovlaknin. a co mam davat? inulin? psylium?

3. to jedno jablko denne pri proticandidovej diete je ok?



387

Re: candida v crevach

1. doplnky su schvalene ako neskodne, tj nemozu poskodit, v principe.
Koloidne striebro je extrwemne cista voda, s velmi malicko striebrom, len 10-20 mg na liter. A liter vody ma vyse 15 000 kvapiek a ty pouzijes len jednu kvapku do oka niekolko dni po sebe. Takze kolko toho striebra ta dostanes? Ukrutne malo.
2. Probiotika potrebuju pestru stravu nie jednotvarnu, pre to odporucam zmes viacerych mikrovlaknin. Z firmy Vemica na Slovensku mozes dostat inulin psylium a ine ma napr swansonvitamins.com, menovite arabinogalactans, glucomannan a modified citrus pectines. Mikrovlakniny ako doplnok odporucam pouzivat cely zivot, lebo probiotika potrebuju potravu cely zivot. Inac ti vykapu.
3. jedno jablko obsahuje asi 3 gramy pektinov, co je tiez dobra mikrovlaknina.
Cukru je v jablku malicko, ale o to viac roznych antioxidantov.



388

Re: candida v crevach

Ahoj Rng,
tak uz asi mesiac odparazitujem. Momentalne beriem dost vysoke davky paliny, klinceku a orechu (protokol H.Clark som znasobila a nerobim si prestavky v orechu a klinceku ale davam si to kazdy den), k tomu oregano oil 3 x 2 kapsule od Now, Citricidal v kapsulach od Nutri Biotic (v davke ako si mi odporucil cize 8 za den). Pau d arco a dnes k tomu priberiem aj  Olive leaf extract od Swansonu.  Na noc probiotika.
Chcem sa Ta opytat, ci menovane doplnky pripadne celkove odparazitovanie moze mat vplyv na menstuacny cyklus, nakolko mi uplne vynechala menstruacia.



389

Re: candida v crevach

Ziadne z menovanych nema hormonalne nasledky, pokial viem.
Takze pricina musi byt  velmi pravdepodobne inde.



390

Re: candida v crevach

ok, chapem. Prosim Ta, a v akej davke mam brat ten olive leaf extract? Mam asi 55 kg.



391

Re: candida v crevach

Intenzivna davka extraktu z olivovych listov na 70 kg osobu musi obsahovat 3 x 300 mg oleuropeinu. Udrzobna staci aj 3 x 150 mg oleuropeinu.



392

Re: candida v crevach

aha, ok.

1. Cize ked mam 55 kg, bude stacit 3 x 220 mg oleuropeinu? 

2. a ako mam davkovat oregano? Mam toto: http://www.hoogle.sk/Oreganovy-olej-90-tabl-d208.htm Zatial beriem 3 x 2

3. mam aj pau d arco v 500 mg kapsulach, ako mam davkovat to?

4. odkedy som zaradila ten olive leaf, zase sa mi vratilo akne a zenska mykoza. Je to prejav cistenia?

5. este sa chcem opytat - beriem toho teraz dost vela: palina, klincek, orech, oregano, pau d arco, olive leaf, citricidal, fenykel a jem zazvor - nemozem si tolkymi pripravkami ublizit? Neni to obrovska zataz na pecen? Popri tom cvicim kazdy den, som vegan - moja strava je dobra. Mam za sebou mesiac proticandidovej diety. Len spanok mam velmi zly.

6. vidis tam prosim nejaku suvislost s tym, ze mi vynechala menstruacia? moze to byt detoxom?

Naposledy upravil: Tyka (2015-06-13 06:24:00)



393

Re: candida v crevach

1.ano
2. ber 3 x 2 , s tym sa n3emozes predavkovat velmi
3.Pau d' Arco/lapacho obvykle radim az 6 gramov denne
4.?
5. mozno mas nejake hormonalne problemy Osobne odporucam pestru stravu , nie ziadne obmedzene diety. Skus aspon brat yam alebo Dong Quai. Oba ovplyvnuju/"nastavuju" normalne hormonalne cykly.
6.vynechanie menstruacie je  najma z hormonalnych dovodov, pozri na
https://en.wikipedia.org/wiki/Menstrual_cycle
ale moze byt aj z podvyzivenosti na niektore ziviny, stresu, chorob/nakaz a podobne.



394

Re: candida v crevach

Ja sa chcem spýtat ako ste zistily že máte candidu v črevách diagnostikovali ste si to sami či ste boly u doktora?? ak u doktora  ake vyšetrenia vam robily?? tiež plánujem ist k doktorke no neviem či bude suhlasit..



395

Re: candida v crevach

Diagnostikovala som si to sama na zaklade skusenosti z minulosti, ktore som s candidou mala. Rovnako je to s parazitmi. Nasi lekari mi ich dokonca pred par rokmi nevedeli diagnostikovat. Az pani doktorka z mikrobiologickeho ustavu LF UK sa mi vtedy venovala a nasla ich celkom dost. V Azii som vtedy prekonala otravu jedlom. bolo takmer iste, ze nieco mam. Teraz mam rovnake priznaky. Klasicky lekar Vas po jednom teste, ktory vyjde negativne odpise, ze ste zdravy - neberuc do uvahy cyklus parazitov a vylucovanie vajicok.

menma1 napísal(a):

Ja sa chcem spýtat ako ste zistily že máte candidu v črevách diagnostikovali ste si to sami či ste boly u doktora?? ak u doktora  ake vyšetrenia vam robily?? tiež plánujem ist k doktorke no neviem či bude suhlasit..



396

Re: candida v crevach

Rng, myslis, ze tie hormonalne problemy mozu suvisiet s tym odparazitovanim a s tym, ze beriem hodnu davku doplnkov? Proticandidovu dietu som ukoncila pred 2 tyzdnami a uz jem aj ovocie a aj bezlepkove obiloviny.
Tlacim do seba tie doplnky uz nieco cez mesiac a moja plet sa po prvotnom zlepsovani zase radikalne zhorsuje. Je to zufalstvo - neviem, co robim zle. K tomu ta vynechana menstruacia. Dong Quai si zozeniem, vdaka za radu.



397

Re: candida v crevach

Priprecistovani tela sa moze cast neziaducich  latok vyhadzovat aj cez kozu



398

Re: candida v crevach

Ahoj Rng,

1.

stale patram po pricine, preco mi vynechala pocas brania vsetkych pripravkov a pri proticandidovej diete menstruacia a hlavne by som sa k nej opat chcela dopracovat. Narazila som pri hladani na tieto clanky:

http://chemicaloftheday.squarespace.com … tract.html
http://chemicaloftheday.squarespace.com … t-gse.html

Co si o tom myslis?

Ja beriem tento citricidal: http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-tablety-100tbl-d607.htm

2.

zaroven sa chcem opytat, vazne je podla Teba mozne kompletne odparazitovat len bylinami a doplnkami? Parazitologicka Hana Blahova to popiera. Tu je jedno jej zaujimave video:
https://www.youtube.com/watch?v=OS4nIOVwH3I

Naposledy upravil: Tyka (2015-06-16 21:21:23)



399

Re: candida v crevach

S tym synbterickym  belzankonium chloridom su to zamerne rozsirovane lzi,,kedze je to tiez zlucenina z radu quaternialnycy, ale ina, nez je v citricidale.
Hana Blahova je zastupca farmaceutik a slabo samovzdelana v doplnkoch.To sa totiz na skolach neuci, ale naopak popiera.
Dr Hulda Clark bola zastupkina prirodnych antiparazitik a jej celozivotne usilie bolo velmi uspesne, takze pochybovat o tom rozhodne nebudem.
Ludia sa uspesne odcervovali aj starocia pred chemickymi protiparazitnymi. Ja som za detstva napr pouzil "cicvarove semienka", co je vlastne semeno paliny pravej, znamej ako artemisia absynthia, tj wormwood, uz podla mena odcervovac, co je jedna zo zloziek v protokole dr Huldy Clark.



400

Re: candida v crevach

Dobrý večer p. RNG, prečital som si takmer všetky vaše príspevky týkajúce sa protiplesnovej diete (Candida) a taktiež rady proti virusom (HPV). Práve Candyda a virus HPS trápia moju polovičku. Ja prejavy týchto parazitov nemám, ale kedže fungujeme spolu, predpokladám že taktiež som nimi nakazený. Chceli by sme sa obaja dať na očistu vami opisovanými metódami. Moja otázka - dá sa naraz bojovat proti obom? Alebo je lepšie postupne najpr začat jedným (Oreganový, kokosový olej, probiotiká) a potom druhým (Chaparral)?