101

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Ten oreganovy olej naprikad od firmy NOW Foods je dost silny preto je v enterickych tobolkach. A je to korenina. Ak by nebol enterickych tobolakch, tak by sa rozpustil uz v zaludku a tym padom by ho mohol drazdit, t.j., mohol by boliet a tiez by mohol palit pazerak a hrdlo. Z toho dovodu je v enterickych tobolkach.



102

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Strejdo, podla popisu je naozaj dobra kupa, pokilal to nie je trik a nie je riedeny olivovym olejom, tj sice obsahuje 86% carvacrolu v oreganovom oleji, ale ako mnohe druhe len 30% oreganoveho oleja a zvysok olivovy olej.
Ja so  zohnal aj ovela lacnejsi tekuty oreganovy olej, ale pouzivam ho jen na inhalaciu a na 5% roztok v alkohole alebo najnovsie DMSO proti plesniam, na nechtoch na nohe(onychomykoza)



103

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

No má tam písané, že "100% pure essential oil of oregano" a ešte " DO YOU HAVE CHEMICAL ANALYSIS OF PRODUCT? YES, AND TO PROVIDE YOU WITH YOUR ORDER "
Napísal mi nasledovné: "Dear Sir
The certificate of chemical analysis we ship it with your order.
We can not sent you with email for purposes of theft or illegal reproduction.
For your information the carvacrol is 90.97% and thymol is 1.18%.
Thank you
Ioannis Nenoglou"
a potom ešte na moju otázku, či obsahuje olivový olej: "it is 100% essential oil of oregano, it is not contain olive oil"

Naposledy upravil: Strejdo (2014-05-22 09:39:34)



104

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

OK. Upzornil som na to, lebo vacsina takych oreganovych olejov dobre skryva, ze ten silny oreganovy olej je vlastne riesdeny olivovym.
Tie recicku okolo kopirovania certfikatov su samozrejme hlupost, kto by tu informaciu chcel olutuje tych par dolarov za objednavku oleja s certifikatom.
OK, objednaj a daj vediet, ako to ucinkuje a chuti, najma, lebo obvykle oreganove oleje su velmi palive.



105

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Ja som vyskusala berberin v tabletkach, konkretne http://farmaciadelucca.ldfweb.it/catalo … /2249.html, doniesla mi to sestra z Talianska. Mozem odporucit, uzivala som to 30 dni, 2 tabletky denne, je to fakt horke. No nie na mocove cesty, ale ako prirodne ATB a najma na znizenie cholesterolu. Zo zaciatku z toho trochu bolelo brucho smile, ale neskor vobec nic.



106

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Kapsule su vzdy lepsie, lebo nemozu sa prilepit na stenu zaludka , ako tablety. Ale v tych uvedenych je aj nieco sylimarinu.
Ja  pouzivam  berberine v kapsuliach  pri cukrovke na znizenie hladiny cukru v krvi podla odporucenia dr Juliana Whittakera



107

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Dobrý den,
rada by som Vás poprosila o radu. Viete, už niekoľko rokov mám problémy so zápalmi moč. ciest -  pálenie. Brávala som ATB tak 2xročne. Náhle sa to však zhoršilo minulý rok 11/2013 kedy som až do dnes využívala od urologia 6xATB. Nachádzajú mi v kultivácii vžde E-coli baktériu, prípadne niekedy ani nie pálenie ako zápach moču.  Nasadil mi aj Urovaxomovú liečku na tri mesiace. Momentálne Urovaxom další uživam na „preliečenie zas“ no pociťujem tri dni mierne pálenie takže viem že zas je to tu. Jedna zmena však nastala včera v noci ked som išta na wc a močila som sýto červenú krv, žiadný žltý moč.(tento príznak som nikdy pri zap.nemala). Dnes som utekala k lekárovi moc už vzhľadovo nebol červený, no chemicky v nom bola krv na tri krížiky. Takže od dnes užívam už v poradí siedme ATB. Viete, desí ma to, že neviem vôbec príčinu a že „dnes je dobre a zajtra“...
Čítala som rôzne blogy na podobné témy aj od vás, kedy ste radili iným a v podstate sa veľa veci čo radíte opakuje. Prosím doplnte ma alebo opravne. Mala by som užívať oreganový olej? resp. oregano berberine NAC? Dalej nejaký Citricidal, D-manoza a serrapeptazu, extra zmes mikrovlákien (prepáčte ak sa opakujú tieto lieky, nerozumem tomu). Prosím napíšte mi konkrétne čo si mám objedať cez ten i-herb? Dakujem sad



108

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Ja neradim lieky, len ucinne potravinove doplnky, co ich nahradia, ale bez skodlivych postrannych ucinkov chemickych patentovanych liekov.
E coli je druh bakterii, co ma az vyse 200 roznycy druhov, niektore su neskodne a nachadzaju sa v nasej crevnej flore bezne, ine su velmi skodlive a treba sa ich co najskor zbavit. Zialbohu niektore sa maskuju do biofilmov a na ne teda atb neposobia, ine su na velku vacsinu atb rezistentne(oznacovane ako VRE) Na stastie rozrok citricidalu na pitie aj vyplachy vsetky z nich znici. NAC a serrapeptaza su odmaskovace, lebo niektore z escherichii coli sa zvyknu zdruzovat a kolektivne maskovat, takze do nich nevedia preniknut ziadne antimikrobialne latky v dostatocnej kvantite na znicenie.
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=5
davka 2 x 600 az 1200 mg
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=2
  davka az 3 x 120 000 IU

D-manoza je specialny cukor, ktory mnohe mikroby vie jednoducho odhaknut zo sliznic a tak ich moc splachne, davka je 2 gramy kazde 3 hodiny po dobu 3 dni. Ked to nepomoze, tak treba prejst na ine antimikrobialne.
Oreganovy olej je najma na candidu a ine podobne infekcie. Odporucam najma tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1, davka 3 x 2 kapsulky, co ti da 3 x 200 mg carvacrolu. V iherb je to napr tento
http://www.iherb.com/Thorne-Research-Be … l&ic=1
Berberine je vseobecne dobre brat na rozne crevne aj urinarne nakazy, davka je 2 x 1 gram

Doplnkov su tisice a snazim sa radit tie najucinnejsie a najviac za prijatelne ceny v roznych e-obchodoch na vyber.
Keby ludia neboli lenivi a precitali si veci, nemusel by som sa tolkokrat zbytocne opakovat.

Zmes mikrovlaknin a probiotika radim brat kazdemu cely zivot, lebo ich v potrave nemame dostatok a telo ich potrebuje.

Tak isto radim brat doplnky zinku, jodu selenu, vitaminy C E D-3 a K-2 a cistit si cievy lecitinom
Niektore mikrovlakniny dostanes aj doma z firmy Vemica, Tam maju aj lacny praskovy a granulat lecitinu.

Naposledy upravil: RNG (2014-07-30 17:46:55)



109

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Dobry den, RNG,
dcera ma 4 roky a uz druhy rok ma zapal hornych mocovych ciest. Predtym mala dlhodobo zvysene leukocyty, aj sme boli na gynekologii, ci urologii, ale tam vsetko v norme, aj crp vtedy v norme, len sa pomocuje aj cez den aj v noci. A potom o dva roky zrazu vysoke teploty. Nic ju neboli, nepali ani pri moceni. V moci jej zistili vysoke leukocyty, krv, ketony. Sprevadzali to vysoke horucky 39.5 a vysoke CRP. Minuly rok brala dvojo ATB (amoksiklav) po sebe, lebo po prvych sa jej to vratilo. TOho roku presne o rok (minuly rok to tiez bolo v novembri, neviem ci to moze mat nejaky suvis) sa jej to opat po prvych ATB (kladid) vratilo a teraz berie biseptol. Citala som, co tu odporucate na opakujuce sa zapaly, ale nedocitala osm sa davkakovanie pre deti. Oreganovy olej mam tekuty od formy biopurus, na chut je dobry, takze asi tych ucinnych latok tam nebude tolko, ako pisete, ze ma mat. Dakujem za odpoved, budem vam velmi vdacna, lebo atb uz nechcem dalsie a hlavne uz chcem, aby s tym mala pokoj. Este raz dakujem.



110

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Zialbohu atb nie su ucinne na vsetky bakterie, a vobec neucinkuju na kvasne, plesnove,hnilobne,  mykoplazmycke a viralne nakazy. Dokonca pouzuitie atb tieto menovane doslova podpori.
Na mocove cesty su dobre D-manose, dospela davka 2 gramy kazde 3 hodiny. Tento cukor odhakne rozne mikroby zo sliznic a moc ich splachne von. Dobre je brat aj Berberine, dospela davka je 2 x 1 gram.
Ak to nezaberie dostatocne treba siahnut aj na ine.
Odporucam brat teda oreganovy olej, v kapsuliach, lebo potrebna davka pre 70 kg osobu je 3 x 200 mg carvacrolu plus, samozrejme aj NAC a serrapaptazu, pripadne aj extrakt z olivovych listov a roztok citricidalu. Tieto tri by mali  viacmenej pokryt zhruba vsetky mozne mikroby
Po brani atb ma iste znicenu crevnu probioticku floru, tj v prvom rade si tu treba obnovit, tj musi brat zmes mikrovklaknin a co najsilnejsie probiotika Aj tie najsilnejsie sa musia v crevach rozmnozit mnohotisickrat, takze upozornenia na probioptikach su na smiech.



111

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Chcem sa spytat RNG mam problem ktory trva rok a je to obcasne palenie penisu ci tahanie trhanie v semeniku a bolest krizov a brucha mechura.Po nastevach lekarov a predpisani 4 druhov antibiotik a utlmujucich liekov na prostatu mi skonstatovali chronicky zapal prostaty kde si myslim ze sa mylili pretoze dajako sa mi podarilo prostatu upokojit vyliecit roznymi pripravkami ktore som bral rok.Posledne ci mi zostalo je to trhanie v semeniku a obcas nedobry pocit v mocovej trubici.
Po spraveny vyteru z mocovej trubice a vysledkov z ejakuatu mi nasli klebsiella pneumonia pocetne a enterococus faecalis a ak to nebudu este aj nejake plesne ci kandidy po tych antibiotikach.
Chcem sa spytat co presne zacat brat napriklad je to dobry vyber oreganovy olej od natural way popripade od firmy Swanson alebo Thompson pretoze od NOW je vypredany  GSE citricidal od nutribiotic a NAC od NOW?
Bral som cely rok kopec roznych vitaminovych pripravkov a doplnkov a nic poriadne nezaberalo a mal som strasne bolesti kde som uz premyslal nad hocicim viete mi prosim poradit ako to uplne znicit?

Naposledy upravil: Lewik777 (2014-12-26 07:00:29)



112

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Brusnic najmenej 100 gramov cerstvych alebo 30 gramov susenych. Ale ucinna latka v nich je berberine, a odporucam brat radsej 2 x 1 gramov berberinu, to sa lahko prehltne a je nepomerne lacnejsie.
preventivne staci 2 x 500 mg.



113

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Dakujem,
na d-manozu, oreganovy olej v kapsuliach a citricidal som nasla odkazy. Na NAC a serrapaptazu, pripadne aj extrakt z olivovych listov mi tiez viete poradit, kde to kupim? Dakujem. Aku davku d-manozy pre 15 kg dieta?



114

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

A kolko toho si mam objednat? Ako dlho sa ma uzivat ten oreganovy olej v kapsuliach, citricidal? D-manoza len 3 dni a potom pauza a znovu? Dakujem.



115

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Pokial nechcem jest tu zelatinu, z coho je kapsula a nenasla som kapsule bez zelatiny, mozem ju vysypat a tak konzumovat? Dakujem



116

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Zelatina je dobry doplnok na klby a slachy. Ale su aj celulozove kapsule pre vegetarianov. Zelatinove tobolky z oreganovym olejom neodporucam rozpucit, lebo su entericky prokryte a oreganovy olej je silna korenina, co podrazdi zaludok, pre to ich pokryvaju entericky, aby sa rozpustili az v crevach.
D-manozu mozes brat kolko len chces, ved je to len specialny cukor, ale obvykle 3 dni kazde 3 hodiny(tj aj v noci) staci odhaknut dostatok mikrobov zo stien a splachnut ich mocom von. Tie ktore sa neodhaknu treba nicit inac, napr berberinom, citricidalom , oreganovym olejom, a odmaskovavat serrapaptazou a nattokinazou.

Naposledy upravil: RNG (2014-12-27 23:23:56)



117

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Pre dieta aku davku toho berberinu? 2x 1 ci 2 kapsule? Jedna ma 500mg a vy pisete, ze 2 x denne 1 gram. Dobre tomu teda rozumiem?



118

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

2 x 1 gram je davka pre dospelu tj 70 kg osobu. Pre ine vahy to treba prepocitat v pomere vah. Ale nemyslim ze sa tu treba bat predavkovania, skor prilis malych davok.
Na 15 kg je to teda zhruba 1/4 tej dospelej davky.



119

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Prosim, co hovorite na tento doplnok brusnice: http://www.amazon.co.uk/Neulife-Health- … B00AFUVE32
ci tento :http://www.alibaba.com/product-detail/Volcanat-Health-Elite-Cranberry-5000mg-Tablets_152767688.html
Neviem tam najst obsah berberinu, pisu len extrakt z brusnic, tak neviem, ci je to to iste....dakujem.
Maju tieto dva doplnky na slovenskej stranke, tak preto sa pytam, ci su ok. Alebo ci mam zhanat radsej tej thorne berberine.
Dakujem pekne.
A este prosim, objednala som si citricial kapsule (http://www.oliveland.sk/oliveland/eshop … rok-125-mg) , tam by ste tym padom ake dali davkovanie?
Dakujem pekne.



120

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Berberine je berberine a extrakt z brusnic moze by5t s roznymi obsahmi berberinu. ja osobne kupujem len doplnky, kde su obsahy ucinnycy latok mpresne uvedene.
Nuz nezarucujem, ze tie tabletky naozoaj obsahuju quaternialne zluceniny.aj ked v popise o citricidale  pisu
Skus. Povodna ucinna tabletka 125 mg obsahovala, ekvivalent 12 kvapiek 33% citricidalu.
Denna davka 33% je 60 kvapiek, branych po malycch davkach pocas dna
.Takze to je 5 x jedna kapsula z toho uvedeneho.



121

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Dakujem, a ake probiotika by ste odporucili?
Mali sme tieto http://www.vitalvibe.eu/cs/probiotika/1 … apsli.html a biopron 9 ci forte. Mate nejake overene?
Vdaka



122

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Mne vyborne pomohla aj praslicka od swanson smile



123

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Miroaslava, Zialbohu tie znacky nepoznam.



124

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Co si myslite o tomto berberine: http://www.goodstate.com/Good-State-Gly … 00628WBZGs
? Rozdiel od swansonovho vidim, ze ma iny zaklad nie z berberis aristata, ale Phellodendron Amurense? NA e-bay ma dobru cenu a aj postovne na Slovensko je fajn....a vy sa urcite viac v tomto vyznate. Velmi pekne dakujem za odpoved.



125

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Na zdroju Berberinu nezalezi, len na mnozstve.



126

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

dakujem



127

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

OK



128

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Takze chcem sa velmi podakovat RNG za cenne rady ktore ma dostali s 1rok trvajucich problemov a bolesti.Lekary ktory skusali na mne len lieky a skusky ako by som to nazval a vysledok ziadny len zhorsenie stavu a zaknihovali ma chronicky zapal.
Este ze som nasiel toto forum a na rady som zacal uzivat NAC plus probiotika plus Citricidal plus Oreganovy olej a exktrakt z olivovych listov a doplnil som to samento.Male zlepsenie prislo ale maximalna ulava sa dostavila po 3 tyzdni uzivania tychto preparatov a plus doplnenim vysokych davok alicinu alebo cesnaku.
Ako som zacal davat davky 10 tabletiek cesnaku rano a vecer plus hore uvedene doplnky uplne vsetky zdravotne problemy odisli.
Dakujem moc za cenne rady a dufam ze aj ja prispejem svojim prispevkom k ludom ktory maju podobne problemy.



129

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

OK!



130

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

AKo dlho odporucate uzivat tieto doplnky (berberine, citricidal, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov) po zapale mocovych ciest? Mesiac, dva tri, pol roka? Dakujem za odpoved.



131

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Nuz aspon 30 grqamov susenych alebo 100 gramov cerstvych.
Preto radsej odporucam berberine, co je ucinna latka v brusbniciach a co dostat ako vytazok ovela lacnejsie
Davka je 2 x 1 gram pri urinarnycy alebo crevnych nakazach.



132

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Mohli by ste mi prosim odpovedat na prispevok 130? Dakujem pekne.



133

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Lewik777 napísal(a):

Takze chcem sa velmi podakovat RNG za cenne rady ktore ma dostali s 1rok trvajucich problemov a bolesti.Lekary ktory skusali na mne len lieky a skusky ako by som to nazval a vysledok ziadny len zhorsenie stavu a zaknihovali ma chronicky zapal.
Este ze som nasiel toto forum a na rady som zacal uzivat NAC plus probiotika plus Citricidal plus Oreganovy olej a exktrakt z olivovych listov a doplnil som to samento.Male zlepsenie prislo ale maximalna ulava sa dostavila po 3 tyzdni uzivania tychto preparatov a plus doplnenim vysokych davok alicinu alebo cesnaku.
Ako som zacal davat davky 10 tabletiek cesnaku rano a vecer plus hore uvedene doplnky uplne vsetky zdravotne problemy odisli.
Dakujem moc za cenne rady a dufam ze aj ja prispejem svojim prispevkom k ludom ktory maju podobne problemy.

Prosim poraď mi ako si užíval.. Aj ja mám na toto dotaz v inej sekcii.. Mám bolesti urputné kĺbov a pretrvávajúcu chlamýdiovú infekciu ,, Má všetko uvedene hore plus výživu na kĺby a rôzne vitamíny .. Okrem probiotík ostatné si si šupol naraz 3 x denne ??? a ten cesnak nepoznám povedz viac .. Ďakujem, aj ja tak túýim po ú)lave, trpím už rok...Ďakujem edita



134

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Miroslava, to zalezi od mikrobov co tam su. Ak je to len bezna bakteria, tyzden dva su az pridlho. Ale ked je maskovana tak sa to moze tahat aj mesiac a musis pouzivat aj odmaskovace(NAC, serrapaptaza)



135

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Edita, pozor, lewik nemal chlamidie pneumoniae, takze adresoval lahsie znicitelne mikroby.
Mozes skusit sice to iste, ale bez extraktu z olivovych listov, samenta coumandy a banderolu sa asi z toho nedostanes. Aj tak to treba brat aj vyse roka.
Mas pech.

Naposledy upravil: RNG (2015-02-04 20:34:06)