201

Re: Forma jódu - amonium iodine

Kedysi sa ludia sice dozivali kratsie, ale zomierali na choroby, co sa dnes vedia vyliecit. Ti, co ich ale nedostali boli obvykle cinni az do konca zivota.
Dnes s pomocou chemie, farmacie a lekarstva za pomoci lepsej moznosti vyzivy, mechanizacie a elektroniky sa ludia dozivaju dlhsie, ale posledne desatrocie, niekedy aj 20 rokov su to  vlastne invalidi.
Takze to vitazstvo mediciny a moderneho lekarstva je Pyrhovo(grecky vojvodca, co vyhral ale s uzasnou obetou, ze to vlastne nebolo ani hodne)

Pritom pri pouziti vsetkych znalosti, tj nielen tych ktore su odobrene organizovanou medicinou a farmaciou, by sme mohli na tom byt ovela lepsie.
Nuz ale to by museli vladnut ludske hodnoty, nie peniaze a skorumpovani politici.

Nuz ale podla roznych vier, "kto netrpi, nemoze sa dostat do neba", takze nam v tom vsestranne pomahaju, hahaha.

Naposledy upravil: RNG (2011-06-19 00:32:12)



202

Re: Forma jódu - amonium iodine

Zdravim RNG. Mal by som otazocku ohladom vstrebavania jodu(jodovej tinktury). Nedala by sa vstrebatelnost zvysit zmiesanim s propylenglykolom?



203

Re: Forma jódu - amonium iodine

Propylenglykol je skodliva chemikalia, aj ked dost malo, takze sa pouziva do kozmetik. Ale nie je ani jedlo, ani potravinovy doplnok.
Rozhodne by som si ju nedal na kozu.
Inac jod sa cez kozu vstrebava vyborne, takze nie je nic treba na to na urychlenie. Najma spod pazuchy, mne flak zmizne za par hodin.



204

Re: Forma jódu - amonium iodine

RNG prosim ta je toto rozumna volba KELPU?
http://www.iherb.com/Now-Foods-Kelp-8-o … 16668?at=0
popripade toto
http://www.iherb.com/Frontier-Natural-P … 30928?at=0
A ako ho davkovat? Pri znacke NOW odporucaju 200mg co je asi dost malo ze ? Dakujem



205

Re: Forma jódu - amonium iodine

Oba su dobre. Kvoli nasmu "velkemu ochrannemu psovi", federalnej organizacii FDA sa nikto neodvazi odporucat doplnky, ktore by dali viac jodu , nez odporucene denne davky. To ale neznamena, ze nemozes osobne brat viac, kedze mnohi lekari po dlhom vyskume a priklade Japonska odporucaju viac, pozri na temu jod
http://rng.nazory.eu/jod
FDA je vlastne dnes v sluzbach  farmacie, ktoru mali povodne kontrolovat, aby nedavali na trh skodlive lieky, a farmacia chce vsetky konkurencne potravinove doplnky potlacit podla moznosti.



206

Re: Forma jódu - amonium iodine

pan RNG dnes mi došiel lugolov roztok 1%. mám myastheniu gravis a užívam mestinon ktory obsahuje brom.  Chcem sa opýtať - može nastat nejaka chelacia toho bromu vdaka jodu? mám začať s menšiou davkou jodu? dakujem :-)



207

Re: Forma jódu - amonium iodine

Brom je pre telo skodlivy, takze ked ho jod vytisne, to je len dobre.
Ale mestinon sa velmi malo absorbuje do tela aj tak sa absorbuje dost malo a pomerne rychlo sa rozlozi, ale skodlivy brom v tele zostane.
http://en.wikipedia.org/wiki/Myasthenia_gravis
http://en.wikipedia.org/wiki/Pyridostigmine
Inac ked si pozries, s cim je myastenia spojena v tej wikipedii, mnohe z tych tzv autoimunnych curob sa dnes spajaju z roznymi mikrobami a parazitami a adresovanim tych mikrobov a parazitov sa ludom "zazracne" zlepsil zdravotny stav.
Najcastejsie sa jednalo o maskovane infekcie, ako borelioza, chlamidie, L-formy, mykoplazmy a samozrejme hromady crevnych , krvnych a organovych parazitov, ktre ma dnes velka vacsina ludi a ktore su vasto sami nosice nakaz, ktore v nich nevieme liekmi ani antimikrobialnymi doplnkami vybit.



208

Re: Forma jódu - amonium iodine

dakujem pekne. mne sa myasthenia vyrazne zlepsila po proticandidovej diete s doplnkami ktore ste k tomu uviedli :-)
len neviem či stači vybrat jedno balenie oreg.oleja o NOW ? je tam 90 tabliet.
mestinon uzivam 12 rokov tak si myslim,ze uz ani telu nepomaha nejako.



209

Re: Forma jódu - amonium iodine

Ja beriemtie entericke kapsule oreganoveho oleja(NOW) dost casto, lebo mi moje vnucence casto prinesu rozne nakazy a podelia sa so mnou o svoje "male mile" m ikroby  a nacoac ja som od mala vsetky choroby hornych dychacich ciest lahko nachytal  Takze pouzivam NAC a oreganovy olej, obcas aj roztok citricidalu pri prvej znamke tlaku v hrsdle, kasli alebo hlienoch.Nenecham to prepuknut do vaznejsej choroby, co by sa stalo o par dni celkom urcite.



210

Re: Forma jódu - amonium iodine

RNG, co hovoris na tento produkt -  je tu dost jodu aj ostatneho
http://www.glandulamystery.sk/sk/Vyzivo … ovita.html

pripadne aku znacku doporucujes. Dakujem



211

Re: Forma jódu - amonium iodine

Nuz neviem , coho a kolko to obsahuje, ale pochybujem, ze dost jodu podla novsichj vedomosti.
Obvykle produkty ktore neuvadzaju presne zlozenia sa nemaju cim chvalit. Takych ignorujem.
A cena je vyslovene zlodejska.
Na jod odporucam najma obycajnulacnu jodovu tinkturu alebo lugolov roztok, ak ti ho odmietnu v lekarni namiesat, pozri napr na kvapky iosol
http://www.iherb.com/TPCS-Iosol-Formula … 30-ml/4785 davka 1-3 kvapky(2 az 6 mg jodu), zialbohu to nie je vhodne na transdermalnu dodavku, lebo glycerin nevyschne ako voda a alkohol.

Naposledy upravil: RNG (2013-04-09 17:16:26)



212

Re: Forma jódu - amonium iodine

RNG, dakujem, chcem sa opytat na tie cervene krvinky RBC a RHB, HCT nizke aky doplnok suboru B komplexu by si doporucovat lebo hladam a jedine som nasla toto:
http://www.iherb.com/California-Xtracts … 0-ml/47170
Nech to mam pokope.



213

Re: Forma jódu - amonium iodine

OK, ale nezabudni na zelezo v inom case med a pripadne spirulinu pre zlepsenie absorbcie



214

Re: Forma jódu - amonium iodine

Dakujem.Len technicka poznamka ta stranka na ten jod nefunguje skus ju este raz vlozit pripadne popis co to je kontkretne.



215

Re: Forma jódu - amonium iodine

Aha, na konci je ciarka, tu treba vymazat, uz som to opravil aj v povodnom prispevku.
http://www.iherb.com/TPCS-Iosol-Formula … 00-ml/4785

Naposledy upravil: RNG (2013-04-09 17:17:30)



216

Re: Forma jódu - amonium iodine

Dobrý deň RNg,
1. na aké miesta sa dá okrem podbruška a podpažia natrieť jódová tinktúra?
2. ak sú cysty na vaječníkoch je lepšie si natrieť jód priamo na podbruško, ľahšie sa k nim jód dostane? Ďakujem indiga



217

Re: Forma jódu - amonium iodine

1. pod pazuchu odporucam najma pre to, ze sa tam velmi dobre vstrebava jod cez tenucku kozu a naviac 2 dni nahradza deodorant.
Pri cystach vajecnikov je samozrejme dobre si mazat podbrusko, lebo to je tam blizsie k nim.



218

Re: Forma jódu - amonium iodine

RNG, zaujimalo by ma, co by sa mohlo stat, keby si davam Iosol (iHerb, 1,8mg na 1kvapku) tak v davke 20-50mg, proste velmi vysokej...
Zatial to beriem tusim 2 tyzdne, nie kazdy den (ked mam doelzity, tak nie, lebo strach ze sa nieco pokazi, ale asi uz bezpredmetny)
sem tam si dam 5 kvapiek, niekedy 3.. cize drzim to dost vysoko, asi 6mg priemer..
selen 200mcg a zinok 60mg.. (co je asi z dlhodobeho hladiska, aj napriek braniu len 2 tyzdnov, doost vysoko, hranicne?)

Neviem dojst na to, co by sa mohlo stat, keby si dam jod v tych vysokych davkach, ci by boli nasledky len docasne, alebo dlhodobe, alebo trvale.. Napr keby postupne navysujem kazdy den o 5mg.. az do.. 50? 100?

Vtip je v tom, ze na to nemam super dovod, ale zaujima ma, ci by bol zivot s nim, lepsi, obcas mam malo energie, obcas nemam malo. Skor mi ide o take "zdokonalenie" chodu tela (lepsia absorbcia toho co telo potrebuje a veeela energie, mentalne, fyzicky a podobne..)

Ale neviem, ci si s tym mozem pokazit napr stitnu zlazu, alebo nieco ine, alebo sa proste vyplavi nadbytok a budem to brat zbytocne...



219

Re: Forma jódu - amonium iodine

Japonci maju prijem celostatny v priemere 13.5 mg, tj niektori maju menej a niektori aj ovela viac.
Unava je vec nielen stitnej zlazy, ale aj adrenalnej, a tam ti jod pomaha dost malo

Osobne, kedze som stary opatrnik neodporucam viac nez 6 mg jodu v priemere na den, leda ze mas na to nejaky specialny dovod( nakladanie tela jodom, nakaza, rakovina...)

Reci o "pokazeni stitnej zlazy jodom" su viacmenej mytus, ale pri velkych davkach jodu bez selenu sa niektorym zhorsil hrvol, so selenom sa im ale zlepsil, tj kombinacia jod a selen je na stitnu zlazu prospesna.

Naposledy upravil: RNG (2014-04-14 14:39:13)



220

Re: Forma jódu - amonium iodine

Dobrý deň RNG,

Trpím diagnózou zvanou CHOLINERGNÁ URTICARIA. V súvislosti s ňou mi boli diagnostikované aj problémy so štítnou žľazou resp. hashimotova choroba. Snažím sa na danú tému získať čo najviac relevantných informácií, preto ma zaujíma Váš názor k vyjadreniam Dr. Davida Clarka v nasledujúcich príspevkoch.
Za odpoveď ďakujem

https://www.youtube.com/watch?v=0e9-YwS1S_s

https://www.youtube.com/watch?v=6tiW97gSqDA

https://www.youtube.com/watch?v=vaD8aXRiNtQ



221

Re: Forma jódu - amonium iodine

Vykonstruovane argumenty nepodlozene vyskumom. Hashimoto je chorobne zvacsena stitna zlaza, ktora nefunguje poriadne, V cCne robili vyskum s pridavkom jodu  A SELENU, kde tie hrvoly/goitery s vysokou ucinnostou odstranili.
Tj tento dr Clark sa snazi vystupovat proti tomu, co uz davnejsie lekari , co sa zaoberali so stitnou zlazou vyriesili, pridanim selenu
Lekarsky monopol je samozrejme za dr Clarkom, mozna je nimi aj dokonca plateny za tuto kampan. Takze na intrernete najdes hrozne vela clakov proti jodu a dost malo za jod a selen.
Keby bol,jod tak skodlivy, tak by tato choroba s japonskym menom bola v Japonsku prakticky u kazdeho cloveka, kedze ich spotreba jodu je vyse 80 krat odporucena denna davka z roku 1948, ktorej sa lekari dosial tvrdohlavo a spiatocnicky drzia.
Opak je ale skutocnost. japonske meno na hrvoly pochadza od japonskeho lekara, Hashimota, ktory ale pracoval  v tom case v Nemecku a ktory odporucal na hrvoly a kretenizmus  zvysit prijem jodu .
Odvtedy jodiduju sol, ale po jeho smrti, najma v 40tych rokoch zacalo silne tazenie proti jodu, ktore dosial este ako vidno stale doziva, s podporou aj takych ako je tu uvedeny dr Clark.
http://en.wikipedia.org/wiki/Hakaru_Hashimoto
http://www.healio.com/endocrinology/thy … -1881-1934
Oba clanky su ale uz manipulovane, lebo sa tam nespomina doplnok jodu a jodidovanie soli, co on odporucal



222

Re: Forma jódu - amonium iodine

Ďakujem za odpoveď,
chcel by som sa teda opýtat komplexnejšie. Ako som povedal moj zasadny problem a to co mi ruinuje zivot je cholinergna urticaria s, ktoru ako pozorujem si vseobecne nevedia pomoct ani lekari ani pacienti. Casto je spojena s Hashimotom ...teraz uz neviem ci preto, ze problem so stitnou zlazou zacina byt epidemicky alebo je medzi nimi tymito dvoma ochoreniami nejaky konkretny suvis. Uz v 2005 ked sa moje problemy s CU prvy krat objavili mi pri navsteve u endokrinologa bol diagnostikovany aj autoimunitny zapal stitnej zlazy - hashimoto. Kazdpodne obe su autoimunitneho chrakteru. Uvazujem teda tak, ze treba riesit autoimunitu reakciu tela ako taku- komplexne. Su tiez pripady kde cholinergnu urticariu dokazala potlacit eliminacna dieta. Z jedalnicka sa odstranili potraviny, na ktore mohlo byt telo potencialne neznasanlive. Moj plan je teda pokusit sa zmiesat tieto dve liecby dokopy. Dodrziavat prisnu dietu, a zaroven telu, stitnej zlaze, nadoblicke atd dodavat vsetko co potrebuje pre harmonizaciu.
Problem s dietou je, ze neviem s akymi potravinami zacat, resp. ktore su to tie potencialne nebezpecne potraviny. Povedzme ze zo stravy eliminujem gluten, mliecne vyrobky...co vsak dalej..co zemiaky, ryza, kava..atd. Lekarka mi nasadila eliminacnu dietu po dobu troch dni zlozenu zo zemiakov, ryze, vody a cierneho caju. Z toho co som sa vsak docital 3 dni nepreukazu nic pokial sa nejedna o priamu alergicku reakciu na potraviny co sa v mojom pripade povedat neda. Potreboval by som nejaky "startovaci balicek" potravin aspon na obdobie 4 - 5 tyzdnov a v pripade ze by to malo efekt postupne by som pridaval. Podstatne vsak je ze by som vedel, ze za moj problem je zodpovedna potravinova neznasanlivost. Hladovat vsak asi nieje najlepsi napad.
Mam za sebou velke mnozstvo vysetreni, ktore su v zvacsa negativne, alebo v norme, negativne testy na parazity, helicobakreta pyroli, celiakiu atd...Ziadal som endokrinologicku o test hormonalnych hladin z 24h vzorky mocu....jedine co z neho vyslo bol adrenalin a noradrenal ktore boli hlboko pod štandardnou urovnou. deficit vit D (momentalne uzivam Vigantol) a samozrejme zvysene protilatky stitnej zlazy (momentalne asi tyzden uzivam synteticke hormony stitnej zlazy) Okrem ineho mi bol infuziou podavany vitamin C- 6 X  7,5g- bez efektu. Skratka je toho uz vela co som pochodil a precital...moja deprimovanosť z toho kolko informácií si navzajom odporuje sa zacina pomaly rovnat tej ktoru mam zo svojho zdrav. stavu a menit sa na zufalstvo. Mam tolko vysledkov testov a otazok ze ich ani neviem naformulovat.
Skratka - mam autoimunitne problemy - mas pre mna prosim nejaku radu ako dalej postupovat?
dakujem



223

Re: Forma jódu - amonium iodine

Potrava ma byt co najpestrejsia. Preto eliminacne diety su zly napad. Treba dodat telu kyseliny a enzymy, aby vedelo stravit prakticky kazde jedlo, bez zamorenia tela.
Vynimka zatial je gluten/lepok na ktory este nie su dokonale enzymi na trhu. Pomocne sice pomozu od neho odmorit telo, ale nie su dost silne, aby si mohol jest vacsie mnzstva lepku.



224

Re: Forma jódu - amonium iodine

Vďaka za odpoveď.  Vieš o nejakom diagnostickom spôsobe inom než krvným testom, ako v tele odhaliť zápal či infekciu?  Tiež by som sa ťa rád opýtal na tvoj názor ohľadom tohoto preparátu, resp. jeho dôveryhodnosť.
http://www.fortunavitae.sk/?page=1

ďakujem



225

Re: Forma jódu - amonium iodine

Zaoaly sa daju vidiet termografiou, zialbohuu tento nastroj lekari zatial nepouzivaju, cest vynimkam. Takze na to su len pocity a krvne skusky.
Fortuna vitae je pridrahy a prislaby zdroj jodu, v sulade s primalymi  archaickymi odporucenymi dennymi davkami jodu z roku 1948, ktorych sa lekari dosial povacsine krcovite a spiatocnicky drzia. Hovori sa tam o davke 63 MIKROGRAMOV  jodu  a rozni alternativni lekari a Japonci beri od 2 az do 12 MILIGRAMOV jodu, tj hovorine az o stonasobku. Pozri si na temu Jod

Naposledy upravil: RNG (2014-11-18 17:16:09)



226

Re: Forma jódu - amonium iodine

Ďakujem za odpoveď. Nuž, je pravda, že na internete sa mi zatiaľ čo sa Bratislavy a okolia týka, nepodarilo nájsť stredisko kde by diagnostikovali s pomocou termografie. Snáď sa k tomu nejako dopátram.  Rád by som sa ešte opýtal, či máš nejaké vedomosti alebo skúsenosti s MAGNESIOM SULFURICOM (neviem či je to minerál, enzým alebo pod čo to spadá)
ďakujem pekne.



227

Re: Forma jódu - amonium iodine

To je po latinsky (na pomylenie ludi) siran horecnaty, Mg2SO4,

Naposledy upravil: RNG (2014-11-24 08:10:11)



228

Re: Forma jódu - amonium iodine

Tak to ma prekvapuje, vzhľadom na to, že mi to bolo naordinované ako prostriedok pre doplnenie magnesia.



229

Re: Forma jódu - amonium iodine

Nejak mi to uslo, uz som to opravil.
Sirany nie su velmi vhodne na doplnenie mineralov, na to su lepsie organicke zluceniny, najma proteinove chelaty.



230

Re: Forma jódu - amonium iodine

Ahoj RNG,
chcem sa ťa spýtať na tento jod, ktorý mám teraz doma http://www.swansonvitamins.com/j-crow-c … -oz-liquid
koľko kvapiek do vody odporúčaš?
a takisto sa ťa rovno spýtam v tomto príspevku mimo jodu...mám tieto doplnky - nac, oregano, diary digestive enzymes, vitamín D3 5000, vitamin C 1000, magnezium, selen, olive leaf extract, daosin a ten jod hore....
môžem tieto doplnky brať všetky naraz a zapiť to normálne vodou s jódom? nebije sa tam navzájom niečo?

Naposledy upravil: stendas (2015-01-31 04:42:24)



231

Re: Forma jódu - amonium iodine

hovori popis, 1 kvapka ti da asi 3 mg jodu dokopy, 2 kvapky 6 mg Kedze ja odporucam 2 az 6 mg jodu denne v priemere,, tiez hovorinm o 1 az 2 kvapkach tohoto roztoku.Nemyslim, ze sa v uvedenych nieco bije, hoci pre istotu by som ich nezapijal jodovou vodou ale dal medzi ne pauzu aspon 15 minut. Volny jod je totiz  dost agresivny a iste sa naviaze okamzite na nieco
Preto osobne odporucam skor natierat si pod pazuchu, kde sa to postupne vstreba cez kozu a naviaze na podkozne tuky a tak zostane v tele aj dlhsie .A nemoze sa to v zaludku s nicim pobit.



232

Re: Forma jódu - amonium iodine

RNG, rád by som nadzviazal na predoslu otazku. V ramci tvojich odporucani som si objednal a v sucasnosti uzivam niektore doplnky. Spociatku som sa necitil celkom konfortne preto by som sa chcel opytat ake davkovanie v ramci spravneho doplnenia jednotlivych latok odporucas a ci pre telo nie je problem ak si ich ci uz kombinujem alebo uzivam v nedostatocnych casovych odstupoch, resp. co mi tam este chyba. Mojim cielom je momentalne v zasade iba dodat telu to co potrebuje aby fungovalo spravne. Vacsie ambicie v tejto chvili nemam.
Uzivam denne:
Vit.: D3 5,000IU 1x, E-400 1x, Ester - C 2x2, K-2 1x,
Reishi 2x2 , Selen200mcg 1x, Zinok 50mg 1x, oregano oil 2x1, JARRO zymes plus 2x1, jodova tinktura. Magnesium 500mg 1x
uzivam aj NAC 1x, ALA 300mg 1x ktore som si povodne objednal kvoli podozreniu na ortutove zamorenie avsak ani po uziti 600mg ALA sa ziadne priznaky rozvirenia neukazali. Ma nejaky vseobecne prospesny ucinok preco ho i nadalej uzivat?
Uzivam aj praskove kolostrum IG 30 mas tam nejaku odporucanu davku? Tiez MSM a Kolagen najma kvoli klbom.

a este podotazka mam problemy s herpesom...velmi casty vyskyt. Akonahle vysadim kolostrum (zda sa mi ze kapsulove od firmy NOW mi zabera) akoby sa moja viralna imunita rozsypala...Mas nejaky postreh k tomu ako ju nie len podporit ale vybudovat?

dakujem ti
dakujem



233

Re: Forma jódu - amonium iodine

Nevidim ziadny roblem okolo toho davkovania, ale ester C by som radsej bral co najcastejsie, tj 4 x 1 a nie 2 x 2.
Enzymy na travenie  sa obvykle beru s jedlom, a ked si chces precisti telo , vol radsej entericky pokryte enzymy.
Colostrum bezne neuzivam, ale v pripade silnych viralnych urokov alebo oslabenia tela odporucam davku az 15 gramov.
Na viralnu imunitu pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Pouzivaj viacetro z uvedenych a obmienaj, napisane su v poradi ucinnosti od najnizsej po najvyssiu.



234

Re: Forma jódu - amonium iodine

Dakujem za odpoved. Urcite mi tam este chybaju mikrovlakniny. Este mi napadlo:
V poslednej dobe citam vsade a vela o uzasnych benefitoch z konzumacie kokosoveho oleja. Uz som ho aj kupoval aj uzival ale skor iba symbolicky ..jeden krat denne som si dal miesto mlieka do kavy coconut.  Mas nejaku predstavu o tom ako a v akom mnozstve ho jest aby clovek tieto "benefity" mohol cerpat v plnom rozsahu?
dakujem
cau



235

Re: Forma jódu - amonium iodine

Nuz napr ked chces nahradit cukor v potrave pri protikandidovej intenzivnej diete, odporucam 3 polievkove lyzice, tj asi 40 gramov, co nahradi 80 gramov cukrov.