51

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Ok chapem a ako dlho tuto kuru dodrziavat?



52

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Doplnky sa beru, pokial ich potrebujes.  Pre niekoho je to niekolko dni, pre niekoho dlhe tyzdne a napr kyseliny a enzymy, mikrovlakniny a probiotika pre tych co ich extra potrebuju treba brat cely zivot.
Zakladne, ako zinok selen jod, vitaminy C E D-3 a mikrovlakniny a probiotika odporucam kazdemu cely zivot doplnovat, lebo v potrave ich nemame dost podla novsich vedomosti.



53

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Dobry vecer, chcela by som sa spytat, mamina zacala brat az teraz postupne berberine 1 caps, 2x len skusobne ci jej to nespravi koli alergickym reakciam horsie a po prvej davke d mannosy sa jej zhorsil stav. je to mozne ze koli tomu ze nejak prepocula davkovanie a dala si tu dmanozu do strasne malo vody? len na spodok pohara? Momentalne je hospitalizovana koli bolestiam, ktorych dovod nevedia zistit a podavaju jej infuzie. Mohlo jej to nesadnut ci bolo zle davkovanie? ma vacsie bolesti a palenie zahy odkedy to uzila.



54

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Ten NAC, ktory je dostat na Slovensku pod nazvom ACC, nie je to nahodou liek?



55

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Cokolvek mozes nazvat liek, ked ti to prislusne zdravotne organizacie schvalia ako liek.  Tpo neznamerna , ze ine , dosial neschalene latky nemozu posobit liecivo
NAC je N-acetyl cystein, forma aminokyseliny, tj sucast bielkovin



56

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Ak sa nemylim ACC je farmaceuticka verzia doplnku, t.j. farmaceuticke firmy si mozu pisat na svoje doplnky, ze je to liek?



57

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Ked im to prislusne autority schavalia, tak to mozu nazyvat liek.
V USA je to organizacia FDA, ktora na to, aby nieco schvalila vyzaduje 10 rokov roznych testov, co stoji dnes v priemere okolo 850 milion dolarov. Tj bol by blazon niekto, keby sa pokusil nieco prirodne a lacne schvalit ako liek, a potom by to kazdy mohol predavat ako liek, lebo na prirodne veci nemozes dostat ziadnu patentovu ochranu a teda by sa ti tta investicia nikdy nemohla vratit.
To je dobry trik, ako vyradit vsetky liecive doplnky z kategorie liekov.



58

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Takze z toho vyplyva, ze ak je napisane na vyzivovom doplnku, ze je to liek, tak je to s vysokou pravdepodobnostou farmaceuticky vyrobok, alebo sa mylim?



59

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Alebo je to europsky vyrobok, lebo v USA by to velmi rychlo zakazali, zablokovali by tu vyrobnu, zhabali majitelovi majetok pripadne ho aj posadili do vazenia. Nasa federalna organizacia, monopolna, FDA ma velku moc a samozrejme ako vsetky vladne urady ju dokonale zneuziva.



60

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Dakujem smile



61

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

OK



62

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

mohla by som vas poprosit vyjadril by ste sa mi k predoslemo mojmu prispevku?moc by ste mi pomohol.dakujem



63

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Ziadny rozdiel nie je. Len v e-ckach ktore maju.
Farmaceuticke vyrobky maju viacej e-ciek a dokonca niektore, co uz doplnkovy priemysel vylucil
A vyrobky doplnkoveho priemyslu su obvykle na obsah podstatne lacnejsie, farmacia velmi predrazuje suroviny do liekov.



64

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Ahoj, mam tento NAC: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps
Chcem sa Ta opytat, na flasticke je napisane aj taketo upozornenie:

"Discontinue use if you experience gastrointestinal discomfort."

Prosim Ta, ake traviace tazkosti sa mozu objavit?

Naposledy upravil: Pietro (2014-03-09 19:27:42)



65

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Standartne upozornenie pre tych co mozu mat alergie, kde ak ti telo nieco odmieta, tak normalne clovek to prestane brat. Ale najdu sa hlupi, co na rec svojho tela nereaguju a mozu sa takto poskodit.
Pre tych je tato poznamka nanutena na mnohe doplnky nasou FDA a doplnkovy priemysel s tym suhlasi, nebo nechce za pripadne alergicke reakcie brat zodpovednost.



66

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

A este ma tak napadlo, ten NAC je nieco podobne ako aminokyselina L-cystein?



67

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Je to forma tejto kyseliny, vodorozpustna (N acetyl L-cystein)



68

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Takze to znamena, ze ten NAC je to iste ako L-cystein, len je to v inej forme (ako si uz povedal) vodorozpustne, alebo aby to bolo lepsie absorbovatelne? Dobre to chapem?



69

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Chapes to spravne. Mnohe aminokyseliny prichadzaju vo forme acetatov alebo hydrochloridov.



70

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

A este mam predsa jednu otazku, ten NAC ma aj antimikrobialne vlastnosti? Pytam sa preto, ak by som si dal NAC spolu s probiotikami, alebo by som nedodrzal medzi nimi dostatocny odstup (aspon 3 hodiny), tak by mohol mat NAC negativny vplyv na probiotika?

Naposledy upravil: Pietro (2014-03-11 14:26:16)



71

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

NAC nema ziadne antimikrobialne vlastnosti.



72

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Dakujem Ti za tvoje odpovede a prajem prijemny den. smile



73

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

OK



74

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Na ebay som našiel NAC za 34 USD aj s poštovným v práškovej forme 250 gramov, čo vychádza lacnejšie ako z iherb. http://www.ebay.com/itm/NAC-N-ACETYL-CY … 4ad1b986ee

RNG čo povieš na tento produkt?

Ak by niekto chcel ísť na polovicu, kľudne dajte vedieť, po schválení RNG ho objednávam.



75

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

RNG, pripomínam sa ti, o príspevok vyššie som písal pre týždňom, dokonca aj ja som na to zabudol smile)). Oplatí sa?



76

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Je to to iste.



77

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Ok, objednávam´, ďakujem za radu. Ináč RNG poslal som ti súkromný mail včera, pozri, či došiel.



78

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

OK



79

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Chcem sa opytat. NAC to je vlastne ACC Long alebo je to niečo ine, či slabšie? Doktorka mi predpisala dlhu liečbu penicilínom na streptokoka v hrdle - mandle. Možem sučasne uživat NAC - Acc long? Dakujem.



80

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Myslim penicilin spolu s NAC či možem.



81

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Určite si nelieč streptokoka v hrdle penicilinom. Penicilin ti v dlhodobej liečbe (predpokladam že ti naordivovala mesiac až tri) zniči probioticku floru v crevach co moze dat zelenu mnohym chorobam pretože črevná flora ti vytvara až 70 % obrannych latok v tele. Na tvojom mieste (aj ja som tak robil ked som mal streptokoka v hrdle a nose a uz nemam) si kup tento citricidal http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm a kvapkaj si 35 kvapiek na liter vody (caju, ovocnej šťavy) a pi to postupne po malych glgoch cely den nie naraz! Pretože aj velka koncetracia citricidalu v črevach ti može zabiť laktobacily (200ppm) a ked budes pit po malych glgoch cely den tak sa vytvory v crevach koncentracia priblizne 60ppm co je pre laktobacily neskodna. Ja som si navyse okrem pitia roztoku citricidalu aj tri razy denne dal do 50 ml vody 2 kvapky citricidalu a z tym som este vykloktal co tiez velmi pomaha pri tom. A k tomuto mozes brat aj NAC (ACC) ako pomocne pri odmaskovani mikrobov aby to ten citricidal mohol lahsie znicit. A toto co som napisal ked budes dôsledná tak za týžden tam už žiaden streptokok nebude.

Naposledy upravil: Timotej (2015-01-28 23:23:59)



82

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Nezabudajte kvapkat do nosa ten roztok citricidalu, lebo v prinosnych dutinach sa udrzuje kvapockova infekcia zo vzduchu a nic ustne brane ju tam neznici. A potom znova a znova s hlienami infikuje hrdlo, mandle priedusku pluca a dokonca moze preniknut aj do stredneho ucha, co je poriadna patalia.



83

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Dakujem vám. Objednám si citricidal, kupim NAC, aj o oreganovom oleji v kapsuliach som tu čitala. Vyzbrojim sa a ide sa do boja so streptokokom. Mám časte angíny, tak verím že sa toho konečne zbavím. Dakujem smile



84

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Ci sa toho zbavis to ti neviem povedat, ale mozes si podstatne skratit liecenie, tj zmensit poskodenie tela. Tiez kvapky roztoku citricidalu do nosa mozu tam potlacit usadene infekcie z kvapockovej nakazy skor nez s hlienami preniknu dole, infikuju mandle, hrdlo priedusky pluca a dokonca niekedy aj stredne ucho.



85

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

dobrý deň, nedávno som si všimol jeden zaujimavý článok ohladom NAC.
Poprosím o váš názor k danej veci, vďaka:
http://dolezite.sk/-Oblibene-antioxidan … m=facebook



86

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

To su vsetko vykrutene statistiky, rozne manipulovane.



87

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Uzivam NAC,tento
http://eu.iherb.com/Doctor-s-Best-Best- … Caps/41653
zacal som 2x 600mg ale teraz som navisil na 2x1200mg,plus MSM
Po navyseny zacali depresie,tras,problemy s pamatou
Moze to byt problem s ortutou,ze som ju rozviril(mam tri amalganove plomby)???



88

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Nemas velke zamorenie ortutou, lebo pri 2 x 600 mg NAC by si sa splhal po stenach. To iste pri vacsich davkach MSM. Takze na to musis ist opatrnejsie, s mensimi davkami, takymi ako ti telo znesie bez privela virenia ortuti. A postupne akosa budes odmorovat mozes davky zvysovat.



89

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Tento Nac obsahuje Molybdenum,nemoze to byt problem ako som ho zacal uzivat sa my urobil taky hnedy az cierny povlak na zuboch
zubarka sa ma pytala ze ci neuzivam zelezo,zelezo neuzivam ziadne,tak neviem v com moze byt problem???
http://eu.iherb.com/Doctor-s-Best-Best- … Caps/41653



90

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Toho molybdenu tam nie je dost na zafarbenie zubov, takze to je iste z niecoho ineho, ako napr plesne. Casto su plesne ako nasledok  pouzitia atb, napr hnede flaky na zuboch sa bezne vytvaraju pri pouziti mnohych atb, napr tetracyklin a podobne.
Ak si myslis, ze by to bol molybden, pouzivaj ine NAC, bez molybdenu. Ale to sa mi zda velmi nepravdepodobe.



91

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Ja som to preto pisal,lebo dva mesiace uzivam tento Nac+Serapeptasu+Oreganovy olej+Olivove listy+samento+traviace kyseliny+enzymy+mikrovlakninu+probiotika podla vasich rad
a sa my robi ten povlak na zuboch



92

Re: NAC (N-Acetyl-Cysteine)

Ako asom povedal, pre istotu pouzi inu znacku NAC