1

Téma: Dávkovanie výživových doplnkov

dobrý deň prosím vás potrebovala by som od vás radu ako dávkovať tieto doplnky ..už som vám písala ale ste mi odpovedali na na granulovany lecithin ale ja mam kúpený tobolkový výrobok potrebujem vediet kolko ich mam brat za den ci stačií 1 tobolka alebo viac... uz som doplnila aj linky preparátov aby ste videl ktore som kúpila  a chcem ich užívať
ale aby som neurobila chybu .Kúpila som si tento Slnečnicový Lecithin lebo soju neznášam. a zelenyý čaj chcem užívať lebo mi lekár odporučil schudnúť a mala som zvýšený cholesterol a neviem anglicky a s prekladačom to nie je moc presné .dakujem  za pomoc elisticka
prikladám linky produktov   http://www.iherb.com/Irwin-Naturals-Gre … -Gels/3174        http://www.iherb.com/Now-Foods-Sunflowe … gels/23216  pan RNG prosim o odpoved dakujem už som napisala 4x a vymazala neviem či to robim spravne som nova nevyznam sa tu ešte dakujem za pochopenie ...



2

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

Sojovy lecitin znesu aj ludia, co soju neznasaju.
Davka lecitinu by mala byt raz az dva krat do tyzdna okolo 6 gramov, naraz. Tj tych kapsuli treba 5 naraz. Ale kedze obsahuju olej, nebudu ani zdaleka tak ucinne, ako cisty lecitin.
Pozri napr na tento
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 0000006502



3

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

dakujem za odpoved ..este by som prosila ci by ste sa nevyjadril k tomu caju .. http://www.iherb.com/Irwin-Naturals-Gre … -Gels/3174 ...ten sojový lecithín som uz brala aj granulovany aj tobolkovy a bolo mi z neho zle tak preto chcem vyskusat tento slnecnicovy .. nabuduce si kupim ten co ste mi doporucil ... dakujem za link .



4

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

Ten cajovy extrakt z roznymi pridamymi latkami nevyzera zle, ale ber ho len rano a naobed, inac nebudes poriadne spat. Obsahuje totiz na davku 160 mg kofeinu.



5

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

dakujem pan RNG za odpoved .. no beriem lieky na srdce Isoptin 80 tak a mam vasospasticku anginu pectoris ci mi nebude z toho zle ... stacila by 1 rano? dakujem



6

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

Nuz kofein zuzuje cievy, co je pri angine pectoris vysoko neziaduce.
https://en.wikipedia.org/wiki/Verapamil
Na problem anginy pectoris odporucam naopak vasosilatator, tj nieco co rozsiri cievy, ako napr ovocie hlohu/hawthorne, co ma efekt ACE, niekolko gramov denne praskoveho.
Tam pomaha brat aj ubiquinol, 200 mg denne, tiez samozrejme si cistit cievy lecitinom a riedit bezpecne krv nattokinazou na zlepsenie cirkulacie vo vencovych cievach.
Proti arytmii pomaha brat vitamin B-4(adenine), ktory telo ma samo vyrabat, ale u niektorych ta vyroba je oslabena, takze nemaju dost ATP. Toto sa samozrejme da dodat. Ale je ho velmi tazko dostat.
Niekomu postaci  proti arytmii aj len doplnok magnezia a kalcia, ale ja silne odporucam aj  ATP a PQQ na posilnenie mitochondrialnej cinnosti srdca.



7

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

pan RNG dakujem velmi pekne za odpoved elisticka



8

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

OK



9

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

Ahoj RNG,

chcem sa opytat na tie davky, ktore odporucaju tvoji lekari.

Napriklad: selen 200 mcg az 600 mcg, zinok 30 mg - 50 mg alebo vitamin E 400 IU

To su vlasne odporucane denne davky, ktore by sme mali prijat doplnkami, alebo to je myslene celkovo, cize to co prijmeme zo aj zo stravy?

Naposledy upravil: Pietro (2014-08-27 09:55:15)



10

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

Oficialne odporucene denne davky, z roku 1948, ktorych sa dodnes vacsina lekarov zatate a spiatocnicky drzi si mozes vyhladat.
Ja tu odporucam ovela vyssie davky, co odporucaju moje lekarske zdroje, co v tomto robili hromadu vyskumov a odporucaju davky co su pre telo lepsie,. tj s ktorymi telo lepsie vseobecne pracuje.
Pozor na ten selen, to su davky 200 az 600 MIKROGRAMOV(mcg) nie miligramov.

Naposledy upravil: RNG (2014-08-27 06:42:46)



11

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

Vdaka, ano ten selen som uviedol v mg a ma byt mcg, takze uz som to opravil smile

Ja som to tak myslel, ze napriklad, ked si dam dennu davku selenu tych 600 mcg, to je vlastne maximalna ODD podla tych najnovych vyskumov? Ak ano, vies lebo urcite aj nieco zo stravy prijimeme, tym padom tu davku 600 mcg prekrocime a casom by sme sa mohli predavkovat. To iste sa chcem aj opytat napriklad k zinku, ked si dam tych 50 mg denne + zinok zo stravy, tak tiez sa prekroci ta davka.



12

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

Tie davky su urcene dost volne, najma podla toho, co priemysel povazuje za privelke/skodlive davky. Na selen ma priemysel davky skodlive az od 4000 mcg, na zinok od 150 mg, ale lekari , co sa tym zaoberaju chcu byt kryty aj na jednotlivcov, co mozu byt citlivy/predavkovani aj z mensimi davkami. Preto selen odporucaju do 600 az 800 mikrogramov a zinku 30 az 50 miligramov.



13

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

Takze tie davky co odporucaju tvoji lekari su take s ktorymi telo lepsie pracuje a vzdy je tam nejaka rezerva do tych privelkych pripadne do davok, ktore su uz pre nas skodlive?



14

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

Moje lekarske zdtroje su dost opatrne a obvykle odporucaju len pre drvivu vacsinu davky bezpecne.
Samozrejme sa vzdy najdu pripady, kde je to davkovanie privelke, alebo maju z roznych dovodov alergie na niektore doplnky. Takze treba pocuvat vzdy na reakcie tela a podla toho sa prisposobit.
Zinok a zelezo su dva doplnky, kde je mozne predavkovanie hoci aj 50% vacsou davkou.
Ine doplnky su ovela menej citlive na predavkovania

Naposledy upravil: RNG (2014-08-31 09:30:02)



15

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

Vdaka smile



16

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

OK



17

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

ahoj RNG.
prisiel nam z iherbu citral-ten co si daval linky casto s lemon prichutou. mozem to uzivat aj preventivne? ako prevenciu proti rakovine? ak ano,kolko kvapiek denne si davat a ako casto to uzivat? povedzme staci 1x do tyzdna, alebo???......a mozem aj do krcahu s vodou  to zamiesat a pit pocas celeho dna?
dakujem.

Naposledy upravil: 959touareg (2014-10-19 19:18:42)



18

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

Ja si olej z lemon grass(NOW) rozriedim alkoholom2 diely vodky 1 diel lemon grass oil. lebo inac tento olej zxostane plavat na povrchu vody a napepi sa na steny pohara a samozrejm e hrdlo, kde pali.15 kvapiek takto rozriedeneho oleja dam do pohara vody a zamiesam na emulziu. Alebo si to davam do mojej vody na pitie, kde mam vitaminy C, MSM, ovocne koncenteraty a zmes mikrovlaknin, co pijem pocas celeho dna.



19

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

Dobrý deň RNG,

prišli mi už doplnku zo Swansonu. Takže stav je taký, že som na dlhodobých dávkach atb, z ktorých zatiaľ upúšťať nechcem.
Atb beriem ráno a večer všetko s odstupom jednej hodiny, to znm. ráno od 9tej do 12tej antibiotiká a tak isto od 21ej do 24tej antibiotiká. Neostáva mi teda medzi tým veľa času na doplnky, každopádne mám to premyslené takto, a chcem vás poprosiť, ak by ste tam na prvý pohľad videli niečo ,čo sa môže spolu byť, budem vďačný za info:

14:30 s menším jedlom (ovocie, snack atď.)- Ester C, Magnesium s B6, NAC (1200 mg), Olive leaf extr.,
17:00 s hlavným obedom- Probiotiká, mikrovlákniny
19:30 s menším jedlom- vit.D, LIPOVITAN DUO, Lecithin, enterický Pancreatin,

Okrem toho celý deň litrový roztok GSE, MSM a vit. C vo forme askorbanu sodného a pravdepodobne do toho časom objednám nejaké koncentráty, pretože mne sa to fakt nedá piť big_smile. Resp. ma ešte napadlo, že toto všetko nenamiešam do vody s koncentrátom, ale do napr. čerstvej mrkvovej/ jablkovej šťavy a budem popíjať celý deň.

Je ešte niečo čo do tohto



20

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

To je vsetko pekne, ale ked beries pravidelne atb, tak si nemozes probioticku floru v crevach vybudovat.  Neviem, proti comu vlastne bojujes, tak ti neviem poradit
Ale tie ostatne doplnky sa nekrizuju s atb, a dufam ti pomozu.
Citricidal mozes davat do cohokolvek, da sa ciastocne zamaskovat, aj ked to nebude nikdy ziadny "zazrak" chutove. Podotykam, GSE dnes je praklticky velmi malo ucinne, na ucinok potrebujes quaternialne zluceniny a tie su dnes zatial len v citricidal ,profesional formula, ake najdes napr cez Hoogle. Nedaj sa zavadzat GSE a citrovitalom, tie toto dnes neobsahuju a pre to maju len malicky zlomok ucinnosti povodneho GSE, ktore kedysi quaternialne zluceniny obsahovalo, ale dnes nie



21

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

RNG,

ako som už písal v inej téme, ale beriem, že toho máte veľa, tak mám boreliózu, chlamýdie pneu, mykoplazmy pn., hypovitaminózu vit. D a podľa najnovších testov aj pozitivitu ABBA a dsDNA v ANA autoimunitných testoch. Takže ak to chápem správne, tak mám nábeh na systémový lupus.
Čo sa GSE týka, tak samozrejme mám ten z Hoogle.
Antibiotiká prerušovať nechce, zatiaľ, pustil som sa do dlhodobej liečby boreliózy podľa ILADS a nechcem to teraz nechať tak.
O bitie mi ani tak nejde s antibiotikami, ale skôr či sa nebijú vzájomne doplnky tak ako ich mám medzi sebou v určitých hodinách.
Čo sa probiotík týka, tak bohužiaľ, ak chcem udržať atb, viem, že si nevybudujem flóru, ale môžem ju probiotikami aspoň podporovať však? A keď už som pri téme atb a probio. Mňa by zaujímalo, či umieranie probiotických baktérií nejak neškodí. Ak umirajú borélie, resp. chlamýdie, vypúšťajú toxíny, ktoré musí telo odbúrať, je to tak aj s probiotickými baktériami? To by toťiž znamenalo, že neustálym dopĺňaním probiotík a ich úmrtím si telo zasviňujem ešte viac z odumretých probiotických baktérií.
Ďakujem za vašu odpoveď.



22

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

Kedze probiotika neobsahuju toxicke latky, pri ich uhyne nemoze byt uhynova/Herxheimerova reakcia. A aj trochu probiotik je lepsie ako nic.
Inac doplnky sa medzi sebou nebiju, az na male vynimky ako probiotika a antimikrobialne latky, oxidanty a antioxidanty, inac vacsina casto jedno druhe podporuju v ucinkoch.
Nuz na to ILADS je uz davnejsie kritika pozri na
http://www.aldf.com/pdf/HPA_Review_of_I … elines.pdf
Metoda je casto  dost neuspesna a zastarala.
Naviac velke davky antibiotik dlhsie brane maju velku pravdepodobnost skodlivych postrannych ucinkov



23

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

RNG,

som rád, že trochu viac otvárame túto tému. Je to už pol roka, čo sa snažím zoskupiť, hľadať, dať dokopy všetko čo nájdem.
Premýšľam nad protokolárnou liečbou atb, je účinná, nie je účinná? Vždy narazím na to, že nenájdem žiadne štatistiky toho, či a koľko pacientov sa touto liečbou vyliečilo. Túto otázku som otváral už aj na boreliotickom fóre, kde som sa čudoval, že prečo ak také množstvo ľudí navštevuje dr. ktorý liečia na slovensku a v čechách podľa ILADS, tak nie som schopný nájsť nikoho, kto by proste povedal, áno, liečil som sa, som vyliečený. Obhajuje sa to tým, že človek ktorý sa z takej choroby dostane je rád, že môže opäť žiť a na fórum sa už nevráti a nedá vedieť o svojom stave, ale toto je odpoveď s ktorou by som sa ja uspokojil možno pred 10timi rokmi. Ťažko ma bude niekto presviedčať, že z takého množstva ľudí sa nenájdu dvaja, ktorí napíšu, áno sme oukej.

Nemám rád takéto zahmlievanie, polopravdy, skrývanie sa a vidím to už dosť často za posledný rok mojej liečby. Doktorka, ktorá ma lieči, mi povie, že 90 percent pacientov u nej sa úplne uzdraví. Prečo mi ale neukáže jedného, ktorý takým naozaj ja?
Možno som malý človek na to, aby som niečo dokázal, zvrátil, každopádne som si povedal, že si nedám pokoj kým neprídem na "pravdu", a ak na ňu prídem, budem ju všemocne šíriť.

Logika mi hovorí, že ak má farma priemysel taký vplyv, tak by práve pre nich malo byť záujmom túto liečbu tlačiť, keďže množstvo antibiotík , ktoré sa užíva by im doplnilo kasu. Na druhej strane chápem aj argumentu, že nepotrebujú zdravých ľudí.

Bohužiaľ, to isté ale môžem konštatovať aj o doplnkoch. Nikto nevedie oficiálne štúdie toho, čo ako zaberá. Nikto mi nevie povedať, koľko ľudí sa dostalo z boreliózy braním doplnkov.
Ak by som vedel, že vysadením antibiotík a nastúpením čisto na doplnkovú liečbu sa z toho dostanem, tak to okamžite spravím! Ale ako vravím, celé toto zdravotníctvo mi príde ako jeden obrovský biznis, ktorý je už tak dokonale premyslený, že ja ako obyčajný človek, aj keď pomerne chápavý a vzdelaný, nedokáže vyhodnotiť či je a ak je , tak kde je tá pravda.



24

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

Nuz ja osobne mam 3 pripady z mojich pribuznych, co sa len pomocou dlhodobeho brania extraktu z olivovych listov zo zastaralej  boreliozy dostali.
To po tom, ked im ani dlhodobe branie doxycyklinu nepomohlo inac, len ciastocne a boli na tom coraz horsie.
To uz su dost dlhe roky, vtedy este Samento , coumanda a banderol na trhu ani neboli.

Cely svet je dnes bussiness, tj cele to bezi na peniazoch a teda prakticky nikto nema zaujem ti povedat viac, nez sluzi v jeho financny prospech. Najmenej farmacia a zdravotnictvo, co ma vdaka patentovanym drogam a organizaciam velmi silnu financnu poziciu, ktoru si nenecha narusit lacnejsimi prirodnymi doplnkami, takze tuto konkurenciu vsemozne potlaca.

Pravda je, ze patentovane chemicke lieky  na to, aby ziskali patent(tj vylucne pravo vyroby a predaja, bez moznosti konkurencie) musia dokazat, ze sa jedna o latku, ktora pred tym nikde nikdy neexistovala a oni boli prvi, co ju vyrobili a uspesne vyskusali. kedze ale tato latka pred tym neexistovala, tak znamena novost v porirode a kedze je priroda neusposobena na jej pritomnost, tak je to skodlive zamorenie.
Na uspesne vyskusasnie /schvalenie nepotrebuju dokazat nic ine, ako ze uzitocne vysledky s nou prevazuju skodlive, ale len statisticky. A pri tom schvalovani, kedze sa jedna o velke peniaze je samozrejme korupcia a tak sa podari schvalit aj velmi skodlive latky, a dnes je teda aj smrt z nich pripustna .Tak sa postupne podarilo vybudovat dnesnu situaciu, kde na nasledky liekov umiera coraz  viac ludi a dovod smrti na lieky sa prebojovzal na 3 "cestne miesto", hned sa cievnymi chorobami a rakovinami. Samozrejme to sa zasadne taji, ake ked uz aj prestizne medicke  casopisi ako JAMA a Lancet, priznali, ze napr v USA smrt na lieky je az 400 000 ludi rocne, tj pravda je ovela horsia a odhaduje sa nezavisle na vyse 700 000, tak mame vazny problem, a pre to sa mnozstvo lekarov rozhodlo liecit doplnkami uz pred vyse 30 rokmi a ich pocet aj napriek prenasledovaniu monopolom rastie
Potravinove doplnky su prirodne latky, tj take vo tu existovali miliony rokov, tj nie su nic noveho, a ked ich chces dat na volny trh, musia byt podla definicie neskodne, inac ich z thu promptne strhnu a vyrobcov trestaju zavretim vyrobni, zhabanim majetku a vazenim.
Takze dobre informovany pacient ma moznost si vybrat medzi chemickymi patentovanymi liekmi, s hromadou skodlivych postrannych ucinkov a potravinovymi doplnkami, co tie skodlive postranne ucinky nemaju, inac by ich kontrolne organy z trhu stiahli a to z radostou a promptne, kedze su pod vplyvom vsemocnej farmacie a organizovanej mediciny
Nuz ale aky vyber ma pacient, co je laik a nema informacie z druhej strany, od konkurencie organizovanej mediciny, ktora skoli vsetkych lekarov len jednostranne? Nuz ziadny.
A pre to sem pisem, aby mali ludia moznost si vybrat a pisem sem na zaklade dlhorovneho(vyse 20 rokov) studovania vo volnom case  periodik lekarov co sa zaoberaju  liecenim alternativou. kedze organizpovane lekarstvo a farmacia na nich stale utocia, potieraju ich spravy na internete, nedovolia im ani svoje sluzby poriadne oznamovat verejnosti, tak sa to deje dost potichu, a verejnost mka o nich velmi malo informacii, len co si uchytkom najdu na internete. Ale tito ludia maju svoje kliniky, siet spolupracovnikov, a niektorui z nich vydavaju aj periodika a knihy, co si objednavam uz vyse 20 rokov a tak som informovany o ich mnohych uspechoch, co sem pisem na oboznamenie verejnosti, tj aspon tych, co na tieto stranky chodia. A samozrejme sam aj moja rodina sa tych rad drzi, co mi pomohlo uz nespocetne krat odrazit rozne infekcie a riesit rozne zdravotne problemy uspesne, tj nielen mne , ale aj mojej rodine a kope znamych, vcitane mnohych citatelov tohoto fora.

Dufam  ze sa ta informacia dostane aj mnohym lekarom, hoci nepredpokladam, ze by sa odvazili tieto rady svojich kolegov pouzit na pacientoch , v strachu ze ich monopol bude prenasledovat. Nuz ale ktovie. tak ako v USA sa mnohi smeli odvazili vzdorovat monopolu, mozna sa najdu nejaki aj na Slovensku... Uz sa prvi zjavuju.

To, ze dnes uz vyse 90% US lekarov pre vlastnu a rodinnu spotrebu kupuju rozne doplnky, aj ked ich predpisuije pre svojich pacientov len 1.5% z nich, tj ti smelsi "bojovnici" je jasnym dokazom toho, ze lekari , napriek umyvaniu hlav" na skolach si uvedomuju skutocny stav lekarstva, aspon ciastocne,  a podla toho sa aspon sukromne potichu zariaduju.

Naposledy upravil: RNG (2015-01-04 17:15:17)



25

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

RNG chcem sa prosim poradit,aky rozdiel co sa kvality tyka je u tychto spirulin, pomaly mi dochadza HAWAI SPIRULINA tak chcem objednat.....http://www.iherb.com/Now-Foods-Organic-Spirulina-Powder-1-lb-454-g/7262   alebo ta hawai http://www.iherb.com/Nutrex-Spirulina-P … 454-g/9942
vopred dakujem.....



26

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

Now foods predava indicku spirulinu, pestovanu megaspolocnostou Parry Nutraceuticals, pozri video
http://www.parrynutraceuticals.com/video.aspx
co je pestovana v sladkej vode.
Spirulina Pacifica je pestovana v hlbokomorskej vode, ultra cistej a bohatej na rozne stopove materialy, co v sladkej studnicnej vode chybaju.
Ja rozhodne uprednostnujem Spirulinu Pacificu, americky ptrodukt firmy Cyanotech na Hawaii   aj napriek vsetkym certifikatom a vyskumom frmy Parry.



27

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

RNG,

prosímvás koško musím na chlamydie brať z tohoto ex. z olivových listov ?

http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-120-caps

Ďakujem



28

Re: Dávkovanie výživových doplnkov

Intenzivna davka oleuropeinu z olivovych listov je 3 x 300 mg.
Osobne odporucam tento vyrobok
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
kde davka je 3 x 2 kapsule.
Uvedeny je slabsi o polovicu, takze z neho treba 3 x 4 kapsule.

Naposledy upravil: RNG (2015-01-05 22:14:35)