101

Re: stafilokok v krku a nose

Nuz ja pouzivam NADH 20 mg tabletky pod jazyk ked som velmi vycerpany. V teme srdce som pouzil NADH ako priklad na zdroj adeninu, byvaleho vitaminu D-4, ktory sa v tele niektorych ludi zialbohu nevytvara v dostatocnych mnozstvach a je nevyhnutny na adenine triphosphate(ATP), co je zakladna molekula na produkciu energie v kazdej bunke a pri jej nedostatku ma clovek rozne problemy, v tej teme som to spomenul kvoli arytmii
Ale odvtedy sa zjavili aj lepsie zdroje na ATP, pozri
http://www.iherb.com/Solgar-PEAK-ATP-15 … 13273?at=0     alebo
http://www.swansonvitamins.com/SWU257/ItemDetail
o ktore je taky zaujem, ze su momentalne vypredane
Dufam, ze ich vyrobu rychlo rozsiria(na stastie v USA to ide pomerne rychlo) a budu na trhu v dostatocnom mnozstve .
Ja sam by som ich rad vyskusal miesto draheho NADH, lebo vitamin B-3 je v inaksich formach velmi lacny a B-4(adenine) na trhu nie je, lebo sa predpokladalo(zrejme mylne, ako aj u vitaminu D-3), ze si ho kazdy vytvara v tele dostatok .
Este stale neviem, nakolko sa v tele absorbuje, na NADH odporucali sublingualnu formu, priamo z pod jazyka cez sliznicu do krvi, lebo mnohe doplnky sa prechodom cez kysly zaludok znicia
Ved uvidime
.Ale dr Whittaker skusal na arytmiu adenine(B-4) ktory nejak zohnal z labakov a pracoval mu vyborne a skoro okamzite.Nevyjadril sa , ale aku davku pouzil a v akom podani.
Ja som pred rokmi zriedkavo  na vycerpanie pouzival vceliu matersku kasicku, az 3 gramy naraz, to mi pomohlo v case, ked som bol extremne "dole", ked som mal privelky pracovny a psychologicky tlak a tahal som aj vyse 14 hodin denne.( Dnes som rad, ked taham 10 hodin...Ale ved som na to aj tak uz pristary.)
Vcelia materska kasicka  je  silny prirodny zdroj vitaminov B, teda aj "nevitaminu" B-4. V rodine je totiz arytmia, aj moj otec ju obcas mal, aj mama.
Pouzivali ju rozni politici, napr prezident Reagan, Mao Zedong, aj ruski prezidenti, tak som to na energiu skusil aj ja obcas.Samozrejme som to nechcel brat stale, ved to nie je celkom ludska potrava, je to navrhnute pre vceliu kralovnu, ktora sa stane kralovnou z normalnej robotnicky, ked ju krmia materskou kasickou, takze musi mat aj rozne hormonalne nasledky, co som nechcel samozrejme riskovat.
Zahravat sa s hormonami je totiz dost riskantna zalezitost.



102

Re: stafilokok v krku a nose

ja som si to slabsie objednala.
citala som jednu temu (nie temu srdca) kde si spomenul ze to pouzivas ak potrebujes dodat energiu, len som si to nevedela predstavit ako to funguje, ako moze telo vyrobit energiu ak jej proste niet  :-) dakujem za vysvetlenie :-)



103

Re: stafilokok v krku a nose

Energia sa v tele vyraba vo vnutri buniek komplexnym procesom,kde je potrebne urcite mnozstvo
ATP pri tom. Ked mnozstvo ATP v tele klesne, tak poklesne schopnost vyrabat energiu, co znaci celkovu slabost, vycerpanost a s tym su ovplyvnene aj procesy imunity, regeneracie ustrojenstva a podobne.Cize potencialne to vedie k vaznejsiom zdravotnym problemom.Ked chces vediet presne ako to v tele prebieha , mozes si to najst cez google.com(anglicka verzia je velmi podrobna) zadanim slov    energy ATP, Wikipedia.
Proces je ATP + voda dava ADP plus energia. A telo premeni ADP spat na ATP, takze by som to prirovnaval k akumulatoru, ktory sa nabija a vybija mnohokrat denne.
No a celkove mnozstvo vyrobenej energie zavisi od mnozstva ATP v tele(akoby pocet akumulatorov) a podla dat to obvykle je asi 250 gramov(teda dokopy ATP a ADP, kde ADP je akoby "vybity" akumulator, ktory vie telo "nabit".
Telo je schopne vyrobit urcite mnozstvo  ATP na nahradu znicenych v roznych procesoch(predstav si to ako znicene akumulatory=stare), ale vekom a u niektorych ludi je to oslabene, preto doplnok  ATP na zvysenie hladiny je pomocny.Alebo aspon materialy=polotovary na jeho vytvorenie.

Naposledy upravil: RNG (2010-09-17 22:22:39)



104

Re: stafilokok v krku a nose

ahoj :-)
idem sa znovu poradit. NADH - hoci som si kupila to slabsie funguje :-) zistila som ze na unavu taku psychicku dokonca aj fyzicku ucinkuje pekne.
Chcela by som sa pytat na toto:

http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy- … /2121?at=0

v tvojich nazoroch som si precitala ze je to fajn na chronicku unavu a depresiu. ako sa to uziva, to treba pravidelne? alebo si clovek da tabletku ak tu unavu ci depresiu citi?

Dakujem.



105

Re: stafilokok v krku a nose

Som rad, ze ti NADH zabral.
Co sa tyka toho adrenalneho doplnku, najlepsie to funguje pre tych co maju znizenu adrenalnu cinnost, vtedy to doplni nedostatky .
Chronicka unava ale moze mat rozne dovody, adrenalna nedostatocnost je len jeden z nich.
Ale aj pri inych dovodoch toto moze pomoct, oplati sa vyskusat.
Ja osobne okrem veci, co nedostaneme v dostatku z potravy alebo jednotlivec si nevie vytvorit  odporucam doplnky len v pripade potreby.
Coho mame prakticky vsetci nedostatok a treba si to doplnit je selen, zinok, jod, vitaminy C E a D-3, p[ripadne aj K-2, hlavne pre vegetarianov.



106

Re: stafilokok v krku a nose

oky - dakujem, idem to objednat a vyskusam :-)


chcem ta dnes poprosit este o jednu radu. mamine robili celkom fajn enzymy ktore som objednavala dcere, takze ich zacala uzivat.
ona ma problem so zaludkom, zlcnik ma vyoperovany, zle jej travi-takze toto fajn pomaha, zle spi a ma zvyseny cholesterol + nizky tlak.
citala som ze ty odporucas na nizky tlak zeleny caj. ona ako ju poznam nebude to brat preventivne - da si ked sa jej bude tocit hlava a bude jej zle. nasla som tieto na iherbe, ktory myslis ze by bol pre nu fajn tak aby ked sa jej ten tlak znizi a bude jej zle, bude jej ho vediet relativne rychlo vyrovnat:

http://www.iherb.com/Hampstead-Tea-Orga … 23826?at=0

http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-Yel … /4733?at=0

http://www.iherb.com/Now-Foods-Green-Te … /7267?at=0

http://www.iherb.com/Nature-s-Plus-Herb … 12296?at=0

http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-Yel … /4239?at=0

http://www.iherb.com/Now-Foods-EGCg-Gre … 11598?at=0


proti cholesterolu:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Choleste … s/503?at=0

http://www.iherb.com/Now-Foods-Policosa … /6491?at=0

dakujem.



107

Re: stafilokok v krku a nose

Zeleny caj pouzivaj sypany, tie rozne vytazky z neho neobsahuju ziadny kofein(vlastne tein), tie su vytazovane len vzhladom na antioxidanty, najma ECGC. Co zvysuje tlak su najma alkaloidy.
Co sa tyka policosanolu, tern druhy vyrobok je ovela lepsi(20 mg policosanolu v jednej kapsuli, ten prvy ma 10 mg na tri kapsule)
Inac jej odporucam brat akom vacsine zien jod, lebo casto je letargia, unava a nizky tlak dosledok nedostatku jodu. A vyhybat sa vsetkym nepanenskym olejom, lebo ich potravinarsky priemysel casto bromuje a brom vytlaca jod z tela.
Podobne sa sprava aj volny chlor a fluor, ktore dostavame cez pory najma v teplom kupeli alebo sprchach.
Jednoduchy sposob ako odchlorovat vodu vo vani je dat tam 1/4 lyzicky praskoveho vitaminu C(kyselina askporbova) a po 10-20  minutach je chlor vo vode kompletne deaktivovany.

Naposledy upravil: RNG (2010-12-05 18:08:18)



108

Re: stafilokok v krku a nose

Velmi pekne dakujem za radu, teda bude pit caj. a dam jej z jodu ktoreho mam haba kuk, ked som dala urobit dostala som velku flasticku :-)

oky-objednam jej ten policosanol. citala som ze si pisal ze okolo 40mg / den. cize dala by si jednu az dve capsule. je jedno kedy to berie ci pred - po jedle - rano - vecer?



109

Re: stafilokok v krku a nose

Policosanol sa berie od 10 do 40 mg, ale neviem, ci je ho vobec mozne predavkovat, lebo sa jedna o prirodnu latku, ktoru vie telo spotrebovat podobne ako sacharidy .
Je jedno, kedy to beries, tak ci tak po absorbovani to prechadza cez pecen, kde sa to zachyti a ovplyvnuje vytvaranie tukov(triglyceridy) a cholesterolov/.



110

Re: stafilokok v krku a nose

dakujem.
inak netusi z coho ten cholesterol ma zvyseny, tusim spominala 6,3 toho zleho. ona velmi dietne vari, minimalne soli aj masti, pouziva cisty olivovy olej, keksiky a podobne hluposti ku kave vobec neje, obcas kolac, zje sto krat viac zeleniny ovocia ako na priklad ja...a nevie to cislo skresat na nizsie. tak chcem aby skusila toto.

no ale co som este chcela...vies "neda mi spavat" ten krem proti vraskam...priznam sa to jemnejsie cecko co si mi tu poradil som si este neobjednala. ale nasla som toto...

http://www.iherb.com/Source-Naturals-Sk … 22378?at=0

http://www.iherb.com/Derma-E-Anti-Aging … 14011?at=0

http://www.iherb.com/Reviva-Labs-Alpha- … 16610?at=0

http://www.iherb.com/Derma-E-DMAE-Alpha … /6157?at=0

co myslis?



111

Re: stafilokok v krku a nose

Ten prvy sa mi pozdava najviac. Skoda, ze nepisu kolko z coho tam je.
Nuz ale pri kozmetike nemusia pisat podrobnosti, to nie je potravinovy doplnok, hoci niektore ciastky z neho prechadzaju cez kozu.
Ja aj tak mam najradsej svoju prirodnu kozmetiku, tam viem coho a kolko tam je a vsetko samozrejme v potravinarskej kvalite, co v komercnej kozmetike vobec nemusi byt.



112

Re: stafilokok v krku a nose

no ked ty si asi frajer ked si to vies tak vymiesat...ale ja to mam hrudkave... :-) tak skusim ten, uprimne aj mne sa asi najviac pozdaval :-)
dakujem :-)



113

Re: stafilokok v krku a nose

Vsetko nas svete sda da pomlet na velmi jemne, Ale ako som povedal, nasiel som uz hotovy zdroj velmi jemneho ascorbyl palmitatu prasku (Source Natural, Ascorbyl Palmitate 8 ozc) a ten ked dam do oleja najprv a dobre to zmixujem, vysledok je velmi jemny. Az potom pridam vodu



114

Re: stafilokok v krku a nose

chcem sa spytat - objednala som yam pre dceru ako si mi odporucal. len teraz neviem ci je dobry lebo o konkretnom doplnku som sa s tebou neradila a teraz som citala v tvojich nazoroch ze by to malo obsahovat diosgenin - a tuto zlozku tam v rozpise nevidim. je to ok alebo mam radsej ten swansonsonacky yam objednavat?

http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Wild- … /2059?at=0

dik :-)



115

Re: stafilokok v krku a nose

Ako som povedal, najdolezitejsia ucinna zlozka v yame je Diosgenin. Rozne yamy z roznych miest maju obsah diosgeninu rozny (4 az 16% podla literatury) . Preto je dobre kupovat standardizovane produkty, ktore obsahuju zarucene mnozstvo aktivnej latky.
Ale yam obsahuje aj ine liecive latky, dlho sa pouzival len na crevne problemy, ale je vedeny aj ako protireumaticky, protizapalovy, proti krcom(spazmolyticky) atd.
Viac napr na http://www.appliedhealth.com/index.php? … Itemid=206

Aj moja zena pouzivala pri prechode s uspechom len yam, kde nebol specifikovany obsah diosgeninu.

Inac yam obsahuje aj priamo DHEA, zakladny hormon v ludskom tele,z ktoreho telo vie vytvorit rozne ine,  ktory sa snazia v Europe zakazat v prospech roznych patentovanych syntetickych. Preto je dobre aj pre starsich ludi brat doplnok yamu, kde zvysuje hladinu DHEA, ktora je u starsich podstatne znizena a s tym ide aj starnuci proces celkovo.
Ja ho veru obcas beriem.

Naposledy upravil: RNG (2010-12-17 11:59:07)



116

Re: stafilokok v krku a nose

a myslis ze tento co som napisala link je ok?



117

Re: stafilokok v krku a nose

Dufam ze je, dnes pestuju druhy yamu, co maju dost vysoky obsah Diosgeninu na stastie.



118

Re: stafilokok v krku a nose

tak fajn :-) upokojil si ma :-)



119

Re: stafilokok v krku a nose

Inac by to nebola ziadna katastrofa, len keby tam bolo menej, nez 10% diosgeninu, na rovnaky ucinok by si musela brat nie 2 az 4 kapsule denne, ale viac. Ziadna tragedia.

Naposledy upravil: RNG (2010-12-17 21:30:42)



120

Re: stafilokok v krku a nose

Prekrasne a pozehnane Vianoce Tebe a celej Tvojej rodinke, v novom roku vela stastia, lasky a hlavne zdravia prajem.

Dakujem za vsetky Tvoje rady :-)



121

Re: stafilokok v krku a nose

Podobne



122

Re: stafilokok v krku a nose

ahoj,
chcem ta poprosit, asi som sa nezbavila toho zvyseneho asla ani uzivanim GSE. rozhodli sme sa s lekarkou ze urcity cas budem brat penicilin v malych davkach. kedze sposobuje mykozy, chcela som sa ta spytat, ci mi nevies poradit nejake probioticke tablety na vkladanie z i herbu (ja to tam neviem akosi najst, mozno ani nie su-neviem) aby som mykozu nechytilia..
budem brat aj probiotika - je mozne ze by to mohlo stacit, ale chcem sa poistit aj "touto" cestou...
dakujem.



123

Re: stafilokok v krku a nose

Zvysene aslo je aj po potlaceni streptokokov. Telo sa este urcity cas brani aj ked uz ziadna infekcia v tele nie je.
Takze ber to do uvahy.
Naviac ani nevies, kde vselikde v tele tie streptokoky sidlili, mozu byt napr v prinosnych dutinach, na krckoch zubov, pod zubami a podobne
Oreganovy olej zabrani premnozeniu candidy v crevachm pocas bratia atb. Samozrejme je dobre brat na noc probiotika.



124

Re: stafilokok v krku a nose

ja viem, uz sme sa o tom bavili...a ja som gse brala uz od jari...a temer to iste cislo mi ostava...
"normalne" probiotika mam- tie budem uzivat povedla penicilinu..
ale pytala som sa na ine...na probiotika ale vaginalne z i herb..nevies mi prosim poradit? maju tam vobec take? lebo ja som nenasla...
velmi pekne dakujem.



125

Re: stafilokok v krku a nose

vysetrenie steru z krku mam ok
kvapkala som si koloidne aj hlboko do nosa.
zuby panoramaticky snimok vysiel ok
urolog-ok
gynekolog-ok.
nenasli kde je to len su vyssie hodnoty preto to uz chcu riesit...kedze mi prirodne zabrali ale minimalne..neviem preco ale snazila som sa :-)



126

Re: stafilokok v krku a nose

ASLO je len cislo, nie priamy dokaz streptokokov v tele
http://www.labtestsonline.org/understan … /test.html
Tam mas uvedenen aj ine dovody na zvysene ASLO(ASO)



127

Re: stafilokok v krku a nose

Zdravim Vas RNG,
mam prejdene komplet fora s riesenim mojho sucasneho problemu nalezu stafylokoka alfa v nosnych dutinach aj hrdle a s tym predpokladam suvisi aj zvysena hladina imunoglobulinu. Som zasadne proti ATB a prave kompletizujem objednavku z iherb.com. Chcela by som sa opytat na nazor tohto produktu: http://www.iherb.com/Garden-of-Life-Pri … /7782?at=0
nie su to len zbytocne predrazene?
Dakujem pekne za odpoved.
zuska



128

Re: stafilokok v krku a nose

Homeostaticke kultury su vzdy ovela drahsie, neviem pre co, ja osobne by som to nekupoval, mne stacia aj bezne tepelne a kyselinovo odolne probiotika.
Nezabudni na kvapkanie roztoku GSE /citricidal do nosa  a tiez pit ho po malych glgoch cely den.
Ja  ie som zasadne proti nicomu, len si vyberiem podla moznosti neskodne a sirokozaberove antimikrobialne doplnky  pred chemickymi liekmi.



129

Re: stafilokok v krku a nose

Ahoj RNG,
tak sa mi uspesne podarilo zbavit stafylokoka...vyter bol negativny, no nepodarilo sa mi stale zbavit ekzemu (nejakej neidentikovatelnej dermatidy) okolo ust - vlastne len na brade (len a len na tomto mieste), ktory moju put po lekaroch zacal. Nevedia ani oni prist na jeho povod a triafaju naslepo. Pijem GSE s vodou kazdy den(uz viac ako mesiac), jem probiotika vecer, kalinat rano,  stravu mam viac menej makrobioticku. Nikdy som nemala na nic alergie a mam to odskusane aj s ryzovou kurou, ked som si postupne pridavala zeleninu, strukoviny atd...
Som uz naozaj bezzradna:(. Trva to uz asi 4 mesiace a progres minimalny.
Mam doma este oreganovy olej, len netusim, kolko kvapiek a ako casto je akurat dost - hovori sa vo fore len o kapsuliach.
Budem Vam vdacna, ak mi date akukolvek radu.
Dakujem pekne a pozdravujem.
zuska



130

Re: stafilokok v krku a nose

Exemy sa zacinaju tym, ze sa telo snazi nieco cez kozu vyhodit a do takto porusenej kozi sa obvykle nastahuju rozne mikroby, ktore nedovolia sa tomu miestu zahojit.
Enzymaticke cistenie zbavi telo latok, co chce vyhodit nejak, vcitane vyhodenie cez kozu, tak isto precistenie pecene protokolom dr Berksona a pridanim do diety extra mikrovlaknin (a samozrejme vody, aby ta z tych mikrovlaknin nezapieklo, absorbuju totiz az 50 nasobok vody).
Niekedy su exemy a ine kozne problemy sposobene aj nespravnou crevnou florou, ale ked si na makrobiotickej diete a nejes privela cukrov, tak by si nemala mat kvasinkovu(candida) infekciu v crevach.
Oreganovy olej, tj jeho ucinna zlozka, carvacrol je sucast proticandidovej nizkosacharidovej diety.
Tekuty oreganovy olej, korenina co pali, sa pouziva najma na infekcie hrdla a na odhlienovanie a potlacanie infekcii pri kasli.
Na Slovensku predavany Candimin, obsahuje pomerne malo carvacrolu, preto odporucam napr entericke kapsule z firmy NOW, kde v kazdej kapsuli jem 100 mg carvacrolu. Na candidu odporucam 3 x 2 kapsule= 3 x 200 mg carvacrolu.
Takze enzymi, rozne zelene, (najlepsie spirulina pacifica a stavy z mladych trav),caj z korenov sarsaparilly, a zvonka pouzivaj na noc zmes jemneho praskoveho cukru, kokosoveho, oleja a par kvapiek GSE, to pouzivam na rany a proti hnisaniu na vyrazky. Je to hojive a dokonca pomoze zmiernit jazvy vyzivovanim tkaniva cez kozu.
http://www.rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika
Z Candiminu rovnaky obsah carvacrolu by bol v 3 x 15 kvapiek, co pali ako ohen v ustach hrdle a zaludku. Preto radsej entericke kapsule, ktore nepalia ani v ustach ani v zaludku, lebo sa rozpustia az v crevach, pokial je zaludok dost kysly. Neber ich s Kalinatom, ja som to raz spravil a nikdy viac!



131

Re: stafilokok v krku a nose

dakujem pekne za rozsiahlu odpoved.
ani mi vo sne nenapadlo, ze to moze suvisiet so zamorenim pecene. preklikala som sa forami a len by som sa chcela uistit, ci som si dobre vybrala z iherbu.a ci mi nieco este nechyba.
Jarrow Formulas, Jarro-Zymes Plus, 470 mg, 100 Capsules
Now Foods, Citrus Bioflavonoids, 250 Capsules
Now Foods, Selenium, Yeast Free, 200 mcg, 180 Vcaps
Source Naturals, Smilax
Amazing Grass, Green Superfood, Antioxidant Berry Drink Powder
Now Foods, Liver Detoxifier & Regenerator
a samozerejme lecithin a psyllium
myslis, ze je to vsetko ok?
este by som sa chcela opytat ako je to vsetko najlepsie brat - myslim postup, lebo predsalen je toho dost a ci mam pokracovat v piti GSE a skoro rano kalinatu?
najprv si skusim precistit teda pecen a ak sa to nezlepsi, prejdem na protikvasinkovu dietu.
dakujem velmi pekne za odpoved.
zuzka

ps. velmi ma zaujalo Tvoje forum. alternativnou liecbou sa zaoberam uz dlhsiu dobu a mojim snom je otvorit si kliniku alternativnej mediciny na Slovensku a pomahat  ludom tak, ako to robis ty-jednoducho ist po pricinach ochoreni, ktore su bohuzial casto nejasne. si pre mna naozaj inspiraciou a viem, ze ma caka este dlha cesta smile)



132

Re: stafilokok v krku a nose

Vdaka za doveru, ale ta patri vlastne len lekarom ktorych rady som si osvojil. Mas dobry vyber doplnkov , uividis vysledky za par tyzdnov, dufam.
Tiez dufam, ze beries aj dobre probiotikum.



133

Re: stafilokok v krku a nose

Ahoj,
objednavka poslana, tak do konca tyzdna to tu hadam bude a v pondelok mozem zacat. Seriozne zvazujem, ze tuto ocistu vyuzijem ako prilezitost prestat fajcit...fuuu...viem, ze je to len a len o pevnej voli smile...dufam, ze to nebude az take strastiplne. Ak by si ale aj tak mal nejake know how, rada sa ho dozviem. .Je mi jasne, ze vacsina vyrobkov su len marketingovym tahom a funguju skor na placebe. Cize asi mi neostava nic ine, len nad tym moc nerozmyslat a len to jednoducho urobit. Mam 27 a pocit, ze nastal konecne cas sa zbavit tejto zavisloti. Viem ze najtazsie je do toho opat naspadnut...stalo sa mi to presne po roku nefajcenia:(
Vsetko dobre prajem a pozdravujem za Velku mlaku smile
zus



134

Re: stafilokok v krku a nose

Nuz aj ja som fajcil do zhruba 40 rokov, az potom som to s konecnou platnostou prestal. Ja som mal nizky tlak a aj ked som nemal rad chut cigariet, nikotin a decht mi zvysili tlak a citol som sa viac "zivy"
Fajcenie je velmi skodlivy zvyk, ktory ale podporovala vlada, lebo mali z toho prijmy(tabakova rezia)Jeden cas to bolo tak silne, ze nebolo filmu, kde by kladny hrdina nefajcil a to aj nasilu prinutili nefajciarov, kvoli reklame. Sprisahanie ako hrom!



135

Re: stafilokok v krku a nose

Dobry den..Porad prosim,mily Rng,ako casto kvapkat do nosa 3 rocnej dcere koloidne striebro,ak ma potvrdeny zlaty stafylokok..a teda  aj ako dlho..dakujem



136

Re: stafilokok v krku a nose

Na zlateho stafilokoka je ucinny najma roztok GSE. Myslim, zwes aj koloidne striebro to vyriesi, ale oskusane mam najma roztok GSE, tj aj na antibioticky odolnu formu tohoto stafylokoka, MRSA.
Prvy krat ked som to urobil mojej vnucke, tak som ju ako zo zartu zavesil dole nohami a velmi rychlo som jej kvapol do kazdej nosnej dierky 2 kvapky. Nuz bol to cirkus, samozrejme.
Ale dnes  ked ma plny nos sa uz da prehovorit a lahne si sama na gauc, najma ked jej dovolim nakvapkat najprv mne do nosa, co samozrejme aj ja potrebujem, kedze sa s nou o kazdu nakazu podelim.



137

Re: stafilokok v krku a nose

pripravila som si roztok do flasticky od nasivinu z sterimaru-solny roztok na zvlhcenie sliznice,plus jedna kvapka GSE..kvapkam rano a vecer,nutim ju chvilu polezat,medzitym aspon raz  denne kvapka koloidneho striebra...moze to tak byt?kolko dni by som ju mala takto trapit?dakujem za odpovet..



138

Re: stafilokok v krku a nose

Vysledok by sa mal ukazat definitivne za par dni, max tyzden.
Mne to porazi tu nakazu za 2-3 dni.
Velmi zalezi od toho, ci sa ti to dostane az do celnych dutin, lebo ak nie, tam ta nakaza moze zostat velmi dlho-mesiace!



139

Re: stafilokok v krku a nose

Ahoj RNG,
trosku to trvalo, no konecne mi prisla objednavka z IHERB. Chcela by som sa len opytat na davkovanie. Som z toho trosku zmatena, pretoze vsade sa pise, ze to brat s jedlom - cize
Now Liver detox, Citrus Bioflavonoids,Jarrow-zymes a Selen vzdy s jedlom? Je to nevyhnutne?
Mikrovlakniny Amazing Grass niekedy pomezdi ? mohla by som ich brat aj na lacno rano?Vobec neviem, kam zaradit psyllium...
probiotika tie viem, ze vecer s jablkom.
odporucas do toho aj GSE roztok a kalinat?
Dakujem pekne za trpezlivost.
zuska



140

Re: stafilokok v krku a nose

Len drazdive latky sa musia brat s jedlom alebo tie, co potrebuju na absorbciu  aj ine latky z jedla. Mikrovlakniny mozes brat kedykolvek, s jedlom, pred jedlom po jedle, len jedno si musis uvedomit, ze s nimi potrebujes hodne vody, tj sa ti znacne zriedia zaludocne kyseliny.
GSE roztok vo vode sa pije po malych glgoch cely den. Enzymaticke cistenie tela je najmenej hodinu pred jedlom, na prazdny zaludok. Mozes ho robit skoro rano spolu s alkalizaciou.
Enzymi s jedlom pomozu travit jedlo, ale necistia telo.



141

Re: stafilokok v krku a nose

Dakujem pekne za odpoved.
Myslis, ze je dobry napad kombinovat Berksonov protokol s Candida diet?Alebo to by uz bolo na telo too much?
Totiz kedze mi doplnky dlhise nechodili, zacala som s Candida diet - obmedzila som obiloviny, no kedze nejem maso, energia zo zeleniny by mi na moje fungovanie moc nestacila. Plet sa mi zacala zlepsovat, no zacalo ma naduvat.
Teraz, ked mi konecne dosiel balicek, som vysadila Oregano oil aj GSE a zacala s Protocolom, no nafuknuta som stale a to som predtym ako som s tymito ocistami zacala, taketo problemy nemala a to jem teraz s jedlom aj enzymi na travenie.
Netusim, co sa to v mojom tele deje...mozu to byt vedlajsie ucinky ucinnych latok?
vdaka za trpezlivost s mojimi otazkami.:)
btw. kludne mi povedz, do ktoreho fora sa ma preparentovat, kedze to vobec netusim...mam taky pocit, ze to aj tak vsetko so vsetkym suvisi smile



142

Re: stafilokok v krku a nose

Nafukovanie je ciste vec travenia, ked sa do criev dostanu nedostatocne natravene veci a tym sa podporia rozne kultury, ktore vyvijaju plyny(kvasne)
Pri dostatku kyselin a spravnych enzymoch by to nemalo byt.
Zerleniny obsahuju sukry, ktore nevieme poriadne stravit, pre to  na ne a aj na strukoviny treba brat dostatok enzymu obsahijuceho alfa galactosidazu. S samozrjne si treba doplnit kyselinyu, inac kvasenie zacne uz v zaludku a pokraciuje do criev s akymikolvek sacharidami.

Nuz ked nie si na bezsacharidovej diete, asi tazko potlacis candidu,ktoru sacharidami zivis.....Mozno s extra davkami mikrovlaknin a eznymu candex, kokosoveho,oleja oreganoveho oleja a citricidalu sa ti to po case podari.



143

Re: stafilokok v krku a nose

Ja sa snazim prist na pricinu toho, preco sa mi zhorsilo travenie a plet, tak neviem ci je to Candidou, pecenou alebo zaludkom...To travenie bolo v podstate  v poriadku, az kym som nezacala s Berksonovym protokolom. Na co by bolo najlepsie sa najprv sustredit?
Dat sa na bezsacharidovu dietu a pokracovat s Berksonom+betain+enzymi?
Kupim si teda ten Betain HCl. Vychadza mi z toho, ze ked teda mam v zaludku malo kyselin, nie je asi najlepsie uzivat skoro rano KALINAT.
ci?
Dakujem za odpoved.



144

Re: stafilokok v krku a nose

Ked jem po kalinate skor ako za 3 hodiny, mam traviace problemy, lebo mne, starsiemu sa uz netvori dost kyselin. Preto musim s prvym jedlom zobrat aj kyseliny a enzymi.
Berksonov protokol zvysuje tok zlci, ktora je zamorena,  a preto treba brat dostatok mikrovlaknin, ktore ju absorbuju a vynesu von z tela. Inac sa ta zamorena zlc absorbuje spat do krvi  a zvysi zamorenie krvi, pokial nie je to zamorenie ulozene spat do tukov a necirkuluje po tele(virenie)
Berksonov protokol ovplyvnuje traviaci proces minimalne



145

Re: stafilokok v krku a nose

Ahoj RNG.
Mojmu synovi zistili v krku a v nose streptokoka. Lekarka mu nasadila atb, ale chcem mu davat spolu s tym aj gse a vitaminy + probiotika. Do nosa mam aj koloidne striebro 20 ppm + mam zarobeny roztok GSE + NaCl s vodou. Chcem ta este poprosi o radu. Pise sa, ze GSe na vnutorne pouzitie treba zarobit 60 kvapiek na liter vody. Treba, aby syn (ma 3 roky) vypil denne 60 kvapiek, cize liter toho roztoku denne? Streptokoka zistili aj mne a manzelke, tak sa chcem poinformovat na sposob liecby.
A ako je to u dospeleho, kolko kvapiek GSE musi denne vypit, aby to zabralo a ako dlho to asi bude trvat, az sa toho zbavime?
Velmi pekne dakujem za odpoved.
Vlado



146

Re: stafilokok v krku a nose

davky musis prepocitavat podla vahy. Co udavam je davka na dospeleho(zhruba 70 kg) , tj dieta z nej musi vypit v pomere vahy, tj 35 kg dieta polovicu*rj pol litra z toho roztoku) , 17.5 kg stvrtinu(tj stvrt litra z toho roztoku) .
Ja beriem viac. lebo vazim, 100 kg
Ucinok by sa mal dostavit za kratsie, nez tyzden
Nikdy nemiesaj koloidne striebro s nicim, lebo ho znicis. Pouzivaj to na kvapky do nosa a oci, a aspon 10 minut vzdialene od pouzitia citricidalu/GSE.



147

Re: stafilokok v krku a nose

Dakuje za odpoved. Mozeme malemu davat ten citricidal zarobeny aj do nosa alebo staci to striebro?
Co sa tyka dospeleho, staci to GSE uzivat tyzden, ci radsej aj dlhsie, aby bola istota (nejaka udrziavacia / preventivna davka)?
To striebro samozrejme nicim neriedim ani ho s nicim nemiesam, malemu sme kupili uz zarobeny roztok v spreji.
Chceli by sme ist zhruba po 10 dnoch vsetci na kontrolny vyter, ci to zabralo.



148

Re: stafilokok v krku a nose

Cim viac antimikrobialnych tym istejsie rozne mikroby vyhubis.
Ja pouzivam GSE dost casto, lebo som nachylny na rozne choroby dychacieho ustrojensta uz od mala. Na stastie je to lacny prostriedok, v 4 ozs flaske je az 3200 kvapiek, takze nemusim setrit. Pouzivam to aj preventivne niekedy, napr ked sa zdrzujem v davoch ludi ako je cestovanie a napr Disney Land.



149

Re: stafilokok v krku a nose

Ak som to teda dobre pochopil, syn by mal vypit denne pri vahe 15 kg asi 13 kvapiek GSE. Pocital som dobre?
Na roztok do nosa som dal 20 kvapiek GSE na 100 ml vody. Je to tak spravne?



150

Re: stafilokok v krku a nose

13 kvapiek  je spravcna davka pre 15 kg dieta.
Ale preboha nerob do nosa silnejsi roztok, nez 6 kvapiek na deci vody!!!!.
Bez ohladu pre koho, to je asi maximum co sliznica znesie.
a so si urobil pokusne 3 krat tak silny a kychal som vyse hodiny.