51

Re: kvasinky

snazim sa jest taku zeleninu ktorej sa varenim alebo pecenim v rure nezvysi moc glykemicky index ked uz mi tie crevicka strajkovali to je dobre nie? len mi tam potom toho vela neostava

RNG napísal(a):

Zeleniny sa daju tak isto pripravovat na rozne teple jedla, ja jem hodne zeleninovych polievok,  nespominas tam orechy a olejnate semena ani kokosovy olej, takze to by si mala pridat, aby si mama viac energie.



52

Re: kvasinky

Ahoj EMARI3
ja a RNG sme dvaja,
ja uz som tytmto co ty teraz prezivas preskalal pred rokom....
uz sa vam tu do toho nebudem montovat.....
este k tvojej otazke:
na ranajky som maval dost casto este dodedavna napr:
quinoa (alebo ovsene vlocky, amaranth) + melasa + slivky susene (alebo jablko) + kokosak + skorica = zle (z terajsieho pohladu)
jedaval som to aj bez melasy (lepsie z terajsieho pohladu
obcas som si do toho nasypal aj skrupinku z vajca rozdrvenu 1kavolu lyz..... (super)
dnes som mal na ranajky lahke ovocie:
banan + hrozienka namocene vo vode + jablko + pomlete orechy
(ale tolko sacharidov si nemozes asi dovolit....)
potom ti ostava len kniha od Dr. COY - Aktivne proti rakovine,
on tam pise o sacharidoch a TKLT hormone,
a ma tam vzadu aj plno chutnych receptov, ktore fakt dodrzia tvoj ciel - nizky glykemicky index
a aj to zasyti....

Naposledy upravil: jordiksvk (2014-11-14 17:31:45)



53

Re: kvasinky

Ok a ked mam take zle travenie co s tymi kvasinkami ma ta dieta zmysel? posobi to na nich? dufam ze som to nedrzala zbydocne ci by som mala potiahnut radsej tri tyzdne? lebo prvy tyzden som bez GSE. piatok by mi malo prist gse a aj enzymy, gse mam brat 60 kvapiek na liter vody hej? a mozem to aj po pohároch vypit? Dnes mi je lepsie uvidíme co a ako dala som si rano omeprazol a zatial ok, tak uvidíme. a inak kokosovy olej jem na lyzicky a aj mandle, kesu, slnecnicove a tekvicove jadierka. zelenina ako ine teple jedla? no ale ked nemozem ani zahustit na placky, pridat mrkvu, zeler, cviklu do polievky vo varenom stave, ani hrasok, kukuricu co mi tam ostane? no zlozite tieto dva tyzdne ani sa nedivim ze moj zaludok strajkuje v zivote som nezjedla tolko surovej zeleniny.


RNG napísal(a):

Zeleniny sa daju tak isto pripravovat na rozne teple jedla, ja jem hodne zeleninovych polievok,  nespominas tam orechy a olejnate semena ani kokosovy olej, takze to by si mala pridat, aby si mama viac energie.



54

Re: kvasinky

ahoj ale iste sa mi zidu rady sj dakoho tskeho kto si tym presiel. ako a co si absolvoval?ako po dvoch tyzdnoch? pokracoval si striedmo ci?tiez si mal kvasinky?par rad ohladom jedla nezaskodia nejake inspiracie:)a inak grepy si jedol? a inak to mas aku sacharidovu bombu.wow.mam obavy ze nebudem moct vela veci jest.a inak ved sisene ovocie je plne cukru nie?




jordiksvk napísal(a):

Ahoj EMARI3
ja a RNG sme dvaja,
ja uz som tytmto co ty teraz prezivas preskalal pred rokom....
uz sa vam tu do toho nebudem montovat.....
este k tvojej otazke:
na ranajky som maval dost casto este dodedavna napr:
quinoa + melasa + slivky susene + kokosak + skorica = zle (z terajsieho pohladu)
jedaval som to aj bez melasy (lepsie z terajsieho pohladu
obcas som si do toho nasypal aj skrupinku z vajca rozdrvenu 1kavolu lyz..... (super)
dnes som mal na ranajky lahke ovocie:
banan + hrozienka namocene vo vode + jablko + pomlete orechy
(ale tolko sacharidov si nemozes asi dovolit....)
potom ti ostava len kniha od Dr. COY - Aktivne proti rakovine,
on tam pise o sacharidoch a TKLT hormone,
a ma tam vzadu aj plno chutnych receptov, ktore fakt dodrzia tvoj ciel - nizky glykemicky index
a aj to zasyti....



55

Re: kvasinky

Nuz zle travenie si treba napravit za kazdu cenu, lebo ta to po case doslova odpravi. Telo nemoze prilis dlho pracovat s obmedzenym  prisunom zivin.
Cukry sice davaju energiu, ale na regeneraciu tela potrebujes aj ine materialy, tj bielkoviny roznych druhov, rozne tuky a podobne. Nehovoriac o tom, ze k zlemu traveniu  patri aj zla mikroflora v crevach co nielenze nepodporuje imunitu a nedodava hromady probiotikami vytvorenych zivin, ale kultury ako candida a ine skodlive  miesto toho dodavaju telu jedy a karcinogeny.
Co sa tyka tych vajecnych skrupin, kedysi davno este v mojej mladosti moja mama davala vajecne skrupiny do citronovej stavy, kde sa rozpustili a tak si podomacky vyrobila citrat vapenaty, co je podstatne viac absorbovatelna forma, ako uhlicitany, co su v skrupine.
Nuz ale dnes by som to uz nerobil, moj cas je pridrahy na to, aby som sa pokusal konkurovat podomacky doplnkovemu priemyslu.
Okrem toho na kosti nestaco brat len vapnik ale treba brat mineraly rozneho druhu, v spravnom pomere a forme spolu s vitaminami D-3 a K-2, pripadne napr spirulinou, lebo to vsetko je potrebne v tele naraz, inac sa nepouzite prebytky vyhodia. Telo nie je velmi dobre skladiste, ked nema vsetko to, co potrebuje na nejaky proces, po case nepouzite vyhodi.

Naposledy upravil: RNG (2014-11-14 16:43:25)



56

Re: kvasinky

AHoj
podla mna sa to napravi s crevnymi vyplachmi cize klystyr.
na 2dni jest a pit len stavy z grepu a pomarancu, a klystyry
Dr. Normal Walker a jeho ocista creva - toto skus vygooglit....
ale pisem co by som robil ja, RNG moze mat iny nazor....
(no teraz si naockovana na glykemicky index... takze to zase nebude to co chces pocut, alebo potom pit len vodu 1den a klyst.)

ked do seba budes neustale nieco ladovat crevo nema sancu sa spamatat, tak by som to riesil ja.

dodrzal som tu dietu  a velmi prisne, a to mi travilo super.
vysledok bol ze som nevladal po schodoch v kytahu prist - tj asi 12schodov....
preto nezanedbaj ten KOKOSAK !!!!!
a potom ked sa vratis k starej strave budes tam coskoro kde si bola na zaciatku kury....

neviem na koho tym s cukrami a energiou RNG naraza, ked na mna tak:
tuky mam - avokado, kokosak, obcas rybu ta ma aj bielkoviny, a zeleninove stavy - plno bielkovin....

skusim to sou citronovou stavou a skrupinkami,
d3 mam zo slkna, a teraz z krvi ho mam az az.... vraj az privela z kontroly co som bol nedavno....
k2 - jem petrzlen, kel, pupavu, spenat
v najspravnejsom pomere je vapnik v zelenine smile
(jasne treba zjest kvantum - a preto stavy)

suhlasim, telo nieje skladiste, a lepsie su organicke potraviny (moj nazor)
ale stale sa ucim smile a asi je to nekonciaci proces.....
a som rad ze je to v oblasti zdravia
a na dovazok cely tento proces nieje kratkodoba zalezitost ale je to beh na velmi dlhe trate,
a teraz zistujem pomaly ze je to celozivotna cesta ktora ma bavi....

a este hlavne sa nestresuj, ked si v strese tak ti travit nebude, sprav si relax a papaj bez telky, v klude len ty a jedlo, nerozpravaj pri jedle(vzduch), prezuvaj poriadne (uz v ustach sa natravuju sacharidy - enzym pytalin v slinach)

Naposledy upravil: jordiksvk (2014-11-14 18:08:46)



57

Re: kvasinky

OK.
Samozrejme pitie zeleninovych a ovocnych surovych stiav pomoze telo vycistit, ale toto su spravy od Normana Walkera, ktory to zacal praktizovat este pred rokom 1930. Odvtedy , najma v poslednych 20 rokoch sa urobili milove kroky v enzymoch a absorbcnych doplnkoch   a co dnes mozes dostat v doplnkoch je nepomerne viac, nez v zeleninovych a ovocnych stavach, aj keby si ich pil na litre.
http://en.wikipedia.org/wiki/Norman_W._Walker
Samozrejme som za surovu stravu, ale nie nevyhnutne len stavy, lebo to co vyhodis ma tiez svoje ziviny a casto viac, ako samotna stava.
Vlakniny a najma mikrovlakniny co dosial este mnohi dietetici nedocenuju tvrdenim, ze bez nich je lepsia absorbcia su ale nevyhnutne na cistenie criev , absorbciu a ako vyziva pre probiotika



58

Re: kvasinky

odporucat mozes, ale cestu si kazdy musi prejst sam, a je na kazdom ako sa rozhodne....
furt sa emari pyta co robit a dava si stale tie tablety proti kyseline na rano....

Walker:
samozrejme ze nie len stava, ale aj cele zeleniny a ovocie
plus k tomu prirodne stavy nesladene z odstavovaca (nie z marketov s eckami a umelymi sladidlami)

RNG, neviem ako by si ju napravil?
antibakretialnymi prostriedkami myslim ze ponici bakterie (zle aj dobre) a kto odprace bordel z tela?
co je pravdy na tom ze skrob C6H10O5 nieje ani voderozpustny, ani tukorozpustny, a ani zaludocna kyselina ho nerozlozi?
a kedze ma pomnozene kvasinky - dodava so skrobom  len ziviny do tela pre kvasinky.... (to je zaver ktory som si sam spravil, preto som rad ze je tu priestor na diskusiu, ci si to samostudiom dobre spajam do celku....)
samozrejme ze je zdroj aj pre dobre, ktorych ale asi v tele moc nema tie sa ale vecsinou zivia vlakninou (celozrnne skroboviny napr)....
preto by som siel cestou aspon par dni bez skrobov (tzn. bez cestovin, ryze.....)
i ked gastroenterolog Hiromi SHINA (kniha ENZYMI - klic ke zdravi) hovori ze zakladom strave je ryza, vela zeleniny a kus masa k tomu... (tak teraz si vyber comu verit)
nema tie kvasinky preto lebo jej pomahaju sa zbavit z tela odpadu? cize vycistit hrube crevo a iny skrobovy odpad z tela?
preto ja odporucam ocistu crevnou sprchou.... (alebo trpezlivost a pomele riesenie cez stavy)
ja niesom moc za doplnky, aj ked niekedy su potrebne a ako som mal tu cest zistit tak nie vsetky su super.... a treba sa vyznat aj v tomto.... kontroverzne folic acid, l-selenomenthionine, cyanocobalamin napr...... neverim tym umelinam uz....
musis sa v tom poriadne vyznat, aby si nenahromadila nejake vitaminy do tela ktore sa bez dalsich nedaju vyuzit a potom su vylucovacie organy len zatazene ich odpratavnim z tela..... to je zase len moj nazor na vec.
kolko tbl. denne RNG beries? a preco je toho tolko vela? nevyskusas na sebe WALKERov zastaraly sposob ktoremu ja verim viac....
menej niekedy znamena viac.
a vsetko chce svoj cas, zmeny sa nedeju zo dna na den.... trpezlivost....



59

Re: kvasinky

tak sa este skusim spytat...drzim 8den ale ken s oreganom psyliom inulinom,kokosakom a probiotikami. este nedorazil zvysok-citricidal enzymi a kyseliny.rano omeprazol a naduvanie poobede riesim duspatalinom.inak som celkom ok pri sile akurat mi trochu akoby hori svaly ked idem po schodoch kedze bycame na tretom co predtym nebolo a sem tam trosku na chvilku vycerpanost ale inak nic.ale po akom case nastane uhyn ked nemam doplnky?zacinam byt nervozna uz by to mohlo nastat.a este kava je pre hubrnie candidy velmi zla?nie teraz ale potom o daky mesiac.a co brezovy cukor vraj nie he kyselinotvorny a odporuca sa popri stevii.dakujem


RNG napísal(a):

OK.
Samozrejme pitie zeleninovych a ovocnych surovych stiav pomoze telo vycistit, ale toto su spravy od Normana Walkera, ktory to zacal praktizovat este pred rokom 1930. Odvtedy , najma v poslednych 20 rokoch sa urobili milove kroky v enzymoch a absorbcnych doplnkoch   a co dnes mozes dostat v doplnkoch je nepomerne viac, nez v zeleninovych a ovocnych stavach, aj keby si ich pil na litre.
http://en.wikipedia.org/wiki/Norman_W._Walker
Samozrejme som za surovu stravu, ale nie nevyhnutne len stavy, lebo to co vyhodis ma tiez svoje ziviny a casto viac, ako samotna stava.
Vlakniny a najma mikrovlakniny co dosial este mnohi dietetici nedocenuju tvrdenim, ze bez nich je lepsia absorbcia su ale nevyhnutne na cistenie criev , absorbciu a ako vyziva pre probiotika



60

Re: kvasinky

a este ako je to s alkoholom?kvasinky podporuje asi vsetok alkohol ci nie?a co domaca slivovica?dakde som citala ze velmi suche vino sa moze.len preto sa pytam bo idu sviatky aby som cedela co si mozem dovolit.



RNG napísal(a):

OK.
Samozrejme pitie zeleninovych a ovocnych surovych stiav pomoze telo vycistit, ale toto su spravy od Normana Walkera, ktory to zacal praktizovat este pred rokom 1930. Odvtedy , najma v poslednych 20 rokoch sa urobili milove kroky v enzymoch a absorbcnych doplnkoch   a co dnes mozes dostat v doplnkoch je nepomerne viac, nez v zeleninovych a ovocnych stavach, aj keby si ich pil na litre.
http://en.wikipedia.org/wiki/Norman_W._Walker
Samozrejme som za surovu stravu, ale nie nevyhnutne len stavy, lebo to co vyhodis ma tiez svoje ziviny a casto viac, ako samotna stava.
Vlakniny a najma mikrovlakniny co dosial este mnohi dietetici nedocenuju tvrdenim, ze bez nich je lepsia absorbcia su ale nevyhnutne na cistenie criev , absorbciu a ako vyziva pre probiotika



61

Re: kvasinky

Samotny alkohol nekrmi candidu. Ale musi to byt alkohol bez cukrov a kvasiniek. Tj ciste destilaty tomu vyhovuju.



62

Re: kvasinky

tak sa este skusim spytat...drzim 8den ale ken s oreganom psyliom inulinom,kokosakom a probiotikami. este nedorazil zvysok-citricidal enzymi a kyseliny.rano omeprazol a naduvanie poobede riesim duspatalinom.inak som celkom ok pri sile akurat mi trochu akoby hori svaly ked idem po schodoch kedze bycame na tretom co predtym nebolo a sem tam trosku na chvilku vycerpanost ale inak nic.ale po akom case nastane uhyn ked nemam doplnky?zacinam byt nervozna uz by to mohlo nastat.a este kava je pre hubrnie candidy velmi zla?nie teraz ale potom o daky mesiac.a co brezovy cukor vraj nie he kyselinotvorny a odporuca sa popri stevii.tak z alkohoku napr. vodka?dakujem


RNG napísal(a):

Samotny alkohol nekrmi candidu. Ale musi to byt alkohol bez cukrov a kvasiniek. Tj ciste destilaty tomu vyhovuju.



63

Re: kvasinky

Nuz mal by si pomaly ale iste pochopit, ze ked mas naduvanie a paly, tak je to z NEDOSTATKU kyselin a nie z prebytkov. Skoro ziadne mikroby nemozu v zaludku s dostatkom kyselin prezit a jedlo kvasit a hnit. Takze ked ti v zaludku kvasi a hnije, a vytvaraju sa plyny, co ti nasilne vytlacia cast obsahu zaludka do pazeraka, tak treba kyseliny doplnit a nie potlacit, ako ti to asi hovori tvoj gastroenteorolog uplne mylne.
Bez kyselin neexistuje ani zaludocna kyselinova bariera a mikroby na surovom jedle sa ti miesto znicenia dostanu rozmnozene a zive do criev. Naviac kyselinani nenatravene jedlo sas nemoze poriadne vstrebavat, tj si neustale oslabeny/podvyziveny.



64

Re: kvasinky

NEmyslim si ze tomu nechapem, len potrebujem fungovat, pali ma zaha ked si nedam svoje lieky. Ale nejak musim vydrzat kym nepridu tie vami odporucane enzymy a kyseliny. no dobre, k veci co by som potrebovala ak mozete potrebujem zistit doplnujuce info:
1. mam pre istotu drzat dietu tri tyzdne kedze som nemala citricidal, enzymy a kyseliny?
2. kava? mozem nescu alebo preso? a ked ano tak asi len po diete ze?
3. a ak po diete tak s trochou mlieka - dobre ci zle na kvasinky do buducna?
4. mozem si spravit smoothie z grepu? resp. mozem grepy pocas diety?
5. alkohol: vodka, domáca slivovica alebo vino, bile ci cervene vino?
6. brezovy cukor ci radsej ten erythritol?
7. cottage cheese po diete a tvrde neplesnive, nezrejuce syry?
8. maslo 82% pocas diety?

Prosím bola by som vam vdacna za odpovede.



65

Re: kvasinky

Neviem ci 3 tyzdne na to budu dost.
2.Kava je OK pokial,si ju nesladis cukrom ale napr steviou.
3. Mliweko nepredstavuje probem ked ho vies stravit. Ked nie, musis s nim brqat enzymi na mlieko, pozri napr na
http://www.iherb.com/search?sug=enzymed … rank=5#p=1
4. pocas bezsacharidovej diety neodporucam jest grapefruity alebo stavu z nich. Ked uz ches nejake ovocie, pozri na jablka, cucoriedky, cernice, brusnice kiwi. Tieto maju hromady vitaminov a antiocxdantov a pomerne malo cukru.
5, ciste destilaty ako vodka, sliviovica, borovicka, konak, grapa, su majvhodnejsie,. lebo neobsahuju ziadny cukor.
6. cukrove alkoholy su vysledok kvasenia cukrov, tj nie su vhodna potrava pre candidu albicans, ale mnohe ine mikroby ich vedia zuzitkovat a vyvolavaju nafukovanie
Erytrytol ,nafukuje len malicko, preto je vhodny. Naviac sa v tele nezdrzi, lebo na 95% vypadne z tela mocom, tj je vhodny aj pre diabetikov, DM-2
7 po diete mozes jest cokolvek, len sa musis vyhybat velkemu mnozstvu cukrov a bielych muk a brat mikrovlakniny a jest zeleniny ako zdroj vlaknin a mikrovlaknin.
Maslo je tuk, tj nepodporuje candidu.



66

Re: kvasinky

emari3 napísal(a):

NEmyslim si ze tomu nechapem, len potrebujem fungovat, pali ma zaha ked si nedam svoje lieky. Ale nejak musim vydrzat kym nepridu tie vami odporucane enzymy a kyseliny. no dobre, k veci co by som potrebovala ak mozete potrebujem zistit

emari3:
poradili sme ti myslim dobre.... ostatne je na tebe.....
cestu ukazat mozeme, ale ist musis po nej sama....
este moj posledny prispevok k tebe:
niekedy aj prilis vela tukov v krvi (v prijatej potrave) zahusti krv, a blokuje vylucovanie inzulinu --> vyssi obsah sacharidov v krvi --> potrava pre kandidu a ine plesne a bakterie ktore ta v podstate snazia zachranit a udrzat pri zivote.....

odporucam cele vlakno precitat este raz a pomalicky.....
tiez som si moje vlakno cital dookola, niekedy sa stane ze dolezitu info prehliadneme....

RNG,
obdivujem ta ze ta to stale este bavi,
(pamatam ze som si stebou pisal este v roku 2006)
a skladam dolu klobuk ze mas tolko trpezlivosti....

obom prajem krasny zvysok dna.



67

Re: kvasinky

Prosím vas este par veci:
1.mam sa vyvarovat kypriacemu prasku v jedlach neskor? posobi to ako drozdie pre kvasinky tiez?
2.a co susene ovocie? je to moc podobne ako volne cukry?
3. mozem pocas diety mak?
4. po diete mozem denne aj jablko a ci radsej pockat?
5. a ako dlho este nemam banany pre isotu a sladsie ovocie potom?
6. med po diete?

dako potrebujem prezit vianoce, tak ich chcem nahradit susenym ovocim a orechami a z toho si spravit kolaciky alebo to dosladit tym erythritoloma kysnute veci kypriacim praskom len potrebujem vediet ci je to spravne.





RNG napísal(a):

Neviem ci 3 tyzdne na to budu dost.
2.Kava je OK pokial,si ju nesladis cukrom ale napr steviou.
3. Mliweko nepredstavuje probem ked ho vies stravit. Ked nie, musis s nim brqat enzymi na mlieko, pozri napr na
http://www.iherb.com/search?sug=enzymed … rank=5#p=1
4. pocas bezsacharidovej diety neodporucam jest grapefruity alebo stavu z nich. Ked uz ches nejake ovocie, pozri na jablka, cucoriedky, cernice, brusnice kiwi. Tieto maju hromady vitaminov a antiocxdantov a pomerne malo cukru.
5, ciste destilaty ako vodka, sliviovica, borovicka, konak, grapa, su majvhodnejsie,. lebo neobsahuju ziadny cukor.
6. cukrove alkoholy su vysledok kvasenia cukrov, tj nie su vhodna potrava pre candidu albicans, ale mnohe ine mikroby ich vedia zuzitkovat a vyvolavaju nafukovanie
Erytrytol ,nafukuje len malicko, preto je vhodny. Naviac sa v tele nezdrzi, lebo na 95% vypadne z tela mocom, tj je vhodny aj pre diabetikov, DM-2
7 po diete mozes jest cokolvek, len sa musis vyhybat velkemu mnozstvu cukrov a bielych muk a brat mikrovlakniny a jest zeleniny ako zdroj vlaknin a mikrovlaknin.
Maslo je tuk, tj nepodporuje candidu.



68

Re: kvasinky

Kypriaci prasok neobsahuje cukry ani skroby ani kvasinky.  Ale pouzuiva sa na pecivo a to obsahuje rozne muky, tj skroboviny, ktorym sa musis vyhybat pocas proticandidivej siety a ciastocne ich obmedzit aj potom.
2 susene ovocie je nono.
3, 4 mak je ok, nesladeny, aj jablka.
5.6. po skonceni prisnej diety mozes jest viacmenej vsetko, len nesmies dostat viac, nez povedzme 100 gramov cukrov a bielych muk do tela denne



69

Re: kvasinky

Prosim a mam uz enzymy a hcl. Mozem si nalacno dat enzym na cistenie a potom s kazdym jedlom.maximalne 3xdenne a hcl s kazdym.jedlom kym sa mi neupravi travenie?bude to ok?a ak ma neprestane palit mam zvysit kyseliny?na kolko?



RNG napísal(a):

Kypriaci prasok neobsahuje cukry ani skroby ani kvasinky.  Ale pouzuiva sa na pecivo a to obsahuje rozne muky, tj skroboviny, ktorym sa musis vyhybat pocas proticandidivej siety a ciastocne ich obmedzit aj potom.
2 susene ovocie je nono.
3, 4 mak je ok, nesladeny, aj jablka.
5.6. po skonceni prisnej diety mozes jest viacmenej vsetko, len nesmies dostat viac, nez povedzme 100 gramov cukrov a bielych muk do tela denne



70

Re: kvasinky

Nemyslim ze niekto potrebuje viac ako 3 kapsule(650 mg) betainu HCl s pepsinom, najma ked s jedlom nepijes, aby si si kyseliny nerozriedil Zacni s jednou a pripadne zvysk ed potrebujes viac. Ja po mojej "zaludocnej chripke" vo februari tohoto roku som musel zvysit davku z 1 kapsule na 2 az 3, inac mam palu.
Zialbohu to si musio kazdy na sebe indivcidualne vyskusat, ako sa povie "nastavit" a samozrejme to zalezi od mnozstva a stravitelnosti jedla.



71

Re: kvasinky

Dobry den je mi luto ze vas zas otravujem ale dala som si nalacno enzym a s ranajkami hcl.s minimalnym obedom zas enzym a hcl a pali a naduva ma este stale.co robim zle?mam celkom krizu uz z toho.chcem vydrzat este aspon tyzden ale s tymto travenim neviem ci to ma vobec zmysel.poradte.


RNG napísal(a):

Nemyslim ze niekto potrebuje viac ako 3 kapsule(650 mg) betainu HCl s pepsinom, najma ked s jedlom nepijes, aby si si kyseliny nerozriedil Zacni s jednou a pripadne zvysk ed potrebujes viac. Ja po mojej "zaludocnej chripke" vo februari tohoto roku som musel zvysit davku z 1 kapsule na 2 az 3, inac mam palu.
Zialbohu to si musio kazdy na sebe indivcidualne vyskusat, ako sa povie "nastavit" a samozrejme to zalezi od mnozstva a stravitelnosti jedla.



72

Re: kvasinky

Ako som povedal , kyseliny si treba doplnit podla potreby a signal, ze si zobrala dost je zastavenie zaludocneho kvasenia a hnitia.



73

Re: kvasinky

tak sa este spytam
1. od citricidalu na nemoze palit zaha?
2. susene ovocie sa nemoze ani po skonceni diety? obsahuje to vela cukru? ci preco?
3. ako budem vediet ze mam po kvasinkách? ked drzim 3 tyzdne dietu ale prvy 10 dni som bola bez citricidalu a traviacich enzymov a hcl a mala traviace problemy s tou palou a naduvanim?



74

Re: kvasinky

1.nie, moze bolet zaludok, ale pala je vec nedostatku kyselin a kvasenia a hnitia v zaludku, co natlaci obsah zaludka do pazeraku.
2. susene ovocie obsahuje hromadu cukrov.
3. Vybudovanie dobrej probiotickej crebnej flory trva aj vyse 2 mesiacov, A medzitym musis mat dost kyselin v zaludku, aby znicili vacsinu mikrobov na surovych potravcinach, inac sa nemoze dobra probioticka crevna flora udrzat.



75

Re: kvasinky

Dobrý den, nasla som ze sladidlo sukraloza  E 960 co na to hovorite? moze sa ci nie? je to nieco ako erytritol?



RNG napísal(a):

1.nie, moze bolet zaludok, ale pala je vec nedostatku kyselin a kvasenia a hnitia v zaludku, co natlaci obsah zaludka do pazeraku.
2. susene ovocie obsahuje hromadu cukrov.
3. Vybudovanie dobrej probiotickej crebnej flory trva aj vyse 2 mesiacov, A medzitym musis mat dost kyselin v zaludku, aby znicili vacsinu mikrobov na surovych potravcinach, inac sa nemoze dobra probioticka crevna flora udrzat.



76

Re: kvasinky

Uz sa to tu na fore jeden pouzivatel pytal. Dam sem tu otazku a odpoved.

Otazka:

Roman napísal(a):

Zdravim, chcel som sa opytat,ci mozem niektore z uvedenych potravin pri Candidovej diete...Tak napr. pouzitie sladidla sukraloza ? alebo xylitol sa moze? dalej srvatkovy proteinovy koncentrat(whey protein)mozem? Tvrdy syr asi nie ze? aj ked nema sacharidy... A sosovicu,alebo fazulu? Dakujem za rady..

Odpoved:

RNG napísal(a):

Sukraloza nie, xiyitol trosku, do 3 gramov OK, viac naduva, Bielkoviny akehokolvek druhu OK, strukoviny s mierou.



77

Re: kvasinky

ale ja som myslela celkovo sukraloza ako sladidlo po protikandidovej diete.



78

Re: kvasinky

OK. Ale tak isto mozes pouzivat napr erytritol a steviu.



79

Re: kvasinky

dobry den drzala som protikvasinkovu dietu a teraz som bola na krvnych testoch a vraj mam zvyseny cholesterol 6,5 moze to byt koli kokosovemu oleju a  tomu ze som drzala tu dietu?man teraz obmedzit tuky?bo jedla som len kokosak...


RNG napísal(a):

OK. Ale tak isto mozes pouzivat napr erytritol a steviu.



80

Re: kvasinky

Kokosak len velmi mierne zvysi cholesterol a aj to len HDL, tj "dobry" cholesterol
Znizit sa da podstatne napr policosanolom,  davka 40 mg denne



81

Re: kvasinky

dobrý večer, pán RNG, prosím vás aký máte názor na užívanie solanky z diamantovej soli  pri protikandidovej diete? je to vhodné užívať? a ešte mám otázku  prosim vás možno  jesť  ryby vo vlastnej šťave, ako napr. lososa? dakujem



82

Re: kvasinky

Neviem, co je "diamantova sol", ale solanka celkove ma dost slabe antimikrobialne ucinky.
Ryby v akejkolvek forme su pre protikandidovu dietu vhodne.
Nevhodne su len v sladkych nalevoch



83

Re: kvasinky

RNG dik., diamantová soľ je himalajska kryštalická sol nazývaná Halit a vznikla kryštalizáciou tzv. pramora v Himalakskom pohorí. Je ručne ťažená a umývaná a sušená na slnku. Má vysokú bioenergetickú hodnotu a obsahuje 80 prvkov ktoré sú potrebné pre riadnu funkciu tela. vyplavuje ťažké kovy a lieči veľa chorob, medzi ktorými je  aj pleseň v tele. to som sa dočítala na int.stránke. preto  som chcela počuť tvoj názor, kedže tak dobre radíš.  Užíva sa ráno na lačno  26 perc.  roztok za    1čajovú lyžičku a zapije sa 2-3 dcl teplej vody. Má čistiť organizmus.skúsim , hádam mi tá č.l. neuškodí, kedže som čítala že pri protoikvasink. diete treba obmedzovat i sol.  dakujem



84

Re: kvasinky

hHimalajska sol zialbohu neobsahuje jod a preto ju napr Cinska vlada nedovoli predavat pod tazkymi trestami bez iodidovania. Pozor na reklamy.
Nerafinovana morska sol je ovela bohatsia na rozne stopove prvky, vcitane samozrejme jodu.
Na "vyplavovanie"  mineralov z tela staci kazda voda, a tie co su zabudovane sa musia chelovat aj tak.
Protikvasinkva dieta nema nic spolocne so solou, zase niekto siri bludy.
To je vec obmedzenia cukrov, tj vyzivy kvasiniek, zvysenia prijmu mikrovlaknin co zivia probipotika, nasadzanie probiotik a pripadne adresovanie samoznych kvasnych infekcii protikvasinkovymi ako oreganovy olej, kokosovy olej enzym Candex a podobne. Tj ked ten proces chces podstatne urychlit.



85

Re: kvasinky

ďakujem veľmi pekne,,ja berem candex a candida clear , chlorellu, a to je všetko,ešte si idem objednať probiotika , stravu dodržujem, jem len zeleninu a maso a vajcia, mám aj oregánový olej, ale ten mi nerobí dobre, asi som nan alergická, lebo som ho užívala asi  tri roky stále, mohlo sa stať že s om sa predávkovala, alebo som sa stala nan alergická, čo myslíte? Mala som vo zvyku, ked ma bolelo hrdlo hned v začiatku dať si oregánový olej, prehryzla som kapsulku a pustila si ho na hrdlo, vždy mi to pomohlo, ale teraz v máji t.r.
sa mi urobili afty a 3 týždne som sa dávala do poriadku.dik



86

Re: kvasinky

Cisty oreganovy olej je velmi silna a paliva korenina.Definitivne nevhodna bez znacneho zriedenia.
Afty su obvykle kvasne infekcie, co sa usadia v ranach na sliznici. A prave oregano potlaca kvasne infekcie.



87

Re: kvasinky

dakujem a prajem príjemné a veselé vianočné sviatky



88

Re: kvasinky

Podobne



89

Re: kvasinky

Roztok citricidalu, 1-5%, roztok oreganoveho oleja 2 az 5%., navlhceny borax alebo aspon  jeho silny roztok



90

Re: kvasinky

Dnes som si konecne kupil borax a idem ho vyskusat na candidu....potom dam vediet,aka bude reakcia....



91

Re: kvasinky

OK. Ja pijem roztok kyseliny boritej(3% , lyzicka denne) uz asi 2 tyzdne. Tiez si ho natieram na moje stuhnute reumaticke ruky. Zda sa, ze to aspon ciastocne pomaha



92

Re: kvasinky

RNG,

chcem sa opýtať čo je účinné na plesne na nechtoch nôh, čo by som mohol používať dlhodobo? ten príspevok 89 bol k plesniam?

Stačí teda len jedno z toho ? citricidal, oregan. alebo borax?
koľko je to 1 - 5 % roztok citricidalu toho profesional?
Mám v tom guláš?

Ďakujem

Naposledy upravil: Mik (2015-03-04 11:06:27)



93

Re: kvasinky

1% znamena 99 casti vody alebo kokosoveho oleja a 1 cast citricidalu.  Ked si to chces namerat kvapkami, tak zober 99 kvapiek kokosaku a 1 kvapku citricidalu.
Vsetky 3 uvedene su ucinne, a mozu sa pouzivat neobmedzene dlho.



94

Re: kvasinky

dobry den RNG,

partnerka ma uz niekolko rokov /cca 6/ kvasinky na pokozke/niekedy viac-niekedy menej/, najme na chrbate, hrudi a niekedy aj na krku

cca po 2 rokoch neuspesneho snazenia sa s lekarmi /koznymi/ uz niekolko mesiacov znacne obmedzuje bielu mukuaj pecivo, cukor/ale obcas zhresi/, berie denne vitaminy C, B, Zinok, Alicin, probiotika, Chlorelu, kokosovy olej a pod.

Zial vysledok stale nic moc a flaky na pokozke uplne nemiznu, dnes si robila domaci test zo slin na Candidu a vysiel je pozitivne

Zacal som teda co to hladat, natrafil som na mnozstvo Vasich clankov a rád v roznych diskusiach, cize vidim ze zaklad mala dobry ale treba vsetko striktne dodrziavat a spolu s par produktmi napr. z iHerb to uz uzavrieme

ak teda suhlasite s diagnozou prosim teda o radu, co vsetko zaobstarat ku komplexnej Proticandidovej 2 tyzdnovej diéte z Vasho webu http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida

Chcel by som teda objednat z iHerb, no mam nejasnosti:

1x Now Foods, Oregano Oil, 90 Softgels /90ks staci na 2 tyzdne? ake davkovanie?/

1x NutriBiotic, GSE Grapefruit Seed Extract, Liquid Concentrate, 4 fl oz (118 ml) /staci na 2 tyzdne? nerozumiem tym kvapkam v popise vyrobku, chapem spravne ze v baleni je vlastne 4000kvapiek? zaroven pisete GSE/citricidal(60/35 kvapiek do litra vody ale nenasiel som ten Citricidal na iherb - alebo ho netreba a bud jedno alebo druhe?/

1x Pure Essence, Candex, Yeast Management System, 40 Veggie Caps /treba teda aj Candex? ak ano staci na 2tyzdne 40ks? ake davkovanie?/

Co sa tyka probiotik, potrebujem poradit, kedze na SK je ich dost ale casto aj skodlive zlozenie
neviem teda kde kupit /iHerb?/ a ake aby to vystacilo na tie 2-3 tyzdne

kokosovy olej - kupujeme uz dlhsie http://www.mojalekaren.sk/health-link-b … lej-400ml/
ale pocul som ze niektore vitaminy v nom sa nicia pri viac ako 40stupnoch a teda napr. na varenie je vhodnejsi nie Extra Virgin
v Spare sme nasli kokosovy olej /bez prichute/ za tiez dobru cenu tak neviem co je lepsie

na zaver neviem ci je potrebne este aj to koloidne strieboro alebo nie, ak ano kde a ake

Kedze to trva uz tak dlho, bojime sa aby to nemalo horsie nasledky ako flaky na pokozke...

Dakujem vopred za cenne rady roll

Naposledy upravil: mapo (2015-09-28 18:58:33)



95

Re: kvasinky

Oregano oil z NOW treba brat 3 x 2 kapsule denne. GSE je nanic, potrebujes pravy citricidal, profesional, tj taky co jazne pise, ze ma quaternialne zluceniny, nie len polyfenoly. A z toho (60%) je treba brat 35 kvapiek do litra vody. najdes ho aj dpma  napr na Hoogle. Candexc nie je nevyhnutny, ale v spravnej davke(4 na prazdny zal;udok) moze podstatne urychlit boj s candidiu a plesnami.
Na propbiotika je ich viacero, co su kyselinovo a tepelne odolne, aby sa dostali za ziva do criev. Obvykle odporucam napr tieto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=3
Co tu nespominas ale je absolutne nevyhnutne je tie probiotika krmit, aby sa rozmnozili najmenej 1000 krat a obsadili creva a na to si musis urobit zmes mikrovlaknin a brat ich aspon 15 gramov denne. Doma najdes psylium inulin a ovsennu vlakninu napr vo firme Vemica,  v jablkach nas asi 3 gramy pektinov, to je tiez dobry zdroj mikrovlaknin a zaroven antioxidantov, ktore su v kozi jablk.
Kokosovy olej vie telo pouzit miesto sacharidov , ale candidu tento olej potlaca.
Davka je asi 3 lyzice denne, do roznych potravin alebo sam o sebe.
Nie na noc, lebo nebudes vediet poriadne spat. Podobne ako je zly spanok po vela cukroch.
Ale rano je to bomba energie.
Bezsacharidova dieta je nevyhnutna, inac tie candidy nevyzabijas hladom.

Naposledy upravil: RNG (2015-04-12 21:13:21)



96

Re: kvasinky

ok objednal som teda tento
http://www.vitaminlife.com/product-exec … t_id/55900
+ Now Foods, Oregano Oil, 90 Softgels
+ http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518
tie probiotika ake davkovanie?

Naposledy upravil: mapo (2015-04-13 00:09:17)



97

Re: kvasinky

Probioticke doplnky obsahuju len malicku nasadu, ktoru musis branim mikrovlaknin rozmnozit 1000 az 10 000 krat, aby ti to osadilo cele creva.Odporucam brat kazdemu cely zivit zmes mikrovlaknin, aspo 15 gramov denne.V potrave ich totiz dnes nemame dost.



98

Re: kvasinky

Ahoj RNG,
dnes mi konecne prislo:
1x Now Foods, Oregano Oil, 90 Softgels
1x Healthy Origins, Probiotic, 30 Billion CFU's, 60 Vcaps
1x Nutribiotic Maximum Grapefruit Seed Extract (GSE)

od zajtra chceme zacat s Protikandidovou dietou spolu s vyssie uvedenymi doplnkami
co sa tyka Citricidalu, mozme hned zacat s 35kvapkami do 1litra vody alebo preistotu prvy den s polovicnym mnozstvom?
tento roztok je tiez potrebne pit iba do 18tej a potom pauza aby sa to nepobilo s probiotikami?
ostatne mi je vsetko viacmenej jasne az na probiotika, ake davkovanie doporucujes vecer?
a staci ich krmit 1ks jablkom alebo co este konkretne? ja nerozumiem co su pektiny a pod. smile

dakujem

Naposledy upravil: mapo (2015-04-27 16:03:22)



99

Re: kvasinky

Zialbohu nemas citricidal, ale len silne GSE. PRAVY CITRICIDAL HOVORI NA FLASKE, ZE OBSAHUJE QUATERNIALNE ZLUCENINY, CO BOLI CHEMICKY VYROBENE Z POLYFENOLOV
Mikrovlaknin je hromada, od psylia, cez pektiny(z jablka) inulinm, arabinogalactany, glucomannan a najjemnejsie su modified citrus pectines.



100

Re: kvasinky

mam tam napisane presne toto http://www.hoogle.sk/fotky20659/fotos/_ … o-zadu.jpg
a malo by to zloženie: 60% Citricidal extract, 40 % rastlinný glycerin
popis suhlasi s tym co pises:
Nutribiotic Maximum GSE contains CITRICIDAL a natural quaternary compound synthesized from the seed and pulp of grapefruit. The grapefruit bioflavonoids (polyphenols) are converted into an extremely potent compound.

psylium, pektiny, inulinm, arabinogalactany, glucomannan ani modified citrus pectines.
-daju sa kupit v lekarni?

a na probiotika, ake davkovanie doporucujes?

Naposledy upravil: mapo (2015-04-28 05:53:16)