801

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Detto



802

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG prosimta kedze mam celoročne opuchnutu sliznicu počítam že z alergie na plesne roztoče neviem...ale možno to je aj alergia na chlad kedže sa mi to v zime zhoršuje tak ta prosim o vyjadrenie sa ktore doplnky by na to boli najlepsie z clanku ktory tu pripajam ktory si uviedol v teme alergie.
Kedze neviem dobre po anglicky tak neviem presne čo sa pri ktorom doplnku píše. Ďakujem smile

Echinacea

Echinacea is an herb most popularly associated with treating or preventing the common cold and/or other respiratory infections.  However, a review (6) of scientific literature published between 1980 and 2003 revealed that Echinacea is one of the most common herbs used to treat upper respiratory tract allergies.  These applications make sense considering the fact that Echinacea has been shown to promote innate immune response. (7)  As a matter of fact, among the many pharmacological properties reported, macrophage activation has been demonstrated most convincingly.(8)  It is this property of acting on non-specific immunity that suggests a positive role for Echinacea in modulating immune function in allergies, (9) and offers support to Echinacea’s widespread use for this purpose.  Specifically, the concept is that if macrophages can do a better job at correctly identifying harmless antigenic substances (such as pollens) as being harmless rather than identifying them as foreign invaders (allergens), then the whole allergic process may be staved off in the first instance.

At this point is should be noted that there is a popular misconception that Echinacea should only be used for a limited period of time, since it will cease its effectiveness otherwise.  This misconception was based upon misinterpretations of a specific study on Echinacea which demonstrated decreased immune activity after about 10 days. (10)  However, if the study is carefully read, it is clear that the Echinacea was only administered for 5 days; after which point it was discontinued.  Only when it was discontinued did immune activity begin to decline; and even then is still remained elevated above normal for a few days.(11)  Furthermore, other research (as well as a history of traditional use) support the effectiveness of Echinacea when used for extended periods of time.(11)

Quercetin

Quercetin is a plant flavonoid with antihistamine and has anti-inflammatory properties.(12) In fact, flavonoids like quercetin have some of the most well-documented evidence published to date of natural compounds with regard to inhibitory action on mast cells and allergic symptoms; (13) and quercetin is thought to be the most effective antihistaminic and antiallergic flavonoid. (14)  In a Japanese study of mast cells from nasal mucosa of individuals with perennial allergic rhinitis, quercetin significantly inhibited histamine release.  Quercetin’s effect was almost twice that of the drug sodium cromoglycate at the same concentration. (15)  Quercetin acts by inhibiting the release of histamine and other inflammatory molecules from mast cells. (14)

Stinging Nettles

In a double-blind randomized study of 98 individuals with allergic rhinitis, 300 mg of freeze dried Stinging Nettles was rated higher than placebo by a significant degree in reducing allergic symptoms after taking it for one week.  Among the subjects, 58% rated it moderately or highly effective, and 48% indicated it was equally or more effective than previously used medicines.(16,17)  At least 600 mg daily is recommended.

Aller-7®

Aller-7®, a botanical formula consisting of seven medicinal plant extracts (P. emblica, T. chebula, T. Bellerica, A. lebbeck, P. nigrum, Z. officinale and P. longum) was developed to help counter the common symptoms of hay fever such as sneezing, running nose, itchy and watery eyes. Research has demonstrated the ability of Aller-7® to intervene in key processes that underlie the allergic response. It exhibits potent anti-histiminic, anti-inflammatory, anti-spasmodic (bronchial artery relaxation) and antioxidant activity, as well as the capacity to stabilize histamine-releasing mast cells. Broad spectrum safety has also been shown. Double-blind, placebo-controlled studies were subsequently conducted to assess its effectiveness. In the first study of 42 subjects, nasal symptom scores significantly improved over a 3-month period in those receiving Aller-7®. Finally, a multi-center clinical trial involving 545 patients was conducted for a 12-week period. Compared to those in the placebo group, patients taking Aller-7® experienced significant improvement in nasal congestion, sneezing, runny nose, peak nasal flow rate and mucocilliary clearance. These clinical findings support the safety and effectiveness of Aller-7® (18).

Picrorhiza

Picrorhiza kurroa is a well-known herb in the Ayurvedic (i.e., East Indian) system of medicine; used traditionally to treat disorders of the liver and upper respiratory tract, as well as other disorders.(19)  Research on bronchial obstruction has shown that constituents of Picrorhiza prevented allergen- and platelet activating factor-induced bronchial obstruction when given to guinea pigs; and other research shows that Picrorhiza inhibited histamine release. (20) When given to mice and rats, Picrorhiza extract resulted in a decrease in mast cell activity.(21) It is interesting to note that Picrorhiza has also been shown to have immunomodulating properties (22,23), which may be another mechanism by which it is beneficial for allergies.

Scutellaria

Scutellaria baicalensis, or Baikal Scullcap, is an herb used combinations in traditional Chinese medicine to treat allergies, and has been documented in research as such to treat allergic rhinitis.(24)  In in-vitro or test tube research anti-allergy actions have been documented with Scutellaria. (25)  In addition, Scutellaria has been shown to have an immunomodulating effect on certain cells in allergic individuals. (26)  Anti-allergenic components of Scutellaria have been shown to inhibit the release of inflammatory leukotrienes. (27)  Components of Scutellaria have also been shown to allergic contractions in the lungs of sensitized animals. (20)

Butterbur

As an extract, the herb Butterbur has been shown to be clinically efficient in the treatment of allergic rhinitis (hay fever). (28)  Research has demonstrated that Butterbur is effective in reducing allergic symptoms, as well as significantly reducing histamine and leukotrienes levels after only five days of use. (29)  As a matter of fact, the clinical efficacy of Butterbur extract was compared with an established antihistamine drug (cetirizine) in a double-blind study (30) to evaluate its effectiveness in the treatment of allergic rhinitis.  The results were that the Butterbur was equally as effective as the drug for this purpose, but without the sedative effects of the antihistamine.



803

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz clanok spomina viacero doplnkov na zapaly hornyc dychacich ciest. Z nich neodporucam echinaceu()antiviralna, ale neda sa brat dl;hsie ako 3 tyzdne, inac to u mnohych vedie k alergiam) ale radsej astragalus.
Okrem quercitinu  proti alergiam tam spominaju aj zihlavu/
stinging nettles, davka 600 mg plus,
picrorhyza(auyrvedna) ,
scutelaria(moze vyvolat aj alergie u niekoho) a
butterburr, ktory tiez potlaca zapaly.



804

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

rng to Stinging Nettles je dobre toto http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps ? alebo toto je lepsie? http://www.swansonvitamins.com/swanson-superi

A prosimťa odporuč mi ten Butterbur zo swanson lebo su tam velke cenove rozdiely medzi jednotlivymi doplnkami a neviem ktory mi na tu alergiu bude dostačujúci Ďakujem

Naposledy upravil: Timotej (2014-11-12 17:28:16)



805

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Superior u Swansona ma samozrejme vyssie obsahy ucinnych latok.
Butterbur, swansonaova znacka je lacna a ma znacne vysoky obsah ucinnych latok.
Ja osobne poznam najma quercitin a ten znacne pomaha pri alergiach v davka 3 x 500 mg.



806

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dakujem a co si myslis o Aller-7 ? Myslis ze by mi pomohol pri celoročnej nádche? Ďakujem



807

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Mozno. Lee Swanson sa snazi dojst s vyrobkami, co su ucinne, takze mozno by ti to pomohlo. Prve tri zlozky su zname ako triphala, co zlepsuje crevnu floru okrem ineho tj moze podporit probiotika, ze zvysuju imunitu.



808

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Rng prosimta je toto kvalitna Mahonia equifolium? http://www.swansonvitamins.com/herb-pha … -oz-liquid
a že možem ju pridať k zmesy avokadoveho oleja a B12 ku liečenie psoriázy ? Ďakujem



809

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nu je nepestovasna a zbierana divoka, takze to je asi najkvalitnejsie a najmenej zamorena, a je to alkoholicko vodny extrakt, 1:5, tj OK. Ja by som to alwe nemiesal, lebo to moze spolu reagovat, ale pouzival striedavo. Bud pripraveny na jemne palenie, ktore ale prejde pomerne rychle.



810

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

takze rovno na kozu s nicim nemiesat ?

a prosimta existuje nieco na alergiu na mlieko kravske aj ovcie kozie? Ďakujem

Naposledy upravil: Timotej (2014-11-13 19:11:15)



811

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Niektore veci neradno miesat ale je ich dobre brat postupne s prestavkami medzi nimi.

Na mlieko su dnes vyborne enzymy, co ti ho pomozu stravit, alebo ked ich beries na prazdny zaludok , tak ti odmoria telo od nahromadenych produktov mlieka. Pozri na
http://www.iherb.com/Enzymedica-Lacto-C … l&ic=2



812

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG prosimta ako ucine alkalizovat telo? aby bolo zasadite? teda samozrejme okrem zmeny stravy Ďakujem



813

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Aktivne sa da alkalizovat napriklad draselnou bikarbonou, ktoru kupis pod menom kalinat. Najvhodnejsie je to robit rano nalacno, pol lyzicky (co je cca 2 gramy kalinatu) rozmiesas v pohari vody, vypijes a najskor az o 2 hodiny sa najes.
Viac sa mozes docitat tu: http://rng.nazory.eu/rubriky/a/alkalizacia-tela



814

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG prosimta čo si myslíš o tomto produkte http://www.vemica.eu/eshop/proteiny/soj … -receptura ? pretože cvičím a potrebujem doplnať proteiny tak sa chcem spytať či je sojovy dobry. Pisu tam ze nie je geneticky modifikovaná ta soja tak neviem ci tomu mam verit tak prosim o vyjadrenie dakujem



815

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz ak nemas alergiu na soju, mozes jest aj sojovy protein. Ja osobne ale odporucam skor srvatkovy, lebo soja obsahuje fytoestrogeny tj latky, co posobia ako hormony a mozu ti vykolajit hormonalne hladiny. Tiez je goitrogenna, a to aj ked nie je GMO.



816

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Prosimta RNG v akom pomere mam riedit kokosak s tea tree oil ked si to chcem davat na tvar pri seborei? dakujem



817

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Mozes skusit.
Ale na rozne kozne problemy je skor ucinnejsi avokado olej s pridanym vitaminom B-12, 100 g avokadoveho oleja a 50 mg vitaminu B-12(cyanocobalamine.)
Na tuto zmes prisli svajciarski studenti , zialbohu ked ju ponuklli farmaceutom tito neprejavili ziadny zaujem.
Tea tree oil je ucinny najma na plesne.



818

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG mam 15 rokov a cvicim silovy trojboj cize bench press drep a mrtvy tah cize posilujem s celkom tazkymi vahami tri krat do tyzdna  myslis ze mi to moze narusit rast? spavam ciez okolo 8 hodin denne staci? pretoze chcem este vyrast.  Ďakujem



819

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ak ides na vahy nad 50% maxima, co udvihnes, samozrejme ti to narusi rast.



820

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG prosimta a co mam robit-doplnat ked chcem este vyrast? mam 15 rokov Ďakujem



821

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

V prvom rade sa nepresiluj a spi dost, najmenej 8 hodin az 9 hodin denne. Ak by to nestacilo a chces nasilu rast viac, mozes brat napr L-dopu, 250 mg denne



822

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

a mohol by si mi prosimta nejaky odporucit ? Ďakujem



823

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

`Africky bob mucuna pruriens je prirodny zdroj L=DOPA, pozri na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Dopa-Muc … l&ic=2
kde kazda kapsula obsahuje 120 mg L-dopa
Aj domaci konsky bob obsahuje L-dopu, ale to by si musel zjest kazdy den aspon 150m gramov vareneho bobu na davku 500 mg L-dopy

Naposledy upravil: RNG (2014-12-13 16:42:28)



824

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG ale ved v tom produkte co si uviedol neni zmienka o mucuna pruriens. Alebo sa mýlim? Neviem totiž dobre anglicky



825

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Sorry, opravene



826

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

A ta L-dopa hovoriš že je najúčínejší dopnok na podporenie rastu pri tej davke 250mg denne? ĎAkujem



827

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

L-DOPA zvysi dopamin v tele, co ma za nasledok zvysenie rastoveho hormonu hGH



828

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

takze mi to moze rozkolisat hormonalne hladiny v tele? mozem mat napr. zvyseny vyskyt  akne? Ďakujem



829

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Acne nemaju s hladinou Dopaminu nic spolocne



830

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

A prosimta este ze ta L-dopa mi is týmrastom pomoze vyrazne alebo len trocha alebo ako toje ? Mám 15 Ďakujem



831

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz zarucit ti nic nemozem, lebo to zalezi od rastovych strbin.
Ked ich mas uzavrete, tak ani zvysenie hladiny rastovehop hotrmonu hGH ti nepomoze. Ale v 15 rokoch je to velmi nepravdepodobne, takze ked budes spat dostatocne a nebudes sa zbytpcne pretazovat, tak ti L-DOPA pomoze rast.



832

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG prepac ze ta este otravujem ale chcem objednat tu l- dopu ale mama sa boji ze to ma nejake vedlajsie ucinky a povedala mi ze odo mna chce nejaky odborny clanok o tom ze ako to funguje a co to je.....tak prosimta ak by si bol taky dobry a poslal mi tu nejaky link na podobnu stranku moze byt kludne v anglictine .
Ďakujem som ti nesmierne vďačný. smile



833

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ziadny potraviniovy doplnol nema v  v odporucenycy davkach skodlive postranne ucinky. Panely na to urcenych lekarskych teamov,lekarov, co schvaluju potravinove doplnky na volny predaj  maju na ne kriterium ako na potraviny, tj nesmu mat skodlive postranne ucinky.
Preto vsetky reci okolo skodlivosti potravinovych doplnkoch su bezpredmetne
Nakoniec v pripade mucuna pruriens je to len vytazok z bobu, co rastie v Afrike a je bezne jedlo.
Pozri na prispevok cislo 826.
Na L-DOPU pozri napr na
http://www.hghtalk.com/nutrients/benefi … on-to-hgh/



834

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG prosimťa existuje niečo na upravenie rovnováhy autonómneho nervového systému? Ďakujem.



835

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz to je velmi komplexna otazka, to mi je este celkove nejasne, na to ta mozem len nasmerovat aspon uvodne na povedzme toto
http://www.coreonehealth.com/balancing- … ous-system



836

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

No totiž ja mam neustále zdurené sliznice v nose. Mám ich až tak zdurené že nemožem skoro cez nos dýchať. Myslel som si že to bude bud infekcne alebo alergické. Ale ani jedno ani druhe, pretože som sa skušal preliečiť citricidalom NAC a oregano oil ale nezabralo a taktiež už dva tyždne beriem quercitin, butterbur extract a stinging nettles na potenciálnu alergiu a tiež žiadny účinok. A tak som hladal ktoré nadchy nie su sposobene infekciou alebo alergiou a našiel som vazomotorickú nádchu. A tak tiež hladám že čím može byť sposobená a našiel som akurát že može byť sposobená nerovnováhou autonomného nervového systému. Čo si o tom myslíš a akoby si mi poradil? Velmi ti Ďakujem

Naposledy upravil: Timotej (2015-01-06 11:14:28)



837

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz v tom ti neporadim, leda ze by si bral nejake doplnky na nervy, napr krill olej alebo priamo DHA.
Skus aj protizapalove, ako curcumin, a boswelin, pripadne aj dumbier.
A mozno je to viralneho povodu?

Naposledy upravil: RNG (2015-01-07 00:05:47)



838

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

takže to može byť sposobene nejakym zapalom? pretože ja už to mam asi 2 roky...ten zapal myslis ze by tam mohol stale byt?



839

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Zapaly su v tele vzdy nejake, tak isto su v nas rozne mikroby stale. Otazka je len kolko a nakolko nam skodia.



840

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

tak mi prosimta odporuc z iherbu ten curcumin boswelin a dumbier dakujem pretoze sa v tom dobre nevyznam



841

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Pozri napr na
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … l&ic=2
alebo jeho vacsie balenie
http://www.iherb.com/Nature-s-Plus-Herb … l&ic=2
Dumbier odporucam kupit v zeleninarstve, cerstvy pakoren. Da sa aj kandizovat, aj pouzivat na caj aj davat ako korenie do jediel.



842

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Rng prosimta uz tri tyzdne beriem quercitin stinging nettles a butterbur a zatial ziadny rozdiel... stale sa mi zle dycha... chcem sa spytat ci teda mozem definitivne vylucit vzdusnu alergiu Ďakujem



843

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz astmaticke problemy trva liecit velmi dlho, a mozu byt z roznych pricin, od alergii az po rozne nakazy. AS kedze nemam krystalovu gulu, nemozem ti na isto povedat, z coho to je.
Napr plesne v byte(ciene kuty alebo steny za nabytkom) alebo roztoce ti to mozu sposobovat uz dlhodobo, alebo nakazy, ako mykoplazmy chlamidia pneumoniae a podobne . Quercitin to len zmiernuje a aj to len v davke 3 x 600 mg denne.



844

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG prosimta kolko mg L-dopy obsahuje jedna kasula z tohto? pretože je to tam trochu mätúco napísané . Stoji tam že každá kapsula obsahuje 400mg mucuna pruriens seed a z toho 15 % L-dopa a poddym je ešte udaj že tiež obsahuje 60mg L-dopa. Tak teraz neviem či jedna kapsula obsahuje 60 alebo 120 mg L-dopa Ďakujem
http://www.iherb.com/Now-Foods-Dopa-Muc … l&ic=2

Naposledy upravil: Timotej (2015-01-14 11:43:05)



845

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Obsahuje to samozrejme len tych 15%  zo 400 mg, tj 60 mg L-DOPY, nic viac.



846

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dobre takže toto balenie je vyhodnejšie pre mna na tu L-dopu http://www.iherb.com/Source-Naturals-Mu … l&ic=1 ako toto balenie http://www.iherb.com/Now-Foods-Dopa-Muc … l&ic=2  alebo nie? Ďakujem



847

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

ale ten od now obsahuje na dve kapsule 120mg l-dopa nie?



848

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Mas pravdu. To som nejak prehliadol. Ti doplnkari. ako aj cely priemysel sa snazia cloveka oklamat takymi trikmi. Ved som to dokonca uz aj predtym uviedol...

Naposledy upravil: RNG (2015-01-25 17:27:42)



849

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG prosimta uživam doplnok mucuna pruriens davam si 3x100 mg L-dopy len neviem ci je to lepsie naraz alebo postupne počas dna Ďakujem



850

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Kedze L-DOPA ma velmi kratku zivotnost v plazme(1.5 az 2 hodiny je jej polcas), treba si ju davat v co najviac davkach pocas dna.