1

Téma: Slinná žľaza

Dobry vecer,neviem,kam mam svoj problem zaradit,tak som dala novu temu podla posledneho priznaku...Uz cca 2-3 roky ma velmi svrbi koza na krku,idem sa az rozskrabat,ale ono to svrbi tak vnutri,skoncilo to v jedno rano tohto marca obrovskym opuchom pod lavou sankou velkosti pingpongovej lopricky ked som sa zobudila,velmi som sa zlakla a mala som pocit,ze sa zadusim.Utekala som k zubarovi,ku ktoremu som akurat casto chodila s velmi bolavou lavou dolnou sestkou,o ktorej tvrdil,ze jej nic nie.Zubar vylucil spojitost so zubom a poslal ma k obvodnemu,ktory skonstatoval nieco s lymfatickymi uzlinami,odobral krv,vysledok negativny a dalej nic neriesil.Opuch sa mi spravil este raz asi o mesiac.Medzitym som si vybavila stomatochirurgiu,kde mi spravili komplet rtg,nic nenasli,iba "vyheglany" sankovy klb,na ktory mi doporucili spravit nejaku dlahu na noc,lebo ze zatinam zuby.Na sone mi radiolog nasiel trocha zvacsene slinne zlazy na lavej strane,ale kedze krvny vysledok od obv. bol v poriadku,tiez dalej nic neodporucil,popritom mi ale nasiel 5-6 uzlov na stitnej zlaze a som teda objednana na endokrinologiu.So zubom-sestkou som dopadla tak,ze mi 2x cistili korenove kanaliky,ale ze su velmi zakrivene a ze aj tak ma to nemoze tak boliet a ani neustala bolest hlavy,oka a laveho ucha s tym nemoze suvisiet.Vymenila som zubara,a nova zubarka mi napriek tomu,ze dalsi rtg takisto nic neukazal a bolelo ma to stale dala ATB Dalacin s tym,ze ak nezaberu,tak mi ho vytrhne.ATB vobec nezabrali,zub sa vytrhol a po tyzdni,ked ma prestala boliet rana po vytrhnuti-aj som si vyplachovala usta Citricidalovym roztokom,prestala ma boliet hlava,oko,ucho a prestala som aj zatinat zuby-co som nakoniec uz robila aj cez den a prestal aj silny tlak v celej celusti.Pred troma tyzdnami mi ochorel mladsi syn-sople,kasel,liecila som ho homeo sirupom,ale zliezlo mu to na priedusky,tak dostal od dr sirup,ale stale,uz 3 tyzdne sa toho nevie zbavit.Neviem,ci sme to s muzom dostali od neho,ale obaja sme velmi ochoreli par dni po nom,a tiez sa nevieme toho zbavit,stale sa to zhorsuje miesto zlepsuje.Vodnaty sopel,ktory sa leje neustale,kasel,celkova slabost,zimnice,sme bez horuciek.Od predvcera mame obrovsky herpes,ja v nose,muz na ustach,a zase ma zacina boliet lave ucho.Uz neviem co s tym,stale nam je len horsie.Teraz vecer som zacitila bolest pod sankou,a mam zase zdurene uzliny a asi aj tie slinne zlazy,zase viac na lavej strane.Od zaciatku ochorenia uzivam vyssie davky Cecka (z DMky),Cecko si davam aj bezne kazdy den,Citricidalom si vyplachujem nos,kloktam ho,prehltam 3x denne v deci vody cca 7 kvapiek.Pili sme aj zazvorovy caj.Muz uz nevydrzal a isiel do lekarne,dostal B-komplex a nejaku masticku na herpes.Neviete mi poradit,ako sa toho zbavit,takto dlho a silno som este chora nebola a len je to horsie a horsie...Dakujem,Cora



2

Re: Slinná žľaza

je to vsetko niekolko nakaz, od viralnych(oslabena viralna imunita) po zubne. Co to zacalo, neviem, ale vzajomne sa to jedno druhe podporuje. A samozrejme to su vsetko nakazy, ktore sa v tele nachadzaju vlastne stale, takze im lekari nevenuju pozornost
Nuz pozri na temu infekcie, a herpes, tam je to riesene
Dalacin oralne nezabera ani na virusy, ani na mnohe bakterie a plesnove a kvasne kultury(hnisanie pod zubami, velmi tazko viditelne, lebo vacky mozu but mensie, ako 1 mm.)A naviac vynici crevnu probioticku floru, cim prijdes o vyse 70% obrannych latok, ktore sa tam vytvaraju posobenim probiotik.
Takze okrem toho v menovanych temach silne odporucam aj brat dobre probiotika.
Inac ucinna davka citricidalu je 35 + kvapiek do litra vody a treba to pit po malych hltoch cely den, lebo vypite naraz je to pricelka davka a moze znicit aj probiotika v crevach.
Preto lepsie rozriedit a rozdelit na velmi vela davok(glg kazdych 15 minut)
Na kasel treba brat oreganovy olej, lebo v vylucky z nosa a prinosnych dutin sa v plucach doslova kazie, chyti sa do nich kvasna/plesnova infekcie, ako napr aspergilus pneumoniae, na ktory samozrejme su atb neucinne. Nie je to nebezpecna kultura, ale jej vylucky su mierne toxicke a vytvaraju tam zapal.
Oreganovy olej je obzvast ucinny na plesne a kvasne infekcie a zaroven je odhlienovac.

Naposledy upravil: RNG (2010-05-29 00:29:34)



3

Re: Slinná žľaza

Dobry den,prosim o radu. Mam problem s nedostatkom slin od vcera poobedia a nechce to ustupit. Vyschne mi v krku a mam problem aj hovorit,aby som sa nepozvracala. Netusim cim to je ale je to velmi obmedzujuce.ked sa napijem vody pomoze to len na sekundu,ked si dam nejaky cumlaci cukrik je to fajn,sliny sa zacnu viac produkovat. Pred rokom som mala nejaku brusnu nakazu a byvalo mi velmi zle,velmi ste mi vtedy pomohli,ale hnacky,resp. redsia stolica pretrvava dodnes,lebo nie som dosledna v uzivani vlakniny. neviemci to moze suvisiet s problemami stitnej zlazy,ale znizenu jej kcinnost,nievelmi,ale mam na to lieky ktore som neuzivala,stale som na ne zabudala. Tiez mam diagnozu diabetes insipidus. Mam velky strach ze to bude nieco vazne,lebo som samozrejme uz toho orecitala na internete vela a same strasne diagnozy. A tiez som chcela podotknut ze uz rok trpim hypochondrickymi depresiami,ale lieky neberiem,len terapiu mam.a myslim ze velmi nepomaha,som v neustalom strese zo sebakontrolovania a strachu z chorvob.preto ma napadlo,ci to nemoze byt aj tym stresom sposobene.v noci som napriklad sucho v ustach nemala.Dakkujem  veelmi pekne za odpoved



4

Re: Slinná žľaza

Stres treba odstarnit, pozri temu stres.
Virusy casto napadaju nervove obaly a vystelky organov a sliznice,(tj aj slinne zlazy aj slzove kanaliky atd) takze kazdemu radim si zvysovat viralnu imunitu. Pozri na temu herpes ako na to
No a bezne doplnky ako selen zinok jod vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika, to tu do nekonecna opakujem.



5

Re: Slinná žľaza

Dakujem velmi pekne za odpoved,uz som si kupila selen,zinok. Doma mam jodovu tinkturu ktoru ste mi poradil pri prolaktinome,tak som ho nasadila a aj enzymy Quadruple strenght enzyme,mozem aj tie pridat? Tiez som nasadila Aloe vera od Barnys-u, Schindelle-ho mineraly, vlakninu mam len Phsyllium a probiotika ktore ste mi poradili. Chcem sa spytat kolko asi trva kym zaberie liecba? Viem ze je to individualne, ale aspon aby som bola trochu v obraze. Tiez sa chcem spytat este na tie depresie a stres. Kupila som si rybaci olej,niekde som citala ze pomaha pri depresiach.Na jogu a meditaciu nechodim, nakolko sa to prieci s mojim nabozenstvom,ale co by mi este mohlo pomoct? Aj pri tej sebakontrole?sama sebe s tym leziem na nervy,stale potrebujem aby ma niekto utesoval,tvrdil,ze ssom v poriadku,nedokazem verit tomu ze by som mohla byt v poriadku,stale hladam nejake choroby.Za tej jeden rok toho uz bolo niekolko a velmi ma to obmedzuje.nedokazem sa tesit zo zivota, z drobnosti, som bez energie, kedysi som bola ako vietor, vsade ma bolo plno a teraz ma nic nebavi.staci aby ma cosi zabolelo a uz vidim tie najhorsie scenare. Vsetko to zacalo pred rokom ked mal syn 8 mesiacov a chcem aby to uz skoncilo. Chcem si uzivat synceka a zivot,nie sa iba pozorovat a riesit co ma kde zabolelo. Dakujem velmi pekne za odpoved



6

Re: Slinná žľaza

Celkove si dnes treba viralnu imunitu posilnovat, pozri na temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Nuz ja som sice nabozensky zalizeny, ale aspon raz do tyzdna cvicim thai chi s hlbokym branicnym dychanim, nezda sa mi, ze by sa to nejak s nabozensvom neznasalo, a to mam dobry osobny kontakt z mnohymi vyssie postavenymi knazmi, ktori proti tomu nikdy nic nenamietle.
Meditacia sa da prevadzat aj doma, na to netreba nikoho, to je len spytovanie si svedomia a prehodnotenie svojej cinnosti a udalosti.
Mozno ti chyba poriadny spanok a nevies sa zbavit stresu, pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/spanok
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres
Alebo mas v neporiadku travenie, coho dosledkom mozu byt stovky roznych zdravotnych problemov, najma ked kojis a dieta ta rabuje nemilosrdne o ziviny. Mnoho zien ma s tym aj nervove problemy, aj nedostatocnu imunitu.



7

Re: Slinná žľaza

Dbre vediet,tu meditaciu doma skusim, byvam v malom mestecku,tu nie su ziadne cvicenia,ani joga,ani thai-chi,ani nic podobne. Pravdepodobne to bude viacero problemov naraz u mna. Aj dojcim syna,ten sa cez noc samizrejme este stale na dojcenie budi,idu mu zuby,castokrat je v noci hore aj 4 a viac krat a ja chodim spat az po 22:00 a vstavame o 7:00 a pmedzi to niekolko prebudeni. Aj to travenie je pravdepodbne v neporiadku,kedze stolicu mam stale hnackovitu,chut do jedla nie bohvieaku aj ked to urcite nie je take zla ako to bolo pred rokom. Mozno mi chyba ten melatonin,alebo serotonin,kedze aj tu stitnu zlazu mam v neporiadku a k tomu aj prolaktinom na hypofyze.
Mohli by ste mi prosim odporucit nejaky vyrobok z ihealth.com na tu lepsiu psychiku?velmi ma to vycerpava,ze nie som taka energicka a netesim sa zo zivota.
A prosim, povedali by ste mi aspon priblizny cas, dokedy sa mi ma upravit to vysusenie sliznic? Dakujem velmi pekne,velmi mi svojimi radami pomahate,obdivujem vasu ochotu viest toto forum a odpovedat na tolko otazok.dakujem este raz



8

Re: Slinná žľaza

Myslim, ze dobry doplnok na kostio by ti prispel viac aj na psychiku, kedze obsahuje aj vapnik asj horcik, ktore ukludnuju. A dieta z teba rabuje, jeho kostra je cela z teba, to si musis uvedomit. takze ked nemas v poriadku trsvenie, sustred sa skor na napravu travenia, lebo co sa ti z jediel neabsorbuje sa neda vydoplnkovat. To su tisice roznych zivin.
Takze kyseliny, enzymy, mikrovlakniny a kvalitne probiotika ti radim najskor.
Thai chi sa da naucit aj z video diskov, netreba mat kurzy na to. Njahlavnejsie je pomala postupna kontrola svalstva a hlboke branicne dychanie. A vypnut kompletne a na to sa sustredit.
Mne to velmi pomaha. Viac ako dlhe prechadzky v tichom lesnom prostredi, co tiez velmi ukludnuju.
Ak potrebujes nieco extra na ukludnenie, bez stress B zmes, pripadne L-theanine (vytazok zo zeleneho caju, bezkofeinovy, davka 2 x 400 mg, neuspava)

Virusy sa daju potlacit pomerne rychlo, ale treba pri tom vytrvat, lebo sa potvory vratias okamzite spat, ked sa ti znizi viralna imunita.
Preto radim kazdemu dnes brat rozne antiviralne doplnky, co najdes na tom prispevku na herpes.



9

Re: Slinná žľaza

dobry den,chcemvam podakovat za radyktore ste ni dali.to vysychanie v ustach prestalo,teda este obcas sadostavi ale malicko. Len sa chcem spytat,stale mam pocit ze mam v hrdle hlien.Nos mam cisty,aj dutiny.ale mam pocit akoby mi stal hlien v krku,nedokazem ho prehltnut ani vyplut,jednoducho tam stale je.sem tam aj z nosu vysmrkam zeleny hlien,ale lentrosicku.dycha sa mi dobre. Len ten pocit v krku je hrozny,napina ma na vracanie z toho,akoby som mala citlivy krk a zo vsetkeho ma napina. Otec mapodobny problem,uz dlhe roky si stale odkasliava,nevie to popisat ale  tiez akoby mu stale nieco vadilo v krku.dakujem za radu



10

Re: Slinná žľaza

Pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
odhienovace su zaroven odmaskovace roznych zamaskovanych ("chronickych") infekcii a odporucam 2 x 600 az 1200 mg NAC a 3 x 120 000 IU serrapeptazy. Az odmaskovane infekcie telo vidi a moze znicit, alebo na odmaskovane su ovela ucinnejsie lieky a samozrejme rozne antimikrobialne potravinove doplnky.



11

Re: Slinná žľaza

Dobry den,takze toto mozem poradit aj otcovi na to dlhorocne odkasliavanie? este sa chcem spytat,posledne dva dni rano mi byva na vracanie kratku chvilu,prejde to fakt rychlo.stava sa to po tom,ako uzijem doplnky. Robim nieco zle? na lacny zaludok vypijem asi v 2 dcl vody rozmiesanu lyzicu Phsyllia, po tom v 1 dcl 4 kvapky jodovej tinktury a v dalsom 1 dcl vody rozmiesam Aloe vera a s tymito vsetkymi tekutinami zjem zinok,selen,2 tabletky Quadruplle Strenght a 2  tabletky probiotik. Ked toto vsetko uzijem nalacny zaludok,tak mam nutkavy pocit na zvracanie.

Tiez sa chcem spytat,ci nemate radu ako nahradit lieky Minirin s ucinnou latkou dezmopresin. Po zakrvacani v mozgu sa mi poskodilo centrum prijmu a vydaju tekutin,uz je to omnoho lepsie,ale ked si vecer nedam liek tak ma to nuti pit a potom behat na WC.

A hadam posledna otazka smile v mozgu mam prolaktinom,ktory mi produkuje vyssi prolaktin.ale mam aj velmi nizke hladiny znskych hormonov ako estradiol,LH/FSH a nemam menstruaciu.syna dojcim ale uz ma 20 mesiacov a ja by som si toto chcela dat naporiadok,aby sme mohli mat dalsie babatko. Hlavne nerozumiem tomu,preco mam take nizke tie zenske hormony.dakujem krasne za odpoved.



12

Re: Slinná žľaza

Nuz nepouzivaj to na prazdny zaludok a rozdel si to pocas celeho dna. Doplnkove koncentraty sa musia velmi rozriedit, inac mozu zaludok drazdit, samozrejme.
Na znizenie prolaktinu je dobry yam, tj jeho ucinna zlozka , Diosgenin, ktoreho treba na ucinok asi 200 mg(tj Diosgeninu, nie yamu) Na celkove zvysenie zenskych hormonov je dobry "zensky zensen" bylina Dong Quai/angelika cinska.
No a samozrejme rozne rastlinne steroly tu tiez mozu pomoct, kedze hormony sa tvoria zom sterolov najma cholesterolov.
Velmi podvyzivene telo nema dost energie na menstruaciu, to sa ti upravi, ked budes viac jest, brat kyseliny a enzymy a hlavne ked odstavis dieta, lebo to rabuje velke mnozstva zivin z tvojho tela.



13

Re: Slinná žľaza

Dakujem za odpoved,este by somchcela vediet ci mi neviete odporucit nieco namiesto toho dezmopresinu na nadmerne pitie a mocenie? a tiez som v zmatku z toho ze som tu citala na viacerych miestach ze si natierate jodom podpazusie.ja mam IOSOL a uzivam ho vnutorne.uz cca10 dni kazdy den 4 kvapky,neprehnala som to? mozno by som tiez radsej do podpazia ale neviem co je lepsie,ked mam te nador vmozgu.ale na druhej strane odkedy dojcim tak mam problemy s lavym prsnikom,aj na to som sa chcela spytat.stale sa mi v nom upchavali mliekovody a mala som aj dost caste ale slabe zapaly.teraz mam pocit akoby som mala vnom zdurenu uzlinu alebo mliekovod ja neviem a smeruje to az do podpazusia.mam v podpazi akoby zdurenu zlazu,nie jednu hrcku ale akoby pozdlzne taky dlhsi usek s drobunkymi hrckami a chcela by som si ho dat do poriadku nejako. Preto sa pytam  ci bynebolo lepsie davat ten jod do podpazusia. Dakujem



14

Re: Slinná žľaza

Nika, je jedno ako ten jod beries. A 4 kvapky su dokopy len asi 7 mg jodu, niektori vyskumnici pouzivali az 20-50 mg, najma v pripade rakovin.
Upchavanie mliekovodov moze byt tukmi, skus brat viac lecitinu, tj napr 2 polievkove lyzice tyzdenne, alebo docasne aj viac.
Iosol je jpod v glycerine a glycerin sa neodpari, takze by ti zafarbil pradlo a cast by sa tak odniesla prec.
Na odburanie akychkolvek neziaducich a nefunkcnych utvarov, od hrciek az po rakoviny treba brat enzymy, jod a selen. Na cistwenie tela je vhodne najma entericky pokryta forma, aby sa nespotrebovala na jedlo, ale absorbovala do krvi a cistila cele telo.
\Na desmopresin pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/Desmopressin
Pochopitelne tato synteticka chemikalia , hoci je podobna vzorcom nasmu vlastnemu  vasopresinu, ma aj skodlive postranne vlastnosti. Takze je lepsie pouzivat radsej vasopessin. Pozri na vasopressin tu
http://en.wikipedia.org/wiki/Vasopressin



15

Re: Slinná žľaza

Dakujem uz som sa bala ze som sa s tym jodom mohla predavkovat. Teraz sa mi zacal robit kutik na pere,to je tiez virusoveho povodu ?



16

Re: Slinná žľaza

Kutiky mozu byt aj virusove aj plesnoveho/mykozneho povodu. Na plesne je ale jod dost ucinny, na virusy menej.
Na virusy odporucam silny chaparal.



17

Re: Slinná žľaza

Dobre rano, dakujem za odpoved. Chcela by som vediet ci moze byt hnacka znakom cistenia. Enzymy beriem uz 2 tyzdne,ale az vcera vecer som si dala prvy krat s enzymami aj kyselinu pred jedlom a rano som saprvykrat po velmi dlhom case zobudila hladna. Dnes rano som si prvy krat dala aj Kalinat 1 cajovu lyzicku do pohara vody a po polhodine asi mikrovlakninu.Do hodiny ma ale velmi prehnalo.az to bolalen voda.zaujima ma ci to mohla sposobit vecer ta kyselina alebo ten kalinat. A ake je spravje davkovanie tho kalinatu dakujemkrasne.



18

Re: Slinná žľaza

Lyzicka kalinatu je privela, ja osobne beriem len pol lyzicky a aj to nie kazdy den.



19

Re: Slinná žľaza

Dobrý večer, je to mimo tejto témy, ale poradili ste mi tu na prolaktín Yam, ale ako zistím že tá účinná látka Diosgenin je 200 mg, ked to na krabičke nie je napísané. Je tam len 850 mg Yamu.
A prosím, ešte mám jednu otázku. Syn (20 mesiacov) sa mi začal pri kúpaní vyhadzovať červenými fľakmi. Stalo sa to pri posledných 4 kúpaniach predtým nie. Sú to červené fľaky, nie sú to vyrážky. Robia sa mi hlavne na vonkajších stranách rúk od ramena po lakeť. Čím dlhšie je vo vode, tým je to intenzívnejšie  a mám pocit že sa to rozširuje. Na miestach ktorú sú napríklad ponorené vo vode to vôbec nieje. Do hodiny po kúpaní mu to zmizne. Prosím vás poradíte mi čo to je? Nemenila som značku kozmetiky, od narodenia je rovnaká. Mám oňho strach. Dakujem



20

Re: Slinná žľaza

Nuz ja odporucam take doplnky yamu, kde je jasne napisane, aku davku Diosgeninu obsahuju. Totiz Yam moze mat od 2% do 16% Diosgeninu .
Napr v tomto vyrobku
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps
je toho Diosgeninu v 810 mg 10 %+= 81 mg na  2 kapsule. Tj na 200 md Diosgeninu ich potrebujes zobrat 5 .
Tie cervene flaky moze byt alergia na chlor. Ak mas praskovy vitamin C daj do vody na kupanie asi 1 gram  a pockaj 20 minut, to ten chlor zneutralizuje.



21

Re: Slinná žľaza

Dakujem, tak si kúpim ešte iný Yam, kde to bude napísané, ešte raz vďaka. Práškový vit. C mám, tak vyskúšam. Bývame v byte, ale ideme stavať dom a na úžitkovú vodu máme navŕtanú studňu, tak myslíte že ak by to bola alergia na chlór, tak tá studňová voda by mohla byť ok? samozrejme, ideme dať urobiť rozbor, okrem dusičnanov a dusitanov aj na iné látky, ktoré by ste mi odporučili dať analyzovať, keby sme ju chceli poprípade aj piť...?dakujem



22

Re: Slinná žľaza

Chlor sa da jednoducho odstranit uhlikovym filtrom, alebo zinkovym filtrom. Samozrejme studnicna voda nemoze mat pridany chlor, pokial ju sami nebudete chlorovat, ale moze mat rozne zamorenia, podla toho, kde je  alebo kedysi bol najblizsi priemysel alebo skladka smeti.
Na kupanie ta studnicna voda je iste dobra, ale dnes na pitie ja osobne poslednych 30 rokov pouzivam len destilovanu vodu, kedze rozbory sa robia na 10-20 zamoreni a je ich vyse 55 000!!!



23

Re: Slinná žľaza

aha, dakujem, tak budeme používať len ako úžitkovú vodu teda, aj keď teda je to na dedine a nie je v tejto dedine žiadna skládka a najbližšie mesto je 20 km vzdialené. Ale syn na chlor asi nemá alergiu,nakoľko som mu dala do vody aj viac ako 1 gram kyseliny. A nepomohlo to... tie fľaky sa nezmenili. stále sú tam, ked sa okúpe, ked ho vyberiem je to do hodiny preč, aj keď mám pocit že po tej kyseline to malo trošičku lepší priebeh, čo by to podľa vás teda mohlo byť? dakujem



24

Re: Slinná žľaza

Nuz to mi je zahada, ale zrejme to musi byt nejake zamorenie vo vode. Na skontrolovanie toho kup si destilovanu vodu a namoc mu kus koze do nej, ci sa mu vytvori tiez flak.
Otazka: vytvara sa mu to len v teplej vode, alebo aj v studenej?



25

Re: Slinná žľaza

Studenu vodu sme este neskusali.vyskusame aj destilovanu.vsimla somsi dnes rano ze tie ruky masuche,taku drsnejsiu pokozku...a jemu sato zacnevo vode robit az po takych 10 minutach a cim tam je dlhsie tym sato zhorsuje...



26

Re: Slinná žľaza

Dôkladne som syna pred chvíľou poprezerala. Nožičky čisté, ale na brušku a chrbátiku má takú akoby drobnú krupičku, skôr bezfarebné, uba ak trošku zaružovelú miestami. Ručičky hlavne od ramien po lakte má suchú drsnejšiu pokožku. Na ramenách sa mu niekedy vyhodia tak 2-3 vyrážky (akoby naplnené vodou) a dlho miznú, aj viac ako mesiac, sušia sa a urobí sa chrastička do žlta. Rovnako aj na tvári ale vždy len 2-3, viac nie. Aj pokožku na líčkach má suchšiu. Mám podozrenie na atopický ekzém a myslím že tým kúpaním v teplej vode (dávala som mu dosť teplú) sa to zhoršovalo a vystúpili tie fľaky. (vraj pri atopickom ekzémi treba udržiavať približne rovnakú teplotu, prehrievanie organizmu zhoršuje ekzém a rovnako aj kúpanie vo vode teplejšej ako 35 stupňov, a to určite teplejšiu mával...). Čo si o tom myslíte vy? a čo by mu mohlo pomôcť? aká kozmetika na premastenie? dá sa to liečiť? čítala som že to je doživotné, môže to prejsť ale v dospelosti sa to môže znovu objaviť...



27

Re: Slinná žľaza

Exemu sa tvoria tak, ze telo sa snazi nieco cez kozu vyhodit, pri com sa koza porusi a nasadaju si tam rozne nakazy, najma plesne, ktore nedovolia kozu celkom zahojit.
Odporucam kokosovy olej s prisadou roznych antimikrobialnych, najma citricidalu, oreganpoveho oleja a tea tree oleja, co su vsetky protiplesnove a citricidal aj proti hromade inych mikrobov. Stacia aj koncentracie okolo 1/2 az 1 %, pri tea tree oleji az do 5%
No a precistit telo enzymami a zistit , na co je alergicky, lebo takym latkam sa musi alebo vyhybat, alebo najst na ne enzymy, ktore ich vedia rozlozit a tak odmorit telo normalnym vylucovanim, a nie cez kozu,
Mnoho ludi je alertgivke na mlieko, mnoho aj na lepok, takze tam by si mala pravdepodobne zacat.
Ale alergii je hromada a ked sa tio tie dve nepotvrdia, mas pred sebou dlhu robotu zistit, co mu skodi.

Alergologovia v tom mozu pomoct, ale nespoliehal by som sa na 100% na nich, kedze je hromada ludi s exemami, ktorym, nevedia pomoct.



28

Re: Slinná žľaza

Dobrý večer,
prosím,máte link na ten osvedčený starý citricidal? Vyrábajú ho vôbec ešte?

Dnes som ho kúpalav takej vlažnej vodičke a znova sa mu to vyrútilo,myslím že je to od kúpania ku kúpaniu horšie a horšie. Syn má aj Vitilligo a aj také tie hnedé škvrnky (mellasa sa to volá myslím - asi 2) ide o to,žemámstrach či nemôžemať nejaký nádor, vraj tie mellasy sú tohodôsledkov vniektorých prípadoch a vraj aj onkologické ochorenie môže spôsobiť takúto suchú pokožku. Mám oňho veľký strach ked to ničím neprechádza....



29

Re: Slinná žľaza

Melassesa furfur (hnede skvrny, drsne na kozi, ktore pod ultrafialovym svetlom udajne svetielkuju) je je kvasinkova nakaza najma koze, mykoza, da sa potlacit proticandidovymi prostriedkami, tj napr kokosovy olej s trochu pridanym (1-5% ) oreganovym olejom.
Tiez pomaha aj tea tree olej, ktory je tiez protiplesnovy, das sa pouzit az 10% koncentracia
A zvnutra treba podporit probioticku floru, pozri na boj proti candide.
Najma vynechat cukry a vyrobky z bielej muky, pridat zmesy mikrovklaknin a brat kvalitne probiotika. To celkove zvysi imunitu tela tj posilni telo v boji proti roznym mikrobom.
Vitiligo su bezpigmentove hladke skvrny, ale aj biela plesen vyzera podobne, len je to drsnejsie.
Sucha koza praska a preto sa v nej rozne plesne mozu uchytit. Takze po kupeli ho vzdy natri kokosovym olejom na mokre telo, od hlavy po paty.



30

Re: Slinná žľaza

Dakujem veľmi pekne za vysvetlenie, ešte vás prosím o radu či ste našli ten starý dobrý citricidal?
prosím vás a čo si mám dať na také podivné škriabanie - bolenie v krku? bolí to skor na podnebí pred mandľami? dakujem smile



31

Re: Slinná žľaza

Zialbohu na citricidal este stale nemam nic noveho, spolahliveho.
Skrabanie moze byt z roznych infekcii, od bakterii az po plesne a virusy. Na virusy pozri temu herpes, na bakterie by ti mozno pomohli ustne probioptika, ktore radim pouzivat kazdemu, co si chce co nadlhsie zachovat zuby, ale pomaha to aj proti inym nakazam, na plesne staci si to miesto natriet jodovou tinkturou par krat alebo kloktat/drzat v ustach roztok oreganoveho oleja



32

Re: Slinná žľaza

Dobry vecer,takze syn podla koznej lekarky nema atopicky ekzem,ale vraj koprivku.len nechape ze sa mu to robi aj v chladnej vode,ale na tu koprivku to celko sedi,lebo sa zacnu robit cevene flakyktore potom akoby boli mapy a stredy maju biele.existuje na to nieco? A tiez si myslim ze ma impedigo-alebo tak nejako- lebo sa mu robia vyrazky naplnee tekutinou ktore potom schnu takou zltou chrastickou a dlho sa hoja.a ako som pisala v inej teme urobl sa mi na lopatke utvar asi centimeter priemer zlozeny z potniciek,je taky hrbolaty,nesfarbeny.neviem ci to moze nejako suvisiet vsetko spolu...dakujem za rady



33

Re: Slinná žľaza

Zialnohu tu ti neodpoviem nijak, snad by na to pomohlo nieco protizapalove a na hojenie samozrejme odporucam kokosovy olej s jemnym praskovym cukrom



34

Re: Slinná žľaza

Dobrý večer, v predchádzajúcom príspevku píšem o synovom hrbolatom útvare na lopatke. Ten stále nezmizol.mám pocit že možno sa trochu zväčšil. nemôže ísť o niečo vírusové? ja som mala kedysi na pere taký hrbolček a lekárka povedala že to je prechodená choroba, že vírus sa takto prejavil. pomohlo mi nasvecovanie Bioptronom. Nemá to zapálené,hnisajúce ani nič podobné. len sú to drobné vyrážtičky ktoré sa sústredujú do jedného kolieska. dakujem za odpoved.



35

Re: Slinná žľaza

Aj potnicky su prejav tela, ktore sa snazi nieco neiaduce vyhodit cez kozu. Takze odmorovanie tela je casto jna to odpoved, nielen miestne osetrovania.
Ci je to zaqmorenie z nedostatku enzymov(potravinova alergia),cudzich latok v potrave(rozne ecka, lieky , chemicke a biologicke zamorenia) alebo z cinnosti roznych mikrobov, to je tazko povedat.



36

Re: Slinná žľaza

pan RNG uz davnejsie sme si pisali ohladom mojej myasthenie. robila som vsetko co ste kazali a uplne sa stiahla.
no pred dvoma tyzdnami sa mi stala taka vec,ze mi v zube odumrel nerv, prejavilo sa to az silnym zapalom kosti a vznikla nejaka infekcia slinnej zlazy a lymf.uzliny. zubarka mi korene zubu vyicistila, dala liečivu vlozku. mala som ukrutne bolesti tak som bola tyzden na liekoch. postupne sa to stiahlo, no problem je, ze mi ostala seknuta sanka? stuhnuty sval okolo klbu ? usta otvorim tak na 2cm. je to uz treti tyzden. uzlina sa stiahla, bolest tiez, no stale mam pod sankou nejaku tvrdu bulu a neviem co to je. necitim sa ok. velmi tazko sa mi rozprava a zase mi prestala fungovat mimika ako pri mystenii niekedy.
čo by ste mi na to poradili? allicin, vitamin C, selen, jod,oregano - to vsetko uzivam plus mi dnes dosiel extrakt z olivovych listov ktory si idem nasadit. je to ok? obrovska vdaka,



37

Re: Slinná žľaza

Nuz na take miestne infekcie a zapaly z nich ja osobne pouzivam iontoforezu striebra.
Zialbohu atb nepotlacia vsetky infekcie, dokonca na mnohe su nielen neucinne ale ich priamo podporia, najma kvasne a hnilobne. A to je zrejme aj tvoj pripad. Ber hromadu mikrovlaknin a nasad si kvalitne probiotika, plus pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/z/zapal-hn … a-striebro
ako sa daju znicit miestne loziska infekcie, ktora sa ti zrejme z pod zuba dostala aj do okolia.
Proti samotnemu zapalu je najucinnejsi curcumin, ci uz curcuminoidy s bioperinom(3 x 1.5 gramu), alebo novsie ucinnejsie lfyrosomy, ako ma firma meriva
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … l&ic=1
davka 2 x 1 gram.
Mnohe infekcie sa vedia maskovat tam treba brat odmaskovace ako NAC(2 x 600 az 1200 mg) a serrapeptazu(3 x 120 000 IU)
Serrapeptaza je zaroven protizapalova.
Samozrejme aj vsetky menovane mozu pomoct, nevies, proti akej infekcii bojujes, tj cim viac roznych , tym lepsie.



38

Re: Slinná žľaza

dakujem krasne za rady. hned idem doplnit co ste mi kazali. tu iontoforezu striebra robim zatial so striebornym prstenom, musim si kupit lyzicku. mozem tu zdurenu gulu pod sankou masirovat? na dotyk je nebolestiva.
jodovu tinkturu mam 5% a davam si tri kvapky kazdy den do vody, selen mozem zapit sučasne s jodom či treba dat odstup?



39

Re: Slinná žľaza

Zdureniny, najma hnisave nemasirujes, lebo by si ten hnis rozniesla po celom tele.
Selen mozes brat spolu s jodom, ziadny problem.



40

Re: Slinná žľaza

pan RNG chcem sa opytat, ak pijem GSE tak mi uplne oslabne hrdlo a tazko sa mi prehlta, je to mozne? nejaka alergia na gse? pripadne je to priznak detoxu? vsimam si to uz dlho, ze vzdy ak to pijem, tak sa mi to stane. dakujem



41

Re: Slinná žľaza

Njuz viacerych ludi roztok citricidalu drazdi na hrdlo, niektorych aj na zaludok.
Ked ale hovoris o dnesnom GSE, tj nie o citricidal, profesional, tak mozno ti to ani velmi nepomaha, lebo je to len vytazok z grapefruitovych semienok, co neobsahuje dnes uz quaternialne zluceniny ale len polyfenoly



42

Re: Slinná žľaza

Cize potom je lepsie uzivat kapsule gse?



43

Re: Slinná žľaza

Kapsule su lepsie, pre tych co maju problemy s pitim roztoku. Ale zase tu mame ten isty problem s dnesnym zmenenym GSE, ktore neobsahuje quaternialne zluceniny, takze ma len malicky zlomok ucinnosti, co malo presd tym, ked ich obsahovalo