201

Re: koloidne striebro

Je možné pridávať koloidné striebro do mastí, príp. cukríkov alebo podobných produktov - keďže sa v podstate znehodnotí okamžite ako príde do styku s nejakou inou látkou - zaujímalo by ma, či je možné vyrobiť niečo takéto : http://www.koloidne.sk/Koloidky--citronove,37.html  aby to bolo naozaj účinné???



202

Re: koloidne striebro

Nuz rozhodne iony striebra  sa okamzite znicia/rekombinuju, ale male neutralne koloidne ciastocky sa neznicia, takze to moze byt ciastocne ucinne.
Podobne su ucinne dokazatelne  aj napr cukriky so zinkom, kde zinok v roztoku vytvara silne antimikrobialne/antiviralne  iony(disociacia). A zinok aj tak potrebujeme doplnat, tj podla mna je to pri chorom hrdle dobry sposob doplnovania a sterilizacie zaroven. Lenze tam je toho zinku podstatne viac, az 10 -15 mg na cukrik

Naposledy upravil: RNG (2014-04-07 23:44:56)



203

Re: koloidne striebro

RNG napísal(a):

Aj do nosa, ako kvapky. Cez nos  totiz prejde hromada vzduchu a v nom je casto rozna kvapockova infekcia, tj nos je prvy nakazeny a odtial sa vsetko s hlienami moze dostat dovnutra. A v prinosnych dutinach sa casto nakazy zdrzuju roky, telo ich tam nevie vyhubit, len odtlacat hlienami., A tak sa znova a znova dostavaju do hrdla, priedusie a pluc. A clovek nevide z kaslu mesiace, co plucam skodi a vedie k astme, zaduchu a COPD.To znizuje celkove okyslicenie tela, oslabuje a znizuje imunitu, a zaroven tym  skracuje zivot.

tak toto si opísal výstižne, v tejto situácii sa nachádzam ja...
chcem sa spýtať, objednal som si koloidné striebro, ak ho budem chcieť dať do spreja (prázdny nasobec), tak stačí ak par krát prelejem a prestriekam ten sprej s KS? takisto mam citrical, ktorý si kvapkam, viem, že spolu ho nemôžem kombinovať, ale aká by tam mala byť prestávka...3x denne citrical do nosa...a 3x strieknut KS do nosa medzi tým? Môžem KS striekať do nosa na dobu neurčitú? keďže potrebujem nejakú prevenciu aj proti polypom aj chronickým infekciám, keďže opäť idem zoperovať polypy...(pancreatín už beriem)

Ďakujem za odpovede



204

Re: koloidne striebro

Najprv si striekaj KS a 10 minut po tom roztok citricidalu. Mozes si ho robit aj do kokosoveho oleja, co moze pomoct v boji proti polypom.



205

Re: koloidne striebro

Dobrý deň, rng,

v príspevku č. 27 bola otázka na koloidné striebro slovenského výrobcu www.argena.sk V príspevku č. 28 ste na to odpovedali. Dovolila som si použiť Vašu odpoveď a na blogu výrobcu http://robertkomoras.blogspot.sk/  som požiadala o stanovisko k nej. Citujem odpoveď: „Pozrite si odkazy na literatúru v poslednej kapitole môjho blogu. Ak niekto nazve habilitačnú prácu na katedre fyzikálnej chémie kvázivedeckým ohlupovaním, tak na to nemá zmysel odpovedať. Bohužiaľ, aj takýto je internet. Poznáte bájku o kyslých hroznách? Keď to neviem dosiahnuť, tak to aspoň ohovorím.“

Práca, na ktorú sa odvoláva, je „Studium přípravy a aplikačních možností nanočástic stříbra“ a celá je v pdf tu: http://www.prf.upol.cz/fileadmin/user_u … Kvitek.pdf
Ak by ste mali niekedy čas si ju pozrieť, bola by som vďačná za Váš názor.



206

Re: koloidne striebro

Nuz co si ten pan, co sa tu brani asi neuvedomuje je, ze absorbcia cez crevnu stenu je limitovana na velkost castic 15 000 az 25 000 Dalton, co je v nanometroch len pod 3 nanometre.
Takze tu citovat rozne prace, kde sppominaju castice 38 az 56 nanometrov a rozptyl svetla na nich je uvadzat je bezpredmetne.
To ze je to habilitacna praca je sice pekne, ale ta habilitacna praca sa vstahuje na ovela vacsie castice, nez tie, co sa vedia do tela absorbovat a prechadzat cez bunkove steny. Takze napriek vsetkej ucte k vedeckym pracam je tato v tomto pripade neaplikovatelna.
Inac ja som dostal svoj diplom a ucil na vysokej skole v roku 1968,  uz od roku 1969 robil na SAV a neskor ucil na vysokej skole(Illinois Institute of Technology), takze sa nejedna o nazor laika.
Inac co sa tyka toho ucinku, iony stribra su 17 000 az 27 000 krat tak ucinne na zabijanie /navioazanie sa na mikroby, nez neuteralne ciastocky, takze pan Robert Komoras so svojim nizkym obsahom ionov je jemne mimo. Naviac, keby rozumel aspon zaklady elektrochemie , tak by vedel , ze meranie koncentracie roztokov je vlastne meranie ionov a nie neutralnych ciastociek.
Neutralne ciastocky sa daju merat len vahovo, tj vysusenim roztoku,co som ja osobne spravil na koloidnom striebre, co som si sam vyrobil. Pouzil som na to mikrovahy s citlivostou 0.1 miligramu
(mam v dielni Mettler Balance, posledne kalibrovane firmou Sartorius, sice stare, ale presne az  na 0.1 miligramu diferencialnych vah, s kapacitou do  160 gramov)
a postupne som pomaly vyvaril vo vopred presne odvazenom kelimku pol litra toho koloidneho striebra a tak som zistil, ze roztok, co som vyrobil  a meral vodivostne zhruba  10 ppm obsahuje nie 10 mg striebra na liter, ale 20mg, tj polovica obsahu su nenabite nanociastocky a polovica su iony.
Samozrejme velkost ciastociek neviem presne, tak kvalitny mikroskop, co zvacsuje milion krat nemam k dispozicii, takze miliontiny milimetrov(nanometre) neviem merat , ale kedze moje strieborne elektrody su velmi velke plochou, prudove hustoty velmi male(podf 0.1 mA na centimeter stvorcovy) a cas vyroby az 2 tyzdne do koncentracii okolo 20 ppm merane vodivostne, tak mam zrejme ciastocky velmi male, mensie, nez vyrobene rychlymi metodami, tak sa zrejme nejedna o "kysle hrozno", ale ucinnejsi produkt.

Ale polemizovat s ludmi, co sa zacali zaoberat koloidnym striebrom pred par rokmi , zatial co ja som si vyrabal amaterky koloidne striebro uz pred vyse 50 rokmi nema zmysel

Ako sa robia habilitacne prace  a nakolko su platne mi nemusi vysvetlovat nikto, ved som bol clenom komisii, co ich posudzovali...



207

Re: koloidne striebro

Ďakujem.



208

Re: koloidne striebro

OK.



209

Re: koloidne striebro

Mne sa uzasne paci reakcia typu "tak na to nemá zmysel odpovedať."
tj. vzdal argumentaciu skor ako by k niecomu obaja dospeli..
obe strany..
ked sa so mnou niekto "hada" tak chcem aby ma presvedcil o svojej pravde..
mozno dospejeme k niecomu vyhodnemu pre oboch.
ale ak niekto len zamachruje ze "som vedec, co tam po laikovi" tak to extremne zaspeleny nazor..
a to je skoda, pre vsetkych.

PS: dam do googlu ze doplnok xYz a tam hned ze "podvod"
dlho som potm vahal, ci verit RNG a podobnym alebo nie,
az som zainvestoval smiesnych par eur (v porovnani s tym co mi ponuka Big Farma koncern)
a vysledky stoja za to.
cize neexistuje encyklopedia ale len pokus-omyl a/alebo skusanie co mi vyhovuje a co nie..
rozhodne je to lepsie ako brat defacto placebo od Big Farma a to este aj chemicke..
(minimalne mne stacilo)


RNG - ale mam otazku, nevadi ak sa KS posiela postou,  kde ju mozno scanuju pod RTG alebo niecym inym ?



210

Re: koloidne striebro

Su problemy na ktorych vysvetlenie potrebujes urcite vzdelanie, takze s ludmi, co ho nemaju sa naozaj neoplati polemizovat, aj tak to nepochopia a budu si hladat len rozne argumenty, co vobec nie su k veci.
Ja som sa snazil vysvetlit, pre co koloidne striebro moze prechadzat cez bunkove steny len ked ma velkost mensiu ako 2-3 nanometre. To by mohol pochopit kazdy, lebo na to netreba ziadne extra vedomosti, len akceptovanie faktu.
A z tohoto hladiska ked posudzujes ucinnost KS, tak je jasne, ze vacsie ciastocky maju ucinnost len v traviacom trakte, lebo sa nemozu absorbovat do tela.
KS sa bezne posiela postou bez straty ucinnosti, Nijak extra sa nenici prezeranim pod RTG,
A ja som na vlastnych vyrobkoch zistil ze ked mas male nanocastice a anacnu cast z nich nabitu(iony) tak sa nijak extra "nekazi" na priamom slnecnom svetle. ked som mal flasku z priesvitneho pastu(vodova, PET)na okenici pol roka, nameral som ubytok vodivosti pod 5% a charakteristicka kovova chut nezmizlal tjmiony tam zostali nerekombinovali sa a samozrejme aj ovela stabilnejsie neutralne ciastocky tak isto.
Mozno niekopho ine vyrobky su menej stabilne, ale na mojich som nestabilitu nepoznal, ak do nich nikto nic nepridal, samozrejme
Vsetky ostatne spekulacie a argumentacia tento fakt nezmeni.



211

Re: koloidne striebro

Dobry den RNG, chcela by som poprosit o radu, oplati sa kupit nejaky typ pristroja na vyrobu koloidneho striebra? Co by ste odporucal? Tiez vas poprosim oodporucanie na konkretny vyrobok KS, v ktorom su castice dostatocne male. Vopred dakujem!



212

Re: koloidne striebro

Neviem, ci sa to oplati pre jednotlivca, lebo k tomu treba mat aj ultracistu deionizpvanu vodu a aj na to treba zariadenie, tiez nejake tie meracie pristroje, inac clovek len hada, co robi.
Inac clovek vyrobi len pochybne stieborne brecky s velkymi casticami striebra, tj maloucinnymi.



213

Re: koloidne striebro

RNG,
mohol by som poprosiť o radu. Dlhšie si kupujem KS, ale mám viacero bakteriálnych ochorení, medzi nimi aj dvojročnú boreliózu. Som nasadený na atb protokoloch, každopádne v KS by som chcel pokračovať. Napadlo ma ale, že mám v okolí jednoho dobrého elektromechanika, a tak som rozmýšľal , že by som mu dal vytovriť prístroj na výrobu a začal by som si vyrábať sám. Mám prístup k Aqua pro injectione Imuna, čo by mala byť skoro najčistejšia voda na KS, potom už je len Aqua purificata ak sa nemýlim.
Pozeral som bežne dostupné prístroje, ale to som si rýchlo rozmyslel. 3 hodinovým výrobným procesom neverím, chcem čo najmenšie častice, kvôli boreliotickým baktériam, a ten proces teda musí trvať aspoň 12 hodín. O tom, že nemajú miešanie tiež netreba hovoriť. Všetko toto, ako po elektrotechnickej stránke tak aj po manuálnej výrobnej by mi ten známi vedel spraviť, ale zišlo by sa mi od Vás pár informácii, hlavne aké prúdy, možno nejaké technické veci, miešadlo sa tiež dá vyrobiť. Nevedeli by ste mi poskytnúť nejakú vašu odskúšanú schému? Lejem do seba kupované KS, ale jednoducho ak to mám robiť, tak chcem aby som si vedel ustriehnuť aspoň 12 h výrobu a tým aj vyššiu účinnosť na môj organizmus.
Môj mail je kal.el193@zoznam.sk ak by som mohol požiadať akúkoľvek radu budem vďačný. Ďakujem



214

Re: koloidne striebro

Pozrei na temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/k/koloidne-striebro
Aparatura, co som osobne v Lucenci kedysi nainstaloval je este stale pracujuca, vyraba automaticky(proces asi 24 hodin)  kvalitne koloidne striebro, voda co pouzivaju je ultra cista a deionizovana, tj ovela cistejsia ako infuzna(,meria pod 0.5 ppm,)
a ceny maju prijatelne. Automat vyraba si 6.5 ppm ionov a asi rovnake mnozstvo neutralnych castis, znacne malych rozmerov, tj aj pod 2 nanometre. A ceny maju nizsie, ako druhi.
Na boreliozu su ucinne extrakt z olivovych listov(3 x 300 mg oleuropeinu) a kvapky samenta, coumandy a banderolu, 2 x 15 kvapiek z kazdeho.



215

Re: koloidne striebro

Rng dakujem za odpoved. Stranku som pozrel, kazdopadne nie je to uplne to co som chcel pocut. Pozrem sa na ceny v Lucenci, kazdopadne znamy by sa tak ci tak pustil do vyroby. Zaujimaju ma konkretne dve veci, prva je prud a druha napatie, take, aby som dosiahol vyrobu 400 ml KS o cca 10 ppm trvajucu aspon tych 10 hodin, teda co najmensie castice. Znamy ma stroj s napatim 130 V a koncovym prudom 1 mA a aj tak vyslednu koncentraciu dosahuje uz po cca 4 hodinach
. Elektrody pouziva 2,5 mm v priemere o 99,99 cistote. Ak by ste mi vedeli dat takto konkretnu informaciu, budem vdacny, ak nie tak nevadi a dakujem aj tak.



216

Re: koloidne striebro

Nuz ja mam elektrody ploche  vyse 15 cm stvorcovych, napatie pod 12 voltov. a prudy od 50 mikroamperov do mozno az 1 ma.
Podobne maju aj v lucenci, len ich napatie je 24 voltov naprazdno, ale prud je kontrolovany pod 1 ma(elektronika) a generator ma silnu pumpu na miesanie vody. Tiez je tam plochy strieborny ingot/bulion.
Vsetky tie drotove generatory maju privelke prudove hustoty, tj vysledne KS ma privela velkych castic.
V generatore co som s sam skonstruoval vyrobim 2 litre s koncentraciou ionovej casti(to totiz meraju merace  na zaklade pocru ionov, neutralne castice nemoze nic merat) s koncentraciou 25 do 35 ppm(skutocna koncentracia  spolu s neutralnymi casticami  je asi dvojnasobok. Trva mi to 2-3 tyzdne
Nadoba co pouzivam je galonova sklenna, a vyberiem vzdy len polovicu koloidneho striebra a dolejem deionizovanu vodu, tak su uz pociatocne prudy asi 200 mikroamperov a teda proces je skrateny o tyzden. Samozrejme tam mam miesanie, ale nie tak silne ako ma ten generator v Lucenci.
Moje KS je krystalovociste, a aj po pol roka v priehladnej plastovej flasi na svetle nestratil ani 5%  z ionovej ciastky, tj to co sa da merat meracom TDS.



217

Re: koloidne striebro

Ďakujem, už to začínam chápať.
Ak by som sa teda rozhodol, že na výrobu použijem Aqua purificata, sklenenú banku a na jednu výrobu použijem cca 350 ml, tak pri napätí napr. 24V a prúde v rozmedzí 0,7- 1 miliampera sa dá predpokladať, že dosiahnem 10 ppm po cca koľkých hodinách/ dňoch? Dá sa dať aspoň približný odhad? 10 hodín? 20 hodín? Nechcem kupovať merač, je mi jedno či výsledok bude mať 7 ppm alebo 13 ppm, len chcem kvalitné malé častice.
Samozrejme počítam s jednosmerným prúdom, menič prúdu každých 20 sekúnd?? Strieborné katódy o priemere 2,5 mm a dĺžke 13 cm.

Ďakujem za finálnu odpoveď, hádam to pomôže aj ďalším.
PS: extrakt z oliv. listov som už užívam ,tak ako aj NAC na CHl.



218

Re: koloidne striebro

Ahoj RNG,

Chcem sa Ta spytat na vyrobu koloidneho striebra.
Rad by som to vyrabal doma. Pises ze napetie 6V, maly prud a neustale miesanie je velmi potrebne.
Co sa hodi na miesanie ? Alebo ako vyriesit miesanie / cirkulacia. Niekde som sa docital ze roztok nesmie prist do styku s umelou hmotou ci kovovym predmetom.
Taktiez aky prud nastavit na vyrobu co najmensich castic ?
Aky mas nazor na prepinanie polarity na elektrodach cca v intervale 20s ?

Dakujem

Marian



219

Re: koloidne striebro

FRozdiel, o akej umelej hmote hovoris. Polarne plastiky a take, co sa odmocuju su nevhodne na to, ale napr polyetylen(HDPE) je vhodny na to vyborne. Aj PEEK, tj bezne priehladne vodne flase.
Kov samozrejme znici iony a dokonca redukuje drobne ciastocky, ktore sa na nom nasadaju. Tj ziadny kov.

Nie prud samotny ale prudova hustota su dolezite. Tj prud prepocitany na plochu elektrod.
O prepinani polarity som uvazoval, aj urobil zopar experimentov, ale nijak to nezlepsilo vynos procesu, mozno ale ze by to znizilo usadanie sa striebra na katode, lebo len mala cast striebra skonci v roztoku, vacsina sa usadi na katode.



220

Re: koloidne striebro

RNG dakujem za odpoved.

Nevyznam sa v tych umelych hmotach. Rozmyslal som pouzit obehove cerpadlo z akvaria alebo fontanky. Ale neviem posudit z akeho druhu plastu to je a ci to je vhodne. Taktiez niektory pouzivaju magneticke vcielky - tam zas neviem ci ten magnetizmus nemoze tiez poskodit. Aky mas na to miesanie nazor ?

Co sa tyka plochy tak som objednal 2 elektrody 3mm/12cm  - vychadza mi tam ponorena plocha cca 10cm2
Odporucana prudova hustota ze vraj 0.155 mA/cm2 - predpokladam ze okolo 1,5mA by malo stacit.
Davnejsie si spominal ze pri vyrobe mas nastavenu nizsiu prudovu hustotu aby castice boli co najmensie. Aku nizsiu prudovu hustotu je rozumne dat ? (Chcem vyrobit co najkvalitnejsi roztok.)

Vzdialenost elektrod - Odporucas dat elektrody co najviac od seba alebo staci 2cm ?

Dakujem



221

Re: koloidne striebro

Cim blizsie, tym vyssi prud, najma ku koncu, ked sa prud postupne zvacsuje, lebo vodivost roztoku rastie.  Teda pokial tam nemas elekroniku, co prud stabilizuje.
Ja mam vzdialenost vacsiu, ale napr ten Lucenecky generator ma mensiu a medzi elektrody usti silny prud vody



222

Re: koloidne striebro

Bude postacovat miesanie 0,5-1L ak elektrody budu pevne stat nad nadobou a otacat sa bude nadoba ?
Aky mas nazor na magneticku miesacku ?
Tiez by som rad pouzil radsej cirkulaciu vody cerpadlom ale neviem aky typ cerpadla by to mal byt aby neobsahoval kov vo vnutri.



223

Re: koloidne striebro

Magneticke polia su tam nevhodne, lebo ovplyvnuju iony striebra.
Ja mam v mojom generatore len vrtulku co miesa vodu, je urobena z polyetylenu, 300 obratok za minutu.



224

Re: koloidne striebro

Cital som ze pri vyrobe vznika na elektrodach hydroxid striebra a ten sa ma pocas vyroby odstranovat z elektrod utieranim. Nestane sa to ze ked budem miesat tak sa ten hydroxid uvolni do vody ? (Zrejme budu elektrody cistejsie ale zato roztok spinavsi)
Taktiez hydroxid zvysi vodivost.



225

Re: koloidne striebro

Nuz co sa vytvori na elektrodach je nielen oxid a  hydroxid,,ale redukuje sa tam aj ciste striebro.Tieto prudky prud vody strhne a  vznasaju sa potom alo vlocky alebo kal na spodu, co treba filtrovat.



226

Re: koloidne striebro

Ahoj RNG,

Uvazujem dat namiesto vrtulky prudove cerpadlo HYDOR Koralia Nano 12V. Je napajane 12V.

http://www.akvariumonline.sk/hydor-kora … o-12v.html

Prosim Ta aky mas nazor na taky sposob miesania ?
Co sa tyka filtrovania je potrebne zohnat specialny filtracny papier alebo staci aj cez vatu ?

Dakujem



227

Re: koloidne striebro

Vyzera to OK, len neviem, ci tam nie je niekde dotyk s kovom alebo magneticke polia.
V Lucenci pouzivaju filtre na kavu.



228

Re: koloidne striebro

Dakujem za odpoved RNG,

Prosim Ta, aky mas nazor na vyrobu koloidneho stirebra pulznou metodou (jednosmerny prud)
Vyuzivaju pulzy o frekvencii 432Hz (Love Frequency of Dr Len Horowitz) ktore su modulovane frekvenciou 7,83Hz (Schumann Resonance)
tu je link:

http://www.biophysica.com/colloidal_gen … mestic.php
http://www.biophysica.com/colloidal_gen … waters.php

ze vraj maju vyrobene castice mensie ako 10nm a Zeta potencial 60mV
miesanie je mechanicke s plastovou vrtulkou alebo je mozne menit za magneticku ktora ze vraj zlepsuje strukturu vody (nevznikaju zhluky)

Aky mas na to nazor ?

Dakujem



229

Re: koloidne striebro

To su vsetko prilis vysokonapatove a vysokoprudove pulzne generatory, ktore produkuju privelke castice,ako aj sam vyrobca priznava, az 10 nm a viac,  celkove ich voda je teda podla mojich nazorov skor  "Farebna strieborna brecka"rychlo vyrobena nez ionicko koloidna zmes s casticami pod 2 nanometre, tj takymi malymi, ze vedia prenikat cez sliznice a cez bunkove steny.
Ale aspon ze maju miesanie a velke elektrody. Hoci ceny nemaju priam ludove....
Nemyslim ze komercne predavane koloidne striebro sa ale od tohoto velmi lisi

Naposledy upravil: RNG (2014-11-18 16:19:19)



230

Re: koloidne striebro

Ahoj RNG,

Myslis ze, ta pulzna metoda (528Hz) ak by bola dodrzana prudova hustota a male napetie mohla priniest lepsie vysledky ako jednosmerna ?

Niekedy si mal premiesavanie bublinkami zo vzduchoveho akvaristickeho cerpadla. Potom si to zmenil na miesanie vrtulkou. Malo to nejaky prinos, alebo je to jedno a skor islo o usporu elektrickej energie ? Neviem ako vplyva na roztok ak sa tam dostane prilis vzduchu.

Spominal si ze mas na spodku nadoby striebornu velku plochu elektrodu zapojenu na +. Potom minus pol je zapojeny na tenku elektrodu ktora je nad dnom cca 10-20cm zvislo. Ako privadzas napetie na tu elektrodu co je na spodku nadoby ? Ak je to drotom tak ako je spojeny s elektrodou na dne a z akeho materialu/izolacia ?
Nevadi ze druha elektroda ma mensiu plochu ?

Pri vyrobe utieras elektrody od hydroxidov a oxidov ?
Je material PTFE vhodny na vyrobu vrtulky / ako si vyriesil vyrobu vrtulky u teba ?

Asi privela otazok ale aj tak velmi
Dakujem za kazdu radu  od teba.

Naposledy upravil: Murko (2014-11-19 14:20:31)



231

Re: koloidne striebro

Neviem to posudit. Cop sa tyka plochy anody, tu mam co najvacsiu, lebo odtial sa dostavaju iony a ciastocky do roztoku. Katoda moze byt celkom mala, v mojom priopade len drot a na nu sa nasada striebro, oxidy a hydroxiny, tiez vodik z elektrolyzy, a to strasam pravidelne dole na anodu. kedze ten "kal " je vodiny, tak tak isto sa z neho odburavaju iony a koloidne castice do roztoku. Takze ja stiebro nevyhadzujem ale zuzitkujem . Vodu z nadoby vypustam opatrne len do polovice, moj ventil je vysoko nad spodkom nadoby, takze kal na spodu nerozvirim, Tj nepotrebuje to filtraciu.



232

Re: koloidne striebro

Prosim Ta, mozes mi vysvetlit ako mas vyriesene napajanie anody tej spodnej elektrody a co si tam pouzil ? Zatial som nasiel ako moznost dat striebornu mincu, ale ta ma plochu iba 6cm2. Tiez nechapem, ako tam mam priviest napetie. Ak drotom, tak ako si vyriesil, aby sa material drotu/spoja nedostal do procesu elektrolyzy ?

Na miesanie som nasiel na internete vrtulku s oskou z materialu PTFE (z teflonu na laborat. ucely). Dost je draha a zatial neviem, ako to urobit inak. Nevyznam sa v tych plastoch a bojim sa aby som nahodou nepouzil to PVC a pod.

Nejak mi pripada jednoduchsie pouzit obehove cerpadlo. Co sa tyka magnetizmu a kontaktu so zelezom, tak sa mi zda ze najlepsie je pouzit membranove, myslis, ze by bolo dobre na tento ucel?

Dakujem

Naposledy upravil: Murko (2014-11-20 09:52:21)



233

Re: koloidne striebro

Ja pouzivan strieborny drot, na ktory som natiahol izolaciu, xco som stiahol z medenneho izolovaneho droru. Nam ju privarenu na spodok elektrody, aby sa mi drot nestencoval pri elektrolyze.

Naposledy upravil: RNG (2014-11-21 18:47:41)



234

Re: koloidne striebro

To znamena, ze ak pouzijem viacej takych minci, tak ich kludne mozem nejak zo spodnej casti prepojit privarenim.
A nemusim sa obavat, ze aj ked spoj nebude uplne ciste striebro, tak vzhladom k tomu, ze to je z druhej strany (spodnej), tak sa zvar nezapoji do elektrolyzy ? Alebo je lepsie zvarene miesto nejak izolovat?

Co sa tyka procesu vyroby pouzivas male napetie aj prud. Ak by bola dodrzana prudova hustota ako mas ty (ale obvod by riadila elektronika zdroja konstantneho prudu cca 0.050mA/cm2) Mohlo byt sa pouzit aj vyssie napetie napr. 48V ? (mam na mysli aby kvalita castic bola stale taka ako mas ty)

Je pravda ze ked sa voda pred pripravou KS zohreje v mikrovlnke moze vzniknut kvalitnejsie KS ? Nemam na mysli teplotu ale nejak tie vlny menia strukturu ci tak..

Dakujem

Naposledy upravil: Murko (2014-11-21 10:41:20)



235

Re: koloidne striebro

Ked chces zvarit mince, nemusis pouzivat ziadny ony kov, len ich das dotykajuce sedno s druhym a zahrejes ostrym tenkym plamenom, , predavaju aj malicke zvaracky  s plamenami len zlomok centimetra v priemere.
Prud zavisi od napatia, cim vyssie napatie, tym vyssi prud a teda tym vacsie uvolnene/vytrhnute castice.
Zabudni na mikrovlnku, ta vodu nevycisti a cistota je to, co dava kvalitne KS.Odporucam najmenej 0.5 ppm alebo aj lepsie.



236

Re: koloidne striebro

RNG,
Takze chapem tomu tak, ze ked zvysim napetie nad 12V a darmo ze budem mat prud v limite pre odporucanu prudovu hustotu, tak proces bude davat vecsie castice. Myslel som ze ked to bude regulovat elektronika konstantneho prudu tak je jedno ake napetie.

Trosku k Tyndalovemu efektu. Vysvetloval si ze, ak KS ma iba male castice povedzme 10nm, tak nie je mozne vidiet laserom ten Tyndalov efekt. Takze to by mala byt dostatocna kontrola toho, ze som vyrobil kvalitne KS ? (mam na mysli 10ppm koncentracie hotoveho KS ked na zaciatku bolo pod 0.5ppm)

Kupil som si PWT meter s rozsahom 99µS/cm. Ale nie som si isty ako to prepocitat na ppm. Raz pisu ze 1000 µS/cm = 640 ppm (parts per million) co v prepocte je 1µS je 0.64ppm
a inde zas som nasiel ze  1µS je 1,2ppm alebo aj 2 µS/cm = 1 ppm (which is the same as 1 mg/l). Co je vlastne spravne ?

Dakujem

Naposledy upravil: Murko (2014-11-22 10:52:00)



237

Re: koloidne striebro

Vodivosr je dana nasobkom pohyblivosti/hybnosti  krat pocet/hustota  ionov.  Pohyblivost ionu zavisi od jeho velkosti/vahy tj pre rozne iony je rozna pohyblivost/hybnost
Takze prepocty z vodivosti na ppm su rozne pre rizne materialy.
Ked ale hovoris o mg na liter, tak to v tomto pripade sedi len na ioniocke/nabite castice, koloidne ciastocky bez naboja k vodivosti neprispievaju vobec, tj tvrdit, ze je to mg stiebra na liter je nespravne. Je to mg ionov striebra na liter.
To ze to nezadrzi nijak laserovy luc je dokaz, ze su tam ciastocky mensie, ako povedzme 20 az 50 nanometrov, Ale nie je to dokaz, ze su ciastocky pod 2 nanometre, tj take co sa absorbuju do krvi  uz cez ustene sliznice, a prechadzaju cez bunkove steny.

Naposledy upravil: RNG (2014-11-22 23:11:16)



238

Re: koloidne striebro

Dakujem RNG,

Je vrtulka z materialu PTFE vhodna na miesanie ? (vlastne je zelezna ale cela hriadel aj lopatka pokryta s PTFE)

Ohladom elektrod:
"pasova elektroda nie je velmi vhodna, pretoze najvecsia prudova hostota je na hranach (to znemena aj najvecsie odtrhnute castice). Ina situacia by bola, ak by elektroda bola kruhova, kde prud nevie ktoru cast si vybrat a je ovplyvneny iba elektrickym polom co sa da eliminovat dostatocnou vzdialenostou anody a katody." (take tvrdenie som nasiel na webe)

Myslis, ze ta teoria ohladom kruhovej elektrody funguje?  Len neviem, ci sa to da v amaterskych podmienkach aj zostrojit. Predstavujem si pre anodu z tenkeho plechu urobit valec dokola nadoby po celej vyske. Alebo dal by sa ten kruh nahradit mnozstvom drotenych elektrod  ulozenymi do kruhu ako anoda a v strede by bola jedna katoda?
To by vysvetlovalo ze kazdy, ktory pouziva ako anodu drotovu elektrodu o priemere 2-3mm, nikdy nebudu mat kvaline KS pretoze aj zakrivenie s radiusom 3mm je stale roh.

Naposledy upravil: Murko (2014-11-23 10:41:08)



239

Re: koloidne striebro

Katoda moze byt aj tenka ale anoda musi mat co najvacsiu plochu aby tam bola co najnizsia prudova hustota. Teda ked chces vyrabat koloidno ionicke striebro s casticami prevazne pod 2 nanometre.



240

Re: koloidne striebro

Chapem ze cim vecsia plocha tym mensia prudova hustota a tym predpoklad mensich castic.
Takze je jedno aky tvar ?
Je vrtulka z materialu PTFE vhodna na miesanie ?



241

Re: koloidne striebro

Jedno
Vhodna



242

Re: koloidne striebro

Dobry den,chcem vas poprosit o davkovanie koloidneho striebra pre 3roc.dieta a tiez pre dospeleho.Koloidne striebro mam z Lucenca rozrobene v 0,5l flasi.Akym sposobom mozem davkovat roztok a kolko -  do nosa a tiez vnutorne.Dakujem za radu.



243

Re: koloidne striebro

Rozrobene?. Koloidmne striebro sa nesmie nicim riedit, nesmie sa dotykat kovu a pouziva sa ako kvapky do ocu, usi nosa a pripadne aj pije, najma pri pokazenom zaludku.
Odporucam ho napr aj na potlacenie helikobactera pilori, aspon moj brat sa ho takto zbavil, pil 4 x dene 1/4 deci na prazdny zaludok a tak si za 3 tyzdne odstanil H.p., ktory sa mu nepodarilo odstranit kombinaciou antibiotik ani mna dva pokusy, trojtyzdenne.



244

Re: koloidne striebro

Je jasné, že koloidné striebro sa nemá s ničím iným miešať, ale môže sa zmiešať KS samotné v rôznych koncentráciách, napr. dávam si KS do fľaštičky ako sprej do nosa a už si po čase nepamätám akú koncentráciu som tam mala, lebo mávam KS aj 10 aj 20 ppm a nalejem tak také aké práve mám... neznehodnotí sa tak to KS???



245

Re: koloidne striebro

Neznehodnoti.  Do koloidnegho striebra mozes pridavat aj ulttradestilovanu al deionizovanu vodu a tiez sa neznehodnoti.



246

Re: koloidne striebro

RNG, prosim Ta, existuje nejake casove obmedzenie tykajuce sa pouzivania KS 20ppm ako kvapiek do nosa? Nejaky konkretny cas pouzivania som nikde nenasla len tento odstrasujuci  clanok http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000648/ … enili-zenu
Je toto vobec mozne? Viem, ze pri vnutornom uzivani velkeho mnozstva KS moze vzniknut argyria ale pri kvapkach do nosa?



247

Re: koloidne striebro

To je  bohapusta loz, ake sa bezne siria farmaciou a medickou mafiou na odstrasenie konkurencie.
Kvapky do nosa, 20 ppm, obsahuju 20 mg striebra na liter.

Liter obsahuje vyse 15 000 kvapiek a 20 mg striebra nemoze vyvolat zafarbenie celej tvare striebrom, tolko tej "farby" tam nie je.
Najnizsie potvrdene argyrie potrebovali vyse gramu striebra prijatemu v pomerne kratkom case, lebo telo je schopne vylucit az 2 mg striebra denne. To je tiez experimentalne velmi dobre podlozene, hoci lekarska mafia sa to snazi zatajit.



248

Re: koloidne striebro

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či mi viete napísať názor na koloidné striebro, ktoré mi práve robia  v jukl.sk v Trenčíne. Pôjdem si preň osobne, lebo som z TN. Viem, že odporúčate túto stránku aj pri antiparazitnom balíčku. A zaujímalo by ma, do čoho ho môžem naliať, keď by som ho chcela použiť ako rozprašovač, alebo spray do nosa. Lebo viem, že fľaštičky napr. od Vincentky a pod., majú kovovú strunku kadiaľ tá tekutina preteká, a striebro by nemalo byť s kovom v kontakte. Vopred ďakujem.



249

Re: koloidne striebro

Nuz tej strunke sa nevyhnes, takze na zaciatku  to male mnozstvo, co tam je okolo strunky sa znici  dlhsim stanim a ucinne bude az druhe streknutie. Po case sa povrch strunky  pokryje striebrom a to polarizuje dalsiu rekombinaciu ionov striebra na povrchu tej strunky.
Ja take stricky pouzivam uz dlhe roky rano si ostriekam kozu po holeni s otvorenymi ocami, aby sa mi to dostalo aj do oci a dezinfikovalo, pred tym som mal syndrom suchych oci co mi toto ostrekovanie oci ucinne potlaca, uz dlhe roky.



250

Re: koloidne striebro

chcela by som sa opyta, aku dlhu dobu mozem pouzivat KS ako sprej do nosa, teraz vsak uz iba preventivne. detom som striekala cca 2 tyzdne - tolko trvalo, nez zmizli farebne sople.
teraz striekam rano a vecer, ale obavam sa nejakeho navyku, ci nedobrych ucinkov na nosnu sliznicu.
preventivne striekam z obavy, ze sa to opat vrati, ako sa stalo, po predchadzajucom pouzivani KS sa sople vratili asi po 2 tyzdnoch.
dakujem.