1

Téma: Ohladom citricidalu.

Dobry den RNG, znova sa potrebujem obratit na Vas  s prosbou o radu. Roky, snad od zaciatku puberty mavam neustale gynekologicke problemy ( mam 23) , obcas Candida, bol aj Enterococus raz aj S. aureus...prosto mala som snad uz vsetko co sa len chytit dalo...Po lekaroch na kultivacie ma uz naozaj nebavi chodit, zakazdym mi daju lieky...tyzden mam pokoj a potom je znovu vsetko po starom sad
Rozhodla som sa skusit citricidal...mam ten klasicky 66%  , uzivala som 30 kvapiek na liter vody tak ako som nasla uvedene od vas na stranke zdravie.sk . No po dvoch dnoch uzivania som mala v hrdle pocit ako by som ho mala vypalene...proste ma bolelo a bola som aj zachripnuta . Neviem teda ci je to normalne ale musela som rezignovat bolo to velmi neprijemne. Preto by som na tie moje gynekologicke zapaly chcela skusit aspon vyplachy posvy citricidalom ked ho uz pit nemozem.
Chcem sa opytat ci to mozem pouzivat aj dlhodobo ako prevenciu, ci to nie je skodlive. Uz som to parkrat skusala a viem ze zakazdym sa mi stav zlepsil cize v podstate ma zaujima ci sa to da takto pouzivat dozivotne,kedze mne sa tie zapaly opakuju neustale. Este by ma zaujimala koncentracia , ci ostava rovnaka alebo aku dat aby to nevynicilo mikrofloru.
Dakujem za Vas cas.



2

Re: Ohladom citricidalu.

Nuz ja neviem, ja osobne pouzivam citricidal, vlastne GSE z NutriBiotic s obsahom citricidalu 33 % uz vyse desat rokov, zakazdym, ked nieco chytim alebo sa mi zda, ze mam okolo seba privela nakaz
.Nikdy som ho ale nepouzival dlhsie, nez 10 dni v tej davke a nikdy som nemal ziadne problemy s nim.
Neviem koho vyrobok mas pod tym menom, ale povodny a dosial vyrobca praveho citricidalu je BioChem Research co a ich koncentracia je 60%,
firma Nutri Biotic , ktora pouziva ich citricidal ho riedi glycerinom na 33% a predava pod menom GSE.
Koncentracia, co som uviedol nevynici probioticku floru, ked to pijes cely den po malych glgoch
Co sa tyka skodlivosti, akykolvek potravinovy doplnok co len s naznakom skodlivosti je promptne stiahnuty z trhu nasim "velkym ochrannym psom, FDA" A citricidal je tu na trhu uz od roku 1982.....



3

Re: Ohladom citricidalu.

pouzivam citricidal odtialto
http://www.regeneracetabor.cz/obchod/ci … gbpa8f21u2   ale tak isto je tam napisany vyrobca Bio/Chem Research  a je 60% (tych 66% som sa pomylila)

Mozem ho teda pouzivat na tie vyplachy dlhodobo s koncentraciou 30 kv. na liter ? Dokaze ma to zbavit tych nekonecnych problemov ?



4

Re: Ohladom citricidalu.

Flaska je balena nie BioChem research, takze neviem co si mam o tom myslet.
Je sice pravda, ze z Bio chem research sa da kupovat aj na sudy a flaskovat miestne, ale akosi nemam doveru v take produkty, ale sa spolieham na originaly.....
V tej internetovej stranke neuvadzaju, ze je povodny produkt vyrobeny Bio Chem Research Co....
Zialbohu, tu sa robi privela podvodov, napodobnenin a podobne, takze mam dovod na pochybnosti
Dalsie co sa mi nepacilo bola uvedena davka 3.8 litra denne na predavkovanie, ziadne take pokusy na ludoch neboli robene, len na potkanoch, kde davka LD50 bola 5000 mg na kg vahy smrtelna(, tj za 70 kg osobu by to bolo 70x5000 mg=350 000mg=350 gramov pozri na
http://www.gardenerscorner.org/subject058501.htm
alebo
http://www.nutriteam.com/tech.html
Takze prepocitane na 33% citricidal by to bolo zhruba liter, na 60% citricidal 0.6 litra.
Cele sa mi to zda akosi podozrive, nemozem si pomoct.

Ale kazdy vytazok aj menej ucinne neaktiviovane su antimikrobialne. Ak je to vytazok z grapefruitu, semien a duziny(take su viacere v europe) tak je podstatne slabsi ako povodny citricidal a moze obsahovat esencialne oleje grapefruitu, ktore su drazdive a bioflavonoid narangin, ktory ovplyvnuje vylucovanie enzymov pecenou a moze vyvolat pre to predavkovania roznymi liekmi(neodidu z tela tak rychlo ako sa predpoklada a tak sa zvysi ich hladina na skodlive hodnoty)

Naposledy upravil: RNG (2010-12-05 17:51:46)



5

Re: Ohladom citricidalu.

no teda !  to mi asi ostava kupit si ten original od BioChem...ale nevadi no, len potrebujem este vediet ci je to teda vhodne na tie dlhodobe vyplachy, nerada by som si tym pohorsila , predsalen dlhodobe uzivanie je ine nez na par dni.



6

Re: Ohladom citricidalu.

Nemyslim ze si s tym mozes nejak pohorsit, samozrejme alergie su vzdy mozne na vsetko, kazdy to ma velmi individualne.
Ak mas problem s tak silnym roztokom, skus na vyplach polovicnu koncentraciu, aj to je este vyse 400 ppm a znici velku vacsinu bakterii na kontakt, dokonca aj mnohe fungalne a kvasne kultury.



7

Re: Ohladom citricidalu.

ahoj, tak som tu zas. chlamydie a mykoplazmy sa nastastie vylucili, je tam len mierne zvys. aslo (240) - lekarka odporuca penclen na mesiac. pozrela som si tabulky citricidal a na preliecenie streptokoka by malo stacit 50 ppm. neviem, ci dobre pocitam, ale ak 10 kv. GSE obsahuje 100 mg ucinnej latky (nutribiotic), tak 10 kvapiek v litri vody je 100 ppm - a to by mi malo stacit na preliecenie? je to spravny prepocet? a ako dlho by som to mala takto uzivat? okrem toho si kvapkam do nosa. vyter bol sice nagat. ale aj tak si myslim, ze je to uzitocne... d.



8

Re: Ohladom citricidalu.

ahoj, tak som tu zas. chlamydie a mykoplazmy sa nastastie vylucili, je tam len mierne zvys. aslo (240) - lekarka odporuca penclen na mesiac. pozrela som si tabulky citricidal a na preliecenie streptokoka by malo stacit 50 ppm. neviem, ci dobre pocitam, ale ak 10 kv. GSE obsahuje 100 mg ucinnej latky (nutribiotic), tak 10 kvapiek v litri vody je 100 ppm - a to by mi malo stacit na preliecenie? je to spravny prepocet? a ako dlho by som to mala takto uzivat? okrem toho si kvapkam do nosa. vyter bol sice nagat. ale aj tak si myslim, ze je to uzitocne... d.



9

Re: Ohladom citricidalu.

Pocitas sice spravne, ale telo vyluci dost vody a inych terkutin pri traveni, takzr ten liter vody rozriedi na niekolko litrov v terle. Preto odporucam tych 60 a viac kvapiek na dosiahnutie 20 az 60 ppm v celom tele na vyhubenie streptokokov.
Ak mas problem s citricidalom v hrdle, su aj kapsule GSE, ktore sa rozpustia az v zaludku, takze ti neutocia na hrdlo .
Takym sposobom mozes v pripade potreby do tela dostat ovela viac ne "tvrdohlave infekcie"
125 mg maju ekvivalent 12 kvapiek GSE a 250 mg maju az 25 kvapiek GSE na kapsulu/tabletku
Pozri napr na   http://www.iherb.com/NutriBiotic-Defens … 4707?at=0.
http://www.iherb.com/NutriBiotic-GSE-Hi … /4210?at=0



10

Re: Ohladom citricidalu.

aha, dobre, ponecham tebou odporucane riedenie. mne to zatial na hrdlo nevadi, uvidime... penclen sa berie mesiac, potom kontrola a moze sa aj pol roka... (mozno aj dlhsie). takto riedene gse treba ako dlho uzivat, aby bolo ucinne? uvidim, ci sa mi polepsi, alebo si budem musiet objednat tie doplnky na astmu, ten kasel je spolocensky neznesitelny.



11

Re: Ohladom citricidalu.

Zatial som nikde nevidel ziadnu zmienku, ze by si nejake bakterie vedeli navyknut na citricidal alebo ze by niekto mal problemy s dlhodobym branim citricidalu. Ked je nejaky problem, ten sa objavi za par dni(drazdivost v hrdle , najma, co sa da obist branim kapsul/piluliek). Cast dovodov na kasel su aj infekcie v prinosnych dutinach, odkial sa nakazene hlieny dostavaju do prioedusiek a pluc.Takze pouzivaj kvapky roztoku citricidalu aj do nosa niekolkokrat denne, nech tam sidliacu nakazu vybijes.
Casto sa do hlienov v plucach dostanu aj ine nakazy, vtedy, hlavne prti kasli odporucam brat aj oreganovy olej, najma silny vyrobok s vela carvacrolom ako tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0
Zialbohu na trhu je plno slabych a riedenych vyropbkov a na ucnnost je potrebne brat najmenej 3x100 mg carvacrolu, co sa tu nachadza v kazdej kapsuli. A naviac sa tieto kapsule rozpustaju az v crevach, tj ziadne palenie hrdla a zaludka, alebo spominanie sa



12

Re: Ohladom citricidalu.

prosím vás tento citricidal je ok? http://www.inzercia.sk/inzerat-ATA3640- … ml-118-ml/



13

Re: Ohladom citricidalu.

Je. Nepredpokladam, ze by predajca/dovozca isiel az do takej namahy, aby vyrabal falsovane balenia, tj je to pravy vyrobok od NutriBiotic.
Doplnujem
Nuz toto uz nie je dnes pravda, lebo ten GSE dnes neobsahuje quaternialne zluceniny, len obycajne ovela menej ucinne polyfenoly

Naposledy upravil: RNG (2015-06-27 14:08:44)



14

Re: Ohladom citricidalu.

Dobrý deň. Môžu citricidal užívať aj deti? 2r. a 4r.? Ak áno, na prevenciu pred chorobami im mám dať koľko kvapiek? Mám tento citricidal: http://www.hoogle.sk/GSE-Citricidal-gra … ml-d49.htm



15

Re: Ohladom citricidalu.

Zialbohu ten GSE ma meno citricidal len na oklamanie zakaznika, lebo neobsahuje quaternialne zluceniny