1

Téma: Kolena, bolesti a praskanie

Dobry den p.RNG
Potrebujem poradit ako mam postupovat resp. ako sa liecit ci zmiernit bolesti kolien.
Som muz 49r.,nadvaha, nefajciar. Pred 6 rokmi som prestal fajcit co do dnes povazujem za jeden z mojich najvacsich uspechov a odvtedy zacali moje problemy. Ako keby nikotin to vsetko utlmoval a brzdil a po jeho deficite sa zacali objavovat problemmy.  No pravda je taka ze som pribral a ani bicyklovanie to uz nezvratilo. No nezanevrel som na bicykel a nadalej sa tomu venujem. tak 1500km/rok. avsak boia makolienka. Bol som u dvoch ortopodov ktori vsak ziadny problem nenasli a jeden povedal ze to moze byt choroba z povolania (robim v chenickom priemysle) druhy ze to je vekom a ze mam malo kolagenu lebo mi roia problem aj krize, no ja som nespokokjny a potrebujem pomoct.
Praska mi v kolenach, bolia ma ked idem z pdrepu rsp. ked si idem klaknut tak uz viem ze bude problem sa postavit. Pri bicyklovni citim az pichlavu bolest no nielen priamo v kolenach ale i slachach  ci uponoch a je to tak silna bolest ze niekedy musim az zastavit.
Budem vam zaviazany ked mi poradite vhodne doplnky ci ma nasmerujte na cestu ktora ma zbavi bolesti. Nechcem doma lezat pri telke a mastit si kolena a cakat na dochodok.
Dakujem.



2

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Nuz na tvorenie sliach a okostic treba brat extra materialy, a enzymi, ktore ich vedia rozlozit, absorbovat a umoznia ich transportaciu. Z materialov pozeraj na podobne zo zvierat, tj dobre uvarene slachy(hydrolyzovane) zelatinu(zvieraciu), huspeninu,  alebo izolaty ako glucosamin, chondroitin, MSM, a Hyaluronicku kyselinu
Klby treba mazat, inac sa vydieraju prilis rychlo, odporucam kazdemu jest 2 avokada tyzdenne. Z enzymov sa vidi najvhodnejsi serrapeptase, davka az 3 x 120 000 IU.
Protizapalove, ako curcuminoidy s bioperinom tiez mozu pomoct.



3

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Dakujem za odpoved, zatial skusik MSM a hydrolyzovany kolagen a  mozno serrapeptase. Len sa pytam. Mozem to vsetko spolocne uzivat? Pred casom som bol lieceny na HP a pepticky vred, mam diagnostikovanu chronicku gastritidu tak sa tosku bojim aby som si neznicil zaludok uz uplne.
Dakujem.



4

Re: Kolena, bolesti a praskanie

... este mi napadlo, Co tak namiesto avokada papat  avokadovy olej? Ta kvalita ovocia v nasich supermarketoch je nenormalna cize taky to extrakt sa mi zda lepsie riesenie. No necham si poradit.



5

Re: Kolena, bolesti a praskanie

zmeral som si pH  a vychadzami medzi 5 - 6.



6

Re: Kolena, bolesti a praskanie

uz okolo obeda sa pH znormalizovalo na 7 a poobede tiez uvidime vecer a zajtra rano, niekde som cital ze pri prekyselenom tele byva pH najnizsie prave rano, neviem co je na tom pravda



7

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Je to velmi individualne.



8

Re: Kolena, bolesti a praskanie

RNG
moja 13rocna dcera ma dlho bolesti kolena, na RTG jej zistili tenku chrupavku a trocha vybocene jablcko, dalej jej ortoped zistil velmi krivu chrbticu, zdeforovany hrudnik, jednu nohu kratsiu ako druhu , prosim ta co s tym? Ako riesit tieto problemy? Dakujem.



9

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Nuz doplnky na slachu a zrejme aj kosti jej mozu pomoct.
Jedna noha kratsia ako druha je dosledok zhorsenej cirkulacie do tej kratssej nohy.
Na zlepsenie cirkulacie miestne moze pomoct ozarovanie tej oblasti infracervenym svetlom alebo zabalenie do hrubsej teplej latky. Da sa dokonca vsit do bielizne aleboa pas, ktory udrzi tu cast tela teplejsou neustale, aby rastla rychlejsie ako druha polovica. Na zlepsenie cirkulacie v tele vseobecne je dobra nattokinaza alebo serrapeptaza.
Na krivu chrbticu, tj skoliozu pomaha len natahovanie, tak ako na skripsi kedysi v stredoveku. Modernejsia je to tzv traction, tj malymi zavaziami(plastikove vrecka naplnene vodou podla tolerancie, co sa da regulovat) uviazanymi na nohy cez kladky a tak spat kazdodenne dlhsi cas, az sa chrbtica natiahne a narovna. Potom sa napravi aj hrudny kos.
Korzety su nanic, lebo tie nenatahuju, len podopieraju



10

Re: Kolena, bolesti a praskanie

prosim Ta este mi odporuc , ktory doplnok presne aj ake davkovanie pre jej vek, idem objednavat z I-herbu , dakujem.



11

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Davkovanie nie je na vek, ale vahu. Dospela davka je na zhruba 70 kg osobu a na ine vahy to treba preratat v pomere vah.



12

Re: Kolena, bolesti a praskanie

si mi asi zabudol poslat link na ten doplnok , neviem ktory jej mam zobrat, vdaka



13

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Skus napr http://www.iherb.com/MRM-Bone-Maximizer … sules/4643 na kosti, pripadne extra vitamin D-3, najma v zime clovek potrebuje doplnok tohoto vitaminu, Davka/spotreba tela pre dospeleho je 2000 az 5000 IU v priemere denne.
Kedze je tukorozpustnym, nemusi sa brat pravidelne, len priemerne . Ja napr beriem 30 000 IU raz za tyzden. Prebytocny sa skladuje v peceni, odkial sa podla potreby tela uvolnuje.



14

Re: Kolena, bolesti a praskanie

ahoj RNG , poprosim ta, vies mi poradit co mam uzivat z prir. doplnkov na moj problem? vcera som bol na magnetickej rezonancii s kolenom, nakolko mi v nom akoby puklo a nevedel som nan chodit. posielam ti aj lekarsky nalez, prosim, kukni nan a napis mi, dakujem.
http://img341.imageshack.us/img341/2941/img5473c.jpg



15

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Protizapalove a doplnky na klby a slachy. A samozrejme mazat=2 avokada tyzdenne a neptretazovat urcity cas, lebo Bakerove cysty sa vytvaraju prasknutim puzdier od namahy a vyliatim sa klboveho mazu do cyst.



16

Re: Kolena, bolesti a praskanie

RNG napísal(a):

Z enzymov sa vidi najvhodnejsi serrapeptase, davka az 3 x 120 000 IU.
Protizapalove, ako curcuminoidy s bioperinom tiez mozu pomoct.

sestra chce kupovat serapeptazu z iherb ale neviem ktoru jej poradit. mozem priamo porovnavat rozne znacky len podla poctu jednotiek serapeptazy? rozni vyrobcovia pouzivaju rozne ozacenia: units, SPU, IU... su to vsetko rovnake jednotky ktore sa mozu priamo porovnat? napr. u jedneho vyrobcku je v 1 kapsuli 250 000 a  u druheho len 40 000 jednotiek. kto sa v tom ma vyznat... ktora z iherb-u ma najlepsi pomer ucinna latka/cena?
btw, diky za tvoje vytrvale vzdelavanie nas laikov wink



17

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Pozri na tento silny, baleny v enterickej kapsuli, tj rozpusta sa az v crevach
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/23747



18

Re: Kolena, bolesti a praskanie

ok, objednane...
a ako je to s tymi jednotkami? moze rovnake mnozstvo jednotiek pri serapeptaze u roznych vyrobcoch znamenat odlisne mnozstvo ucinnej latky? mozme ich priamo medzi sebou porovnavat ci nie?



19

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Ucinnost sa mera presne definovanymi metodami, tj ked vyrobca napise, ze jeho vyrobok ma 120 000 jednotiek, tak je 3 x tak silny/ucinny, ako ked je tam 40 000 jednotiek.



20

Re: Kolena, bolesti a praskanie

a vyrobca si meria ucinnost sam ci je daka centralna US institucia ktora to meria napriec vsetkymi vyrobcami?



21

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Nuz vyrobcovia su zdruzeni vo velkej orgsnizacii nnfa, dnes Natural products asociation
http://en.wikipedia.org/wiki/Natural_Pr … ssociation
ktora ma k dispozicii hromadu laboratorii, tj okrem labakov u vyrobcov samotnych.
A federalna organizacia FDA ako sup stirehne na vyrobcov a kazdeho, co nedodava vyrobky so zlozenim +- 5% toho, co tvrdi okamzite tresta. Takze podvadzat sa nikomu dnes v USA neoplati



22

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Ahoj RNG.

Chcem sa ta opytat, ci moze nejakym sposobom vplyvat na obnovu chrupaviek i sliach Aloe Vera koncentrat, nakolko som sa docital ze aloe vera obsahuje mukopolysacharidy, ktore tvoria velku cast chrupaviek, sliach, vaziva.
Aky mas na to nazor?

Dakujem pekne.



23

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Polymukosacharidov je hromada, a aloe vera neobsahuje podla mojich vedomosti tie prave vo vacsom mnozstve, z ktorych sa buduju slachy a vaziva.
Na to musis ist na rozne zivocisne zdroje, ako zelatinu, huspeninu,obhryzanie do makka uvarenych sliach a kosti,  kolageny, alebo izolaty ako Glucosamine s pridavkami hyaluronickou kyselinou, MSM a podobne.



24

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Dobry den, chcem sa opytat,ci by mi pomohol ten Bone Maximizer ,co ste odporucili vyssie. Uz dva tyzdne mi praska v klboch a mam aj biele flaky na nechtoch. Mam malu dcerku ktoru dojcim. Dakujem



25

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Pri kojeni a poslednej faze tehotenstva vzdy odporucam zenam doplnky mineralov , vitaminov D-3 a K-2, inac si telo demineralizuju dost znacne.



26

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Malickej tiez praska v klboch. Moze to spolu suvisiet?



27

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Samoztejme to suvisi, Nedostatky v tvojom tele sa prejavia aj na mlieku a teda aj na dietati. Odporucam ti tiez jest 2 avokada tyzdenne najmenej, to vytvara klbovy maz, aby sa klby nevydierali.



28

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Este sa chcem opytat, aka je denna davka Ca a K2 by pre dojciacu matku? Dakujem



29

Re: Kolena, bolesti a praskanie

K2(MK7) odporucam 100 az 200 mikropgramov.
Ca zavisi od formy, anorganicke az 1500 mg, organicke staci aj ovela menej.
Ale odporucam brat nie len Ca, ale kompletnu zmes na kosti

Naposledy upravil: RNG (2013-11-14 19:59:40)



30

Re: Kolena, bolesti a praskanie

RNG prosím ťa čo hovoríš na tento doplnok-Ďakujem
http://www.magister.sk/produkt/detail/p … lex-60kps/



31

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Vybrala som si tento pripravok s obsahom K2
http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … &ic=4,
len neviem, ci mozem lucernu, ked dojcim.



32

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Alfalfa je cenny zeleny doplnok, pouzivaju ho najma v tehotenstve, takze sa neobavaj.
Lekari sice spominaju aj skodlive mozne ucinky, samozrejme bez akehokolvek dokazu, tj typicke bububu, a aj tak to pripisuju len vysokym davkam a je to velmi  pravdepodobne loz, ako drviva vacsina utokov proti doplnkom
https://www.google.com/search?q=alfalfa … =firefox-a



33

Re: Kolena, bolesti a praskanie

RNG prosim ta mohol by si mi odpovedat na otazku cislo 30 v tejto teme? Dakujem



34

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Nuz je to slabe a na obsah dokonca aj drahe. (9 mg extraktu zo zelenej musle=perma canaliculus, a 9 mg hydrolyzovanej=rozvarenej chrupavky z kuracich kllbov je tam na smiech) A nevidim tam ziadne enzymy, co to pomozu rozlozit , aby sa to vobec vstrebalo do tela, najma chondroitin sa vstrebava velmi slabo, casto menej, nez 5%.
Najvstrebatelnejsi mukosacharid je glukosamin HCl, nie sulfat, a dobre su aj rozne zelatiny, zvieracie, uplne rozvarene v polievkach, lebo tieto obsahuju vsetky zlozky na tvorenie nasich vlastnych sliach a klbovych hmot/okostic, nie len z panciera morskych makkysov vyrobeny chondroitin, vysokomolekularny a preto slabo absorbovatelny. A okrem toho su tie mnozstva aj tak slabe.
Odporucam napr toto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Joint-Su … &ic=48 na slachy, polievkovu lyzicu rozvarit v zeleninovej polievke, tak sa to najlepsie stravi A brat s tym aj silny enzym, napr 120 000 IU serrapeptazy alebo 4000 mg pancreatinu, co su 2 kapsule tohoto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … &ic=7. No a samozrejme proti vydieraniu klbov si ich treba mazat, na co su 2 avokada tyzdenne, alebo CMO a ine cetylovane nezmydelnatelne oleje.
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Tr … l&ic=1



35

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Prosím ťa  toto slúži k čomu?http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Tr … l&ic=1
Už mám z toho zmätok, maminka si nemôže všetko objednať tak hladám nejaké hlavné veci na kĺby a kosti. Zelená mušla teda nemusí byť? Stačia prípravky uvedené v predošlej odpovedi?ĎAKUJEM



36

Re: Kolena, bolesti a praskanie

CMO je potrebne na klbovy maz. Nenamazane klby sa rychle vydieraju, namazane maju sancu sa nevydrat, dokonca aj regenerovat.



37

Re: Kolena, bolesti a praskanie

RNG a zelena musla je dobra na kosti,klby alebo mazanie ?dakujem



38

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Zelena musla obsahuje mucosacharidy, tj pomaha budovat slachy a klbovu hmotu, obsahuje aj protizapalove latky aj nezmydelnatelne oleje na mazanie. Ale na obsah tychto latok je dost draha.



39

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Zdravím.. Chcel by som sa spýtať.Je mi ešte len 22rokov. A mám problém z ľavým kolenom už približne rok. strašne mi v ňom praská keď sa krčím, idem po schodoch keď ležím a pokrčím nohu vo vzduchu a chcem následne vystrieť nohu tak je to vlastne bez šance to koleno mi to nedovolí. len keď ju vystriem prudko, ale tedy to brutálne zapraščí. vôbec sa na tej nohe nezdvihnem. 70%váhy tela zdvíham pravou nohou. možno aj 80%. chcel som ísť lyžovať . ale keď som sa prvý krát spustil tak mi vtom kolene až pichalo. takže už som radšej ďalej nepokračoval. neviete čím to môže biť ? čo na to pomáha ? alebo máte s tým niekto skúsenosti.. za rady vopred veľmi ekne ďakujem:)



40

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Nuz rozne zapaly mozu byt sposobene roznymi mikrobami, od borelioz cez mykoplazmy az po rozne premnozene virusy, co nosime v tele vsetci. A to treba adresovat.
Inac ciste na problem mazania, ktore treba podporit najma pri zapalovych procesoch, ked sa vyschnute klby extra vydieraju pomaha brat 2 avokada tyzdenne alebo CMO.
Protizapalove su tiez pomoc, ale pricinu zapalov neadresuju.

Pri zapaloch sa tvoria kalcifikaty, tie sa daju odburat len teplom a pouzivanim vitaminov K-2 a D-3. Byt tebou by som si na to koleno navliekol hrubu vlnenu ponozku s odstrihnutym koncom a nosil to tak mesiace, kym sa to tam nezregeneruje.



41

Re: Kolena, bolesti a praskanie

No kúpil som si dnes na to v lekárni GS Condro FORTE na 3 mesiace užívania.. myslíte že to je dobrá voľba ? alebo vyskúšať niečo iné ?  a tu bavlnenú ponožku teda vyskúšam :-) ďakujem za radu



42

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Nie bavlnena, ale hruba vlnena.
GS condro forte je drahe a neuplne, lebo obsahuje len glucosamin, ale ziadny MSM ani chondroitin ani nic protizapalove, any hyaluronicku kyselinu a toto vsetko je na klby npotrebne.
Porovnaj si to napr s ovela lacnejsim
http://www.iherb.com/Now-Foods-Joint-Su … l&ic=1
Na doplnky su doplnkove obchody, lekarne su na lieky a lekarnici nie su nijak skoleni v doplnkoch , takze sa ich zbytocne pytas na rady, cest vzacnym vynimkam.



43

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Prosim vás a dá sa to niekde kúpiť na slovensku ? lebo som to hľadal a nemôžem to nikde nájsť



44

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Slovensko je obyvatelstvom len 0.1 % sveta, rozlohou podobne. Takze sa tam nesnaz za kazdu cenu najst kazdy produkt, najma nie spickove.



45

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Dobry den, poskodeny meniskus na kolene stadium III. s permeniskalnou cystou. Ake doplnky by ste doporucil?



46

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Najma rozne enzymy, entericke, a samozrejme klbove doplnky na regeneraciu.



47

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Dobry vecer..mozem sa spytat ktore su najucinnejsie klbove doplnky..Glucosamin-Chondroitin??Este co okrem toho..??Davam si 2 avokada tyzdenne podla vasej rady a napriek tomu ako prislo ochladenie tak prislo lamanie do kolien..neviem poriadne vystriet nohu v kolene a schody su utrpenie..cim to moze byt??Moze to byt aj prechladnutim??Par krat som poriadne zmokla..hmm:(



48

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Lamanie/reuma/artritis su obvykle sposobene premnozenymi mykoplazmami.
To su maskovane vnutrobunecne parazity, extremne pomaly sa rozmnozujuce,takze ich neregistruje ani nasa telesna obrana a jedine, co ich drzi ciastocne pod kontrolou su protilatky, co vyrabaju nase probiotika.
Zapaly co sposobuju sa daju adresovat protizapalovymi ako napr curcuminoidy, boswelin ,dumbier/ginger
ale ked ich chces potlacit skutocne, tak ich musis najprv odmaskovat serrapeptazou(3 x 120 000 IU) a napadnut extraktom z olivovych listov,  davka oleuropeinu v nom musi byt 3 x 300 mg, tiez kvapkami samenta, coumandy a banderolu. 2 x 15 kvapiek z kazdehgo.
Je to dlhodoby boj, podobne ako proti borelioze, ktora ma tiez jednu z foriem vnutrobunecneho maskovaneho parazita, ktoreho lekari casto ani nevedia zisdtit pri krvnych skuskach, podobne ako chlamidie pneumoniae a rozne L-formy.



49

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Dakujem za odpoved..ale neni mi jasne ze ked je teplo tak to vobec necitim az ked sa razne ochladi..hmm



50

Re: Kolena, bolesti a praskanie

Ako som povedal, vacsina reumatickych bolesti je z mykoplaziem, ktore pri oslabeni tela zacnu pracovat intenzivnejsie. pre to pri ochladeni tela, co sa rovna oslabeniu to skor pocitis. Ale rozne bolesti su aj napr z usadzovania kyseliny mocovej, ostruchj krystalikov v tele , v makkom vazive a tieto sposobuju pri pohybe poranenia a nasledovne zapalu. Aj to sa pri reume mera, napr. na to je dovbra alkalizacia, napr KHCO3, kdeze mocovan draselny je az 300 krat tak trozpustny vo vode, ako samotna kyselina mocova. Takze premena krystalkov kyseliny mocovej na mocovany draselne odmori telo od zamorenia kyselinou mocovou.