351

Re: znížená motilita

a mohli by streptokoky robiť nejaké problémy s trávením? jeden známy mi raz povedal, že áno..
ešte sa ťa chcem spýtať čo hovoríš na oman pravý a cholagol kvapky?

ďakujem



352

Re: znížená motilita

Vsetky skodlive mikroby v crevach mozu robit problemy s travenim a celym zdravim. Preto rak zdoraznujem branie mikrovlaknin a probiotik, lebo tie nas znacne ochranuju proti skodlivym mikrobom.
Neviem co je presne oman pravy, ale nasiel som na google pod menom Oman toto
http://informahealthcare.com/doi/abs/10 … alCode=phb kde bylina Anethum graveolens. L ukazuje rozne medicke vlastnosti, od antibakterialnych, az po antifungalne. Zatial som ju este neobjavil ako doplnok, mozno nie je pre ludsku spotrebu dostatocne bezpecny.
Alebo je to grecka bylina , inula helenium, astercae, elecampane,
http://en.wikipedia.org/wiki/Elecampane
kde je spomenuty ucinok na MRSA ale zatial su na trhu len zriedkavo z neho vtyrobky ako napr
http://www.iherb.com/Elecampane-Organic … l&ic=1
a neviem, na kolko naozaj ucinne, kedze moje lekarske zdroje ich zatial nespominaju.

Cholagol kvapky su protispazmoticke a na podporu vylucovania zlci.
Doplnkovy priemysel ma ale silnejsie prostriedky na to, najma vytazky ako sylimarin, cynarin na riedenie zlce a rozne protizapalove vo vyssich davkach ako tie kvapky.



353

Re: znížená motilita

ahoj,
no ja si z omanu objednávam čaj(teda už som dlho nemala objednaný ale teraz som si ho objednala) : http://bylinky.nazdravie.sk/sk/oman-pravy/69/

chcela by som sa ťa ešte ale spýtať: ako som sa vlastne dopracovala k takémuto blbému tráveniu,? mohlo to byť tým, že dlhodobo som mala problémy so stolicou-zápcha, alebo vlastne stolica bola ok, ale nešlo to proste von. potom som bola jedno obdobie ok, a teraz mám zase také príznaky aké mám...dosť často teraz pociťujem pálenie v celom bruchu aj žalúdku, netrávenie. ja len , že čo  je tohto príčina...lebo som pomerne mladá, tak vekom to asi nebude..
tak isto ako teraz mám zistiť, že ktorá časť z trávenie nie je ok? pankreas, dvanástorník, žlčník...?
dá sa toto odstrániť aj nejako inak ako braním kyselín a ostatných doplnkov? pretože ak si to budem stále dopĺňať, nezvikne si na to telo úplne a nebudem na tom potom ešte horšie?
ak by som povedzme mala málo vylučovania žlče(pretože viac krát mi boli odporúčané tie cholagol kvapky) tak to by sa pri trávení prejavoalo ako?

vopred vďaka



354

Re: znížená motilita

ie kazdy sme rovnaki, niektyo sa narodi uz z oslabenym travenim, niekomu mu ho pokazia rozne nakazy, zaludocne/crevne chripky, rozne potravinove nakazy a samozrejme k tomu prispievaju zle ztravovacie zvyky.
Na tie hlasky okolo navykovosti, co lekari stale rozsiruju, tak zatial som nikde nenasiel studiu o tom, ze by to bola pravda.
Lekari o doplnkoch nevedia dokopy nic,cest vzcnym vynimkam,  kedze sa to na skolach neuci, ale poznaju hromady navykovych a skodlivych liekov, tak si myslia, ze je to tak isto platne na potravinove doplnky,A farmacia sa vsemozne  stara o to, aby sa take falosne chyry sirili.
To je vsak velky omyl. Potravinove doplnky nesmu mat ziadne skodive ucinky v odporucenych davkach. Inac by ich lekarske komisie neschvalili na volny predaj.



355

Re: znížená motilita

a teda ľudia, ktorým to radíš na trávenie(kyseliny, enzýmy, mikrovlákniny, probio) - majú sa od toho lepšie?
prosím ťa, ešte ako by sa prejavovalo napr. nedostatok žlče pri trávení?

ďakuejm



356

Re: znížená motilita

Nedostatok zlce sa prejavi svetlymi a mastnymi stolicami. Nevies stravit poriadne tuky.
Neviem ako druhi, ale mne a mojej zene a zopar znamym, co som im to poradil to robi definitivne dobre.
Ja som mal nedostatky kyselin uz davno a lekari mi na to predpisovali antiacidy, co mi to len zhorsovalo,. Tak som ich po ropkoch prestal brat a snazil som sa to riesit obmedzovanim porcii jedla, nejedenim vecer a podobne. Ale aj tak som trpel palami, az mi to prechadzalo do urputneho kasla, ked sa mi kvasne peny a obsah zaludka pri spanku dostal az do priesdusiek. Tak vtedy som sa rozhodol miesto neutralizovania kyselin zacat pouzivat doplnok kyselin. A odvtedy, ked to spravne odhadnem, nemam ziadne problemy. A po rokoch pal mam iste jemne pokodeny uzaver na zaludku a mozna aj pazerak. Ale dufam, ze sa mi to postupne vyhoji. Uz teraz sa kludne mozem zavesit za nohy a nedostane sa mi obsah zaludka do pazeraku, tj ten uzaver uz uzaviera dostatocne na signal dostatku kyselin.



357

Re: znížená motilita

aha, no tak isto žlčník nebude moje problémové miesto...bude to nejaká iná časť tráviacej sústavy... a čo pankreas? mne to príde (tie paly, alebo nafukovanie) tak cca hodinu po jedle.
takže by som si zbytočne kupovala cholagol kvapky,nie?tie sú na žlčník...

ďakujem



358

Re: znížená motilita

Pala je z nedostatku kyselin, nafukovanie moze byt z nedostatku kyselin alebo enzymov.
Hodinu po jedle je jasne zalezitost nedostatku kyselin, lebo za hodinu sa jedlo este nedostane do criev, ale kvasi a hnije v zaludku.



359

Re: znížená motilita

Ahoj RNG, prosim ta - trochu nezvycajna otazka -ako vyzera konecnik zvnutra? Pytam sa vlastne na to, co znamena ak si tam prstom niekto nahmata nejaku ,,gulu''?
Moze to byt vnutorny hemeroid?
Dakujem



360

Re: znížená motilita

Moze. Krcove zily v konecniku nie su nic zvlastneho.



361

Re: znížená motilita

Ahoj RNG,

prosím je tento wild yam vhodný? : http://www.needs.com/product/Natures_Wa … atures_Way

idem si totiž z tej stránky objednať aj citricidal tak by som to objednala naraz.

Ďakujem



362

Re: znížená motilita

Doplnky, co nespecifikuju presne obsah ucinnych latok v nich nekupuj. Ucinna latka v yame je Diosgenin a toho potrebujes denne 200 mg, bez ohladu aku znacku a ake kapsule to obsahuju. Osobne odporucam najma tento
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps kde zarucuju 40 mg diosgeninu v kazdej kapsuli.
Swanson ma vysoke postovne, poistene, ale ked nakupis viacej tak sa ti to nakoniec oplati, lebo maju lepsie vyrobky a nizsie ceny.



363

Re: znížená motilita

Prosím ta a tento citricidal : http://www.needs.com/product/bio_chem_R … m_Research

v popise má uvedenú spoločnosť biochem a na ampulke má ale uvedené nutribiotic..? tak tomu nerozumiem.



364

Re: znížená motilita

Ani ja tomu nerozumiem, mozno NutriBiotic kupilo alebo pravo alebo celu spolocnost BioChem research. Podstatne pre mna nie su znacky ale ci to obsahuje quaternialne zluceniny alebo nie. A zda sa, ze aspon podla testu na kvasniciach to obsahuje quaternialne zluceniny a nie len polyfenoly.



365

Re: znížená motilita

Ahoj Rng,tak zda sa ze konecne mam ten yam co si mi odporucal.
Ake je prosim ta spravne davkovanie?
Este by som mala taku otazocku ohladne travenia. Mamina ma biely povlak na jazyku (pravdepodobne kvasinka) ale navyse ona na tom jazyku pocituje ako keby kyselinu a az take sumenie...to robi tiez ta kvasinka? Co jej na to pomoze prosim?
Dakujem



366

Re: znížená motilita

Jam ma ucinnu latku diosgenin a toho odporucam 200 mg, bez ohladu na znacky.
Kvasenie [produkuje plyny, samozrejme, hoci tak daleko, ako sumenie , to spom este nepocul.
Proti plesniam a kvasnym infekciam treba podporovat probiotika, ci uz branim probiotik ako nasady a chjovanim/rozmnozovanim ich mikrovlakninami, alebo v pripade ust branim ustnych probiotik/oral probiotics. Treba jest menej cukrov a vyrobkov z jemnych muk, lebo tym clovek podporuje kvasne infekcie.



367

Re: znížená motilita

Tvrdi mi,ze to sumenie alebo taku kyslu pachut na jazyku ma hlavne po zjedeni sladkeho. Tak co by to mohlo byt ak nie kvasinka?
Yam moze sposobovat hnacky alebo nie?
Dakujem



368

Re: znížená motilita

Velmi pravdepodobne to je kvasinka/candida
Nepocul som, ze by niekomu yam sposobil hnacku, ale vsetko je mozne, aj alergia na yam, hoci je velmi pravdepodobne dost zriedkava.



369

Re: znížená motilita

Ahoj RNG,pisem lebo som uz zufala. U mna stale pretrvava ta hnackovita stolica. Nie je to uplna voda ale kasa. Aj ked je stolica normalna mam hrozne krce pri vyprazdnovani.neviem,cim to moze byt? Z jedla urcite nie,toto je take dlhodobejsie nieco. Zacinam si uz namyslat vselico.napr.cely den mi  je dobre,a rano hnackujem. Prosim porad.
Dakujem



370

Re: znížená motilita

Nuz skus na yhnacky zobrat zmes collostra a psylia, lyzicu z kazdeho, nasypat do pohara pomiesat , zaliat vodou a rychlo vypit, skor nez to zhustne. O dve hodiny hneskor zobrat kvalitne probiotika. Toto opakuj kazdycyh 8 hodin a za 2-3 dni by sa mala mikroflora v crevach natolko zmenit, ze hnacky prestanu
Zrejme tam mas nejaku dost odolnu infekciu, ktoru treba potlacit.
No a samozrejme odporucam doplnky kyselin a enzymov, aspon na cas, lebo ti to urcite ovplyvnilo ich produkciu.



371

Re: znížená motilita

Ale nemam taku tu ,,original hnacku". Mam hlavne kasovitu stoluci ale hrozne krce. Citricidal by mi pomohol? Nemoze mi to robit nejaka kombinacia vitaminov-uzivam b1, b5,c,zelezo,yam. Na druhej strane rozmyslam ci nemozem mat nieco s tenkym crevom?to by som mohla ako skusit preliecit?
Z krvi by mi mali co zistovat v takomto pripade?



372

Re: znížená motilita

Mikroflora v crevach sa velmi zriedka mera zo sterov, v krvi ale sa neda prakticky nic zistit, len protilatky na rozne nakazy.Teda ak ich telo vytvori, lebo nemusi pri nizkej imunite.



373

Re: znížená motilita

Rng,prosim dostala som taky nazor,ze je to nieco s tenkym crevom. Moze to byt? Pokial viem,tenke crevo ma na starosti aj vstrebavanie zivin. Tym by sa mozno vysvetlili aj moje ine problemy a mozno aj vlasy su v stave v akom su. Moze to byt z toho? Najhorsie su pre mna rana-pocujem prelievanie v bruchu,skvrkanie,bolest okolo pupku. Potom pride krcovite vyprazdnenie.navyse sa mi tazko dycha.
Ak by to mohlo byt z tenkeho creva-co mi pomoze?
Dakujem



374

Re: znížená motilita

Travenie je vec dostatku kyselin, enzymov,mikrovlaknin a spravne nasadenych probiotik.
Ak nema zaludok dost kyselin, tak sa tam jedlo kvasi a hnije. Tj do tenkeho creva uz ide zmes nedostatocne natravena a plna roznych mikrobov, tj kvasiaca a hnijuca. A crevo sa to snazi samozrejme vyhodit hnackou.
Kedze teda potrava nieje dostatocne natravena a zdrzi sa v tele prikratky cas, nedostanes z nej vsetky potrebne ziviny. A to po case vedie k stovkam roznych zdravotnych problemov
Travenie si MUSIS NAPRAVIT !!!



375

Re: znížená motilita

Dobre,rozumiem. A mohla by k tomu prispiet aj taka vec,ze ak by mi nieco vyslo z potravinovej intoleramcie a ja tuto potravinu aj tak stale prijmam v potrave? Ze jednoducho nemam latky na rozlozenie takejto potraviny,moze to s tym suvisiet?



376

Re: znížená motilita

Moze. Ale je to dost nepravdepodobne,a to by nevyvolavalo vetry.



377

Re: znížená motilita

Aha. Ja mam v podstate vetry iba na wc. A ked u normalneho cloveka ide pri tom von vzduch,tak mne ide voda. Ja nemam nejaky extra velky obsah stolice,napr.mam aj tak,ze ide stolica makka az kasovita von po kuskoch ale ja mam pri tom hrozne krce. Ale hrozne. Normalne mi je potom zima,velka unava. Stolica velmi nezapacha. Nechapem,co sa mi to stalo,pretoze aj kdd som mala kasovitu stolicu,nikdy to nebolo s takymito krcami.
Aj takyto pripad je teda nedostatok kyselin,enzymov,probiotik a mikrovlaknin?
Vdaka



378

Re: znížená motilita

Krce pri stolici a zima  a unava su nasledky otravy v crevach, tj mas tam nejaku nakazu, co produkuje toxiny. Odporucam ti zobrat alebo berberine(2 x 1 gram) alebo collostrum(2 x 10 gramov) alebo este lepsie oboje , a samozrejme si napravit traviaci proces, lebo obvykle sa nakazy dostanu do criev pre nedostatok kyselin.
http://en.wikipedia.org/wiki/Foodborne_illness

Naposledy upravil: RNG (2014-10-04 17:00:59)



379

Re: znížená motilita

A teda aj ked ta stolica velmi nezapacha? A to collostrum mam uzit cps alebo si ho vysypat a vypit s vodou? Z tej moznej nakazy moze byt aj zapach z ust?
Dakujem



380

Re: znížená motilita

Zapach su hnilobne bakterie, co rozkladaju bielkoviny. Nie vsetky su automaticky velmi skodlive.Ale je plno roznych mikrobov, co sposobuju otravy criev,vazne,  ako to mas uvedene v tej Wikiopedii.
Zapach z ust je alebo nakaza v ustach, alebo zle travenie.
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … l&ic=4
alebo vacsie balenie, co mam doma vdy
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … l&ic=5
My sme uz starsi ludia a preto potrebujeme mat po ruke viac doplnkov, vcitane antimikrobialnych. Moja zena napr mala uz viackrat po sebe utok virusy VZV(pasovy herpes/shingles) a to sa mi zakazdy podari potlacit uz v zarodku collstrom v chaga caji, extraktom z olivovych listov a chaparalom. Za 3-4 dni je to prec, pokial to zachytis pri prvych vyrazkach. Zuialbohu, ked nema tie prejavy prestava brat pravidelne tieto doplnky, hoci aj v mensich davkach a tak sa jej to uz 3 krat vratilo. Neda si povedat, ze hoci v mensich davkach musi tieto antiviralne brat dlhodobo, lebo ma zrejme oslabenu viralnu imunitu.



381

Re: znížená motilita

a ak by som mala napr.intoleranciu mlieka a mliečnych výrobkov(zatiaľ to nemám potvrdené) to collostrum mi neuškodí ešte viac?


pomohol by mi aj citricidal?

ďakujem



382

Re: znížená motilita

Intolerancia mlieka je najma na mliecny cukor, lactozu. Ale v colostre=mledzivo je toho velmi malo, takze ked nemas chrobnu alergiu na mlieko, tak trochu colosta ta neposkodi.
Inac na laktozu predavaju ucinne enzymy, takze aj ti, co maju intoleranciu  na mlieko ho mozu s tymito enzymami pit.
Citricidal, roztok,  pit, potlaci rozne mikroby crevach, mozno aj tie, co mas. Takze odporucam pit, po malickych glgoch cely den.Na mnohe skodlive mikroby totoz staci ovela mensia koncentracia citricidalu, nez na potlacenie probiotik, tj je to selektivny antimikrobioalny prostriedok, moj oblubeny.



383

Re: znížená motilita

Takze citricidal pouzijem,hned ako mi pride. A moze to byt nakaza v crevach aj ked nevraciam? Lebo iba tie krcovite stolice mam. Inak velmi mi pomaha hylak,co som az sama prekvapena...
Co mi lekar bral krv-ta bola negativna,este cakam na vysledky z helicobaktera-to mi tiez brali krv,no nebolo by vhodnejsie zobrat vzorku stolice?



384

Re: znížená motilita

Hylak je vytazok z roznych mikrobov, ktory potlaca ine mikroby. Zialbohu len docasne, lebo po case ho telo vyluci. na druhej strane probiotika, ked ich nasadis a krmis davaju do tela neprestajne tie protilatky a zostavaju v tele , pokial ich neznicis napr atb, alebo nevyhubis tym ze ich nekrmis dostatocne mikrovlakninami.
\kedze v crevach dosial napocitali vyse 33 000 roznych mikroorganizmov, lekari zo vzorky stolice zatial nevedia jednoducho urcit vsetky skodlive a uzitocne. Je to proste zatial  bezne technicky nemozne.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-05 18:47:41)



385

Re: znížená motilita

Jasne,len hylak mi zaberie okamzite. A ked mi zabera hylak,znaci to nieco? Napr.to ze ide o nejaku nakazu? Mohol by to byt aj ten helicobakter?
Pretoze uz som dostala aj take nazory ze je to kolitida alebo potravinova intolerancia no mne sa to nezda.



386

Re: znížená motilita

Hylak je
    Bezzárodkový koncentrát: Escherichiae coli metabolita 24,9481 g, Streptococci faecalis metabolita 12,4741 g, Lactobacilli acidophili metabolita 12,4741 g, Lactobacilli helvetici metabolita 49,8960 g ve 100ml roztoku
tj vytazok z roznych mikrobov, ked vytazok z lactobacilov obsahuje obranne latky, a vytazok z E-coli a strp. Faecalis, provokuje/drazdi  telo vyrobit protilatky. Osobne som skor len za ochranne latky, ako drazdiace, lebo tie su skodliviny pre telo.



387

Re: znížená motilita

Aha,takze to ale fakt naznacuje tomu,ze tam mam nejakeho bacila,ze?
A mohol by to byt ten helicobakter?



388

Re: znížená motilita

Helikobakter je v drvivej vacsine v zaludku, nie v crevach. Hnacka je jasny dokaz, ze sa telo snazi vyhodit nieco skodlive v crevach. A kedze jes normalnu nezamorenu potravu, tak to musi byt nejaky mikrob, alebo viacere mikroby, co ti tam vylucuju skodlive latky, ktorych sa telo snazi rychle zbavit=hnacka.



389

Re: znížená motilita

Takze ked mi niekto povie,ze je to sposobene tym co zjem-to je blbost? Take to skvrkanie a prelievanie v bruchu znaci,ze tam tie mikroby vytvaraju toxiny,plyny?



390

Re: znížená motilita

Presne tak. Ale vo zjes to tiez samozrejme ovplyvnuje, lebo to moze byt potrava, co podpori tie mikroby, alebo potlaci. Preto tu s[pominam rozne potravinove doplnky, tj najma koncentraty z roznych potravin, co ten proces posilnia.
Najviac samozrejume na tom zapracuje doplnok kyselin a enzymov, tiez probiotika a mikrovlakniny.Kyseliny a enzymi mnohe neziaduce mmikroby potlacia, najma v zaludku, a pomozu z jedla telu vytazit rozxne ziviny, takze pre toe skodlive mikroby zostane o to menej. A ked si nasadis probiotiks a podporis ich mikrovlakninami, tie ti -postupne vytlacia ine skodlive mikroby z criev

Naposledy upravil: RNG (2014-10-06 13:18:15)



391

Re: znížená motilita

Jasne,ale myslim si,ze to co zjem mi nemoze urobit az take krce,zimu a unavu. Jedine ak by to bola intolerancia na tu potravunu,ze?
Este by som sa ta chcela spytat(lebo ma uz napada vselico),ako by som zistila ak by islo napr. o taku vec,ze by mi tenke crevo nevedelo vstrebat niektoru zlozku potravy-povedzme sacharidy napriklad.
Dakujem



392

Re: znížená motilita

Rng prosim mozes mi odpovedat na prispevok c.391?
Dakujem



393

Re: znížená motilita

Ked nieco zjes tak das potravu vsetkym mikrobom v traviacom trakte. Ak tam mas zle, tak ti vyprodukuju "za odmenu" ze si ich nakrmila, toxiny.
Preto treba vsetky skodlive podla moznosti vyhubit/vytlacit a nahradit ich probiotikami, ktore treba preferencne krmit, tj brat extra mikrovlakniny.



394

Re: znížená motilita

Aha. A teda nevstrebavanie urcitej zlozky potravy to by som ako mohla zistit ci to nie je? A ak by to aj bolo-dalo ny sa to tiez odstranit probiotikami,kyselinami,enzymami a mikrovlakninami?
Ci tam uz trena ina liecba?



395

Re: znížená motilita

Aha. A teda nevstrebavanie urcitej zlozky potravy to by som ako mohla zistit ci to nie je? A ak by to aj bolo-dalo ny sa to tiez odstranit probiotikami,kyselinami,enzymami a mikrovlakninami?
Ci tam uz trena ina liecba?

dakujem



396

Re: znížená motilita

Vsetky ziviny, co potrebujeme pre funkciu tela dostavame z potravin priamio, alebo z cinnosti mirobov v crevach(probiotik)  alebo si ich z roznych polotovarov z jediel nase telo vytvori.
A ked nemame dostatok kyselin enzymov a zlu probioticku floru, tak telo samozrejme trpi a vedie to k stovkam roznych zdravotnych problemov a celkove utrpeniu a  skratenemu zivotu.



397

Re: znížená motilita

Takze aj take veci sa daju napravit menovanymi doplnkami? Este otazka -idem si davat to collostrum-tam si to mam vysypat ten prasok?mozem to robit sucasne aj vtedy ak uzivam citricidal? Konecne mi prisiel. A davkovanie je 6 kvapiek do litra vody?
Dakujem



398

Re: znížená motilita

Collostrum odporucam najma ako narazovy prostriedok na posilneje imunity a to v davkach az 2 x 15 gramov. Momentalne davam mojej zene do caju z chagy 2 kopcom kavove lyzicky collostra, zmixujem to  a to pije,na zvysenie viralnej imunity.
Totiz sa jej chytil pasovy herpes, co som uz 3 krat potlacil collostrom chagou olivovym listom a chaparalom. Kedze po case prestane pouzivat tieto doplnky, ked sa jej zada, ze je uz v poriadku, tak sa jej to po par tyzdnovch vrati. Na stastie je ochotna zobrat vsetko menovane uz pri objaveni sa par vyrazok, takze to vzdy potlacime este v zarodku za par dni.
Citricidal odporucam pouzivat v davke 35 kvapiek(60%, profesional) do litra vody a pit pomaly , po malych glgoch cely den.



399

Re: znížená motilita

Ja viem ze stale otravujem ale ako zistim ci mam 60% citricidal?
Je mi luto ze tvoja zena ma pasovy opar. Hoci sa nepozname prajem jej skore uzdravenie..ale verim ,ze sa jej to podari kedze ta ma doma:-) a ten citricidal mam aku dlhu dobu pouzivat ak to chcem ma e.coli.v moc.cestach a moznu nejaku nakazu v crevach(skrz tie hnacky)?
Dakujem



400

Re: znížená motilita

Spravny citricidal musi mat na flaske napisane, ze obsahuje quaternialne zluceniny.
Mojej zeny sa to chytiolo uz 3 krat, prvy krat znacne a niekolko dni odmietala moe doplnky a lozila po lekaroch , ktori jej kady dal inu diagnozu, az potom ma v zufalstve poslucjla a za 8 dni som jej to v pokrocilom stave slikvidoval, skor nez by jej to napadlo nervove obaly a mozog. Druhy krat posluchla okamzite a zlikvidoval som to za 3 dni, Treti krat to istre.Ale musi brat aspom cast tej davky antiviralnych aby sa jej to nevratilo alebo nedajboze nedostala nejaky z rych novsich virusov, co sa zialbohu po svete siria.
Inac nemala ani horucky a zvladla to pri plnom nasadeni v praci. Len prvy krat, ked to bolo dlhsie a vela vyraziek mala problemy s tym ze nespala poriadne a chcelo sa jej skrabat sa. Na stastie mala dost sebadiscipliny a tak po tych vyrazkach nezostali ziadne jazvy.

E-coli sa daju znicit pomerne velmi rychle pitim roztoku citriocidalu, pripadne aj vyplachmi toho isteho roztoku.
Potravinovych nakaz je hromada, pozri na prispevok 378 a na kazdu treba vybrat spravny antimikrobialny doplnok a samozrejme mikrovlakniny a probiotika.
Ucinnost citricidalu na rozne mikroby nozes najst na tychto tabulkach
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/citricidal
Samozrejme to nie su vsetky mozne, len tie najbeznejsie