51

Re: Vilcacora

ahoj co je dobre na crohnovu chorobu nevie nieco poradit chcem info pre znamu ktora je po operacii criev dakujem



52

Re: Vilcacora

V prvom rade si napravit travenie, aby si si vedel vypestovast probioticku floru v crevach, co potlaci vsaetky parazitne kultury spodobujece crevne problemy.Tj  doplnat podla potreby kyseliny, enzymi, mikrovlakniny a probiotika.
No a na vyhojenie criev pomaha aj Triphala a aloe vera. Pripadne aj collostrum, najma po operacii, v mnozstvach az 10 gramov denne niekolko dni.



53

Re: Vilcacora

RNG ake davkovanie samenta a na aku dlhu dobu doporucujes pre 9rocne dieta co vazi 35kg?

jedna sa o tazky pripad boreliozy spojeny s reumou. lekari to dieta liecia uz pol roka antibiotikami a stale mu nevedia pomoct. teraz lekari na moj navrh dovolili rodicom aby pouzili samento.



54

Re: Vilcacora

"Lekari dovolili" vyraz sa mi paci. Ako by mali oni pravo rozhodovat nad telom jednotlivca a jeho zivotom  a nie jednotlivec sam.
Na 35 kg treba polovicnu davku, tj 2 x 8 kvapiek. Ale nespoliehal by som sa len na samento, bral by som aj extrakt z olivovych listov, kde dospela davka dava 3 x 300 mg oleuropeinu, tj polovica pre dieta. To je napr 3 x 1 kapsula tohoto
https://www.swansonvitamins.com/swanson … mg-60-caps
alebo momentalne maju dobry vypredaj na polovicnu davku, z ktorej treba teda brat 2 krat tolko
https://www.swansonvitamins.com/swanson … ize=SWH158
Ja mam osobne skusenosti z troch pribuznych s boreliozou najma s extraktom z olivovych listov, ktory pouzivali dlhodobo, kedze atb im nezabrali a vracalo sa im to spat. To su uz roky, vtedy este Samento ani nebolo na trhu. A predsa su dnes v poriadku uz roky.



55

Re: Vilcacora

rng ked tento produkt http://www.iherb.com/Nutricology-Prima- … -Caps/3455 porovnam so samentom co je lepsie?



56

Re: Vilcacora

Prima una de gato = Samento,   od ineho vyrobcu.
Je to tak isto TOA free vyrobok s 1/2 % POA ucinnych alkaloidov.
(jedna sa o tetracyklycke a pentacyklicke oxindolove alkaloidy)



57

Re: Vilcacora

Dobry den,

chcem poprosit o info - kupila som si  TOA free Prima una de gato a nasla som aj taketo vystrihanie (nizssie). Chcem sa opytat, ci neviete nieco blizsie. Uzivam Yam a tam sa spominaju hormony. Uvadza sa davkovanie 5 kvapiek denne, ale nie su blizsie specifikacie,  spominate davky 2x 15 kvapiek pri borelioze- treba dosiahnut toto davkovanie aj pri inych ochoreniach?
Dakujem pekne za odpoved.
"Bylinkári varujú, že ľudia, ktorí užívajú lieky, krvný tlak, lieky na riedenie krvi, hormóny, alebo inzulínom by nemali mačací pazúr. Táto bylina tiež môže ovplyvniť spôsob, akým telo vylučuje lieky, takže je možné, že to môže zvýšiť hladinu niektorých sedatív a liekov na spanie. Potenciálne interakcie medzi bylinami a inými liekmi alebo byliny by mali byť brané do úvahy. Niektoré kombinácie môžu byť nebezpečné. Vždy informujte svojho lekára a lekárnika o všetkých bylín, ktoré užívate.
Ostatní ľudia, ktorí by nemali brať mačací pazúr patria tí, ktorí majú nízky krvný tlak alebo autoimunitné ochorenie (napr. lupus alebo roztrúsená skleróza), alebo tí, ktorí mali orgánu alebo kostnej drene. Zlyhanie obličiek bola hlásená v jednej osobe s lupus. Štúdie tiež ukázali, že mačka pazúr obsahuje triesloviny, ktoré vo veľkých množstvách, môže spôsobiť podráždenie žalúdka, alebo dokonca poškodenie obličiek. Malé deti a ženy, ktoré sú tehotné alebo dojčiace nemali používať túto bylinu.
Spoliehať sa na tento typ liečby samotnej a vyhnutie sa alebo odloženie konvenčné zdravotnej starostlivosti pre rakovinu môže mať vážne zdravotné následky." (prelozene cez prekladac)



58

Re: Vilcacora

To je standardne bububu, rozsirovane najma farmaceutmi a natlacane nasiolne na doplnkovy prioemysel.
Kedze Una de gato pouzivaju miliony ludi napr v juznej Amerike, tvrdit ze sa nasiel jeden pripad poskodenia je na smiech, lebo ani to zrejme nemusi byt z macacieho pazura.
Naopak, mnohe "atoimunne" ochorenia su spojene s nakazami ako borelioza a chlamidie, na ktore je Samento/Una de gato prave ucinny liek.
A samozrejme 5 kvapiek nestaci, na to farmacia a FDA nanutili doplnkovy prioemysel napisat, ale najmenej 2 x 15 kvapiek alebo caj z 15 gramov byliny je ucinny.
To upozornenie na triesloviny je na smiech, ved hromada potravin obsahuje rozne hladiny trieslovin/tanins/polyfenols(trpciny) a to aj ovela viac, ako macaci pazur.A triesloviny su skor uzitocne, nez skodlive.
Napr v tablicke horjek cokolady moze byt az 6% taninov, tj v 50 gramoch , co clovek moze bezne zjest dostane 3 gramy taninu a to je na vahu ovela viac nez 15 kvapiek Samenta, ktore ovsahuje tych taninov ovela menej na vahu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Tannin
To by si potom nesmela pit pivo, ktore je bohate na traniny, jest mnohe orechy a semena a podobne, a samozrejme aj vino hrozno a caj su bohate na taniny.
http://www.widomaker.com/~jnavia/tannins/tannlist.htm
Una de gato nie je odporucany alternativny  liek na rakoviny, takze to upozornenie je tam len bububu .
Na porovnanie ale klasickej dovolenej liecby rakocin a alternativnej si staci pozret porovnanie vysledkov klasickej onkologie a alternativnej, aby clovek vytiezvel z tych reklam na konvencnu onkologiu na nas natlacanu zo vsetkych stran, v USA dokonca aj cez zakony, ktore su protiustavne vlastne.
http://www.oasisofhope.com/patient-surv … istics.php



59

Re: Vilcacora

Dobrý den, mám otázku ohladom správneho dávkovania Vilcacory. Ak chcem preliecit chlamydiu pneumonia. Ake su spravne davky pri varení z prášku a aké z caju ( pripomína seno hnedej farby). Na roznych stránkach sú rozne postupy a to je strašne mätúce. Ja som si pripravoval zatial caj z 1 litru vody a 3 kopcovytých polievkových lyžíc kôry,  alebo 1 zarovnaná polievková lyžica prášku na liter vody. Obe som pil pocas dna tak že ku veceru som dopil celý liter.
Subjektívne mám pocit že po týždni sa mi výrazne zlepšuje bolest v krku( opuchnuté uzliny) ale klesol mi krvný tlak , kedže sa cítim trochu malátny.

http://www.phoenixdivision.cz/nase-prod … owder.html



60

Re: Vilcacora

Uvedeny vyrobok nepoznam, ucinne latky v uncarii tometosy sa nachadzaju hlavne vo vnutornej casti kory. Kvalitne produkty obsahuju len tuto vnutornuy koru.
Kedze jne tam hromada latok, najma TOA a POA, ale aj ine, ktore zialbohu proti sebe pracuju, davam prednost vytazku, TOA free, pod menom Samento alebo Prima una de gato.
2 x 15 kvapiek tohoto vytazku ma podla viacerych lekarov ucinnost na Boreliozu taku ako caj z 18 gramov byliny.
Uncaria znizuje krvny tlak, tj nediv sa . Naviac je to silny antimikrobioalny  prostriedok a moze vyhubit naraz privela mikrobov co telo nevie odpratat, tj mas Herxheimerovu uhynovu reakciu. Na stastie ta sa casom znizuje az zmizne.



61

Re: Vilcacora

cats claw je na boreliozu, na chlamidie nie.cniektori ludia, aj sam buhner, si myslia, ze samento je len komercny drahy produkt a cats claw je lepsi.

zero5 napísal(a):

Dobrý den, mám otázku ohladom správneho dávkovania Vilcacory. Ak chcem preliecit chlamydiu pneumonia. Ake su spravne davky pri varení z prášku a aké z caju ( pripomína seno hnedej farby). Na roznych stránkach sú rozne postupy a to je strašne mätúce. Ja som si pripravoval zatial caj z 1 litru vody a 3 kopcovytých polievkových lyžíc kôry,  alebo 1 zarovnaná polievková lyžica prášku na liter vody. Obe som pil pocas dna tak že ku veceru som dopil celý liter.
Subjektívne mám pocit že po týždni sa mi výrazne zlepšuje bolest v krku( opuchnuté uzliny) ale klesol mi krvný tlak , kedže sa cítim trochu malátny.

http://www.phoenixdivision.cz/nase-prod … owder.html



62

Re: Vilcacora

nie ze by sa cats claw nedal brat aj na chlamydie, ma rozne ucinky, ale na chlamky buhner odporuca:
any of the berberine - containing plants (barberry,goldenseal, mahonia)- crucial - 1/4 tsp 3x daily

cryptolepis, alchornea or sida acuta (same dosage as above)

bidens pilosa (same dosage) -  fairly important

reishi - 45 drops 3x daily

licorice-  20 drops 3x daily

pleurisy root - 30 drops 3x daily

Cordyceps 2000 mg 3x daily

baikal scullcap root tincture 1/4 tsp 3x daily

Lion´s mane tincture 1/4 tsp 3x daily



63

Re: Vilcacora

Nuz ja mam Samento od povodne dr Whittakera, ktora bola 15 rokov vo vozicku a nim si vyliecila boreliozu. Takze nemam ziadny dovod pochybovat o ucinnosti samenta. Tiez novsie vyskumy dokazali, ze samento je schopne rozne vnutrobunecne mikroby znicit in vitro, tj v kulturach v petriho miskach.
Osobne si vazim kazdeho co prispieva do liecenia ludi, tj aj Buhnera, ale skor doverujem lekarom na liecenie, tj takym, co maju svoje kliniky a maju oskusane hromady roznych tradicnych medicin a extraktov z nich, kde su presne uvedene ucinne latky v nich.
http://buhnerhealinglyme.com/
Inac firma Rain-tree je uz davnejsie zavreta, tj ich produkty nemozno dostat, len podobne z inych zdrojov.



64

Re: Vilcacora

Mozem skusit uzivat denne toto Cat' s claw http://www.iherb.com/Now-Foods-Cat-s-Cl … l&ic=2, kedze ho mam doma aj ked uz uzivam momentalne tyzden na nekonciacu virozu s hroznou nadchou a stale zvysenou teplotou monolaurin 3g, olive leaf extract extra silny 3x denne, NAC 3x denne, oregano oil 3x2 denne a betaglukany? Uz dva tyzdne ma trapi tato nadcha plus viroza, mala som aj upchate nosne dutiny, kvapkala som stale citricidal aj striebro, zaroven oboje aj pila. Robim tak dodnes. Plus probiotika jasne. Uz neviem co si mam dat od radosti a stale to nechce prejst. Mam teda este pridat Cats claw? Dakujem



65

Re: Vilcacora

Nazov viroza je casto nespravne pouzivany pri roznych nakazach, dokonca aj alergiach,  ktore vobec nemusia byt sposobene virusami. Zvys monolaurin na 3 x 5 gramov na par dni, pripadne pridaj collostrum  a nezabudaj na mikrovlakniny a probiotika, ktore pre nas vyrabaju kopu obrannych latok.
Probioticka flora sa da lahko znicit a trva nejaky cas, kym sa obnovi. Samozrejme una de gato/vilcacora/uncaria tometosa tu tiez moze pomoct.
Samozrejme ja odporucam podstatne vacsiu davku nez vyrobca , az 5 kapsul denne co by bol ekvivalent 16 gramov byliny.



66

Re: Vilcacora

Dobrý večer, pán RNG,

poprosím Vás o Váš názor na tento produkt, resp. či je vhodný na liečbu rakoviny a hlavne metastáz na pečeni (adenokarcinóm z hrubého čreva bol odstránený operačne, takisto čiastočne aj časť pečene s dostupnými metastázami).

Obávam sa, či to nie je iba marketingový ťah, produkt je pomerne drahý, ale keby malo zmysel jeho užívanie, samozrejme popri ostatných vitamínoch, mineráloch, protirakovinových hubách, betaglukách a enzýmoch, tak by som doňho investovala.

Je to extrakt z Vilcacory s obsahom AC-11, ktorý by mal opravovať poškodenú DNA.

http://www.energiabhip.sk/n/purple-caps



67

Re: Vilcacora

Nie je to marketingovy tah=podvod, ale NAKOLKO  je to naozaj ucinne si musim pockat na posudenie od ludi v tom nezaujatych. Verit vyrobcom sa zialbohu neda.



68

Re: Vilcacora

RNG,

a toto? Mohlo by to byť účinné? Je to Citrus BIOFLAVONOIDY extrakt:

http://www.hanojushop.sk/detail-produktu/147



69

Re: Vilcacora

Ucinne to sice je , ale mizivo slabo voci pravemu citricidalu.



70

Re: Vilcacora

Ahoj, este sa Ta chcem opytat.

Ked porovnas tento produkt: http://www.iherb.com/Now-Foods-Cat-s-Cl … l&ic=4 s tymto: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-30-caps , tak ktory je prosim ta lespsi??

Naposledy upravil: Pietro (2015-09-02 21:16:55)



71

Re: Vilcacora

3% je viac, ako 1.5%, tj Swansonov je silnejsi vytazok. Pravdepodobne.
Ja osobne pouzivam ale specialny vytazok, tzv TOA FREE, pod menom Samento, alebo Prima Una de Gato. Oxindolovychj alkaloidov to obsahuje hromadu roznycy, a su mnohi lekari, co tvrdia, ze TOA(tetracyklicke) kazia ucinnost POA(pentacyklickych) preto tieto specialne vytazky ako Samento a Prima una de gato su na trhu
Samozrejme su ovela drahsie a podla tych lekarov su ucinnejsie.
Nuz neviem....



72

Re: Vilcacora

RNG napísal(a):

3% je viac, ako 1.5%, tj Swansonov je silnejsi vytazok. Pravdepodobne.
Ja osobne pouzivam ale specialny vytazok, tzv TOA FREE, pod menom Samento, alebo Prima Una de Gato. Oxindolovychj alkaloidov to obsahuje hromadu roznycy, a su mnohi lekari, co tvrdia, ze TOA(tetracyklicke) kazia ucinnost POA(pentacyklickych) preto tieto specialne vytazky ako Samento a Prima una de gato su na trhu
Samozrejme su ovela drahsie a podla tych lekarov su ucinnejsie.
Nuz neviem....

Ten vytazok Cat's Claw od NOW foods ma na rozdiel od Swansonu uvedny aj pomer koncentracie 10:1, nie je potom v tomto pripade lepsi??? Ci tuto to nehra nejaku dolezitu rolu?



73

Re: Vilcacora

Neviem. mnormalny obsah alkaloidov je v o vnutornej kore tejto liany asi 1/2 percenta dokopy, a to su POA aj TOA dokopy. Ine veci tu nehraju ziadnu rolu, len tie alkaloidy a najma pomer medzi POA a TOA.
Preto aj ja pouzivam len Samento, kde je jasne naznacene, ze neobsahuje TOA, len POA. Ale su lekari, co tvrdia, ze sa ten pomer medzi POA a TOA prilisne zdoraznuje, ale nevidel som k tomu ziadne dokazy na podporu, tj beriem tie vsetky diskusie okolo toho s rezervou. Skor verim lekarom, co mali so Samentom vyrazne uspechy pri lieceni boreliozy.



74

Re: Vilcacora

RNG napísal(a):

Neviem. mnormalny obsah alkaloidov je v o vnutornej kore tejto liany asi 1/2 percenta dokopy, a to su POA aj TOA dokopy. Ine veci tu nehraju ziadnu rolu, len tie alkaloidy a najma pomer medzi POA a TOA.
Preto aj ja pouzivam len Samento, kde je jasne naznacene, ze neobsahuje TOA, len POA. Ale su lekari, co tvrdia, ze sa ten pomer medzi POA a TOA prilisne zdoraznuje, ale nevidel som k tomu ziadne dokazy na podporu, tj beriem tie vsetky diskusie okolo toho s rezervou. Skor verim lekarom, co mali so Samentom vyrazne uspechy pri lieceni boreliozy.

OK, dakujem. Takze radsej zatial ostanem pri tom od firmy NOW Foods, kedze nie je iste ci ten od Swansonu je lepsi.

A mozno casom aj vyskusam Samento, len skoda, ze je este take drahe. Myslis, ze niekedy ta cena Samenta bude prijatelnejsia?



75

Re: Vilcacora

OK. Napis  ako ti to pomaha a skus aj vyssie davky ako mas napisane na flaske.
Samento asi nikdy nebude prilis lacne, jedna sa o dost zlozitu technologie, tj dost drahu.
Ale na trhu je uz aj Prima una de gato, konkurencna Samentu,  s roznakym zlozenim.