1

Téma: Rivaroxaban a nahrada

Dobry den RNG

Obraciam sa na Vas s radou.

Mam 33 rokov a pred dvoma rokmi som prekonala trombozy do oboch noh a plucnu emboliu, bol mi nasadeni warfarin ktory mi sposobil vzacnu kumarinovu nekrozu na dolnej koncatine, odumrela mi cast koze na nohe. V nemocnici mi zistili ze ma mutacie krvi :
Mutacia protrombinu
Faktor V Leiden
Syndrom lepivych dosticiek


Momentalne som na novom lieku Rivaroxaban (xarelto) kedze warfarin (vdaka bohu) mi uz nasadit nesmu.

ide o to ze tento novy liek mozem mat len na vynimku a stalo sa mi ze mi ho uz neschvalili ale nakoniec sa to podarilo vybavit no za 4 mesiace ma caka dalsia ziadost o vynimku a kedze je to prilis mlady liek a nevedia co sposobuje pri dlhodobom uzivani v mojom pripade by malo byt dozivotne uzivanie chcela by som ho vysadit a nahradit prirodnymi doplnkam. ja nie som zastancom tablietiek a viem ze by som mohla fungovat ako normalny ludia, t.j. nariadena bez rizika krvacania, co mi teraz hrozi ak sa zranim.

Potrebovala by som od Vas par rad ako na to :-)

1. Chcela by som zacat uzivat Nattokinazu len by som potrebovala nastavit davkovanie a resp. potrebujem nazov testu ktorym by mi moja hematologicka vedela zistit ako velmi som nariedena.

2. chcela by som to kombinovat s pijavicami. mam dobre skusenosti s cervami, ktore mi zachranili nekroticku nohu preto by som si zistila ze sa robi messacna kura 24 pijavic a potom 2-3 mesiace volno, mala by som v tomto case znizit davkovanie nattokinazy?

3. Mam nattokunazu kombinovat aj s niecim inym? mam trochu strach aby sa mi trombozy nevratili a hlavne plucna embolia lebo dalsiu uz by som nemusela prezit.

4. V pripade ze by som bola nariedena Nattokinezou a zranila by som sa a nastalo by mohutne krvacanie existuje nieco na to aby lekari vedeli zastavit toto krvacanie? Na rivaroxaban ktory momentalne uzivam neexistuje ziadne antidotum, co je dalsi problem preco zvazuju u mna jeho uzivanie.

Velmi pekne vam dakujem za rady a dufam ze mi odpisete ze to mam skusit :-)

Naposledy upravil: Karina (2014-09-30 20:32:54)



2

Re: Rivaroxaban a nahrada

Nattokinaza, serrapeptaza a lumbrokinaza riedia krv bezpecne, bez moznosti krvacania. Totiz zoberu dole z krvnycyh platniciek len cast lepkavych bielkovin, nie vsetky, takze sa krv aj nadalej zraza pri poraneni. Ale krvne platnicky sa tvoria v kostnej dreni normalne, s lepkavymi povrchmi, nie ako pri chemickych liekoch , ktore tomu zabranuju a pre to je ta krvacavost.
Ale na rozdiel od inych chemickych riedicov krvi su schopne rozbit uz vzniknute tromby.
Davkovanie je podla potreby tela, tj podla toho, aky nedoastatok nasho enzymu plazm inu telo ma. Zistit sa to da nakrvnom teste zrazanlivosti, najma INR, kde pri spravne velkej davke fibrinolytickych enzymov je INR v strede normy.
Zacni napr s 3 x 120 000 IU serrapeptazy, alebo 3 x 4000 FU nattokinazy a po 2 tyzdnoch chod na krvny test na zrazanie/koagulaciu. Ak mas dobry test, tak mozes pripadne trochu znizit davku a znova sa dat skontrolovat. Ak mas este stale prilisnui zrazanliviost, mozes davky aj zvysit,co ale pochybujem.
Nezabudaj na pouzivanie lecitinu na cistenie ciev, 2 krat do tyzdna plnu polievkovu lyzicu prasku alebo granulatu. Sirsie cievy sa menej zapchavaju celkove.
A vitaminy B-6, B-9 a B-12, na znizenie hladiny homocysteinu v krvi, ktory sposobuje zdrsnenie hladkych stien /vystelkov ciev a potom sa na ne nasadaju rozne nanosy, vcitane oxidovanych znicenych olejov, cholesterolov a krvnych  fibrinov

Lieky s hromadou skodlivych postrannych ucinkov zasadne neradim, len neskodne a pri tom ucinne potravinove doplnky.
Zialbohu tie lekari az na vzacne vynimky vobec nepoznaju, takze ich nemozu poradit. naviac cely monopolny system im cokolvek ine, ako farmaceutika zakazuje pouzivat. Tj aj ten spomenuty liek, sposobujuci casto vnutorne krvacania.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rivaroxaban



3

Re: Rivaroxaban a nahrada

Dobry den

Dakujem velmi pekne za radu pojdem do tej nattokinazy a mam este otazocku ohladom INR, ako nariedena by som mala mat INR hodnotu medzi 2-3.
Takze mam zvysovat nattokinazu az dovtedy ak nebudem nastavena na tuto hodnotu? ak som to teda spravne pochopila :-)

a este otazocka od akeho vyrobcu si mam kupit nattokinazu?

dakujem



4

Re: Rivaroxaban a nahrada

Odporucam INR medzi 2.5 a 3, nakolko mas v tele iste plno krvnych zrazenin
.Nakoniec to je v Strednej Europe dost casty jav, zvany aj Stredoeuropsky syndrom prilisnej zrazanlivosti krvi a samozrejme ho mam aj ja....
Na vyrobcovi nezalezi, ale len na davke. Ja pouzivam nattokinazu od dr Best
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=2
Tak isto maju aj serrapeptazu
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=2



5

Re: Rivaroxaban a nahrada

Este raz velmi pekne dakujem za rady



6

Re: Rivaroxaban a nahrada

OK



7

Re: Rivaroxaban a nahrada

A napadli ma este otazky :-)

chcem sa spytat, co ak budem musiet podstupit nejaky chirurgicky zakrok? mam vysadit natto pred tym a hned po zakroku nasadit?
kolko pred zakrokom mam vysadit?

a co lieky? mam namysli od bolesti teraz mozem len paralen, novalgin a tramal samozrejme ich neberiem len obcas paralen, ale co v pripade ze by som musela?

dakujem



8

Re: Rivaroxaban a nahrada

Samozrejme sa fibrinolyticke enzymi vysadzaju 2-3 dni pred operaciou, aby sa minimalizovala strata krvi  ale nasadzaju spat po operacii, lebo po operacii je v tele vzdy hromada zrazenin.
Paralen novalgin a tramal nijak zvlastne  s fibrinolytickymi enzymami nekoliduju. Ale osobne by som bral aj tak nie chemikalie, ale prirodne latky . Na bolesti zo zapalov rozne  protizapalove, na ukludnovanie L-theanin, 2 x 400 mg miesto tramalu atd
Na nervove zvysovat viralnu imunitu a brat DHA 1-2 gramy na regeneraciu poskodenych nervovych obalov