1

Téma: Biely povlak

Zdravim. Vela vasich rad som cital v roznych forach ktore vyhodi google a takto som si nasiel aj priamo vas. Urcite tu uz tato tema bola, ale nechce sa mi nahlodavat stare temy.
Mam nasledovny problem. Nakolko trpim uzkostnou poruchou a naozaj sa bojim velmi vela veci, tak sa pytam prave Vas, lebo s mojou diagnozou sa uz bojim niekedy aj lieky kombinovat, ze co ak....sak to ucite poznate...
Moj problem koli ktoremu pisem je staly povlak na jazyku,to by ani tak nevadilo ako to, ze mam neskutocnu pachut na to jazyku pri koreni, ako keby som tam mal piesok alebo doslova koberec. Podla vsetkych dostupnych informacii usudzujem ze je to kandidoza. Kedysi som maval taketo problemy,v mladositi, ked som vela popijal alkoholu a ako som sa docital, sposobuju to hlavne cukry,ktore su samozrejme v alkohole pritomne, ale vtedy stacilo nepit alebo ani neviem ako a ten povlak zisiel po case uplne sam dole, doslova sa mi ako keby zvliekal jazyk nazvyme to, normalne som pozoroval ako odzadu sa jazyk kazdym dnom cisti sam od seba az ten povlak cely zmyzol. A to som nic vynimocne pre to nerobil.
Ibaze teraz to uz trva zopar mesiacov s prestavkami a je to velmi neprijemne, vkuse sa snazim vykasliavat hlieny,ktore mam pocit ako keby sa v hrdle tiez zhromazdovali. Moje problemy zacali asi mesiac a pol po dobrati 10dnovej kuri penicilinu koli zapalenym obom usiam. Prisudzujem to tomu. Snazil som sa brat aj probiottika a obmedzit cukry, hlavne sladke, po par dnoch to bolo lepsie, ibaze potom som mal neskutocne tocenie hlavy az som skoncil na pohotovosti,lebo mi bolo vkuse na odpadnutie. Zrejme malo cukru v krvi...
Co by ste mi poradili ? Cital som ze GSE by sa nemalo brat a kombinovat s liekmy proti uzkosti, beriem alprazolamum 2x denne 0.25mg, je to pravda ? Vedeli by ste odporuit nejaky plan stravovania/doplnkov/ ako sa tohto zbavit, bez toho ,aby som sa musel obavat nejakych vedlajsich ucinkov a aby sa mi to nebilo s liekmi ?

Dakujem velmi pekne
S pozdravom



2

Re: Biely povlak

Nevidim ziadny dovod na branie chemickych liekov na nervove problemy.
Uzkost sa da liecit /odstranit aj prirodnymi doplnkami. Povlak na jazyku znamena plesne a kvasne infekcie v tele, tj znicena probiotikcka flora v crevach. Takze pracuj na nej hlavne, lebo plesne aj candidy produkuju neurotoxiny a to moze byt tvoj problem
Ked mas problam s travenim tak nedostanes dost zivin z inych jediel, ktore nevies stravit tak sa dopujes cukrami a jemnymi mukami, co ti daju energiu. Naptrav si travenie teda v prvom rade, co je zalezitost dostatku kyselin roznych enzymov mikrovlaknin a probiotik. A ked uz jes sacharidy, tak nie biele muky a culry, ale komplexne sacharidy, co uvolnuju cukor dlhodobo v mensich davkach. Tj jedna sa o  potraviny s nizkym glycemickym indexom.
S tym oblbovakom alprazol;anom budes mat znacne problemy abstinencne, lebo je to navykove svinstvo.
Z prirodnych na ukludnenie odporucam L-theanine 2 x 400 mg, a narazovo extrakt zo st johns wort, kde narazova jednorazova davka musi obsahovat 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, ako to mas v troch kapsuliach tohoto produktu
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … l&ic=1
Odporucam brat len v pripade potreby a nie viac, nez jednu davku denne. Nakoniec to aj staci, kedze to zacne ucinkovat asi po 2 hodinach a ucinok sa zacne znizovat az po 8 hodinach

Na internete koluje hromada lzi, takze odtial si velmi neber informacie.
Citricidal sa moze kombinovat prakticky so vsetkym, lebo prakticky neobsahuje narangin, tj latku co spomali vylucovanie liekov pecenou a tak sa mozu v tele nahromadit  niektore skodlive lieciva do ovela skodlivejsich hladin.
Zialbohu nepritomnost naranginu v inych vyrobkoch, co dnes predavaju pod menom GSE, citrogrape, citrovital a podobne nie je zarucena, podobne ako v grapefruitovej stave. Takze tam to varovanie plati.
Ale ked beries potravinove doplnky miesto toho chemickeho oblbovaku na ukludnenie, tak tam ani toto varovanie neplati

Na hlieny su odhlienovace ako NAC, serrapaptaza, a oreganovy olej, co zarovren pomoze nasadenym probiotikam sa rychlejsie mnozit a vytisnut kvasne a plesnove kultury z criev, co ti atb   podporili
Samozrejme ich/probiotika  treba krmit zmesou mikrovklaknin, co radim kazdemu brat cely zivot.



3

Re: Biely povlak

Dakujem za odpoved. O alprazolame viem, zas neberiem ho v neviem akych davkach, ale viem o vsetkom co s nim suvisi. Bohuzial u mna prisla uzkost z nicoho nic a trapi ma uz dva roky ale bojujej s tym, davky si nezvysujem aj ked niekedy mi zrovna do spevu nieje a znacne mi to obmedzuje zivot. aj to budem samozrejme riesit a aj riesim fromou terapie.
Takze co konkretne brat na tie kvasinky ? Co si zaobstarat ? Uplne vylucit cukor a nesladit nic ? bol by som velmi vdacny za nejake konkretne veci co si mam zaobstarat, co jest, lebo pojmy komplexne sacharidy mi nic nhovoria  :(Jedna zaujimavost-vzdy, ked ma napr rozbolelo hrdlo na par dni alebo tak, tak som pocas celej tej doby absolutne necitil ten cudny pocit na jazyku. ale akonahle sa hrdlo dalo do poriadku, co vacsinou riesim len kloktanim slanej vody resp inymi prirodnymi kloktadlami z salvie a podobne, tak do par dni bol ten hnusny pocit na jazyku spat. Ako to spolu suvisi ?

A este aby som nezabudol, cize v pripade ze pijem grepfruitovy 100 perc. dzus, to tiez vplyva na uvolnovanie tabletiek do tela ? Tak to som nevedel a ani sa nemal odkial dozvediet...

Dakujem velmi pekne a pekny zbytok vecera prajem

Naposledy upravil: AlexSylvano (2014-07-25 19:49:19)



4

Re: Biely povlak

Pozor na ten 100% grapefruitovy juice!!!.Nie ked beries utlmovadla, ako alprazolam!!

Pri protikvasinkovej diete treba vylucit volne cukry a produkty z bielych muk, lebo tie sa v zaludku premenia za par minut na volne cukry a tie zivia candidu.
Na podporu probiotik, co vytlacia candidu z tela treba brat nasadu probiotik, kvalitnu, a cely zivot dplnat mikrovlakniny, co probiotika zivia.
Probiotika nam pomahaju travit, vyrabaju rozne potrebne ziviny pre nas, vcitane niektorych neurotransmiterov, a potlacaju skodlive kultury v crevach a aj inde v tele, kultury co vylucuju rozne toxiny, vcitane neurotoxinov.
Pozri na temu
http://www.southbeach-diet-plan.com/gly … dchart.htm
ktora ti povie o uvolnovani cukru do krvi, kde nizkoglycemicke potraviny dodavaju cukor postupne, dlhodobo a menej zivia candidu a plesne,
tiez pozri na temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida
kde uvadzam sice dost drasticku, ale velmi ucinnu metodu, ako sa zbavit urychlene candidy za 2 az 3 tyzdne.



5

Re: Biely povlak

Takze podstatne je vylucit cukry, to mi je jasne, cizi vobec nic sladke. No to bude tazke, nakolko niie vela, ale nieco denne potrebujem do seba supnut.
Dakujem velmi pekne za tu stranku, budem sa podla toho riadit pri stravovani nasledujuci mesiac,medzitym mi snad pridu aj doplny vyzivy. Co ma zaujalo je,ze medzi tzv "low" je tam aj snickers ci cokolada,to ako vazne mozem jednu snicker denne, vsak obsahuje strasne vela cukrov, ci ? Alebo to sa rata ako cokolada v pravom zmysle slova, tj s vysokym obsahom kakaa ?
Mozem z tej kategorie LOW jest vsetko, tj aj cestoviny,jasminovu ryzu atd ? Mam rad totiz cestoviny s tuniakom, rizoto s kuracim masom  a zeleninou, tak preto s apytam, ci toto moze tvorit zaklad mojho jedalnicka.

Cim mam nahradit pecivo, nakolko vobec si neviem predstavit co jest na ranajky, ale ku vsetkemu sa je pecivo. Alebo je nejake ktore by som mohol ? Knäckebröd napr ? ziadne maslo nic..Trosku by som potreboval poradit s jedalnickom... Ranajky su pre mna dost v tomto problemove, obed povedzme sa da zvladnut.
A ktore ovocie alebo z toho co mozem ma najviac obsahu prir.cukrov ? nakolko neviem si predstaavit ze koli nizkemu cukru v krvi budem mesiac chodit s tociacou sa hlavou /uz som to zazil ked som par dni nic sladke do ust nedal /
Nasiel som tieto produkty aj na Slov.strankach
http://biocare.sk/eshop/produkt/oregano-olej

http://biocare.sk/eshop/vyhladavanie?se … =0&y=0

http://www.bioshop.sk/vitaminy-a-vyzivo … lis-tilia/

Probiotika mozu byt tieto ? Nech uz ked nakupujem tak vsetko naraz u jedneho
http://biocare.sk/eshop/produkt/probiotika

Inac su to pekne ceny za tie produkty. Musim uzivat vsetky tri naraz ? Su aj mozne vedlajsie ucinky ?Nakolko koli mojej uzkosti sa fakt bojim brat lieky a aj prirodne, lebo neviem ako na to budem reagovat. Mam problem totiz s alkoholom, vyvolava u mna uzkostne stavy, takze dufam su tieto pripravky bez alkoholu.

Keby som len vedel, ze toto budu ATB sposobovat...Nikdy predtym som ATB nebral, mozno ked som bol maly,no na to si ani nepamatam...
A na ten paradox ze pri bolesti hrdla nepocitujem ziadne problemy s jazykom mate aky nazor ?

Dakujem

Naposledy upravil: AlexSylvano (2014-07-26 14:52:13)



6

Re: Biely povlak

Su sladke veci, co neobsahuju cukor, pozri na inulin a steviu Ak chces candidu a plesne porazit, budes si muset rapidne zmenit jedalnicek aspon na 2-3 tyzdne as aj potom sa snaz vyhybat cuklrom a biwelym mukam. Celozrnne produlty a produkty s nizkym glycemickym indexom ti tu chut na cukor znacne potlacia
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida
Candidu a plesne si si sam vypestoval prebytkami cukrov a vyrobkov z jemnych bielych muk a nedostatkom mikrovlaknin a probiotik.
Samozrejme atb, co znicia probiotika daju zelenu inym mikrobom v crevach a tam sa vzdy najdu rozne neziaduce, aj ked v malom mnozstve a tie sa rozmnozia na ukor probiotik



7

Re: Biely povlak

OK. A radu k tym linkom ? Mam si tie produkty objednat ? Hlavne by ma zaujimalo ktory kokosovy olej z tych, ka vobec nejaky, co tam su a ci ten vytazok z grep. jadier je postacujuci. Oreganovy olej lepsie tablety al samotny olej ? aby som sa zbavil aj toho prehlinovania.

Uz som si dnes aj kupil knihu receptov pre diabetikov, takze presne podla mojich predstav.

Dakujem

Naposledy upravil: AlexSylvano (2014-07-26 22:24:30)



8

Re: Biely povlak

Hociktory kokosak je dobry to je obsah mastnych kyselin co je v nom dolezity, nie chut ci kvalita. Samozrejme ja osobne odporucam panensky ci extra panensky.
Ten uvedeny oreganovy olej v enterickych kapsuliach je vyborny, ale kupoval by som ho odtialto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=2
probiotika odporucam silnejsie a stabilnejsie voci teplote a kyselinam, pozri napr tieto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1
Mikrovlakniny dostanes aj z domacej firmy Vemica, co ma psylium, inu,lin aj ovsennu vlakninu dost lacno.

Na odhlienenie by som pouzil NAC, 2 x 600 az 1200 mg pozri napr na toto
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=5



9

Re: Biely povlak

A nieje jedno odkial to kupim ? JA len preto aby som to tu mal cim skor, zasielka z usa trva urcite aspon 2 tyzdne,a urcite sa musi platit vopred, ci ?



10

Re: Biely povlak

Je uplne jedno, odkial si co kupis a dokonca aku znacku to ma. Dolezity je len obsah ucinnych latok a ci to nestalo v teple pridlho na regaloch, co je dolezite najma pre probiotika
Zahranicne objednavky su cez kreditne ci debitne karty, kde ti sumu za objednanie okamzite strhavaju z konta.
Dorucenie na Slovensko je od 10 do 20 dni obvykle, najviac zalezi, ako dlho to zadrzia Slovenske institucie.



11

Re: Biely povlak

Ahojte!
pripájam sa k tejto téme, lebo ma dlhšie trápi tiež biely povlak na jazyku. Candidu som mala opakovane potvrdenú, a po jednej neúspešnej diéte, kde som asi nedodržala všetky potrebné obmedzenia  - candida sa vrátila.
Teraz diétu držím už tretí mesiac, fakt sa snažím dodržať všetky obmedzenia. Vynechala som úplne cukor, bielu múku, väčšinu ovocia - zdravotne sa aj cítim lepšie, ale ten povlak na jazyku je stále :-(.
Je hlavne ráno po zobudení, počas dňa to mizne, ale niekedy aj vtedy pretrváva.
Fakt neviem, či za tie tri mesiace tá candida sa nepotlačila natoľko, aby aj toto vymizlo?!! Pijem zelené čaje, beriem probiotiká, psyllium, kvapky z grepových jadier, aj tabletky "candistop". Robievam si aj "koktail" zo sušeného zeleného jačmeňa a pšenice.
Druhý mesiac beriem aj Colostrum na posilnenie immunity, lebo aj športujem, a niekedy mám pocit, že pri tejto diéte už nemám dosť energie a chudnúť už tiež nemám čo.
Ak by si mi vedel poradiť, veľmi by mi to pomohlo, či nerobím niečo zle...
Ďakujem
Katka

Naposledy upravil: katka610 (2014-09-10 07:51:53)



12

Re: Biely povlak

Nuz nevidiom tam ani oreganovy olej, tj kapsule entericky ochranene, ako ma napr firma Now Foods, ani kokosovy olej, ani enzym Candex
. A kvapky z grepovych jadierok nie su to iste, ako Citricidal Profesional, ktory obsahuje ovela ucinnejsie quternialne zluceniny, nez len polyfenolu v extrakte z grapefruitovych semien.



13

Re: Biely povlak

Kokosový olej používam úplne od začiatku diéty.
Grepový extrakt mám 32%. Myslela som si, že to stačí.
Oregánový olej som doteraz nebrala...

Ešte mám takú otázku, keď ja som si candidu diagnostikovala z krvi (v zahraničí sa dá kúpiť jednorazový test, kde z kvapky krvi si zistíš prítomnosť candidy), tu vôbec je účinná diéta, alebo len s týmito prípravkami si dosiahnem výsledok?! A ako dlho by som to mala brať, aby to bolo fakt účinné. Na začiatku liečby som tiež brala aj od immunologa lieky, názov lieku som zabudla.
Veľmi by som to chcela tak zvládnuť, aby sa to už nevrátilo. Roky som sa trápila s angínami, brala som permanentne ANB-ká, myslím si že to bol hlavný dôvod rozmnoženia sa candidy v mojom tele.
Teraz mám už 3 roky po operácií mandlí, a fakt by som sa chcela z toho dostať....
Objednala som si ten oreganový olej čo si odporučil, aj  ten Citricidal... V akých dávkach si to mám začať dávať?

Naposledy upravil: katka610 (2014-09-11 10:18:56)



14

Re: Biely povlak

Nuz ked candidu vyhubis v hrubom creve a nahradis probiotikami, tak tieto ti vyrobia hromady protilatok proti kvasnym a plesnovym infekciam a inym aj inde v tele. takze ti to moze samozrejme len pomoct nakolko probiotika vedia vyrobit vyse dvojnasobok roznych obrannych latok, okrem ineho, nez vie nase samotne telo
Kapsule oreganoveho oleja odporucam najm,enej 3 x 2, s jedlom. A odporucam tie z Now Foods, lebo obsahuju v kazdej entericky pokrytej kapsulke 100 mg carvacrolu, co je ucinna latka v divokom oregane.
Nezabudaj aj na kokosovy olej, 3 lyzice, polievkove  denne ti nahradia cukry, ktore musis pri intenzivnom boji proti candide uplne vynechat.
Candex enzym a kokosovy olej je nevyhnutny na vynicenie candidy v krvi alebo organoch, kedze v krvi sa neda znizit cukor. Ale organova candida je na stastie velmi vzacna a prejavuje sa najma anemiou a nizkym poctom krvnych dosticiek, kdeze napada najma kostnu dren, kde sa tvoria zlozky krvi.



15

Re: Biely povlak

Ďakujem pekne za radu, skusim to všetko dodržať. Ten oregánový olej som objednala ten, čo si odporučil. Co sa týka kokosového oleja, tak používam to skoro do všetkých jedál, ale Ty si asi myslel skôr extra panenský len tak popri si dávať...



16

Re: Biely povlak

To je jedno, ci je to panensky alebo nepanensky, ucinne zlozky su tam vsade strednemolekularne mastne kyseliny, co vie telo pouzit nielen na teplo, ale aj vyrobu mechanickej energie a pritom to candida nevie nijak zuzitkovat, prave naopak ju to potlaca.



17

Re: Biely povlak

to si ma potešil, aspon toto som robila dobre :-))
Ešte by som potrebovala jednu radu od Teba - vieš mi poradiť aj dobré probiotiká?
A ako dlho by som mala brať ten oreganový olej a Citricidal?



18

Re: Biely povlak

Tieto su dobre probiotika: http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=3
pripadne este tieto: http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … &ic=23

Ak mas plesne aj v inych castiach tela, tak tie doplnky treba uzivat dlhodobo.



19

Re: Biely povlak

Ja mam osobne po ruke oreganovy olej a citricidal stale. Pouzivam ich dost casto, ked dostanem nejaku infekciou alebo zahlienenie od mojich  zlatych vnucat, co sa so mnou o vsetky nakazy zo skoly bratsky podelia.

Ale hlavny boj proti candide a plesniam na cely zivot je dobre vybrata strava, malo cukrov a bielych muk a doplnok zmesi mikrovlaknin brany kazdodenne
.A z casu na cas si nasadzam  probiotika, kedze ich dnes pri dost prisnej sterilizacii a hygiene nemozeme z potravy dostat nijak a v tele sa sami nevytvaraju, takze si ich musime dodavat vo forme doplnku

Tie drasticke proticandidove diety su len ked si clovek nedava pozor a sam si ich vypestuje jedenim privela cukrov a vyrobkov z jemnych muk a pripadne zoberie aj atb, co mu znicia probiotika a podporia candidy a plesne.

Naposledy upravil: RNG (2014-09-12 15:13:13)



20

Re: Biely povlak

Dobré ránko!
RNG, zase Vás prosím o radu. Pred pár dnami som začala užívať tie kvapky aj oregánový olej ktorý ste odporučil. Zo začiatku to bolo v pohode, ale keď pijem tú vodu s kvapkami - do litra si dávam 30 kvapiek - viac moc neznesiem kvôli horkosti - tak poobede mi už je väčšinou špatne po pití, dokonca mávam aj pocit na zvracanie. Netrvá to dlho, ale je to dosť blbý pocit, nakoľko som už mala celkový pocit pohody v žalúdku počas tejto mojej 4 mesačnej diéta. Ale viac ma znepokojuje, že včera večersom si dala k večeri - krajec celozrnného kváskového špaldového chleba s maslom - 2 tabletky oregánového oleja, a v noci po polnoci som sa zobudila na strašné pálenie v žalúdku - také som pocitovla naposledy, keď ma trápili vredy. Myslíte si, že môže to súvisieť s tými tabletkami?!!
Cez týžden som si zase spravila



21

Re: Biely povlak

Oreganovy olej je silna korenina, pre to ho odporucam najma v entericky pokrytych kapsuliach ako ma napr firma NOW. Entericky povrch zabrani rozpusteniu sakapsul/ toboliek v dostatocne kyslom zaludku a tak sa rozpustia az v crevach, z coho rozhodne nemoze zaludok palit. Takze zrejme nemas dost kyselin a ta kapsula sa ti rozpusti uz v zaludku



22

Re: Biely povlak

mám presne tie kapsle od firmy NOW. Snažím sa ich dávať teraz k raňajkám a k obedu, večer vynechávam. Ten žalúdok je nejaký podráždený, pritom jem len zeleninu a dusené mäso, občas z ovocia maliny a čučoriedky. Dúfam, že sa to čoskoro napraví....



23

Re: Biely povlak

Nuz entericke pokrytie sa rozpusta az v alkalickom prostredi, tj ked sa ti rozpustia tie kapsulky v zaludku, mas ukrutny nedostatok kyselin. A teda sa ti v zaludku okrem ineho miesto znicenia kyselinami  rozmnozuju rozne mikroby, co dostanes zo vzduchu a najma zo surovych jediel a vyvolaju zapal zaludka, criev a postupne znicia aj celu probioticku crevnu floru.
Take sa nedicv candide, zapalom zaludka, zlemu traveniu a podobne



24

Re: Biely povlak

A čo mi tu vieš poradiť? ako sa toho mám zbaviť? Fakt si myslím, že stravujem sa zdravo, ´čo ešte môžem spraviť, aby som napravila tento stav v žalúdku?

Naposledy upravil: katka610 (2014-09-26 06:19:38)



25

Re: Biely povlak

To nema so stravovanim nic spolocne. To je vysledok slabej cinnosti mparietalnych buniek, v hornej casti zaludka, ktore vyrabaju kyseliny. Casto staci 1-2 denna zaludocna chripka aby ich poskodila na dlhy cas alebo aj permanentne a potom nemas dostatok kyselin.
Kyseliny sa daju podla potreby doplnat. Doplnky na to su napr betain HCl s pepsinom, L-lysin HCl a podobne.



26

Re: Biely povlak

podarilo sa mi o tom dočítať, a včera som si kupila Betain HCL od firmy Now. Spravila som si samo-vyšetrenie žalúdočnej kyseliny, čo som našla na jednej stránke s touto tabletkou. Mali sa po užití tejto tabletky ráno na lačno objaviť bolesti v žalúdku a kyselina. V opačnom prípade je prítomný nedostatok žalúdočnej kyseliny. Tak ja som mala žalúdok uplne v klude, žiadna kyselina, žiadne krče - tak zajtra to mám zopakovať s 2 tabletkami. No uvidím, ako to dopadne zajtra.
Teraz vlastne začnem užívať tieto enzýmy, a budem pokračovať v protikandidovej diéte, a hádam dosiahnem konečne pozitívny výsledok.
Ďakujem za rady, myslím si, že fakt sa mi vďaka Vám podarilo posunúť ďalej. Len ten oregánové tabletky vysadím na chvíľku, lebo fakt som mala po nich po každom dosť podráždený žalúdok.



27

Re: Biely povlak

OK. Ale ked pouzijes kyseliny, tak by sa ti nemali rozpustit oreganove entericky pokryte tobolky v zaludku, tj nebudes mat od nich podrazdeny zaludok.



28

Re: Biely povlak

OK, i to nasadím späť.
Dnes som mala tretí deň testovania s Betai HCL. Užila som 3 tabletky, a stále nič. Tak podla toho článku mám teraz brať 3 tabletky každé ráno. To je teda denná dávka, či ešte pred každým jedlom si mám z toho dať jednu tabletku??
A čo sa týka kandida diety - čo trvá teraz už 4. mesiac u mňa - znamená, že doteraz dodržiavaná diéta bola úplne neúčinná, že teraz by som mala zahájiť znova ten prísny začiatok, a pokračovať cca tých 5-6 mesiacov???



29

Re: Biely povlak

Kyseliny ber vzdy s jedlom a to nie viac ako 3 kapsule naraz. Kolko potrebujes to sama zistis, zacni najprv s jednou (s jedlom) ked nebude stacit, tak si daj 2 kapsule. A ked ani to, tak potom 3 kapsule.



30

Re: Biely povlak

OK, tie tabletky vyskúšam na sebe, ako mi bude najlepšie tráviť....
RNG, ešte by som bola zvedavá na Váš názor ohľadom tej diéty, čo som písala vyššie...
Ďakujem!



31

Re: Biely povlak

Pozri na proticandidovu intenzivnu dietu, ktora by mala zabrat za 2-3 tyzdne.
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida   kde candimin nahradzaju kapsule oreganoveho oleja, co su ucinnejsie, ako candimin a naviac by nemali palit zaludok, ked mas dost kyselin
Samozrejme z nej nemozes nic vynbechat, inac je ovela menej ucinna. Tj nesmies krmit candidu sacharidmi !!! A brat zmes mikrovlaknin a nasadzat si kvalitne probiotika, tie sa v tele nemozu sami od seba vyvinut, treba ich nasadit.



32

Re: Biely povlak

RNG,

môžu sa pri proticamdidovej diete jesť zemiaky?

Ď



33

Re: Biely povlak

Nie. Ani ziadne chleboviny, vyrobky z muk, cestoviny, dokonca ani sladke ovocia, ako napr hrozno.



34

Re: Biely povlak

chcela by som sa opýtať, že keď mi už vadí horká chuť tých kvapiek - Citricidal, či ich môžem nakvapkať do tobolky, a tak prehltnúť, aby sa rozpustili priamo v žalúdku?! Do jednej sa zmestí naraz cca 20 kv ...



35

Re: Biely povlak

Samozrejme ze mozes, dokonca ich mozes uz  kupit ako tabletky/kapsule.
Problem je v tom, ze ked dosiahnes naraz vysoku koncentraciu v crevach,nad 200 ppm,  moze ti to ovplyvnit probioticke osadenie criev. Preto radsej odporucam roztok, a pit ho pomalicky, po malych glgoch, aby sa to stacilo v zaludku rozriedit na koncentraciu, co neposkodi probiotika v crevach, ale len mikroby, co su na citricidal ovela citlivejsie.



36

Re: Biely povlak

chcela by som sa spýtať na Tvoj názor na konzumovanie potravín ako pšeno, ovsené vločky alebo pohánka počas tejto candida diéty?!



37

Re: Biely povlak

Pseno, ovsenne vlocky aj pohanka su silne zdroje sacharidov, najma skrobovin, co sa v zaludku za par minut zmenia na cukry a teda podporia candidu. Tj nie su vhodne pri proticandidovej diete.