1

Téma: komplexne

Dobrý deň.

Viem že sa to nedá presne diagnistovať, ale napíšem priznáky, ktoré ma trápia.

moje priznaky: dlhotrvajucé akne,biely povlak na jazyku, opuchnuté oči (vačky,viečka),
bilirubin - zažtlnutá koža, očné bielka(niekedy som zažltnutý celý niekedy vôbec)

Mám na Vás pár otázok:.
1.) Mohli by ste mi povedať ako zistiť či mám dostatok kyselín v žalúdku?

2.) Zlá absorpcia žívin? Nakoľko som na rovnakej váhe od mojích 17 denne jem okolo 2500kCal+-(väčšinou jedla tvoria vločky,ryža,kuracie mäso, vajcia, orechy a semená)
,ale pri tomto príjme kalorií hneď mi nabehne hromadné akné,pri menšom príjme tiež sa mi tvorí akné, ale nie v takom množstve. Je to zaneseným črevom čiže zlou absorpciou?

3.)Prečistenie čreva: Práve mi došli enzým pancreatin od solgaru + chcem s tým brať mikrovlakniny, ktoré uvádzate + probiotika. Bude to postačujucé na odmorenie čreva?
   Všetko čo mám mi vychádza, že mi to výdrží 30dní, myslíte, že je to postačujúce na uprávu črevnej flóry?

4.) Tiež nakoľko som aktívny futbalista mám problém s kolenami, praskanie a bolesť pri zohýbaní. Bolesť pociťujem najmä keď sedím a kolená mam zohnuté.
   Čo by ste mi na tie kolená odporučili?

5.)Na bilirubin je dobrý ten protokol(dr. berkson), ktorý uvadzate? a vykonávať ho až po prečistení čreva alebo ako?

Neviem kam som mal túto tému zaradiť, tak som to dal sem snáď to nevadí :-)
Viem, že podobné otázky sa tu riešia často, ale chcel som odpoveď ako ušitú pre mňa.
Ďakujem za skorú odpoveď.



2

Re: komplexne

Nuz definitivne mas znicenu crevnu floru, takze mikrovlakniny a probiotika potrebujes viac, ako druhi, hoci ich odporucamkazdemu.
Precistenie pecene tak isto pomoze kazdemu, najma ked mas tu zltu farbu(icterus)
Ked si napravis traviaci proces, mozno nebudes potrebovat ani ziadne doplnky na klby, ale odporucam ti jest aspon 2 avokada tyzdenne na mazanie klbov, ktore sa ti zrejme pri aktivnom sporte vydieraju. Nechces skoncit ako kripel,tak ber aspon docasne doplnky na klby.



3

Re: komplexne

Beriem tie enzymy od solgaru spolu s psylliom + inulin, ale skor ta vlaknina ma ako keby zapchala (pritom pijem denne okolo 3-4litre vody) čiže keď beriem tie enzymy tak vsetko sa mi vyhadzuje cez kožu viem že je to forma vylučovania odpadu, ale od kedy beriem mikrovlakniny tak som nemal ešte poriadnu stolicu a to je tretí deň. Mám skusiť prestať brať tie enzýmy načas, kým sa mi neupravi vyprazdnovanie? Zatiaľ som bral 1x2 chcel som skúsiť čo to spraví.



4

Re: komplexne

Nuz ked si pricasto zapchaty, tak pouzi metodu mojej zrejme este prastarej mamy, kde tvrdila ako bylinkarka, ze "creva si treba vymastit"  Lyzica olivoveho oleje raz az 2 krat denne by to mala vyriesit.



5

Re: komplexne

Praveže nebývam zapchatý, ale od kedy som začal to brať tie mirkovlakniny tak som. Pritom som písal, že pijem dostatok vody, tak neviem čím to je. Skúsim tak ako pišete, ten olej.
Ďakujem zatiaľ.



6

Re: komplexne

Mokrovlakniny absorbuju az 50 nasobok vody, ako sami vazia. preto su mnohi ludia z nich obcas aj zapchati. Olej by to ale mal vyriesit.



7

Re: komplexne

Dobre rano,

ja mam zhruba podobny komplexny problem, neviem do ktorej temy to mam zaradit.

zhruba:
od detstva slaba imunita, vela zapalov predusiek, hrdla, mandli, kasel, kopa antibiotik, svrbenie konecnika, palenie v klboch, bolest kosti, skolioza, unava...

Teraz posledne roky ma v kuse bolia ruky, omdlievaju mi, mam horuce telo, citim sa ako radiator, raz mi je horuco na hrudi, potom v oblasti pecene... potia sa mi dlane aj chodila, aj celkovo sa potim viac, mam kruhy pod ocami, stale herpes, bolia ma kosti na mierne silny dotyk: holenne, lycne, okolo usi, celo, tiez oci, krk, hrud, stehna, lytka, aj ked sa trochu sam stipnem, tak ma boli koza, velka unava, vidim take spermie v oku, ako sa hybu, asi neake virusy alebo parazity, mam hrcky po tele, svrbenie konecnika, obcas palenie pri moceni, pichanie v miesku, biely povlak na celom jazyku, bolest v krizoch v oblasti obliciek, robia sa mi hlieny asi 3 mesiace v kuse (jedol som rozdrveny chren, asi to ma odhlienuje), mal som silny zapal niekde v krku a ramene, asi zily alebo uzliny, skrutilo mi hlavu, mal som horuce telo, zimnice, nemohol som sa ani narovnat ani otocit na posteli, ani otvorit usta, na pohotovosti mi povedali, ze to mam zo zuba smile a ked budem moct otvorit usta, mam ist k zubarovi, tak asi sam najlepsie viem, kedy ma boli zub a kedy nie smile...

teraz posledne 4 roky dost intezivne sa liecim, cistim, meditujem, no su to pomale zmeny k lepsiemu, sice uz nemusim spat poobede, ale aj tak... bol som 3x na diacom pristroji - (test na parazity) u troch ludi, no vysledky sa cca z polovice zhoduju. asi si to kazdy vyklada po svojom. smile

Mam drahy odstavovac, pijem stavy, za posledne 2 roky som vybral asi toto:
kvapky joalis 12x
kvapky od nadeje/pani Podhorna: Stetka lesna, chlamisin...
koloidne striebro asi 9 flias
tabletky alicin alimax asi 5 krabiciek po 90 tabliet
korejsky zensen 50 ml
mumio 120 tabliet
matuzalem 2 balenia
prasok vitamin C asi kilo som uz zjedol
prasok MSM asi pol kila zatial
prasok kremelina skoro kilo zatial
doplnal som mineraly, od nutrendu 2 balenia, koloidne mineraly 2 balenia, teraz sindeleho mineraly
DMSO, natieral som na telo a prenasal dovnutra kvapky MMS 1
aj som ich bral, kvapkal som si do prazdnych toboliek kvapky MMS 1, tiez som bral MMS2 a tablety BETAIN HCL
bilinne caje od poradcu, na pecen, detoxikaciu, zlcnik a ine...
olivovy olej s citronovou stavou,
drzal som v ustach slnecnicovy olej po 20 minut, kym sa nepremeni na bielu tekutinu
vitamin D3
taperweinova odkyslicujuca zmes, celu velku pixlu, obcas aj sodu bikarbonu rano
chlorella a zeleny jacmen, to som bral asi 1 rok stale, dost vela prasku a tabletiek, lebo sa mi dusovali, ze ked to budem brat
dlho, telo sa uplne zmeni a vylieci...
tiez neake riasy
rastovy hormon
jod kelp
tea tree oil
konopna tinktura
propolis
vitaminy na oci
bral som tabletky na parazity, albendanzol, entizol, praziquantal thajsky 100 tabliet, potom nemecky cesol asi 18 gramov za 126 eur, tiez tabety na malariu chloroqeuine

cistil som podla ajurvedy telo, vyplach nosa, ust, cistenie zaludka, tepla voda a sol, vela vody, komplet vycistenie criev, kym zo mna poobede nesla cista voda, vytlacal som zlcnikove kamene glauberovou solou a neakymi tabletkami aby to nebolelo a grepovou stavou, pil som bobkovy list na ocistu klbov, cistil som lymfu stavami cely den
a tak

teraz beriem spominany vitamin C, MSM, sindeleho mineraly, vit. D3, zensen, dracia krv, kokosovy olej, vcely pel, kremelinu, jod, magnezium a tak, pecivo jem maximalne 1 rozok denne / celozrny, doobeda jem len ovocie a pijem stavy,
ostavujem si mrkvu, cviklu uhorku, jablko alebo potom ovocne stavy, 2x do tyzdna chodim behat, bicyklujem, zacinam cvicit

neberiem to tak, ze aaa to asi nepomoze, ale skusim, idem do vsetkeho naplno, ale ked sa tak na tym zamyslim, skoro nic sa nezmenilo, je tu len mierna zmena, trochu silnejisa imunita, nemam kasel, nemal som herpes vyse roka, ale ked som prestal brat kol. striebro a alimax a ine, tak znovu sa mi objavil herpes,

nemozem predsa donekonecna do seba ladovat pripravky
po psychickej stranke, som v pohode, velka zmena posledne roky, vyrovnany, nezaoberam sa minulostou, nemam vykyvy nalad...no len fyzicke telo zaostava za dusou smile


neviem co to blokuje alebo co mam v tele, ze sa nemozem pohnut dalej
viete mi prosim neako pomoct, uz neviem co mam robit a z ktorej strany na to ist

dakujem



8

Re: komplexne

Nuz je toho privela, ale snazme sa to zjednodusit.
Na nakazy, co dostavas zo vzduchu kvapockovou infekciou odporucam kvapky roztoku citricidalu, to by ti malo znacne pomoct na nakazy horneho dychacieho traktu.
Mam podozxrenie, ze ked si oslabeny cely cas, tak mas alebo zle travenie alebo nejaku nakazu, co ti znizuje imunitu
Na tgravenie su potrebne kyseliny enzymy mikrovlakniny a probiotika Ak ti chyba cokolvek z toho, task to vedie ki stovkam roznych zdravotnycyh problemov. Skus si kazde doplnit a uvidis, co ti to pomoze.
Totiz z potravy musis dostat drvivu vacsinu zivin, nie z doplnkov
A kedze si bral aj hodne liekov a iste sa ti zide si precistit a regenerovat pecen, pozri na protokol dr Berksona a ber ho aspon 4-5 tyzdnov.
A potrebujes jest normalnu stravu, nie len stavy a zeleniny! Strava ma byt pestra a travenie a absorbcia dobre, aby telo dostalo vsetko potrebne pre svoju cinnost a obranu.
Co odporucam doplnat kazdemu je to, coho mame v potrave primalo a to je
selen jod, zinok vitaminy C E D-3 K-2 a samozrejme mikrovlakniny a probiotika.
Toto ti urobi pre rozne procesy v tele hromadu dobra, vcitane vyssej imunity.



9

Re: komplexne

Dakujem za odpoved

ano imunita je slaba, pravdepodobne mam borelie, asi aj chlamydie, rozsirenu kandidu...
bol som na krv, raz mi vysli protilatky na borelie, raz nie, potom zasa hej. U 3 roznych poradcov nezavisle mi na diacome vysla borelioza kandida, aj chlamydie, plus ine havede, jeden mi povedal, ze s najvacsou pravdepodobnostou mam malariu. No ich vysledky sa zhodovali na cca 70 % tak to beriem s rezervou. A na test na chlamydie, nejdem, vraj je to bolestive, ked beru ster a antibiotikami sa mi to asi aj tak nepodari vyhubyt uplne.
krv zhruba ok, mimo normu mam len zelezo a bilirubin a hormony stitnej zlazy na hrane.

dal som si spravit z krvi test potravinovej intolerancie, vyslo asi toto, najsilnejsia intolerancia:
kesu orechy, ryza, psenica, kravske mlieko, vajcia
potom slabsia na:
raz, tvrda psenica, lepok, mandle, kvasnice, arasidy, para orechy
Z tych orechov som zaskoceny, lebo ich mam rad a chcem ich jest vo velkom, docital som totiz knihu zivot bez psenice a chcem teraz nahodit dietu a zbavit sa kandidy, chcem prestat jest sacharidy, cukor, psenicu...
mam taky plan:

candimis (oreganovy olej) 2xdenne po 2 kvapky po jedle
vilcacora caj- 2 salky denne
olej z olivovych listov
clarkiu tinkturu probiotika probiotic12 -1 tbl. vecer, (od firmy LR)
vitamin C vo vysokych davkach
kremelina
lugalov roztok (ten neviem kolko mam brat)
chlorela

mozte mi prosim napisat, co este k tomu mam brat konkretne, neaky link, aby som zbytocne nehladal po roznych strankach, nieco vynachal alebo objednal menej ucinne. Teda ak Vas to neobtazuje, budem velmi rad.
ake probiotika este, mikrovlakniny, enzymy... odkial roztok citricidal, protokol dr Berksona, popripade aj davkovanie

nech poriadne precistim telo a nakopnem imunitu

dakujem



10

Re: komplexne

popripade, z toho co som napisal, co tam nepotrebujem alebo co nahradit niecim ucinnejsim alebo co by som mal este skusit.

Zacina sa mi totiz pomaly zhorsovat stav, zhorsuje sa mi videnie do dialky, zase ma zacinaju boliet klby a kolena, ked si klaknem na ne. Picha ma v pravo v boku, asi zlcnik alebo crevo, aj oblicky citim, unava, zyvanie, obcas sa mi trasie viecko, potom sval na ruke, tak pod pazuchou, smile citim sa ako Frankenstajn



11

Re: komplexne

Na candidu je ucinna zlozka z oreganoveho oleja, carvacrol. Na potlacenie candidy odporucam 3 x 200 mg carvacrolu, co zialbohu z par kvapiek candimisu nedostanes.Najdes to v entericky pokrytych kapsuliach oreganoveho oleja
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=2
kde v kazdej kapsuli je 100 mg carvacrolu tj beries 3 x 2 kapsule.
V olivovych listoch je zase ucinna latka oleuropein a toho potrebujes pri viralnych, mykoplazmickych a inych infekciach, vcitane borelii a chlamidii davku   3 x 300 mg
co najdes napr v tomto vyrobku
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
kde v kazdej kapsuli je 150 mg oleuropeinu tj beries 3 x 2 kapsule intenzivne a neskor 3 x 1 kapsulu dlhodobo, najma proti chlamidiam pneumoniae to treba brat aj vyse roka.
Proti tymto vnutrobunecnym nakazam je ucinne brat aj kvapky samento, coumanda a banderol, davka 2 x 15 kvapiek z kazdeho
Tie spomenute nakazy su zodpovedne aj za vsetky tvoje ine priznaky, ako reumaticke, nervove,strata imunity a podobne.
NO a samozrejme obcasne precistenie tela silnymi enzymami ako napr
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1 a pouzivanie inych enzymov na pomoc traveniu sa ti zide.

Bezne doplnky co odporucam kazdemu by si aj ty mal brat ako zinok selen jod, vitaminy C E D-3 K-2 mikrovlakniny a probiotika. A cistit si cievy lecitinom, 1 polievkova lyzica prasku alebo granulatu raz alebo dva krat za tyzden



12

Re: komplexne

ok, mam zhruba vsetko vyhladnute, rusim candimis oreganovy olej a nahradim kapsulami co ste mi poslal link.
otazka 1. tie kapsule s oreganovym olejom - 3x denne po 2 kapsule pocas jedla, to mam na 15 dni, staci jedno balenie na 15 dni alebo potrebujem dlhsie? kolko?

otazka 2. kde najdem kvapky coumanda? a cital som niekde od Vas na zdravie.sk ze tie troje kvapky vydrzia cca 20 dni, ako dlho ich potrebujem brat? aby som si vedel objednat

otazka 3. ktore probiotika si mam objednat?

dakujem



13

Re: komplexne

samento coumanda a banderol su produkty napr firmy Nutramedix, najdes ich na iherb, ktory ma na Slovensko najlacnejsie postovne. Tieto ale na candidu nepotrebujes, to je na rozne mykoplazmy a boreliozu a chlamidie pneumoniae.
Na candidu pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida



14

Re: komplexne

Chcem sa spytat na odmaskovace,

je potrebne brat NAC aj serrapeptase naraz alebo staci, ak budem brat jedno z nich na odmaskovanie
ak jeden, tak ktory radsej.

Dakujem



15

Re: komplexne

NAC je lacnejsi, ale serrapaptaza zaroven riedi krv a rozbija krvne zrazeniny, takze ja osobne ju beriem kazdodenne, najmenej 120 000 IU



16

Re: komplexne

mozte mi prosim dat link na serrapeptaze z iherb.com ktory by som mal objednat?
Nasiel som na SK http://www.provitamin.sk/nas-diamant/se … e-120.html
asi je dobry, ale zda sa mi dost drahy



17

Re: komplexne

Ja pouzivam tuto
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/23747



18

Re: komplexne

Zdravim, ta stranka iherb je super, vsetko chodi a velmi lacno. chcel by som poprosit o tip.
Chcem si objednat extrakt z olivovych listov z tejto stranky iherb, lebo maju lacne postovne. Poradil ste mi toto
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
ale swanson ma drahe postovne a na iherbe ich doplnky nepredavaju.

Co podobne a ucinne by som si mohol objednat z IHERBU?
vdaka



19

Re: komplexne

Zialbohu nic z Iherb nie je tak silne, co sa tyka extraktu z olivovych listov,  a ked si chces liecit nejake mykoplazmicke struktury, tak je to dlhotrvajuce a budes potrebovat vela extraktu z olivovych listov, tak sa ti oplati to objednat zo Swansonu, aj ked maju vysoke postovne.



20

Re: komplexne

Nasiel som nieco aj na Slovensku, no momentalne nemaju ten silnejsi, 150 mg ale iba 75 mg.
http://www.swanson.sk/p/247/extrakt-oli … Dch-listov
je to ok, ak budem brat 3x denne po 4 tablety, aby som dosiahol rovnake mnozstvo ucinnej latky, teda 300 mg oleuropeinu?



21

Re: komplexne

lebo aj keby som objednal 4 balenia, tak ma to slovenske vyjde trosku lacnejsie
teoreticky by som mohol aj toto z iherbu http://www.iherb.com/Natural-Factors-Ol … &ic=27
teda, ak to je spolahlivy vyrobca a nevadi, ze budem brat po 4 pilulky, aby som dosiahol 300 mg



22

Re: komplexne

OK, ako som povedal, na znackach nezalezi ale len na obsahu ucinnych latok. Ja vzdy cakam, az ma Swansonvitramins vypredaj/sale na extrakt z olivovych listov, za polovicu  a potom sa dobre zasobim. Posledne som objednal 20 flasiek toho silnejsieho, ved to potrebujem pre celu rodinu dokonca aj bratovu.A zivotnost to ma minimalne 2-3 roky.



23

Re: komplexne

zdravim,

chcem sa spytat na biely povlak na jazyku.
Uz koncim 4. tyzden liecby, teda od zaciatku februara.
Zacal som pritiparazitalnou kurou dr. Clark, oresak palina klinceky, tiez som si zohnal praziquantal.
Tiez mikrovlakniny 3 druhy, kremelina, probiotika na vecer s jablkom, citricidal, chaparal, lysin, olive leaf, oregano oil, NAC, serapeptaze, cat`s claw, lecitin, jod, zinok, selen, E, C D3.
nevidim uz husenice alebo take spermie v oku, prestal ma stipat a svrbiet konecnik a zmenzila sa mi o polovicu hrcka pod kozou, mam viac energie trochu
Uz 3. tyzden drzim protikandidovu dietu, jem len vajicka, ryby na pare, karfiol a take zeleninky plus orechy a stale mam povlak na jazyku.
Suvisi ten povlak na jazyku s candidou uplne? alebo je mozne, ze som sa uz candidy zbavil za 3 tyzdne a povlak na jazyku mam z inej priciny niekde v traviacom trakte?

Rad by som uz ukoncil dietu a pomaly presiel na normalnu stravu, no neviem si vysvetlit ten biely jazyk, zlepsil sa tak o 10 % max.

dakujem za radu



24

Re: komplexne

Povlak na jazyku nemusia byt nevyhnutne candidy, ale na 95% najmenej su.Niekedy su to len odumrete bunky na jazyku. Skus pouzivat aj ustne probiotika/oral probiotics, tiemodporucam kazdemu co si chce zachranit zuby pred kazenim a ochranit ustnu dutinu, pripadne aj zvysit imunitu ciastocne prioti nakazam hornych dychacich ciest. A mnohe davaju aj prijemny dych, co najma zeny ocenia, hoci dnes aj chlapi zacinaju byt na to citlivi.
Byt tebou tak by som este pokracoval aspon 2-3 tyzdne, nie vzdy sa candida da lahko vyhubit. Moze sa skryvat v parazitoch v ich traviacom systeme, ked sa neda lahko vyhubit.
Odporucam ti aj -brat kokosovy olej, ten je tiez ciastocne proticandidovy a bohaty zdroj energie, najma pri nedostatku kalorii zo sacharidov.



25

Re: komplexne

RNG alebo Bludicka , uz som par dni bez vitaminov a mineralov ktore som dlhodobo brat nonstop .
A vratil osa mi libido , viete mi povedat ktory vitamin alebo skor mineral sposobuje znizene libido , myslel som si ze zinok pravez testosteron zvysuje .

Dakujem



26

Re: komplexne

Vitaminy a mineraly s vynimkou snad  zinku nemaju s libidom nic spolocne.



27

Re: komplexne

RNG napísal(a):

Vitaminy a mineraly s vynimkou snad  zinku nemaju s libidom nic spolocne.

Myslel som ze zinok ho prave naopak zvysuje , moze vo vecsich mnozstvach dlhodobo 30mg chelatovej forme bez medi sposobit znizene libido ?



28

Re: komplexne

Zinok zvysuje libido, aj ked nie privelmi.



29

Re: komplexne

rng co hovoris na tento vyrobok hlavne zlozenie
0g sacharidov 0g cukru 0g tuku ( sladilo sukraloza )
http://www.myprotein.sk/sports-nutritio … 87103.html
ako nahrada sladkeho , ide oto ci to ma v zlozeni nieco co je zle ? inac som to uz mal sladke to neni velmi ale da sa tym ochutit hlavne ranajky



30

Re: komplexne

Sucralose nie je bezpecne sladidlo, pozri na
http://www.prevention.com/food/healthy- … -sucralose
Ked chces sladke, co nie je skodlive pozri na steviu, xylitol a erytritol.



31

Re: komplexne

RNG napísal(a):

Sucralose nie je bezpecne sladidlo, pozri na
http://www.prevention.com/food/healthy- … -sucralose
Ked chces sladke, co nie je skodlive pozri na steviu, xylitol a erytritol.

aha dakujem smile a xylitolu sa ale nemoze davat vela som cital lebo telo si nanho tazko zvyka a moze zivit zle bikrobi v crevach nie ?


Rng uz som sa to pytal v inej teme tam si si to nevsimol, ake ovocie alebo kolko g cukru z ovocia by sa dalo kombinovat s jedlom napriklad ranajky : Vlocky , vajicka , z toho urobit lievanec a k tomu ovocie , tak ze ci sa nejake moze a ked hej ktore a kolko , dakujem



32

Re: komplexne

Xylitol telo nevie absorbovat, tj zoatava v crevach ako potrava pre mnohe mikroby, spravidla ale nie nebezpecne, len take, co vytvaraju plyny.
Co mozes a kedy jest zavisi len od teba, kazdy sme individualni a treba to vyskusat.



33

Re: komplexne

RNG napísal(a):

Xylitol telo nevie absorbovat, tj zoatava v crevach ako potrava pre mnohe mikroby, spravidla ale nie nebezpecne, len take, co vytvaraju plyny.
Co mozes a kedy jest zavisi len od teba, kazdy sme individualni a treba to vyskusat.

Dobre a ako teda zistim ze ked si dam napriklad ranajky vlocky + vajicka a k tomu ovocie napr banan alebo jablko ze mi to zacalo kvasit alebo hnit v zaludku ?
a ono to zacne hnit alebo kvasit v zaludku ci v creve ?



34

Re: komplexne

Ked to zacne kvasit a hnit v zaludku, tak sa ti tam zacnu vytvarat plyny a toxiny, plyny vytlacia nasilne jedlo do pazeraku a toxiny z yhnitia vyvolaju zapal zaludka. Takato otravena zmes ti ide do criev, kde sa premnozene kvasinky a hnilobne kultury rozmnozuju dalej,vycvolaju plynnatost a hnacky,  znicia ti probioticku crevnu floru a mozu po case vazne poskodit crevne steny(IBS,CROHN, ulcerativna colitida)



35

Re: komplexne

rng kazda stevia ma taku divne sladku chut ? neviem to opisat taku nie cisto sladku , mal som uz aj praskovu aj tekutu , cim to je ? alebo moze to byt len nekvalitna stevia ?



36

Re: komplexne

Nerafinovany a enzymaticky necisteny vytazok zo stevie ma chut ako pelendrek a aniz.
Precistene a enzymaticky spracovane vyrobky sa blizia chutou cukru.



37

Re: komplexne

Rng chcem sa opytat na par dolnkov na upravu hormonov .

1 . DIM , znizuje estrogen ale aj testosteron a hlavne DHT ?

2. Saw palmeto , znizuje estrogen , a kedze je dobry aj na mocovy mechut tak asi aj DHT znizuje ? Znizuje ale aj testosteron tak isto ako aj DIM alebo len estrogen ?

3. Chrysin znizuje len proteazu a tym padom estrogen ?

4. Wild yam ako upravuje hormony ? co treba znizi a co treba zvysi ? alebo znizuje estrogen a podporuje progesteron ?

5. Tribulus terestis zvysuje len testosteron ? ci znizuje aj estrogen ?



38

Re: komplexne

1. ano
2. ano
3.neviem, ako to chrysin robi ale definitivne znizuje estrogenicke hodnoty.
4.uloha wild yamu nie je presne urcena. Znizuje prolactin a upravuje aj ine hormony, ale neviem ako.
5. tribulus terestris zvysuje testosteron plus ine hormony
Viac na
http://www.life-enhancement.com/magazin … and-health



39

Re: komplexne

RNG napísal(a):

1. ano
2. ano
3.neviem, ako to chrysin robi ale definitivne znizuje estrogenicke hodnoty.
4.uloha wild yamu nie je presne urcena. Znizuje prolactin a upravuje aj ine hormony, ale neviem ako.
5. tribulus terestris zvysuje testosteron plus ine hormony
Viac na
http://www.life-enhancement.com/magazin … and-health

1.Dobre dakujem este k tej 2ke som sa pytal ci znizuje saw palmeto aj testosteron tak isto ako DIM ? Ale ty saw palmeto beres takze asi testosteron neznizuje .

2.Co sa moze stat keby dievca bere tribulus a chrysin ? moze to ma nejaky negativny vpliv ? tak isto aj wild yam . spolu s tymi dvoma

3.a je pravda ze tribulus si  treba vyberat podla pomeru saponinou , vecsina ma 40% saponinou a vraj treba 80%+ saponinou

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-11-03 08:09:36)



40

Re: komplexne

1./Saw palmetto neznizuje testosteron
2. neviem o ziadnycyzlychucinkoch tej kombinacie.
3. saponiny su asi najucinnejsia zlozka tribulusu, ale percento neurcuje ucinnost, ale celkova davka saponinov.



41

Re: komplexne

RNG napísal(a):

1./Saw palmetto neznizuje testosteron
2. neviem o ziadnycyzlychucinkoch tej kombinacie.
3. saponiny su asi najucinnejsia zlozka tribulusu, ale percento neurcuje ucinnost, ale celkova davka saponinov.

dakujem a mozu byt nejake negativa ked s baba zvysi tymito doplnkami testosteron a znizi estrogen ?



42

Re: komplexne

Zahravanie sa s hormonam,i je vzdy aspon ciastocne riskantne Zvyseny testosteron moze zene dat extra chlpatost, co iste nie je prijemne.



43

Re: komplexne

RNG napísal(a):

Zahravanie sa s hormonam,i je vzdy aspon ciastocne riskantne Zvyseny testosteron moze zene dat extra chlpatost, co iste nie je prijemne.

tak ale su to perdca len doplnky ktore tie hormoni nemenia velmi , tak isto si nemyslim ze zene to moze zvysit testosteron tak ze bude chlpacsia , ci sa milim ? to vecsinou ej vidno u zien kulturistiek ktore beru testosteron .



44

Re: komplexne

Saw palmetto zvysuje testosteron aj mnohe steroly zvysuju androgenne('muzske" hormony)



45

Re: komplexne

RNG napísal(a):

Saw palmetto zvysuje testosteron aj mnohe steroly zvysuju androgenne('muzske" hormony)

no to hej ale napriklad na Iherbe , pri doplnku sawpalmeto pisalo tipujem 50%+ zeny ze s tym maju dobre skusenosti .



46

Re: komplexne

Saw palmetto je sucastou doplnkov na rast prs.



47

Re: komplexne

RNG napísal(a):

Saw palmetto je sucastou doplnkov na rast prs.

dobre dakujem
tak uvidime co urobi kombinacia Wild Yam a Saw Palmetto , pre priatelku na napravenie hormonov a na vypadavanie vlasov , mozno jej aj prsia narastu O:) big_smile
Ktory doplnok je este taky najpouzivanejsi na rast prs bez vedlajsich ucinkov ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-11-05 18:27:30)



48

Re: komplexne

https://en.wikipedia.org/wiki/Breast_en … supplement
http://www.numberonepill.com/breast-enl … rt=experts
Uprimne povedane, rast prs ma extra nezaujima, lebo to nie je zalezitost zdravia



49

Re: komplexne

RNG napísal(a):

https://en.wikipedia.org/wiki/Breast_en … supplement
http://www.numberonepill.com/breast-enl … rt=experts
Uprimne povedane, rast prs ma extra nezaujima, lebo to nie je zalezitost zdravia

no citam wikipediu , free from risk , takze nema t vedlajsie ucinky, na swansone alebo iherbe je nejaky kvalitny produkt ?



50

Re: komplexne

Saw palmetto sa posudujwe podla mnozstva mastnych kyselin a yam podla mnozstva diosgeninu. Mastnych kyselin by malo byt az 720 mg, diosgeninu 200mg na ucinnost.
Na znackach nezalezi, len na obsahu aktivnych latok. Ja odporucam tieto
http://www.swansonvitamins.com/doctors- … -180-sgels
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps