1

Téma: Astma

Dobry den RNG!
Som tu nova a velmi ma tato stranka zaujala.
Chcem sa opytat, nieco som si uz precitala na temu astma. Len si to chcem zrekapitulovat a opytat sa, ci treba brat tieto vsetky pripravky kazdy den ako quercetin, bromelain, boswelin, GSE, cordyceps, nos vyplachovať s GSE a roztokom koloidného striebra, inhalovat oregánový olej, probiotiká. Prosim, nie je mi jasne v akych davkach ich brat pocas dna a ci vsetky denne. Zabudla som na nejaky dolezity preparat, krory by pomohol pri tazkej astme?? Moja znama pri tejto astme prekonala aj chlamydiovu infekciu, teraz ma zistene mykoplazmy a je obezna.
Dakujem velmi pekne za odpoved.



2

Re: Astma

Mas tam toho uvedene akurat dost
Quercitin 3 x 600 mg
Bromelain 2000 GDU
vitamin C 3 gramy(najlepsie ester C  6 x 500 mg)
GSE roztok(3 kvapky do 30 ml vody) 3 x kvapkat do nosa v leze s hlavou zaklonenou dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin.
Brat kapsule oregana , 3 x 200 mg carvacrolu v v pripade kasla a zahlienenia.
Pit roztok GSE(60 kvapiek na liter vody, po malych glgoch cely den) na potlacenie mikrobov v tele v priopade potreby
Brat 2 x 1 gram + cordycepsu, pomaha v regeneracii pluc.
Inac bezne potrebne doplnky, ako selen, zinok jod, vitaminy C, E D-3 a hromadu mikrovlaknin a obcas probiotika radim kazdemu.
A cistit si cievy lecitinom predide najviac umrtiam(porazky, infarkty a zlyhania nedokrvenych organov)



3

Re: Astma

ďakujem velmi pekne za radu



4

Re: Astma

OK



5

Re: Astma

Dobrý deň RNG, som tu už nejaký ten piatok a stále čítam a čítam, hlavne vaše vedomosti vložené do textu za čo ďakujem.

Ale stále mám problém s dýchaním, trávenie a kožu mám v takom stave aké som nemal ani pred 10timi rokmi...
Ak by som sa len slabo zadychával, tak by som to neriešil, ale ráno sa dosť často zobúdzam so stavmi, že mi chýba kyslík, celá červená tvár a ruky ako keby som mal teplotu a lapám po dychu a to beriem sprej seretide 250 3x denne, mám aj predpísaný spiromon 10mg, ale snažím ho ešte nebrať, no vidím to tak, že bude v mojom živote takisto nevyhnutný ako u niektorých tabletky na tlak a už sa to bude len zhoršovať, čoho sa strašne bojím...takisto sa k tomu celému pridáva vykašliavanie enormného množstva hlienu, ktorý je hustý, žltý, niekedy až hnedý, niekedy tam nájdem niečo podobné ako mak ale trošku väčšie,  z jedla to určite nie je...cez deň vykašlem min. pol poháru hlienu...

strašne ma trápi tento problém a dúfam, že mi niečo poradíte, rád športujem ale bez spiromonu to nevidím veľmi reálne...
práve som dobral 90 tabliet oregána od Now Food, aj 118ml GSE, no nič extra sa nestalo, len sa mi zhoršilo dýchanie...
takisto som bral aj Super Enzymes, laktazan na odmorovanie, ale už mi došli, takže beriem posledné tablety už len bromelainu....samozrejme aj vitamíny....momentálne som zmenil aj stravu na spôsob paleo, keďže sacharidy sa snažím udržiavať do 130g aj to sú hlavne z ovocia a nejakého pečiva, jem hlavne ryby, mäso zelenina, orechy, vločky...
čítal som, že na astmu je dobrý aj broswelin či cordyceps, ale obávam sa toho, že to nebude mať žiaden výrazný efekt..

mám 23 rokov, okolo 10% tuku, 187/85...bol som operovaný na nosné polypy, dnes je nos v celkom dobrom stave, robím neustále výplachy, i keď odtiaľ stále vychádzajú nejaké husté hlieny, predpokladám, že to bude aj z ovzdušia, ale je to zanedbateľné množstvo...
pred 3 rokmi začali moje problémy s dýchaním, náhle som ochorel, vysoké teploty a už som nemohol poriadne dýchať, až to došlo do tohto štádia, po 2 rokoch mi prišli výsledky, že som prekonal pľúcne chlamydie, a boh vie kedy som ich prekonal a ako dlho ich mal a pobral toľko antibiotík na úplne iné diagnózy...z výterov čo si pamätám tak mi väčšinou vychádzali baktérie ako Klebsiella pneumoniae a haemophilus influenzae...

preto ťa prosím RNG o tvoj názor, beriem aj MSM, rontgen pľúc neukázal nič, takže som momentálne absolútne stratený...či je to už len dôsledok neliečených chlamydií táto ťažká astma a stačí brať lieky modernej medicíny alebo stále mi otravuje život chlamydia i keď  už ju nemám alebo som úplne mimo?

Ďakujem pekne

edit : ešte dodám, že ma rok a pól liečili na alergiu, ktorú mi nikdy nepotvrdili...samozrejme tabletky som užíval, ako ináč smile

Naposledy upravil: stendas (2013-01-30 19:53:02)



6

Re: Astma

Plucne chlamidie sa nedaju "prekonat" dokonca aj liecenie je strasny problem.
Pozri na http://rng.nazory.eu/rubriky/ch/chlamydie
Ber cordyceps(2 gramy) ako pomoc na regeneraciu pluc, oreganovy olej v enterickych kapsuliach, , NAC (2 x 1200 mg) na odmaskovanie roznych infekcii, vcitane chlamidii,
extrakt z olivovych listov v davke 3 x 300 mg oleuropeinu, pripadmne aj ine ako samento, berberine, monolaurin a podobne a mozno sa to podari tu skrytu chlamidiu , co ta obera o imunitu, porazit.
Astma je najma z "chronickych" infekcci v prinosnych dutinach
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
ktore produkuju infikovane hlieny plne toxinov, co sposobuju zapaly v prieduskach a plucach.

Ak si muyslis, ze mas vzdusne alergie, ber aj 2 x 500 mg quercitinu, pripadne aj 3 x 120 000 serrapeptazy, ktora celkove pomaha pri roznych zapalovych.



7

Re: Astma

Ďakujem, aj to je asi slabé slovo...
idem si to teda objednať..



8

Re: Astma

Drzim ti palce, lebo chlamidia pneumoniae je strasne svinstvo, miernejsie to nijak neviem nazvat.

A lekari su na to viacmenej bezmocni a tak sa to snazia nevidiet, doslova si ako sa hovori na pstrosov "davaju hlavu do piesku" tak ako mnohi dosial  aj s boreliozou, hoci tam je situacia dnes uz lepsia.



9

Re: Astma

ahoj RNG, vyliecit z astmy je asi dost narocne, ale znamy to chce skusit. urobila som suhrn vsetkeho co mi prislo ok z fora, mozes mi na to prosim pozriet a pripadne poradit ci vsetko sucasne alebo striedat a taktiez ake davkovanie pre dospeleho.

now oregano 3x2 tablety
now nac 2x1
Doctor's Best, Best High Potency Serrapeptase ?
Now Foods, Boswellia Extract ?
Now Foods, Quercetin with Bromelain 3x1
Doctor's Best, Best Curcumin C3 Complex ?

plus inulin , vit c , pripadne aj citricidal


dakujem

Naposledy upravil: lenkaple (2013-03-14 01:11:36)



10

Re: Astma

now oregano 3x2 tablety
now nac 2x600 mg
Doctor's Best, Best High Potency Serrapeptase  3 x 120 000 IU
Now Foods, Boswellia Extract   2 x 500 mg
Now Foods, Quercetin with Bromelain 3x1
Doctor's Best, Best Curcumin C3 Complex   3 x 1500 mg

plus inulin ,psylium, arabinogalaktany, pektiny, tj zmes roznych mikrovlasknin 15 gramov denne s 3/4 litrom vody a obcas nasadit kvalitne probiotika.
Co sa tyka beznych doplnkov, co radim brat kazdemu je to selen(200 mcg) jod,(2 az 6 mg) zinok(30 az 50 mg) vitamin C,93 gramy)E (400 IU a D-3(2000 az 5000 IU)

Quercitinu mozes zobrat aj viac, najma ked mas sezonne alergie.
Inac odporucam aj adaptogeny, najma astragalus a cordyceps, 2 gramy z kazdeho(tj 2 x 1 gram). Cordyceps specialne pomaha regenerovat poskodene plucne tkanivo.

Naposledy upravil: RNG (2013-03-14 03:38:07)



11

Re: Astma

dakujem:)))))

este by som sa chcela spytat na arabinogalaktany ?



12

Re: Astma

Najlacnejsie su zo svansona. Je to susena stava zo smrekovca ovisaveho/cesky modrin/larix deciduosa/larch
Najlepsie sa rozpusta vo vode zo vsetkych mikrovlaknin a je uzitocny aj pri lieceni rakovin.
Ja beriem denne aspon 3-4 gramy vo svojej vode na pitie.
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -8-oz-pwdr



13

Re: Astma

RNG prosim Ta, mohol by si nam link na nejaky vhodny arabinogalactan z IHERB, kedze nas vela objednava kvoli post. odtial??
Vdaka...



14

Re: Astma

Zialbohu, iherb nema dost lacny arabinogalaktan, najlacnejsie su tam
http://www.iherb.com/Eclectic-Institute … -Tabs/2871
a praskovy
http://www.iherb.com/Eclectic-Institute … 0-5-g/2867



15

Re: Astma

rng, prosim ta, vies mi poradit nahradu boswellie z now foods, nie je uz dlshie v ponuke ani 250 ani 600mg, najlepsie z iherbu,dakujem



16

Re: Astma

Co tak
http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Bo … Caps/23371
alebo mnohozlozkove
http://www.iherb.com/Nature-s-Plus-Herb … Caps/21538



17

Re: Astma

dakujem:)



18

Re: Astma

OK, Obsahy su dolezite, nie mena vyrobcov .No a samozrejme ceny, pokial nie si milionar.
Ale aj ti setria a povacsine viac, nez obycajni ludia. Peniaze urobia  z mnohych lakomcov.



19

Re: Astma

Dobrý deň RNG, chcel by som dať koloidné striebro do nádobky od spreju vincentky a tak ho aplikovať do nosa. Len dnu v tom čo je na nej našróbované  je nejaká pružina. Chcem sa opýtať či môže znehodnotiť koloidné striebro?  Ďakujem.



20

Re: Astma

Dotyk s kovom znehodnocuje koloidne striebro. Ale ta pruzina sa nedotyka obsahu celej flaskyu, len to co je v pumpovej komore. Tj ked zapumpujes niekolko krat, len prva davka je znehodnotena ciastocne, druhe sa dotknu kovu len na moment a za ten cas sa nestacia znicit.
Zialbohu prakticky vsetky stricky/atomizery, co poznam maju v sebe kovovu pruzinku. Aj tie, co ja pouzivam.
Davaj velky pozor na cistenie tej flasicky destilovanou vodou, viacnasobne.



21

Re: Astma

Dobrý deň RNG, začal som dávať 4-ročnej dcérke cordyceps. Je dosť problém to do nej dostať, dávam to na lyzičku premiešané s jogurtom. Môže sa to takto miešať, či je to potrebné užívať len s nejakou tekutinou ( voda, džús)? A dávam jej 2x300mg (je to od Swanson 120 kapsul/600mg – dcéra má 21 kg) postačuje to, alebo mám zvýšiť? Ďakujem.



22

Re: Astma

Dobre robis.  Mozes jej to aj zdvojnasobnit. Cordyceps je vynikajuci adaptogen pomaha na rozne problemy.



23

Re: Astma

Ahoj RNG,
mám stredne ťažkú astmu a stále vykašliavam žlté husté hlieny...chcem sa spýtať, či to môže byť len z chronickej bakteriálnej infekcie, bral som aj NAC, oregano, citrical do nosa ešte stále aplikujem a robím preplachy nosa, pretože odtiaľ mi takisto pravidelne stekajú zafarbené hlieny....
a teraz neviem, stále sa toho nemôžem zbaviť...či to nie je náhodou vlastne tou astmou tzv. alergia na vlastné pľúca a tým mi vyskakujú aj eozonofily smerom hore, keďže ich mám zvýšené a alergička mi ani po 3 rokoch neprišla na alergiu....
montelukast som úplne vysadil už pred niekoľkými mesiacmi, beriem sprej seretide a skúšal som ho tiež vysadiť, keďže len potláča astmu, ale rano mám bohužiaľ pravidelne zachvaty....chcel som pôvodne nechať telo, nech sa zbaví toho čo nechce samo, ale v tomto stave to ide dosť ťažko...
Ďakujem



24

Re: Astma

Nuz skus brat quercitin, 3 x 500 mg, to zmiernuje vzdusne alergie.
Su mikroby, ktore ziju z hlienov a su vsade okolo nas, tj ked sa ti niekde zbieraju hlieny, najma v plucach, tak sa ti tam iste dostanu. Priklad z nich je napr aspergillus pneumoniae.
Na regeneraciu a obranu pluc ti odporucam brat adaptogen cordyceps, 2 gramy plus denne.
Samorejme NAC, serrapaptazu a oreganovy olej v enterickych kapsuliach ti odporucam brat dlhodobo.
Alergologovia maju dost obmedenu schopnost diagnozovania alergenov, tj ked nijaky nevie najst neznamenam, ze nejake nemas.
Mozu to byt napr plesnove vytrusy, ktorych je tisice roznych, takze ti to nemoze zistit. Mozu to byt alergie na roztoce, ktore sa nachadzaju vsade, najma ked pravidelne neperies postelnu bielizen v horucej vode a mas doma roky napr paperove podusky, nevysavas si matrace , alebo mas slaby vysavac na koberce. kde tieto roztoce ziju zo zvyskov koze a vlasov co z nas stale opadavaju.



25

Re: Astma

stendas- ber serrapettazu dlhodobo a zahodíš aj seretide, hovorím z vlastných skúseností a samozrejme aj zvyšuj imunitu.



26

Re: Astma

Detto. Ale ja by som pouzival aj oreganovy olej aj cordyceps a quercitin zaroven.
Poskodene pluca sa slabo brania aj regeneruju, treba im pomoct.



27

Re: Astma

Zdravim, mohla by som sa opytat, ci nemate zriadeny aj nejaky vlastny e-shop, kedze nehovorim po AJ je pre mna komplikovane pohybovat sa po tych US online obchodoch, alebo mi neviete poradit nejake nahrady za tie latky, ktore uvadzate, ze pomahaju pri astme? Ja mam totiz diagnostkovanu lahsiu formy astmy, obcas cez rok mi to prepukne a mam problemy s dychanim, nechcem brat lieky. Nasla som iba ten oreg. olej Candimis, ten sa da zohnat aj na Slovensku...inak aj cordyceps, ale ten neviem, ci je doveryhodny. Vdaka.



28

Re: Astma

Zdravím, zase som pri tej astme, ale v noci som skončil na pohotovosti, tak mám nejaké otázky.
Ešte stále čakám na Cordyceps a steparazu...tak som sa zatiaľ rozhodol skúsiť MMS 1, keďže po mesiaci na oregane a NAC bol stav ten istý a množstvo hlienov (aj žltých, hrudkasté atď) sa nemenilo, ale je pravda, že ten stav už mám 3 roky, takže boh vie kde všade v orgánoch mam baktérie....
S MMS som začal sprudka, čo sa neodporúča, začal som sa viac dusiť...a po 2 týždňoch som bol včera na tom so zvýšenou teplotou, strašnými bolesťami na hrudníku pri nádychu na pohotovosti, ledva som lapal po dychu, nočné potenie je u mňa momentálne takisto pravidelnosťou...
schytal som prednison, infúziu, stav sa zlepšil a teraz moja otázka -

1. dnes ráno keď som sa zobudil som prestal vykašliavať akykoľvek hlien a dýcha sa mi normálne viac menej, ale začal som vkuse kychať a z nosa mi tiečie spousta priesvitneho hlienu....takže logicky mi príde, že to riešenie kortikoidmy atď je len dočasné a ono to nezmizne, ale bude sa to tlačiť von, niečo zostane v tele a bude mi len horšie? ale ako to dokáže potlačiť zápal je až neuveriteľné....
2. nechcem prestať s MMS, cítim, že to minimálne pomáha imunute rozpoznať nepriateľa a nie s ním spolužiť....keďže leukocyty mam asi po 4 rokoch mierne zvýšenie narozdiel on predošlých nízkych hodnôt...je možné, že celkovo tie antibakterilné doplnky od oregana, citricalu a aj po MMS môžu zvýšiť tak rapidne zápal v tele? potom je asi kontraproduktivné brať kortikoidne spreje na tlmenie, kďže ten hlien sa bez toho nevykašle ale zase sa mi stiahnu úplne priedušky...

trošku som sa rozpísal, hádam budeš mať čas odpovedať, takže ďakujem a ešte pripájam dole obrázok z KO z pohotovsti...

http://oi59.tinypic.com/30lhwjp.jpg

Naposledy upravil: stendas (2014-08-02 12:42:49)



29

Re: Astma

Nuz ked mas hromadu mikrobov v tele a odrazu ich zabijes antimikrobialnymi privela, tak mas telo zamorene mrtvymi mikrobami a ich toxicky, obsahom , pokilat to telo neodstrani enzymami.Nazyva sa to Herxheimer/Jarish uhynova reakcia.
Kortikoidy su silne protizapalove, ale priroda ma aj ine protizapalove silne a neskodne, ako curcuminoidy, boswelin dumbier, serrapeptazu  a podobne
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … l&ic=3  davka 2 x 1.5  gramov



30

Re: Astma

Dobrý deň,
mám maminu 56 rokov, stav veľmi vážny, včera ju prijali do nemocnice opakovane.

Skúsim popísať v skratke: ASTMA - veľmi ťažká, nestabilná (na základe rozhovoru s primárom berie už komplet celú liečbu aká existuje, od špeciálnych injekcií raz mesačne, až po kvantá liekov, MEDROL nasadený)
Okrem toho - zlé obličkové testy (bielkovina v krvi), vysoký krvný tlak, zlé pečeňové testy, kardiovaskulárne problémy, neustále chorá, na antibiotikách počas celého roka takmer, osteoporóza súvisiaca s užívaním kortikoidov.... obezita takisto (vraj už aj z tých liekov).

Zobrala som ju na dovolenku k moru s cieľom pomôcť jej a skončila v nemocnici, lebo to bola na ňu záťaž. Ako jej pomôcť?

Je toho mnoho, myslím, že jedno liečia a druhé tým odchádza.
Je pomerne mladá, aby mala takéto závažné problémy. Existuje možnosť ako jej pomôcť? Čítala som tu mnoho Vašich príspevkov, ale je ťažké sa vo všetkom zorientovať. Ak odporučíte prípravky, kde ich zháňať, akým spôsobom objednávať?
Ďakujem vopred za pomoc.



31

Re: Astma

Privela roznych chemickych liekov jej znicilo ladviny a pecen.
Iste ma znicene aj travenie(kyseliny, enzymy mikrovlakniny a probiotika) takze tam by som zacal najskor.
Tiez doporucujem branie masivnych davok colostra, 2 x 15 gramov, co jej nastartuje poriadne travenie a obranu tela. Aspom tyzden.

Doporucujem jej brat aj bezne ako jod(2 az 6 miligramov)
, selen(400 mikrogramov)
zinok(30 az 50 miligramov)
, vitaminy C(3 az 5 gramov)
E( 400 IU)
D-3(5000 IU)
a K-2(200 mikrogramov), najma ked ma osteoporozu a je celkove chorlava.

Mikrobov rozneho typu je hromada, atb posobia len na niektore bakterie, aj to nie vsetky, takze ked beries atb, tak nezasiahnes vacsinu z nich, tj ani plesne ani kvasne kultury, ani mykoplazmy, ani L-formy ani virusy co mame kazdy v tele a robia tam problemy. Ale atb pozitivne znicia nasu znacnu cast obrany, tj nase probioptika co v crevach vyrabaju az 70% vsetkych protilatok proti roznym infekciam, na ktore atb neposobia .

Opakovanie neucinnych postupov s nadejou, ze sa dopracujes k inemu vysledku je znak sialenosti, tak sa o tom vyjadrili viaceri nositelia Nobelovych cien. Preto ked chces dosiahnut iny vysledok, musis siahnut na ine prostriedky.

Okrem napravy travenia a tych beznych doplnkov odporucam pouzivat aj lecitin na cistenie ciev, 2 x do tyzdna polievkovu lyzicu, tiez si riedit bezpecne krv serrapeptazou na zlepsenie cirkulacie a znizenie tlaku.
Pecen sa regeneruje dost rychlo pomaha pri tom protokol dr Berksona.

Na infekcie v urinarnom systeme odporucam D-manozu, 2 gramy kazde 3 hodiny, to moze rozne infekcie do 3 dni jednoducho vyplachnut.
Inac berberine(2 x 1 gram) citricidal( 60 kvapiek do litra vody, oreganovy olej (3 x 200 mg carvacrolu), co najdes napr v enterickych kapsuliach firmy NOW
pripadne olivovy list, davka 3 x 300 mg oleuropeinu, co najdes napr v 750 mg  kapsuliach co predava www.swansonvitamins.com

Vacsina doplnkov sa da kupit napr z iherb.com kde mas najlacnejsie postovne na Slovensko, ale ja kupujem najviac zo Swansonvitamins, kde maju viacero velmi obsaznych doplnkov a nizsie ceny, hoci postovne maju vysoke.



32

Re: Astma

Dobry den, mam astmu beriem tabletky montelukasta a sprej alvesco. Je astma este zvratny stav za pouzitia nejakych doplnkou? Zatial mam spirometriu ok pri uzivani tych liekov. Konecne mi dosla serapeptaza 120000 U.I. takze zacal yb som nou len neviem presne ake je davkovanie v pripade astmy. mOzete mi poradit? Resp. co by som este mohol pridat k serapeptaze.
Tiez ako dlho ju mam uzivat?
dakujem



33

Re: Astma

Astma je z dlhodobych vzdusnych alergii alebo dlhodobych nakaz, ktore sa casto zdrzuju v prinosnyc dutinach a znova a znova nakazuju proedusky a pluca.
Alergie treba adresovat, podobne aj infekcie, poZri na vzdusne alergie tu
http://rng.nazory.eu/rubriky/a/alergie
a na infekcie tu
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
Serrapaptaza odhlienuje a zaroven odmaskuva rozne zamaskovane infekcie, takze ich rozne antimikrobialne, ci uz nase vlastne, ci uz vyrobene probiotikami, ci antimikrobialne doplnky alebo farmaceuticke lieky vedia lepsie dosiahnut.
Davkovanie je 3 x 120 000 IU.
Ked vynicis infekcie a potlacis vzdusne alergie, je adaptogen co pomoze pluca regenerovat, a to je Cordyceps sinensis, davka 2 gramy plus.

Viac info na chemicke lieky  a ich mozne skodlive nasledky
http://en.wikipedia.org/wiki/Montelukast
http://www.rxlist.com/alvesco-side-effe … center.htm



34

Re: Astma

Hm, tak ja som mal už operované čeľustné dutiny ale nejak bez efektu, bez vreckovky ani krok, avšak astmu som chytil z nedostatočného preliečenia zápalu priedušiek a sa mi to častejšie opakuje. Na alergologii mi na testoch nič nenašli dokonca aj imunitu mam OK.
Robili mi peľové, potravinové a kontaktne kožné testy a všetko negatívne tak naozaj neviem ale astmu som chytil isto z nepreliečených zápalov priedušiek - to je zas moja lajdáckosť koli robote /bohužiaľ maródovať sa u súkromnika nedá/.
A tu serapeptazu mam brať naraz 3 tabletky alebo rozdelene na ráno obed večer?
takže samotná serapeptóza nepomôže astme? A keby som si kúpil tu Cordyceps sinensis a užíval ju už teraz so serapeptazou?
http://cinska-medicina.heureka.sk/cordy … tAodPyYAqA - môže byť niektorá z tejto stránky??
Ďakujem za odpoveď a radu.



35

Re: Astma

Serrapaptaza riedi krv a odhlienuje/odmaskuje. Na infekcie treba pouzivat antimikrobialne , najma kvapky do nosa, lebo kvapockova infekcia zo vzduchu sa ma v prinosnycy dutinach, kde nic ustne brane nie je ucinne.
A pripadne na hlienove infekcie aj oreganovy olej
Hlienove infekcie mozu byt aj sekundarne, ked sa z akehokolvek dovodu tvotia hlieny tak sa do nich mozu dostat infekcie, co ziju z hlienov, ako napr aspergillus pneumoniae, pre lakarov zatial este dost neznama ale vrelmi casta infekcia. Je to vlastne hnilobna kultura a produkuje vylucky,. co vyvolavaju zapaly. Velmi ucinne na nu je napr oreganovy olej, tj carvacrol v nom.

Na znackach nezalezi, ale cordyceps prichadza v roznej kvalite a roznych zdrojov, Preto ja osobne dava prednost standardizovanym vytazkom z tych najlepsich druhov,, aj ked su pripadne aj drahsie. Pozri na
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Cordy … l&ic=8



36

Re: Astma

Takze si mam dokupit k serapeptaze este ten doplnok co si dal odkaz?
Oreganovy olej som uz bral.
A vies nejaku zostavu poradit aby som sa zbavil Astmy? na internete som cital o tej serap... ze je velmi dobra ale podla vsetkeho stacit nebude.



37

Re: Astma

Astma je vysledok dlhorocneho poskodzovania pluc a preto nemozes ocakavat, ze sa jej rychle zbavis.

Naposledy upravil: RNG (2014-09-14 02:46:53)



38

Re: Astma

To mi je jasne ze to nepojde rychlo smile
A tak ako postupuvat a co by som mal uzivat?
Nerad by som bol uz na spreji a liekoch cely zivot smile



39

Re: Astma

V prvom rade adresuj mozne nakazy v prinosnych dutinach a systematicky sa odhlienuj. Pripadne ber aj quercitin proti vzdusnym alergiam, lebo nie vsetky diagnozy alergologov su celkom presne.
Nuz a ked je pricina astmy systemeticky  odstranovana, tak maju moznost sa pluca postupne
regenerovat.



40

Re: Astma

Ahoj ktory produkt z tychto by si mi doporucil?
Chcel by som objednat len sa neviem rozhodnut ktory, ale najradsej by som aby tam bolo viac tabletiek aby som nemusel objednavat viackrat.
taktiez serapeptazu je nejake vecsie balenie ? Len zas aby som nemal problem na hranici s platenim smile



41

Re: Astma

kosican0

objednavat z mimo EU sa da
do 22€ oslobodená zásielka komplet
od 22€-150€ oslobodená od cla, platí sa iba DPH (20%)
nad 150€ - platí sa aj clo aj DPH (% podla colneho sadzobnika a dph je 20%)

ja si baliky z iherb rozdelujem na 2alebo 3. je tam potom to postovne v kazdom, ale vzdy lacnejsie ako clo a dph. alebo si posli jeden na seba, jeden na niekoho v rodine. teraz som robila velku objednavku a som si 3poslala k sebe a 3k frajerovi, vsetko preslo OK.
vzdy sa snazim dodrzat tych 22e - ale uz som si objednala aj za 24e a nestopli mi ju. za viac neriskujem.



42

Re: Astma

No mne prisiel teraz balik so Serapeptazov a neplatil som nic v pohode. Ale mal som na mysli poradit ktory pripravok je co sa tyka cistoty a kvality dobry. Ale taktiez dakujem za radu vysky objednavky uz som to potom nasiel v inej sekcii smile
Ale este jednu radu takze ak som si objedanl teraz Serape.. mozem zas v tej cene objednat? alebo radsej na manzelku? Oni na hranici to maju nikde zaznamenane ake meno kedy si co objednal?



43

Re: Astma

Myslim, ze je to len na balik, pretoze Ako pisem vyssie, tak ja som si to rozdelila na 3baliky, frajerovi tiez tri baliky a nic nezastavili. Kazdy balik bol zhrroba od 18e do 22e



44

Re: Astma

Ahoj a nemate skusenost z objednavania z tejto stranky? Konkretne o tento produkt
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-120-caps
alebo je vyhodnejsia kupa niektorych z tychto pripravkov
http://www.iherb.com/search?kw=Cordycep … mp;y=0#p=1



45

Re: Astma

RNG asi nevie ako posielaju na SK, nakolko tu nezije.
ja som si swanson objednavala odtialto http://swanson.sk/, nakolko preprava z tej stranky, co ste uviedli by ma vysla cez 20dolarov.



46

Re: Astma

Nuz zalezi, kolko si clovek objednava, treba si to vzdy prepocitat, co to dokopy s postovmnym a DPH je.
Ked mas vela doplnkov, ktore su zo Swansonvitamins.com ovela lacnejsie, ako inde, tak sa to postovne nezda nakoniec ani vysoke.



47

Re: Astma

RNG prosim ta na astmu mam brat 3 tabl rozdelene na rano obed vecer alebo mozem aj 3 naraz rano?
Beriem ich uz 3 tyzdne ale nejak zmenu necitim ani nepozorujem zlepsenie, bude to dlhsia zalezitost? Myslis ze budem moct casom vysadit aj spreje na astmu?



48

Re: Astma

3 tabletky coho?
Na astmu odporucam kvapkat si roztok citricidalu do nosa, najlepsie v kokosovom oleji, brat NAC a serrapaptazu, kapsule oreganoveho oleja a cordyceps na regeneraciu pluc(2 az 5 gramov)
A rychlo to nepojde, lebo regeneracia pluc trva dlhe mesiace.
To je za predpokladu  ze sa ti astma vyvinula z kvapockovych  nakaz v prinosnych dutinach.
Ak je z alergii, tak mozes citricidal vynechat a brat miesto toho Quercitin, 3 x 500 mg.



49

Re: Astma

smile serrapaptazu som myslel ako brat ci naraz 3 tabletky alebo rano, obed vecer. Mam Doctor's Best, Best High Potency Serrapeptase  120 000 IU
Cordyceps je ktory dobry vyrobok z akej stranky objednat?
NAC je co?
Astmu mam asi s castych zapalov priedusiek co som nevyliecil dokladne. Aspon si myslim ale mam aj nadchu casto.



50

Re: Astma

Doplnky sa skoro vzdy beru v delenych davkach, to platio aj pre serrapeptazu
Cordyceps je mikrohuba, silny adaptogen a na znacke nezalezi, ale na kvalite a kvantite.
Odporucam povedzme tento vytazok 8:1 tj davka 1 az 2 kapsule denne, ale nemusis sa obavat predavkovania ani s 3-4 kapsulami.
Zapaly proedusiek mozu byt z mikrobov, virusov, z infekcii v prinosnych dutinach ale aj z alergii, kde sa vytvoria hlieny a do nicj sa nastahuju infekcie zijuce z hlienov. Kazdu z tychto pricin treba osobitne adresovat.