1

Téma: Sjogrenov syndrom

Dobrý deň, veľmi pekne Vás prosím o radu pri mojom dlhodobom probléme s očami, ktoré začali  koncom februára  po dlhšie trvajúcej záťaží očí prácou na PC a štúdiu literatúry. Potom nastala extrémna reakcia na všetko žiarenie z PC, TV, slnečné žiarenie.
- príznaky: pri osvetlení napr. slnkom zdvíhanie žalúdka, zvracanie, rozmazané videnie: fľaky rôznych farieb, najmä červené a žlté, ktoré sa sústavne mihali, pohybovali, kmitanie, mihotanie, čierne bodky, závraty.
- ďalšie príznaky: silná bolesť očí, pálenie, rezanie, začervenanie, svrbenie, pichanie, pocit piesku v očiach, v noci veľmi silná bolesť akoby pichanie ihlami do očí, začervenanie a opuch viečok, veľké tmavé kruhy pod očami /predtým nikdy neboli/
-  vyhýbam sa akémukoľvek žiareniu a preťaženiu: od februára nepozerám televíziu, nechodím vonku, keď svieti slnko, nechodím na PC viac ako na 15 minút denne /pozrieť pracovnú poštu/, nečítam
- stále pretrváva bolesť očí, pálenie, pichanie, rezanie, veľmi silné prejavy večer, v noci a ráno
- doterajšia liečba : navštívila som už asi 8 očných lekárov,  reumatológa, neurológa, alergológa  - urobené množstvo vyšetrení z negatívnym výsledkom - zistená bola jedine extrémna suchosť v očiach, žiadna tvorba sĺz -  Sjogrenov syndróm
Keďže dlhodobo čítam Vaše fórum, objednala som si pred 2 mesiacmi koloidné striebro z Lučenca, kvapkám si ho do očí teda už dva mesiace aj niekoľkokrát denne, trošku bolesti aj začervenanie ustúpili, ale problémy stále pretrvávajú.   
Poraďte mi, prosím,  či môžem koloidné striebro tak dlhodobo a tak často denne užívať. Čo by mi ešte podľa Vás mohlo pomôcť, som už z toho zúfalá, nie je možné takto ďalej existovať.
Ostatné diagnózy: systémová skleróza, periférna demyelinizačná neuropatia, znížená činnosť štítnej žľazy, trombóza
Vopred úprimná vďaka.



2

Re: Sjogrenov syndrom

Ja pouzivam koloidne striebro do oci uz aspon 10 rokov, tiez mam "syndrom suchych oci" a pes vie, mozna aj ine zlazy mam napadnute virusami, nie lemn slzne.
Popritom sa snazim brat viacero antiviralnych aj ustne, ako to radim dnes kazdemu, kedze tych virusov je okolo nas a v nas coraz viac, a teda je rozumne sa branit aktivne a nevyckavat, az nam uskodia. Pozri na temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Nakoniec mnohe z nich aj tak odporucam ako selen, zinok jod, vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika, a to nielen ako antiviralne pomocky ale celkove doplnok potrebnyc zivin, ktore nedostaneme v bezne potrave v dostatku podla najnovsich vyskumov, zabudni na archaicke odporucene denne davky, ktorych sa lekari tak krcovite a spiatocnicky drzia, cest vynimkam, co odporucaju ine davky, vyplyvajuce z novsich vyskumov a praxe.



3

Re: Sjogrenov syndrom

Dobrý deň, na základe Vašich rád, ktoré ste mi doporučili v júni, ale aj poznatkov z dlhodobého študovania Vašich doporučení iným dlhodobo užívam na moje problémy s očami denne collosotrum  6 - 10  g,  selén, zinok, chapparal 3 x 1 g , curkumin 6 x 500 mg ,  na trombozu nattokinase 10 x 2000IU,  serrapeptase 3 x 120 000IU   lumbokinase 1 x 40 mg , vitamin C ester 2 - 3 g , vitamin E 400 IU,  proteolytické enzymy a digestive platinum enzymy,  a samozrejme aj 10 - 15 krát pri hrozných bolestiach a pálení v oku kvapkám koloidné striebro. Niekedy mám pocit, že je to už na dobrej ceste, o pár dní sa všetky príznaky : bolesti, pálenie, svrbenie vrátia. Už naozaj neviem, ako ďalej. Navyše mám obavy z dlhodobého veľmi častého užívania  / od marca 2014/  koloidného striebra, očné bielka mám žlté, akoby zahmlené, zatiahnuté, môže to byť vedľajší účinok z jeho používania? Chodím po očných lekároch, ale nikde sa nemôžem dovolať pomoci, som už naozaj zúfalá. Najnovšie pri vyšetrení v Bratislave jeden docent vyslovil názor, že môže ísť o parazity v oku, vraj nech si to dám zistiť, ale nevedel ako a ani k  liečbe sa nevedel vyjadriť.  Môže ísť naozaj o tento problém? Mám doma antiparazitický balíček Protokol Dr. Huldy Clark, bojím sa však začať ho užívať, keďže aj na vašom fóre, aj na iných som sa dočítala, že uhynutý parazit v oku môže spôsobiť oslepnutie. Prosím Vás, čo mám ďalej robiť? Ako mám postupovať? Ako mám zistiť, či mám naozaj parazity v oku?  Vy by ste na mojom mieste začali ten protokol Huldy Clark užívať ? Je možné, že parazity mi spôsobujú aj množstvo iných diagnóz, ktoré lekári vôbec nevedia liečiť, o ktorých som písala v príspevku Sklerodermia a trombóza? Veľmi Vás prosím, akú ďalšiu liečbu by ste mi doporučili a v akých dávkach? Prepáčte za množstvo otázok, veľmi Vám dôverujem a po toľkých negatívnych skúsenostiach s lekármi už verím v jedine Vašu pomoc. Vopred veľká vďaka za vaše rady.



4

Re: Sjogrenov syndrom

Nuz ked si myslis, ze mas parazita v oku, musis adresovat parazity v celom tele. Inac sa ho neda vyhubit. A samozrejme hodne silnyc enzymov,.lebo uhynutuy parazit treba co najskor odstranit z tela./
Koloidne striebro staci pouzivat 2-3 krat denne maximalne.Moze zafarbit oko, ked ho pouzivas pricasto         
Antivitalne treba brat viacere a striedat.Pozri na temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Odporucil by som ti zohnat extrakt z olivovych listov a monolaurin, oba su silne antiviralne a dokonza antimykoplazmicke, a mykoplazmy su dalsie nakazy, vnutrobunecne parazity, o ktrorych vedia lekari pramaklo a nemaju na ne ziadne ucinne lieky.
Ja ako starsi clovek mam reumu/lamku, lekarsku artritidu a osteoartrididu a branim sa ucinne odmaskovacom serrapaptazou, extraktom z olivovych listov, kde davka oleuropeinu je 3 x 300 mg, a kvapkami samento coumanda a banderol.
Zatial som ziskal znovu spat ohybnost kolien a najma ruky, v ktorej som pred 3 mesiacmi nevedel udrzat ani prazdnu sialku a dnes zdviham aj 50 kg predmety. Este stale citim trochu ako by som to nazval, 'drevennosti/stuhnutosti, ale mam kompletne spat pohyblivost a silu.



5

Re: Sjogrenov syndrom

Veľmi Vám ďakujem, že ste si našli čas aj pre mňa. Koloidné striebro si kvapkám tak často, lebo pri mojich bolestiach, pálení  a rezaní očí mi aspoň na pol hodinky prinesie úľavu. Inak by som to už všetko nezvládala. Neviem si predstaviť ho používať len 2-3 krát denne, to sa už asi zbláznim od bolesti. Doporučujete mi užívanie silných enzýmov:  postačuje dávka Proteolytické enzýmy od Dr.Best 3x 1 denne a Digest platinum od Now 3 x 1 denne? Extrakt z olivových listov  mám doma ten z Now,  takže ho užívať 3 x 3 tabletky denne? V akých dávkach by bolo vhodné užívať   monolaurin a ostatné kvapky, o ktorých píšete?  Ostatné doplnky mám užívať aj naďalej tak, ako som Vám uviedla vyššie? Ešte raz Vás chcem požiadať o odpoved na otázku : mám podľa Vás začať užívať popri doplnkoch aj ten protiparazitický balíček, či mi to na oči nemôže poškodiť.  Teším sa z Vašich úspechov pri vlastnej samoliečbe, dúfam, že raz sa aj ja dočkám zlepšenia zdravotného stavu.  Ešte raz úprimná vďaka.



6

Re: Sjogrenov syndrom

Monolaurin momentalne pouzivam 2 x 5 gramov(polievkova lyzica) denne.
Posledne som si objednal 3 krabice odtialto
http://www.inspirednutrition.com/store/ … -7-oz.html
lebo moja zena presla cez shingles/pasovy herpes a brat tiez, takze mam zabezpeceny "odbyt"

Ked je clovek napadnuty jednou nakazou a ja som si isty kvoli reume ze mam premnozene mykoplazmy, tak to vyuziju aj virusy, ktore mame v sebe vsetci a dnes plno roznych, a sposobia na tele skody. Tj ako prevenciu si zvysujem viralnu imunituu aspon 1 krat denne lyzicou monolaurinu.
V poslednom case som pouzil aj caj z chagy(lyzica kopcom zavarena do pol litra vody) do coho som dal 2 lyzice collostra, rozmixoval a dam na polovicu mne a mojej polovicke Dal som do toho aj lyzicku instant kavy, lebo to inac nemalo ziadnu chut pre moju zenu navyknuty na ranajsiu kavu. Collostrum, praskove,  ma typicky 25% obsahu imunoglobulinov, co su bielkoviny, co telo pouziva na ochranu a nicenie roznych mikrobov a ineho zamorenia.

Ked clovek na slepo striela po roznycy mikroboch co lekari ani nevedia diagnozovat, musi skusat vselico antimikrobialne s nadejou, ze raz trafi na uciny alebo lepsie ucinne kombinacie doplnkov na to.
Na stastie potravinovre doplnky su schvalene ako neskodne lekarmi, takze riziko skusania je nepatrne. Preto sa ku nim priklanam uz vyse 20 rokov miesto farmaceutickych liekov, a zatial mam s tym uspech bezpochyby.