1

Téma: Candex a odmorenie

Dobry den,

Pred tyzdnom som nabehla na proticandidovu dietu. Beriem  a jem vsetko podla odporucania, cize to tu rozpisovat nejdem, okrem Candexu. Mam este par otazok:

1) je pri proticandidovej diete Candex nevyhnutny, alebo staci vsetko ostatne - GSE, oregano, atd., kedze je dost drahy?

2) ako zistim, ze dieta zabrala: treba dietu drzat, kym je jazyk biely? Lebo ja ho mam po tyzdni stale biely a pritom tato dieta mi vyhovuje.  Minule leto mi nezabrala, takze cely rok som si stravu strazila, jedla som viacmenej delenu stravu, aby som sa na nu pripravila. Tym padom teraz som uplne v pohode na zelenine, mase, vajciach, semiackach apod., vyhovuje mi to, citim sa uplne v pohode, len ten biely jazyk a jasne, slinovy test. Kedy budem moct zacat zaradovat ovocie, vlocky a pod.? Az ked bude jazyk cerveny a slinovy test ok?

3) odmorenie: treba ho v kazdom pripade? Neviem, ci to spravne chapem, kedy ho treba a ako dlho? Ako zistim, ze uz je vsetko ok? Lebo momentalne okrem bieleho jazyka sa citim velmi dobre. Zrusi zaradenie ovocia, vlociek a celkovo zdravej delenej stravy bez jednoduchych cukrov a bielej muky odmorovanie?

Dakujem krasne za odpoved

Naposledy upravil: Aljusena (2013-08-04 09:43:49)



2

Re: Candex a odmorenie

Slinovy test nie je velmi smerodajny, ale biely povlak na jazyku svedci o zlej crevnej flore, tj primalo probiotik a privela kvasnych a fungalnych kultur v crevach.
Niekedy su parazity alebo zamorenie tela dovody, pre co sa candida nechce dat vyhubit, takze je dobre sa odmorit a prejst aspon cez jeden cyklus protiparazitny, ako napr protokol dr Huldy Clark.
Kvalitne probiotika (tj kyselinovo a tepelne odolne) su nevyhnutnost pri tom, ako aj branie aspon 15-20 gramov zmesi mikrovlaknin denne, po cely zivot.
Samozrejme bez ohladu na vysledok, po niekolkych tyzdnoch prisnej proticandidovej diety musis zacat jest aspon trochu ovocia, podla moznosti nesladke bobuloviny, ako cucoriedky, cernice, maliny, cierne ribezle, tiez kiwi, lebo potrebujes antioxidanty co tieto obasahuju, teda ked si ich nejak doplnkami osobitne mimo nedoplnujes.
Ja osobne sa napriklad (az na zriedkave vynimky) k bielej muke, najma psenicnej uz nevratim, lebo mam podozrenie, ze mam v starsom veku uz problemy s lepkom, tiez som cukrovkar, a to co som cital o hybridoch/GMO, ktore u psenice dnes tvoria vyse 90% US produkcie ma uplne od toho odradilo.



3

Re: Candex a odmorenie

No super, precitala som si o odparazitovani a ked to trosku prezeniem, vyzera to, ze sa neda nic jest, lebo vsetko jedlo bud ma parazity alebo ich krmi. A ze je najlepsie odparazitovavat celu rodinu, co si neviem dost dobre predstavit, lebo moji na moj sposob stravy absolutne nereaguju a nutit ich nejdem, uz tak ked ma vidia, ako jem, si klepkaju na celo, ze oni by to nezvladli.

Plus je to drahe jak fras a treba to opakovat dvakrat do roka, tak mi to pride ako zacarovany kruh...

Ludia co pisu vo forach, tie parazity si ich najdu v stolici, ale ja o nicom takom neviem, no ale to neznamena, ze ich naozaj nemam. 

Prosim vas o odmoreni by ste mi mohli napisat, ako sa to robi, lebo o tom neviem najst pouzitelne informacie?

Momentalne som z toho az znechutena, lebo by ma ani nenapadlo, ze mozem mat parazity, ale mozno ak  by som na to sla tymto sposobom, tak sa na to dam. Po tom, co ste napisali, mam pocit, ze som to zobrala od konca: najprv dieta, pricom logiku mi dava postup odmorenie, odparazitovanie a potom proticandidova kura.

Naposledy upravil: Aljusena (2013-08-04 12:55:53)



4

Re: Candex a odmorenie

Pouzivanie enzymov na odmorenie sa ma robit pravidelne, najma ked ma clovek "nevysvetlitelne problemy"
Cena za cestovanie a rozvoz potravin po celom svete je sirenie roznych miestnych nakaz a parazitov, tj nejedna sa len o ploche crevne cervy, ktore poznaju Slovenski lekari, ale aj o mnohe pre nich nezname, exoticke.
Ale ze by clovek mal robit odparazitovanie 2 x do roka, o tom neviem.
Odporucam ho len vtedy, ked ma clovek alebo "autoimunne" alebo lekarmi zvane "chronicke" ochorenia, ktorych sa nevie zbavit a za cim mozu byt parazity alebo rozne zamorenia.
Mikrovlakniny a obcas probiotika nasadit odporucms kazdemu, cely zivot a tak isto obmedzenie cukrov a bielych muk, co zmensi moznost candidovych a plesnovych nakaz samo o sebe.
A pozor na pouzivanie atb, lebo tie znicia probiotika a tym zvyhodnia plesne a kvasne infekcie a ine mikroby, na ktore su atb neucinne. Po pouziti, alebo este lepsie pocas pouzitia atb treba pouzivat v inom case aj probiotika a samozrejme kazdodenne aj mikrovlakniny na absorbciu/cistenie a vyzivu probiotik.



5

Re: Candex a odmorenie

Dakujem krasne za odpovede. Posledna otazka, pocas tohto tyzdna, co drzim dietu, sa mi vyhodili dva herpesy, to sa mi nestalo uz roky. Je to vylucovanim toxinov, ako kandida kape a znizenou imunitou?

Naposledy upravil: Aljusena (2013-08-04 17:26:40)



6

Re: Candex a odmorenie

Vylucovanie toxinov znizuje samo docasne imunitu, telo je totiz docasne otravene, pokial to zamorenie nevyluci.
Ale moze to byt ciastocne aj z oslabenia, ked si na taku radikalnu dietu nezvyknuta.



7

Re: Candex a odmorenie

Ok, este raz dakujem. Venujete sa tu niekde vo fore aj prechodu na normalnu stravu po skonceni diety?



8

Re: Candex a odmorenie

Co je normalna strava, to este nie je ani poriadne zistene, len vieme, ze mame v potrave privela cukrov a sacharidov, ovela viac, ako v minulosti a to nam sposobuje rozne  problemy.
Takze z toho hladiska "normalna strava" je nevhodna, treba sa obratit na ine stravy, ako ciastocne vitariansku a vegetariansku a paleo, vyhybat sa priemyselne vyrobenym produktom/tj znicenym, lebo tie obsahuju privela cukrov a bielych muk.



9

Re: Candex a odmorenie

Dakujem za vsetky odpovede, pekny vecer



10

Re: Candex a odmorenie

Podobne. Pre mna je sice uz po polnoci, nejak neviem zaspat.



11

Re: Candex a odmorenie

Prosim ktory z tychto dvoch doplnkov by si odporucil viac?Candex alebo Enzymedica, Candidase, 84 Capsules?Dakujem..:-)



12

Re: Candex a odmorenie

Neviem, zialbohu. Totiz Candex obsahuje celulazu a hemicelulazu a Enzymatica ma celulazu a kopu proteazy na odmorovanie toxinov pri uhyne candidy. Ako to pracuje ale v crevach celkove, neviem



13

Re: Candex a odmorenie

a brat obidva naraz by bolo prilis?



14

Re: Candex a odmorenie

Mozes ich samozrejme striedat.
Tak to ja robim napr s probiotikami, kedze rozne nie su celkom rovnake



15

Re: Candex a odmorenie

Aha..a mozem vediet ktore probiotika striedas?Lebo ja beriem v podstate len stale tie iste od Healthy origins...Vdaka



16

Re: Candex a odmorenie

Nuz ja beriem aj
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … psules/124
a samozrejme aj ich ustne probiotika na dobru ustnu floru a ochranu zubov.
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … nges/41036
Pred par mesiacmi som bral aj tieto zo zvedavosti(podelil som sa o ne s bratom)
http://www.swansonvitamins.com/lee-swan … s-veg-caps
a samozrejme dostavam dost velke davky aj s doma robenych yogurtov, co pravidelne pijem.



17

Re: Candex a odmorenie

RNG,

chcel by som sa opýtať ako sa berie Candex denne? Koľko tabliet?

Ďakujem



18

Re: Candex a odmorenie

Nuz na to, aby to malo silny ucinok musis zobrat na prazdny zaludok 4 kapsule, ked ho beries s jedlom, jedlo nesmie obsahovat vlakniny, inac sa ten enzym vycerpa na vlakniny v jedle a nie na bunkove steny candidy a plesni.



19

Re: Candex a odmorenie

Rng,

chcem sa ešte opýtať 4 kapsule candexu denne na lačno - môžem dve ráno a dve pred spaním na noc? Alebo na lačno 4 kapsule ráno?

ďakujem



20

Re: Candex a odmorenie

Radsej to rozloz, nech to nie je privelka davka naraz.



21

Re: Candex a odmorenie

Rng,

ešte by som sa chcel opýtať, keď si večer cca 21.00 dám probiotika a zapijem  zmesou vláknin, keď si potom za 1 - 1,5 hodiny dám candex -bude na noc účinný.
Chcem si dávať na noc candex, no neviem či sa nevyčerpá na tie vlákniny s probiotikami, to isté asi aj s jablčkom.
Ako by ste mi odporúčal brať candex na noc a kedy probiotika?

Ďakujem



22

Re: Candex a odmorenie

Candex nesmies brat s vlakninami, inac sa vycerpa na tie vlakniny a neurobi nic s bunkovymi stenami candid a plesni. Mozes ho brat z jedlami, co neobsahuju vlakniny kedykolvek cez den.



23

Re: Candex a odmorenie

Rng aky rozostup treba dat medzi vlakninou a candexom ? Candex treba brat na kysli zaludok ci mozem rano nalacno s KALINATOM ? Mozem pocas candidovej diety brat aj Pankreatin entericky tiez na odmorenie tela ?

Ako dlho treba brat candex staci prvych 10 dni ? potom uz len oreganovy olej citricidal atd + dieta samozrejme

Mozu sa pocas diety brat kyseliny ( betain hcl ) ?

A este ci pri kandide je biely povlak cely den ci len rano po zobudeni ? alebo aj ked sa napijem by mal byt bieli ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-07-11 13:11:19)



24

Re: Candex a odmorenie

Ucinok candexu v rozne kyslych alebo alkalickych prostrediach nepoznam. Viem len, ze je ho dobre brat s jedlami bez vlaknin, inac sa vycerpa na vlakniny. Asi najlepsie je ho brast na prazdny zaludok s dostatkom vody.
10 dni candexu by pravdepodobne malo stacit, aj ked dietu-bezsacharidovu a neskor nizkosacharidovuu a bez cukrov by som drzal dlhsie.
Povedal by som, ze pri nizkosacharidivej diete a vysokobielkovinnej iste nema telo  u mnohych dost kyselin a enzymov a mnoho ludi pri tejto vlastne ketonovej diete ma zazivacie tazkosti. takze mnohym je dobre si doplnit kyseliny a enzymy.

Naposledy upravil: RNG (2015-07-11 21:00:52)



25

Re: Candex a odmorenie

RNG napísal(a):

Ucinok candexu v rozne kyslych alebo alkalickych prostrediach nepoznam. Viem len, ze je ho dobre brat s jedlami bez vlaknin, inac sa vycerpa na vlakniny. Asi najlepsie je ho brast na prazdny zaludok s dostatkom vody.
10 dni candexu by pravdepodobne malo stacit, aj ked dietu-bezsacharidovu a neskor nizkosacharidovuu a bez cukrov by som drzal dlhsie.
Povedal by som, ze pri nizkosacharidivej diete a vysokobielkovinnej iste nema telo  u mnohych dost kyselin a enzymov a mnoho ludi pri tejto vlastne ketonovej diete ma zazivacie tazkosti. takze mnohym je dobre si doplnit kyseliny a enzymy.

ok a oreganovy olej tabletky od now food citricidal to ako dlho brat to mozem aj dlhsie ci staci teiz 10 dni ?
NAC budem brat popri tom keby este je nieco v hlienoch .

Este ma zaujma pokial idem teda cistit tie creva je dobre zacat dietu nejakou ocistou ? Rano glauberova sol pocas dna citricidal len pit a vecer klystir s citricidalom ?



26

Re: Candex a odmorenie

RNG napísal(a):

Candex nesmies brat s vlakninami, inac sa vycerpa na tie vlakniny a neurobi nic s bunkovymi stenami candid a plesni. Mozes ho brat z jedlami, co neobsahuju vlakniny kedykolvek cez den.

Vlakninu myslis aj zeleninu ci len doplnkami pridanu ( psyllium )



27

Re: Candex a odmorenie

Na drvivu vacsinu doplnkov nie je ziadne obmedzenie na cas  brania, tj beries ich , pokilal to potrebujes.
NAC jwe len forma aminokyseliny, tj toho sa naozaj netreba nijak obavat brat lubovolne dlho.
Osobne prilis neodporucam prehanadla, ako Glauberovu sol, ale pravidelne pouzivanie zmesi mikrovlaknin.
Potraviny obsahuju vlakniny od hrubych po jemne az suoperjemne=mikrovlakniny. Tieto su oela ucinnejsie na cistenie, absorbciu aj ako potrava pre probiotika. Mikrovlakniny sa nazyvaju aj rozpustne/soluble fiber, lebo su tak jemne ze po caniesani do vody "zmizny", tj rozptylia sa na ciastocky velmi male, neviditelne puhym okom.
Kedze nasim vyse 5000 rocnym slachtenim plodin bez porozumenia, co robime s biologickymi hodnotami sa nam podarilo odslachtit plno potrebnycy latok od vitasminov antioxidantov az po mikrovlakniny.
Preto ich odporucam kazdemu doplnit, na cistenie criev, absorbciu toxinov az po krmenie probiotik
Heslo "smrt zacina v hrubom creve"po prvy krat upozornila ludi na dolezitost mikrovlaknin a probiotik.
Zialbohu nie vsetci lekari na to este reaguju , cest vynimkam.
Pritom tento vyrok je vyse 2000 rokov stary a opakovany aj dnes , mnohymi modernymi lekarmi-vyskumnikmi,
http://www.barrypopik.com/index.php/new … _the_colon
Zialbohu organizovanej medicine sa nehodi, lebo to by mali menej zakaznikov....



28

Re: Candex a odmorenie

RNG napísal(a):

Na drvivu vacsinu doplnkov nie je ziadne obmedzenie na cas  brania, tj beries ich , pokilal to potrebujes.
NAC jwe len forma aminokyseliny, tj toho sa naozaj netreba nijak obavat brat lubovolne dlho.
Osobne prilis neodporucam prehanadla, ako Glauberovu sol, ale pravidelne pouzivanie zmesi mikrovlaknin.
Potraviny obsahuju vlakniny od hrubych po jemne az suoperjemne=mikrovlakniny. Tieto su oela ucinnejsie na cistenie, absorbciu aj ako potrava pre probiotika. Mikrovlakniny sa nazyvaju aj rozpustne/soluble fiber, lebo su tak jemne ze po caniesani do vody "zmizny", tj rozptylia sa na ciastocky velmi male, neviditelne puhym okom.
Kedze nasim vyse 5000 rocnym slachtenim plodin bez porozumenia, co robime s biologickymi hodnotami sa nam podarilo odslachtit plno potrebnycy latok od vitasminov antioxidantov az po mikrovlakniny.
Preto ich odporucam kazdemu doplnit, na cistenie criev, absorbciu toxinov az po krmenie probiotik
Heslo "smrt zacina v hrubom creve"po prvy krat upozornila ludi na dolezitost mikrovlaknin a probiotik.
Zialbohu nie vsetci lekari na to este reaguju , cest vynimkam.
Pritom tento vyrok je vyse 2000 rokov stary a opakovany aj dnes , mnohymi modernymi lekarmi-vyskumnikmi,
http://www.barrypopik.com/index.php/new … _the_colon
Zialbohu organizovanej medicine sa nehodi, lebo to by mali menej zakaznikov....

Teraz ma napadlo selen je z kvasiniek nie ? moze sa brat v boji proti kandide ?



29

Re: Candex a odmorenie

Len male percento ludi neznasa kvasne produkty a pre tych je aj nekvasnicovy/no yeast  selen na trhu.