1

Téma: GABA a AD

Moze sa kombinovat GABA s antidepresivami typu SSRI ??
Dakujem



2

Re: GABA a AD

Samozrejme. sa moze kombinovat, ved v mozgu je tych neurotransmiterov naraz potrebnych plno.
Len je problem GABA dostat do mozgu, lebo neprechadza cez mozgovu krvnu barieru. Len jeho zlucenina s vitaminom B-3 pod menom Picamilon,  sa presmykne do mozgu
Inac GABA posobi aj relaxujuco v tele na svalstva rozneho typu.
Dobry doplnok s ucinkom SSRI je vytazok z St Johns Wort a treba davat popzor na davku ucinnych latok tj hypericinu(3 mg) a hyperforinu (30 mg). Obe su potrebne na ucinok. Uvedena davka je narazova, tj neodporuca sa brat pravidelne, len vtedy, ked clovek ocakava nejaky stres alebo dvove akcie, kde je spotreba seroroninu podstatne vyssia a teda sa moze v mozgu vycerpat a sposobit utlm/depresiu. Ucinok zacne asi 2 hodiny po zobrati kapsul a trva okolo  8 hodin.
Dobra znacka je napr
http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-St … /8134?at=0
http://www.swansonvitamins.com/NAT092/ItemDetail
Moja zena v pripade potreby pouziva 3 kapsule,to je tiez aj maximalna davka na den v priemere, ked to chces brat casto a nie len narazove, podla potreby.

Ked mas serotonin nizko casto, odporucam brat pravidelne  skor nan polotovar, 5-HTP, davka 100 az 200 mg denne.



3

Re: GABA a AD

Dakujem RNG. Ale beriem antidepresiva SSRI. A vsetky tieto uvedene produkty maju na svojom obale vystrahu, ze sa nesmu kombinovat s AD.
Ak dobre chapem, je vhodne brat GABA s vitaminom B3 ?
Dakujem



4

Re: GABA a AD

Picamilon nie je zmes GABA a B-3 , ale zlucenina.
Vystrahy na doplnkoch su pre to, aby ked mas problem z chemickych liekov,, aby ho nepripisali bezpecnym doplnkom, ako to spravidla zvyknu robit.



5

Re: GABA a AD

RNG,

chcem sa vás opýtať na užívanie GABA 500mg  od NOW spolu s Niacinamide B3 od NOW 500mg - či to nieje veľká denná dávka B3 1 x denne?
Mám aj B1 Thiamin HCL - 100 mg.

Nespôsobí mi to problémy, nie sú to veľké dávky?
Niekde som čítal, že B  poškodzuje vo velkých dávkach pečeň - 500mg denne je OK?

ďakujem



6

Re: GABA a AD

Niacinamid nie je vhodna forma na vacsie davky vitaminu B-03, pozri na "no flush B-3, tiez pod menom inositol hexaniacinate(hexanicitinate)
B-1 vhodny na vyssie davky je forma Benfothiamine.
Na periferalnu neuropathiu sa pouzuivaju davky 600 az 1200 mg tejto formy vitaminu B-1.
Osobne ako cukrovkar s periferalnou neuropathiou pouzivam 500 mg Benfothiaminu a 500 mg inositol hexaniacinate(tj ked nezabudnem...)

Na trhu je aj priamo zlucenina GABA a B-3 pod menom Picamilon, ktora sa dostane cez mozgovu krvnu barieru do mozgu, co sa GABA samotne nemoze dostat.

Naposledy upravil: RNG (2014-07-21 15:34:36)



7

Re: GABA a AD

RNG,

ďakujem za odpoveď.
ja som skôr myslel u toho B3 a Gaba na ukľudnenie - spánok, nie na periferálnu neuropatiu.

Ak som si kúpil GABA od NOW, môžem k tomu aj B3 niacin 500 mg?

ďakujem



8

Re: GABA a AD

Gaba sa tvori najma v nasich crevach, kde sa pouziva proti krcom criev, Cast z neho sa dostane do krvi , pouziva sa na ulkudnenie svalstva v tele ale nemoze sa dostat do mozgu, lebo je tam mozgova krvna bariera.
Len zlucenina GABA a B-3 sa cez tu barieru dostane.  Ak mas dostatok B-3 v tele, je vyssia moznost tvorenia tejto zluceniny a teda prechod GABA do mozgu.



9

Re: GABA a AD

rng bude mat ZMES gaba a niacinu  no flush rovnaky ucinok ako zlucenina gaba a b3 ?

aky mas nazor na zeleny caj organicky 100% ?



10

Re: GABA a AD

Rozhodne nie,, lebo len cast sa v tele premeni na tu zluceninu. Zeleny cvaj je dobry vseobecne, obsahuje rozxne antioxidanty a ukludnujuci L-teanine. Ale ktor chce dosiahnut viac z toho caju na rozne ucely, pre toho je lepsie brat velmi silne koncentrovane vytazky z caju. Tj koncetraty vzhladom na rozne latky v caji



11

Re: GABA a AD

Rng St johns wort narazova davka 30/3 mg takze 3 capsule .
pises ze sa to nema uzivat pravidelne , na internete som otom cital ze to ma vela dobrych ucinkov imunita , stress depresie uzkosti atd atd nikde sa nepisalo ale ze sa to nema brat pravidelne je to len preto aby to nestratilo ucinok ci to ma nejake vedlajsie ucinky pri pravidelnom uzivani ? Ine adaptogeny Rhodiola ashwaganda atd sa mozu uzivat pravidelne



12

Re: GABA a AD

Ja som toho nazoru, ze pokial dopnky nepotrebujes tak je ich zbytocne a dokonca mozno nevhodne brat. A St Johns Wort nepotrebujes stale, len niekedy.