51

Re: Rady ohladom objednávania z USA

IvanBA-Sk napísal(a):
kosican0 napísal(a):

Tak dnes mi prisiel zas mail z IHERB ze nemozu poslat objednavku dokedy neoverim kartu alebo kod. Bol som opakovane v banke a pozeraju na mna ako na blazna co ja vlastne chcem vytlacil som im papier co posielaju a budto pracovnik banky nevie co oni chcu alebo nechce vediet..
takze asi ak sa da zrusim objednavku a kupim tu z SK 2x tak drahsi doplnok ako som chcel objednat tam ale za tie nervy a cas to nema zmysel.
Alebo este niekto nieco poradi?

Mate Skype ? Ak ano, najdite si ma ivan-ba007 a zavolajte mi. Nechajte mi odkaz, kedy by ste sa na Skype zdrziaval.

Dobry den, dakujem za ochotu pomoct ale dnes mi uz prisile mail, ze vzhladom na to ze som neposlal aktivacny kod a neoveril kartu rusia moju objednavku a dufam len ze poslu spet eura smile
Neviete ci ju automaticky oni zrusia alebo to muism urobit ja?
Ja s nakupom koncim. Najdem si nejaky iny obchod lebo v tom sa nevyznam . Nechapem preco take drahoty ten obchod robi. Predsa ked mi stiahnu eura z uctu a ja nic neriesim vsetko je OK . V praci si objednavame veci z roznych zahranicnych spolocnosti ale take nieco nikto nevedel. Kolegovia maju skusenost z objednavania mobilov, odevou zo zahranicia ale toto mi nevedeli poradit a nechapali co vlastne po mne chcu. No nic snad mi vratia aspon eura smile
dakuje za ochotu

Naposledy upravil: kosican0 (2014-07-09 21:58:05)



52

Re: Rady ohladom objednávania z USA

RNG napísal(a):

Overenie karty znamena ze im das povolenie na napocitanie 1-2 dolarov na skusku a ked to prejde, tj dostanu peniaze, mas kartu overenu.
Ja mam na karte trojciselny kod na druhej strane karty(security code), ktory niektore obchody pozaduju. Neviem, ci na tvojej karte je take nieco,  nemam ani sajnu, ake credit /debit karty ktore Slovenske banky vydavaju dnes.
Preto iherb vymyslel aj to skusobne vyskusanie, ci tvoja banka zaplati, ked ti napocitaju s tvojim povolenim na skusku 1-2 dolare.

Ale ake im ma ja dat povolenie?? 1-2 dolare nieje problem.
trojciselny kod mam aj ja na karte.
Ale mne to nepomahalo.



53

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Nechapem to. Ini to nejak zrejme vybojovali, lebo plno ich objednava z iherb. Mozno s inymi kreditkartami. Viem, ze napr prve kreditky na Slovensku(tj nie debitne karty) vydavala Tatra Banka. 
A tie tu v USA pracovali bez problemov.
Problem bol len vo vyske kreditu, co davali ze bol dost nizky, kedze ludia tam este nemaju ziadnu historiu kreditu=bankovej dovery, ze zaplatis.
A na wlovensku je este plno bank,. co nie su sucast medzinarodneho interbankingu a aj ked vydavaju kredit/debit karty, tie nie su medzinarodne platne, len miestne.



54

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Ahojte chcem sa opýtať nemáte skúsensť prišiel mi balík a hneď v prvom mi prišla zlá položka.Musela som poslať fotku čo mi prišlo, nestačilo poslať link na konkrétny doplnok a odpísali mi že mi pošlú peniaze späť ,ale nepíšu či a ako to mám poslať nazat. Ktoré si písali že im doplnok si majú nechať a pošlú im ten čo si objednali. Nechapem tomu čo teraz s tým zajtra cestujem tak to bude musieť počkať ďakujem za pomoc.



55

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Kedze spat poslane doplnky sa neodvazia dat spat na regaly, to sa dnes nerobi z bezpecnostnych dovodov, tak si neziadaju nic naspat a alebo ti daju spat peniaze, alebo poslu ziadany doplnok.



56

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Dobry den pan RNG,
tu je Terezka z Banskej Bystrice.
V prvom rade by som sa chcela podakovat Panu Bohu za Vas, ze nam radite a velmi pomahate. Chcela by som sa Vam velmi pekne podakovat za vsetky doterajsie rady, ktore nielen tu uverejnujete, uz sa nimi dlhsie, asi take aspon 2 roky, takmer cela rodina riadime. Myslim si, ze ste mi zachranili zivot, alebo aspon vela utrpenia. Velmi pekne Vam dakujem a verte casto sa za Vas, ci pri osobnej alebo spolocnej modlitbe modlime. Ale aj za vsetkych tych, co nam pomahaju zlepsit nase zdravie, casto nezistne. Casto sa pytam, preco to robite?
Pred 4 rokmi ked sme boli na hubach, som okrem hub, ale ich vtedy bolo!, nazbierala nechtiac aj dva klieste. Jedneho som si vsimla hned, nebol problem ho vybrat, ale druhy bol na chrbte, tak som si ho nevsimla. Az po 4 dnoch, ked mi to tam scervenalo a zacalo ma ominat. Kliesta sa nam podarilo vybrat, ale flak sa mi rozliezal cim dalej az do pol chrbta. Prepadla ma strasna unava, ledva som zasla na zachod. Moja maminka, inac velmi bystra a rozhladena zena, v tom case surfovala na inete a objavila zaujimave stranky napr. Damiana, kde sme nasli knihu o Vit. C., ale aj tu Vasu. Podla knihy pana Tuharskeho, ked uz mi bolo velmi zle, sme si zohnali ampulky z lekarne a dala som si 1,5 gramu, 3 ampulky kazdu 3/4 hodinu, asi 4 - 5 razy. To tekute c-cko som pila. Potom nastalo vzkriesenie. Zodvihlo ma z postele az tak, ze na druhy den som v pohode upratovala cely byt ako so solou v zadku. Bolo mi super, tak som prestala pit c-cko a na druhy den to bola nedela, som bola znovu v posteli. Ampulky boli drahe a tak sme patrali po inom lieku. Nasli sme Vasu stranku a tam bolo pod boreliozou oreganovy olej. Hned ako bolo mozne, som ho zohnala, a teraz zazrak c. 2 - potrela som vecer ten hrozny flak, uzila 2 kvapky vnutorne a ten flak do rana takmer zmizol! Asi do 4 dni po natierani bolo uplne po nom. Velka Vdaka pan RNG, ze ste uviedli ten oreganovy olej. Inac, neviem, co by bolo so mnou. Odvtedy ho mame vzdy doma. Aj dnes rano som si z neho kvapkala a pocitila ulavu:-)
Chcela som sa nieco spytat, ale musim ist k susede. Idem jej pomoct zaregistrovat sa na iHerbe. Lebo aj ona ma problemy a potrebuje doplnky.
Dakujeme velmi pekne este raz, vela zdravia, sil a prosim, este o dalsie rady.



57

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Osobne odporucam na boreliozu extrakt z olivovych listov a kvapky samento, coumandu a banderol
Iste aj silne antimikrobialny oreganovy olej moze na rozne nakazy pomoct, ale odporucam ho najma na plesne, kandidy a podobne.

Klieste prenasaju hromadu roznych nakaz, nie len boreliozu ale dokonca aj  niektore parazity.

Mozno ten flak bol plesen a vtedy bol oreganovy olej na mieste.



58

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Velka vdaka pan RNG. Uz sme asi dva roky v kontakte s panom z Preselian, ktoreho by ste mali velmi dobre poznat, je fantasticky, aj on konzultuje s Vami veci. Extrakt z olivovych listov mam tento:
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-Spa … l&ic=4
Nedavno nan bola na iHerbe akcia.
Ale teraz by som Vas chcela poprosit o takuto radu. Mame teraz v USA znameho, ktory je ochotny kupit nam doplnky, ktore sa nam nezmestia do 22 €. Uz som par krat objednala velke baliky, ktore sme museli zaplatit na colnici. Chcem sa vyhnut clu a drahemu postovnemu zo Swansonu. Od tial potrebujem napr. aj extract z oliv. listu. Prosim, poradte mi, aj vy ostatni diskutujuci, ak mate skusenost, ktorou postou nam ma poslat tieto doplnky. Nepotrebujem rychlu postu, ale spolahlivu a cenovo lacnejsiu ako su poplatky Swansonu a colnice. Chcem urobit asi 4 - 5 malych balickov do 45 euro, lebo do konca augusta mame sancu to dostat zo sukromnej adresy. Prosim, poradte mi. Snazim sa usetrit, lebo kvoli tejto borelioze a mozno aj kandidoze, nevladzem pracovat na plny uvazok. Ak by bola moznost, potrebujem napr. velke balenia Nattokinaze, ocinovi na srdce a Serrapeptazu, to pre vsetkych. Na Swansone je este stale akcia na Olive leaf extract.
Inac, kvoli poriadku na fore, mam na toto vytvorit novu temu? Ak ano, ako? Prekopirujem to tam.



59

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Ja pouzivam na Slovensko na vacsie baliky z Chicaga, sluzbu polskej firmy DOMA. Ta nejak dovezie doplnky do Polska a odtial ich niekto dorucuje na Slovensku do domu, za mnoho rokov a urcite par stovak balikov sme este nikdy neplatili clo.
"Letecka posta od nich stoji $ 2. 75 za kazdu libru vahy.Trva to 2 az 4 tyzdne na Slovensko, podla toho, ako si to rozplanuje Slovensky dorucovatel. Zarucene je to v Polsku do 2 tyzdnov.
Cenu na balikoch bez ohladu na skutocnu hodnotu som vzdy uvadzal pod 100 dolarov a nikto sa do toho nezastaral, aj ked som posielal baliky so satstvom napr davnejsie rodicom s mnohonasobne vacsou hodnotou.
Pre istotu do doplnkov davam vzdy aj balicek orechov, navrch, aby to vyzeralo ako potravinovy darcek.



60

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Neviem,ake ma kto skusenosti , ale ja mam s iHerbom s doplnkami dobre.Objednavam si pravidelne doplnky do 22.-€ bez postovneho a dochadzaju letecky za 9-14 dni. Ked budete kupovat za viacej budete platit DPH a ked prekrocite  150.- tak aj clo. Ked Vam to nad 22.- € prejde bez DPH, je to na rozhodnuti colnice. Zatial som neplatil nic a neskusal som nad 22.-€. Myslim, ked kupim  2 balenia za 22.-€ +2x postovne /do 3 € /.,alebo 1 balenie za 49.-€ a len 1 x postovne, tak tie  2 bal. su vyhodnejsie. Ked mi to 1 balenie daju DPH a este musim na poste vybavovat, /+cca 9 € DPH /ak je mozne  male   balenia su  vyhodnejsie. Ak sa mylim, opravte ma.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2014-07-28 11:52:57)



61

Re: Rady ohladom objednávania z USA

OK.



62

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Dakujem velmi pekne obom. Uz som unavena. Budem sa snazit odpisat zajtra. Zatial dobru noc vsetkym.



63

Re: Rady ohladom objednávania z USA

OK



64

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Dobry vecer vsetkym. Spat k prispevku 59.
Pan RNG, chcela by som Vas velmi pekne poprosit o kontakt (web stranku, email) na tuto polsku firmu DOMA. Dala som si do vyhladavaca, ale naslo mi ich tam viac. Prosim, o tu konkretnu, s ktorou mate skusenosti.
A ako potravinovy darcek je to lepsie? Preco sa to takto maskuje?



65

Re: Rady ohladom objednávania z USA

IvanBA-Sk napísal(a):

Neviem,ake ma kto skusenosti , ale ja mam s iHerbom s doplnkami dobre.Objednavam si pravidelne doplnky do 22.-€ bez postovneho a dochadzaju letecky za 9-14 dni. Ked budete kupovat za viacej budete platit DPH a ked prekrocite  150.- tak aj clo. Ked Vam to nad 22.- € prejde bez DPH, je to na rozhodnuti colnice. Zatial som neplatil nic a neskusal som nad 22.-€. Myslim, ked kupim  2 balenia za 22.-€ +2x postovne /do 3 € /.,alebo 1 balenie za 49.-€ a len 1 x postovne, tak tie  2 bal. su vyhodnejsie. Ked mi to 1 balenie daju DPH a este musim na poste vybavovat, /+cca 9 € DPH /ak je mozne  male   balenia su  vyhodnejsie. Ak sa mylim, opravte ma.

Pan IvanBA-Sk, dakujem za tuto reakciu. Aj ja mam zatial vyborne skusenosti s iHerbom. Uz od nich objednavame asi pol roka. Vsetky baliky dosli. Len raz mi zachytili jeden maly balik na colnici, bala som sa, ze vyrubia clo, ci DPH, to je jedno, skratka okradnu nas nezmyselnym poplatkom. Ale vdaka Vam skusenym a nesebeckym diskutujucim a panovi JS, som bola pripravena. Isli sme to vybavit osobne, colnicke som hned vysvetlila fakturu, ze postovne 4 dolare sa do tej colnej hodnoty nerata a ze balik ma hodnotu pod 22 euro. Bola v pohode, nespekulovala s tym, hned vystavila papier a balik sme mali hned bez akychkolvek poplatkov. Lenze niekedy potrebujete take doplnky, ktore sa Vam nezmestia do tych 22 euro. Napr. taka 35 dolarova serrapeptaza, alebo potrebujem viac tych Wild Yamov zo Swansonu ...



66

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Este pan RNG, aj pan JS, bezhranicna vdaka za Wild Yam. Konecne mozem znovu fungovat aj cez menzes. V poslednom obdobi to boli strasne muky, takmer cely menzes som musela prelezat v posteli. V kombinacii s MMS 2 neopisatelna ulava! Davam si aj Black Cohosh, ale nejako som sa neprepracovala v tychto diskusiach, k davkovaniu. Davam si pocas menzesu 2 denne, ale myslim si, ze je to malo. Este by som si doplnila aj ten DIM, ktory ste tu uz zenam radili. Ak budete mat chut a cas, poprosim o odkazy na tento doplnok na iHerbe a Swansone. A tiez davkovanie pri velkych bolestiach a udrziavacie davky. Velmi pekne dakujem!



67

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Firma DOMA shipping ma viacero miest v chicagu aj v predmestiach. Ja osobne pouzivam ich lokaciu vo Wooddale, predmesti co je blizko mna.
http://www.domashipping.com/
Ja som posielal zatial len na Slovensko, ale teraz rozsiruju servis aj na ine Europske krajiny, dufam ze to rozsiria aj na Cechy a Svajciarsko,
DIM sa pouziva najma na znizenie estrogenickeho ucinku v tele, privela estrogenu u zien moze podporit rakoviny z roznych cyst, u muzov privela estrogenu, najma u starsich ich doslova , ako sa vyjadrili niektori lekari ich kastruje.
Davka je 2 x 100 mg.

Naposledy upravil: RNG (2014-07-29 23:56:06)



68

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Ano, ak je to potrebne, neda sa vymyslat s cenami



69

Re: Rady ohladom objednávania z USA

RNG napísal(a):

Firma DOMA shipping ma viacero miest v chicagu aj v predmestiach. Ja osobne pouzivam ich lokaciu vo Wooddale, predmesti co je blizko mna.
http://www.domashipping.com/
Ja som posielal zatial len na Slovensko, ale teraz rozsiruju servis aj na ine Europske krajiny, dufam ze to rozsiria aj na Cechy a Svajciarsko,
DIM sa pouziva najma na znizenie estrogenickeho ucinku v tele, privela estrogenu u zien moze podporit rakoviny z roznych cyst, u muzov privela estrogenu, najma u starsich ich doslova , ako sa vyjadrili niektori lekari ich kastruje.
Davka je 2 x 100 mg.

Ďakujem veľmi pekne pán RNG, napísala som im. Tak vravíte, že máte s nimi dobré skúsenosti? Keď im zaplatím za služby, neokradnú ma?



70

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Kvoli par dolarom si nepokazia reputaciu.



71

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Dobre, vdaka. Ešte sa mi neozvali. Napísala som im na tento email: domaW@domatravel.com. Dufam, ze sa ozvu.



72

Re: Rady ohladom objednávania z USA

OK



73

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Minule som tam v kancelarii cakal vyse hodiny ked som podaval baliky rodine na Slovensku. Maju hodne roboty.

Naposledy upravil: RNG (2014-08-01 20:32:36)



74

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Do kelu. Ja by som potrebovala vediet ako sa to da u nich objednat. Lebo maju tam aj tuto sluzbu. Uz nam dochadzaju doplnky, hlavne Wild Yam a Serrapeptazu uz nemame vobec. Tiez by sme chceli pre maminku objednat specialne topanky Kalso Earth. Lebo ma problem s nohami a chrbticou. Jej sa naozaj vykrivuju chodidla, vidiet to na topankach. Nemate nahodou skusenosti z touto obuvou? Teraz maju dobre akcie na niektore pary, ktore by chcela. Len nevieme, nemame skusenost, okrem iHerbu a Swansonu, ako to objednat. Mame tam toho znameho do konca augusta, ktory je ochotny to aj objednat, a poslat sem. Nejako mi to nejde.



75

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Kalso Earth nepoznam. Ja pouzivam topanky firmy SAS, ktori su jedini US vyrobcovia, co vyrabaju sirku EEEEEE, alebo WWW, pre moje kacacie nohy. Ziadna ina znacka nie je tak siroka a tak vysoka (high toe box)
Pozor na cisla, US cisla su rozdielne od europskych.



76

Re: Rady ohladom objednávania z USA

prosím Vás,je pravda, že cez iherb sa dá platiť iba 4usd poštovné? ak áno, ako to môžem dosiahnuť? pretože mne pri uzatváraní objednávky dalo poštovné iba 22usd a viac..

ďakujem



77

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Treba si zvolit druh postovneho, ako poslat. Prvé: DHL Express- International — $15.78
Kliknut do druhého kruzku od hora -International Airmail — $4.00
Tretie je: UPS - International — $24.00

22 tam ani nie je.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2014-08-03 21:01:53)



78

Re: Rady ohladom objednávania z USA

OK



79

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Ahojte, neviete mi niekto poradiť, ak by som uhradil objednávku na iherbe z VUB konta, aký je tam asi vysoký poplatok?
vďaka



80

Re: Rady ohladom objednávania z USA

?



81

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Poplatok je velmi vysoky az sa z toho rng robia otazniky.



82

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Žiadny platis za to co si kupil.



83

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Nuz ja vam v tychto temach viem velmi malo pomahat, ja zijem v USA a tu tie problemy ako mate vy z dovozom nemam.
Mal som sice pred vyse 5 rokmi obchody na Slovensku, kde som dovazal kopy doplnkov, desiatky velkych krabic kazdych par mesiacov, a moji konatelia vybavovali dovozove formatity, platili DPH a clo za vsetko, ziadne zlavy.

Takze nieco o clach, colnych deklarantoch a colnych tarifach  viem, ale to sa iste od vtedy zmenilo, takze do tejto temy prispievam len pre to, aby ste vedeli, ze to citam, ked pre nic ine, tak zo zvedavosti, aby som bol informovany.



84

Re: Rady ohladom objednávania z USA

pýtal som sa preto, lebo každí alebo aspoň to tak vidím zo svojho pohľadu, že si ľudia zakladajú nové BÚ (patrím tam aj ja), ale už ma veľmi nebaví posielať stále peniaze na zuno, čakať deň kým prídu peniaze a potom spraviť objednávku...alebo to robíte len kvôli bezpečnosti?



85

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Zrejme to ludia robia len kvoli bezpecnosti, aj ja mam viacero roznycy uctov, aby ma nahodou prilis nevykradli internetovi zlodeji. A vacsinu z nich mam zablokovanych, tj len na osobne /personalne vybavovania osobne v banke, ziadne operacie cez pocitac.
Na to pouzivam len kredit karty, kde nedovolene pouzitie mozem nahlasit a som zodpovedny len za prvych 50 dolarov podla zakona a ostatne je strata alebo obchodu, co to prijal, alebo banky.
Samozrejme na debitnych kartach to neplati, debit je tvoja cista strata, ked ho sposobi niekto iny aj bez tvojho dovolenia. Preto maju ludia debitne karty len s minimom ulozenym na jednotlive financne operacie cez internet.



86

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Neviem kde mozes mat problemi, Ja platim cez  VUB od aprila. Kazdy mesiac kupujem 4-5 krabic do 22.- € a nemam problem. Mal som prblem s prvym aktivovanim, ked mi poslali overovanie do 2 $ a potom mi to bez cca 5 centov vratili a odvtedy bez problemov. Balicky chodia od 10-15 dni od objednania.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2014-08-07 07:47:56)



87

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Môžem sa spýtať, to máte kreditku z VÚB?



88

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Pavol Spišiak napísal(a):

Môžem sa spýtať, to máte kreditku z VÚB?

Ano. nechajte mi tu odkaz, kedy tu budete. Najlepsie by bolo po 22 hod. Moze byt aj dnes 10.8. -ujasnime si to. Mozno tu budem aj medzi 12- 14 hod.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2014-08-09 23:08:41)



89

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Dobre pan IvanBA-Sk. Tak po 22,00 dnes 10.8. sa budem snazit prihlasit. Terezka



90

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Ospravedlnujem sa, uz som termin presvihla. Musela som si povybavovat surnejsie veci. Prosim, dajte mi este sancu a navrhnite iny termin, ale az bud. vikend. V prac. dni budem mat perno. Dakujem za pochopenie.



91

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Mohli by ste mi niekto poslat link na iHerb, aby sa mi ukazovali stale ceny v



92

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Som  na Nete takmer kazdy vecer medzi 22-24 hod. Ak mate Skype nechajte mi tu kontakt, aby sme nemuseli vypisovat.



93

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Ahojte, viete mi prosim poradit.
Objedanal som doplnky zo Swansonu, platba prebehla uspesne. Cakal som asi tyzden, kym mi tu objednavku poslu, pretoze jeden produkt mali na externom sklade. No dnes im to uz prislo a poslali mi takyto mail:

Hello,

Thank you for shopping with Swanson Health Products!

We have received your recent order 45006019, but have been unable to obtain approval from your credit card company for the charge of $112.58.  Please call us at 1.800.437.4148 24/7 or 701.356.2804 M-F 8am -4pm CDT, to verify your credit card number or change your billing information, after you have consulted your lender.

Please also contact your lender for additional details about this matter.  Please do NOT email credit card information to us.  We are unable to accept payment via email for your security.

Please note that we will not attempt to process your card again until you have contacted us back regarding the above order.  If we have not received correspondence from you within 4 business days regarding obtaining approval, we will cancel your order (November 9, 2014).

In the event your order is cancelled, it will need to be replaced by you at a later time.

Our quality, value and customer service have made Swanson Health Products a trusted source of nutritional supplements since 1969.  To help us build this privileged relationship with you, we welcome your comments and suggestions, as it is our pleasure to serve you at any time.

Best regards,

Viete mi prosim povedat ako to mam vyriesit? Dakujem.



94

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Nuz musis si vybavit taku kreditku, ktora ma medzinarodnu platnost.To si musis vybavit so svojou bankou, ktora blokuje Swansonu platbu.
Inac ti do 4 dni objednavku zrusia



95

Re: Rady ohladom objednávania z USA

S tou platobnou kartou som platil uz niekolkokrat z iherbu aj zo Swansonu a nikdy som taky problem nemal.

Len nerozumiem tomu, pretoze ked som potvrdil tu objednavku zo Swansonu, tak mi strhli peniaze z uctu, tolko kolko stala ta objednavaka. Potom som cakal asi tyzden, pretoze mali jeden produkt na externom sklade a ked im prisiel, tak mi poslali ten mail. Ved peniaze urcite dostali, tak nechapem co chcu este overovat.

Takze toto mam riesit so svojou bankou nie so Swansonom? Vdaka.



96

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Nuzx tu ti neporadim. Oni ti totiz tvrdia, ze tvoja banka im odmietla dat peniaze, takze neviem, kde je problem. Ale mozno ti tvoja banka pomoze to vyriesit.



97

Re: Rady ohladom objednávania z USA

V poslednej dobe -mesiac-mi chodi tovar z iHerbu  len  po 21 dnoch aj viacej.  Do polovice oktobra chodili zásielky za 10-12 dní. Sumy su pri tom davno stiahnute z uctu. Byvam v BA , nie niekde mimo okresu. Neviete overit  v com to je ?
Ďakujem.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2014-11-07 09:34:46)



98

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Pietro napísal(a):

S tou platobnou kartou som platil uz niekolkokrat z iherbu aj zo Swansonu a nikdy som taky problem nemal.

Len nerozumiem tomu, pretoze ked som potvrdil tu objednavku zo Swansonu, tak mi strhli peniaze z uctu, tolko kolko stala ta objednavaka. Potom som cakal asi tyzden, pretoze mali jeden produkt na externom sklade a ked im prisiel, tak mi poslali ten mail. Ved peniaze urcite dostali, tak nechapem co chcu este overovat.

Takze toto mam riesit so svojou bankou nie so Swansonom? Vdaka.

Uz ste si to vyriesili? Ja som mala problem asi pred 2 ma tyzdnami. Ale prebehlo zopar sprav, nakoniec som im tam zavolala a vsetko sa vyriesilo. Problem bol aj na mojej strane. Tak ak potrebujete, skusim Vam pomoct.



99

Re: Rady ohladom objednávania z USA

IvanBA-Sk napísal(a):

V poslednej dobe -mesiac-mi chodi tovar z iHerbu  len  po 21 dnoch aj viacej.  Do polovice oktobra chodili zásielky za 10-12 dní. Sumy su pri tom davno stiahnute z uctu. Byvam v BA , nie niekde mimo okresu. Neviete overit  v com to je ?
Ďakujem.



100

Re: Rady ohladom objednávania z USA

RNG napísal(a):

Nuzx tu ti neporadim. Oni ti totiz tvrdia, ze tvoja banka im odmietla dat peniaze, takze neviem, kde je problem. Ale mozno ti tvoja banka pomoze to vyriesit.

Vdaka.