1

Téma: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ako mám vyliečiť streptokoka v nose a chronický zápal prínosových dutín. Trápim sa s tým už rok. Najprv mi dali peniclin na 10 dní, pomohlo asi na mesiac alebo menej a potom sa vrátil streptokok späť. Tiež mi už dali dva krát pamicon a teraz beriem aj nasofan (kortikoidné kvapky). A chcel by som sa aj spýtať či môžem mať z toho streptokoka a z toho zápalu dutín aj preblémy s kožou. Mám na nose a okolo nosa (presne ako sú prínosové dutiny ) taký červený fľak v tvare motýľa. Ďakujem



2

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
tam mas vysvetlene, pre co atb brane ustne nie su casto riesenie tohoto problemu a dokonca mozu situaciu este zhorsit.
Kortikoidy len potlacaju zapal, nenicia mikroby co ho sposobuju. A naviac maju rozne skodlive ucinky na telo.



3

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Takže na toho streptokoka a chronický zápal prínosových dutín radíš antimikrobialne kvapky, roztok citricidalu do nosa a koloidne striebro? Dobre som to pochopil? A to koloidne striebro vo forme kvapiek alebo ako voda?  A tie antimikrobialne kvapky ake napr? Ďakujem.



4

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Koloidne striebro je velmi cista voda s malicko striebrom a nesmie sa s nicim miesat, inac sa znici.
Citricidal, roztok na pitie aj kvapkanie do nosa a oci je 60 kvapiek(33%) do litra vody, tj 6 kvapiek do deci, ked to pouzivas len ako kvapky a nepijes.



5

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

a tie antimikrobialne kvapky ake napr? a ešte že to probiotikum S.Salivarius K-12 by som mohol objednat aj teraz alebo je na to moc teplo?



6

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Nuz zarucit ti nemozem ze sa to teplom neznici. Aj sam mam s takymi vecami este plno otaznikov. Ale objednal som si niektore probiotika a drzim ich pre istotu a predlzenie zivotnosti v chladnicke



7

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

a ten citricidal ten povodny ten najučinejši sa da zohnať? ked nie tak mysliš že tento je dobry?  http://www.biozdravie.sk/index1.html alebo http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-grapefr … l-d232.htm alebo http://www.biozdravie.sk/index1.html . Poprosim keby si mi nejaky odporučil... a potom by som som sa chcel spytať na to koloidne striebro či si mam kupiť 10 ppm alebo 20 ppm alebo to je jedno lebo tuto jednotku nepoznám a tiež by som ti bol vdačný keby že mi nejaky odporučíš dakujem smile



8

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Nuz na ten citricidal hovoria, ze obsahuje quaternialne zluceniny, tj ze je chemicky zmeneny, kde polyfenoly su zmenene na zmes quaternialnyc zlucenin. Ked necigania, a to si dnes uz nikto nemoze byt isty, tak sa vratili k povodnej  ucinnej formule.
Ppm je skratka "parts per milion", tj miliontiny. 10  ppm znamena ze je v litri 10 mg striebra Viac najdes na
http://rng.nazory.eu/rubriky/k/koloidne-striebro

Naposledy upravil: RNG (2014-05-28 21:12:30)



9

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Timotej, ak Ti mozem poradit, tak si mozes kupit napr. taketo koloidne striebro v praktickom baleni.
Do nosa: http://www.koloidne.sk/Nosny-sprej-s-ko … om,19.html

alebo

do oci: http://www.koloidne.sk/Ocne-usne-kvapky … om,20.html



10

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

A čo mi vlastne pomôže na toho streptokoka v nose a ten chronický zápal prínosných dutín ? Ked budem konzumovať napr oreganovy olej, extzrakt z olivovych listov a citricidal (pitím ) a koloidne striebro(pitím)  tak mi to na to pomôže alebo to musím riešiť iba tymi kvapkami roztoku citricidalu a kvapkami s koloidnym striebrom? A ked pomože aj konzumacia tak čo je učinejšie potom konzumacia alebo kvapky? Alebo lepšie kombinovať? Ďakujem smile



11

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Urcite je dobre uzivat hlavne ten oreganovy olej, pretoze ten je prchavy, aromaticky, cize ten sa dostane v podstate vsade, t.j. aj do tych dutin. Ale kup si jedine ten od firmy NOW Foods, kde je 100 mg karvakrolu (antimikrobialna latka) v 1 tobolke a klinicky ucinna davak je 3x200 mg (3x2 tobolky za den). Ten oreganovy olej kupis tu: http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1

A este je dobre uzivat nieco na odhlienovanie a odmaskovanie maskovanych mikrobov, ako napr. NAC: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps davka sa pohybuje od 2x600 mg az 1200 mg za den, v jednej kapsule je 600 mg NAC.

Samozrejme mozes uzivat aj tie antimikrobialne co si uviedol. A do do nosa si urcite kvapkaj aspon to koloidne striebro podla potreby.

A nezabudaj aj na probiotika, pretoze nam vytvaraju az 70% protilatok do celeho tela a este nezabudni na vlakniny, resp. zmes vlaknin (aspon 15 gramov denne - ovsena vlaknina, inulin a psylium...), ktore podporuju probiotika, aby sa mohli rozmnozovat a tak ziskat prevahu nad skodlivymi kulturami, ktore mame v crevach.



12

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Ďakujem a ešte by som potreboval nejaky odkaz na stranku kde by som kupil kvalitny citricidal dakujem



13

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Aj ja. Zialbohu este stale neviem, ktory je s naozajstnym obsahom Quaternialnych zlucenin.



14

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

a čo tento? http://www.iherb.com/NutriBiotic-GSE-Gr … l&ic=2



15

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

na jednej stránke..tejto http://www.kokosovyolej.net/gse-s-citri … tricidalu/ som čítal že tento citricidal má aj quaternialne zlučeniny http://www.taoofherbs.com/products/6448 … ntrate.htm a na amozone som si tiež našiel jeden GSE ktorý má povodne balenie čiže tiež može mať tú pravú receptúru http://www.amazon.co.uk/GRAPEFRUIT-SEED … B0002JHZO8 RNG čo si o tom myslíš?



16

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Pokilal to hovori Grapefruit seed extract a nespopmina quaternialne zluceniny, tak ich iste neobsahuje
Slova "citricidal Brand" neznamenaju, ze to ma v sebe povodny citricidal, tj chemicky zmeneny vytazok, kde polyfenoly su premenene na zmes quaternialnych zlucenin.



17

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

ešte by som sa chcel spýtať že ako s tym koloidným striebrom prave mi dosiel sprej do nosa s  20ppm a neviem ako casto a kolko strekov za den. A tiez ze ci by mi pomohol keby ze ho aj pijem a to by som chcel tiez zistit davkovanie dakujem smile



18

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

a ešte že teraz beriem tie kortikoidne kvapky do nosa a neviem ci ich mam vlastne prestat brat alebo co ci mi to vobec pomoze a a tiez neviem ci to koloidne mozem s nimi kombinovat dakujem



19

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Kortikoidy su chemikalie, ktoprych hlavny ucinok je potlacanie zapalov. Tj povod zapalov, ich pricinu tj mikroby samozrejme vobec neadresuje.
Koloidne striebro, roztok citricidalu a podobne  adresuju mikroby, co tie zapaly sposobuju.
Tj ziadne do nekonecna adresovanie symptomov, ale znicenie priciny tych zapalov.
Ucinok koloidneho striebra na slizniciach je len niekolko minut, tj mozes po tom brat hocico.
Ani roztok citricidalu sa s nicim "nebije"
Davaj si to 2-3 krat denne, najlepsie v leze, s hlavou zaklonenou dozadu, aby sa ti to dostalo aj do celnyc dutin, inac tam infekcia do nekonecna zotrva a nic ustne brane na to velmi nevplyva.



20

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

prosimta a ešte mi povedz ako si mam davat a ako casto 34 % kvapky citricidalu dakujem



21

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Roztok na kvapky do nosa, oci pripadne aj na pitie je 60 kvapiek na liter vodu, alebo 6 kvapiek na deci vody, pripadne kokosoveho oleja, co stipe v nose podstatne menej, aj to zaroven namaze nos, aby pri velmi suchom vzduchu sliznica nevyschla a nepraskala.
Idealne je davat si roztok v kokosaku 3 x do dna, samozrejme v leze a s hlavou zaklonenou co najciac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnycy dutin, kde je nakazy najtazsie vyhubit. Licne dutiny su jednoduchsie, leto tam to natecie aj v stoji.



22

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

objednal som si citricidal od high nature a uz mi aj prisiel....chcem sa len spýtať že ako zistím či ten citricidal správne funguje.....na forach si spominal nejake kvasenie mlieka či čo to...a to sa ako robí?



23

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Tu je ten test ucinnosti citricidalu:

RNG napísal(a):

Rozrob drozdie do dvoch poharov s deci vody a lyzicku cukru. Do jedneho daj 4 kvapky citricidalu alebo 6 kvapiek GSE. Ak je to ucinne, tak by to nemalo kvasit. V druhom pohari zakvas bude silne bublat.

alebo

RNG napísal(a):

Kusok drozdia .lyzicku cukru a trochu vody. Tak ako sa pripravuje drozdie do kysnuteho cesta.

a este toto:

dusan napísal(a):

Test s drozdim ingrediencie: 30mL vody, cajova zarovnana lyzicka cukru, 10g drozdia.

Zarobene do 2 poharov, do jedneho z nich 2 kvapky citricidalu. Polozene na radiator /40-45st./ Kvasenie sa nezastavilo s citricidalom, len spomalilo.



24

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

OK



25

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

A ešte že môže sa stať že začnu byť tie plesne čo mam pravdepodobne v licnych dutinach podla clanku http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie a streptokok rezistentne na koloidne striebro a roztok citricidalu? A že ako dlho mám/môžem uživať ten sprej do nosa s koloidnym striebrom a tie kvapky do nosa s roztokom ciricidalu? Ďakujem smile



26

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Citricidal je na mykozy ciastocne ucinny, ciasticne ich aj odtlacaju hlieny, takze ked pouzijes odhlienovace, co, zvysia tok hlienov,(NAC, serrapeptaza) daju sa uplne odplavit A ked pridas aj antimikrobialny  oreganovy olej, co je aromaticky olej, prchavy, ktory sa vylucuje z tela aj do hlienov, tak to definitivne porazis. Ja dokonca aj inhalujem tento olej, staci ti vytlacit jednu kapsulu na papierovu trubku, cez ktoru urcity cas dychas, najma nosom a vytvori sa ti z tych par urcita koncentracia tohoto oleja, najma jeho zlozky, carvacrolu aj v hlienoch kde to potlaci  mikroby, co vedia z hlienov zit.
Inac doplnky mozes az na velmi male vynimky pouzivat neobmedzene dlho .
V case epidemii, najma ke4d sa casto zdrzujes v uzavretych priestoroch s hromadou ludi, dostavas rozne nakazy vo forme kvapociek znacne casto a treba sa branit aktivne, aby to neprerastlo do chorob.
Ja napr ked cestujem v zime mpoho hodin v lietadle, beriem preventivne betaglukany, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov a na vecer vzdy probiotika s jablkom.
Nosim aj spray s koloidnou striebornou vodou a kvapky citricidalu, ktore si podla potreby davam do vody, najma ked ma zacne skrabat v hrdle.
To mi pripomina nieco, idem si urobit vodu na pitie, kde si dnes musim pridat aj citricidal, vcera sme boli hodiny v davoch ludi na slavnostnom odovzdavani diplomov maturantom, kde bola dcera nasich priatelov.
To okrem beznych ako jod selen zinok vitaminy C E D-3



27

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Ďakujem a može sa stať že ked budem dlho pouzivat koloidny sprej do nosa a kvapky roztoku citricidalu do nosa tak že budu na tie balterie plesne a vsetky skodlive veci menej ucinkovat ?



28

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Kedze na koloidne striebro ani na citricidal si mikroby nevedia navyknut, tj vytvorit imunitu, nemusis sa toho obavat.
Co sa ale moze vytvorit je, ze sa ti tam usadia len take mikroby, na co je citricidal a koloidne striebro menej ucinne. V tom pripade sa oplati z casu na cas antimikrobialne prostriedky menit, striedat.



29

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Ďakujem a ešte by som sa chcel spýtat že či koloidne striebro alebo citricidal velmi drazdia sliznicu a v dosledku toho ci by mi mohla z nich opuchnut



30

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Nie. Prim koloidnom striebre pocit stipania je z toho, ze je to vlastne destilovana voda, tj je tam osmoticky tlak, co niekoho kratkodobo zastipe v nose. Citricidal v odporucenej koncentracii , najma v roztoku kokosoveho oleja nestipe prakticky vobec, vo vode podobne ako koloidne striebro. Ak mas ale velmi vela mikrobov, co tieto znicia, mozes mat miestnu Herxheimerovu reakciu, kratkodobo.



31

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

A ako dlho mám používať oreganovy olej a NAC na ten chronicky zapal dutin aby sa vyliečil? Ďakujem



32

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Timotej napísal(a):

A ako dlho mám používať oreganovy olej a NAC na ten chronicky zapal dutin aby sa vyliečil? Ďakujem

Nuz, to je tazko povedat, je to dost individualne, ale urcite to budes musiet uzivat dlhodobo, t.j. mozno aj niekolko mesiacov.



33

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

V prinosnych sa da znicit kvapkami roztoku citricidalu  a branim oreganoveho oleja a NAC za niekolko dni.
Ale v strednom uchu to naozaj moze trvat aj niekolko mesiacov, tj v pripade tinitusu, vestibularneho syndromu a vertiga(strata rovnovahy)

Naposledy upravil: RNG (2014-06-16 19:51:56)



34

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

A ten tinitus , vestibularny syndrom a vertigo to akože z toho chroniického zapalu dutin možem mať?



35

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Nuz ono sa to postupne z tych zapalov vyvinie u mnohych. Ale to by si poznal, piskanie v usiach alebo strata rovnovahy sa neda nnepoznat.

Naposledy upravil: RNG (2014-06-16 21:33:03)



36

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Teraz beriem už 5 dní NAC 2x1200mg a oreganovy olej s karvakolom 3x200mg. A chcem sa spytať ako približne dlho to ešte mám brať aby sa mi ten chronický zápal dutín vyliečil. A ešte by som sa chcel spýtať či možem mať z toho chronickeho zapalu prinosových dutín na nose a okolo nosa (presne ako su tie dutiny) taký červený flak ktorý nie je suchý skor sa mi tam koža viac premasťuje. Tiež som si všimol že to mám vždy po spánku ovela lepšie skoro to nevidieť a vždy mi to postupom dna viac očervenie ale niekedy to mám aj cez deň dobré a to mi je na tom nepochopitelné že sa to stále mení (myslím tým začervenanie). Nevieš čo s tým? Ďakujem.



37

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Trpezlivost. Zapaly dutin, tj infekcie v nich trva potlacit casto dost dlho. V nose kratsie, najma ked si don kvapkas roztok citircidalu v leze, 3 x denne, v strednom uchu to je dlhodobo.



38

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

a ked mi to uz stihlo zaliest aj na krcne mandle tak ako tu infekciu mam odtial dostat?



39

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

TRym istym roztokom kloktat, pripadne aj pit celu davku, tj 35 kvapiek citricidalu(60%) do litra vody. Pit po malickych glgoch,casto  cely den



40

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

a mozem si zarabat a pit 1 liter roztoku citricidalu kazdy den ?



41

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Samozrejme ze mozes.
V case epidemickych nakaz to robim ja casto aj 2-3 mesiace v kuse.
A aj inac pouzivam citricidal v mensich koncentraciach len na to, aby sa mi nekazili rozne zmesi na pitie, ktore nosim so sebou a nechladim.



42

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

a chcel by som sa este spytat ci sa nenasiel nejaky kvalitny citricidal



43

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Ja osobne zatial este stale neviem



44

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

prosim ta uz asi tyzden a pol pijem kazdy den 1 liter roztoku citricidalu a rano a vecer este kloktam a odvtedy co som zacal tak sa mi zhoršilo akné...mohlo by to spolu súvisieť?



45

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Nuz ked v tele masove zabijas rozne mikroby, tak ti docasne porastie v obehu obsah ich toxickych latok, co bol dovtedy uzavrety v ich telach. Takze mas odmorovaciu/herxjeimerovu reakciu, a odmorovanie sa deje aj cez kozu.
Ale to je len docasna zalezitost



46

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

prosim ta dnes mi došiel GSE od nutribiotic to nove co ma v lavo hore napisane ,,vegan'' a hned rano som si aj zarobil do litra vody 65 kvapiek 33% . Pobede ma začala mierne boliet hlava a k veceru us som dostal aj teplotu 37,6 . Nevies ci to moze byt z toho ?? Ďakujem



47

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

a este som zabudol povedat ze to GSE bolo poriadne horke takze sa asi vratili k povodnej formule smile



48

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

Uhynova reakcia, Herxheimer/Jarish je sprvadzana zvysenou teplotou, a priznakami,  ako keby na teba liezla chripka. Na ststie to pomerne rychlo prejde u vacsiny.
Ak je prisilna, zniz docasne davku na polovicu.
Inac ja som vzdy zdoraznoval, aby si s neznamymi jedlami, liekmi a doplnkami zacal vzdy  od nizsich davok, cim predides prisilnym reakciam, ci uz uhynovym alebo telesnym na neznamu dovtedy pre telo latku.
To, ze je ten vytazok horky este nedokazuje, ze polyfenoly v tom vytazku zmenili na quaternioalne zluceniny. Horke su aj vytazky z duziny grapefruitu, takze ked to chceli vyrobit na pomylenie zakaznikov znova horke ale bez quaternialnych zluceninm, to nie je problem. Horky je aj napr flacanon  naringin, ktory vo vacsich davkach spomali vylucovanie roznych latok z pecene, vcitane roznycy liekov a tak to moze sposobit prilisne zvysenie hladiny tychto latok v tele a zvysenu sancu poskodenia.
Prave tento sa pri chemickej premene polyfenolov v tom procese znizil znacne, takze povodny citricidal nemal skodlive interakcie s liekmi , ako  ked ich beries spolu s grapefruitovou stavou.



49

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

takze pravost toho GSE zistim az skuskou z kvasenim ?



50

Re: Streptokok v nose a chronický zápal prínosových dutín

http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … escription pozri sa na toto a co tam je napisane ....spominaju tam nieco s kvarternimi zluceninami