1

Téma: Rady ohladom objednávania z USA

Chcem poprosiť dáku dobrú dušu, ktorá by mi bola ochotná podrobne vysvetliť, ako si môžem objednať potravinové doplnky z tých amerických stránok, ktoré odporúča RNG.
Ako sa zaratáva CLO, ako sa to platí a tak podobne. Ja som z toho úplne v koncoch keďže neviem až tak dobre anglicky.
Dopredu veľmi pekne ďakujem.



2

Re: Rady ohladom objednávania z USA

vev, do 22 Eur sa neplatí ani clo ani DPH, od22 do 150 Eur vrátane poštovného sa platí u nas na colný urad DPH 19% a nad 150 Eur aj clo, tiež záleží na akého colníka balík zrovna natrafí:)), platí sa platobnou kartou alebo cez pay pal, platobnu kartu treba si v konkretnej banke zistiť, či je vhodna na platbu do zahraničia a aktivovať určitý limit



3

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Chcela som urobiť prvú objednávku na IHerbs, ale nedarí sa mi zadať ako krajinu doručenia Slovensko. Formulár mi vždy vyhodí USA a nepustí ma ďalej. 
Vie mi niekto poradiť, kde robím chybu? Ďakujem.



4

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Chcem sa spytat ... do 33 eur sa neplati clo ani dph, ale ono je to cena aj s postovnym ze? ako potom ked si objednam vec za 20 eur postovne cca 11 ci 16 tak samozrejme ze budem platit tie poplatky...ci?



5

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Ahoj, chcel by som poradiť neprišiel mi balík z iherbu exped. 26.9.2013 a pritom balíky exped. 1 a 4.10.2013 mám už doma. Čo robiť?



6

Re: Rady ohladom objednávania z USA

emari3 napísal(a):

Chcem sa spytat ... do 33 eur sa neplati clo ani dph, ale ono je to cena aj s postovnym ze? ako potom ked si objednam vec za 20 eur postovne cca 11 ci 16 tak samozrejme ze budem platit tie poplatky...ci?

dph sa neplati do 22€ a je to suma bez postovneho.



7

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Tak tento problem mam aj ja. 24.9. 2013 mi expedovali balik z i-herbu a doteraz neprisiel...Doteraz sa m ito este nestalo. Aj som im pisala ale odpoved zatial ziadna. Odvtedy som neobjednavala - bojim sa ze nepride aj dalsi a peniaze v haji. Ale kedze vidim ze tie dalsie  dosli /Peha/ tak snad skusim aj ja...



8

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Dobry den, potrebovala by som este informáciu od pána RNG alebo niekoho kto má skúsenosť...chcela by som objednavat z USA ... svagriná cestuje onedlho do usa na par dni a ona tam ma kamaratku ktorá tam býva. Mozem spravit aj tak, ze si to objednám ja tu zo slovenska na jej adresu?...ja to vyplatim zrejme dopredu a ona to tam prebere? aj vtedy sa riesi clo alebo dph? mam v tom celkom zmatok...



9

Re: Rady ohladom objednávania z USA

ovekyska ale ja som citala na hlavnej stranke tu ze je to 22 e vratane postovneho co je cca 30 dolarov...mate osobnu skusenost ze je to bez postovneho?



10

Re: Rady ohladom objednávania z USA

ja objednavam z iherb vyssie sumy ako tych 22 eur a este ani raz mi nevyrubili dph. takze to colnici zrejme tak prisne neberu. a tento mesiac maju v iherb akciu postovne zdarma nad $40 a 10% zlava z objednavky nad $60. a adresu si zadas pri objednavke aku len chces, ak si to das objednat do usa tak dph/clo neplatis, len ked objednavas do zahranicia a ide to cez hranice



11

Re: Rady ohladom objednávania z USA

peha napísal(a):

Ahoj, chcel by som poradiť neprišiel mi balík z iherbu exped. 26.9.2013 a pritom balíky exped. 1 a 4.10.2013 mám už doma. Čo robiť?

Peha dnes mi prisiel balik z iherbu expedovany 24.9. 2013 takze v najblizsich dnoch snad dorazi aj tebe. Sa tesim, uz som prestala dufat :-)



12

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Ika dakujem za pozitivne info, dufam ze dojde aj  môj balik. :-)

Naposledy upravil: peha (2013-10-22 17:29:03)



13

Re: Rady ohladom objednávania z USA

emari3 napísal(a):

ovekyska ale ja som citala na hlavnej stranke tu ze je to 22 e vratane postovneho co je cca 30 dolarov...mate osobnu skusenost ze je to bez postovneho?

niekto to tu spominal a na baliku je tiez suma bez postovneho.



14

Re: Rady ohladom objednávania z USA

ovekyska napísal(a):
emari3 napísal(a):

ovekyska ale ja som citala na hlavnej stranke tu ze je to 22 e vratane postovneho co je cca 30 dolarov...mate osobnu skusenost ze je to bez postovneho?

niekto to tu spominal a na baliku je tiez suma bez postovneho.

Do celkovej ceny 22 eur sa zaratava aj vyska postovneho



15

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Dnes mi prisiel balik z iherbu ,trvalo to 35 dni od expedicie, neviem  kde bludil.



16

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Ika napísal(a):
ovekyska napísal(a):
emari3 napísal(a):

ovekyska ale ja som citala na hlavnej stranke tu ze je to 22 e vratane postovneho co je cca 30 dolarov...mate osobnu skusenost ze je to bez postovneho?

niekto to tu spominal a na baliku je tiez suma bez postovneho.

Do celkovej ceny 22 eur sa zaratava aj vyska postovneho

A nie je to tak, ze 22 eur nema prekrocit hodnota obsahu zasielky, teda bez postovneho ale ked hodnota obsahu zasielky prekroci 22 eur tak DPH sa vypocitava z hodnoty obsahu zasielky plus postovneho?



17

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Peha to sa máš ja čakam od osmeho desiaty dva razi mi prišiel po dvoch tyzdnoch a akurat ked som sa rozhodol trošku vyzšiu objednavku tak stale nic..



18

Re: Rady ohladom objednávania z USA

aduke, takto je to:
- zásielky do 22 EUR: úplne oslobodenie od cla aj DPH (okrem tovaru podliehajúcemu SPD) - stav ako pred 1.12.2008
- zásielky s hodnotou nad 22 EUR a do 150 EUR: oslobodene od cla, ale s výberom DPH (ak podlieha, aj SPD)
- zásielky nad 150 EUR: výber cla aj DPH (ak podlieha, aj SPD)

* SPD = spotrebná dan

osobna skusenost: rataju do toho aj postovne.

Naposledy upravil: jordiksvk (2013-11-01 07:44:48)



19

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Poštovné sa určite neráta a nemôže rátať. Zásielka obchodného charakteru nepodlieha obmedzeniam a poplatkom do hodnoty 22 EUR obsahu balíka. http://www.posta.sk/potrebujem/zaslatpr … u-zasielku Je to myslím uvedené aj poštovom zákone a zákone o DPH. Berie sa do úvahy len čistá hodnota tovaru - teda 22 EUR × kurz voči doláru. Smerodajný je kurz uvedený na https://www.financnasprava.sk/sk/infoservis/kurzy-nbs alebo tu : http://www.nbs.sk/sk/titulna-stranka. Takže ak má niekto inú skúsenosť a rátajú mu aj poštovné, tak je zneužívaný a okrádaný tými, ktorí mu majú slúžiť. Ale to je vlastne tak či tak v tomto štáte...

Na balíkoch od Iherbu je uvedená len hodnota tovaru bez poštovného.

Na balíky neobchodného charakteru medzi súkromnými osobami dokonca platí vyššia suma bez colného konania, a to až 45 EUR, ale je to zrejme colníkmi veľmi voľne vykladané a v zákone asi nejednoznačné, preto sa jednotne berie tá nižšia suma 22 EUR, aby čo najviac človeka tie hyeny ogabali.



20

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Moja osobná skúsenosť je, že colnica ráta aj poštovné do tej hodnoty 22 eur a to už ma veľa krát vyzvali na zdokladovanie obsahu zásielky. Neviem nájsť ten dokument na internete z colnej správy, ale tam sa písalo, že sa zahŕňajú aj poštové náklady do tej sumy 22 Eur. Colnica vypočíta DPH zo sumy na bankovom účte, teda čo som reálne za tú zásielku zaplatila.

Tu píšu, že ak "úhrnná hodnota zásielky" nepresiahne 22 Eur:

http://new.colnasprava.sk/wps/portal/!u … _A/7_0_35O

Buďme radi, že naši colnici sú ešte takto benevolentní, v Rakúsku, v Nemecku nepustia colnici z iherbu nič, vracajú to naspäť. Colnici mi nikdy nezadržali žiadny tovar v zmysle nejakého zákazu EU al. niečo podobné, len raz mi telefonovali kvôli chia semienkam, že či to mám na konzumáciu al. pestovanie. Nikdy nič z balíka nezmizlo a to už možno tých balíkov z iherbu bolo aj do tristo a z toho sa mi stratil jediný a aj ten mi iherb finančne uhradil, aj keď to nebola jeho povinnosť, tie balíky nie sú poistené pri nízkom poštovnom.

Inak mne colnica pár krát skontrolovala aj balík s nízkou sumou, ono niektorí obchodníci často, aby sa vyhli colnému konaniu, zámerne uvádzajú na balíkoch nižšiu sumu alebo tam napíšu dar, príp. vzorky tovaru a pod.  Ale také veľké obchody ako iherb si toto nedovolia a deklarujú presnú sumu tovaru.

Naposledy upravil: bludicka (2014-03-07 15:56:33)



21

Re: Rady ohladom objednávania z USA

nerozumiem tomu, do hodnoty 22 EURO sa ráta aj poštovné, ale na balíku z iherbu žiadne poštovné nie je. Znamená to že môžem sumu z 30 USD navýšiť a nakupovať do hodnoty cca 34 USD v iherb?



22

Re: Rady ohladom objednávania z USA

postovne sa do hodnoty 22 eur nerata, ale ked uz vyrubia DPH tak ju vyrubia aj z postovneho (aspon tak som to cital). raz mi zasielku zadrzali, suma bez postovneho bola pod 22 eur, ale s postovnym bola nad 22 eur... zaslal som im fakturu a v e-maili som im slusne naznacil ze suma za tovar je pod 22 eur a dph mi nevyrubili, zasielku mi zaslali zdarma postou na moju adresu



23

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Tak to si mal asi šťastie pretože, tu máš jedno, či je pod 22 Eur alebo nad 22 Eur, colníci pozerajú celkovú sumu aj s poštovným. To by potom mohol nejaký špekulant robiť tak, že tovar, ktorý má hodnotu napríklad 30 Eur a poštovné je 5 Eur, čiže spolu 35 Eur, by kúpil tak, že sa dohodne s odosielateľom, nech mu predá tovar za 5 Eur a poštovné nech mu napáli 30 Eur.



24

Re: Rady ohladom objednávania z USA

ahojte, prosím o radu. založila som si účet v mbank, chcem si objednať doplnky z iherb, ale stále mi nechce akceptovať kartu - mám iba debetnú - to je ten problém? musím mať kreditnú? platil niekto debetnou z mbank? ďakujem.



25

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Zavolaj do mBank, možno ti musia povoliť platbu cez internet, alebo druhá možnosť, máš už kartu aktivovanú? Pred prvou platbou si ju musíš aktivovať cez internet banking.



26

Re: Rady ohladom objednávania z USA

ďakujem za odpoveď strejdo, ale platbu cez internet mám povolenú, ak kartu aktivovanú.



27

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Máš dostatok peňazí na účte?
A dobre si zadala údaje z karty? Hlavne meno, tam musíš zadať aj diakritiku a musia sedieť malé a veľké písmená.
Keď to nepomôže, tak volaj do mBank, zaujíma to aj mňa osobne, lebo akurát si od nich tiež idem zobrať kartu.



28

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Takže už je to ok - platba prebehla. Chybu som robila ja - potom, ako človek dostane kartu, si ju musí aktivovať cez internet banking a nastaviť tzv.  autorizačné limity. Limity sa nastavujú: 1. podľa čiastky 2. podľa počtu a v každom jednom ešte denný a mesačný limit.  Ja som robila chybu pri nastavení "podľa počtu" pri denných limitoch. Pri "Bezhotovostné transakcie" som mala od banky prednastavený denný limit/počet 11. Táto kategória ma dve podkategórie "Platby na diaľku" a "Platby na internete". Počet každej nesmie byť väčší ako je počet nadradenej "bezhotovostné transakcie", ale ich súčet môže byť väčší - napr. v tomto prípade môže byť každá max. 10, aj keď je ich súčet 20, čo je viac ako 11. Ja som stále nastavovala každú po 20, čo bolo viac ako 11. Možno to nejakému nováčikovi v mbank pomôže.

Naposledy upravil: maca (2014-05-20 17:24:40)



29

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Píšem Vám či by ste mi vedel poradiť ako verifikovať -potvrdiť- nákup v iHerbe. Písal som tam sumy v €,$, ale nejako mi to nechce potvrdiť, že verifikácia prebehla, aby mi mohli stiahnut peniaze za tovar a poslať. Neviem EN.Volal som aj VUB banky, nevedia aky 6 miestny autor. kod -/Opthion Two/ by mi mali dat. Nemaju s tym skusenosti, nikto ro nechce. Viete niekto poradit? Kto si objednava cez VUB ?

Order Number: 22131773-0

For your protection and ours, it is important to make sure credit cards are being used by their proper owners. For this reason, in some cases, you may need to provide us with additional information to verify that you are the account holder.

Certain credit cards cannot be verified electronically or by telephone. The extra step of gathering verification information is necessary for your protection and ours, to ensure that you are the actual credit card holder.

Credit card verification system for iHerb customers

Order Number: 22131773-0

For your protection and ours, it is important to make sure credit cards are being used by their proper owners. For this reason, in some cases, you may need to provide us with additional information to verify that you are the account holder.

Certain credit cards cannot be verified electronically or by telephone. The extra step of gathering verification information is necessary for your protection and ours, to ensure that you are the actual credit card holder.

Option One: (Verification by Small Amount Charge)

After you place your first order, our verification team will request a small, refundable charge of 1-2 US dollars. The system charges the card a random amount between 1-2 US dollars, and then refunds it immediately. We request that you look at your online credit card statement, or contact your bank to find out the exact amount of this charge. The exact amount charged serves as your verification.

Note: If your credit card generally deals with foreign currency, please look for the exact US dollar amount, not the amount in a different currency. The bank can verify the US dollar amount for you.



Credit Card Type:   VISA

  ending XXXX /vymazal som číslo a doplnil -x/

Amount Charged:   /sem napísať sumu do tych 2 dolárov,ktorá bola staiahnuta na verifikáciu ?/
    /ENTER/       Verify



Option Two: (Verification by Authorization Code)

Our verification team will request that you provide your credit card’s Authorization Code. This code is available by contacting your bank or Credit Card company and requesting it.



Transaction Amount:   $22.29 on 5/23/2014 3:34:22 AM 


Credit Card Type:   VISA        ending XXXX /vymazal som číslo karty a doplnil -x/

Authorization Code:     Čo sa tu uvadza ? Ma to byť 6 miestne číslo.       /ENTER/ verify



30

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Máš dve možnosti verifikácie, buď tým autorizačným kódom, o ktorom VÚB nemá šajnu, takže na to sa vykašli. Ale zavolaj ešte raz do VÚB a žiadaj od nich, aby ti povedali sumu v USD, ktorú ti chce iherb stiahnúť z účtu vo výške 1-2 USD. To je ten druhý spôsob verifikácie, že je to tvoja platobná karta. Čiže okrem tej sumy 22.29 USD, ktoré ti stiahne z účtu a pošle iherbu za tovar, ako verifikáciu, že je to tvoja karta, ti iherb stiahne ešte v druhej transakcii 1-2 USD, ktoré ti následne vráti, ak dôjde k overeniu. A tú sumu, čo ti povedia vo VÚB musíš zadať do kolonky, ktorá ti vyskočí, ak klikneš na link v overovacom maily, ktorý si tu skopíroval.



31

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Dakujem za radu, ale nejak to nefunguje.. V krátkosti 23.5. som urobil 3 objednavky. 26.5. mi boli stiahnute 3 sumy v hodnote 1-2 $ a v ten istý deň mi boli aj 3 sumy s malým znížením o 3-3 €centy pripísané na účet, bez autorizacie. Neviem ako, ale jedna objednávka je uz pripravena na expedovanie./Shipped Out/ a ostatne  2 cakaju na autorizaciu./Waiting for Approval/Uz mi prisli po 5 dnoch dalsie 2 spravy, aby som autorizoval objednavky.Vkladal som $,€ a banka mi dala aj 6 miestne kody a nechce to prejsť-autorizovat. 2x som preveroval spravnost súm s bankou.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2014-05-28 22:55:56)



32

Re: Rady ohladom objednávania z USA

IvanBA, myslim ze tvoj problem moze suvisiet s typom/druhom platobnej karty a jej opravneniami resp. obmedzeniami
v medzinarodnom styku. Sam som nieco podobne zazil pri objednavani amygdalinu z mexickej Cytopharmy, kedy mi jedna karta zaplatit dovolila, ale ina nie. Skus sa informovat v banke-pobocke, kde ti kartu vydali a pripadne ich poziadaj
o vydanie inej karty, ktora tuto operaciu umozni bez restrikcii azbytocnych problemov.



33

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Dakujem za radu-preverim.



34

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Ako tam citam prispevky, stale vela ludi pochybuje a mudruje, ci sa DPH ( v pripade zasielky s tovarom nad 22 EUR) plati iba za tovar alebo aj za postovne. Samozrejme ze sa plati iba za tovar, postovne sa do tejto sumy nerata ! Celkom jasne to urcuje § 28 zakona o dani z pridanej hodnoty c. 222/2004 Z.z. (btw. najnovsia novelizacia c. 360/2013 Z.z. je ucinna od 1.1.2014), kde je jednoznacne uvedene, ze postove sluzby a dodanie tovaru su od dane oslobodene. Prislusny paragraf a aj cely zakon sa da vidiet tu http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani … -a.html#28 a aj tu http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-222#f6209147. Tuto istu informaciu potvrdzuje na svojom webe aj Slovenska posta a to tu http://www.posta.sk/potrebujem/zaslatpr … u-zasielku a rovnako aj colny urad, ktory sa odvolava na ten isty zakon a to tu https://www.financnasprava.sk/sk/obcani … -a-spd#DPH.

Oslobodené od dane sú teda univerzálne poštové služby vymedzené § 3 zákona č. 507/2001 Z. z. o poštových službách v znení neskorších predpisov a súčasne aj dodanie tovaru, ktorý súvisí s poskytovanou univerzálnou poštovou službou. Zákon č. 507/2001 Z. z. o poštových službách ich definuje ako poštové zásielky a poštový platobný styk. Univerzálna poštová služba sa vzťahuje aj na medzinárodný poštový styk.

Pokial ma niekto z colnicou ine skusenosti a ta mu vyrubuje dan so zaratanim postovneho, je colnicou okradany vedomym porusovanim platneho zakona. V ich pripade to nemoze byt nahoda ani nevedomost, lebo je to pravny predpis, ktory musia urcite ovladat. Preto vyzyvam vsetkych, ktorym je neopravnene zadrzana zasielka a vyrubene zaplatenie dane aj so zapocitanim postovneho, aby voci takemuto podvodnemu konaniu namietali a tvrdo sa ohradili. Treba ich upozornit aj na moznost zaloby a trestneho konania podla § 212 a §221 Trestneho zakona. Ked sa ludia nezacnu ozyvat a nepostavia proti tomuto, ako i proti mnohemu dalsiemu bezpraviu co sa tu kazdodenne deje, budu si colnici aj ini nami plateni statni uradnici nadalej robit co chcu a z tohto bananoveho ficolandu sa nikdy nestane normalna krajina.

Moze niekto napisat, ktore colne urady si toto dovoluju a baliky od akych predajcov su zadrziavane ? Napr. na bratislavskej colnici na Tomasikovej ul. som nikdy takyto pripad osobne nezazil a to uz mi prislo naozaj mnoho zasielok z iherbu. Iherb prezieravo a rozumne uvadza na svojich balikoch iba skutocne zaplatenu sumu za tovar, aby zbytocne nemiatol zakaznika a nenavadzal colnikov na nekale konanie.



35

Re: Rady ohladom objednávania z USA

RNG, rad by sa Vas opytal, do akej miery moze rontgenove ziarenie poskodit resp. znehodnotit doplnky v baliku. Colnici na svojom webe totiz uvadzaju, ze zasielky su kontrolovane aj rontgenom. Myslite ze pripravky napr. s probiotikami alebo enzymami by mohli utrpiet ?



36

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Nuz nerobi to dobre nicomu, ale ta davka ziarenia nie je sterilizujuca, tj velmi ti probiotika neposkodi



37

Re: Rady ohladom objednávania z USA

ahojte prosím o radu poslala som objednávku a omylom som ju viac krát potvrdila chcem sa opýtať či sa to niekomu stalo dúfam že mi nestrhnú peniaze viac krát .Písala som tam že som sa pomýlila tak hadam si s tým poradia dakujem za rady



38

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Na  iHerbe sa to 3-4 dni  da upravovat,zrusit. Netreba sa plašiť. Treba ist do Reorder/Zoznam želaní/ tam si skontrolovat počet objednávok a potom ako som písal objednavky riešiť, kym to nie je odoslané. Aj ked ste si urobila akoze viacej objednávok, ale ste neisla cez pokladnu, tak sa nič nedeje.



39

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Ahojte objednal som si lieky z Iherb.com . Vsetko prebehlo Ok platba objednanie ale pootm mi prisiel tento email:

Vážený zákazník;

Ďakujeme vám za vašu nedávnu aby sa iHerb!

Chceme, aby sa vaša objednávka odoslané na vás tak rýchlo, ako je to možné. Pre Vašu ochranu a naše, to je dôležité, aby sa ubezpečil, že kreditné karty sú používané ich správne vlastníkov.

Musíme si overiť, že ste správny držiteľ kreditnej karty. Prosím, vyberte jednu z týchto dvoch metód overovania uvedených nižšie:

Option One: Overenie malý poplatok Množstvo

Po bytia poslal e-mail požadujúce overenie, malý poplatok bol spracovaný a potom vrátená ihneď. Žiadame, aby ste sa pozrieť na online výpise z kreditnej karty alebo kontaktujte svoju banku a zistiť presnú výšku tohto poplatku. Presná suma účtovaná slúži ako overenie.

Poznámka: Ak sa vaša kreditná karta všeobecne zaoberá cudzej mene, budete potrebovať presnú sumu v amerických dolároch, nie čiastku v miestnej mene. Banka môže overiť čiastku v amerických dolároch pre vás.

Druhá možnosť: Overenie sa vykonáva pomocou autorizačného kódu

Ak ste umiestnili vašu objednávku, transakcie bol pridelený povolenie kód vašej banky. Môžete získať tento kód, kontaktujte svojho bankového alebo kreditnej karty a žiada o povolenie, kódex, ktorý bol poskytnutý na iHerb vašej finančnej inštitúcie. Vezmite prosím na vedomie, že Autorizačný kód je unikátny pre každú transakciu na vašej kreditnej karte. Uveďte, prosím, autorizačného kódu týkajúce sa vášho nákupu od iHerb.

Ak chcete začať overenie kreditnej karty, kliknite tu:

S pozdravom,
iHerb je overenie Team


Karta je z CSOB naozja neviem co s tym. Poradite mi ako postupovat? Resp. co vlastne chcu po mne?
Dakujem



40

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Klikni tam a oni ti na skusku narataju na kartu male mnozstvo a ked to preje, zoberu ti objednavku. Samozrejme to male mnozstvo, co ti povodne skusobne naratali ti vratia ako kredit s objednavkou. Odvtedy nebudes mat s tou kreditkartou u nich ziadny problem.
Zialbohu celosvetove sa robi hromada podvodov a toto je ich system, ako si overit tvoju kreditkartu.

Inac ten pocitacovy preklad je hrozny....



41

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Tak moja čerstvá skúsenosť je nasledovná: objednala som 2 balíky z iherb, naschvál som objednala v takých sumách, aby som to otestovala v praxi:1balík  v hodnote pod 150 € /či už bez dopravy, aj s dopravou dhl , aj s  2% naviac, ktoré si mbank priráta za konverziu a to prerátané kurzom visa v deň objednávky/ a druhý : bez dopravy a 2% pod 150€, a s dopravou dhl či už bez 2% alebo s dvoma to bolo cez 150 – kurz visa tiež.  Prišlo mi z dhl avízo o colnom konaní na oba balíky, spolu s faktúrou od iherb v &, kde bola cena za doplnky zvlášť a cena  za dopravu zvlášť, formulárom splnomocnenia na zastupovanie v colnom konaní. Požadovali vypísané splnomocnenie, kópiu občianskeho preukazu a výpis z účtu. Na výpise z účtu bola samozrejme iba jedna suma /spolu hodnota + doprava + 2% poplatok za konverziu/ a z toho vychádzali, aj keď mali faktúru z iherb. Keďže pri prvom balíku to bolo bez dopravy aj s dopravou alebo aj s 2% pod 15O€ - vyrúbili mi iba dph. Pri druhom brali tiež výpis z účtu – jedna suma – vyššia ako 15O€ a vyrátali mi aj clo vo výške 12,8% zo sumy z výpisu + dph zo súčtu sumy z výpisu a vyrúbeného cla. Takže ich členenie ceny absolútne nezaujímalo – len suma stiahnutá z účtu – to je pre nich hodnota zásielky.

Naposledy upravil: maca (2014-07-04 22:46:07)



42

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Ika napísal(a):
ovekyska napísal(a):
emari3 napísal(a):

ovekyska ale ja som citala na hlavnej stranke tu ze je to 22 e vratane postovneho co je cca 30 dolarov...mate osobnu skusenost ze je to bez postovneho?

niekto to tu spominal a na baliku je tiez suma bez postovneho.

Do celkovej ceny 22 eur sa zaratava aj vyska postovneho

čerstvo u mňa nie - na balíku je cena len za tovar, ak táto nepresiahne podľa kurzu nbs ktorým sa colníci riadia 22 € https://www.financnasprava.sk/sk/infoservis/kurzy-nbs - dostala som teraz 2 balíky takto; ale ak je cena na balíku cez 22 € - vtedy ich už zaujíma aj poštovné - resp. to čo človek zaplatil celkom - viď príspevok 41



43

Re: Rady ohladom objednávania z USA

RNG napísal(a):

Klikni tam a oni ti na skusku narataju na kartu male mnozstvo a ked to preje, zoberu ti objednavku. Samozrejme to male mnozstvo, co ti povodne skusobne naratali ti vratia ako kredit s objednavkou. Odvtedy nebudes mat s tou kreditkartou u nich ziadny problem.
Zialbohu celosvetove sa robi hromada podvodov a toto je ich system, ako si overit tvoju kreditkartu.

Inac ten pocitacovy preklad je hrozny....

A kde mam kliknut? Dole som klikol a stale pyta nejaky overovaci kod.
Mam obavu ze nebudem mat ani doplnky ani eura smile



44

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Nuz ked ti prijmu objednavku , tak dostanes skor ci neskor objednane doplnky.
Neviem o tom, ze by sa iherb snazil niekoho okradnut naschval.Take praktiky sa ziadnym velkym firmam nevyplacaju.



45

Re: Rady ohladom objednávania z USA

RNG napísal(a):

Nuz ked ti prijmu objednavku , tak dostanes skor ci neskor objednane doplnky.
Neviem o tom, ze by sa iherb snazil niekoho okradnut naschval.Take praktiky sa ziadnym velkym firmam nevyplacaju.

Nemyslel som, ze ma okradnu ale myslel som to tak ze neviem kde dostanem nejaky kod a kde ten kod resp aky kod kde dat. Takze som ostal na mrtvom bode co sa tyka toho potvrdenia ako som nizsie poslal ten vypis na moju adresu. Tym padom neviem co dalej ci mi aj bez overenia poslu tovar. A ak nepotvrdim overenie asi mi nic neposlu a peniaze mi stiahli. Takze myslel som to tak ze neviem co dalej a preto nebudu doplnky a niesu aj eura. Samozrejme obchod ma nechce okradnut len neviem ako dalej.
Preto tu pisem aby mi niekto poradil co am dalej robit ak kliknem v tom dotaze tak pyta nejaky kod. Banka nevie aky kod a som v zacarovanom kruhu.
Nebude stacit ak odpisem na ten email ze nech mi poslu tie doplnky aj bez overenia?????????

teraz mi doslo toto tak naozaj neviem co mam robit.

Vážený zákazník;

Bohužiaľ sme ešte nedostali odpoveď na našu žiadosť o overenie kreditnej karty. Prosím odpovedzte čo najskôr, aby sme mohli spracovať vašu objednávku. Chceme s vami spolupracovať, aby si tento problém vyriešiť čo najrýchlejšie a dostať vaše objednávka dodávané priamo k vám.

Musíme si overiť, že ste správny držiteľ kreditnej karty. Prosím, vyberte jednu z týchto dvoch metód overovania uvedených nižšie:

Option One: Overenie malý poplatok Množstvo

Po bytia poslal e-mail požadujúce overenie, malý poplatok bol spracovaný a potom vrátená ihneď. Žiadame, aby ste sa pozrieť na online výpise z kreditnej karty alebo kontaktujte svoju banku a zistiť presnú výšku tohto poplatku. Presná suma účtovaná slúži ako overenie.

Poznámka: Ak sa vaša kreditná karta všeobecne zaoberá cudzej mene, budete potrebovať presnú sumu v amerických dolároch, nie čiastku v miestnej mene. Banka môže overiť čiastku v amerických dolároch pre vás.

Druhá možnosť: Overenie sa vykonáva pomocou autorizačného kódu

Ak ste umiestnili vašu objednávku, transakcie bol pridelený povolenie kód vašej banky. Môžete získať tento kód, kontaktujte svojho bankového alebo kreditnej karty a žiada o povolenie, kódex, ktorý bol poskytnutý na iHerb vašej finančnej inštitúcie. Vezmite prosím na vedomie, že Autorizačný kód je unikátny pre každú transakciu na vašej kreditnej karte. Uveďte, prosím, autorizačného kódu týkajúce sa vášho nákupu od iHerb.

Ak chcete začať overenie kreditnej karty, kliknite tu

S pozdravom,
iHerb Zákaznícky servis

http://www.iherb.com/info/Contact

Ako mam reagovat na prvu moznost??????????????? Teraz som pozeral na prvu moznost tam chcu len enjaku sumu udal som v dolaroch a nic udal som v eurach a nic. Prosim poradte mi ako a co mam dopisat.

Overenie kreditnej karty systém pre zákazníkov iHerb

Objednávacie číslo: 23065990-0

Pre Vašu ochranu a naše, to je dôležité, aby sa ubezpečil, kreditné karty sú používané ich správne vlastníkov. Z tohto dôvodu sa v niektorých prípadoch môže byť potrebné nám poskytnúť dodatočné informácie na overenie, že ste majiteľom účtu.
Niektoré kreditnej karty nemožno overiť elektronicky alebo telefonicky. Ďalší krok zhromažďovania informácií overenie je nevyhnutné pre vašu ochranu a naše, aby zabezpečili, že ste skutočný držiteľ kreditnej karty.
Option One: (Overovanie malé množstvo Charge)
Po nabehnutí prvú objednávku, náš overenie tím požiadať o malú, vratnú poplatok 1-2 amerických dolárov. Systém účtuje kartu náhodne množstvo medzi 1-2 dolár, a potom ihneď náhrady za to. Žiadame, aby ste sa pozrieť na online výpise z kreditnej karty, alebo sa obráťte na vašu banku zistiť presnú výšku tohto poplatku. Presná suma účtovaná slúži ako overenie.
Poznámka: Ak sa vaša kreditná karta všeobecne zaoberá cudzej mene, prosím pozrite sa na presné sumy v amerických dolároch, nie čiastku v inej mene. Banka môže overiť čiastku v amerických dolároch pre vás.
Typ kreditnej karty:
     koniec 8818
Účtovaná čiastka:   
   
Druhá možnosť: (Overovanie pomocou autorizačného kódu)
Náš overenie tím bude požadovať, aby vám poskytne vašej kreditnej karty autorizačný kód. Tento kód je k dispozícii, kontaktujte svoju banku alebo spoločnosti vydávajúce kreditné karty a žiada ju.
Transakcia Množstvo:     33,99 dolárov na 2014-07-01 23:32:18
Typ kreditnej karty:   
     koniec 8818
Autorizačný kód:   
   

V banke nevedia aky autorizacny kod......

Alebo mi snad poradte ako zrusit objednavku a ci sa vobec da zrusit som uz zufali

Naposledy upravil: kosican0 (2014-07-06 06:10:10)



46

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Aj ja som mal problemi s overenim.Prve overenie z mailu: Option One: Overenie malý poplatok Množstvo ./US dolar/ NA VÝPISE MAŠ STRHNUTÚ MALÚ OVEROVACIU SUMU V €. ZAVOLAJ DO BANKY A POVEDZ ABY TI TU SUMU POVEDALI V US dolaroch a to by malo byt to overenie /one/ jedna. Ked ti to neprejde potom TWO. A ak Ti pride mail,ze si este nic neoveril, napiš do iHERBU, ako som to urobil aj ja. Text som napisal v SK, ze mi to nejde overit. Napisal som tam aj čísla objednaviek, overovacie sumy  a sumy tovarov a poziadal o poslatie. Tento txt som potom v Googli prelozil do AN a obidva texty som im poslal jednym mailom. A na moje prekvapenie chodia mi doplnky doteraz bez dalsich overovani.



47

Re: Rady ohladom objednávania z USA

IvanBA-Sk napísal(a):

Aj ja som mal problemi s overenim.Prve overenie z mailu: Option One: Overenie malý poplatok Množstvo ./US dolar/ NA VÝPISE MAŠ STRHNUTÚ MALÚ OVEROVACIU SUMU V €. ZAVOLAJ DO BANKY A POVEDZ ABY TI TU SUMU POVEDALI V US dolaroch a to by malo byt to overenie /one/ jedna. Ked ti to neprejde potom TWO. A ak Ti pride mail,ze si este nic neoveril, napiš do iHERBU, ako som to urobil aj ja. Text som napisal v SK, ze mi to nejde overit. Napisal som tam aj čísla objednaviek, overovacie sumy  a sumy tovarov a poziadal o poslatie. Tento txt som potom v Googli prelozil do AN a obidva texty som im poslal jednym mailom. A na moje prekvapenie chodia mi doplnky doteraz bez dalsich overovani.

Dakujem za radu skusim to urobit snad to pomoze.
dam vediet ako som dopadol smile



48

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Tak dnes mi prisiel zas mail z IHERB ze nemozu poslat objednavku dokedy neoverim kartu alebo kod. Bol som opakovane v banke a pozeraju na mna ako na blazna co ja vlastne chcem vytlacil som im papier co posielaju a budto pracovnik banky nevie co oni chcu alebo nechce vediet..
takze asi ak sa da zrusim objednavku a kupim tu z SK 2x tak drahsi doplnok ako som chcel objednat tam ale za tie nervy a cas to nema zmysel.
Alebo este niekto nieco poradi?



49

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Overenie karty znamena ze im das povolenie na napocitanie 1-2 dolarov na skusku a ked to prejde, tj dostanu peniaze, mas kartu overenu.
Ja mam na karte trojciselny kod na druhej strane karty(security code), ktory niektore obchody pozaduju. Neviem, ci na tvojej karte je take nieco,  nemam ani sajnu, ake credit /debit karty ktore Slovenske banky vydavaju dnes.
Preto iherb vymyslel aj to skusobne vyskusanie, ci tvoja banka zaplati, ked ti napocitaju s tvojim povolenim na skusku 1-2 dolare.



50

Re: Rady ohladom objednávania z USA

kosican0 napísal(a):

Tak dnes mi prisiel zas mail z IHERB ze nemozu poslat objednavku dokedy neoverim kartu alebo kod. Bol som opakovane v banke a pozeraju na mna ako na blazna co ja vlastne chcem vytlacil som im papier co posielaju a budto pracovnik banky nevie co oni chcu alebo nechce vediet..
takze asi ak sa da zrusim objednavku a kupim tu z SK 2x tak drahsi doplnok ako som chcel objednat tam ale za tie nervy a cas to nema zmysel.
Alebo este niekto nieco poradi?

Mate Skype ? Ak ano, najdite si ma ivan-ba007 a zavolajte mi. Nechajte mi odkaz, kedy by ste sa na Skype zdrziaval.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2014-07-09 09:35:57)