1

Téma: Žalúdok

Dobry den,

presiel som vasu stranku a vela som sa naucil. Skoda ze sa tieto informacie nedostali skorej ku mne mozno by nebol moj zdravotny stav taky zly. Asi pred rokom som sa jedneho dna zobudil a chytila ma strasna bolest nad pupkom medzi rebrami (asi zaludok) pocit ako keby ho niekto stlacal a strasne tvrda bolest tupa. Zasiel som doktorovi a ten povedal ze to budu asi kyseliny zla strava predpisal mi nejake lieky na znizenie kyseliny zaludocnej ak sa nemylim (bohuzial som sa dozvedel s tychto stranku ze to je prave opacne ze treba podporit ich tvorbu). potom to ustupilo avsak coskoro sa vratilo a uz sa dlhe obdobie takto trapim.strasne som schudol v tvari a necitim sa dobre zaco vsak moze aj strava (rozmyslam nad prechodom na surovu stravu). Chcem sa vas spytat co by ste mi odporucili na zaludok (ak som to teda dobre definoval ze to je zaludok a nic ine). Pretoze budim sa s bolavym bruchom aj tazko do man jedlo ide. Zaregistoval som sa na iherbe cez vas kod. chcem objednat aj vlakniny znacky dimica len ich nemozem najst na nete (vsade vypredane a oficialnu stranku nemoze najst). Co by ste mi teda odporucali celkovo? Dakujem za odpoved a prajem pekny den smile



2

Re: Žalúdok

http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou
viac najdes napr vo www.svansonvitamins.com pod nazvami, modified citrus pectines, arabinogalactan a glucomannan.
Doplnky kyselin su napr betain HCl, pepsin HCl, l-lysin HCl
Po dlhom case s nedostatkom kyselin mas iste znicenu aj crevnu floru, tj potrebujes brat aj kvalitne probiotika.



3

Re: Žalúdok

RNG napísal(a):

http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou
viac najdes napr vo www.svansonvitamins.com pod nazvami, modified citrus pectines, arabinogalactan a glucomannan.
Doplnky kyselin su napr betain HCl, pepsin HCl, l-lysin HCl
Po dlhom case s nedostatkom kyselin mas iste znicenu aj crevnu floru, tj potrebujes brat aj kvalitne probiotika.

vdaka som zle si pozrel na fore niekto napisal zle znacku tych vlaknin tak mi pod nou nic nenaslo smile

rozmyslam ze objednam rozne mikrovlakniny (vemica) a nasiel som aj na iherbe ten glucomannan http://www.iherb.com/Now-Foods-Glucoman … l&ic=3 tak este ten by som objednal. (ten arabinoglactan som nenasiel a ten pestines je velmi drahy - 74dolarov.zmiesal by som ich dokopy cca 20gramov vsetky a vypil rano.Z tych doplnkov ktore ste spominali mohli by ste mi prosim vas konkretne poradit ktore treba objednat z iherbu pretoze sa v tom nevyznam+ako ich treba davkovat. Dakujem



4

Re: Žalúdok

Mikrovlakniny odporucam dat do vody na pitie, na 20 gramov potrebujes vyse litra vody, a pit to pocas celeho dna, nie jednorazove rano.
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -8-oz-pwdr
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … grams-pwdr
A ja si tam pridavam aj praskovy ester C a aloe vera do tej zmesy
http://www.swansonvitamins.com/american … -8-oz-pwdr
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 76-oz-pwdr
a na chut tam dam nesladene ovocne koncentraty, co zaroven da do toho antioxidanty.
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -ml-liquid
http://www.swansonvitamins.com/dynamic- … ;csp=DYH00
pripadne tento exoticky
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -ml-liquid

Na kyseliny pozri napr na
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … &ic=14
na enzymy napr pozri na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=1

Naposledy upravil: RNG (2013-12-16 04:46:58)



5

Re: Žalúdok

dakujem velmi pekne.

tak som to royvrhol takto:

Mikrovlakniny pocas celeho dna vo vyse litry vody - vemica psyllium+inulin+Arabinogalactan (swanson)+Pectin (swanson)+Ester-C (swanson) Davkovanie s kazdeho cca polievkova lyzica aj nieco a dokopy zmiesat. neskor mozno pridam aj tie ovocne koncentraty

Na kyseliny to co odporucate (Davkovanie 3x denne pred kazdym jedlom cca 15min) http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … &ic=14


Enzymy tiez tie co ste mi odporucili (Davkovanie tiez 3x denne pred kazdym jedlom http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=1

A probiotika som nasiel podla recenzii a predaja tieto http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … 2&ic=2

Davkovanie je na nich napisane 4krat denne ale videl som ze casto odporucate si davat jednu tabletku na noc.

Tak by som vas chcel este spytat ci som zvolil dobre davkovanie vsetkeho a ci tie probiotika stacia vecer alebo 4krat za den. Dakujem



6

Re: Žalúdok

To snad nemyslis vazne s tou polievkovou lyzicou z kazdeho! to by si sa nenapil dostatok vody na to.
Urob si zmes tych spomenutych a daj do litra vody maximalne 4 kavove lyzicky kopcom. Inac buydes mat z toho tuhy rosol, nie vodu na pitie.
Kyseliny sa beru les spolu alebo tesne po velkom jedle, nie pred. S mensim jedlom ich ani netreba, tj aspon ja ich nepouzivam, lebo nepijem privrela vody s jedlom a tak mam kyseliny v zaludku dostatocne silne na mensie jedlo.
Enzymi sa daju brat kedykolvek, s jedlom pomozu jedlo stravit, na prazdny zaludokl precisdtia telo od roznych splodin.
Aj tie najsilnejsie probiotika sa potrebuju rozmnozit aspon 1000 krat, tj ci beries 1 alebo 4 kapsule je menej dolezite ,   ovela dolezitejsie je brat s nimi mikrovlakniny, aby sa rozmnozili
Takze chap tie probiotika len ako malicku nasadu, ktora sa dobre zivena, ukrutne rozrastie, az do vahy 1 kg z tej malickej kapsulky.



7

Re: Žalúdok

dakujem za upresnenie som este v tychto veciach uplny zaciatocnik smile

takze z kazde zmesi mikrovlaknin dam 1 kavovu lyzicku kopcom kyseliny hned po jedle pripadne pocas jedenia a enzymy rozmyslam ze si dam este rano nalacno na precistenie a potom pocas jedal + probiotika vecer.
moze byt?

este sa chcem spytat ci vlastne to je iba v tychto zaludocnych stavach alebo tam moze byt este iny problem s organmi? pretoze aj ked cvicim alebo tak zle mi travi mam pocit (stale grgam a take nafuknute alebo tvrde brucho). Pripadne v stave je treba nieco obmedzit alebo pridat?

Naposledy upravil: alexander3 (2013-12-16 19:02:16)



8

Re: Žalúdok

Moze byt.
Plyny sa tvoria alebo v zaludku kvasenim a hnitim pri nedostatku kyselin, alebo v crevach pokracovanim kvasenia a hnitia zo zaludka, najma ked je pri nedostatku enzymov v crevach plno neabsorbovanych zivin.
Su urcite pre nas nestravitelne zeleninove cukry a cukry v strukovinach, ktore nafukuju.
Tie sa ale daju stravit enzymom alpha galactosidaze, ktoru niektore enzymaticke zmesy obsahuju. Pozri napr na
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1
co je pankreatin plus alpha galactosidaze.



9

Re: Žalúdok

Dobry den RNG,

reagujem tu, kedze by som potrebovala tiez poradit ohladne napravenia travenia,uz dlhu dobu sa stravujem s minimalnym mnozstvom sacharidov, a po detoxe som si na nich vytvorila akusi averziu, takze jedine ovsene vlocky si dam, popripade niekedy celozrnny chlieb, a to vzdy naranajky, obedy su skoro stale zelenina + bielkoviny.. maso, syry, ryby.. to iste vecera.. cvicim pravidelne, no nedavno som si presla crevnou virozou no hruza des, odvtedy mam pocit ze traviace ustrojenstvo je v koncoch, mam krce, naduva ma, traviace pazvuky ako som este nikdy nepocula.. niekedy hnacka, najviac ma najviac ma to trapi v praci ked sa to zluci so stresom... beriem probiotika asi taky tyzden, kavu pijem velmi casto, hlavne rano nalacno, asi to nebude tonajlepsie vsak ? Snazim sa ju nepit vobec.. k cigarete to je tazky navyk.

Rozhodla som sa konecne si objednat doplnky z iHerb tak by som sa chcela len uistit ci spravne, pripadne ci este nieco doplnit,
- psyllium, oregano oil, digest platinum, Betaine HCi, koloidne striebro.. (ale ktore to neviem) a teda probiotika na vecer aj s jablkom.
Dakujem vopred.



10

Re: Žalúdok

Zaludocna chripka napada aj parietalne bunky v hornej casti zaludka, ktore vyrabaju zaludocne kyseliny, takze po ich utoku mas podstatne znizenu vyrobu kyselin a ked si ich nedoplnujes, jedlo sa ti zacne uz v zaludku kvasit a hnit, co pokracuije do criev.
Ja som mal pred 5 dnami to iste, virus som potlacil chaparalom rychlo, ale nedostatok kyselin mam akutny a ked si ich nedoplnim s kazdym jedlom, nielenze trpim, a mam naduvanie bolesti a hnacky, ale nedostatocnre stravene jedlo nedoda telu potrebne ziviny a skodlivre premnozene hnilobne a ine mikroby, co ma kyselina znicit mi obsadili creva a vyrabaju rozne toxiny.
Takze som okamzite zacal brat extra kyseliny, mikrovlakniny a probiotika a o 3 dni neskor uz mam normalnu stolicu, ziadne nafukovanie a citim sa uz skoro uplne zregenerovany. Samozrejme kyseliny a enzymy beriem ako starsi clovek aj tak, len teraz ich musim brat viac a nesmiem na to zabudnut pri ziadnom jedle.
Mladym ludom sa mozu parietalne bunky zregenerovat, ale mne uz nie natolko, takze ak chcem mat dobre travenie a absorbciu musim brat prislusne doplnky.



11

Re: Žalúdok

Takze tie doplnky budu stacit ano? Betain HCi stale s jedlom, probiotika vecer s jablkom, a sodu bikarbonu nalacno rano a potom 2 hodiny nejest, bude sa s tou sodou bit kava? mam ju uplne vylucit? zvyknem ju pit rano nalacno aj pocas dna, no kedze je laxativna asi mi to len skodi v tomto stadiu "nedolieceneho" traviaceho ustrojenstva.
Dakujem



12

Re: Žalúdok

Kava neobsahuje nic, co by sposobilo nakazu zaludka ani nic co by sa rozkladalo pri nedostatku kyselin. Samozrejme nesmie byt sladena ani do nej pridavat mlieko alebo smotanu.
Kava neskodi napriek tomu, ze je mierne laxativna. Cukor a mlieko v nej skodia mnohym.
Mozno potrebujes aj extra enzymy, lebo zaludocna chripka casto napadne aj pankreas, pecen  a creva, kde sa tie enzymy tvoria. Dokonca aj slinne zlazy, kde sa tiez tvoria enzymy.
Takze mozno docasne by si mal brat aj enzymy, kym sa ti tie zdroje enzymov nezregeneruju.



13

Re: Žalúdok

cize kava nalacno nedrazdi zaludok ano ? Lebo uz som mala pocit ze aj z toho bude problem... kavu pijem cistu bez cukru bez mlieka.. jedine raz za cas so sojovym kedze mam laktozovu intoleranciu, alebo sladidlom.. skusim teda tie doplnky, snad sa to napravi.. Dakujem este raz.



14

Re: Žalúdok

Ale kava drazdi, najma dechty v nej, len ma aj dobru stranku, nielen zle, takze sa to akosi vyrovna, ked ju pijes samozrejme s mierou.



15

Re: Žalúdok

Ahoj rng . Chcem sa ta spytat mam problem so zaludkom + zlc ktora sa mi vracia do zaludka ....som dost chudy a chcel by som pribrat,uvazem o kupe gaineru len neviem ci je vhodny pri mojej chorobe alebo ho radsen neuzivat.Rozmyslal som na tieto http://www.muscleking.sk/zlozenie.php?vyrobku=42 alebo http://www.muscleking.sk/detail.php?vyr … ch-20....a mozem aj posilovat s cinkami?
Dakujem



16

Re: Žalúdok

Ked uz teraz sa ti zlc vracia do zaludka, tak jasne potrebujes extra mikrovlakniny, a asi aj kyseliny a enzymy. A s viac bielkovinami sa to len zhorsi.



17

Re: Žalúdok

Takze ten gainer teda mma uplne vylucit? RNG  a co vravis na kreatin monohydrat aj ten by som mal vylucit ci naopak mozem ho uzivat?.....Poradil by si mi co by som mal aku stravu jest aby som pribral a nedonicil si zaludok .



18

Re: Žalúdok

miroslav7 napísal(a):

Takze ten gainer teda mma uplne vylucit? RNG  a co vravis na kreatin monohydrat aj ten by som mal vylucit ci naopak mozem ho uzivat?.....Poradil by si mi co by som mal aku stravu jest aby som pribral a nedonicil si zaludok .

Miro, nekupuj si este ten gainer a kreatin. Najprv si musis napravit to travanie, ako ti uz RNG poradil. Lebo bez dobreho travenia ti nebude telo vediet dostatocne vstrebavat ziviny z potravy. A to ze si chudy moze byt aj z toho, ze mas zlu vstrebatelnost zivin z potravy, t.j. mas pravdepodobne znecistene creva. Takze musi hlavne nasadit vlakniny, ako tu vzdy RNG zdoraznuje a to najma zmes vlaknin (napr. ovsena vlaknina, inulin, psyllium) az 15-20g denne a nasadit silne a kvalitne probiotika.

Mozno by som ti este poradil, aby si v svojej strave viac preferoval rastlinne bielkoviny, pretoze tie su pre nas organizmus lahsie stravitelne. A samozrejme jest ovocie a vela zeleniny.



19

Re: Žalúdok

Znova opakujem dobre travenie je vec dostatku kyselin roznych enzymov, mikrovlasknin a probiotik a co chyba treba doplnit. U teba je to iste, tak ako u prakticky  vsetkych  dnes minimalne mikrovlakniny a probiotika a velmi pravdepodobne aj kyseliny a enzymy. Teda ked normalne jes.



20

Re: Žalúdok

Ahoj RNG
Pred mesiacom mi zistili vracanie sa zlce do žaludka a chudol som. Podľa tvojich rád som začal jest DGL pred jedlom, super enzymy od firmy NOW  a vlakninu Psylium,  večer jablčko s probiotikami.  Po kontrole na gastro mi už nebolo zistené vracanie sa zlče do žaludka - takže dakujem za radu.  Avšak stále mám nafúknutý žalúdok a nepriberám. Doktor mi povedal že mám lenivý zaludok a predpisal mi liek COSTI a ešte že mám nejako skrutený zlčník  ale že to nič nie je.   Chcem sa spýtať  kolko môžem zjest tabletiek  super enzymes za den?  Zjem ich 3 /200mg za den.Čo by si mi ešte poradil? Dakujem



21

Re: Žalúdok

Nafukovanie v zaludku znamena kvasny proces, ktory moze prebiehat len pri nedostatku alebo prilis zriedenych kyselinach. Pi az 3 hodiny po jedle, aby si si kyseliny nerozriedil. Pripadne ber aj doplnok kyselin viac ako mas v superenzyme, kde je len 200 mg.
Ja napr beriem jednu az 2 betainy HCl s pepsinom, ktore maju 600 miligramov betainu HCl na kazdu tabletu.
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … &ic=16

Costi=domperidone maleat, nezastavi kvasenie v zaludku len urychli posuv cez creva.
http://www.medicinenet.com/domperidone-oral/article.htm
A je to samozrejme zamorujuca chemikalia, ktoru telo nepotrebuje.

Naposledy upravil: RNG (2014-03-29 20:43:14)



22

Re: Žalúdok

RNG,

chcel by som sa opýtať, ako dlho sa dá bezpečne brať DGL. Sú tam nejaké obmedzenia?

Ďakujem



23

Re: Žalúdok

Ziadne obmedzenia na tento adaptogen nie su.



24

Re: Žalúdok

RNG, keď mám ťažobu v žalúdku a doplnok kyselín mi na to nepomôže, tak si dám tak ako radíte, hlt-dva koloiodnej striebornej vody - ale zaujíma ma, čo to vlastne spraví s tráviacim procesom - potlačí kvasenie a hnitie potravy v žalúdku - čo by bolo žiaduce, alebo KS zastaví celý tráviaci proces (tak ako keby som si dala sódu BB) - čo zas žiaduce nie je ani trochu...čo teda to KS spraví???



25

Re: Žalúdok

KS v zaludku je ucinne len sekundy, za ktore znici vacsinu mikrobov. Po par sekundach sa iony striebra zmenia na chlorid strieborny, ktory v tak malych koncentraciach je prakticky neucinny.
Travenie to nijak neovplyvnujre okrem toho, ze to sterilizuje zaludok.



26

Re: Žalúdok

Ahoj, rad by som sa Ta opytal na parietalne bunky. Hovoris, ze sa nachadzaju v zaludku (tusim v hornej casti). Ony vytvaraju kyseliny, ale spominas, ze aj alkalie. Len nejako mi to nedava zmysel, kezde vyrobia kyseliny aj alkalie a tie bunky sa nachadzaju v zaludku, tak tie alkalie neznicia kyseliny?

Naposledy upravil: Pietro (2014-06-27 21:29:34)



27

Re: Žalúdok

Parietalne bunky stiepia KCl, na HCL, a pozicaju si z krvi CO2  a vodu(H2O)na vytvorenie NaHCO3.
HCl odvadzalu kanalikmi(canaliculi) do zaludka a NaHCO3 ide do krvi na druhej strane systemu parietalnych buniek.
Alkalie z krvi sa vylucuju cez pankreas do dvanastornika a tam zneutralizuju zaludocne kyseliny, aby potrava postupovala cez creva ako neutralna, alebo dokonca slabo alkalicka.
Ladviny sa tiez podielaju na balancovani kyslosti/alkalickosti tela a prebytky(tj kyseliny alebo obcas aj  alkalie) podla potreby vylucuju aspon ciastocne.
Povacsine je moc  jemne kysly, aby mohol by obsah criev a krv mierne alkalicka.

Naposledy upravil: RNG (2014-06-27 22:08:20)



28

Re: Žalúdok

Dakujem, RNG za vysvetlenie smile

Naposledy upravil: Pietro (2014-07-01 11:02:20)



29

Re: Žalúdok

OK



30

Re: Žalúdok

Ahoj,

je naozaj pravda, ze zaludok po 20. hodine uz nepracuje?



31

Re: Žalúdok

Blbost. Ako by sa potom napr dostalo jedlo zo zaludka do criev do rana, ked si jedol neskoro vecer?



32

Re: Žalúdok

Takze aj to ze sa nema jest po 18. hodine je tiez hlupost?



33

Re: Žalúdok

Nuz ked chces mat dobry spanok, tak si nelahni na preplneny zaludok



34

Re: Žalúdok

Inak, ked som sa zamyslel nad tym, ze zaludok uz po 20. hodine nepracuje, tiez sa mi to zda hlupost. Pretoze, je vela ludi co jedava neskoro vecer a ak by uz nepracoval, tak by v podstate nevytvaral kyseliny ani enzymy, t.j. potrava by zacal hnit a kvasit a nahodne mikroby, ktore by boli na potrave by sa premnozili a toto vsetko by vlastne sposobovalo rozne neprijemne pocity (bolest zaludka, naduvanie v zaludku atd.), ale nic sa taketo nedeje. Da sa to takto vysvetlit?



35

Re: Žalúdok

Nuz v noci sa to vsetko spomaluje, tj pravdepodobnost kvasenia a hnitia je vyssia, preto neodporucaju na noc jest vela. Ale travenie, aj ked spomalene, predsa len je.



36

Re: Žalúdok

Dakujem smile



37

Re: Žalúdok

ok



38

Re: Žalúdok

Rng cim to je ze niektore potravy sa ako keby nevedia stravit v zaludku teda rozlozit aj ked dam 3 kyseliny , taka uhorka, paprika .
aj po 3-4 hodinach sa mi grga po nej



39

Re: Žalúdok

Bunicinu z uhorky a papriky nerozklada kyselina.Mnoho ludi ma s tym problem



40

Re: Žalúdok

dakujem co este obsahuje bunicninu a co ju rozklada ?

RNG napísal(a):

Bunicinu z uhorky a papriky nerozklada kyselina.Mnoho ludi ma s tym problem



41

Re: Žalúdok

Vsetky zeleniny obsahuju bunicinu/celulozu a rozklada ju enzym celulaza a hemicelulaza, ktory sa tiez nachadza v malom mnozstve v pancreatine. Kto ho ma menej ten ma problemy s uhorkami, paprikou redkovkou a podobne.



42

Re: Žalúdok

Rng ked si dam betain hcl a potom ma pali v krku je to prebytok kyselin uz ?
nikdy som reflux nemal a ani teraz sa mi potrava nedostala do krku , len ma tam palilo , dal som si 3 kyseliny .

Dakujem



43

Re: Žalúdok

Ked nemas ziadne kyseliny tak ta nemoze z refluxu nic palit. Ked si dodas malo kyselin , tak este mozes mat reflux, ale tentokrat uz s kyselinami.



44

Re: Žalúdok

RNG napísal(a):

Ked nemas ziadne kyseliny tak ta nemoze z refluxu nic palit. Ked si dodas malo kyselin , tak este mozes mat reflux, ale tentokrat uz s kyselinami.

a ked to mavam len v tedy ked si ich dam vela ? , ja nejake svoje kyseliny mam s travenim problem ani s bruchom nemam , len chcem aby mi travilo este lepsie . tak preto sa pytam ci to moze byt znak ze som si ich dal uz vlea



45

Re: Žalúdok

Zaludok je dobre chraneny proti kyselinam zaludocnym mazom. Tj bolest pri refluxe je najma z pazeraka, kam sa nemozu kyseliny normalne, ked je zavrety uzaver medzi pazerakom a zaludkom dostat.
Ja tu podporujem pouzivanie doplnkov, tj ked ti nieco chyba, treba si to doplnit.



46

Re: Žalúdok

Ahoj RNG, uz niekolko mesiacov nemam spravne travenie, a v poslednych tyzdnoch boli dni, kedy som mal za den palive vetry asi 100x (dost neprijemne), palive vetry som maval, aj pri doplnani dostatku kyselin (2x 650mg), raz som si dal pre istotu 3 tablety kyselin, a domnievam sa, ze mam zapaleny zaludok, a je mozne, ze som si sposobil vredy branim kyselin na nechraneny zaludok.

Zo strachu, ze ho mam naozaj zapaleny som prestal s branim kyselin a teraz po kazdom jedle mavam nepohodlie na zaludku, naduvanie aj z velmi malych porcii, a taktiez jedlu trva dlho kym sa presunie do criev, snazim sa brat aspon enzymi pri jedle, aby sa mohlo natravit (uz ked nie kyselinou) aspon enzymami, a mimo toho DGL, Aloe Vera gel a koloidne striebro, moja otazka znie ako co najrychlejsie vyliecit zaludok od zapalu, resp. robim nieco zle pri mojej ceste k zahojeniu? Denna strava sa sklada z dvoch stredne velkych jedal (zeleninovo bielkovineho charakteru), pred ktorymi je koloidne striebro, aloe vera, dgl a o 15minut samotne jedlo.

Velmi pekne Dakujem za vyjadrenie.



47

Re: Žalúdok

Zaludok je dobre chraneny zaludocnym mazom proti kyselinam, a zapali sa len vtedy, ked nedostatok kyselin dovoli roznym mikrobom sa v nom rozmnozovat.
Koloidne striebro je rychla pomoc nan znici v nom mikroby na par  hodin.
Ale s jedlom dostavame vzdy nove mikroby, tj ked nemas dostatok kyselin, tak sa rozmnozia v zaludku a mnohe mozu skodit.
Naduvenie je priamy dosledok kvasenia, ktore nie je velmi skodlive, ale zaroven je tam aj hnitie, co moze skodit velmi zaludku a neskor ked sa to presunie do criev aj crevam.



48

Re: Žalúdok

Takze mam doplnat male mnozstvo kyselin aspon (1tbl), pre vytvorenie akej takej kyselinovej bariery a zaroven sa snazit regenerovat zaludok? Alebo pockat nejake dva tyzdne na mensich jedlach a az potom zacat davat kyseliny?



49

Re: Žalúdok

Stiplave vetry su vtedy ked jes nieco co v creve robí neplechu... bud intolerancia na nejaku potravinu alebo mozno specificke bakterie v nejakej casti creva ked sa dostanu do kontaktu s danou potravinou tak toto vznika... ja to mam ked zjem ovsenne vlocky... AJ ked ich 100% roztravim v zaludku kyselinou aj enzymamy....   takze problem je dole v creve.

Zapaleny zaludok mam ja kazdu chvilu, to citim.. staci ked nezoberiem dost HCL k jedlu a premnozia sa tam virusy a zapalia sliznicu... a mimochodom  ked mas nulovu tvorbu zaludocnej kyseliny tak kludne mozes vdychnut hociake virusy vzduchom hocikde a aj tie ti mozu narobit sarapatu v zaludku....

btw vsimam ze si tiez na tom podobne, vypnuta tvorba hcl, enzymov....  kolko mas rokov? odkedy toto mas ? a ako sa Ti to zacalo ?

Naposledy upravil: letto (2015-12-22 14:04:02)



50

Re: Žalúdok

Capoo, len pri poskodenom zaludku(erozie, vredy) sa neodporucaju kyseliny. Pokial nemas zaludocne steny poskodene a beries pred jedlom DGL na hojenie stien a vytvaranie maju, tak mozes kludne brat tolko kyselin kolko potrebujes na travenie a sterilizaciu jedla.