101

Re: Vitamíny a Minerály

B-3 je niacin...
Kvasnice su dobre pre 95% ludi, 5% ma na ne alergie(manoproteinove a  histasminove)
Takze odporucam to vacsine, ale nie kazdemu.



102

Re: Vitamíny a Minerály

RNG, prosim vies mi odporucit aj nejaku inu mineralovu zmes podobnu tej od swansonu (Bone Essentials)?
Cena postovneho na SVK je priliz vysoka...
Napr co hovoris na tuto?
http://www.iherb.com/Now-Foods-Full-Spe … ode=QIT189
Vopred Ti dakujem

Naposledy upravil: plsfy (2015-01-13 11:12:19)



103

Re: Vitamíny a Minerály

Osobne nemam rad ergocalciferol(D-2) , takze pozri skor na tuto zmes
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … l&ic=1
pripadne si k nej zober extra vitamin D-3 a K-2



104

Re: Vitamíny a Minerály

RNG,

chcem sa opýtať či je vhodné brať doplnok výživy proteinový nápoj tento:
http://www.iherb.com/Naturade-Weight-Ga … l&ic=4

aj u človeka, ktorý má problém s trávením a chce trochu pribrať?
Myslíte si že ten doplnok je kvalitný?

Ďakujem



105

Re: Vitamíny a Minerály

Skus. Obsahuje to aj trochu enzymov, mozno ti to pomoze.
Osobne som skor za normalne potraviny, pripadne na zlepsenie travenia doplnky kyselin a enzymov.



106

Re: Vitamíny a Minerály

RNG,

veď ja beriem HCL a pankreatin, len som chcel či aj toto je vhodné, ako k strave, samozrejme normálna strava.
Či to je kvalitný produkt.

Ďakujem

Naposledy upravil: Mik (2014-06-14 09:10:54)



107

Re: Vitamíny a Minerály

Obsah je dobry, samozrejme. Takze ziadne obavy.



108

Re: Vitamíny a Minerály

Zdravím, chcem sa opýtať, mám nedostatok vitamínov a minerálov, najme málo vapnika, magnézia, draslíka. Býva viacero minerálov namiešaných v jednom balení, alebo treba brať každé zvlášť? Môžete mi poradiť nejaky konkretny produkt z iherbu? dik.



109

Re: Vitamíny a Minerály

V prvom rade si naprav travenie, aby si zo stravy dostal aj chybajuce mineraly, na co musis zaroven brat aj vitaminy D-3 a K-2.
Docasne mozes pouzivat aj doplnok, pozri na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … l&ic=1
ale ber k tomu extra D-3 , K-2  a pripadne aj spirulinu



110

Re: Vitamíny a Minerály

Čo znamená extra D-3, K-2, ako často ich treba za den užívať? a treba ich uživať spolu s kyselinami a enzynami alebo mozem aj osobitne rôzne počas dna? Pisali ste že kyseliny a enzyny treba jest s jedlom, to znamena že priamo pred jedenim , alebo môžem polhodiny skôr pred jedením alebo pol hodiny po?



111

Re: Vitamíny a Minerály

Davky D-3 odporucaju niektori lekari, co sa tymto zaoberaju  2000 az 5000 IU denne, vitasminu K-2 45 az 200 mikrogramov denne, v zavislosti od D-3.
Tj cim viac D-3 tym viac K-2. A mozes to brat kedykolvek a s cimkolvek.
Kyseliny sa maju pouzivat len s jedlom alebo tesne po jedle, enzymy sa daju pouzivat kedykolvek, ale s jedlom pomozu jedlo stravit a na prazdny zaludok sa absorbuju do krvi a cistia telo



112

Re: Vitamíny a Minerály

A ten dolnok Bone strength, toho treba kolko uživať, 4 tabletky denne ako píšu na obale? treba to nejako rozložiť alebo sa môžu naraz užiť všetky?



113

Re: Vitamíny a Minerály

RNG,

dá sa brať súbežne viac doplnkov napr. klbovú výživu - (kolagenne peptidy, glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, MSM, boswellia) s DHA 1,5 gramu denne.
Samozrejme doplnky HCL, enzymy, probiotika, mikrovlakniny?
Nie je to veľa, nemôže to škodiť naraz?

Ďakujem



114

Re: Vitamíny a Minerály

Feri skus, ale osobne sa snazim kazdu dennu davku rozlozit na viacero ,tak to najmenej drazdi zaludok. Nezabudaj, ze tie doplnky su velmi koncentrovane



115

Re: Vitamíny a Minerály

Mik ja toho beriem este ovela viac,
aj doplnky na moju cukrovku,
aj doplnky na periferalnu neuropathiu,
aj momentalne doplnky proti mykoplazma, co sa mi premnozili po pobyte v nemocnici, kde do mna pichjali plno atb a nemohol som sa proti tomu branit
aj bezne , co odporucam aj selen zinok jod, vitaminy C E D-3 a K-2, aj L carnosine a berberine...

TO vijde aj na vyse 50 piluliek a kapsul,nieco si miesam aj do mojej vody na pitie,
bud rad, ze mas len tak malo problemov!
Kombinacie neskodnych potravinovych doplnkov su tak isto neskodne, pokial  pouzivas odporucene davky.



116

Re: Vitamíny a Minerály

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o názor na uvedené minerály
http://www.lr-slovak.com/probalance/d-866-c-1135/. Prípadne odporučiť lepší produkt.
Ďakujem



117

Re: Vitamíny a Minerály

Podla mojho nazoru Ti tam chybaju tie najdolezitejsie mineraly, ako: Zinok, selen.
Ja mam napriklad tuto zmes:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … ode=QIT189
Je tam skoro vsetko a navyse ma aj dolezite vit D3 a K2

Naposledy upravil: plsfy (2015-01-13 11:03:57)



118

Re: Vitamíny a Minerály

Jajka, ten doplnok by som si rozhodne nekupil, je plny soli(NaCL0 co nepotrebujeme a neobsahuje ziadne vitaminy D-3 a K-2 potrebne na zabudovanie mineralov do kosti.
Pozri napr na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … psules/437
a pridaj k tomu potrebne jod selen a zinok, samozrejme aj extra vitaminy C E D-3 a K-2



119

Re: Vitamíny a Minerály

Prosim RNG, mohol by si sa pozriet na tuto studiu vyuzitelnosti horcika?
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14596323

Testuju tam rozdiely medzi vstrebavanim magnezia, v 3 roznych formach. Oxidu, citratu a chelatu.
Neviem, ci som to pochopil spravne, ale doplnanie 300mg magnezia vo forme oxidu nemalo ziaden efekt oproti placebu? Cize, jeho vstrebatelnost je v podstate nijaka?
No a zvysne 2, vysiel lepsie citrate, ale zase tie vysledky mi nepripadaju tak dobre, nato, ze ten chelat vychadza asi 3x drahsie od oxidu.
Ktoru formu mam teda doplnat tabletkami? Asi ten citrat?

Naposledy upravil: Xion (2014-12-26 10:20:05)



120

Re: Vitamíny a Minerály

Oxid sa v zaludku menui na chlorid, ale len ked mas dost kyselin. Chloriod sa sive vstreba ale velmi slabo zabudovava a vyluci velmi rychlo, za 30 minut a podobne. Vacsie organicke molekuly sa tiez vedia dobre vstrebavat, ked sa jedna o vodorozpustne formy horcika,. ale horcik naviazany na aminokyseliny sa nielen ovela dlhsie zdrzi v tele, ale ovela viac pravdepodobne zabuduje.
Aby sme tu mali nejake cisla, tak samotna absorbicia MgO moze byt len 4 %, najma u starsich ludi s malo kyselinami,  a aj to sa vyluci z tela pomerne velmi rychlo. Absorbcia citratov, maleatov a proteinovych chelatom je 40 az 60%, a ich zabudovanie v tele je nepomerne ucinnejsie. A nezaviosi od stavu kyselin v zaludku.
Takze drahsie navonok moze byt na ucinok lacnejsie pre mnohych.



121

Re: Vitamíny a Minerály

Diky. Tak ten citrat vyzera ako zlaty stred. Lebo ten chelat je este o dost drahsi.



122

Re: Vitamíny a Minerály

OK



123

Re: Vitamíny a Minerály

RNG, co sa tyka vyuzitelnosti oxidu a 4%, pozri sa prosim na prispevok od uzivtela niner ( Posted 09 November 2012 - 02:01 PM )
kde vyvracia, ze vstrebatelnost horcika-oxidu je len 4%. Udajne je to zle testovane.
http://www.longecity.org/forum/topic/16 … pes/page-3
(je to naspodu)

Naposledy upravil: Xion (2015-01-13 13:11:11)



124

Re: Vitamíny a Minerály

Nuz papier znesie cokolvek, tj aj lzi.
Oxid horcika je sam o sebe velmi slabo vstrebatelny, lebo je velmi slabo rozpustny vo vode. V zaluku, co ma dost kyselin sa premeni na chlorid, vyborne rozpustnu vo vode a vyborne absorbovateln=y,ale zialbohu jeho pritomnost v krvi je ktratkodoba, lebo sa rychlo v ladvinach vylucuje.
Starsi ludia maju malo kyselin pre to u nich doplnovanie ghiorevika vo forme oxidu a hydroxidu je velmi malo ucinne.
Nakoniec toto bolo zverolekarom davno zname, ked v 50desiatych rokoch minuleho storocia na zvieratach skusali rozne mineralove doplnky, zatial co medicky priemysel o tom nechcel ani pocut a aj dodnes sa este ciastocne brani a casto siri rozne falosne spravy..



125

Re: Vitamíny a Minerály

Este dam link na original clanok
http://www.pharmazeutische-zeitung.de/i … p?id=29065

No neviem uz komu verit. Jednoznacne tam pisu, a vyvracaju co hovoris, ze by bol chlorid vylucovany viac oproti inym.

Naposledy upravil: Xion (2015-01-14 21:15:33)



126

Re: Vitamíny a Minerály

Bludicka alebo rng , je tento vyrobok tiez organicky ? http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 0-veg-caps

ze ci je rovnaky ako tento
http://www.iherb.com/The-Synergy-Compan … l&ic=1

teda ci je organicky , ten druhy ma len biotinu viacej , ale je ovela drahsi .

dakujem



127

Re: Vitamíny a Minerály

ZlatyStaf. napísal(a):

Bludicka alebo rng , je tento vyrobok tiez organicky ? http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 0-veg-caps

ze ci je rovnaky ako tento
http://www.iherb.com/The-Synergy-Compan … l&ic=1

teda ci je organicky , ten druhy ma len biotinu viacej , ale je ovela drahsi .

dakujem

Pridávam recenziu z iherbu k tomuto výrobku : http://www.iherb.com/The-Synergy-Compan … l&ic=1

From the customer service, The Synergy Company confirmed that they use synthetic vitamins, which they mix in a yeast broth, that they call whole food vitamins. I don't care about the coating being organic if the vitamins are synthetic. I was really looking forward to something more natural, as I can't tolerate either folic acid in its cheap form nor yeast. I bought two bottles, what a waste of money.

Podľa tohoto popisu to nevyzerá až tak dobre. Poprosím o vyjadrenie (Bludicka  alebo rng) Ďakujem.

Naposledy upravil: tr2 (2015-08-23 08:39:13)



128

Re: Vitamíny a Minerály

tr2 napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):

Bludicka alebo rng , je tento vyrobok tiez organicky ? http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 0-veg-caps

ze ci je rovnaky ako tento
http://www.iherb.com/The-Synergy-Compan … l&ic=1

teda ci je organicky , ten druhy ma len biotinu viacej , ale je ovela drahsi .

dakujem

Pridávam recenziu z iherbu k tomuto výrobku : http://www.iherb.com/The-Synergy-Compan … l&ic=1

From the customer service, The Synergy Company confirmed that they use synthetic vitamins, which they mix in a yeast broth, that they call whole food vitamins. I don't care about the coating being organic if the vitamins are synthetic. I was really looking forward to something more natural, as I can't tolerate either folic acid in its cheap form nor yeast. I bought two bottles, what a waste of money.

Podľa tohoto popisu to nevyzerá až tak dobre. Poprosím o vyjadrenie (Bludicka  alebo rng) Ďakujem.

poprosim odpovedat aj na prispevok 126 aj na 127



129

Re: Vitamíny a Minerály

Viem ako sa vyrábajú vitamíny, aj tie, ktoré sú certifikované "food sourced", aj všetky kvasnicové doplnky sú vyrobené tak, že nasýtiš nejaký kvasnicový roztok syntetickými formami vitamínov a minerálov a kvasnice ich premenia na organické a potom sa pridávajú do nejakých potravinových výživných roztokov. Naozaj "food sourced" vitamíny nevyrába doteraz nikto, len pár minerálnych doplnkov je takých, že ich robia z hydroponicky pestovaných rastlín. S výnimkou vitamínu C. Ale po tom b-complexe od pure synergy ma nikdy nebolel žalúdok, mohla som ich brať aj nalačno.

Takto vyrába firma pure synergy svoje doplnky:

"We start off with a Organic USP nutrient (syntetické formy vitamínov), that is fed to our nutritional yeast that is then added to a vegetable broth. The nutrient then absorbs/take up all the components to create the vitamin or mineral that we want. Most supplements are made from artificially manufactured "isolated" nutrients, which means there is usually just one single "form" of vitamin or mineral used for each.

The type of B12 is our food-matrix vitamins is not one of these isolate forms so it cannot be specifically classified as cyanocobalamin, methylcobalamin, hydrocobalamin, etc on the label. It is in the form found in food, with the B12 molecules joined in a "matrix" of other food compounds. B12 found in nature is present in a variety of cobalamin forms (usually bound to small carrier proteins) so this is how it's found in our supplements as well. Your body absorbs it as it would B12 from other natural sources and converts it as necessary to the forms needed by the body. By taking your supplements in food-form, you are mimicking nature's method of whole food nutrition, which we believe to be the best."



130

Re: Vitamíny a Minerály

bludicka napísal(a):

Viem ako sa vyrábajú vitamíny, aj tie, ktoré sú certifikované "food sourced", aj všetky kvasnicové doplnky sú vyrobené tak, že nasýtiš nejaký kvasnicový roztok syntetickými formami vitamínov a minerálov a kvasnice ich premenia na organické a potom sa pridávajú do nejakých potravinových výživných roztokov. Naozaj "food sourced" vitamíny nevyrába doteraz nikto, len pár minerálnych doplnkov je takých, že ich robia z hydroponicky pestovaných rastlín. S výnimkou vitamínu C. Ale po tom b-complexe od pure synergy ma nikdy nebolel žalúdok, mohla som ich brať aj nalačno.

Takto vyrába firma pure synergy svoje doplnky:

"We start off with a Organic USP nutrient (syntetické formy vitamínov), that is fed to our nutritional yeast that is then added to a vegetable broth. The nutrient then absorbs/take up all the components to create the vitamin or mineral that we want. Most supplements are made from artificially manufactured "isolated" nutrients, which means there is usually just one single "form" of vitamin or mineral used for each.

The type of B12 is our food-matrix vitamins is not one of these isolate forms so it cannot be specifically classified as cyanocobalamin, methylcobalamin, hydrocobalamin, etc on the label. It is in the form found in food, with the B12 molecules joined in a "matrix" of other food compounds. B12 found in nature is present in a variety of cobalamin forms (usually bound to small carrier proteins) so this is how it's found in our supplements as well. Your body absorbs it as it would B12 from other natural sources and converts it as necessary to the forms needed by the body. By taking your supplements in food-form, you are mimicking nature's method of whole food nutrition, which we believe to be the best."

bludicka a co ten od swansonu co som pridal je tam pisane organic ale food sourced " nevidim nikde



131

Re: Vitamíny a Minerály

Všetky b complexy máš umelé (tých potravinových je veľmi málo), len niektoré formy sú lepšie, niektoré menej, ten swanson je jeden z najlepších umelých b complexov s aktívnymi formami, má aj tukorozpustný B1.

Na bežnú suplemetnáciu si kupujem ten kvasnicovo-potravinový, len keď som potrebovala riešiť nejaké zdravotné problémy kupovala som aj tento swanson. Človek nikdy nevie, ktorá forma je pre telo naozaj ideálna, u toho potravinového to nemusím moc riešiť, tak ako to neriešim ani v potravinách. Tak foláty sú jednoznačne lepšie, takisto ako methylcobalamin, u tých ostatných neviem, či sú naozaj lepšie v tých aktivných formách, treba vykúšať, záleží od stavu pečene, zdravotného stavu.



132

Re: Vitamíny a Minerály

bludicka napísal(a):

Všetky b complexy máš umelé (tých potravinových je veľmi málo), len niektoré formy sú lepšie, niektoré menej, ten swanson je jeden z najlepších umelých b complexov s aktívnymi formami, má aj tukorozpustný B1.

Na bežnú suplemetnáciu si kupujem ten kvasnicovo-potravinový, len keď som potrebovala riešiť nejaké zdravotné problémy kupovala som aj tento swanson. Človek nikdy nevie, ktorá forma je pre telo naozaj ideálna, u toho potravinového to nemusím moc riešiť, tak ako to neriešim ani v potravinách. Tak foláty sú jednoznačne lepšie, takisto ako methylcobalamin, u tých ostatných neviem, či sú naozaj lepšie v tých aktivných formách, treba vykúšať, záleží od stavu pečene, zdravotného stavu.

takze je lepsi ako ten co si radila ty a aj lacnejsi , do buducna rad uz len ten swanson teda .

Takze swanson je najlepsi , myslis ze existuje nejaky este lepsi ?



133

Re: Vitamíny a Minerály

Pre mňa je najlepší ten kvasnicovo-potravinový na bežné preventívne branie. Inak kladieš blbé otázky, neviem či je najlepší, možno o ďalších päť rokov vymyslia ešte inú umelú formu b vitamínov, vývoj ide stále dopredu. Aj v tom swansone máš len jednu formu každého toho b vitamínu, ale v potravinách to tak nemáš! Tam nemáš napr. B3 len vo forme inositol hexanicotinate, tam máš rôzne formy B3 a každá tá forma funguje trocha inak a má iné funkcie v tele, kdežto v tom potravinovom-kvasnicovom, tam máš rôzne formy B3 (preto to ani nedefinujú na obale, aké sú tam presne formy), tak ako to je v potravinách.

Ale ak som napr. chorá a potrebujem tukorozpustnú formu B1, tak siahnem cielene po benfotiamine. Niektorí ľudia majú radi aktívnu formu B6 "pyridoxal 5-phosphate", iným robí lepšie Pyridoxine Hydrochloride, lebo zase u tej aktívnej formy, ktorú telo nemusí metabolizovať, tak sa človek ňou môže aj ľahšie predávkovať. Obe formy sú umelé. Lenže doteraz nevyrábajú izolovaný B6 v potravinovej forme, resp. v tej kvasnicovej.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-24 12:19:12)



134

Re: Vitamíny a Minerály

Niektorí ľudia si úmyselne napr. kupujú flush verziu niacínu, lebo majú radi to prekrvenie tkanív a podľa niektorých lekárov to detoxikuje organizmus.

Takže vždy je lepšie kupovať b complex, kde je viacero foriem tých vitamínov, len folic acid a cyanokobalamínu by som sa určite vyhla.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-24 12:47:32)



135

Re: Vitamíny a Minerály

bludicka napísal(a):

Niektorí ľudia si úmyselne napr. kupujú flush verziu niacínu, lebo majú radi to prekrvenie tkanív a podľa niektorých lekárov to detoxikuje organizmus.

Takže vždy je lepšie kupovať b complex, kde je viacero foriem tých vitamínov, len folic acid a cyanokobalamínu by som sa určite vyhla.

dakujem najblizsie si kupim ten od swansona cenovo je vyborny aj zlozenim . teraz mam obicajny stress b complex , dakujem za vysvetlenie bludicka



136

Re: Vitamíny a Minerály

Ale k čomu potrebuješ toľko b complexu, keď pozeráš tak na cenu? Veď ja mám jedno balenie b complexu pomaly pol roka... Aj vitamíny rozpustné vo vode môžu byť toxické, obzvlášť B6, na tom som sa tiež raz opláchla a som sa ním predávkovala. Aj foláty v nadbytku mi už nerobili dobre a spôsobovali mi stav nadmernej metylácie.

Iná vec je, keď je človek chorý, tak tam sa berú vyššie dávky, vtedy som aj ja brávala vyššie.



137

Re: Vitamíny a Minerály

bludicka napísal(a):

Ale k čomu potrebuješ toľko b complexu, keď pozeráš tak na cenu? Veď ja mám jedno balenie b complexu pomaly pol roka... Aj vitamíny rozpustné vo vode môžu byť toxické, obzvlášť B6, na tom som sa tiež raz opláchla a som sa ním predávkovala. Aj foláty v nadbytku mi už nerobili dobre a spôsobovali mi stav nadmernej metylácie.

Iná vec je, keď je človek chorý, tak tam sa berú vyššie dávky, vtedy som aj ja brávala vyššie.

aj mne to vydrzi dlho , 1 kapsula denne kedze som sportovec a mam stresove obdobie to Bcko mi tiez par krat pomohlo ale pricinu to neriesi .



138

Re: Vitamíny a Minerály

Ale to máš potom vysoké dávky! Denne jedna kapsuľa. A nemyslím si, že športovci, nemyslím teraz profíci, potrebujú nejak extra živiny, iná vec je, náhrada elektrolytov pri potení a pod. Športovci viac spália a tým aj viac zjedia a prijmu viac živín.

Dnes sa už veľmi dobre vysledovalo, aké preventívne dávky živín človek asi potrebuje, mimo stavov vážnych ochorení. A b complex stačí brať tak 1xtýždenne, možno s výnimkou B5, to je veľmi dobre tolerované a fajn na nadobličky. Prišlo sa totiž na to, že ak sa berú b vitamíny každý deň, tak oni nejak potláčajú imunitný systém, kŕmia tie patogénny baktérie. A takisto ak má človek kvalitnú stravu a je zdravý, nie je dôvod na také dávky suplementov.

Ak vládzeš športovať, tak nemôžeš mať ani vážne zdravotné problémy.

Ak by som mala také problémy, čo máš Ty, tak stopnem všetky doplnky aj na mesiac, mimo bylinných protizápalových a vitamínu C, E. U mňa, keď sa vyskytol nejaký nový divný symptóm, tak prvé, čo som upodozrievala boli doplnky, to je totiž najpravdepodobnejšie a spravidla to tak bolo.



139

Re: Vitamíny a Minerály

bludicka napísal(a):

Ale to máš potom vysoké dávky! Denne jedna kapsuľa. A nemyslím si, že športovci, nemyslím teraz profíci, potrebujú nejak extra živiny, iná vec je, náhrada elektrolytov pri potení a pod. Športovci viac spália a tým aj viac zjedia a prijmu viac živín.

Dnes sa už veľmi dobre vysledovalo, aké preventívne dávky živín človek asi potrebuje, mimo stavov vážnych ochorení. A b complex stačí brať tak 1xtýždenne, možno s výnimkou B5, to je veľmi dobre tolerované a fajn na nadobličky. Prišlo sa totiž na to, že ak sa berú b vitamíny každý deň, tak oni nejak potláčajú imunitný systém, kŕmia tie patogénny baktérie. A takisto ak má človek kvalitnú stravu a je zdravý, nie je dôvod na také dávky suplementov.

Ak vládzeš športovať, tak nemôžeš mať ani vážne zdravotné problémy.

Ak by som mala také problémy, čo máš Ty, tak stopnem všetky doplnky aj na mesiac, mimo bylinných protizápalových a vitamínu C, E. U mňa, keď sa vyskytol nejaký nový divný symptóm, tak prvé, čo som upodozrievala boli doplnky, to je totiž najpravdepodobnejšie a spravidla to tak bolo.

dobre mozem to skusit , a preco vitamin E netreba vysadzat ? toho je malo ?



140

Re: Vitamíny a Minerály

Tak ja beriem vitamín E 1xtýždenne, ale ak ho berieš denne, tak vysaď aj ten, alebo zredukuj.



141

Re: Vitamíny a Minerály

bludicka napísal(a):

Tak ja beriem vitamín E 1xtýždenne, ale ak ho berieš denne, tak vysaď aj ten, alebo zredukuj.

dobre skusim aj ten teda . bludicka vitaminy sa daju zistovat aj na vlasovej analyze , ci len mineraly ?



142

Re: Vitamíny a Minerály

Volá sa to vlasová analýza minerálov, takže len minerály.



143

Re: Vitamíny a Minerály

bludicka napísal(a):

Volá sa to vlasová analýza minerálov, takže len minerály.

aha skoda no .



144

Re: Vitamíny a Minerály

rng aky mas nazor na bludickin nazor ze vsetky vitaminy a minerali co TY odporucas brat denne tak bludicka hovori ze nie ze staci len sem tam ale pravidelne napr B complex kazdy den alebo zinok / selen atd kazdy den .



145

Re: Vitamíny a Minerály

Nuz ja sem pisem to, co odporucaju pre ludi vseobecne moje lekarske zdroje. To samozrejme plati nie individualne , ale len statisticky. Nie kazdy z toho vsetko potrebuje, ale je to kluc na mnohe problemy a prevenciu pre drvivu vacsinu ludi.
Ale ked nemas normalne vylucovanie/chelaciu  roznych mineralov z tela, napr ked sa ti zadrzuje ortut, zelezo zinok a podobne , tak sa mozes doplnkami predavkovat aj v normalnych odporucenych davkach.

Naposledy upravil: RNG (2015-08-24 23:53:47)



146

Re: Vitamíny a Minerály

Stafylokok, je veľký rozdiel medzi potrebami živín u chorého človeka, u človeka, ktorý sa stravuje spracovanou rafinovanou stravou, je pod veľkým stresom a u zdravého človeka, ktorý sa stravuje zdravo. Tie rozdiely môžu byť veľmi veľké. Ja suplementujem doplnky už roky a stravujem sa celkom ok, ak sa telo saturuje nejakou živinou, vtedy už stačí aj malé množstvo a ide do toxicity. Väčšinou stačí dopľňať danú živinu pár týždňov, až kým sa telo nesaturuje, potom stačí prejsť na preventívne dávky.

Zdravému človeku stačia spravidla preventívne dávky vitamínov a minerálov. Ja som Ti dávala výborný odkaz, kde sú tie preventívne dávky super spracované, to nenájdeš len tak na internete, ja som od nich čítala aj knihu a výborne je napísaná:
http://perfecthealthdiet.com/recommended-supplements/

Skúšal si si doplniť tú meď, keď si bral celé týždne každý deň 25-30 mg zinku bez medi??? Meď je napr. potrebná na tvorbu niektorých mozgových neurotransmiterov, takisto aj na tvorbu dhea. Ja beriem vždy zinok a oddelene meď a už nemám problémy, dám si 20 mg zinku a na druhý deň 2 mg medi, alebo ak jem viac čokolády orechov, menej mäsa, tak 30 mg zinku a 2 mg medi, používam chelátovanú od solgar. Ja cítim hneď deficit medi napr. oslabením spojivových tkanív, začnú ma bolieť kríže a býva mi zima, nešľapú mi dobre hormóny štítnej žľazy, to už som si rokmi vypozorovala, čo mi ktorý minerál presne robí. Silný deficit medi sa prejaví napr. anémiou z deficitu medi (nie železa, alebo b12..).

Vyrábajú napr. také lepidlo na zubné protézy a ono obsahuje veľa zinku a ľudia, čo to roky používali sa priotrávli tým zinkom, som čítala, že niektorí skončili pomaly až na vozíku, tam bývajú silné symptómy deficitu medi, rozpad spojivových tkanív, kolagénu, bolesti kĺbov, anémia - toto všetko som ja mala pri tom predávkovaní zinkom. Aj som tu o tom písala pred rokmi.

Ty máš 20 rokov, je veľmi nepravdepodobné, žeby si mal deficit DHEA v tomto veku, jedine, žeby si bol dlhodobo fakt pod nejakým stresom. Najskôr treba vyčerpať pravdepodobnejšie príčiny.



147

Re: Vitamíny a Minerály

bludicka napísal(a):

Stafylokok, je veľký rozdiel medzi potrebami živín u chorého človeka, u človeka, ktorý sa stravuje spracovanou rafinovanou stravou, je pod veľkým stresom a u zdravého človeka, ktorý sa stravuje zdravo. Tie rozdiely môžu byť veľmi veľké. Ja suplementujem doplnky už roky a stravujem sa celkom ok, ak sa telo saturuje nejakou živinou, vtedy už stačí aj malé množstvo a ide do toxicity. Väčšinou stačí dopľňať danú živinu pár týždňov, až kým sa telo nesaturuje, potom stačí prejsť na preventívne dávky.

Zdravému človeku stačia spravidla preventívne dávky vitamínov a minerálov. Ja som Ti dávala výborný odkaz, kde sú tie preventívne dávky super spracované, to nenájdeš len tak na internete, ja som od nich čítala aj knihu a výborne je napísaná:
http://perfecthealthdiet.com/recommended-supplements/

Skúšal si si doplniť tú meď, keď si bral celé týždne každý deň 25-30 mg zinku bez medi??? Meď je napr. potrebná na tvorbu niektorých mozgových neurotransmiterov, takisto aj na tvorbu dhea. Ja beriem vždy zinok a oddelene meď a už nemám problémy, dám si 20 mg zinku a na druhý deň 2 mg medi, alebo ak jem viac čokolády orechov, menej mäsa, tak 30 mg zinku a 2 mg medi, používam chelátovanú od solgar. Ja cítim hneď deficit medi napr. oslabením spojivových tkanív, začnú ma bolieť kríže a býva mi zima, nešľapú mi dobre hormóny štítnej žľazy, to už som si rokmi vypozorovala, čo mi ktorý minerál presne robí. Silný deficit medi sa prejaví napr. anémiou z deficitu medi (nie železa, alebo b12..).

Vyrábajú napr. také lepidlo na zubné protézy a ono obsahuje veľa zinku a ľudia, čo to roky používali sa priotrávli tým zinkom, som čítala, že niektorí skončili pomaly až na vozíku, tam bývajú silné symptómy deficitu medi, rozpad spojivových tkanív, kolagénu, bolesti kĺbov, anémia - toto všetko som ja mala pri tom predávkovaní zinkom. Aj som tu o tom písala pred rokmi.

Ty máš 20 rokov, je veľmi nepravdepodobné, žeby si mal deficit DHEA v tomto veku, jedine, žeby si bol dlhodobo fakt pod nejakým stresom. Najskôr treba vyčerpať pravdepodobnejšie príčiny.

no med som doplnal 0,6 mg denne z doplnku bonestrength , ale od dnes som vysadil vsetky vitaminy a minerali tak aspon an tyzden a uvidim . Ano je to nepravdepodobne , pol roka som pod stressom ale , nehovorim uz vobec o tych uzkostiach ktora ma zvieraju na hrudi a neviem ci mam v tedy vyskocit z koze alebo co .



148

Re: Vitamíny a Minerály

Lenže v tom bone strength si mal ďalší zinok+zinok, čo si suplementoval extra, takže si to všetko spočítaj dokopy, koľko toho zinku si vlastne bral a ako dlho. Ľudia hádžu do seba doplnky a nemajú ani šajn, čoho vlastne koľko berú. Ja nemám rada minerálne zmesy, lebo potom si neviem odsledovať, čo mi ktorý minerál robí. Pekne si beriem každý zvlášť (len 1-2xtýždenne väčšinou), okrem toho, veľa minerálov sú vzájomné antagonisty a teda sa tvrdí, že zinok a meď a železo by sa nemali brať dokopy, každé zvlášť, ale tak zase v jedle je to všetko v kope a je to ok.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-25 08:22:55)



149

Re: Vitamíny a Minerály

bludicka napísal(a):

Lenže v tom bone strength si mal ďalší zinok+zinok, čo si suplementoval extra, takže si to všetko spočítaj dokopy, koľko toho zinku si vlastne bral a ako dlho. Ľudia hádžu do seba doplnky a nemajú ani šajn, čoho vlastne koľko berú. Ja nemám rada minerálne zmesy, lebo potom si neviem odsledovať, čo mi ktorý minerál robí. Pekne si beriem každý zvlášť (len 1-2xtýždenne väčšinou), okrem toho, veľa minerálov sú vzájomné antagonisty a teda sa tvrdí, že zinok a meď a železo by sa nemali brať dokopy, každé zvlášť, ale tak zase v jedle je to všetko v kope a je to ok.

To je pravda ale doplnky neberem od zaciatku mojich problemov ale az po par mesiacoch uzkostiach som ich zacal brat , nehovorim ze za tento cas som sa nemohol predavkvoat preto som to vysadil nech uvidim nejaku zmenu



150

Re: Vitamíny a Minerály

Stále si nenapísal vôbec nič konkrétne, tak koľko si toho zinku bral denne a ako dlho? týždne, mesiace?