51

Re: Vitamíny a Minerály

Dakujem vam za skoru odpoved.Takze by som ten diskomfort nemala pocitovat?Ja som myslela,ci to nie je preto,ze sa telo cisti..CO sa tyka enzymov-teraz uzivam Superenzymes od Now.Tak to moze byt tym ananasovym praskom,alebo psylliom?Tazko povedat,ze?Potom som si chcela kupit Digest platinum od Now,ale teraz vaham..Ale asi aj ten pankreatin splni ucel..A mozem dat aj dcerke do jedla,ked uz bude mat prikrmy?Ja som zacala uzivat aj inulin,ale zdalo sa mi ze ma naduva prave z neho.Vlakniny si davam 3 krat denne po 5 g,takze spolu 15gramov.Mohla by som teda miesat psyllium,inulin a ryzovu vlakninu?A este vas poprosim-ako je to s tymi enzymami pred jedlom,ked cistia telo?Je to pocas kojenia vhodne?



52

Re: Vitamíny a Minerály

Este sa opytam:Mohla by som ako "krmivo" pre probiotika uzivat aj toto?Myslim,ze to teraz maju v dobrej cene.Snad postovne na Slovensko nebude vysoke..
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 10-oz-pwdr
Ked by som chcela najprv poriesit zapaleny zaludok,tak vezmem si 2tablety dgl pred jedlom a aloe vera kedy?Rano nalačno?Popritom uzivat len probiotika a vlakninu.Mineraly a enzymy nie?Ako dlho liecit ten zapaleny zaludok?Potom treba doplnat kyseliny alebo nie?Ja nepocitujem zaludocnu tazobu ani nepocitujem palenie..Ako dlho treba uzivat probiotika na noc s jablkom?Staci tyzden?



53

Re: Vitamíny a Minerály

Zapaly zaludka su najma z nedostatku kyselin v nom, takze mikroby na nesterilizovanom/surovom jedle to nielenze preziju ale sa aj rozmnozia.
Pozor na tu vlakninu, ja odporucam len mirovlakniny. Preto ti ani neviem presne komentovat na tu susenu stavu z agatu, neviem jej zlozenie, hoci moze byt podobna napr arabinogalaktanom co je stava so smrekovca opadaveho/larix deciduosa/larch.
Ak probiotika dobre zivis, staci ich pouzivat povedzme tyzden, potom sa rozmnozia natolko, ze ta troska v kapsuli je zanedbatelna proti stovkam gramov az kilu probiotik, co sa v crevach namnozia, ked su plne osadene.
Swanson ma velmi vysoke postovne na Slovensko, lebo pouziva drahy poisteny servis USPS  Zacina asi od 30 dolarov. V ramci USA ale je ich postovne lacne.
Ak chces lacnu malu objednavku, pozeraj najma na iherb.com tam mas dokonca aj zlavny kupon pre prvonakupcu
http://rng.nazory.eu/



54

Re: Vitamíny a Minerály

Dobry den,RNG.
Chcem sa,prosim opytat ohladne davok vitaminu B.Ak by som davala 6rocnemu synovi B stress formulu s takymto mnozstvo Bcok:B1 25mg,B2 25mg,B3 63mg,B6 56mg,kyselina pantothenova 75 mg,B12 50 mcg,nie je to vela?Nepredavkuje sa pri dlhodobejsom uzivani?
Co sa tyka mna:Ak by som brala B1,B2,B3 po 75 mg je to mnozstvo OK?
A posledna otazka :Potrebujem brat probiotika kazdy den,ked budem brat 3 mesacnu kuru s cesnakovym antibiotikom Allicinmax?
Vopred velmi pekne dakujem za radu.



55

Re: Vitamíny a Minerály

Nuz na male dieta je to pomerne vela,davaj mu to obden.
Nemyslim ze sa predavkujes ani davkami 100 mg a v spravnych formach ani ovela viac.
Napr ja beriem na periferalnu neuropatiu 500 mg befothiaminu(specialna forma B-1) a 500 az 1000 mg inositol hexaniacinate(forma B-3)
Cesnak by nemal vybit vacsinu probiotik, ale napriek tomu dnes kazdemu radim brat zmes mikrovlaknin kazdy den a probiotika pre istotu obcas, do konca zivota.
Totiz probioticku floru treba podporovat stale, aby sa nezdegradovala, a mikrovkaknin v potrave mame primalo na to dnes. A kedze jeme skoro vsetko sterilizovane a aj poda dnes ma podstatne menej probiotik ako kedysi pre umele hnojiva, tak nedostavame nahodne tolko probiotik na strave, ako niekedy
A co nedostavame v dostatku, je rozumne aspon  doplnit.



56

Re: Vitamíny a Minerály

rng kupil som si mineraly: vapnim, magnezium a zinok v jednej tabletke. je ta na krabicke davkovanie 3x denne jedna tabletka.
mozem zjest naraz vsetky tri tabletky alebo to musi byt rozdelene na cely den?



57

Re: Vitamíny a Minerály

Co sa da rozdelit, to rozdel. Dovod na to je jasny, nespotrebovane sa z tela vylucuju pomerne rychlo takze je dobre si udrzovat urcitu hladinu pocas dna a nie velke skoky. Nezabudaj na spirulinu a najma vitaminy D-3 a K-2, bez ktorych sa ti mineraly ani neabsorbuju, ani nezabuduju do kosti.

Naposledy upravil: RNG (2013-09-03 13:20:55)



58

Re: Vitamíny a Minerály

ok tak to bude rozdelovat. ale zarazilo ma to ze na krabicke je napisane ze nemam s tym uzivat ine preparaty. mozem si s tym davat aj ine? napr D3, carnosine alebo ashwagandhu?



59

Re: Vitamíny a Minerály

Vyrobcovia su casto nuteni na krabicky pisat vselico, co nie je pravda, na odstrasenie od doplnkov. Za to je zodpovedna napr nasa FDA, ktora sa snazi v sluzbe farmaceutickeho priemyslu potlacit konkurenciu doplnkoveho priemyslu.
K-2 a D-3 musis s tym brat, inac sa ti to neabsorbuje a nezabuduje v tele. Odporucam brat zaroven aj spirulinu, to tiez zlepsuje absorbciu a zabudovanie mineralov celkove.
Carnosine je len cenna aminokyselina a nevidim ziadny dovod, aby sa mineraly bili s aminokyselinami. Prave naopak, na tvorbu kosti treba aj rozne aminokyseliny, nielen mineraly.



60

Re: Vitamíny a Minerály

Dobry den.Prosim vas o radu ohladne sposobu uzivania jodovej tinktury.Kupila som ju vo viere,ze je to na koznu aplikaciu,kvoli postupnemu uvolnovaniu jodu,teraz,ked to mam doma,nie som si,podla toho popisu na flasticke, ista,ci to nie je len na testovanie dostatocneho mnozstva jodu v tele a nie na uzivanie.Tu je odkaz na produkt.
http://www.iherb.com/product-reviews/TP … 2&fr=5
Ako to,prosim vas je?Velka vdaka.



61

Re: Vitamíny a Minerály

RNG ja ti rozumiem, ale ja som to myslel v zmysle ci mozem tie rozne tabletky uzit naraz. napriklad s tymi mineralmi ci mozem uzit D3 alebo spirulinu



62

Re: Vitamíny a Minerály

Ked nepouzijes s mineralmi spolu D-3 , K-2 a spirulinu, tak to zbytocne beries, lebo sa ti to neabsorbuje a nezabuduje.
Preto maju dobre mineralove doplnky v sebe aj vitaminy K-2 a D-3.



63

Re: Vitamíny a Minerály

rng mozes mi prosim tak skontrolovat davkovanie? ci toho neberem vela ci mi to nemoze uskodit

s ranajkami cordyceps 750mg
rano po jedle 2g spirulina, 2000IU D-3, a tabletka ktora obsahuje vapnik, magnezium a zinok

s odstupom casu carnosine 500mg

s obedom cordyceps 750mg
po obede 2g spirulina, 2000IU D-3, a vapnik, magnezium a zinok

znova s odstupom casu carnosine 500mg

s vecerou cordyceps 750mg
po veceri 2g spirulina, a tabletka s vapnikom, magneziom a zinkom

plus denne ester C, a iod v podobe jodovej tinktury na kozu raz za tyzden

Naposledy upravil: tracheus (2013-09-04 20:08:21)



64

Re: Vitamíny a Minerály

To vyzera OK, davaj len pozor na davku zinku, nesmie denne presiahnut 50 mg dokopy zo vsetkych doplnkov.
Ale chyba ti tam selen, ktory spolupracuje s jodom



65

Re: Vitamíny a Minerály

Dobry den.Prosim vas o radu ohladne sposobu uzivania jodovej tinktury.Kupila som ju vo viere,ze je to na koznu aplikaciu,kvuli postupnemu uvolnovaniu jodu,teraz,ked to mam doma,nie som si,podla toho popisu na flasticke, ista,ci to nie je len na testovanie dostatocneho mnozstva jodu v tele a nie na uzivanie.Tu je odkaz na produkt.
http://www.iherb.com/product-reviews/TP … 2&fr=5
Ako to,prosim vas je?Velka vdaka.
A este otazka ku krill a kalamari oil.Su toto dobre produkty,co sa tyka cistoty a kvality,alebo co by ste odporucil-najlepsi pomer medzi cenou a kvalitou?
http://www.iherb.com/product-reviews/Do … 37105/?p=1
http://www.iherb.com/Now-Foods-Neptune- … gels/22675
Co je ucinnejsie,krill alebo kalamari?



66

Re: Vitamíny a Minerály

Na co bol produkt povodne navrhnuty, nezalezi. Hlavne nech dodava do tela transdermalne kod.
Aj jodove rinktury boli povodne navrhnuite na dezinfekciu ran, a predsa su dobre na dodavanie jodu cez kozu do tela
Calamarine je najlacnejsi a silny zdroj DHA.
Krill olej obsahuje nielen DHA, ale aj EPA a astaxanthin
Takze tu je porovnavanie medzi "jablkami a hruskami"
Co sa tyka zamorenia, tak polarny/antarkticky  krill je najmenej zamoreny



67

Re: Vitamíny a Minerály

Chcela by som poprosit o radu ohladom davok horcika v stresovom obdobi. Mam doma magnesium citrate od swansonu, kolko mg by som mala denne uzit aby som sa nepredavkovala a zaroven aby ma to ako-tak ukludnilo:-)  btw. denne uzivam aj stress b complex. Dakujem...



68

Re: Vitamíny a Minerály

Mozem poprosit odpoved na moju otazku vyssie? Dakujem



69

Re: Vitamíny a Minerály

S magneziom vo forme citratu sa neda tak lahko predavkovat. To by si musela zobrat mnoho kapsul/tabletiek, lebo citrat obsahuje dost malo magnezia. Predavkovanie magneziom zacina niekde okolo  vyse 1000-1500 mg magnezia denne.
Ak mas problemy  skus aj ukludnujuci L-theanine/sun theanine, co je vytazok zo zeleneho caju, tj len aminokyselina z neho.



70

Re: Vitamíny a Minerály

Dakujem za odpoved. Mam labilnejsiu psychiku a potrebujem momentalne poriesit dost dolezite veci, preto si nemozem dovolit byt v prilis velkom strese. Kombinacia stress B + mg mi citelne pomaha ale chcela som to este posilnit.
http://www.swansonvitamins.com/mobile/i … WU816.html
Je tento l-theanine ok?



71

Re: Vitamíny a Minerály

Samozrejme ze je dobry, ten isty mam doma na pripad potreby aj ja.



72

Re: Vitamíny a Minerály

Chcem vas poprosit o radu ohladne sposobu uzivania tejto jodovej tinktury.
http://www.iherb.com/product-reviews/TP … 2&fr=5
Ako davkovat a ako casto uzivat u dospeleho,6 rocneho dietata a 9mesacneho dietata,ktore je este dojcene.Vdaka.



73

Re: Vitamíny a Minerály

Uvedeny Iosol obsahuje az 10% jodu, tj v jednej kvapke(vodny roztok) co vazi okolo 60 mg je 6 mg jodu. A ja osobne odporucam od 2 do 6 mg jodu v priemere na den. Tj raz za 7 dni to moze byt sedemnasobok, , tj priblizne 2 az 7 kvapiek. To je samozrejme davka na dospelu, 70 kg osobu a treba to prepocitat na ine vahy v pomere vah.
Kojenec to dostane od matky, cez mlieko. 6 rocne dieta ale uz musi dostavat kvapky raz tyzdenne pod pazuchu napr.
Ak su prilis drazdive(vysoka koncentracia jodu) mozes to zriedit vodkou na polovicu a potom samozrejme pouzivat  3 krat tolko kvapiek(alkoholicky roztok tvori mensie kvapky, preto 3 x tolko)



74

Re: Vitamíny a Minerály

Takze ja a manzel trebars 3 krat tyzdenne 1 kvapku pod pazuchu a 6 roc.synovi 1 kvapku raz tyzdenne pod pazuchu.Moze to tak byt.Dakujem vam za odpoved.Vsetko dobre.



75

Re: Vitamíny a Minerály

MOze. Ono to nie je az takicitlive na davkovanie, ale rozhodne to, co dostavame v potrave, tj menej nez 150 mikrogramov je priserne malo, kdeze chlor flor a brom v nasej potrave z nas vyrabuju ovela viac, bezne.
Ja pouzivam jodovu tinkturu, lacnu a staru vyse 100 rokov, ktora ma 2% jodu a 2,5% KJ v alkohole, tj na jednu kvapku(35 mg)  asi 1.5 az 2 mg jodu a pouzijem pod pazuchu raz tyzdenne asi 15 kvapiek, tj flak asi velkosti dlane. A vazim okolo 100 kg, tj mysim brat aspon o 30% viac, nez priemerny 70 kg dospely clovek. A niekedy sa naterem aj pod oboma pazuchami, najma ked na mna zena chce nanutit dezodor, jod funguje ako dezodor najmenej 2 dni.



76

Re: Vitamíny a Minerály

Dobry den.Chcela by som sa opytat na vas nazor ohladne tohto produktu z aloe vera.Prasok suseny mrazom som videla u swanson,ale kvoli vysokemu postovnemu hladam nieco ine.Vedeli by ste mi pripadne poradit?
http://eshop.finclub.sk/vyzivove-doplnk … -gel-drink
Pomohol by mi tento zinok z iherbu na liecbu gastritidy?-Doctors best-PepZinGl,Zinc-L-Carnosine complex?Vdaka.



77

Re: Vitamíny a Minerály

Ked hovoris o vysokej cene, uvedom si , ze koncentrat 200:1 znamena, ze v tej krabicke 50 gramovej je ekvivalent 10 litrov aloe vera gelu a chyba tam len voda a trochu mikrovlaknin.Takze to aj s velmi drahym postovnym je este velmi lacne.
Zimok, najma vo forme carnitinu definitivne na prazdny zaludok je silne antimikrobialny. Takze by tio velmi poravdepodobne pomohol potlacit nakazy, co ti sposobuju zapal zaludka. Ale tak isto doplnenie kyselin na to pomaha a tiez na regeneraciu zaludocnych stien treba brat adaptogen DGL, 2 tabletky pozut 15 minut pred kazdym jedlom.



78

Re: Vitamíny a Minerály

Dobry den.Chcela by som saVas opytat,ci by uzivanie nattokinazy bolo ok. Mam totiz vrodenu trombofilnu mutaciu Leiden.Ci by to pomohlo na lepsie okyslicenie vnutornych organov.Mam ale neznasanlivost soje.Nevadilo by to?Ked nie,ake davky uzivat?A este co sa tyka karnitinu.Citala som,ze sa pouziva ako prirodna liecba aspergerovho syndromu.Ake davky odporucate pre 6 rocne dieta?Krasne dakujem za info.



79

Re: Vitamíny a Minerály

Lecitin dostat aj z inych zdrojov, napr drahy  vajecny alebo iny, cenove porovnatelny so sojovym lecitin zo slnecnice/sunflower
Bez ohladu, akeho povodu je nedostatok prirodneho enzymu v nas , plazminu, ktory riedi krv a rozbija krvne zrazeniny, na trhu je viacero enzymov, co ho vie nahradit, ako napr nattokinaza, serrapeptaza a lumbrokinaza. Kolko toho treba individualne poznas na krvnych testoch zrazanlivosti/koagulacne testy. Moze to byt 2 x 2000 FU az 4 x 4000 FU. Na rozbitie hlbokych zilovych tromboz treba aj viac. Na stastie su tieto enzymi velmy bezpecne, nevyvolavaju krvacanlivost ani v ovela vyssich davkach

Inac ked ti treba viac informacii(a zapletenie do komplexnych lekarskych teorii, co vlastne nikam prakticky nevedu) pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/Thrombophilia
Pozri aj na ten aspergerov syndrome, co dnes zahrnuju-kontraverzne do autizmu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Asperger_syndrome
Samozrejme autizmus ako taky este pred 80 rokmi bol prakticky neznamy a niektori dnesni lekari odhaluju, ze sa jedna o nasledky roznych vakcin, ktore svojimi neurotoxinami a cudzimi bielkovinami poskodia mozog. Samozrejme ostatok lekarov v sulade s lekarskym monopolom/priemyslom sa proti tomu brania. Ale statistika za poslednych 100 rokov ukazuje uplne iny obraz, ktory nechcu za nic vidiet.
Takze odmorovanie, najma chelacia a podpora mozgovej cinnosti nootropikami je tu spravny smer, ako postupovat.
http://en.wikipedia.org/wiki/Nootropic

Naposledy upravil: RNG (2013-11-26 20:45:39)



80

Re: Vitamíny a Minerály

Dakujem za odpoved.Pytala som sa na nattokinazu preto,lebo som citala,ze sa vyraba zo soje,ci by teda uzivanie nevadilo,ked mam neznasanlivost soje.Na uzivanie karnitinu pri asperger.syndrom bola robena studia s dobrymi vysledkami,tak by som skusila-mame v rodine.Ci by ste odporucali (aj)nieco ine?Berie gabu raz denne rano,omega 3,pyridoxin,chelatove mineraly,slnecnicovy lecitin..VDAKA



81

Re: Vitamíny a Minerály

Dobrý den, rng
chcela by som Váš názor na tieto prípravky www.bunkovesoli.sk, v poslednom čase sú dosť propagované s tým že sú nevyhnutné pre organizmus.
Ďakujem za odpoveď



82

Re: Vitamíny a Minerály

Dakujem za odpoved.Pytala som sa na nattokinazu preto,lebo som citala,ze sa vyraba zo soje,ci by teda uzivanie nevadilo,ked mam neznasanlivost soje.Na uzivanie karnitinu pri asperger.syndrom bola robena studia s dobrymi vysledkami,tak by som skusila-mame v rodine.Ci by ste odporucali (aj)nieco ine?Berie gabu raz denne rano,omega 3,pyridoxin,chelatove mineraly,slnecnicovy lecitin..VDAKA



83

Re: Vitamíny a Minerály

Nattokinaza sa vyraba z bakterie bacillus subtillus natto, ktora sa tradicne pestuje na soji, ale nie nevyhnutne.
Este som nepocul, ze by na nu mal niekto alergicku reakciu.
Tie "bunkove soli" je doplnok roznych mineralov, v anorganickej, tj zle absorbovatelnej forme.
Gaba je vyrabana v crevach, ukludnuije creva a svalstvo, ale do mozgu sa pre mozgovu krvnu barieru nemoze dostat. Dostane sa tam len vo forme zluceniny s vitaminom B-3(inositol hexaniacinate)



84

Re: Vitamíny a Minerály

Mysleli ste tym Inositolom hexaniacinate nieco take?Nie su to pre 6 rocne dieta vysoke davky?
http://www.iherb.com/search?kw=inositol … mp;y=0#p=1
http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy- … l&ic=1



85

Re: Vitamíny a Minerály

Davky sa neberu podla rokov, ale podla vahy a podla potreby.
Lekari sice opakuju tu istu zastaralu teoriu, ze nepotrebujes viac, nez staru odporucenu dennu davku, ale napriek tomu pouzivaju inositol hexaniacinate aj na liecenie a to v davkach podstatne vacsich, a bez skodlivych postrannych ucinkov, povacsine. Pozri na toto, kde odporucaju az do 6 gramov pre dospeleho
http://www.drugs.com/dosage/niacin.html
Inac  tie kapsule nie su entericke,tj sa mozu otvorit a rozdelit na viac davok, podla potreby. Teda ked ich dieta neodmietne pre neprijemnu chut. To je velmi jednotlive a to ti nemozem predpovedat nijak.
Ja beriem na periferalnu neuropathiu 1 gram denne, spolu s gramom benfothiaminu(ked nezabudnem...)



86

Re: Vitamíny a Minerály

Dakujem za odpoved.Tak sa este chcem,prosim,opytat,ci bude dobre,ked bude uzivat tuto gabu
http://www.iherb.com/Now-Foods-GABA-500 … l&ic=1
s inositolom hexaniacinate,napr.s tymto:
http://www.iherb.com/Natural-Factors-No … l&ic=2
Chlapec ma 22 kg,tak keby ste mi odporucili davku prenho..Velka vdaka.



87

Re: Vitamíny a Minerály

davka  pre 22 kg je 22:70 krat davky pre dospelych.



88

Re: Vitamíny a Minerály

Dobrý večer, potreboval by som radu ohľadom správneho nastavenia davkovania . Mám celiakiu a pravdepodobne vyvolanu metabolicku  tetaniu . Mg som viac krát dostával do žily, neskor aj v tabletkach - stav po nom sa mi este zhoršuje a hlavne mi to úplne rozbilo spánok. Stačí jedna tabletka Mg B6 a nespim viac  ako 4 hodiny. Po vyradení sa to pomaly upravuje. Poprosil by som radu, ako nastaviť správne minerály a vitamíny, aby som doplnkami nezničili tenké črevo, ktoré mám aj po 2 rokoch diéty veľmi citlive na lieky a zároveň doplnil co telo  potrebuje . Hladiny Mg, Ca, K v krvi mám v norme. Tetania potvrdená EMG .



89

Re: Vitamíny a Minerály

Travenie si treba napravit a je to vec dostatku kyselin, enzymov roznycy druhov, mikrovlaknin a probiotik. Ak mas celiakiu, nestaci sa len vyhybat lepku, ale treba aj aktivne brat enzymy na lepok/gluten enzymes a mlieko, aby so si telo odmorila od tychhto produktov, co si roky iste brala a zamorovala telo.
Ked si napravis travenie a vyhojis poskodene creva, zlepsi sa ti absorbcia podstatne, pripadne aj odmori telo. Potom uvidis, zi potrebujes este stale nieco doplnovat.
Nagneziove injekcie su nanic, lebo magnezium sa vyluci movom za par hodin, tj ked ho beries, treba ho brat kazdodenne a najlepsie formy su proteinove/bielkovinne chelaty, tj nie injekcne dodavane chloridy, co vypadnu cez ladviny velmi rychlo z tela.



90

Re: Vitamíny a Minerály

RNG prosím ťa magnesium by malo byť s B6? Keď je takto samé má sa k nemu pridať zvlášť B6?
https://www.swansonvitamins.com/swanson … ize=SWU073
Ďakujem indiga

Naposledy upravil: indiga (2014-02-19 17:59:16)



91

Re: Vitamíny a Minerály

Beries to, co potrebujes Na ukludnenie su najma vitaminy B-3, B-6 a samozrejme magnezium. Ale nie kazdy z nich vsetko potrebuje, tj beries to podla potreby-tvoje telo ti povie, co sa mu paci a co nie.



92

Re: Vitamíny a Minerály

RNG,

chcel by so Vás opýtať aké množstvá Vitamínu C treba brať denne pri zdravotnom probléme a tiež preventívne? Aké množstvá by ste odporučil?
A tiež používanie jódu, nejaký odporúčaný na Slovensku,a ako a koľko ho užívať?

ďakujem

Naposledy upravil: Milos2014 (2014-05-16 14:05:52)



93

Re: Vitamíny a Minerály

Normalne odpiorucam 3 az 5 gramov vitaminu C, podla vahy najma.
Pri chorobach, napr pri viralnom utoku ja posobne beriem az 1.5 gramu esteru C kazdu hodinu, 2-3 dni pokial nie je virus potlaceny.
Jodu odporucam aj pouzivam medzi 2 az 6 mg denne, spolu so selenenom 200 az 600 mikrogramov denne.
NeZijem na Slovensku, takze nepoznam tamojsie momentalne zdroje.



94

Re: Vitamíny a Minerály

RNG,prosim vaspozriete sa mi na tieto draze pre deti ci je to ok http://pangamin.cz/skpok/draze.php
V podstate je to firma Pangamin,mozno si uz pocul o nej a maju rozne vyrobky zo susenych kvasnic. Maju aj radu pre deti,dospelych. V tych pivovarskych kvasniciach je prirodzeny obsah zivin, B complex, ale rozmyslam ci to obsahuje aj Betaglukany kedze je to z kvasnic? Co na to hovorite? A moze sa stat ze tieto pivne kvasnice rozmnozia kvasinky v tele? Dakujem za odpoved



95

Re: Vitamíny a Minerály

Samozrejme to obsahuje aj betaglukany, ale v malom mnozstve, nie dost na klinicku ucinnostPozor na to, niekto moze matt na kvasnice alergiu(manoproteinova alergia, potraviniove histaminy)



96

Re: Vitamíny a Minerály

Takze detom skor neodporucas  brat toto draze http://pangamin.cz/skpok/draze.php kvoli alergii? A moze sa z pivnych kvasiniek z tych tabletiek od pangaminu rozmnozit kvasinka v tele,ci to je ina kvasinka co robi problemy. Dakujem za odpoved



97

Re: Vitamíny a Minerály

Odhadujem, ze pre asi 95% je to dobry doplnok a pre 5% sa mu treba skor vyhybat. To vidis podla reakcie.Alwergia sa prejavi obvykle 10 20 minut po poziti ocervenenim, zvysenim teploty a neskor hnackou. U zlomku percenta moze byt alergia aj velmi prudka, preto kazde nezname jedlo, doplnokl, liek  odporucam brat od mensich davok, aby sa tej sice vzacnej ale moznej reakcii dalo vyhnut
Pangamin obsahuje mrtve kvasinky, nie zive, pokial viem a su to uplne ine kvasinky ako skodliva candida albicans. Pivne kvasnice produkuju alkohol a nie jedovate a karcinogenne vylucky ako candida albicans.



98

Re: Vitamíny a Minerály

Bioflavonoidy zvysuju ucinnost vitaminu C, pre to ich do lepsich zmesi vzdy pridavaju.
Ja s toho prasku si davam do vody,co nosim so sebou  kazdodenne asi 5 gramov uz roky



99

Re: Vitamíny a Minerály

Vacsie davky kyseliny askorbovej  prehanaju, Preto ja beriem len neutralny ester C
Oreganovy olej je silna korenina a niekoho tiez moze prehnat.



100

Re: Vitamíny a Minerály

RNG,

chcel by som sa Vás opýtať na názor na Slovensku predávajú  pivovarské kvasnice v zložení B-komplex (B1,B2,B6,B12,kyselina pantoténová, listová, niacín,biotin,cholin), sú v tom laktobacily, bifidobakterie, inulín  - celé to má ozančenie PANGAVIT.
Nechápem prečo tam nie je B3?

Čo si o tomto výrobku myslíte, je to vhodné aj keď má človek problémy s trávením, doplní to vitamíny B?

Ďakujem