1

Téma: berberin, samento

Dobry vecer RNG,
chcela by som vas poprosit o radu. Mam pozitivne testy na boreliozu, kratkodobo som sa preliecila antibiotikami a rozhodla som sa skusit prirodnu liecbu. Vyskusala som uz viac doplnkov, okrem inych aj berberin (Berberis aristata DC), ktory uzivam v dennej davke 1000 mg. Ako ste uz aj vy pisali, naozaj z toho zo zaciatku boli zaludok a creva. No zda sa mi, ze mam z toho aj svrbenie a pichanie koze a tiez zimnice. Je to podla vas nejaka alergia, alebo by to naozaj mohlo zabijat bakterie (borelie)? Po prvych 15 dnoch uzivania som ochorela na nieco ako anginu (podla bolesti hrdla) alebo chripku (podla totalnych bolesti klbov a svalov), nasadili mi amoxi, no skoncila som s hroznou reakciou na kozi (ale nesvrbiacou) a este s vacsimi bolestami klbov a svalov, trvalo asi tyzden, kym to vymizlo.
Subezne pijem caj z Cistusu, uzivam Curcumin a Bosweliu a tiez klbnu vyzivu s MSM. Moj stav je urcite lepsi ako 5 mesiacov dozadu.
Da sa spolahnut na takuto kombinaciu, ze v tej chorobe pomaha?
Co si myslite o tom, ze na hlavnych strankach venovanych infekcnym chorobam je napisane, ze samento podporuje rast borelii? Iba vo velkych mnozstvach jedovatych pre cloveka ich zabija?
Vopred dakujem za odpoved!



2

Re: berberin, samento

Niet doplnku, najma naozaj ucinnych, na ktore by niekto podpoovany farmaciou nezautocil.
Ja mam roky spat uspech u 3 pribuznych s liecenim boreliozy, zastaralej a "chronickej" pouzivanim extraktu z olevovych listov. Tento po mesiacoch pouzivania boreliozu vykantril vsetky 3 formy, tj sa im nevratila spat, ako sa im to stalo viackrat po pouziti kombinacie antibiotik.
Intenzivna davka na zaciatok musi obsahovat 3 x 300 mg oleuropeinu, dlhodoba udrzobna davka je 2 x 150 mg oleuropeinu.
Amoxicilin zabije len bakterialnu formu boreliozy, nie mykoplazmicku-vnutrobunecnu ani spor. Preto sa to vracia spat.
Novsie na mykoplazmy su aj kvapky samenta, coumandy a banderolu, davka 2 x 15 kvapiek z kazdeho.
Samozrejme nna vsetky tieto musis zacinat s nizsich davok a postupne zvysovat, inac trpis na Herxheimerovu/uhynovu reakciu.
Berberin je hlavne na crevne a urinarne infekcie, davka 2 x 1 gram, dost pochybujem ze je dostatocne ucinny na boreliozu alebo mykoplazmy a L-formy.



3

Re: berberin, samento

Chcela by som sa vas este spytat, ci je rozdiel medzi Samentom v kvapkach, ktore bolo uspesne pouzite v protokoloch a bylinou Cat's claw (Una De Gato). Na nete sa pise o nejakych alkaloidoch, jedno ich ma, druhe ich nema? Je mozne, ze to Cat's claw funguje inak ako spominane Samento? Dakujem za odpoved!



4

Re: berberin, samento

Alkaloidov je hrozne vela roznych, najznamejsie su napr kofein a tein. Ale alkaloidy v samente, su velmi zvlastne pentacyklicke oxindolove alkaloidy, ktore su velmi ucinne na rozne naskovane vnutrobunecne parazity, ako ma aj borelioza aj chlamidie, aj vacsina L-foriem a samozrejme mykoplazmy.



5

Re: berberin, samento

Dobry vecer, chcela by som sa opytat na vas nazor.. Uzivam extrakt z olivovych listov, uz dlhsie, ale posledne dva tyzdne 2x2 tabletky (750 mg, 20% oleuropein), okrem toho 2x400 mg artemisia, raz za den 10 kvapiek GSE, na boreliozu. Zda sa mi, ze sa mi zhorsil stav, bolia ma svaly, s cim som vyrazny problem predtym nemala, pribudaju mi neuropatie na koncatinach. A tiez sa citim hrozne unavena, najma nejake dve hodiny poobede sa fakt neviem prebrat k normalnemu fungovaniu. Je mozne, ze je to Herx alebo sa mi tie bakterie stale mnozia? Ako je mozne vobec odlisit Herxheimovu reakciu od zhorsujucich sa priznakov ochorenia? Vopred dakujem!



6

Re: berberin, samento

Herx sa neda nijak obist,,mlen zoslabit mensimi davkami antimikrobialnych cim sa samozrejme choroba predlzi
Davku olivovych listov beries mensiu, nez odporucam a nevidim ziadnu zmienku o samente, coumande a banderole, ani odmaskovacoch ako NAC alebo serrapeptaza.
A 10 kvapiek GSE je len na ukazku nie na ucinok
Artemisia je sice protiparaziticka ale nijak specialne nie proti roznym mikrobom a rozhodne nie v tak malej davke.
Ak si brala amoxicilin iste mas znicenu crevnu floru tj podstatne znizenu imunitu Tu si naprav podla moznosti co najskor nasadzanim kvalitnyc probiotik a branim aspon 15 gramov zmesi roznych mikrovlaknin.
Probiotika [produkuju totiz az 70% vsetkych obrannych latok, s ktorymi telo disponuje a bez nich sa tam usadia rozne skodlive mikroby, co nielenze nevyrobia tie potrebna obranne latky ale naopak vyrabaju rozne toxiny, vcitane neurotoxinov a rozne zapalove latky.