151

Re: Gastroezofagealny reflux

RNG prosim,chcem sa vas spytat ako je to s tymi enzymami,objednal som zi ich znova,konkretne ten Pacreatin,ktory ste mi odporucali,zaujmalo by ma,ci je potrebne brat enzymy aj s ranajkami,lebo na ranajky zjem celozrnnu velku bagetu s maslom,sunkou,syrom a paprikou,ak ano tak kolko je potrebnych kapsul na rozlozenie tychto ranajok,lebo v jednom prispevku ste mi pisali,ze jedna kapsula tohto Pacreatinu vie rozlozit:


50 000 IU proteazy, tj rozlozi 50 gramov bielkovin na kazdu kapsulu(tj za dostatku kyselin),
ma 50 000 jednotiek amylazy tj rozlozi 50 gramov sacharidov
a ma 10 000 IU lipazy, tj rozlozi 10 gramov tukov na kazdu kapsulu, zhruba.


To znamena ze s ranajkami by mi stacila mozno jedna kapsula,alebo skor ziadna,ci co si vy myslite o tom?
Potom by som chcel vediet ako je to s obedom,napr. ked zjem nejake kuracie meso s ryzou a zeleninou,tak podla mojho prepoctu moze moj obed obsahovat: 49g bielkovin/89g sacharidou/11g tukov, to znamena ze tam by som sa skoro zmestil tiez do jednej kapsule,alebo pri takom hlavnom jedle ako je obed,by bolo dobre brat tie dve kapsule bez podmienecne?
Dakujem

Naposledy upravil: david6 (2014-03-04 10:27:16)



152

Re: Gastroezofagealny reflux

Nuz tie cisla su samozrejme len pri dostatku zaludocnych kyselin a su podstatne nizsie pri nedostatku
Kolko toho potrebujes si zistis sam na sebe pokusne. Ja osobne beriem jednu az 2 kyseliny a 2 az 3 kapsule enzymov momentalne, lebo po "zaludocnej chripke" mam znacne oslabenu rvorbu kyselin a enzymov a ked nic nezoberiem s jedlom, tak mam problemy so zaludkom a hnacky. To iste berie aj moja zena, ktora mala spolu so mnou tu istu "chripku" (norovirus)
Doplnky beries podla potreby tela, ako vzdy

Naposledy upravil: RNG (2014-03-04 12:30:08)



153

Re: Gastroezofagealny reflux

ja praveze nemam problem so zaludkom a ani nemam hnacku,takze kyselin si myslim ze mam dost,po bielkovinovom jedle sa mi aj odgrgne normalne,takze v tom by som nevidel problem.
takze vravite ze vyskusat si to sam na sebe,no len bohvie ako potom zistim ci nieco zabralo alebo zabera,relativne som sa dal uz dokopy,ale stale som si neni isty ze ci to je to prave orechove,preto by ma zaujmalo ci je dobre brat tie enzymy aj ako prevenciu,ze ci je to dobre pre cloveka,ktory nema ziadne problemy traviace...

Naposledy upravil: david6 (2014-03-04 13:21:31)



154

Re: Gastroezofagealny reflux

Extra enzymy nikdy neuskodia. Kedysi som na to jedol trochu ananasu alebo papaje, dnes mi to zialbohu ale uz nestaci. Inac aj ked mas dost enzymov  na travenie, neznamena ze ich mas dost aj na cistenie tela,riedenie krvi a podobne, tj aj tam sa oplati brat extra enzymy z casu na cas a samozrejme jod a selen, ktore sa v tele podielaju na tvorbe enzymov a ktorych nie je v nasej beznej potrave podla najnovsich znalosti dost.



155

Re: Gastroezofagealny reflux

a ktore su to tie extra enzymy?



156

Re: Gastroezofagealny reflux

Nuz napr pancreatine, co je skoro to iste, ako nase vlastne pankreaticke enzymy.
Inac enzymy su aj v roznych surovych ovociach a zelenine a dnes sa laboratorne pestuju aj ine enzymy, napr fungalne a bakterialne , na rozne potreby priemyslu a doplnkoveho priemyslu.



157

Re: Gastroezofagealny reflux

Dobry den,rng.Uz som pisala ohladne traviacich problemov rocnej dcery a dnes mi na alternat.vysetreni zistili,ze ma velmi velmi malo zaludocnych stiav.Co s tym?Jeden pan mi odporucil pred kazdym jedlom 10 minut jej davat jablcny ocot s medom-moze byt?na zvysenie produkcii kyselin.Rozdrvena tableta Betain HCl asi takemu malemu dietatu nie je dobrym riesenim,vsak?Chcem sa opytat este otazku-KTORE ORGANY nefunguju ako maju,ked je nizka produkcia 1.kyselin a 2.enzymov?Vdaka za odpoved



158

Re: Gastroezofagealny reflux

Jablcny ocot nenahradi HCl a ani nestimuluje vyrobu HCl.
"Alternativnym vysetreniam " neverim, jedine vysetrenia na mnozstvo kyselin  je meranie pomocou heidelbergovej kapsule
http://www.phcapsule.com/
a to sa na malych detoch vobec neprevadza a pokial viem na Slovensku sa to vobec nerobi.
Male deti maju slabu vyrobu kyselin aj tak, casom sa zvysuje. Kyseliny sa vyrabaju v hornej casto zaludka(lumen) a vyrabaju ich parietalne bunky, odkial kanalikmi(canaliculi) sa kyselina dostava do zaludka.
Doplnky kyselin nie su navrhnute pre tak male deti a rozhodne drvenie tabletiek na to nie je riesenie. Najdes aj kapsule s mensimi davkami a tie by si priopadne mohla rozpustit vo vode a dat dietatu pit slamkou.. Co zvysuje vyrobu kyselin je DGL a rozne horke latky, ktore ti dieta asi vypluje..
Tu mas napr kyselinu s horkou latkou, (horec=gentiana)
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … &ic=10
tu su napr bez horkej latky
http://www.iherb.com/Now-Foods-Betaine- … &ic=11

Enzymy sa tvoria od slinnych zliaz cez zaludok , pankreas a creva. A niektore aj v tele kadekde, ale to su obvykle nie traviace enzymy ale rozne ine.



159

Re: Gastroezofagealny reflux

Rozumiem.Citala som niekde,ze asi v troch rokoch bude traviaci system plne vyvinuty,ale kladiem si otazku,preco ine rocne deti,ktorepoznam,nemaju taketo traviace problemy-caste grganie,plynatost,anemia z nedostatku zeleza,co urcite suvisi s tym zlym travenim..Preto mam niekedy obavy,ci sa jej to casom napravi,ci nema nejaky hlbsi problem s pankreasom alebo pecenou alebo zlcnikom,ale to neviem,ci konvencna medicina je vobec schopna zistit.Fakt neviem,co by jej pomohlo..Ale vdaka za vas cas a ochotu..



160

Re: Gastroezofagealny reflux

Nedostatok kyselin je len a len problem vo vrchnej casti zaludka, lumene, kde su v stenach zabudovane parietalne bunky, co vyrabaju kyselinu stiepenim soli(NaCl + H2O + CO2= HCl + NaHCO3), kde NaHCO3 ide do krvi a HCl pomocou kanalikov do zaludka.
Ziadne ine organy do toho nevplyvaju.
Na podporenie zaludka je DGL, , aloe vera a na podporu vyroby kyselin su rozne tzv digestiva, ako rozne horke latky
Viac okolo toho najdes napr tu
http://empoweredsustenance.com/heal-low … naturally/
Lekar  ti sice hovori, ze ocot a med su dobre na zaludok, ale zatial som nasiel len specialny Manuka med na podporu tvorenia kyselin a potlacenie helikobakteru, tiez doplnky zinku, ako napr zinc carnosine/Pepzin GI
Z bylinnych napr Svajciari vyrabaju toto bylinne
http://www.iherb.com/A-Vogel-Digestive- … l&ic=9

Inac pomaha len to co radim aj inym, s jedlom nepit, aby sa kyseliny nerozriedili pit az 3 hodiny po jedeni a to hojne.m Po piti pockat hodinu na dalsie jedlo.

Naposledy upravil: RNG (2014-03-14 07:34:51)



161

Re: Gastroezofagealny reflux

Vdaka.Takze,keby som kupila rocnej dcere tu svajciarsku bylinnu zmes Vogel Digestive Aid,bola by to teda dobra volba na podporu tvorby zaludocnej kyseliny.Ak ano,ake davkovanie by ste odporucali?Davat prEd kazdym jedlom aj pred kojenim?AKY DLHY CAS PRED JEDLOM?tAK 10 MINUT?vDAKA.



162

Re: Gastroezofagealny reflux

Velmi pekne prosim,ked vam to cas dovoli-napisali by ste mi,ci by tem Vogel Digestive Aidmohol dcere pomoct na stimulaciu tvorby zalud.kyseliny?(pisala som v prispevku 161).Som uz z toho stavu trvajuceho vyse roka mierne zufala,nevstrebava sa jej zelezo-ine mineraly a prvky ani nemala kontrolovane z krvi,ak je sanca,ze by jej o pomohlo,tak jej to objednam.Ma len rok..



163

Re: Gastroezofagealny reflux

Dobry den,RNG.Velmi pekne vas prosim,ak by ste savyjadrili k prispevkom 161 a 162.Pokial by ste ten Vogel digestive Aid odporucili,kupila by som jej to.Velka vdaka



164

Re: Gastroezofagealny reflux

Na objednavku z iherb nepotrebujes mna, ale len niekoho, co ti to pomoze objednat(so znalostou aspon trichu anglictiny) a kreditkartu z banky, ktoru ti iherb uzna na medzinarodne nakupy.
Davka je podla vyrobcu 1 kvapka  pre tak male miminko.

Naposledy upravil: RNG (2014-03-17 06:36:42)



165

Re: Gastroezofagealny reflux

Ospravedlnujem sa,asi som sa zle vyjadrila-ja z iherbu objednavam bez pomoci.:),skor som sa chcela opytat,ci by ten Vogel Digestive Aid mohol dcere pomoct na zvysenie tvorby kyseliny-ci je to myslene ako indikacia aj na to a stacila by v tom pripade len jedna kvapka denne?..



166

Re: Gastroezofagealny reflux

Nuz digestiva , tj byliny na zvysenie tvorby kyselin su stara znama vec a mozu pomoct aj tak malym detom. Najma, ze ich je tam viacero.
Pre vacsie deti by som odporucil kapsule kyselin, ale pre tak male je toto asi jedina vec, co sa jej vlastne da dat.



167

Re: Gastroezofagealny reflux

Dakujem za odpoved.Tak to teda skusim s kvapkou pred kazdym jedlom a uvidime..Este raz vdaka



168

Re: Gastroezofagealny reflux

OK. Napis ako sa ti dari, lebo z doplnkami pre male deti je vzdy patalia.



169

Re: Gastroezofagealny reflux

RNG prosim Vas, co moze sposobovat,ked sa mi po jedle neodgrgne a citim ako keby sa mi to v krku drzalo,proste nic ma neboli ani ma nenafukuje,akurat vzdy mi dobre urobilo,ked sa mi po jedle odgrglo,to bol premna taky naznak,ze mi to ako keby dobre stravilo a citil som sa super,co si vy o tom myslite?
S jedlom som si doteraz daval len enzymi co ste mi odporucili s nazvom Pancreatin,daval som si len jednu kapsulu a DGL 15 minut pred jedlom dva cukriky,co ste mi tiez odporucili.
Vsade kde citam,tak pisete a aj iny ludia,ze pri grgani a prdeni maju ludia pokazenu crevnu floru a podobne veci,no mne to skor pomahalo,alebo lepsie povedane,citil som sa lepsie ked som si mohol odgrgnut...takze som s toho troska jeleň,myslite si ze by som mal vyradit tieto doplnky co som vam sem teraz napisal a mal by som skusit nieco ine?
Dakujem

Naposledy upravil: david6 (2014-04-15 10:08:51)



170

Re: Gastroezofagealny reflux

Rozdiel je malicko si odgrgnut, to je vypudenie vzduchu, co prehltneme spolu s jedlom a rozdiel je naduvanie z kvasenia a hnitia v zaludku.

Plyny co clovek vydava su normalne asi 1/2 litra denne, nemaju byt velmi smradlave, lebo zapachajuce znamenaju hnitie v crevach bielkovin, tj nedostatok bielkovinnych enzymov a pravdepodobne aj kyselin v zaludku  a prebytok hnilobnych mikrobov v crevach, co su neziaduce. Niektore probiotika, najma mikroby mliecneho kvasenia tiez vydavaju urcite mnozstvo plynov, ale to je len CO2, nezapachajuci.
Opakujem na napravenie travenia odporucam brat doplnok kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik, podla potreby.



171

Re: Gastroezofagealny reflux

RNG chcem sa spytat,ci sa moze brat DGL preventivne aj ked uz mam dolieceny pazerak,ci tym nic nepokazim,ked si pred kazdym jedlom dam dva tie cukriky DGL,dakujem



172

Re: Gastroezofagealny reflux

Rozhodne si nic nepokazis, prave naopak, DGL je adaptogen a pomaha telu na rozne procesy, ja ho tu zdoraznujem sice len na posilnenie zaludocnych stien a tvorbu zaludocneho mazu,
ale adaptogeny sa v tele pouzivaju na vselico.



173

Re: Gastroezofagealny reflux

Dobre teda, dakujem vam, lebo praveze ja si myslim že mojmu pažeraku a zaludočnym problemom najviac pomohlo toto DGL, tak preto som si ho začal aj viacej objednavat a prednedavnom som ho vysadil, lebo uz sa citim zatial dobre, dufam ze som to nezakrikol :-) ale ked vravite, ze tym nic nepokazim, tak urcite si ho este budem davat.
Ay sa smiem este spytat, este naco vsetko sa pouzivaju taketo adaptogeny, alebo konkretne aj toto DGL, dakujem



174

Re: Gastroezofagealny reflux

To je velmi siroka otazka, pozri napr na
http://en.wikipedia.org/wiki/User:Write … gens_table
http://en.wikipedia.org/wiki/Liquorice



175

Re: Gastroezofagealny reflux

Dobry den, a ako postupovat v liecbe ak je diagnostikovany chronicky zapal pazeraka, hiatova hernia a nedoviera pazerak tym padom sa asi kyselina dostava na sliznicu pazeraka a drazdi a poskodzuje pazerak. Lekar navrchol ze je mozne chirurgicky upravit stav refluxu. Avsak znami ma len 20 r. a riskovat operaciu nechce. Sice bol na kontrolnom Gastre a nemal zapal ale to poskodenie sliznice tam ostalo.
Tiez nemate skusenost s liecbou tymto pristrojom? http://www.biorelax.sk/?l1=liecba_plazmovym_generatorom
Mozete nieco konkretne na preliecenie? Ale by som Vas poprosil nejake veci zo SR ani ja ani znami nemame moznost objednat zo zahranicia, resp aletrnativu zahranicie - SR,
dakujem za rady.



176

Re: Gastroezofagealny reflux

Nuz nepouzivam ziadny plazmovy gernerator, ani dokonca zapper, hoci na niektore veci sa tieto osvecili.

Mne stacia potravinove doplnky na adresovanie cohokolvek, okrem nudzovych operacii(nehody, nahle neocakavane, ako napr u mna zlcnikova operacia, kedze som nemal ziadne priznaky kamenov a odrazu mi zacal zlcnik nekrporizovat/odumierat, takze som ho musel dat vyrezat.)
Objednavat zo zahranicia moze kazdy, ked si z z banky vybavi kredit/debit kartu s platnostou aj pre zahranicie a to pokial viem, nie je ziadny problem.



177

Re: Gastroezofagealny reflux

Dobry den, a mozete uviest nejake konkretne doplnky na obnovu sliznice pazeraka a na spravne fungovanie uzatvarania? (prispevok 175)



178

Re: Gastroezofagealny reflux

Ako som povedal uz mnohokrat, pri dostatku kyselin nemoze nastat kvasenie v zaludku a uzaver medzi zaludkom a pazerakom je pevne uzavrety. Ked je ale kyselin malo alebo su prilis zriedene, ani uzaver sa neuzavrie pevne, aj moze nastat v zaludku kvasenie a hnitie., co vyvola tlakom plynov samozrejme reflux. A aj celkom slabe kyseliny v zaludku ti po case rozozeru pazerak. A premnozene mikroby v zaludku ti znicia probioticku crevnu floru, tj po case budes mat problemy z nedostatku zivin , znizenej imunity a moze to viest az k poskodeniu criev.



179

Re: Gastroezofagealny reflux

Ďakujem za odpoveď,
ja verím tomu, že to je reflux a chcel by som aby sa to zahojilo. Vôbec sa mi nechce brať lieky, ktoré mi robia zle. V tých príspevkoch je veľa informácii, mohol by ste mi poradiť konkretne - aké doplnky, ktoré by pomohli proti tomu hnitiu a mikrobom.., čo by som mal robiť ? Veľmi ťažko sa v tom orientuje, ale chcem s tým niečo robiť, preto som našiel aj to výborné forum?

Ďakujem

Naposledy upravil: Milos2014 (2014-04-28 22:14:27)



180

Re: Gastroezofagealny reflux

Zaobstarej si DGL na hojenjie zaludka,=, koloidnu striebornu vodu na potlacenie mikrobov, pripadne praskove aloe vera(Swansonvitamins) a samozrejme viacere mikrovlakniny a kvalitne probiotika  a mozes sa zacat liecit. Po case, ked sa ti vyhoji zaludok mozes zacat brat kyseliny a enzymy  s jedlom, aby sa ti to cele nevratilo spat.



181

Re: Gastroezofagealny reflux

Ahoj RNG.

Chcem sa spýtať na tvoj názor, resp. na pohľad mimo bežnej medicíny - ohľadne mimopažerákovho refluxu!

Ako je to podľa teba s faktom, že pri mimopažerákovom refluxe sú najviac dráždené horné cesty dýchacie - pacient si sťažuje na bolesť, tlak, zvláštny pocit v krku (niekedy až v nose), ale nemá bolesť v pažeráku (klasická pála, bolesť pod hrudnou kosťou, atď.). Tento tip refluxu je mnohokrát "skrytý" a ak nie sú badateľné žiadne známky zápalu alebo poškodenia slizníc, tak sa to dá diagnostikovať len pomocou 24 hodinovej PH metrie v pažeráku.

Je možné, aby tento tip refluxu nedráždil sliznicu pažeráka, ale že to nejakým spôsobom prechádza až hore, ku krku - a ak hej, ako sa to deje, resp. čo sa tam konkrétne deje?! (prvotný proces ohľadne málo kyselín v žalúdku, aťd, to je mi jasné...)

Ďakujem za odpoveď.



182

Re: Gastroezofagealny reflux

Este som nepocul nazov "mimopazerakovy reflux. Zatial poznam len dva, a to reflux zo zaludka do pazeraku alebo reflux z dvanastornika  a dokonca az z tenkeho creva do zaludku
Mozu byt aj kombinovane, ked zaludok vyhodi zlc vracanim cez pazerak von.
Vzdy, ked sa jedlo dostane do pazeraku a najma v spanku sa moze dostat hore az do ust a do hltana a tadial do priedusiek a pluc. Najma v leze a  v spanku.
A produkuje to urputny kasel/zadusajuci  a dokonca az poskodenie priedusiek.
Priedusky su este menej chranene proti obsahu zaludka, hoci aj malokysleho, ako pazerak.
Moja zena napr pri miesani v mixeri omylom potlacila maximum a cukrovy prach inhalovala. Div ze sa nezadusila! A to bolo len trosticku praskoveho cukru! Ziadne pevne velke ciastocky alebo kyselina, hoci aj slaba.



183

Re: Gastroezofagealny reflux

Ahoj RNG.

Ide o reflux s mimopažerákovými prejavmi...t.j. pacient sa dlhodobo lieči na rôzne problémy horných ciest dýchacích, pričom ale ide o reflux - bavíme sa samozrejme o prípadoch, kedy sa vylúčili akékoľvek súvislosti s chorobami hor. ciest (priedušky, krk, hrdlo, mandle, nos, atď.) a napriek tomu problémy pretrvávajú...bližšie o tom napr. v tejto publikácii:

http://www.remedia.cz/Okruhy-temat/Otor … ticle.aspx



184

Re: Gastroezofagealny reflux

Nuz kedze ja som mam dlhe roky reflux do pazeraku, obcas sa mi to dostalo aj do pluc v noci v spanku,, takze toto osobne velmi dobre poznam.Staci co len kvasna bublinka/pena a clovek sa dusi hodiny.!
Dobry DGL ma napr iherb, s cokoladovou prichutou, takze je aj prijemny
http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy- … l&ic=3



185

Re: Gastroezofagealny reflux

Pri tomto druhu refluxu ide o to, že prejavy sú neštandardné, atypické. Málokto má pri tomto tipe klasické príznaky, ako je tebou často uvádzaná "pála" pažeráka. Ide o to, že samotná žalúdočná tekutina, alebo len para, pena prenikajúca nahor nie je dostatočne kyslá (presne ako spomínaš všade, že ide práve o málo kyselín v žalúdku) aby vyvolávala dráždenie v pažeráku, ale vyvoláva dráždenie až vyššie (sliznice krku, hltanu, úst nosohltanu, nosu + hlasivky a vstup do priedušnice + priedušnica). Symptómy sú teda až pri hornom, resp. nad horným pažerákovým zvieračom, čiže ide o nepríjemné pocity v oblasti krku a vyššie - preto mnoho ľudí roky chodí s týmto napr. na ORL, pľúcne, alergológiu a podobne, pričom príčina je niekde inde! V priloženom článku sa môžeš dočítať, že významnú úlohu pri dráždení v tomto prípade zohráva aj pepsín, citujem:

Výzkum extraezofageálního refluxu v posledních letech odhalil významné odlišnosti od refluxní nemoci jícnu. Bylo zjištěno, že sliznice hypofaryngu, hrtanu a dalších částí dýchacích cest je mnohem citlivější na složky refluxátu v porovnání se sliznicí jícnu a poškodit ji mohou i slabě kyselé epizody a zejména pepsin.

Viem, že je tu kopec dôležitejších tém, ale rád by som vedel tvoj názor na toto - resp. či to dáva zmysel...?! smile

Ďakujem.

PS: Na rôznych fórach na internete (nie bosorácke seansy!) pribúda dosť diskusie (a aj pacientov!) na túto tému - resp. s týmito problémami/symptómami.



186

Re: Gastroezofagealny reflux

Radim, je to castajsie, ako si myslis. Hlavne ked ludia zacnu pouzivat rozne protikyselinove prostriedky, co sice potlacia pocit paly ale tym zvysia pravdepodobnost refluxov.
Preto, ako tu stale tvrdim, doplnok kyselin pevnejsie uzavre uzaver medzi zaludkom a pazerakom a skoncuje s kvasenim a hnitim v zaludku
Dokaz toho mam na sebe a v poslednom case aj na mojej polovicke, lebo sme pred par mesiacmi presli cez nejaku viralnu pliagu, co nam napadla zaludok a dnes potrebujem ovela viac kyselin, ako predtym, a dnes prakticky uz s kazdym jedlom. To iste plati pre mozu zenu. Ked to zabudnem, za par hodin to pocitim a beriem si aspon dodatocne kyseliny, pripadne aj  glg striebornej vody, co tie rozmnozene mikroby v zaludku potlaci.

Naposledy upravil: RNG (2014-04-30 06:17:30)



187

Re: Gastroezofagealny reflux

RNG prosim Vas,zaujmalo by ma,co si mi myslite o konzumaci kompotov,napr. slivkoveho alebo marhuloveho k obedu,viem ze urcite lepsi by bol domaci ako kupovany,ale ked neni domaci a kupim ho v obchode,je mozne ze by som pri pravidelnej alebo obcasnej konzumaci mohlo stat to,ze by som si tym pokazil zaludok alebo pazerak...?dakujem za odpoved



188

Re: Gastroezofagealny reflux

Zkadny problem.en si uvedom,ze ked mas malo kyselin a na bielkovony=maso, syry,treba silne kyseliny, tak ked potom pijes vodu alebo jes sladke veci, tak nastartujes v zaludku kvasenie a hnitie. Jedz sladke a kompoty na prazdny zaludok, s mierou. A neried si vtedy kyseliny pitim. Pi az o 2-3 hodiny neskor a to hojne, najlepsie cistu vodu, lebo ta ti splachne natravene a sterilizovane jedlo do criev a to co zostane v zaludku nie je dost na kvasenie
Jedz az hodinu-dve po piti Lebo medzitym sa ti nazhromazdia kyseliny v zaludku.
Ked to nie je dost, tak si ich treba doplnit s jedlom.

Naposledy upravil: RNG (2014-05-12 20:53:16)



189

Re: Gastroezofagealny reflux

RNG,

chcel by som sa Vás opýtať na vyhojenie žalúdka pri zápale treba brať DGL - 3x 2 tablety denne pre hlavnými jedlami stačí brať 3- 4 týždne ? Je to dostatočná  doba pokiaľ zápal je mierny?
A potom už sa dá brať Betain HCL a Pankreatin? 

Ďakujem

Naposledy upravil: Mik (2014-05-30 19:49:23)



190

Re: Gastroezofagealny reflux

Nuz nemam krystalovu gulu, ako rychlo sa ti v zaludku ustanovi spravna flora, ale pancreatin, probiotika, mikrovlakniny maozes brat vzdy. a samozrejme DGL 15 minut pred jedlom posobi na regeneraciu zaludocnych stien blahodarne pre kazdeho.