1

Téma: dilatovaná srdcová komora

Dobry večer,
moj otec ma zistene, že ma pravu srdcovu komoru dilatovanu, niekedy mu srdce nepravidelne bucha, uziva irbesartan,
ale ma z neho vedlajsie ucinky, ake doplnky by mu mohli pomoct.? Dakujeme velmi pekne.



2

Re: dilatovaná srdcová komora

Vsetky oregany v tele maju nosnu konstrukciu z kolagenovych vlakien. Ked su tieto prilis kratle alebo je ich malo, konstrukcioa sa zacne rozpadavat. Na tvari to napr vidiet ako vrasky, na srdci a inych organovch prevdepodobne rovnako, ako ochabnute svalstvo.
Na posilnenie tvorby kolagenu treba brat vitamin C najlepsie vo forme ester C, 3 az 5 gramov denne, a aminokyseliny ako L lysin a L-prolin aspon 3-4 gramy aj viac denne.
Na podporu cinnosti srdca treba brat najma draslik a horcik, tiez na podporu energie vyrabajucich mitochondrii brat PQQ(50 mg) a ATP320 mg). Pomaha brat aj doplnok CoQ-10 vo forme ubiquinol, 200 az 300 mg denne, najma pri pouzivani roznych liekov, ktore rabuju telo o tento koenzym potrebny na vyrobu energie.
http://www.medicinenet.com/irbesartan/article.htm
Irbesartam ma dost zlych nasledkov, najma pri dlhodobom brani. Jeho ucinok je len ACE, tj rozsiruje cievy a tym znizi tlak, a na to moze clovek pouzuit aj obycajny prasok zo suchych plodov hlohu(Hawthorne) ktore maju tak isto ACE vasodilatacny/cievy rozsirujuci ucinok na znizenie krvneho tlaku ale bez skodlivych postrannych ucinkov chemickych liekov. Davka je 3 az 5 gramov denne.
Tlak znizuju aj krill oleje, serrepaptaza a nattokinaza, co bezpecne riedia krv.

Arytmiu tj nepravidelne bitie srdca to neriesi a medzi zle nasledky patri nedostatok energie, co moze arytmiu este zhorsit.