251

Re: znížená motilita

Astragalus  pomaha na vselico, obvykle ho odporucam na zvysovanie viralnej imunity a regeneraciu tela po ozarovani,  a zlozky z neho, vzacne sacharidy mozu pomoct na vselico ine., hoci nie tak vyrazne.



252

Re: znížená motilita

Tento astragalus: http://www.iherb.com/Now-Foods-Astragal … l&ic=2 som nasiel na tomto fore.

Moze byt, alebo poznas nejaky lepsi?



253

Re: znížená motilita

Ten je velmi dobry.



254

Re: znížená motilita

...ja som znizenu motilitu poriesil spravnou stravou bez ziadnych doplnkov,
zacinal som klystirmi a ocistnym postom,
vela vlaknin, a nemiesam bielkoviny so sacharidmi,
vyse 20rocna znizena motilita je prec..... (vobec neprehanam tych 20rokov)
ziadna zazracna pirulka tu nepomoze, treba sa zamysliet nad tym ako sa k crevam chovame....
...mozna ze to dakomu pomoze moja osobna skusenost....

Naposledy upravil: jordiksvk (2014-04-01 02:30:30)



255

Re: znížená motilita

Jordiksvk, dakujem Ti za tvoju ochotu a radu smile

A este teba RNG sa chcem opytat, kolko treba denne brat toho astragalusu toho co som uviedol, staci uzivat (ako odporuca vyrobca) 3x1 kapsula (3x500mg), alebo je to malo, lepsie by bolo aspon 2g aj viac?



256

Re: znížená motilita

Doplnky nie su zazracne pilulky, ale ked si spravny alebo spravne vyberies, moze ti to znavne pomoct.
Delena strava je casto dobry navod pre ludi, co maju problemy s travenim a celkove z crevami.
A nemozno mi tu ani zdoraznit dostatocne, aky ma dopad branie extra mikrovlaknin a probiotik na zdravie ludi.
Jedine , co ma napada je vyrok badatela z minulosti, kde tvrdil, ze "smrt zacina v hrubom creve"
http://truehealthandhealing.org/death-b … colon.html

Naposledy upravil: RNG (2014-04-01 14:46:14)



257

Re: znížená motilita

A mohol by si mi este prosim Ta povedat, ake treba uzivat davky toho astragalusu: http://www.iherb.com/Now-Foods-Astragal … l&ic=2

Staci 3x1 kapsula (ako odporuca vyrobca), alebo treba ovela viac?



258

Re: znížená motilita

Staci co vyrobca odporuca.



259

Re: znížená motilita

ahoj RNG,

píšem po dlhšej dobe,ale reagujem na to, čo sme sa bavili, že čo by bolo vhodné na zápaly v chrbte, odporučil si toto:
curcuminoidy s bioperinom, 3 x 1500 mg
Serrapeptaza 3 x 120 000 IU
Boswelin, 2 x 600 mg plus

a keby si mám vybrať jedno, tak ktoré z tohto?

ďakujem



260

Re: znížená motilita

Nuz osobne som bral curcuminoidy na zapaly, serrapeptazu skor na riedenie krvi a odhlienovanie a odmaskovanie roznych maskovanych infekcii

Naposledy upravil: RNG (2014-04-02 14:40:42)



261

Re: znížená motilita

RNG napísal(a):

Staci co vyrobca odporuca.

Dakujem smile



262

Re: znížená motilita

OK



263

Re: znížená motilita

ahoj RNG,
a tie curcumionidy to môžem napr, aj toto : http://www.magister.sk/produkt/detail/p … ex-60-cps/
ak nie, mohol by si mi povedať, ktoré odporúčaš ty?

ďakujem



264

Re: znížená motilita

Nuz kurkuminoidy sa velmi slabo absorbuju, preto sa pridava do nich bioperin, ktoru zvysi absorbciu curcuminoidov az 6.5 krat.
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=1



265

Re: znížená motilita

Este k tej triphale, tu co si uviedol ako prvu: http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Triph … &ic=12
to je vlastne extrakt, cize vytazok, takze v tejto triphale teoreticky tie antrachinony mozno ani nie su, alebo len velmi malom mozstve. Alebo je mylna moja uvaha?



266

Re: znížená motilita

Nie je to mylne, pri extrakcii sa vzdy nieco vyhodi a nieco skoncentruje. Antraquinolony sa zle rozpustaju vo vode, takze ked to bolo luhovane vodou, tak je tam tych antraquinolonov malicko
http://en.wikipedia.org/wiki/Anthraquinone



267

Re: znížená motilita

Ahoj,

takže , to čo som našla ja :  http://www.magister.sk/produkt/detail/p … ex-60-cps/
to vôbec si nemusím kúpiť? alebo aj môžem? spraví to niečo?

ďakujem



268

Re: znížená motilita

Ahoj,

takže , to čo som našla ja :  http://www.magister.sk/produkt/detail/p … ex-60-cps/
to vôbec si nemusím kúpiť? alebo aj môžem? spraví to niečo?

ešte by som ťa chcela poprosiť, ja ako som mala v tom decembri zápal ľadviny, tak vlastne po preliečení atb mi bolo dobre. teraz v poslednej dobe opäť pociťujem štípanie pri močení. nasadila som si čaj chanca piedra, oregánový olej(ten od firmy now dávam si 4 kapsule za deň, lebo viac by môj žalúdok neuniesol). ja sa veľmi bojím, aby to zas neprešlo do toho zápalu neviem, či mám zas e.colli alebo iba prechladnutá som. chcem ťa poprosiť o radu, ak je to iba prechladnutie , čo by som si mala dávať? som aj objednaná k lekárovi, ale atb znovu nechcem no nechcem ani už zápal ladviny...vieš čo, inak toto štípanie sa mi začalo po pohlavnom styku s mojím priateľom. aj jeho som už objenala k urologovi, ale zatiaľ čo mám robiť?
všeobecne to pociťujem , ako keby ja mám stále nejaké zápaly v tele? to z čoho sa mi môže stále dookola opakovať?

´dakujem ti za odpoveď



269

Re: znížená motilita

Nuz ja odobne pokilal mozno neodporucam ziadne chemicke lieky, lebo maju v tele vzdy nejake skodlive ucinky.
Na urinarne infekcie odporucam brat berberine, 2 x 1 gram, tiez pit roztok citricidalu, pripadne brat protizapalove, ako curcuminoidy a serrapeptazu, kde serrapeptaza zaroven odmaskuva spolu s NAC rozne zamaskovane infekcie, vvcitane roznych biofilmov, ktore sa casto pri urinarnych infekciach tvoria.

Nezabudaj na mikrovlakniny a probiotika, tie urobia pre nasu obranu a imunitu ovela viac, nez si ludia myslia, vcitane drvivej vacsiny lekarov, zialbohu.

Naposledy upravil: RNG (2014-04-17 07:02:20)



270

Re: znížená motilita

no veď to je to, že atb nechcem ani ja... ale ako by som zistila, či som iba prechladnutá alebo je to zas nejaká baktéria?
a ten oregánový olej to nie je dobrý nápad? dobre, a z čoho by mi mohol stále vznikať zápal? mám pocit, že mne sa proste stál.e niečo  v tele zápalové tvorí-- pocit choroby. teda na imunitu najlepšie a najviac, čo môžem spraviť sú tie probio a mikrovlákniny?

ďakujem



271

Re: znížená motilita

Rozne doplnky su na rozne infekcie. Oreganovu olej je dobry na plesne a kvasne infekcie a odhlienuje.
Infekcie v tele mozu byt rozne, od roznych bakterii, cez rozne virusy, mykoplazmy, biofilmy, L-formy plesne a kvasne infekcie.
Kazde z tychto moze vytvarat zapal.
Zapaly miozu byt okrem toho tvorene aj roznymi alergenmi, chemickymi  a biologickymi zamoreniami, toxinmi z mikrobov a parazitov, a podobne.
Najvacsi prispevok k imunite maju probiotika, tj ked ich mas v crevach dostatok, co je vahove asi 1 kg. Preto probiotika v kapsulkach su len nasada, ktory treba rozmonozovat mikrovlakninami viac ako 1000 nasobne.



272

Re: znížená motilita

tak ak tomu dobre rozumiem, probiotiká majú najväčší prínos aj proti tým zápalom? dobre, takže probiotiká a čo ešte nasadím na tie zápaly?

dakujem



273

Re: znížená motilita

Samozrejme probiotika su ovela dolezitejsie, ako synteticke/umele chemicke lieky.
Co sa tyka protizapalovych , priroda ma takych hromady a mnohe sa predavaju ako neskodne potravinove doplnky, pozri cvurcuminoidy s bioperinom, boswelin, serrapaptazu a ine.
Protizapalove sice podstatne zmiernia zapal, ale dost  malo adresuju jeho priciny



274

Re: znížená motilita

Ahoj, este som si spomenul, ze ci by malo zmysel uzivat aj kolostrum pri mojom probleme co som si sposobil, resp. ci by tiez mohlo kolostrum napravit tu peristaltiku?



275

Re: znížená motilita

Kolostrum odporucam ako rychlu vyzivu, v masivnych davkach , najma na "nastartovanie" totalne vycerpaneho tela, kde by sa telo samo z toho uz nevedelo dostat.

Dobre je to aj proti hnackam, ked dostanes nejaku potravinovu nakazu, kde odporucam zmes 8 gramov praskoveho colostra so 8 gramami psylia  a po 2 hodinach zobrat probiotika. Ked to zoparkrat  kazdych 8 hodin zopakujes, tak si rekultivujes creva probiotikami a hnacky prestanu.



276

Re: znížená motilita

aha jasné, takže skôr by som mala adresovať tie zápaly a teda ako začať? tie probiotiká sú mi jasné, aj vláknina ale čo ´dalej?a ešte sa ťa chcem spýtať či vieš nejakú dobrú rada proti vracaniu- aj ked neviem, či dotyčný si pokazil žalúdok jedlom alebo je to nejaký vírus..

ďakujem



277

Re: znížená motilita

Adriana, neviem co ti v tele tie problemy vlastne robi. Ja sa pokusam len vseobecne ti poradit na zysenie celkovej imunity, kde ako kazdemu odporucam tie zakladne veci, ktorych je v potrave podla novsich vedopmosti primalo doplnit, opakujem este raz
zinok,
selen
jod vitaminy C E a D-3,
Mikrovlakniny a probiotika
Este raz, nestacia len vlakniny vseobecne ale treba co najjemnejsie, tzv vodorozpustne mikrovlakniny.
na virus ako napr norovirus pozri antiviralne
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
na bakterialne nakazy odporucam napr koloidnu striebornu vodu, co znici tie bakterie v zaludku, roztok citricidalu, co to nici po celom traviacom trakte, mikrovlakniny na absorbciu a zivenie probioptik,tiez probiotika,  co pomozu tu nakazu potlacit/vytlacit z criev, pripadne aj masivne davky collostra a samozrejme berberine(2 x 1 gram), to vsetko pomaha proti potravinovym  otravam



278

Re: znížená motilita

V poriadku,ja som sa chcela iba spýtať...viem, že radíš ľuďom tak preto idem so všetkým za tebou. ja viem, že presne určite nevieš čo mi robí moje problémy ale určite vieš možné príčiny. ja som človek,ktorý sa pýta do detailov, tak sa vopred ospravedlňujem...
chcela by som sa ešte spýtať-ako sa môže prejavovať brušná viroza? musí človek jednoznačne vracať alebo hnačkovať? čo ak má človek lepšiu imunitu, tak ho to nemusí skoliť až tak veľmi ale napr, môže ho iba napínať na zvracanie? a byť mu zle od žalúdku ale bez vracania alebo hnačkovania?

ďakujem ti...



279

Re: znížená motilita

Virozy mozes mat aj natolko slabe, ze ju nijak navonok nepoznas.



280

Re: znížená motilita

RNG napísal(a):

Kolostrum odporucam ako rychlu vyzivu, v masivnych davkach , najma na "nastartovanie" totalne vycerpaneho tela, kde by sa telo samo z toho uz nevedelo dostat.

Dobre je to aj proti hnackam, ked dostanes nejaku potravinovu nakazu, kde odporucam zmes 8 gramov praskoveho colostra so 8 gramami psylia  a po 2 hodinach zobrat probiotika. Ked to zoparkrat  kazdych 8 hodin zopakujes, tak si rekultivujes creva probiotikami a hnacky prestanu.

To znamena, ze kolostrum nezlepsuje funkciu criev (peristaltiku), kolostrum je skor na ine veci?



281

Re: znížená motilita

Kolostrum je vyzivova bomba,, kde aj poskodene creva ho vedia absorbovat. Zaroven je antimikrobialne a plne obrannych latok-imunoglobulinov. Ale treba ho hodne na ucinok .



282

Re: znížená motilita

Ahoj RNG,
veľmi ťa prosím o radu pre moju mamu. ja viem, že sme sa už bavili o tých vonkajších hemeroidoch,, ale naozaj to už u nej nie je sranda. dodržiava všetko čo má vrátane tekutín, stravy, vlákniny, probiotiká, hygiena, natieranie, masírovanie,.... nič nepomáha. najhoršie je , že jej nemá kadiaľ prejsť stolica, je to bolestivé a nepríjemné. naozaj nevieš poradiť niečo na to? už je z toho zúfalá....

vopred vďaka



283

Re: znížená motilita

Nuz ked je to prilis velike a nezbieha sa to ani masazou ani kremami, tak tam pomoze len operacia.
Ja som to mal kedysi velmi krvacajuce, ale po mesiacoch kremovania masaze a cistenia ciev to prakticky uplne zmizlo, vstrebalo sa. Samozrejme odvtedy vzdy pouzivam na toaletnom papieri krem a dobre si tu oblast precistim a vymasirujem, inac by sa mi to vratilo za par tyzdnov spat.



284

Re: znížená motilita

Rng ahoj,  velmi ta prosim o radu. Vcera som uzila 4cps oreganoveho oleja. V noci ma velmi zacalo boliet brucho. Rano som dostala hnacku aj som vracala. Myslela som,ze je to z toho lebo som vyvratila vsetko zelenej farby a vsade som citila oregano. No dostala som aj miernu teplotu a hrozne ale naozaj hrozne ma boli chrbat v oblasti rebier. Chcela by som vediet,ci to moze byt z toho oleja alebo je to skor nejaka viroza a ci mozem mat z toho take bolesti chrbta.  Nemoze to dufam byt zas zapal ladviny???
Dakujem



285

Re: znížená motilita

Zelena farba znamena zlc. Dostala si reflux zlce do zaludka, preto ta zaludok tak bolel. Samozrejme pri styku s alkalickou zlcou sa oreganove entericke kapsulky rozpustili a take mnoZstvo oreganoveho oleja este viac zaludok podrazdi, preto ich balia do enterickych kapsul, aby sa v zaludku neropzpustili.
Bolest zaludka sa moze prejavovat az do chrbta.

Este raz ti zdoraznujem , treba brat mikrovlakniny, pripadne aj kyseliny a enzymy, aby sa ti prechod potravy SPRAVNYM SMEROM  zlepsil=zrychlil



286

Re: znížená motilita

Aha, takze a reflux som dostala z coho? Ved ja take problemy nemam.. no a to som mohla mat aj zvysenu teplotu z toho? Na chrbat som si dala naplaste a uz je to ok.
Chcela by som sa s tebou poradit este v jednej veci. Ja sa liecim alternativnou medicinou  - podla dr. Jonasa, prave mi moja terapeutka dala lieky na tie mocove cesty a ladviny a e.coli co som mala. Ono to rozbija infekcne loziska v tele. Asi po mesiaci uzivania ma zase zacalo stipat pri moceni. Povedala mi,ze to je ok ze sa mi prave rozbili loziska a ze bez zhorsenia to nejde. Isla som na kontrolu k urologovi a tem mi povedal ze mam opat e.colli v moci. Nie vela?ale ze to treba preliecit. Moze to byt podla teba z tych kvapiek?
Dakujem



287

Re: znížená motilita

Nuz ja nevierm, co za kvapky ma dr Jonas. Na urinarne infekcie su ucinne D-manoza, cukor, co odhakne mnohe mikroby a spalchnu sa mocom, je to obvykle 3 dernny proces, vyzaduje 2 gramy D manozy kazde 3 hodiny, vratane noci
Alebo pijes roztok citricidalu, ktory je velmi ucinny na escherichie coli, stafylokoky a dokonca aj streptokoky vo vacsom mnozstve. Roztok je 35 kvapiek citricidalu(takeho, co ma quaternialne zluceniny) do litra vody
Alebo beries 2 x 1 gram berberinu, ktory zaroven pomaha aj na crevnu floru.
Ja tu nehovorim o ziadnom zhorseni, ako si si mozno vsimla
Ak ti ta bakteria vytvorila biofilmy, je dobre zaroven brat odmaskovace/odhlienovace ako
NAC( 2 x 600 az 12000 mg)
serrapeptaza, 3 x 120 000 IU
inac sa do tych bakterii nemoze dostat ucinne dostatok antimikrobialnych latok, ci uz nami vytvorenych, alebo probiotikami, alebo z doplnkov.

E-coli je bezny typ bakterii, ma vyse 200 druhov ale len 2 su nebezpecne skodlive. Mnohe druhy sa nachadzaju v crevnej flore, dokonca jeden je dolezity na recirkulaciu zeleza v tele, ale moze sa posuvom pradla dostat aj do vaginy a hore po mocovych cestach, co je samozrejme neziaduce.
Bezne ich v crevach kontroluju probiotika, aby sa nepremnozili.

Inac reflux zlce je z kvasenia v crevach, kde je cesta normalnym smerom dole  zablokovana Ludia so spomalenou motilitou na to trpia hodne, u teba to mohlo byt len nahodou. Pomaha na to brat mikrovlakniny, enzymy a kyseliny, co zrychlia travenie a teda aj pohyb jedla spravnym smerom a znizia tvorbu plynov, takze nie su ziadne refluxy.

Naposledy upravil: RNG (2014-05-14 09:32:35)



288

Re: znížená motilita

No asi to bolo len náhodou..ale oregánový olej po tejto skúsenosti už asi vynechám... a mohla som mať z toho aj mierne zvýšenú teplotu?
čo sa týka tých Jonášových kvapiek, moja terapeutka mi povedala, že ona mi e.coli vylieči tak, že mi ju do tela jednoducho pustí, aby sa organizmus bránil sám...lenže na tých kvapkách po tom, čo mi ich poslala som si čítala zloženie a e.coli tam nikde nebola, to sú čisto prírodné kvapky ,ktoré by mali do tela púšťať holografické? obrazy...myslím.. proste fungujú na tom princípe, že organizmus využije svoju vlastnú imunitu na bojovanie proti tomu zlému čo v tele je.
ale mňa by zaujímalo to, či teda mohli spôsobiť, že ju mám opäť v moči? tak ona mi povedala, že sa mi rozbili infekčné ložiská a že je teda normálne ak ma opäť štípe pri močení.
vieš, dosť jej verím lebo mi vyliečila akné a hodne mi pomohla aj s trávením. tak teraz neviem...

ďakujem



289

Re: znížená motilita

Nuz ako myslis, ale oreganoy olej je velmi cenne liecivo a rozhodne nesposobuje v tele ziadne problemy ,. ked mas dost kysly zaludok a rozpusti sa az v crevach.
Ta tvoja terapeutka keca ako Palacky, ked zacne hovotir o "holografickych obrazoch" co liecia.
A spoliehanie sa na vlastnu telesnu imunitu je uboha obrana, ked je na svete hromada doplnkov co coliformy pozitivne zabiju. Ked hovori o prirode, som zvedavy, preco nespomina probiotika a ich vyzivu, mikrovlakniny, kde probiotika nam vyrabaju az 70% vsetkych protilatok, ktore ma telo k dispozicii, tj viac , nez je samotne telo schopne vyrobit.
Ale to sa stane len vtedy, ked mas creva dobre osadene probiotikami, tj z tej probiotickej nasady kapsul si ich rozmnozis az na 1 kg branim mikrovlaknin rozneho druhu.
Ine ako citricidal, serrapeptaza, berberine alebo hoci aj ta cukrova metoda s D- manozou su pozitivne ucinne, nie len "holograficky", to sa da velmi lahko dokazat aj na petriho miske.
Viera sice uzdravuje, ale len s urcitym percentom ucinnosti(placebo efekt)
Ja sa osobne spolieham nielen na vieru, ale hlavne  na dokazane ucinne antimikrobialne latky a nase velmi  uzitocne probiotika



290

Re: znížená motilita

No tak teraz som zostala uplne zmatens,lebo ja som tomu strasne verila...ako jedina mi pomohla s akne a aj travenie mi dala celkom dokopy. Bola som v tom,ze toto jej mozno nevyslo s tymi mocovymi cestami... vies ja normalnym lekarom vobec neverim po mojich skusenostiach preto hladam stale iny sposob liecby ako ordinuju oni. Dokonca som sa tejto alternativnej medicine chcela venovat..myslela som si,ze aj ty podporujes rozne formy alternativnej mediciny.



291

Re: znížená motilita

Medicina nie je vec viery ale dokazov, tj veda. A nikto nie je Panboh, kazdy sme len omylni smrtelnici.
Alternativnych medicin je roznych hromada.
Mnohe medicke smery povazuju nasu=zapadnu  medicinu za alternativu.
Ja osobne sa drzim alternativnych lekarov, co riadne vystudovali zapadne medicke univerzity, ale zacali pouzivat najma potravinove doplnky a potraviny na liecenie miesto schvalenych farmaceutickych liekov, lebo s nimi mali viac uspechov a ziadne skodlive postranne ucinky.
Mnohe z tych doplnkov su vlastne len silne koncentraty dovtedy pouzivanych bylin v roznych lekarstvach(Cinske, ayurveda z India a rozne ine domorode), takze mozno ocakavat s nimi nie len nahodne, ale klinicke ucinnosti, tj vysoke percento pacientov.



292

Re: znížená motilita

takže takéto niečo čo ti hovorím ja , nepovažuješ vôbec za dobrý nápad?
prosím ťa , vieš mi povedať v ktorej krajine je zdravotníctvo na slušnej úrovni? v Amerike? lebo ani tam si to veľmi nevychvaľujú---

ďakujem



293

Re: znížená motilita

Dnes je zdravotnictvo prakticky na celom svete kontrolovane , monopol zapadneho smeru. Len v poslednych 30 rokoch sa zacinaju niektori lekari s toho jarma zbavovat.
Financne je zopar krajin, kde je zdravotrnicto nie natolko drahe ako v USA, kde tvori 17  3/4 hrubeho narodneho dochodku USA , v Japonsku napr tvori len 4.2 % pricom starostlivost v Japonsku je este lepsia ako v USA a pouzivaju sa tam aj rozne ich tradicne aj moderne alternativne prostriedky, lebo tam je medicky monopol velmi slaby, lekari su zamestnanci velkych spolocnosti(keiretsu) ktore od nich vyzaduju, aby ludi udrzali co najproduktivnejsich tj zdravych za co najmenej nakladov .



294

Re: znížená motilita

ale asi všade platí, že ak má človek peniaze, tak si kúpi aj dobrú zdravotnú starostlivosť, však? je jedno či je na SR alebo v USA. no myslela som skôr na to, kde sú takí väčší odborníci, pretože ak ťa niekto pošle domov z pohotovosti s tým,že máš nejakú virozu a pri tom máš zápal ľadviny, tak človek teda aspoň ja sa pozastavujem nad tým, že kto dal týmto ľuďom diplom?! takýto ľudia sa majú starať o životy a zdravie iných ľudí?? nie je nič , čo ma dokáže viac naštvať. chcela by som proti tomu nejako bojovať ale neviem ako...
čo sa týka tých jonášových kvapiek citujem presne ako by to malo fungovať: ,, preparáty do tela nič nedodávajú, len sa snažia pôsobiť na toxíny a infekcie , ktoré sú fyzicky prítomné v organizme.využívajú HDTx( holografickú detoxikáciu).´´
aj keď sa ti to asi zdá nemožné, ako by som vysvetlila to, že mi tým vyliečila akné aj trávenie( mala som ho fakt v zlom stave, teraz sú také pozostatky toho asi...)



295

Re: znížená motilita

Ja pripustam vsetko mozne na svete, z ohladu toho, ze nas vlastny organizmus je schopny vybojovat rozne problemy aj sam, ked ma clovek presvecenie, ze to pomaha=placebo efekt.
Ale moderne vyskumy su robene tzv double blind, tj ludoa dostavaju niektori ucinne a niekltori neucinne latky=placebo a po vyhodnoteni sa moze urcit, nakolko tie ucinne pomohli.
Za to, ze maju ludia diplom v zdavotnictve, to nijak nezarucuje, ze liecia spravnymi opristriedkami,. Dnes v case sveta ovladaneho peniazmi su skorumpovane tymto aj ucebne temy na medickych fakultach, takze sa nesdiv, ze sa pouzuva hromada skodlivycy liekov a smrt z nasledkov predpisovych liekov sa prebojovala na tretie miesto, hned za cievnymi chorobami  a kovinami . Preto su si mnohi lekari vovnutri uz neisti, co vlastne robia, ale naucili ich vystupovat autoritativne, tj nikto o ich "pravde" nemoze ani pochybovat
Ani to nie je nic nove, uz v starom Egypte pred vyse 3000 rokmi lekari vystupovali suverenne, lebo tak vyuzivali naplno placebo efekt, ktory pomohol mnohym ludom sa vyliecit , aj ked im davali bezcenne lieky.
Pseudovedecke taranie o holograficky ucinnostiach, o tachyonoch,homeopatia, krystalove polia,   a podobne mozno ludi ohuri, niektorym aj pomoze, tj viera v nich, ale double blind vyskum to zialbohu spravidla  nepotvrdzuje.
A ja sa samozrejme riadim len radami lekarov co rozne doplnky double blind vyhodnotili na ucinnost a pouzivaju ich bezne v praxi s uspechom. Mnohe ani nebolo treba skumat, kedze bo.i uspesne pouzuivane v hromade tradicnych medicin  a ucinne latky boli jasne v nich zistene vyskumom.



296

Re: znížená motilita

Ahoj RNG, konecne som sa odvazil uzivat tu Triphalu, uzival som presne tuto: http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Triph … &ic=13
Uzival som ju cca 3 tyzdne, najprv som zacal 3x1 kapsula denne, po niekolkych dnoch som sa dopracoval k davke 4 kapsule za den (2 gramy), nerobila mi ziadne problemy, takze urcite si ju znova kupim smile

Ja sa Ta chcem opytat, ked ju budem znova uzivat mozem sa dopracovat k davke az 3x2 kapsule denne (3 gramy)?



297

Re: znížená motilita

Nuz ked ti to nesposobi hnacku, tak to pouzivaj. Niektori neznesu tolko taninov .



298

Re: znížená motilita

OK, a moze sa tak davka (3x2 kapsule) z tej triphaly brat aj dlhodobo?



299

Re: znížená motilita

Moze, pokial ti nesposobuje hnacky. Ved je to len silny vytazok z troch indickych ovoci(amla, harada, behada)

Naposledy upravil: RNG (2014-05-25 16:31:34)



300

Re: znížená motilita

Ahoj rng,

prosím môžeš mrkúť na tieto produkty, či sú vhodné na objednanie?(či obsahujú to, čo by mali ...)

ďakujem moc

yam: http://zdravie.bazar.sk/4503715-wild-ya … -diosgenin
pancreatin : http://zdravie.bazar.sk/8502811-pancrea … al-100-cps
gse( citricidal? ): http://zdravie.bazar.sk/4082557-gse-118 … rapefruitu = toto je citricidal?
d-manoza: http://zdravie.bazar.sk/9036777-d-manno … mg-120-cps
ester-c: http://zdravie.bazar.sk/4178771-ester-c-500-mg-90-tab